نسب آل سعود به یهودیان خیبر می رسد

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نسب آل سعود به یهودیان خیبر می رسد

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

السلام علیک یا امیرالمومنین (ع)

السلام علیکم یا اهل بیت نبوه (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

================================

سلام دوستان

امروز همه در اخبار دیدیم و شنیدیم که

آل سعود (لعنت الله علیه ) به یمن حمله نظامی کرده است و مدعی شده است مواضع انصار الله را زده است و این در حالی است که کودکان و زنان بی دفاع را مورد هدف قرار داده است و منازل مسکونی مردم را با خاک یکسان کرده است:

تصاویر این جنایت

[SPOILER]

[/SPOILER]

نکته قابل توجه هم این است که صهیونیسم و رژیم کودک کش اسرائیل نیز در این کوک کشی و جنایت آل سعود را همراهی کردند!

و این ها در حالی است که موضوع یمن یک موضوع داخلی است و به هیچ بیگانه ای ربطی ندارد و انصارالله یمن شیوه گفتگو و مشارکت همه احزاب را در پیش گرفته بود!

علتی که این تاپیک را با این عنوان ایجاد کردم این است که برای شما ثابت کنیم که نسب آل سعود به یهودیان خیبر می رسد.

لذا همراهی آل سعود(یهودیان خیبر) با صهیونیسم جهانی چیز عجیبی نیست! فقط خواستیم بگوییم تا دوستان این قوم پلید را خوب بشناسند:

در کتاب معجم القبائل العرب می خوانیم:

"سعود:

المعروف ان آل سعود من المصاليخ، من المنابهة، من المواهب، من مسلم، من عنزة، منهم العائلة المالكة بالمملكة العربيةالسعودية.
(عشائر العراق للعزاوي ص 284)"

ترجمه : معروف آ نست كه ال سعود از المصاليخ، ازالمنابهة، از المواهب، از مسلم ،از عنزة هستند

معجم القبائل العرب، عمر رضا کحاله، چاپ موسسه رساله،ج2،ص521،ذیل واژه سعود.

سپس در شرح صحیح بخاری می خوانیم:

قوله: (بخيبر)، وهو بلدة عنزة في جهة الشمال والشروق عن المدينة على نحو ست مراحل، وخيبر بلغة اليهود حصن. قوله: (فلما تبايعنا رجعت على عقبي)

خیبر شهر قبیله عنزه در شمال شرقی مدینه است

عمده القاری فی شرح صحیح بخاری،بدرالدین عینی،ج11،ص232.

یا مراجعه کنید به صبح الاعشی:

قال فی تقویم بلدان و هی بلده بنی عنزه من الیهود

خیبرشهر قبیله عنزه یهودیاست

صبح الاعشی،ج4،ص290

یعنی آل سعود نسبشون به همون یهودی هایی بر می گرده که تو خیبر بودند.

مدارک دیگری هم هست ، می توان به این لینک مراجعه کرد:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930514000104

منتظر کارشناس محترم می شویم تابا مطالبشان وهابیت و آل سعود را رسوا کنند.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد عماد

منابع زیر گزارش کرده اند که یهودیان خیبر در زمان عمر بن خطاب خلیفه دوم به شام تبعید شده اند.

( الخراج ابویوسف ص 89 __ المغازی واقدی، ج ۲، ص ۶۵۴، ۶۹۵-۶۹۹، ۷۱۶-۷۲۱؛ سیره ابن هشام، ج ۳، ص ۳۷۱-۳۷۲؛ بلاذری، ص ۲۳-۲۶)

حالا این سوال مطرح می شود که چرا و با چه انگیزه ای مثلا یکی از آنها باید از آنجا دوباره به منطقه بی آب و علف نجد در عربستان مهاجرت کند و به عربستان برگردد؟

در این رابطه من در جایی مطلبی خواندم که آن را می آورم البته نمی دانم این مطالب تا چه اندازه صحت دارند:

