17 دی . سالروز کشف حجاب. رضاخان دستت درد نکنه !!!

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
17 دی . سالروز کشف حجاب. رضاخان دستت درد نکنه !!!

سلام
امروز 17 دی ماه

سال ۱۳۱۴ - اجرای فرمان کشف حجاب به دستور رضاشاه پهلوی.

رضا شاه به همراه ملکه پهلوی و دختران خود که برای نخستین بار چادر به سر نداشتند به دانشسرای دختران می‌روند و در آن گردهمایی سخنرانی می‌کند

17 دی بر تمام زنان و مردان ایرانی خجسته باد :Moteajeb!:

و این شد آغاز بد بختی !!!!!!!!!!

ورود زنان به جامعه !!!!!!!!!

در آمدن زنان از پستو ها !!!!!!!!

آیا واقعا به نظر شما رضا خان باعث ورود زنان به عرصه جامعه ، سیاست ، هنر و ... شد .

یعنی قبل از اون زنها هیچ کاری نمیکردن ؟

فقط با برداشتن حجاب بود که زنان میتونستن بیان تو جامعه ؟

آیا به نظر شما این کار رضا خان در ورود الان زنان محجبه یا هر چی به جامعه تاثیر داشته؟

یا اصلا با اشتغال زنان ؟

یکی از همکارامون امروز میگفت :

همه بد بختی ما از رضاخانه .
داشتیم تو خونه خانومی میکردیم واسه خودمون .
این مردک اومد زنها رو اورد بیرون .
الان هم باید بیرون کار کنیم .
هم ظرف بشوریم .
هم بچه داری و شوهر داری کنیم.

خدا این رضا خانو لعنت کنه

پی نوشت:

یکی نیست به این خانومهای شاغل بگه :
مگه کسی زورتون کرده . خب کار نکن بابا . چقدر منت میذاری . چرا بنده خدا رو لعن و نفرین میکنی ؟:khandeh!:

سلام:Gol:

به نظرم کسی که خودش انتخاب کرده حجابشو

میدونه دلیلش چیه

با شناخت و آگاهی کامل پذیرفته

با یه تعارف حجاب رو نمیذاره کنار

الان هم همینه هااا

خیلی ها منتظر یک اشاره اند!

nakisa;177048 نوشت:
ورود زنان به جامعه !!!!!!!!! در آمدن زنان از پستو ها !!!!!!!!

یعنی قبلش نبوده؟؟!!:Gig:

علی یارتان:Gol:

نمی خوام اقدامات فرد نام برده رو تایید یا نقد کنم ، ولی زن امروز با توجه به شرایط اجتماعی دنیای امروز تصمیم میگیره !!:ok:
رضا خان فلان سال چکار کرد مهم نیست ، رضا خان نه هر کس دیگه

:hamdel::hamdel::Gol::hamdel::Gol::Gol:

واقعا هدف یارو اصلا حجاب نبوده

همیشه رسم بر اینه که برای تضعیف دین یا مکتب خاصی نقاطی رو هدف بگیرن که فکر می کنن نقضش طرفدار بیشتری داره

اون زمان زضاخان فکر می کرد حجاب گرفتن سخته و اگر حجاب رو برداره خانم ها این آزادی و راحتی رو استقبال می کنن و آقایون هم که لابد از خداشونه

اما حالا حدود رو هدف گرفتن
هیچ کس از اسم شلاق یا اعدام یا سنگسار یا قطع ید خوشش نمی یاد پس فکر می کنن مردم خیلی راحت برداشتن این حدود رو می پذیرن

بسم الله الرحمن الرحیم

خوب همه چیز را بهم ربط میدهید
رضا خان کشف حجاب کرد، زنان اومدن تو جامعه
خودتون خندتون نمیگیره از این اراجیف؟
همه چیز بچه بازی شده

بهرحال هرکه باعث شد زنان اینهمه اختیار پیدا کردن، خدا لعنتش کند
اینهمه پسر بیکار ماند و ازدواج ها در سنین بالا صورت میگیرد و به سختی، چرا؟ چون پسر بیکار است. چرا بیکار است؟ چون هرجا میروی خانم ها مشغول کار هستند و سرشان هم شلوغ
این چیزی که گفتم حرف دل خیلی ها است. اما پاکش کنید یه وقت به گوششان نرسد.
شما که دست به پاک کردنتان خوب است

زنده باد تساوی!!

یاحق

با سلام

در جاهلیت اول ، زنان آزاد بودند ودر اجتماع حضور ی همپای مردان ، حتی چند شوهر هم داشتند و مگر کسی میتوانست جلوی زن جاهلی را بگیرد ...

تنها حربه غیرت مردان ، کشتن دختران مایه ننگ بود .....

