۲۰ راه جالـب برای تشخیـص عشـق واقـعی !

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
۲۰ راه جالـب برای تشخیـص عشـق واقـعی !

به نام زیباترین معشوق و دوست داشتنی ترین محبوب

گرایش بین زن و مرد در نوع خود میتواند مفید یا مضر باشد. البته بیشتر ما حداقل یک بار در زندگی تمایل قوی را نسبت به فرد مخالف حس کرده ایم، خوب!، این حس در مورد روابط معمولی شاید بتواند موثر باشد ولی در مورد مسئله ی ازدواج اگر بخواهیم تنها با اکتفا به این تمایلات و بدون توجه به معیارهای دیگر روان شناسی، تصمیمی بگیری، ویران کننده است، چراکه نتیجه ای جز رنج، ترس از آینده، تحلیل انرژی و در آخر، در فاصله زمانی کم دچار افسردگی و سرخوردگی می شویم!
در تنهایی و با صداقت کامل با خود به نکات زیر توجه کنید. مطمئنا” در آخر می توانید به این سوال پاسخ دهید که آیا شما واقعا” عاشق هستید یا… ؟!
و دیگر اینکه اصلا نشانه های یک تمایل و گرایش مفید چیست ؟
چطور می توانید بفهمید که شخص مورد علاقه شما همان کسی است که می خواهید ؟!

٫ با او بسیار راحت هستید، گویی که سالهاست او را می شناسید.

۲٫ در بسیاری از موارد با یکدیگر هم عقیده هستید مثل باورهای فردی، ارزشها، اهداف و فلسفه ی زندگی.

۳٫ وجود حس تساوی با هم، به طوری که هیچ کدام از شما دو نفر، خود را برتر از دیگری نمی داند.

۴٫ از امور روزمره یکدیگر آگاه هستید و در این روابط برای هم حس سرزندگی و شادابی روحی را به ارمغان می آورید.

٫ با یکدیگر راحت هستید و احساس غریبی نمی کنید، روز به روز شادی و صمیمیت بین شما بیشتر می شود.
۶٫ روح و روان یکدیگر را با توجهات متقابل، تحسین، تایید و تمجیدها زنده می کنید و به این صورت است که زندگی رمانتیکی را تجربه خواهید کرد.

۷٫ از اینکه اوقات بیشتری را در کنار هم باشید لذت می برید و از هم خسته نمی شوید !

۸٫
همیشه نسبت به او گرایش دارید و این حس با هم بودن بیشتر و بیشتر می شود.

در همه حال برای پیشرفت یکدیگر تلاش می کنید ولی نه در آن حد که هر یک از شما احیانا” استقلال شخصی خود را از دست داده باشید!

۱۰٫ در حفظ صمیمیت بیشتر رابطه و حل مشکلات زندگیتان در مقایسه با زوج هایی که بدون این حس و تنها بطور رسمی با هم ازدواج کرده اند، موفق تر هستید.

۱۱٫ با هم گرم، قابل انعطاف، صمیمی، رئوف و دلسوز یکدیگر هستید و هر دو بر آنید تا این عواطف هر روز افزون شود.

۱۲٫ براحتی از اشتباهات هم چشم پوشی می کنید و دوباره روابط شما به همان نزدیکی قبل باقی است.

٫ احساس می کنید که متعلق به هم هستید (البته این حالت نباید با احساس تحت کنترل بودن یا مالکیت همراه باشد) و دیگران شما را زوجی خوشبخت و جدانشدنی می دانند.

۱۴٫ با گذشت، فداکاری و بزرگ نکردن اشتباهات یکدیگر، در کنار هم احساس امنیت می کنید و هیچ ترسی بابت از دست دادن هم ندارید.

۱۵٫ عواطف و امیال جنسی شما نسبت به هم بسیار قوی و غیر قابل اجتناب است.

۱۶٫ ناخود آگاه احساسات و عواطف جنسی خود را نسبت به هم نشان می دهید و نه از روی عادت، در این حالت است که امنیت روحی ایجاد می شود و خیال هر دو طرف بابت عدم وجود انحرافات اخلاقی در یکدیگر راحت است.