در قرن نهم هجری مطابق با قرن پانزدهم میلادی، فردی به نام مانع احسایی(جد اول خاندان آل سعود) از قبیله یهودی عنیزه، زمینی را در نجد عربستان به دست آورد كه پس از او نوۀ پسری اش به نام موسی با جنگ و کشتار و غارت، املاک بسیاری را بر آن افزود. ابراهیم موسی یا ابراهیم موشه پسر موسی نقش مهمی در شکل گیری آل سعود داشت که نوه اش به نام مقرن سعود، رأس این خاندان به شمار می آید. مردخای ابراهیم موشه و فرزندانش با تغییر نام و انتخاب اسامی عربی، خود را در میان مسلمانان جا زدند. ناصر السعید، نویسندۀ سرشناس عربستانی نیز در کتاب «تاریخ آل‌سعود» که در دهۀ هفتاد میلادی به رشتۀ تحریر در آمد می نویسد: «نام جد یهودی آل سعود که مسلمان شد، مُردخای بن ابراهیم بن موسی از یهودیان بصره بود» (خاندان سعودی را بشناسیم؛ ناصرالسعید، ابومیثم، موسسۀ انتشارات فراهانی، تابستان 1367، ص 26- صفحه عن آل سعود، الوهابیین و آراء علماء السّنه فی الوهابیه). وی همچنین می نویسد: «پدر بزرگ محمد بن عبدالوهاب یک یهودی به نام شولمان قرقوزی بود که از ترکیه به حجاز مهاجرت کرده بود» (منبع پیشبن؛ ص 33). «الیاس بن مقرن الیاهو، خاخام یهودیان نجران با شاه سعودی هم عصرش، عبدالعزیز بن عبدالرحمن هم تبار بوده و نسل هر دو به مقرن پسر مردخای می رسد»(صفحه عن آل سعود الوهّابيين وآراء علماء السنة في الوهّابيّه؛ السید مرتضی الرضوی، چاپ بیروت، صفحات 99 تا 103، به نقل از کتاب تاریخ آل سعود). یهودی بودن شاخه ای از فرزندان مردخای نشان می دهد که اسلام آوردن او ظاهری بوده است. برخی از قصاید عربی سروده شده در شبه جزیرۀ عربستان که از دو سه سدۀ گذشته تا به امروز باقی مانده اند نیز به یهودی بودن آل سعود اشاره کرده اند. یکی از افرادی که به این نسب در اشعار خود اشاره می­کند، شاعر معروفِ نجدی، «حميدان الشويعر»(متوفای ۱۱۸۰ هـ. ق.) است که اشعار وطن دوستانه اش بسیار معروف است(پیشین؛ ص104). السعید با بررسی شجره نامۀ آل سعود اثبات می کند که اصل این خاندان به یهودیان سرزمین حجاز و مدینه باز می گردد. وی در ادامه، چگونگی حمایت یهودیان از جنبش محمد بن عبدالوهاب را شرح می دهد. وی سپس مراحل قرار گرفتن رهبری دینی در دست محمد بن عبدالوهاب و در کنار آن، واگذاری رهبری سیاسی عربستان سعودی به آل سعود که توسط یهودیان طراحی و اجرا شد را توضیح می دهد. ملک فیصل، شاهزادۀ سعودی در فصلی از کتاب خاطراتش می نویسد: «ما و یهود پسر عمو هستیم، لذا راضی نشدیم آن گونه که برخی می خواستند آنها را در دریا غرق کنیم، بلکه می خواهیم با آنها در فضای صلح و امنیت زندگی کنیم»- صفحه عن آل سعود، الوهابیین و آراء علماء السّنه فی الوهابیه*. ناصر السعید در کتاب خود همچنین به ارتباط محرمانه و نزدیک آل سعود و بن گوریون، بنیانگذار رژیم اسرائیل اشاره می‌کند. وی می نویسد: «عبدالعزیزبن عبدالرحمن(بنیانگذار دورۀ جدید سلطنت آل سعود) در سال 1915 به سرپرسی کاکس نمایندۀ انگلستان در خاورمیانه کتباً تعهد داده است که خاک فلسطین را به یهودیان می بخشد!» -پیشین؛ ص 74 ).
در سند فوق که برای اولین بار در مجله کویتی العربی در شوال سال 1329 موافق با 1972 میلادی منتشر شده، سلطان عبدالعزیز می‌نویسد: «من سلطان عبدالعزیز بن عبدالرحمن آل الفیصل آل سعود هزاران بار نزد سر پرسی کوکس نماینده بریتانیا اقرار و اعتراف کرده‌ام که مخالفتی با دادن فلسطین به یهودیان بینوا یا حتی غیر یهودیان ندارم و در این‌باره هیچ‌گاه از فرمان آنها تا قیام قیامت تخطی نخواهم کرد».

