جن ها هم محرم و نامحرم دارن؟!!!!!!!!!!!!

تب‌های اولیه

42 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جن ها هم محرم و نامحرم دارن؟!!!!!!!!!!!!

سلام به همه دوستان گرامی

میخواستم بدونم که جن ها هم محرم و نامحرم دارن؟:Gig:

با ادما چطور؟مثلا یه جن مرد یه انسان زن رو میتونه بی حجاب ببینه یا قادر به دیدنش نیست؟

ممنون

[="DarkGreen"]تو اين لينك مطالب زيادي در مورد جن نوشته شده البته من كامل نخوندم فكر نكنم اشاره به محرم و نامحرم شده باشه ولي جالبه.
http://www.rasekhoon.net/news/show-43815.aspx

اگه جنا محرم نامحرم نداشته باشن كاش منم جن ميشدم :Nishkhand:!!!:Cheshmak:[/]

نازنين مريم;47287 نوشت:
تو اين لينك مطالب زيادي در مورد جن نوشته شده البته من كامل نخوندم فكر نكنم اشاره به محرم و نامحرم شده باشه ولي جالبه.
http://www.rasekhoon.net/news/show-43815.aspx

اگه جنا محرم نامحرم نداشته باشن كاش منم جن ميشدم !!!

سلام نازنین مریم عزیز:Gol:

ممنون از جوابتون ولی راستشو بخواید جرات نمیکنم بخونمش اخه میترسم امشب خوابم نبره:khandeh!:

پس عقل حکم میکنه فقط جواب همون یه سوال خودمو بگیرمو برم کنار
[="YellowGreen"]
التماس دعا[/]

سوال;47289 نوشت:

ممنون از جوابتون ولی راستشو بخواید جرات نمیکنم بخونمش اخه میترسم امشب خوابم نبره

پس عقل حکم میکنه فقط جواب همون یه سوال خودمو بگیرمو برم کنار

[="DarkGreen"]كار خيلي خوبي ميكنيد:Gol: چون چيزاي ترسناك توش زياد اومده.:Sham:
من چون خودم از موضوعات ترسناك خوشم مياد يه مقدار زياديشو خوندم ولي مشكل خواب پيدا نميكنم:Cheshmak:
[/]

سلام و درود:Gol:

تو رو خدا به جنا گیر ندید :Cheshmak:

میان تو خوابمون :khandeh!:

حالا چی شده رفتید سراغ حجاب جنا؟

قضاوت;47294 نوشت:
سلام و درود

تو رو خدا به جنا گیر ندید

میان تو خوابمون

حالا چی شده رفتید سراغ حجاب جنا؟

سلام

عصر منتظر گرفتن جواب بودم ولی حالا که به شب رسیده از زدن این تاپیک واقعا پشیمون شدم:grye:

:khandeh!:

نه قسمت مهمترش اینه که مردای جن با زن های انسان و برعکس محرمند؟یعنی اینکه مردهای جن میتونن انسان های زن رو ببینن یا نه؟:Gig:

..با سلام..

جناب سوال..

نظام اجنه با نظام مادی که ما در ان هستیم مغایرت دارد نتیجتا نمی توان گفت همان مسائلی که در میان ما می باشد در میان انها هم حکم فرماست..

به عبارتی این احکام شرعی که بین ما انسانهاست ؛بر دار مادی صادق است ؛چون شریعت در این جهان مادی بنیان نهاده شد ؛در حالی که اجنه در نظامی غیر از ماده واحکام ان زندگی می کنند نتیجتا نظام زندگی انها بر حسب نظام خلقتی انها می باشد که البته مانند ما انسانها نمی باشد...

در زمانی که حضرت ادم افریده شد اجنه وجود داشتند ؛و البته قبل از هبوط ادم به زمین دین تشریع نشده بود تا مسئله محرم و نامحرم پیش کشیده شود و در این برهه اجنه وجود داشتند ؛از طرفی انها از بین خود نیز پیامبری نداشته اند ؛نتیجتا نظام تشریعی انها با نظام تشریعی زمینیها فرق می کند...

دو نظام خاص بر حسب خلقت خاص .....زندگی و احکام و ویژگیهای خاص منطبق با نظام خلقی مربوطه...

خلاصه:

همه احکام انها از لحاظ نوع خلقت با ما فرق می کند وممکن است به صورت خاص منتها مغایر با ما باشد ودین نیز منطبق با نظام خلقی حکم صادر می کند..

---

سوال;47296 نوشت:

عصر منتظر گرفتن جواب بودم ولی حالا که به شب رسیده از زدن این تاپیک واقعا پشیمون شدم:grye:

پشیمونی دیگه فایده ای نداره:khandeh!:

امشب تا صبح خابتون نمیبره:khandeh!:

حالا گریه نکنید :Cheshmak:

سوال;47296 نوشت:

نه قسمت مهمترش اینه که مردای جن با زن های انسان و برعکس محرمند؟

فکر کنم اونا هم یه محدودیت هایی داشته باشند البته الان تو انسان ها که چنین چیزی رو فقط تو ایران می بینیم اگر جنا هم یه جایی مثل ایران داشتند باشند بعید نیست که حجاب هم داشته باشن:khandeh!:

سوال;47296 نوشت:

یعنی اینکه مردهای جن میتونن انسان های زن رو ببینن یا نه؟:Gig:

چرا فقط به فکر خانم ها هستید :khandeh!: نکنه می تونن آقایون رو هم ببینن:khandeh!:

سرکار سئوال ذهنمون رو مملوء از سئوال کردید نصف شبی:Cheshmak:

یا علی

erfan_alavi;47300 نوشت:
..با سلام..

جناب سوال..

نظام اجنه با نظام مادی که ما در ان هستیم مغایرت دارد نتیجتا نمی توان گفت همان مسائلی که در میان ما می باشد در میان انها هم حکم فرماست..

به عبارتی این احکام شرعی که بین ما انسانهاست ؛بر دار مادی صادق است ؛چون شریعت در این جهان مادی بنیان نهاده شد ؛در حالی که اجنه در نظامی غیر از ماده واحکام ان زندگی می کنند نتیجتا نظام زندگی انها بر حسب نظام خلقتی انها می باشد که البته مانند ما انسانها نمی باشد...

در زمانی که حضرت ادم افریده شد اجنه وجود داشتند ؛و البته قبل از هبوط ادم به زمین دین تشریع نشده بود تا مسئله محرم و نامحرم پیش کشیده شود و در این برهه اجنه وجود داشتند ؛از طرفی انها از بین خود نیز پیامبری نداشته اند ؛نتیجتا نظام تشریعی انها با نظام تشریعی زمینیها فرق می کند...

دو نظام خاص بر حسب خلقت خاص .....زندگی و احکام و ویژگیهای خاص منطبق با نظام خلقی مربوطه...

خلاصه:

همه احکام انها از لحاظ نوع خلقت با ما فرق می کند وممکن است به صورت خاص منتها مغایر با ما باشد ودین نیز منطبق با نظام خلقی حکم صادر می کند..

سلام

ممنون از جوابتون ولی اخه جن ها هم مسلمان و غیر مسلمان دارن پس...

قضاوت;47302 نوشت:
چرا فقط به فکر خانم ها هستید نکنه می تونن آقایون رو هم ببینن

بازم سلام

جناب قضاوت توی قسمت قبلی سوال عرض کردم و "[="Red"]برعکس[/]":Labkhand:

با سلام..

جناب سلام فرمودید:

ولی اخه جن ها هم مسلمان و غیر مسلمان دارن پس...

اشتباه نکنید ؛مسلمان وغیر مسلمان بودن انها دال بر تطبیق احکام انها با ما نمی شود...

مثلا قبرستان ندارند تا مرده های خود را دفن نمایند این در حالی است که این عمل مخصوص جهان مادی است؛در حالی که مرگ انها همان از بین رفتن نفس انها و فانی شدن ان می باشد نتیجتا انها قبرستان ندارند تا احکام شرعی بر میت جاری باشد..

مثلا انها خون ندارند ؛یا احساس سرما وگرما و غیره ندارند ؛نتیجتا احکامی که بر انها صادق است ؛خاص خلقت انهاست.واحکام جهان مادی خاص خصلت این جهان..

----------------

سوال;47304 نوشت:

جناب قضاوت توی قسمت قبلی سوال عرض کردم و "برعکس":Labkhand:

ببخشید بنده ندیدم:Gol:

ممنونم که به فکر آقایون هم بودید:Gol:

جبران می کنم:Cheshmak:

یا علی

دوباره سلام به همه دوستان و کارشناسان محترم:Gol:

یه سوال دیگه داشتم!

جن ها با چه ادمایی رابطه برقرار میکنن؟ یعنی به طرف همه ادما میرن یا اینکه یه عده خاص رو انتخاب میکنن؟
[="YellowGreen"]

التماس دعا[/]

حالا نمیشه روز این سئوالا رو مطح بفرمایید:khandeh!:

بنده نمی چرا تا شب میشه شما یاد اجنه میافتید:khandeh!:

سوال;47837 نوشت:

جن ها با چه ادمایی رابطه برقرار میکنن؟ یعنی به طرف همه ادما میرن یا اینکه یه عده خاص رو انتخاب میکنن؟

فکر کنم جنا بیشتر میان سراغ آدم هایی که هی درموردشون سئوال می کنن:khandeh!:

یا بقول معروف پا می زارن رو دمشون:khandeh!:

یا علی

قضاوت;47847 نوشت:
سلام و درود

حالا نمیشه روز این سئوالا رو مطح بفرمایید

بنده نمی چرا تا شب میشه شما یاد اجنه میافتید

سلام:Gol:

من مغزم روزا استند بایه و شبا آن میشه :khandeh!:

قضاوت;47847 نوشت:
فکر کنم جنا بیشتر میان سراغ آدم هایی که هی درموردشون سئوال می کنن

یا بقول معروف پا می زارن رو دمشون

پس جناب قضاوت حتما میان سراغتون مراقب باشید چون خیلی روشون حساسید:Cheshmak:

نه ولی به دور از شوخی کسی از دوستان میدونه جواب سوالو؟

نقل قول:
مثلا قبرستان ندارند تا مرده های خود را دفن نمایند این در حالی است که این عمل مخصوص جهان مادی است؛در حالی که مرگ انها همان از بین رفتن نفس انها و فانی شدن ان می باشد نتیجتا انها قبرستان ندارند تا احکام شرعی بر میت جاری باشد..