٫ همیشه در دسترس هم هستید و می توانید روی وجود هم حساب کنید.
۱۸٫ بین شما انرژی های مثبت زیادی است که حس اشتیاق به زندگی را افزون می کند.

۱۹٫
با گذشت زمان روابط شما مستحکم تر شده است.

۲۰٫
روابط شما طوری بر یکدیگر تاثیر داشته که اگر با خودتان رو راست باشید می بینید که شما شخصی بهتر و متفاوت نسبت به گذشته هستید.

**عبدالله**;327222 نوشت:
٫ با او بسیار راحت هستید، گویی که سالهاست او را می شناسید.

۲٫ در بسیاری از موارد با یکدیگر هم عقیده هستید مثل باورهای فردی، ارزشها، اهداف و فلسفه ی زندگی.

۳٫ وجود حس تساوی با هم، به طوری که هیچ کدام از شما دو نفر، خود را برتر از دیگری نمی داند.

۴٫ از امور روزمره یکدیگر آگاه هستید و در این روابط برای هم حس سرزندگی و شادابی روحی را به ارمغان می آورید.

**عبدالله**;327223 نوشت:

۷٫ از اینکه اوقات بیشتری را در کنار هم باشید لذت می برید و از هم خسته نمی شوید !

۸٫ همیشه نسبت به او گرایش دارید و این حس با هم بودن بیشتر و بیشتر می شود.

**عبدالله**;327224 نوشت:

۱۰٫ در حفظ صمیمیت بیشتر رابطه و حل مشکلات زندگیتان در مقایسه با زوج هایی که بدون این حس و تنها بطور رسمی با هم ازدواج کرده اند، موفق تر هستید.

۱۱٫ با هم گرم، قابل انعطاف، صمیمی، رئوف و دلسوز یکدیگر هستید و هر دو بر آنید تا این عواطف هر روز افزون شود.

**عبدالله**;327225 نوشت:

وسلام نامی از نامهای خداست.
باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز.

خیلیا هستند با وجود بندهای ذکر شده کارشون به طالق کشیده.مشکل چیه؟

:Ghamgin:وحتی خیلیا با داشتن هر 20 بند و دلیل نابارور بودن یکی از زوجه ها طلاق گرفتن.:Ghamgin:

فاطمیون 18;327231 نوشت:

:ghamgin:وحتی خیلیا با داشتن هر 20 بند و دلیل نابارور بودن یکی از زوجه ها طلاق گرفتن.:ghamgin:

با سلام
بزگترین دلیلش اینه که صداقتی در این بنده ها نبوده همانطور که میدانید دوست داشتن کار دل است و هر کسی میتواند عاشق دیگری باشد بدون شناخت
اما وجودی این دوست داشتن را میفهمد و این مطالب را درک میکند که شناخت کافی به این بندها داشته باشد و برای این شناخت نیاز دارد به ابزارهای
باز میرسیم به(من عرف نفسه فقد عرف ربه) فکر کنم همه چیز در این جمله نهفته باشد
یا علی ع

فاطمیون 18;327231 نوشت:

عشق م می تونه از هوس باشه و هم از دل
عشق هوسی بن به یک خصوصیت یا یک دارائی از دارییهای معشوقه
که اگر معشوق اون رو نده یا از دستش بده مثلا زیبائی عاشق کلا ولش می کنه و شاید نفرت هم جاش رو بگیره

به عبارتی این در بعد بندگی همون عبادت تجار است که امام علیه السلام فرمودند

ولی عشق قلبی معشوق رو هرچه باشه فقط به خاطر خودش می خواد یعنی معشوق هرچه کنه همچنان در نظر عاشق زیباست و دوست داشتنی
و این همون عبادت احرار است که امام علیه السلام فرمودند
اون 20 بند بالا علائم عشق قلبی هستند یعنی همیشگی هستند
یه جمله کوتاه آموزنده می گم داشته باشین یادگاری از ما

هر وقت با کسی دعواتون شد و از دستش عصبانی شدین و اونم قلب شما رو شکست ولی در همون حال بازهم دوستش داشتین اونوقت شما عاشق اون هستین