لازم به ذکر است که السعید پس از چاپ و انتشار کتابش، در لبنان ربوده شده و پس از انتقال به عربستان در حوض اسید افکنده گردید

لعنهم الله خذلهم الله

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم با تبریک سال نو و کسب معنویت بیشتر
از کافر بودن آل سعود شکی نیست و اینکه آنها همانگونه رفتار می کنند که خلفشان می کرد .

خب
در اینکه واقعا اگه شر این خاندان از سر این دنیا کم بشه دنیا جای بهتری میشه شکی نیست
کسایی که دستشون به خون زنان و به خصوص کودکان معصوم آغشته است هیچ چیزی رو نمیشه در توصیف ماهیت پلیدشون اورد
ولی اینکه میگید نسبتشون به یهودیا میرسه
دوست عزیز مگه اسلام از ابتدای خلقت نبوده و دین های متعددی اومدند که یهود هم جز از اون هاست کاری به خود دین و تحریف شدنش ندارم تمامی یهودیان که بد و جنایتکار نیست حساب صیونیست ها جداست همونطور که خود مردم یهودی هم مخالفت میکنند مثل این میمونه به خاطر اعمال وحشیانه داعش تمامی مسلمون ها رو جنایتکار و قاتل بدونیم
و در ثانی به نظرم این حرف حتی یه جور توجیحه چون نسلشون به فلان نفر ها میرسه بدی تو خونشونه
در لشکرکشی/حمله اعراب به ایران خوب خیلی از زن ها به بردگی رفتند و بچه هایی به وجود اوردند یقینا تعداد خیلیییییی زیادی از پدران از خاندان هایی بودند که چه اون موقع و بعدها ضد امام زمانشون قیام و توطئه کردند اینجوری حساب کنی کم کم یک شیشم این مملکت به خاطر جدادشون باید لعن شده باشند درصورتی که ربطی نداره چون خیلی از اون بچه ها دانشمند و ادم های خوب و مفیدی برای جامعه شون شدند برعکس کسایی هم که اجداد عالم و محترم خوب داشتند به کجاها سقوط نکردند و تعدا هر دو این دسته زیاده
اینکه پستی و گناه یه نفر رو به خاطر کار اجداداشون بدونی خنده داره هرکس مسئول کار خودشه نه به واسطه گناه گذشتگان اینم این مدلی بشه
برای این مطلبو گفتم چون معمولا تو اکثر شبکه های اجتماعی این مطالبو انتشار میدید کسی که اگاه نیست با دلیل منطقی توجیح بشه نه بگه ببین دیگه هیچ دلیلی برای توهین یا زیر سوال بردن نداشتن چسبیدن به چندین نسل قبل که کی بودن

لایرا;660012 نوشت:
خب
در اینکه واقعا اگه شر این خاندان از سر این دنیا کم بشه دنیا جای بهتری میشه شکی نیست
کسایی که دستشون به خون زنان و به خصوص کودکان معصوم آغشته است هیچ چیزی رو نمیشه در توصیف ماهیت پلیدشون اورد
ولی اینکه میگید نسبتشون به یهودیا میرسه
دوست عزیز مگه اسلام از ابتدای خلقت نبوده و دین های متعددی اومدند که یهود هم جز از اون هاست کاری به خود دین و تحریف شدنش ندارم تمامی یهودیان که بد و جنایتکار نیست حساب صیونیست ها جداست همونطور که خود مردم یهودی هم مخالفت میکنند مثل این میمونه به خاطر اعمال وحشیانه داعش تمامی مسلمون ها رو جنایتکار و قاتل بدونیم
و در ثانی به نظرم این حرف حتی یه جور توجیحه چون نسلشون به فلان نفر ها میرسه بدی تو خونشونه
در لشکرکشی/حمله اعراب به ایران خوب خیلی از زن ها به بردگی رفتند و بچه هایی به وجود اوردند یقینا تعداد خیلیییییی زیادی از پدران از خاندان هایی بودند که چه اون موقع و بعدها ضد امام زمانشون قیام و توطئه کردند اینجوری حساب کنی کم کم یک شیشم این مملکت به خاطر جدادشون باید لعن شده باشند درصورتی که ربطی نداره چون خیلی از اون بچه ها دانشمند و ادم های خوب و مفیدی برای جامعه شون شدند برعکس کسایی هم که اجداد عالم و محترم خوب داشتند به کجاها سقوط نکردند و تعدا هر دو این دسته زیاده
اینکه پستی و گناه یه نفر رو به خاطر کار اجداداشون بدونی خنده داره هرکس مسئول کار خودشه نه به واسطه گناه گذشتگان اینم این مدلی بشه
برای این مطلبو گفتم چون معمولا تو اکثر شبکه های اجتماعی این مطالبو انتشار میدید کسی که اگاه نیست با دلیل منطقی توجیح بشه نه بگه ببین دیگه هیچ دلیلی برای توهین یا زیر سوال بردن نداشتن چسبیدن به چندین نسل قبل که کی بودن