مثلا انها خون ندارند ؛یا احساس سرما وگرما و غیره ندارند ؛نتیجتا احکامی که بر انها صادق است ؛خاص خلقت انهاست.واحکام جهان مادی خاص خصلت این جهان..

,واقعا! چه جالب . من هیچی در مورد جنا نمیدونم اما فکر کنم تواناییهاشون خیلی بالاست.
راستی یه سوال تا چه حد می تونن در زندگی انسانها دخل و تصرف داشته باشن یا مجاز به ارتباط با انسان ها هستند

یه چیزی هم که شنیدم اینه که شیطان پرستان با اجنه کافر در ارتباطن برای قدرت گرفتن اگه اینطور باشه ایا در اخرالزمان انسانها و اجنه مسلمون با هم در مقابل انسان ها و اجنه کافر قرار می گیرن؟ منظورم اینه که اخرالزمان اونها چطوریه؟
چطوره از اساتید کمک بگیریم.
آخه کار داره به جاهای باریک کشیده میشه.
اینو دارم به همه ی کسانی عرض می کنم که الان تو این تاپیک اند:khandeh!:
امشب حتماً جنا میان تو خوابتون مواظب باشید:khandeh!:
یه نفر می گفت از اشیاء فلزی می ترسن پس حتماً یک شی ء فلزی کنارتون بزارید:khandeh!:
البته خانم ها که زیور الات دارن ولی فکر نکنم جنا از اونا بترسن :khandeh!:

یا علی

بی دل;47853 نوشت:
,یه چیزی هم که شنیدم اینه که شیطان پرستان با اجنه کافر در ارتباطن برای قدرت گرفتن اگه اینطور باشه ایا در اخرالزمان انسانها و اجنه مسلمون با هم در مقابل انسان ها و اجنه کافر قرار می گیرن؟ منظورم اینه که اخرالزمان اونها چطوریه؟

شیطان پرستی هم یه فرقه ی من درآوردی و ساختگیه هیچی بارشون نیست.

مثل فرقه ی بهائیت و از این قبیل فرقه ها و پشت پرده ی همشون هم صهونیسم هستش

ولی بطور وحشتناکی دارن تبلیغات می کنن و جذب نیرو می کنند بنده اطلاع دارم در مدارس هم شروع به فعالیت کردند

یا علی

سلام

قضاوت;47854 نوشت:
چطوره از اساتید کمک بگیریم.

اساتید گرامی خودشون میان یا باید پیام بدم و دعوتشون کنم؟:Gig:

قضاوت;47854 نوشت:
یه نفر می گفت از اشیاء فلزی می ترسن پس حتماً یک شی ء فلزی کنارتون بزارید

اینو منم شنیدم ولی فکر نمیکنم واقعیت داشته باشه اخه این روزا توی تمام خونه ها فلز هست:Gig:

یه چیز دیگه!!!

شنیدم هر ایه ای از قران رو بخونیم جن ها خیلی میترسن این درسته؟

ممنون:Gol:

نقل قول:
شیطان پرستی هم یه فرقه ی من درآوردی و ساختگیه هیچی بارشون نیست

دقیق یادم نیست کجا اون مطلب رو شنیدم اما در سریال مستند ظهور که تو همی اسک دین لینک دانلودش معرفی شده روی شیطان پرستان خیلی مانور دادن. در مورد تسخیر انرزی های منفی جهان و گسترش خودشون و از این حرفا. بیشتر ای سردمداران کفر هم از همین فرقه هستن

نقل قول:
ولی بطور وحشتناکی دارن تبلیغات می کنن و جذب نیرو می کنند بنده اطلاع دارم در مدارس هم شروع به فعالیت کردند

توی مدارس؟؟؟ چطوری تحت چه عناوینی ؟ اطلاع رسانی کنین لطفا ما کلی بچه مدرسه ایی داریم

بی دل;47858 نوشت:
. بیشتر ای سردمداران کفر هم از همین فرقه هستن

راستش توی این مستندات که مربوط به ظهوره تنتقضات بیداد می کنه!

قرآن دشمن اصلی مسلمین رو یهود می دونه بنده هم با استناد به قران این عرایض رو بیان نمودم

بی دل;47858 نوشت:
.
توی مدارس؟؟؟ چطوری تحت چه عناوینی ؟ اطلاع رسانی کنین لطفا ما کلی بچه مدرسه ایی داریم

راستش توی یک از مدارس راهنمایی پیش مدیر نشسته بودم. یه آقای اومد و سراغ چند تا از بچه ها رو گرفت و گفت که می خواد باهاشون صحبت کنه.مدیر گفت نمیشه امکانش نیست.

بعد اون شخص گفت که از طرف سازمان اطلاعات اومده مدیر پی گیر شد دید صحبت هاش صحت داره گفت که یک گروه شیطان پرستی داره تو مدرسه فعالیت می کنه و برخی لباس ها که بچه ها می پوشن علامت شیطان پرستیه و یکسری توصیه ها هم کرد.

البته امسال پرسیدم که چه تمهیداتی اندیشیده شده برای این معضل .گفتند که آموزش و پرورش به تمام مدارس بخشنامه کرده که کوچکترین تحرکات و موارد مشکوک رو گزارش کنن.

حتماً مسئله ی حادیه که چنین بخشنامه ای دادند به هر حال باید هوشیار باشیم این صهونیسم ها به این راحتی ها دست بردار نیستند

یا علی

سلام

بی دل;47858 نوشت:

بهایی هام فعالیت دارن با اینکه اجازه هیچ تبلیغ کردنیو بهشون نمیدادن و مشروط به این قضیه ثبت نامشون میکردن ولی من خودم دیدم که داشتن راجع به دینشون واسه بچه ها صحبت میکردن البته خیلی چیزا رو هم به نفع خودشون تمام میکردن تا اینکه بچه ها رو به سمت خودشون بکشونن !!!

واقعا کنترل کردن این جور مسایل سخته و والدین خودشون باید پیگیر باشن

[="Red"]لطفا موضوع اصلی تاپیک فراموش نشه[/]
:Cheshmak:
[="YellowGreen"]التماس دعا[/]:Gol:

سلام اگه میشه سوال منم جواب بدید

جن ها و ادم ها میتونن با هم ازدواج کنند؟

هانیه;47967 نوشت:

سلام بر شما..

جن با انسان نمی تواند ازدواج نماید..

به عبارتی طینت و جوهره انسان با جن مغایر است؛البته اجنه در حواس و ادراک انسان می ایند؛پس شما اگر جنی را ببینید ؛در حقیقت تمثل یافته او را در ادراک بینایی ؛می بینید ؛نه اینکه جن ماهیت و وواقعیت خود را تغییر داده باشد و به ماهیت خاکی تبدیل نموده باشد...

پس ممکن است شما جنی را ببنید و دیگری که پهلوی شما ست اورا نبیند و یا حس نکند؛چون همانطور که گفته شد ؛جن در ادراک انسان تمثل می یابد ؛نتیجتا در ادراک بینایی شما می تواند تمثل پیدا کند؛در حالی که دوست شما انرا نبیند...

البته تمثل جبرئیل برای حضرت مریم نیز همینطور بود به عبارتی ؛حقیقت جبرئیل عوض نشد ؛و از طینت نور به طینت خاک تبدیل نگشت ؛چون اگر اینطور می شد دوباره نمی توانست از طینت خاک به حالت اول برگشت ؛نماید نتیجتا در ادراک مریم حاضر شد ؛و مریم او را دید..این در حالی است که هر گز نمی توان ذات را در همان حالی که هست ؛عوض نمود این به انقلاب در ذات می انجامد و از محالات می باشد...

نتیجتا جن نمی تواند ذات خود را عوض نماید بلکه بر حسب ویژگیهایی که دارد می تواند صورتهای مختلفی به خود بگیرد ؛وبا صور مختلفی در ادراک افراد در اید...مانند شیطان که به صورتهای مختلف برای انبیا ظاهر می گشت..

یک نکته:

البته در نظر اشته باشید که جن می تواند ؛با انسان شهوت رانی نماید ؛به عبارتی چون انها به ادراک و حواس ادراکی انسان در می ایند ؛نتیجتا می توانند ؛به حس لامسه و غیرهم نیز ظهور نمایند ؛به عبارتی از لحاظ درک حسی می توانند ؛با انسان ارتباط بر قرار نمایند ؛...ولی از لحاظ اینکه بتوانند از انسان بچه دار گردند نه خیر ؛چون انها مانند انسان تولید مثل نمی کنند ؛عضو تناسلی انها مغایر با دستگاه تناسلی انسان می باشد و جمع بین این دو بر حسب احکام و نظام خلقتی با یکدیگر مغایر است.و نشدنی...

پس نتیجه این شد کهاجنه وملائک فقط بر ارداکات نفسانی انسان تمثل پیدا می کنند ؛.نه اینکه ماهیت وحقیقت خود را به ماده تبدیل نمایند ؛این امر به انقلاب در ذات منجر می شود و محال است.نتیجتا جمع بین انسان وجن بر حسب قانون برخورد در ماده نشدنی است...

یا حق

erfan_alavi;47973 نوشت:
به عبارتی طینت و جوهره انسان با جن مغایر است؛البته اجنه در حواس و ادراک انسان می ایند؛پس شما اگر جنی را ببینید ؛در حقیقت تمثل تمثل یافته او را در اراک بینایی ؛می بینید ؛نه اینکه جن ماهیت خود را تغییر داده باشد و به ماهیت خاکی تبدیل نموده باشد..

واقعا جن در ادراک انسان وجود داره یعنی اصلا حالت مادی به خودش نمیگیرد؟

میشه سوالی رو که دوستمون خانم سوال هم در پست 12 همین تاپیک پرسیدن رو جواب بدید؟

مرسی

هانیه;47974 نوشت:
واقعا جن در ادراک انسان وجود داره یعنی اصلا حالت مادی به خودش نمیگیرد؟

میشه سوالی رو که دوستمون خانم سوال هم در پست 12 همین تاپیک پرسیدن رو جواب بدید؟

مرسی

..با سلام..