علی پشت و پناه همه شیعه ها باشه انشاالله

رضا;327288 نوشت:

با سلام
بزگترین دلیلش اینه که صداقتی در این بنده ها نبوده همانطور که میدانید دوست داشتن کار دل است و هر کسی میتواند عاشق دیگری باشد بدون شناخت
اما وجودی این دوست داشتن را میفهمد و این مطالب را درک میکند که شناخت کافی به این بندها داشته باشد و برای این شناخت نیاز دارد به ابزارهای
باز میرسیم به(من عرف نفسه فقد عرف ربه) فکر کنم همه چیز در این جمله نهفته باشد
یا علی ع

اولا = اون دوستی که امام رضا(ع) فرمودند دوستی الهی و دوستی اهل بیت است.
که مصداق اصلی این عاشقان شهدا هستند.
ثانیا = دوستی که در اون 20 بند ذکر شد دوستی دنیوی و لذت دنیوی هست که مقایسه این دو نوع دوستی بزرگترین اشتباهات است.
ثالثا = شهدا که همسرانشان را دوست داشتند به خاطر دوستی با خدا از دوستی دنیوی ( لذت و همسر و خانواده) چشم پوشیدند و مردن در راه خدا را برگزیدند.
در دنیا بهترین دوستان در عمیق ترین نوع محبت ممکن است به دشمن تبدیل شوند.
و بدترین دشمنان ممکن است به دوست تبدیل شوند.

**عبدالله**;327291 نوشت:

عشق م می تونه از هوس باشه و هم از دل
عشق هوسی بن به یک خصوصیت یا یک دارائی از دارییهای معشوقه
که اگر معشوق اون رو نده یا از دستش بده مثلا زیبائی عاشق کلا ولش می کنه و شاید نفرت هم جاش رو بگیره

به عبارتی این در بعد بندگی همون عبادت تجار است که امام علیه السلام فرمودند

ولی عشق قلبی معشوق رو هرچه باشه فقط به خاطر خودش می خواد یعنی معشوق هرچه کنه همچنان در نظر عاشق زیباست و دوست داشتنی
و این همون عبادت احرار است که امام علیه السلام فرمودند
اون 20 بند بالا علائم عشق قلبی هستند یعنی همیشگی هستند
یه جمله کوتاه آموزنده می گم داشته باشین یادگاری از ما

هر وقت با کسی دعواتون شد و از دستش عصبانی شدین و اونم قلب شما رو شکست ولی در همون حال بازهم دوستش داشتین اونوقت شما عاشق اون هستین

علی پشت و پناه همه شیعه ها باشه انشاالله

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز.
من با اون قسمت های که بزرگش کردم کاملا موافقم.
اما اگه خواستی هماهنگ میکنم بری دادسرای محلاتی پیش قاضی مهرانگیز و پروندهای طلاق رو بخونی و ببینی خیلیا این مصادیقی که شما فرمودید روداشتند و کارشون به طلاق کشید.بعضا خیلیا بعد از 40 سال زندگی طلاق گرفتن.
در دنیا بهترین دوستان در عمیق ترین نوع محبت ممکن است به دشمن تبدیل شوند.
و بدترین دشمنان ممکن است به دوست تبدیل شوند.
مگه غیر از اینه که اهل بیت گفتن بهترین دوست شما ما هستیم.

فاطمیون 18;327299 نوشت:
بعد از 40 سال زندگی

بعد از 40 سال اون نقطه هوس که باعث پایداری عشق بوده شکسته
هوس همیشه بد نیست بعضی موقعها هم خوبه و لی به هر صورت که باشه ناپایداره

فاطمیون 18;327299 نوشت:
مگه غیر از اینه که اهل بیت گفتن بهترین دوست شما ما هستیم.