سلام علیکم و رحمة الله،
حرف شما از جهاتی درست است، ولی کاری که دوستان تحت نظارت کارشناس بحث انجام می‌دهند یک مطالعه‌ی تاریخی است و بر اساس سند و مدرک است که البته ممکن است قابل قبول باشند یا نباشند، معتبر باشند یا ضعیف ... اما این را هم در نظر بگیرید که از جهتی تنها خود شخص است که اهمیت دارد و از جهاتی اجداد و نسب او هم اهمیت دارد، مثل اینکه در زیارت عاشورا ما سه خاندان را لعن می‌کنیم، بنی‌امیة و آل زیاد و آل مروان ... در زیارت‌نامه‌های اهل بیت علیهم‌السلام هم از نسب پاک ایشان یاد می‌کنیم و خود اهل بیت علیهم‌السلام هم بارها نسبشان را بیان می‌کرده‌اند که البته چندین دلیلی متفاوت می‌توان برای آن یافت ... ولی اینکه نسب هم اهمیت دارد چیزی نیست که کسی نداند ... همانطور که تربیت والدین اثرگذار است نسب و اجداد هم اثرگذار هستند ... چه آنکه در روایت آمده که لقمه‌ی حرام تا ۴۰ نسل را از خود متأثر می‌کند ... در زمان ظهور امام زمان علیه‌السلام هم که قرار است انتقام خون امام حسین علیه‌السلام گرفته شود از فرزندان آن قاتلان انتقام گرفته می‌شود، نه به صرف نسب و اجداد بلکه به این دلیل که آنها راضی هستند به کار اجداد خودشان و مطابق قرآن در علم خداوند ایشان شریک جنایت اجداد خود هستند ... در قرآن هم آمده که یهودیان و مشرکان دشمن‌ترین مردم به شما مسلمین هستند و دوستان دارند سعی می‌کنند که دشمنی خاندان نحس آل‌سعود با فرقه‌ی ناجیه را ریشه‌یابی کنند ... در سوره‌ی بینّه ایشان که شیعیان را تکفیر می‌کنند شرّ البریّة معرفی شده‌اند، یعنی بدترین مردمان، بعید نیست ریشه در یهودیت داشته باشند و البته همانطور که شما گفتید ما هم منظورمان هر یهودی نیست ...
یا علی علیه‌السلام

[=arial]

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

[=arial]

السلام علیک یا امیرالمومنین (ع)

السلام علیکم یا اهل بیت نبوه (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

================================

[=arial]در کتاب معجم القبائل العرب می خوانیم:

"سعود:

المعروف ان آل سعود من المصاليخ، من المنابهة، من المواهب، من مسلم، من عنزة، منهم العائلة المالكة بالمملكة العربيةالسعودية.
(عشائر العراق للعزاوي ص 284)"

[=arial]ترجمه : معروف آ نست كه ال سعود از المصاليخ، ازالمنابهة، از المواهب، از مسلم ،از عنزة هستند

[=arial]
معجم القبائل العرب، عمر رضا کحاله، چاپ موسسه رساله،ج2،ص521،ذیل واژه سعود.

[=arial]
سپس در شرح صحیح بخاری می خوانیم:

قوله: (بخيبر)، وهو بلدة عنزة في جهة الشمال والشروق عن المدينة على نحو ست مراحل، وخيبر بلغة اليهود حصن. قوله: (فلما تبايعنا رجعت على عقبي)

[=arial]خیبر شهر قبیله عنزه [=arial]در شمال شرقی مدینه است

[=arial]عمده القاری فی شرح صحیح بخاری،بدرالدین عینی،ج11،ص232.

یا مراجعه کنید به صبح الاعشی:

[=arial]

[=arial]قال فی تقویم بلدان و هی بلده بنی عنزه من الیهود

خیبرشهر قبیله عنزه یهودی[=arial]است

[=arial]صبح الاعشی،ج4،ص290

موضوع قفل شده است