یا ستار..

خداوند می فرماید:

فَاتَّخَذَتْ مِنْ دُونِهِمْ حِجَابًا فَأَرْسَلْنَا إِلَیهَا رُوحَنَا فَتَمَثَّلَ لَهَا بَشَرًا سَوِیا

و میان خود و آنان حجابی افکند (تا خلوتگاهش از هر نظر برای عبادت آماده باشد). در این هنگام، ما روح خود را بسوی او فرستادیم؛ و او در شکل انسانی بی‌عیب و نقص، بر مریم ظاهر شد!

جن در ادراک انسان وجود ندارد ؛ولی برای ارتباط با او از طریق ادراکات نفسانی وارد می گردد..

مثلا می تواند به ادراک بینایی ؛شنوایی ؛لامسه و غیره وارد گردد ؛و از این طریق با اانسان رابطه برقرار نماید...

به عبارتی چون ادراکات نفسانی مادی نیستند ؛انها نیز از این طریق ارتباط بر قرار می کنند ؛این در حالی است که چشم وگوش مادی از لوازم و وسایل ادراکات نفسانی است ؛که از طریق انها با جهان ماده ارنباط برقرار می کند..

پس ارتباط اجنه از طریق قوای نفسانی و ادراکی می باشد...

اما در مورد اینکه اجنه با چه کسانی ارتباط برقرار می کنند ؛البته بر حسب کلام حق خداوند شیطان را وسوسه کننده خوانده است؛به عبارتی انها از طریق قوای ادراکی به صورت عموم نقش جلوه دادن و سراب را برای انسان بازی می کنند ؛ولی هیچ وقت به صورت جبری وارد عمل نمی شوند ؛تا اختیار را از انسان سلب نمایند...پس جن می تواند از طریق نفس و قوای ان وارد عمل شود ؛والبته امور مثبت ومنفی در این وسوسه ها نقش اساسی را بازی می کنند..علهذا از این وسوسه ها بر حسب ضعف شخص انقدر در نفس فرد نفوذ می کند تا یکی از ملکات نفس او گردد ؛که در برخی موارد منجر به مشکلات روحی و وروانی از قبیل وسواس و غیره می گردد..

در کل اجنه نمی توانند بر انسانهایی که انرژی های مثبت و متعالی دارند ظهور نمایند ؛و البته انسانهای ضعیف النفس با امور و انرژیهای منفی بهترین افراد برای نفوذ انها می باشند...

برخی موارد خاص نیز می باشد که در سایتهای مربوطه ذکر شده است کمی بگردید پیدا می کنید..

یا حق..

سوال;47260 نوشت:
سلام به همه دوستان گرامی

میخواستم بدونم که جن ها هم محرم و نامحرم دارن؟:gig:

با ادما چطور؟مثلا یه جن مرد یه انسان زن رو میتونه بی حجاب ببینه یا قادر به دیدنش نیست؟

ممنون

به نام خدا

با سلام به سوال عزیز

جن موجوداتی مخلوق و مکلفند مرگ و زاد و ولد دارند ازدواج و تناسل دارند در قرآن به مرگ و میر و زاد و ولدشان اشاره نموده است

أَ فَتَتَّخِذُونَهُ وَ ذُرِّيَّتَهُ أَوْلِياءَ مِنْ دُونی (کهف 50)،

پس آيا (شما فرزندان آدم) مرا فراموش كرده و شيطان و فرزندانش را دوست خود مى‏گيريد؟

قالَ ادْخُلُوا في‏ أُمَمٍ قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِكُمْ مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْس (اعراف 37)

خداوند گويد: شما هم با آن گروه از جن و انس كه پيش از شما بودند..

آنها نیز مانند انسانها تکلیف داشته و بسیاری از احکام انسانها در حق آنها جاریست

دارای قدرت در جسم و جسد و تغییر آن هستند و به هر شکل و قیافه ای می توانند درآیند و نیز می توانند به شکل اصلیشان قابل رویت باشند

کیفیت ازدواج و زاد و ولدشان به صورت تخم گذاری است آنچنان که امام علی ع در نهج البلاغه به آن اشاره نمودند

اتَّخَذُوا الشَّيْطَانَ لِأَمْرِهِمْ مِلَاكاً وَ اتَّخَذَهُمْ لَهُ أَشْرَاكاً فَبَاضَ وَ فَرَّخَ فِي صُدُورِهِمْ وَ دَبَّ وَ دَرَجَ فِي حُجُورِهِمْ فَنَظَرَ بِأَعْيُنِهِمْ وَ نَطَقَ بِأَلْسِنَتِهِمْ
(نهج البلاغه خطبه 7)

منحرفان، شيطان را معيار كار خود گرفتند، و شيطان نيز آنها را دام خود قرار داد و در دل‏هاى آنان تخم گذارد، و جوجه‏هاى خود را در دامانشان پرورش داد. با چشم‏هاى آنان مى‏نگريست و با زبان‏هاى آنان سخن مى‏گفت.

و نیز مرحوم مجلسی در بحار از خصال صدوق از امام صادق ع نقل می کند:

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ الْآبَاءُ ثَلَاثَةٌ آدَمُ وَلَدَ مُؤْمِناً وَ الْجَانُّ وَلَدَ كَافِراً وَ إِبْلِيسُ وَلَدَ كَافِراً وَ لَيْسَ فِيهِمْ نِتَاجٌ إِنَّمَا يَبِيضُ وَ يُفْرِخُ وَ وُلْدُهُ ذُكُورٌ لَيْسَ فِيهِمْ إِنَاثٌ
بحارالأنوار ج : 11 ص : 111
پدران سه تا هستند آدم که مومن به دنیا آورد و جان که کافر به دنیا آورد . ابلیس که کافر به دنیا آورد و در بین آنان زاد و ولد به شکل انسان نیست بلکه تخم گذاشته و جوجه بیرون می آوردو فرزندانش مذکرند و مونث ندارد

از آنها برخی مومن و برخی کافرند و مومنین همه شیعه هستند و در بینشان سنی نیست زیرا به خاطر داشتن عمر طولانی زمان حضرت رسول ص و جانشینی امام علی ع را از نزدیک دیدند

آنهایی که مومن هستند با انسانها رابطه ای بر قرار نمی کنند چون این کار همانگونه که بر انسانها حرام است بر آنها نیز حرام است

چون قدرت جسمی فوق العاده ای دارند و می توانند به هر شکل در آیند و به هر جا سرک بکشند می توانند هر مکانی را زیر نظر گیرند اگر از مومنین باشند به انسانها خصوصا مکشوفه از زنان توجهی ندارند و اگر از کفار باشند همانند انسانهای حرام جو ممکن است در کار انسان سرک بکشند اما انسانها تکلیفی نسبت به پوشش در قبال جن ندارند

بین خودشان هم چون جسم ثابتی ندارند عوارض تکلیفی جسم مانند پوشش و حجاب و غیره در کار نیست و از این لحاظ در محذور نیستند

در تفسير قمى از امام صادق (ع) حديثى روايت شده كه آن جناب در ضمن آن حديث اين داستان را چنين نقل كرده‏اند:

سپس ابليس گفت: پروردگارا آيا با اينكه تو خداوند عادلى و هرگز ستم روا نمى‏دارى ثواب اعمال گذشته مرا نمى‏دهى؟ فرمود: از مثوبات آخرت نمى‏دهم و ليكن از لذايذ دنيا هر آنچه بخواهى بگو تا در پاداش عبادتهايت بتو بدهم، ابليس اولين چيزى را كه از خدا درخواست كرد اين بود كه خدايا مرا تا روز قيامت زنده بدار.

خداى تعالى نيز درخواستش را پذيرفت. آن گاه درخواست كرد مرا بر فرزندان آدم مسلط كن، اين را نيز پذيرفت. باز هم درخواست كرد كه مرا مانند خون در سراسر وجود آنان راه ده. فرمود: راهت دادم. سپس درخواست كرد براى بشر هيچ فرزندى به وجود نيايد مگر اينكه براى من دو فرزند به وجود آيد، و من آدميان را ببينم و آنان مرا نبينند، و من به هر صورتى كه بخواهم بتوانم در برابر آنان به آن صورت در آيم. خداى تعالى اينها را نيز پذيرفت. ابليس قانع نشد، و گفت خدايا بيشتر از اين به من بده. فرمود: من براى تو و ذريه تو در سينه‏هاى بشر جايى و قرارگاهى دادم...

تفسير قمى ج 1 ص 34 چ تهران

سلام

ممنون جناب یاسین از جواب جامع و کاملتون

التماس دعا:Gol:

erfan_alavi;47973 نوشت:

سلام بر شما..

جن با انسان نمی تواند ازدواج نماید..

به عبارتی طینت و جوهره انسان با جن مغایر است؛البته اجنه در حواس و ادراک انسان می ایند؛پس شما اگر جنی را ببینید ؛در حقیقت تمثل یافته او را در ادراک بینایی ؛می بینید ؛نه اینکه جن ماهیت و وواقعیت خود را تغییر داده باشد و به ماهیت خاکی تبدیل نموده باشد...

پس ممکن است شما جنی را ببنید و دیگری که پهلوی شما ست اورا نبیند و یا حس نکند؛چون همانطور که گفته شد ؛جن در ادراک انسان تمثل می یابد ؛نتیجتا در ادراک بینایی شما می تواند تمثل پیدا کند؛در حالی که دوست شما انرا نبیند...

البته تمثل جبرئیل برای حضرت مریم نیز همینطور بود به عبارتی ؛حقیقت جبرئیل عوض نشد ؛و از طینت نور به طینت خاک تبدیل نگشت ؛چون اگر اینطور می شد دوباره نمی توانست از طینت خاک به حالت اول برگشت ؛نماید نتیجتا در ادراک مریم حاضر شد ؛و مریم او را دید..این در حالی است که هر گز نمی توان ذات را در همان حالی که هست ؛عوض نمود این به انقلاب در ذات می انجامد و از محالات می باشد...