چون عشق اهل بیت به ما به خاطر خودمونه همون که گفتم در بالا

پایدارترین عشق عشق مادره درسته؟
مادر بچه اش رو هر جوری که باشه دوست داره و این یعنی عشق واقعی
هرجا چنین عشقی یافت شد اون پایداره
و بسیار از زن و شوهرها هم اینطور عاشق هم هستن
من هم شما رو می برم افرادی رو نشونتون می دم که منزل اونها تجلی بهشته از شدت محبت بین زن و شوهر در اوج مشکلات چون شخص مقابل رو با همه خوبی ها و بدیهاش دوست دارن

خداوند رحمان و رحیم محبت بهشتیان رو در این دنیا در زندگی مشترک متجلی کرد
پس هرجا محبتی از اون جنس دیدید بدونید اون زندگی مهر تایید الهی داره
اگه نه اون زندگی زندگی مشترک نیست بلکه زندگی به ظاهر مشترک و در باطن منفرده

**عبدالله**;327304 نوشت:
بعد از 40 سال اون نقطه هوس که باعث پایداری عشق بوده شکسته
هوس همیشه بد نیست بعضی موقعها هم خوبه و لی به هر صورت که باشه ناپایداره

چون عشق اهل بیت به ما به خاطر خودمونه همون که گفتم در بالا

پایدارترین عشق عشق مادره درسته؟
مادر بچه اش رو هر جوری که باشه دوست داره و این یعنی عشق واقعی
هرجا چنین عشقی یافت شد اون پایداره
و بسیار از زن و شوهرها هم اینطور عاشق هم هستن
من هم شما رو می برم افرادی رو نشونتون می دم که منزل اونها تجلی بهشته از شدت محبت بین زن و شوهر در اوج مشکلات چون شخص مقابل رو با همه خوبی ها و بدیهاش دوست دارن

من حرف اینه دلایل 20 گانه ای که شما نام بردید ، دلایل خوبی نیست.

**عبدالله**;327222 نوشت:
٫ گویی که سالهاست او را می شناسید.

این بندها رو میتوان 2 دشمن هم داشته باشند.

**عبدالله**;327223 نوشت:
5با یکدیگر راحت هستید و احساس غریبی نمی کنید، روز به روز شادی و صمیمیت بین شما بیشتر می شود.

۸٫ همیشه نسبت به او گرایش دارید و این حس با هم بودن بیشتر و بیشتر می شود.

این حس ها هم میتونه هوس باشه.

**عبدالله**;327224 نوشت:

۱۲٫ براحتی از اشتباهات هم چشم پوشی می کنید و دوباره روابط شما به همان نزدیکی قبل باقی است.

۱۴٫ با گذشت، فداکاری و بزرگ نکردن اشتباهات یکدیگر، در کنار هم احساس امنیت می کنید و هیچ ترسی بابت از دست دادن هم ندارید.

اینم بستگی به معرفت شخص داره. خیلیا از اشتباه دیگران میگذرند بدون اینکه بشناسنشون. یا شاید 2تا همکار.

**عبدالله**;327225 نوشت:

۱۶٫ ناخود آگاه احساسات و عواطف جنسی خود را نسبت به هم نشان می دهید و نه از روی عادت، در این حالت است که امنیت روحی ایجاد می شود و خیال هر دو طرف بابت عدم وجود انحرافات اخلاقی در یکدیگر راحت است.

این 2تا که صدرصد میتونه هوس باشه.

**عبدالله**;327226 نوشت:
17 همیشه در دسترس هم هستید و می توانید روی وجود هم حساب کنید.

۱۸٫ بین شما انرژی های مثبت زیادی است که حس اشتیاق به زندگی را افزون می کند.

۱۹٫ با گذشت زمان روابط شما مستحکم تر شده است.

۲۰٫ روابط شما طوری بر یکدیگر تاثیر داشته که اگر با خودتان رو راست باشید می بینید که شما شخصی بهتر و متفاوت نسبت به گذشته هستید.

میتونه رابطه بین 2تا همکار باشه.

در کل منظور من این نبود که بخوام بگم حرف شما اشتباه هست در باره عشق واقعی.
خواستم بگم اینا میتونه هوس هم باشه. یا صرفا یه رابطه کاری.
اگه اینا فقط مختص عشق حقیقی باشه . از فردا همه میگن این علامت بین ما هست پس عشق ما واقعی هست.
به نظر من عشقی که توش خدا نباشه با کوچکترین مشکل از بین میره.با کوچکترین فتنه.
اما توی عشق زناشویی که یاد خدا هم توش باشه با خیلی از مشکلات بزرگ هم از بین نمیره.