اسلام آمد و حیات وحش را متمدن ساخت اما افسوس که چند صبحی نپایید که دوباره جاهلیتی مدرن ظهور کرد و با تبدیل و تفسیر مزورانه تحت عنوان آزادی وحقوق بشر ، بشریت را از حقوق اصلی محروم ساخت و هم اینک ....

justgod5;207175 نوشت:
چون هرجا میروی خانم ها مشغول کار هستند و سرشان هم شلوغ

خانومها لوله کشی نمیکنن.
خانومها برقکاری نمیکنن.
خلبان نیستند .
قاضی نیستن.
خانومها گچکاری بنایی و تعمیرات انجام نمیدن .
شما میتونین این شغلها رو انتخاب کنین که خانومها توش نیستن .
خوب نگشتی برادر .
بگردی پیدا میشه.

nakisa;207273 نوشت:
خانومها لوله کشی نمیکنن. خانومها برقکاری نمیکنن. خلبان نیستند . قاضی نیستن. خانومها گچکاری بنایی و تعمیرات انجام نمیدن . شما میتونین این شغلها رو انتخاب کنین که خانومها توش نیستن . خوب نگشتی برادر . بگردی پیدا میشه.

موضوع انتخاب شغل نیس که شما برا من شغل نام میبری

خیر البریه;207255 نوشت:
با سلام در جاهلیت اول ، زنان آزاد بودند ودر اجتماع حضور ی همپای مردان ، حتی چند شوهر هم داشتند و مگر کسی میتوانست جلوی زن جاهلی را بگیرد ... تنها حربه غیرت مردان ، کشتن دختران مایه ننگ بود ..... اسلام آمد و حیات وحش را متمدن ساخت اما افسوس که چند صبحی نپایید که دوباره جاهلیتی مدرن ظهور کرد و با تبدیل و تفسیر مزورانه تحت عنوان آزادی وحقوق بشر ، بشریت را از حقوق اصلی محروم ساخت و هم اینک ....

رضی الله عنک
دمت گرم

نبود کار در جامعه ای،تقصیر دولت است نه اشتغال زنان!

دولت ها موظفند که به اندازه سالیانه خروجی تحصیلکرده ای (زن و مرد) که از دانشگاه میگیرند،شغل مناسبی را در جامعه برایشان فراهم کنند و تعادلی این میان ایجاد کنند.

قبلا که زنان کار نمیکردند،جمعیت متقاضی کار در حدی نبود ک پیدا کردن کار سخت باشد
اما الان با وارد شدن خانومها،نیاز هست ک برای این مورد بررسی های خاص و اینده نگری و سیاست تعدیل کار و تحصیلکرده ها صورت بگیرد.که به میزان کارامدی دولت بستگی شدیدی دارد.

----

پ.ن:
اشتغال زنان در اروپا > اشتغال زنان ایرانی
نرخ بیکاری اروپا

ldkdhj,v;207410 نوشت:
اشتغال زنان در اروپا > اشتغال زنان ایرانی نرخ بیکاری اروپا

همینطوریش فساد و فحشاء در جامعه ایران بیداد میکنه، وای به حال زمانی که بخوان اروپاییان را الگو قرار دهند.
من نمیدانم چرا فقط کثافت کاری اروپاییان مورد توجه ایرانیان قرار می گیرد!

چرا این طور برداشت کردین؟
من منظورم این نبود و البته بعید میدونم این نوشته چنین منظوری را برساند!

شما گفتی ک زنان بیرون خانه کار میکنند،فرصت برای مرد از بین میرود
من طبق امار براتون مثال نقضی ک موید حرفم باشد،اوردم ک در اروپا زنان بیشتری شاغلند اما با این حال نرخ بیکاری ایران بیشتر است
پس پر واضح است ک این مساله ربطی به اشتغال زنان ندارد و به میزان اهمیت و رسیدگی دولت به این موضوع بر میگرده:Gol:

]

justgod5;207431 نوشت:
من نمیدانم چرا فقط کثافت کاری اروپاییان مورد توجه ایرانیان قرار می گیرد!

اقای محترم!
اشتغال خانومها تو اروپا کثافت کاری نسیت . لطفا عفت کلام داشته باشین .

نقل قول:
موضوع انتخاب شغل نیس که شما برا من شغل نام میبری

شما خودتون فرمودید که اشتغال زنان باعث شد که واسه مردا کار پیدا نمیشه . منم برای شما یک نمونه از خروار کاری که خانومها انجام نمیدن رو نام بردم .

با نظر دوستان موافقم ولی چیزی مشخص هستش اینه که زن برای کار بیرون از خونه ساخته نشده و بنظر من در بیشتر موارد اگر خانوما سر کار میرند بخاطر نیاز به پولش نیست و فقط بخاطر تاکید جامعه بر دانشگاه و داشتن شغل و [="purple"]پرستیژ[/] این کار هستش که برای خانوما مهمه.

برای مثال عرض میکنم که اکثر شغل هایی مثل حسابداری و کامپیوتر رو خانوما میگیرند یا بهتره بگم به خانوما میدن چون خانوما حقوق کمتری می طلبند و توقع کمتری دارند و مثل یه مرد بار یه خانواده رو دوششون نیست.