نتیجتا جن نمی تواند ذات خود را عوض نماید بلکه بر حسب ویژگیهایی که دارد می تواند صورتهای مختلفی به خود بگیرد ؛وبا صور مختلفی در ادراک افراد در اید...مانند شیطان که به صورتهای مختلف برای انبیا ظاهر می گشت..

یک نکته:

البته در نظر اشته باشید که جن می تواند ؛با انسان شهوت رانی نماید ؛به عبارتی چون انها به ادراک و حواس ادراکی انسان در می ایند ؛نتیجتا می توانند ؛به حس لامسه و غیرهم نیز ظهور نمایند ؛به عبارتی از لحاظ درک حسی می توانند ؛با انسان ارتباط بر قرار نمایند ؛...ولی از لحاظ اینکه بتوانند از انسان بچه دار گردند نه خیر ؛چون انها مانند انسان تولید مثل نمی کنند ؛عضو تناسلی انها مغایر با دستگاه تناسلی انسان می باشد و جمع بین این دو بر حسب احکام و نظام خلقتی با یکدیگر مغایر است.و نشدنی...

پس نتیجه این شد کهاجنه وملائک فقط بر ارداکات نفسانی انسان تمثل پیدا می کنند ؛.نه اینکه ماهیت وحقیقت خود را به ماده تبدیل نمایند ؛این امر به انقلاب در ذات منجر می شود و محال است.نتیجتا جمع بین انسان وجن بر حسب قانون برخورد در ماده نشدنی است...

یا حق

به نام خدا

باسلام خدمت دوست دانا و مهندس عزیزمان جناب عرفان علوی

به نظر می رسد جناب مستطاب حقیقت جن را با فرشتگان یکسان فرض نمودید و آیه ای را که در زمینه تمثل ملائکه وارد شده است ،در حق اجنه سرایت و تعمیم می دهید در حالی که اجنه موجودات مادیند مستحضرید آنگونه که قرآن فرمود از شعله آتش یا باد داغ سوزنده که به اتش می گراید خلق شدند

به جهت لطافت جسمشان و قدرت فوق العاده شان می توانند خود را از چشم بشر بپوشانند نه اینکه موجود مجرد بی جسم مانند ملائک باشند و برای انسان متمثل شوند

دوست عزیز تمثل مبحث دیگری است که به خلق جسم مثالی برای ملک بر می گردد و ارتباطی به جن ندارد ؛جن در محدوده جسم و جسد سیطره بر تغییر و تحول از صورتی به صورت دیگر دارد

لذا در زمان حضرت سلیمان ،بین مردم بودند و مردم از آنها سوال می کردند و سحر و جادو می آموختند

و اگر کسی بتواند به قدرتی دست یابد می تواند آنها را ببیند یا صدایشان را بشنود بی آنکه آنها بخواهند خود را به او نشان دهند یا ندهند

کما اینکه در حدیثی از حکیمه خواهر امام رضا ع وارد شده که گفت دیدم برادرم به زبان و لحجه خاصی مطالبی را می فرمودند و من نمی فهمیدم و کسی را نمی دیدم به ایشان عرض کردم با که حرف می زنید ؟فرمود با عامر جن گفتم می خواهم صدایش را بشنوم فرمود اگر بشنوی یک سال تب می کنی عرض کردم دوست دارم ببینم اگر چه یک سال تب کنم سپس برادرم اشاره ای نمودند و من صدایی شبیه صدای گنجشک یا سوت گونه شنیدم و یک سال تب کردم

حَكِيمَةُ بِنْتُ مُوسَى قَالَتْ رَأَيْتُ الرِّضَا ع وَاقِفاً عَلَى بَابِ بَيْتِ الْحَطَبِ وَ هُوَ يُنَاجِي وَ لَسْتُ أَرَى أَحَداً فَقُلْتُ يَا سَيِّدِي لِمَنْ تُنَاجِي فَقَالَ هَذَا عَامِرٌ الزَّهْرَائِيُّ أَتَانِي يَسْأَلُنِي وَ يَشْكُو إِلَيَّ فَقُلْتُ يَا سَيِّدِي أُحِبُّ أَنْ أَسْمَعَ كَلَامَهُ فَقَالَ لِي إِنَّكِ إِنْ سَمِعْتِ بِهِ حُمِمْتِ سَنَةً فَقُلْتُ يَا سَيِّدِي أُحِبُّ أَنْ أَسْمَعَهُ‏ فَقَالَ لِيَ اسْمَعِي فَاسْتَمَعْتُ فَسَمِعْتُ شِبْهَ الصَّفِيرِ وَ رَكِبَتْنِيَ الْحُمَّى فَحُمِمْتُ سَنَةً

الكافي ج : 1 ص : 396

هانیه;47967 نوشت:

سلام به دوست جدید خوش اومدی اینجا یه محفل گرمی بین دوستان برقراره .
اینقدر در این مورد بحث و نظر داده شده که نمیشه به انها اکتفا کرد .نظر شخصی من درمورد قران و تجربیات اندکم نشان داده هر چه در قران هست حقیقت محض است حالا این موضوع جن هم با استناد به قران صحیح است اما تا به حال من در این مورد خاص در قران چیزی پیدا نکردم فقط اینقدر میدونم که حس وابستگی به انسان و مکانهای زندگی انان را دارا میباشند مثال جن و انسان همانند جامد است با گاز نمی توانند با هم ترکیب شوند ضمنا در این خصوص هر چیزی رو که دیدی باور کن !:Labkhand:

یاسین;47984 نوشت:
به نام خدا

باسلام خدمت دوست دانا و مهندس عزیزمان جناب عرفان علوی

به نظر می رسد جناب مستطاب حقیقت جن را با فرشتگان یکسان فرض نمودید و آیه ای را که در زمینه تمثل ملائکه وارد شده است ،در حق اجنه سرایت و تعمیم می دهید در حالی که اجنه موجودات مادیند مستحضرید آنگونه که قرآن فرمود از شعله آتش یا باد داغ سوزنده که به اتش می گراید خلق شدند

به جهت لطافت جسمشان و قدرت فوق العاده شان می توانند خود را از چشم بشر بپوشانند نه اینکه موجود مجرد بی جسم مانند ملائک باشند و برای انسان متمثل شوند

دوست عزیز تمثل مبحث دیگری است که به خلق جسم مثالی برای ملک بر می گردد و ارتباطی به جن ندارد ؛جن در محدوده جسم و جسد سیطره بر تغییر و تحول از صورتی به صورت دیگر دارد

لذا در زمان حضرت سلیمان ،بین مردم بودند و مردم از آنها سوال می کردند و سحر و جادو می آموختند

و اگر کسی بتواند به قدرتی دست یابد می تواند آنها را ببیند یا صدایشان را بشنود بی آنکه آنها بخواهند خود را به او نشان دهند یا ندهند

کما اینکه در حدیثی از حکیمه خواهر امام رضا ع وارد شده که گفت دیدم برادرم به زبان و لحجه خاصی مطالبی را می فرمودند و من نمی فهمیدم و کسی را نمی دیدم به ایشان عرض کردم با که حرف می زنید ؟فرمود با عامر جن گفتم می خواهم صدایش را بشنوم فرمود اگر بشنوی یک سال تب می کنی عرض کردم دوست دارم ببینم اگر چه یک سال تب کنم سپس برادرم اشاره ای نمودند و من صدایی شبیه صدای گنجشک یا سوت گونه شنیدم و یک سال تب کردم

حَكِيمَةُ بِنْتُ مُوسَى قَالَتْ رَأَيْتُ الرِّضَا ع وَاقِفاً عَلَى بَابِ بَيْتِ الْحَطَبِ وَ هُوَ يُنَاجِي وَ لَسْتُ أَرَى أَحَداً فَقُلْتُ يَا سَيِّدِي لِمَنْ تُنَاجِي فَقَالَ هَذَا عَامِرٌ الزَّهْرَائِيُّ أَتَانِي يَسْأَلُنِي وَ يَشْكُو إِلَيَّ فَقُلْتُ يَا سَيِّدِي أُحِبُّ أَنْ أَسْمَعَ كَلَامَهُ فَقَالَ لِي إِنَّكِ إِنْ سَمِعْتِ بِهِ حُمِمْتِ سَنَةً فَقُلْتُ يَا سَيِّدِي أُحِبُّ أَنْ أَسْمَعَهُ‏ فَقَالَ لِيَ اسْمَعِي فَاسْتَمَعْتُ فَسَمِعْتُ شِبْهَ الصَّفِيرِ وَ رَكِبَتْنِيَ الْحُمَّى فَحُمِمْتُ سَنَةً

الكافي ج : 1 ص : 396

..یا ستار..

جناب یاسین عزیز سلام علیکم...

دوست من حقیقت ؛ملائک از نور است ؛و حقیقت اجنه از اتش .و انسان از خاک..

هم ملائک وهم اجنه و هم انسان همه جسمانی هستند ؛منتها فرق بین انها در نظام مربوطه می باشد به عبارتی همه جهان هستی در طبیعت واقع است ؛منتها این نظامهای متفاوت است که احکام هر یک را تباین می بخشد؛پس هر مرتبه ای از وجود احکامی دارد که مقید به همان مرتبه می باشد ؛نتیجتا نظام ایجادی جن و انس و ملائک نظامهای متفاوتی هستند ؛منتها همه این نظامها چون در طبیعت واقعند جسمانی می باشند ؛وفرق بین این اجسام را نیز همین تفاوت نظام انها تعیین می کند...

جن با حفظ نظام و ذات خود نمی تواند طینت خود را عوض کند وبه ماده تبدیل گردد ؛از جهتی در ماده برخورد و ترکیب می باشد این در حالی است که ترکیب دو نظام متفاوت از محالات عقلی است و به انقلاب در ذات می انجامد...

پس ان چیزی که به اصل جسمانیت ؛فعلیت می دهد جوهری دیگر است ؛که خارج از خود جسم طبیعی می باشد؛این یعنی اینکه جسم طبیعی یک جوهر عقلی می باشد ؛وبه خودی خود مبهم است ؛ولی ان چیزی که به این جسم طبیعی فعلیت می بخشد ؛جوهری دیگر است که منطبق با نظام مربوطه به جسم طبیعی فعلیت می دهد ...