از شما می خوام یکبار دیگه به جمله های نقل قول نگاه کنین

همه اونها افعال استمرار دارن عشق مستمر و همیشگی و هوس موقتیه 1 2 3 40 سال بالاخره تموم میشه ولی عشق هیچوقت تموم نمیشه استمرار فرق هوس و عشقه
ما که کنار دشمنها احساس آرامش نمی کنیم شما چطور؟

فاطمیون 18;327310 نوشت:
این 2تا که صدرصد میتونه هوس باشه.

دقت به واژه نه از روی عادت دقت به واژه امنیت

فاطمیون 18;327310 نوشت:
میتونه رابطه بین 2تا همکار باشه.

دو همکار در هم حس اشتیاق به زندگی ایجاد می کنن؟

بازهم میگم این 20 دلیل عشق قلبی است به شرط رجوع به قلب
عاشقی حس قشنگیست در انکار مکوش :ok:

**عبدالله**;327311 نوشت:
از شما می خوام یکبار دیگه به جمله های نقل قول نگاه کنین

همه اونها افعال استمرار دارن عشق مستمر و همیشگی و هوس موقتیه 1 2 3 40 سال بالاخره تموم میشه ولی عشق هیچوقت تموم نمیشه استمرار فرق هوس و عشقه
ما که کنار دشمنها احساس آرامش نمی کنیم شما چطور؟

دقت به واژه نه از روی عادت دقت به واژه امنیت

دو همکار در هم حس اشتیاق به زندگی ایجاد می کنن؟

بازهم میگم این 20 دلیل عشق قلبی است به شرط رجوع به قلب
عاشقی حس قشنگیست در انکار مکوش :ok:

بله انرژی مثبت میتونه در محل کار هم امید به زندگی را افزایش بده.

منم تا امروز با دشمنای خودم مدارا کردم.
مگه غیر از اینه که امام حسین(ع) با اینکه میدونست شمر جزء قاتلاش هست باهاش همبازی بود؟

ولی خیلی از مطالبی که شما دوست عزیز ذکر کردید رو چند نفر که به هم علاقه هم ندارن دارا هستند.(البته نظر شخصیم هست)

فاطمیون 18;327231 نوشت:

:ghamgin:وحتی خیلیا با داشتن هر 20 بند و دلیل نابارور بودن یکی از زوجه ها طلاق گرفتن.:ghamgin:

شکوفایی و ترشح چند غدد درون انسان در ارتباط با جنس مخالف طوری برای انسان وانمود می کند که گویا همه چیز و همه کس اون فرد شخص مقابلش هست
دوم دور شدن از عقل و نظریات بزرگان :طوری احساسات بر شخص چیرگی پیدا می کند که عقل انسان کور می شود می بیند می شنود ولی درواقع نه می بیند و نمی شنود
سوم که همان تکمیل شدن دلیل دوم هست واقعیات رو نمی بیند پسر بیکار است دختر می گوید مهم رسیدن ماست پسر معتاد است دختر می گوید درست می شود
دختر بی حجاب است پسر می گوید درست می شه دختر نماز نمی خونه پسر می گوید نمازخون می شود اینا یعنی دور شدن از واقعیات
البته این موارد هم ممکنه درست بشن من کلیات رو دارم می گم
مثلا چند وقت پیش یکی از دوستان قبل از ازدواج به همسرش می گوید من از طرف مالی مشکلی ندارم پس یکی از شروط من اینه که شما تو خونه باشید زن هم قبول می کنه ولی حالا می گه می خوام برم سر کار
طبیعتا این موارد مشکل ساز خواهد بود
یادمه یکی از اساتیدم که خدا رحمتش کنه یه شیوه بهم داد که واقعا تو اینجور مواقع اگر کسی بتونه انجامش بده مطمعنا می تونه بر احساسات این دوره چیره بشه و ببینه ایا این عشق واقعیش هست یا خیر

موضوع قفل شده است