ولی سرکار رفتن خانوما از این لحاظ که تو خونه کمتر هستند و کمتر به گناه[="purple"] غیبت [/]کردن دچار میشند خیلی خوبه ولی بنظرم اگر نیازی به پولش نیست و صرفا جهت پرستیژ و چشم و هم چشم سر کار می رند بهتره که این کارو نکنند و حق مردایی که بار یه خانواده رو به دوششون میکشند رو نخورند.

MeHraNZO313;264725 نوشت:
چیزی مشخص هستش اینه که زن برای کار بیرون از خونه ساخته نشده و بنظر من در بیشتر موارد اگر خانوما سر کار میرند بخاطر نیاز به پولش نیست و فقط بخاطر تاکید جامعه بر دانشگاه و داشتن شغل و پرستیژ این کار هستش که برای خانوما مهمه.

خير دوست گرامي
هنوزم هستند خانوم هايي كه براي پيشرفت مملكتشون دارن تلاش ميكنن در حالي كه از نظر مالي و يا به قول شما پرستيژ اجتماعي تامين هستند.
هستند دختراني كه در قبال هوش و استعدادي كه خدا به آنها عطا نموده خود را مسئول ميبينند. بزرگواران از نظر من ايرادي بر زن نيست كه كه در كنار همسرداري و كارمنزل در محيط بيرون از خانه هم در حد توان باعث سرافرازي ايران شوند. چنان كه ايرادي بر مرد نيست تا در خانه كار كند.
بارها شاهد نظرات دوستان در اين سايت مبني بر عدم تحصيل زن در دانشگاه و يا تحصيلي مرتبط با تربيت فرزند در آينده بوده ام. اين چه استنباطي ست؟ با اين روش ديگر حضور بانوان محجبه در اجتماع منقرض خواهد شد.
همين حالا هم اينقدر زنان محجبه به انزوا كشيده شده اند كه وقتي در اجتماع ،در بيمارستان در بانك و يا ساير محيط ها ميرويم احساس ميكنيم همه شدند بد حجاب و بي دين!!!
من يكي بازار رفتن در اين اوضاع شده است برايم كابوس . در خيابان يك چادري ميبينم چنان ذوقي ميكنم كه نميدانيد!
چرا بايد دانشگاه هاي ما و بهترين رشته هاي كشور بشود براي غير متدين ها؟
چرا بايد همه فكر كنند ايران را اين زنان بي حجاب گرفته اند در حالي كه زنان محجبه ي ما به امر شوهر خود در گوشه خانه نشسته اند؟
ما بايد نشان دهيم كه حجاب و چادر محدوديت نيست ميشود يك چادري باشي و يك مهندس موفق يا يك بانوي پژوهشگر و دانشمند متدين باشي.
طوري نظر ندهيد كه ديگران فكر كنند اسلام دين عقب ماندگي ست.
بايد به دنيا ثابت كنيم كه با اسلام دنيا را به تسخير خود در مي آوريم.:Kaf::Kaf::Kaf:

من نظر شخصی خودمو با توجه به تجربیات و دیده ها و شنیده های خودم گفتم ولی با نظر شمام کاملا موافقم من هم مثل شما چادری می بینم ذوق میکنم و انشالله تعداد بانوان شاغل محجوب و با معرفت جامعه ی ما از خانومای روشنفکر بیشتر بشه(برعکس موقعیت فعلی).

بله باید اجازه داد بشرطی کار خونه و مهم تر از اون تربیت بچه یعنی میوه ی خانواده بهش لطمه ای نخوره.

اگر بخواد بخاطر پیشرفت جامعه از تربیت بچه اش بزنه و فرزند خوبی تحویل جامعه نده بنظر من ترک اولی کرده و به وظیفه ی اصلیش عمل نکرده.

هر کسی که باعث و بانی این شد که زن ها راه به جامعه پیدا کنن و از حقوق خودشون مطلع بشن دمش گرم ........اون موقع که خانوما توی پستوی خونه بودن و از صبح تا شب جون میکندن و کار میکردن ....به شوهر احترام میزاشتن...بچه واسشون میاوردن اونم تعداد بالا ....رنگ افتاب و مهتاب و نمیدیدن ....این همه خدمت..نتیجه اش چی شد ؟هیچی ..شد یه هوو ..یه کمر بند ... و بی محبتی شوهرش ...یه عقده ی گنده .. نه فهمیدن بچگی یعنی چی ..نه جوونی ..نه زن بودن . نه حتی مادر بودن ...هیچکی خوشبخت نبود .... هیچ زنی زندگی نمیکرد ..بلکه به زور نفس میکشید ...اما حالا زن ها حقشون میگیرن ..شاید علاوه بر حق خودشون ...حق دیگران و هم میگیرن ...که اشکال نداره ..گهی زین به پشت گهی پشت به زین

موضوع قفل شده است