مثلا یک توپ؛ جسمانی است ؛ولی ان چیزی که شما انرا می بیند جسم طبیعی نیست که یک جوهر عقلانی و مبهم است ؛بلکه جسم تعلیمی می باشد که به ان جسم طبیعی و مبهم فعلیت داده است ؛و توپ را حجیم نموده است...

نتیجتا خود جسم طبیعی برای همه اسمانها و زمین اشتراک دارد ولی ان جوهری که این جسم را ظهور می دهد و به فعلیت می رساند جوهری دیگر است که نظام مربوطه را به وجود می اورد...

یا حق

erfan_alavi;48067 نوشت:
..یا ستار..

هم ملائک وهم اجنه و هم انسان همه جسمانی هستند ؛منتها فرق بین انها در نظام مربوطه می باشد به عبارتی همه جهان هستی در طبیعت واقع است ؛منتها این نظامهای متفاوت است که احکام هر یک را تباین می بخشد؛پس هر مرتبه ای از وجود احکامی دارد که مقید به همان مرتبه می باشد ؛نتیجتا نظام ایجادی جن و انس و ملائک نظامهای متفاوتی هستند ؛منتها همه این نظامها چون در طبیعت واقعند جسمانی می باشند ؛وفرق بین این اجسام را نیز همین تفاوت نظام انها تعیین می کند...

جن با حفظ نظام و ذات خود نمی تواند طینت خود را عوض کند وبه ماده تبدیل گردد ؛از جهتی در ماده برخورد و ترکیب می باشد این در حالی است که ترکیب دو نظام متفاوت از محالات عقلی است و به انقلاب در ذات می انجامد...

پس ان چیزی که به اصل جسمانیت ؛فعلیت می دهد جوهری دیگر است ؛که خارج از خود جسم طبیعی می باشد؛این یعنی اینکه جسم طبیعی یک جوهر عقلی می باشد ؛وبه خودی خود مبهم است ؛ولی ان چیزی که به این جسم طبیعی فعلیت می بخشد ؛جوهری دیگر است که منطبق با نظام مربوطه به جسم طبیعی فعلیت می دهد ...

مثلا یک توپ؛ جسمانی است ؛ولی ان چیزی که شما انرا می بیند جسم طبیعی نیست که یک جوهر عقلانی و مبهم است ؛بلکه جسم تعلیمی می باشد که به ان جسم طبیعی و مبهم فعلیت داده است ؛و توپ را حجیم نموده است...

نتیجتا خود جسم طبیعی برای همه اسمانها و زمین اشتراک دارد ولی ان جوهری که این جسم را ظهور می دهد و به فعلیت می رساند جوهری دیگر است که نظام مربوطه را به وجود می اورد...

یا حق

جناب عرفان علوی !

از تعارف کم کنید و بر مبلغ بیافزایید!
.
.روایات و علمای دین غیر این را می گویند

سعی کنید از ساخته های ذهنی کمی فاصله بگیرید و به واقع نزیک تر شوید این مباحث را روایات و بحث های عالمان کاملا روشن نموده اند
.
.

یاسین;48075 نوشت:
جناب عرفان علوی !

از تعارف کم کنید و بر مبلغ بیافزایید!
.
.روایات و علمای دین غیر این را می گویند

سعی کنید از ساخته های ذهنی کمی فاصله بگیرید و به واقع نزیک تر شوید این مباحث را روایات و بحث های عالمان کاملا روشن نموده اند
.
.

یا ستار..

با سلام..

دوست عزیز م جناب یاسین..

حقیر هر چه گفتم ساخته ذهنی!

شما برای ما از روایات بیاورید !خلاف انچه گفته شد...

دوستار شما..

یاحق

erfan_alavi;48067 نوشت:
..یا ستار..

یا حق

ببخشید میشه زیر دکترا صحبت کنین تا ما هم بفهمیم اگر چیزی که ما فهمیدیم اون چیزی باشه که شما گفتید یه مقدار ساختگیه!!!

erfan_alavi;48080 نوشت:
یا ستار..

با سلام..

دوست عزیز م جناب یاسین..

حقیر هر چه گفتم ساخته ذهنی!

شما برای ما از روایات بیاورید !خلاف انچه گفته شد...

دوستار شما..

یاحق

به نام خدا

جن و انسان موجودی مادیند و فرشتکان موجود مجرد. موجودات مادی دارای جسم و موجود مجرد بدون جسم می باشد. در روایاتی که در باره جن و ماهیتش وارد شده انها را موجودی زمینی دارای زاد و ولد و مرگ ومیر و نیاز مند به غذا و سرگرمی و غیره می دانند و اینها همه صفات موجود مادی است

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ الْآبَاءُ ثَلَاثَةٌ آدَمُ وَلَدَ مُؤْمِناً وَ الْجَانُّ وَلَدَ كَافِراً وَ إِبْلِيسُ وَلَدَ كَافِراً وَ لَيْسَ فِيهِمْ نِتَاجٌ إِنَّمَا يَبِيضُ وَ يُفَرِّخُ وَ وُلْدُهُ ذُكُورٌ لَيْسَ فِيهِمْ إِنَاثٌ

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ الْجِنُّ عَلَى ثَلَاثَةِ أَجْزَاءٍ فَجُزْءٌ مَعَ الْمَلَائِكَةِ وَ جُزْءٌ يَطِيرُونَ فِي الْهَوَاءِ وَ جُزْءٌ كِلَابٌ وَ حَيَّاتٌ الْخَبَر

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص مَنْ رُمِيَ أَوْ رَمَتْهُ الْجِنُّ فَلْيَأْخُذِ الْحَجَرَ الَّذِي رُمِيَ بِهِ فَلْيَرْمِ مِنْ حَيْثُ رُمِيَ وَ لْيَقُلْ حَسْبِيَ اللَّهُ وَ كَفَى سَمِعَ اللَّهُ لِمَنْ دَعَا لَيْسَ وَرَاءَ اللَّهِ مُنْتَهَى وَ قَالَ ص أَكْثِرُوا مِنَ الدَّوَاجِنِ فِي بُيُوتِكُمْ تَتَشَاغَلْ بِهَا عَنْ صِبْيَانِكُمْ

دواجن به حیوانات اهلی خانگی گفته می شود

عَنْ جَعْفَرٍ عَنْ أَبِيهِ ع قَالَ كَانُوا يُحِبُّونَ أَنْ يَكُونَ فِي الْبَيْتِ الشَّيْ‏ءُ الدَّاجِنُ مِثْلُ الْحَمَامِ أَوِ الدَّجَاجِ أَوِ الْعَنَاقِ لِيَعْبَثَ بِهِ صِبْيَانُ الْجِنِّ وَ لَا يَعْبَثُونَ بِصِبْيَانِهِمْ

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص إِذَا خَلَعَ أَحَدُكُمْ ثِيَابَهُ فَلْيُسَمِّ لِئَلَّا تَلْبَسَهَا الْجِنُّ فَإِنَّهُ إِنْ لَمْ يُسَمِّ عَلَيْهَا لَبِسَتْهَا الْجِنُّ حَتَّى تُصْبِحَ

الْفَقِيهُ، لَا يَجُوزُ الِاسْتِنْجَاءُ بِالرَّوْثِ وَ الْعَظْمِ لِأَنَّ وَفْدَ الْجِنِّ جَاءُوا إِلَى‏ رَسُولِ اللَّهِ ص فَقَالُوا يَا رَسُولَ اللَّهِ مَتِّعْنَا فَأَعْطَاهُمُ الرَّوْثَ وَ الْعَظْمَ فَلِذَلِكَ لَا يَنْبَغِي أَنْ يُسْتَنْجَى بِهِمَا

سَمِعْتُ أَبَا جَعْفَرٍ ع يَقُولُ إِنَّ نَفَراً مِنَ الْمُسْلِمِينَ خَرَجُوا إِلَى سَفَرٍ فَضَلُّوا الطَّرِيقَ فَأَصَابَهُمْ عَطَشٌ شَدِيدٌ فَتَكَفَّنُوا وَ لَزِمُوا أُصُولَ الشَّجَرِ فَجَاءَهُمْ شَيْخٌ عَلَيْهِ ثِيَابٌ بِيضٌ فَقَالَ قُومُوا فَلَا بَأْسَ عَلَيْكُمْ فَهَذَا الْمَاءُ فَقَامُوا وَ شَرِبُوا وَ ارْتَوَوْا فَقَالُوا مَنْ أَنْتَ يَرْحَمُكَ اللَّهُ فَقَالَ أَنَا مِنَ الْجِنِّ الَّذِينَ بَايَعُوا رَسُولَ اللَّهِ ص إِنِّي سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ ص يَقُولُ الْمُؤْمِنُ أَخُو الْمُؤْمِنِ عَيْنُهُ وَ دَلِيلُهُ فَلَمْ تَكُونُوا تَضَيَّعُوا بِحَضْرَتِي

تَفْسِيرُ عَلِيِّ بْنِ إِبْرَاهِيمَ، فِي قِصَّةِ بِلْقِيسَ قَالَ فَارْتَحَلَتْ وَ خَرَجَتْ نَحْوَ سُلَيْمَانَ فَلَمَّا عَلِمَ سُلَيْمَانُ قُدُومَهَا إِلَيْهِ قَالَ لِلْجِنِّ وَ الشَّيَاطِينِ أَيُّكُمْ يَأْتِينِي بِعَرْشِها قَبْلَ أَنْ يَأْتُونِي مُسْلِمِينَ قالَ عِفْرِيتٌ مِنَ الْجِنِّ أَنَا آتِيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ تَقُومَ مِنْ مَقامِكَ وَ إِنِّي عَلَيْهِ لَقَوِيٌّ أَمِينٌ قَالَ سُلَيْمَانُ أُرِيدُ أَسْرَعَ مِنْ ذَلِكَ فَقَالَ آصَفُ بْنُ بَرْخِيَا أَنَا آتِيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ يَرْتَدَّ إِلَيْكَ طَرْفُكَ الْقِصَّة

عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ ع قَالَ بَيْنَمَا أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ عَلَى الْمِنْبَرِ إِذْ أَقْبَلَ ثُعْبَانٌ مِنْ نَاحِيَةِ بَابٍ مِنْ أَبْوَابِ الْمَسْجِدِ فَهَمَّ النَّاسُ أَنْ يَقْتُلُوهُ فَأَرْسَلَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ ع أَنْ كُفُّوا فَكَفُّوا وَ أَقْبَلَ الثُّعْبَانُ يَنْسَابُ حَتَّى انْتَهَى إِلَى الْمِنْبَرِ فَتَطَاوَلَ فَسَلَّمَ عَلَى أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ فَأَشَارَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ ع إِلَيْهِ أَنْ يَقِفَ حَتَّى يَفْرُغَ مِنْ خُطْبَتِهِ وَ لَمَّا فَرَغَ مِنْ خُطْبَتِهِ أَقْبَلَ عَلَيْهِ فَقَالَ مَنْ أَنْتَ فَقَالَ أَنَا عَمْرُو بْنُ عُثْمَانَ خَلِيفَتِكَ عَلَى الْجِنِّ وَ إِنَّ أَبِي مَاتَ وَ أَوْصَانِي أَنْ آتِيَكَ فَأَسْتَطْلِعَ رَأْيَكَ وَ قَدْ أَتَيْتُكَ يَا أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ فَمَا تَأْمُرُنِي بِهِ وَ مَا تَرَى فَقَالَ لَهُ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ ع أُوصِيكَ بِتَقْوَى اللَّهِ وَ أَنْ تَنْصَرِفَ فَتَقُومَ مَقَامَ أَبِيكَ فِي الْجِنِّ فَإِنَّكَ خَلِيفَتِي عَلَيْهِمْ قَالَ فَوَدَّعَ عَمْرٌو أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ ع وَ انْصَرَفَ فَهُوَ خَلِيفَتُهُ عَلَى الْجِنِّ فَقُلْتُ لَهُ جُعِلْتُ فِدَاكَ فَيَأْتِيكَ عَمْرٌو وَ ذَاكَ الْوَاجِبُ عَلَيْهِ قَالَ نَعَمْ

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ كُنَّا بِبَابِهِ فَخَرَجَ عَلَيْنَا قَوْمٌ أَشْبَاهُ الزُّطِّ عَلَيْهِمْ أُزُرٌ وَ أَكْسِيَةٌ فَسَأَلْنَا أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع عَنْهُمْ فَقَالَ هَؤُلَاءِ إِخْوَانُكُمْ مِنَ الْجِنِّ

عَنْ أُمِّ سَلَمَةَ زَوْجَةِ النَّبِيِّ ص قَالَتْ مَا سَمِعْتُ نَوْحَ الْجِنِّ مُنْذُ قُبِضَ النَّبِيُّ ص إِلَّا اللَّيْلَةَ وَ لَا أَرَانِي إِلَّا وَ قَدْ أُصِبْتُ بِابْنِي قَالَتْ وَ جَاءَتِ الْجِنِّيَّةُ مِنْهُمْ تَقُولُ

أَلَا يَا عَيْنُ فَانْهَمِلِي بِجَهْدٍ فَمَنْ يَبْكِي عَلَى الشُّهَدَاءِ بَعْدِي‏
عَلَى رَهْطٍ تَقُودُهُمُ الْمَنَايَا إِلَى مُتَجَبِّرٍ فِي مِلْكِ عَبْد

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ سَأَلْتُهُ عَنِ اسْتِنْجَاءِ الرَّجُلِ بِالْعَظْمِ أَوِ الْبَعْرِ أَوِ الْعُودِ قَالَ أَمَّا الْعَظْمُ وَ الرَّوْثُ فَطَعَامُ الْجِنِّ وَ ذَلِكَ مِمَّا اشْتَرَطُوا عَلَى رَسُولِ اللَّهِ ص فَقَالَ لَا يَصْلُحُ بِشَيْ‏ءٍ مِنْ ذَلِكَ

تَفْسِيرُ عَلِيِّ بْنِ إِبْرَاهِيمَ، فِي قَوْلِهِ تَعَالَى وَ الْجَانَّ خَلَقْناهُ مِنْ قَبْلُ مِنْ نارِ السَّمُومِ قَالَ أَبُو إِبْلِيسَ وَ قَالَ الْجِنُّ مِنْ وُلْدِ الْجَانِّ مِنْهُمْ مُؤْمِنُونَ وَ كَافِرُونَ وَ يَهُودُ وَ نَصَارَى وَ يَخْتَلِفُ أَدْيَانُهُمْ وَ الشَّيَاطِينُ مِنْ وُلْدِ إِبْلِيسَ وَ لَيْسَ فِيهِمْ مُؤْمِنُونَ إِلَّا وَاحِدٌ اسْمُهُ هَامُ بْنُ هِيمَ بْنِ لَاقِيسَ بْنِ إِبْلِيسَ جَاءَ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ ص فَرَآهُ جَسِيماً عَظِيماً وَ امْرَأً مَهُولًا فَقَالَ لَهُ مَنْ أَنْتَ قَالَ أَنَا هَامُ بْنُ هِيمَ بْنِ لَاقِيسَ بْنِ إِبْلِيسَ كُنْتُ يَوْمَ قَتْلِ هَابِيلَ غُلَامَ ابْنَ أَعْوَامٍ أَنْهَى عَنِ الِاعْتِصَامِ وَ آمُرُ بِإِفْسَادِ الطَّعَامِ‏ فَقَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص بِئْسَ لَعَمْرِي الشَّابُّ الْمُؤَمِّلُ وَ الْكَهْلُ الْمُؤَمِّرُ فَقَالَ دَعْ عَنْكَ هَذَا يَا مُحَمَّدُ فَقَدْ جَرَتْ تَوْبَتِي عَلَى يَدِ نُوحٍ وَ لَقَدْ كُنْتُ مَعَهُ فِي السَّفِينَةِ فَعَاتَبْتُهُ عَلَى دُعَائِهِ عَلَى قَوْمِهِ....

عَنْ رَسُولِ اللَّهِ ص قَالَ الْجِنُّ ثَلَاثَةُ أَصْنَافٍ صِنْفٌ لَهُمْ أَجْنِحَةٌ يَطِيرُونَ فِي الْهَوَاءِ وَ صِنْفٌ حَيَّاتٌ وَ كِلَابٌ وَ صِنْفٌ يَحُلُّونَ وَ يَظْعَنُونَ

و بسیاری از روایات که زندگی مادی جن را تبیین می کند
.
.

..یا ستار..

با سلام..

دوست عزیز جناب یاسین..

هیچ یک از موارد ذکر شده دلالت بر مادی بودن جنیان نمی کند ؛روایات مذکور فقط ؛صورتهای متفاوت را برای جنیان مشخص کرده است ؛نه اینکه طینت و ماهیت انها را نیز مادی معرفی نماید؛از این نوع موارد در مورد جبرئیل نیز صادق است ؛که به صورت اشخاصی بر پیغمبر نازل می گشت ؛و برخی از افراد نیز او را می دیدند..

حتی دنیا نیز برای حضرت امیر به صورت زن ظاهر گشت ؛اینها هیچکدام دلیل بر ؛تغییر واقعیت انها نمی باشد؛به عبارتی حقیقت هیچ یک از اینها در عالم خارج عوض نمی شود و نخواهد شد...

از طرفی بین اجنه توالد وتناسل نیز می باشد نتیجتا باید مرد وزن بین انها وجود داشته باشد؛خداوند در این مورد می فرماید:

و انه كان رجال من الانس يعوذون برجال من الجن ...

پس اجنه نیز مونث و مذکر دارند...

البته همانطور که روایتی از حضرت امیر در نهج البلاغه ذکر نمودید ؛شیطان تخم خود را در قلب شخص می گذارد البته می دانید که منظور قلب عنصری نیست ؛بلکه منظور همان نفس انسان می باشد ؛که موجودی مجرد و نظامی متفاوت با ماده دارد ؛نتیجتا شیطان نمی تواند در ماده تخم بگذارد ؛چون این امر همانطور که قبلا گفته شد برخورد و ترکیب را می پذیرد و فقط مربوط به موجودات مادی است..پس شیطان مادی نیست...

ببنید دوست عزیز ؛در روایات و ایات اصطلاحاتی مادی ذکر شده است که صورت اصلی را معرفی می کند ولی از جنسیت خبری نیست مانند:

جاعل الملائكه رسلا اولى اجنحه مثنى و ثلاث و رباع . (فاطر:1)
خداوند، فرشتگان را كه داراى بالهاى دوگانه و چهارگانه اند، پيام آورند (خود) قرار داده است .

حسين بن ابى العلأ مى‏گويد: امام صادق(ع) دستش را به متكاهايى كه در خانه بود زد و فرمود: اى حسين! اينها متكاهايى است كه فرشتگان بارها بر آن تكيه داده‏اند و ما گاهى پرهاى كوچكشان را از زمين برچيده‏ايم..

و غیرهم...

همه ابنها صورت را مشخص می سازد ولی اینکه جنس و ذات این موارد ؛چگونه است دلالتی بر صورت ان ندارد ؛...

اکثر نقلیاتی که در مورد عذاب برزخیان و یا شرایط ان نقل گردیده است افاده به عالم ماده شده است ..

.قال كم لبثتم فى الارض عدد سنين ؟ قالوا: لبثنا يوما او بعض يوم ، فسئل العادين :قال : ان لبثتم الا قليلا، لو ان كم كنتم تعلمون ...گفت : در زمين چقدر از نظر عدد سال مكث كرديد؟ گفتند: يا يك روز، و يا پاره اى از يك روز، بايد از شمارگران بپرسى ، گفت : شما جز اندكى مكث نكرديد اگر دانا مى بوديد...

و ایات دیگر از همین سوره ..

به عبارتی این همان مكثى است كه مردگان در برزخ و رسيدن روز قيامت دارند پس این مکث مكثی زمينى است .چون وقتى سؤ ال از زندگى برزخ مى كنند مى پرسند: چقدر در زمين مكث كرديد پس معلوم ميشود زندگى برزخى در همين زمين است .

در مورد عذاب برزخی فرعون مردى به امام صادق (عليه السلام ) عرضه داشت : شما دربـاره آيـه (النـار يعرضون عليها غدوا و عشيا) چه مى فرمايد؟ فرمود: بگو ببينم مـردم چـه مـى گـويـند؟ عرضه داشت : مى گويند اين عذاب در آتش دوزخ است كه آتش خلد اسـت ، و ايـشـان در عـيـن حـال مـعذب به آن نمى شوند. حضرت فرمود: پس ايشان از سعدا هستند. شخص ديگرى عرضه داشت : فدايت شوم پس خودتان بفرماييد، كه چگونه است ؟ فـرمـود: ايـن در دنـيـا اسـت و امـا در آخـرت كـه دار خـلد اسـت داخـل در عـذاب مـى شـود ، هـمـچـنـان كـه دنـبـالش فـرمـوده : (يـوم تـقـوم السـاعـة ادخلوا ال فرعون اشد العذاب )...

شخصى از امام صادق (عليه السلام ) از بهشت آدم پرسيد، كه آيا از بهشت هاى دنيا بوده ؟ و يا از بهشتهاى آخرت ؟ امام در پاسخ فرمود: از بهشت هاى دنيا بوده ، آفتاب و ماه در آن طلوع مى كردند، و اگر از بهشت هاى آخرت بود، آدم تا ابد از آن بيرون نميشد.

اگرتوجه نمایید در قران وروایات مطالب برای نزدیکی به اذهان عنوان می گردد ؛وگرنه می بایست یک دوره خیلی وسیع علوم عقلیه خاص نیز تدریس می گشت؛ولی اصل گویش قران و معصومین اکثرا جهت عموم است..

در هر حال همانطور که گفته شد ؛اجنه جنسیت مادی ندارند ؛وگرنه نمی توانستند ؛تا اسمانهای فوق دوم وسوم تا هفتم صعود نمایند و سخنان ملائک را بشنوند ؛اینها همه بر اصل غیر مادی بودن انها صحه می گذارد...همچونین شهابهایی که ملائک برای راندن انها پرتاب می کردند...

در هر حال ماده در حال معمول نمی تواند ؛ظهور یابد ولی برای برخی از افراد دیده شود و برای برخی درک نگردد؛این در حالی است که اجنه برای هر کسی که بخواهند درک می شوند در حالی که فرد کناری شخص او را اصلا درک نکند...

خلاصه این شد:

که اسمانهای هفت گانه جسمانی می باشد؛منتها نطام ان با عالم مادی مثل هم نیست...به عبارتی رابطه بین یک جسم و جایش ؛در عالم مادی ؛مغایر با موجودات اسمانهای دیگر می باشد ؛به عبارتی این تعلقان کلا خاص نظام هر یک می باشد و ارتباطی با هم ندارد...

دوم اینکه ملکوت اسمانها باطن اسمانها می باشد ؛که روحانی می باشد...

سوم اینکه همه اسمانها در طبیعت واقعند...

در انتها جنس ملائک از نور می باشد؛ولی این نور چگونه تعلقی به اسمانهای فوق اول دارد ؛مانند تعلق و رابطه اجسام مادی نمی باشد...

پس این نظامهای متفاوت است که احکام متفاوت ایجاد می کند؛و هیچ یک از این نظامها بر نظام دیگری از لحاظ احکام و ویژگیها قابل تطبیق نیست...

یا حق..

سلام

ببخشید یه سوال دیگه!!!

جن ها از همه چیز اگاهن ؟ یعنی میدونن هر جا چه اتفاقی داره میفته؟

ممنون

التماس دعا:Gol:

سوال;49726 نوشت:

جن ها از همه چیز اگاهن ؟ یعنی میدونن هر جا چه اتفاقی داره میفته؟

منظورتون اینه که علم غیب دارند:Gig:

نه علم غیب ندارند.:Labkhand:

امّا سرعت جابجا شدنشون زیاده و به سرعت این ور و اون ور می رن:khandeh!:

البته طبق نظریه انشتین فکر کنم زمان براشون معنایی نداشته باشه! چون سرعتشون از نور بیشتره!

و اینجوری جن های مؤنث هیچ وقت پیر نمی شن :khandeh!:

یا علی

با سلام و عرض ادب :Gol:

نقل قول:
ببخشید یه سوال دیگه غیب میشن و در همون لحظه یه جای دیگه ظاهر میشن یا اینکه با همون سرعتی که دارن به جایی که میخوان میرن ؟

غیب شدن و در جای دیگر ظاهر شدن با علوم نوین سازگارتر است. آخرین تئوری های کیهان شناسی احتمال انجام این عمل (طی الارض) را تأیید می کند. اگر در ساختار فضا - زمان شکافی ایجاد کنیم، از طریق آن شکاف می توان از نقطه ای به نقطه دیگر نقل مکان کرد، و تا آنجاییکه می دانم این عمل در حالتی لازمان رخ می دهد، به همین دلیل، به صورت آنی اتفاق می افتد. البته برای ایجاد شکافی بزرگ در ساختار فضا - زمان به انرژی بسیار بالایی نیاز است.

ایناییکه گفتم کاملاً علمی بود و ربطی به فیلمای علمی - تخیلی نداشت.

درباره اجنه... والله اعلم

یا حق

..یا ستار..

با سلام..

دوست عزیز جناب بینام..

در طی الارض منشا علت غیر مادی است؛به عبارتی ان شخصی که تخت ملکه سبا را در طرفه العینی برای سلیمان حاضر کرد ؛از علت غیر مادی کمک گرفت ،این به معنی حکومت بر یک قانون وتحت سیطره دراوردن ان است؛البته در این جابجایی اصلا یک شئ نیز از جای خودش حرکت نکرد؛چون منشا علت غیر مادی است ؛نتیجتا نمی تواند در ماده سریان نماید ؛وگرنه همه چیز به هم می ریخت...

البته خود انرژی هم مادی است ؛و سریان در ماده دارد ؛در حالی که اصل قضیه منشا علت است ؛که غیر مادی بوده ؛واز افقی بالا بر مادون خود نزول نماید ؛البته افق که می گویم ؛منظور مرتبه می باشد نه حد فاصله...

البته شاید بشود شئ ای را به انرژی تبدیل نمود و انرا انتقال داد ؛ودوباره انرا به جسم اولیه اش بر گرداند ؛که البته جسم دوم هیچگاه جسم اول نخواهد بود...

نتیجتا برای انتقال جسم مادی نیاز به دسترسی می باشد وانهم دسترسی وسیطره به حقیقت جسم مادی که البته خارج از مکان و زمان می باشد...

یاحق
یا حق.

سلام دوستان اینها طی تحقیقات بنده بوده

خداوند مي فرمايد: شيطان اسب دارد كه آنها را عليه فرزندان آدم مي تازد.

الإسراء: ٦٤

(و بترسان و خوار گردان با نداي (دعوت به معصيت و وسوسه) خود هركسي از ايشان را كه توانستي، و لشكر سواره و پياده خود را بر سرشان بشوران و بتازان).
خداوند به جن ها تواني داده كه به انسانها نداده و خداوند از برخي قدرت و توان آنها براي ما سخن گفته است . مانند:
سرعت حركت و انتقال
عفريتي از جن ها با حضرت سليمان تعهد كرد كه عرش ملكه يمن را در مدتي كمتر از اينكه شخصي از جايش بلند شده و بنشيند در محضر او حاضر كند:

النمل: ٣٩ - ٤٠
(‏عفريتي از جنّيان گفت من آن را براي تو حاضر مي‌آورم پيش از اين كه (مجلس به پايان برسد و) تو از جاي برخيزي و من بر آن توانا و امين هستم ‏ كسي كه علم و دانشي از كتاب داشت گفت من تخت (بلقيس) را پيش از آن كه چشم بر هم زني، نزد تو خواهم آورد . هنگامي كه سليمان تخت را پيش خود آماده ديد، گفت: اين از فضل و لطف پروردگار من است . (اين همه قدرت و نعمت به من عطاء فرموده است) تا مرا بيازمايد كه آيا شكر (نعمت) او را بجا مي‌آورم يا ناسپاسي مي‌كنم . هر كس كه سپاسگزاري كند تنها به سود خويش سپاسگزاري مي‌كند، و هر كس كه ناسپاسي كند، پروردگار من بي‌نياز (از سپاس او و) صاحب كرم است (و سفره كريمانه انعام خود را از شكرگزار و ناشكر قطع نمي‌كند)).

سوالی که دوست عزیز پرسیده بود
غیب میشن و در همون لحظه یه جای دیگه ظاهر میشن یا اینکه با همون سرعتی که دارن به جایی که میخوان میرن ؟

در واقع این دو بیان هردو صحیح هستند و جن با سرعت خاص خود در لحظه ای به جای دگر منتقل می شود و این کار کاری غیر عقلی نیست چون در آیات قرآن کریم و احادیث از واژه آمدن ، رفتن استفاده شده و هیچ جا من کلمه که به حالت غیر عادی منتقل شوند ندیده ام
(باز هم این فقط دیدگاه بنده است)

با تشکر

با سلام و عرض ادب :Gol:

نقل قول:
دوست عزیز ؛حضرت عالی می خواهید روابط و مسببات حقیقی در امور را از زیر میکروسکوپ های ازمایشگاه فیزیک و دستگاههای مادی در اورید و این نشدنی می باشد ..

به نظر مطالب را اصلا متوجه نمی شوید ؛بعضا مشکل از شما هم نیست چون با موارد مربوطه بیگانه هستید!

دوست گرامی، چرا پیش داوری می کنید؟ از کجای صحبتهای من به این نتیجه رسیدید؟ از کجا به کنه اعتقادات من پی بردید؟

نقل قول:
ما از چه چیزی صحبت می کنیم شما از کجا ؛..چیزی که جرم نداشته باشد ولی اثر داشته باشد در فیزیک همان انرژی است ؛وابته اثر ان دیده می شود ولی خودش در زیر وسایل دیده نمی شود..!حال چیزی که ذره باشد و از تقسیم نیز به دست امده باشد ,و جرم هم نداشته باشد چیست خدا می داند...

شما با مفاهیم جدید جرم و انرژی آشنا نیستید... تا به حال پدیده موج - ذره را شنیده اید؟ کی گفته که ذرات بنیادین جرم ندارند؟ هم جرم دارند، هم گلوله توپر نیستند... آنچه می گویید مختص انرژی نیست، بلکه درباره ذرات بنیادین هم صدق می کند.

نقل قول:
شما با چه دلیلی این تئو ریها ی خیالی را قبول می کنید؛اصل مطلب که همان وسایل و دستگاههای ازمایشگاهی می باشد روی هواست چه برسد به نظریات انها...

خود منطق ریاضی هیچ وقت به مطلق نمی رسد تماما با حدود و ضریب سر و کار دارد ؛چه برسد که بخواهی انرا در فیزیک بر اجسام نیز حمل نمایید ؛و حرکت انها را با ان توجیه نمایید..

تئوری های خیالی؟ صحبتهای شما بنده را یاد همان کلیسایی می اندازد که قصد داشت گالیله را به خاطر گرد دانستن زمین اعدام کند... چنین اظهار نظرهایی درباره علم، آن هم علمی که مستقیماً هیچ ربطی به دین ندارد، جز اینکه باعث سقوط دین در دید مردم شود حاصل دیگری ندارد.

نقل قول:
ببنید شما اگر این مطالب را برای شخصی که با ریاضیات سر و کار نداشته باشد بگویید ؛ممکن است خیلی هم شما را بستاید ؛ولی برای کسی که با مباحث ریاضی و فرموله کردن ان برای حرکات ذرات سرو کار داشته است ؛سخن جالبی نیست...

بی زحمت منابعی را که تاکنون درباره کیهان شناسی نوین مطالعه کرده اید نام ببرید.

نقل قول:
شما فرض کنید موجودات دو بعدی ای وجود دارد ؛حال یک موجود سه بعدی وارد دنیای انها می شود ؛البته موجود سه بعدی در حالی که مقوم به ارتفاع می باشد نمی تواند ؛منطبق با جهان دو بعدی گردد؛نتیجتا موجودات دو بعدی فصل مشترک ان با دنیای خود را ؛تفهم می کنند ؛وخیال می کنند این موجود همان موجود سه بعدی است ؛ولی موجود دو بعدی هیچ گاه ارتفاع را درک نخواهد کرد ؛...

نقل قول:

البته این موضوع در تفهم و تمثل جن و ملائک خیلی به درد می خورد ؛...

درست...

نقل قول:
شخص و ازمایشگاههش و همه وسایل ان و مواد مورد ازمایش موجودات دو بعدی هستند

صحیح...

نقل قول:
حال از ابزار دو بعدی بخوهید که ارتفاع را برای شما قابل درک کنند؛این یک توهم است...

همین دیگر. ظاهراً شما در ذهن خودتان تصویری از بنده ساخته اید، و بعد به جای خواندن دقیق پستهای بنده، بر اساس آن تصویر وهمی اقدام به تفسیر سخنان حقیر می کنید. بنده هرگز چنین ادعایی نکردم.

نقل قول:
همه سخن شما این است که ساختار مادی و روابط و امور حقیقی و علل مادی در معجزه به هم نمی ریزد ؛من هم گفتم نمی ریزد

همانطور که گفتم ما اصلاً اختلاف نظر نداریم... شما فکر می کنید که من چیزی خلاف شما عرض می کنم.

نقل قول:
ولی قانون بالا به این روابط از سبیلی دیگر تصرف می کند ؛و قوانین مادی زیر را به دست می گیرد

کاملاً صحیح است.

نقل قول:
واین منشا علت هیچ وقت در ازمایشگاه به دست نخواهد امد؛چون منشا خارج از تدابیر مادی است و وسایل ازمایشگاه انرا درک نمی کند......چون منشا علت از سنخ تشخیص ابزار مادی نیست...

شما اگر پست بنده را با دقت خوانده بودید، متوجه می شدید که بنده دقیقاً همین حرف را زده ام:

مسلماً علم هرگز نمی تواند توضیح دهد که آن بزرگوار، چگونه دست به این عمل زد. چرا که علم مادی بر ملکوت آسمانها کور است. ولی روند مادی این رخداد، از نظر علمی (منطق مادی، که یکی از شاخه های آن ریاضی است) باید قابل توضیح باشد.

نقل قول:
نتیجتا شما برای اژدها شدن عصای موسی و حرکت تخت سلیمان ؛در ازمایشگاه فیزیک نمی توانی بنشینی و ازمایش انجام بدهی شاید ؛منشا علت را به دست اوری..یعنی این امر از طریق روابط معمولی و عادی و علل مادی خارج است ؛یعنی شما از طریق سلسله علل مادی به ان نمی توانید برسید......

کاملاً درست است.

نقل قول:
نتیجتا عالم مادی عالم برخورد می باشد ؛در حالی که عالم معجزه عالم حضور وقدرت ؛حال شما ماده را می خواهی با عالم غیر مادی سرایت دهی این را فقط ازمایشگاه فیزیک درک کرده است؛...ازمایش مادی بر احکام مادی استوار است و نتیجه ای غیر از احکام ان به شما نمی دهد..این از بدیهیات است

خیر. این را حتی آزمایشگاه فیزیک هم درک نکرده است! با قسمت سیاه کاملاً موافقم.

نقل قول:
بندگان خدا علامه طباطبایی و مطهری برای رد شبهات ماتریالیسمها و ازمایشگا هها و تئوریکهای مادی انها کلی استدلال کرده اند....

حالا ما دیگه شدیم ماتریالیست؟ :Gig::Gig::Ghamgin:

در ضمن من کاملاً شک دارم که این بندگان خدا که می فرمایید دست به رد تئوری های علمی زده باشند، چرا که این عمل یک خودکشی اساسی است. ماتریالیسم یک چیز است، علم یک چیز. اگر علم اشتباه بود، ما حالا رایانه و موبایل نداشتیم.

نقل قول:
سخن اخر اینکه شما برای ما یک مصداق از ازمایش های فوق بیاورید که در مجامع علمی ثبت شده باشد

وقتی یک تئوری 100 چیز را پیش بینی کند، و 75 تای آن درست باشد، احتمال اشتباه بودن 25 تای دیگر خیلی کم است.

نقل قول:
تونل زمان و غیرهم همه یک خیال است تا واقعیت

تونل زمان؟؟؟ همین خودش گویاست که چه قدر متوجه عرایض بنده شدید، و چه قدر با کیهان شناسی نوین آشنایی دارید.

نقل قول:
و هیچ وقت بشر در ازمایشگاه مادی خود به ورای انچه محسوس است نخواهد رسید

کاملاً موافقم، و هر آنچه در پستهای قبلی عرض کردم از محسوسات بود.

نقل قول:
....این از اموری بدیهی است ورد ان از مضحکات عقلی...

همانطور که گفتم، ما اصلاً با هم مخالفتی داریم، فقط زبان یکدیگر را نمی فهمیم. به شما هم توصیه می کنم در زمینه کیهان شناسی مطالعاتی داشته باشید، و اگر نمی خواهید این کار را بکنید، حداقل از اظهار نظر درباره چیزی که از آن آگاه نیستید خودداری کنید. کلیسا در غرب سقوط کرد، چون به مسائل ثابت شده تعرض کرد. باعث شد دین خدا مورد تمسخر واقع شود، در حالی که اصلاً دین نیامده بود بگوید زمین گرد است یا مسطح. :Sham:

در نهایت، شما کلاً مطالب بیان شده را رها کنید، تصویر ذهنی خودتان را پاک کنید، و به این جملات دقت کنید:

برای درمان سرطان، لازم است غده سرطانی حذف شود. گاهی دارو این کار را می کند (اسباب مادی)، گاهی شخص شفا پیدا می کند (اسباب غیر مادی).

در حالت اول، کل روند در عالم ماده رخ می دهد، و کل آن با علم قابل بررسی است.
در حالت دوم، علت امر ورای ماده است، و علم نمی تواند بگوید چرا ناگهان غده بدون هیچ علت ظاهری تصمیم به ناپدید شدن گرفت. ولی روند ناپدید شدن غده رویدادی مادی بوده، کاملاً قابل بررسی است، چرا که هیچ ربطی به علت غیر مادی آن نداشته، صرفاً حاصل آن علت غیر مادی می باشد.

تمام معجزات همین گونه اند، یعنی اینکه چرا تخت بلقیس ناگهان تصمیم گرفت طی الارض کند، با علم مادی غیر قابل بررسی است، و این علم اصلاً نمی تواند ارتباط این رویداد با آن عالم بزرگوار را کشف کند. چرا که کل این امر ورای ماده است.

ولی از لحظه ای که طی الارض تخت بلقیس آغاز می شود، روندی مادی آغاز شده، و این روند با علم قابل بررسی است. اگر برای تحقق این امر لازم باشد غده هایی حذف شوند، آنها خود به خود حذف خواهند شد، و این جزئی از معجزه مربوطه است.

پس اگر لازم باشد ساختار فضا - زمان شکافته شود (که امری کاملاً مادی است)، این اتفاق می افتد. زیرا اگر این پدیده لازم رخ ندهد، قوانین عالم ماده به هم ریخته، محالی عقلی رخ داده، حکمت خداوند باطل شده است.

کل عرض بنده این بود، و شما به پدیده شکافت فضا - زمان حمله کردید که نمی دانم چرا... خوب به فرض قبول، اصلاً چنین پدیده ای وجود ندارد... به هر حال تمام اتفاقات لازم در نظام ماده برای طی الارض تخت بلقیس، باید رخ داده باشند. همین.

والسلام
یا حق

سلام؛
با تشکر از دوستان محترم مخصوصا جناب بینام و erfan_alavi؛
از اینکه بحثها به صورت علمی دنبال میشه سپاسگزارم.
ولی به علت فاصله گرفتن بحث از موضوع اصلی تاپیک لطفا شمارۀ پستهایی که مربوط به بحث اخیره ذکر بشه تا به تاپیک جداگانه منتقل شده و تبادل نظرات در تاپیکی با عنوان مرتبط ادامه پیدا کنه.
با تشکر:Gol:

موضوع قفل شده است