کتاب پیشنهادی شما برای یک نوجوان (منتظر نظرات شما بزرگواران هستم)

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کتاب پیشنهادی شما برای یک نوجوان (منتظر نظرات شما بزرگواران هستم)

با سلام و عرض ادب

می خواستم کارشناس محترم یک سری کتاب معرفی کنند در زمینه های مذهبی(عقاید-اخلاق-حدیث)برای نوجوانی به سن 13-14 -
این فرد خیلی اهل مطالعه نیست اما دیده شده اگه از کتابی خوشش بیاد یک روزه تمومش میکنه!
از دوستان اسکدینی هم میخوام اگر کتابی رو قبلا خوندن و بنظرشون به درد این سن می خوره لطف کنند و بگن(این کتاب ها میتونه علمی-اطلاعات عمومی مذهبی و شعر و... باشه)
اگر اجازه های لازم وجود داشته باشه(حق کپی رایت رعایت شده باشه) اگر لینک دانلود پی دی اف رو هم بدید که شرمنده اخلاق ورزشتون میشم!:khandeh!:
ممنون از دوستانی که به بنده لطف میکنند و نظر میدهند

یا حق

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
خب طبيعتا قصد شما اين است كه باورهاي ديني را در ايشان تقويت كنيد. اين كار را از جهاتي مختلفي مي توانيد انجام دهيد. سخنراني ها، كتاب ها و جلسات حضوري. البته در برخي از افراد يادگيري با الگوي شنيداري برخي بصري و برخي حركتي و.. غلبه دارد. به عنوان نمونه فردي كه شنيداري است بيشتر تمايل دارد بشنود تا بخواند. يا ممكن است فردي با ديدن كليپ هاي مذهبي بيشتر لذت ببرد در اين صورت مي توانيد از سايت راسخون و بخش صوتي تبيان كمك بگيريد كليك كنيد:

براي كسي كه اهل مطالعه نيست خواندن كتاب هاي علمي -ديني سخت است.
هنر امثال مرحوم كافي اين بود كه بحث هاي مذهبي را در قالب روان، جوان پسند، طنز و به روز ارائه مي داد و اين براي مخاطب جذابيت دارد.

پيشنهاد من براي شما
من شما را به سلف سرويس مي برم تا متناسب با سليقه ايشان كتابي انتخاب شود بيشتر پيشنهاد مي كنم با كتاب هاي داستان و كشكول شروع كنيد به خصوص داستان هاي كوتاه.

http://www.ghaemiyeh.com/search?sobi2Task=search
http://www.shiastudies.com/library/Subpage/Subpage.php?syslang=3&pid=103
يكصد و چهارده نكته در باره نماز
گنجينه جواهر يا كشكول ممتاز
داستانها و پندها جلد 1
داستان دوستان جلد 4

حامی;502382 نوشت:
خب طبيعتا قصد شما اين است كه باورهاي ديني را در ايشان تقويت كنيد.

سلام
بله یک بخشی این هست در کل میخوام کتاب خون بشه و از عمرش استفاده کنه
حامی;502382 نوشت:
براي كسي كه اهل مطالعه نيست خواندن كتاب هاي علمي -ديني سخت است.

منظورم از کتب علمی کتاب های کوچک و سبکی هست که متناسب با اون سن باشه

حامی;502382 نوشت:
پيشنهاد من براي شما
من شما را به سلف سرويس مي برم تا متناسب با سليقه ايشان كتابي انتخاب شود بيشتر پيشنهاد مي كنم با كتاب هاي داستان و كشكول شروع كنيد به خصوص داستان هاي كوتاه.

http://www.ghaemiyeh.com/search?sobi2Task=search
http://www.shiastudies.com/library/S...lang=3&pid=103
يكصد و چهارده نكته در باره نماز
گنجينه جواهر يا كشكول ممتاز
داستانها و پندها جلد 1
داستان دوستان جلد 4

خیلی ممنون از شما لطف کردید
منتظر نظرات دوستان دیگر هم هستم
یا حق

خوش به حال اون نوجوون که کتاب میخونه ....:Moteajeb!:

بچه های حالا رمان عشقی 800 صفحه ای بدی دستشون تا صبح تمومش میکنن ... ولی بگی بیا یه جدول ضرب یاد بگیر ...

یه کتابچه کوچیک درباره احکام بخون ... اخماشون میره تو هم ....

جناب حامی معذرت میخوام ...اگه لطف کنین بگین چیکار کنیم که حالا نوجوون این کتابارو بخونه هم خیلی خوبه ؟ نمیرن زیر بار خوندنش که ...

بچه نیستن .... گودزیلان :khandeh!:

ای خواهر کوچیک ما بهش بگو بیا یه صفحه کتاب علمی یا مذهبی بخون .... مرگشه ...

جناب چمران شما هم معنی قران و بدین بخونه .... ده صفحه در روز که سختشم نشه....

چطوره ؟؟:Gig: من خودم به شخصه واقعا از خوندن معنیش لذت میبرم ... نکته برداری هم میکنم تازه....

هر ایه ای که با معنیش بیشتر کیف میکنم ادرسش و یادداشت میکنم ... بعدا که از لحاظ معنوی کم اوردم ... میرم مرورشون میکنم ...

SH!SH-GoOoSHe*;502976 نوشت:
جناب چمران شما هم معنی قران و بدین بخونه .... ده صفحه در روز که سختشم نشه....

سلام
ممنون از نظرتون اینم فکر بدی نیست ولی شاید کتاب هایی(با موضوع قرآن) که جذاب باشن و به درد اون سن بخورن بهتر باشه بنده دنبال این جور کتاب ها هم هستم ولی تا حالا ...

با عرض سلام
به نظرم رسید از شهداء کمک بخوایم!
کتاب " بخشدار 14 ساله" زندگی وخاطرات نوجوان شهید مهرداد عزیزاللهی
کتاب " داستان بهنام " زندگی و خاطرات شهید نوجوان بهنام محمدی
در پناه سیدالشهداء

منو یاد دوران نوجوانی خودم انداخت! خوره کتاب بودم!:Nishkhand:
با کتابایی مثل کتابای شهید مطهری شروع کنین! البته داستان راستانش منظورمه!
کتابای سبک تر شهید دستغیب خیلی خوبن اما بعضیاش چون خیلی فازمذهبیشون بالاست مذهبیا از ترس زیاد ؛ اونایی هم که مذهبی نیستن از بازم ترس زیاد نمیخونن!
قصه های خوب برای بچه های خوب! (نمیدونم هنوز هست یا نه؟!)
از داستانهای رمان هم میتونید استفاده کنید! البته نه رمانهای عشقی ... (هرچندمطمئنم تا حالا کلشونو دوره کرده!)
من حتی کتابایی مثل مرد ماهیگیر و دریا رو هم میخوندم اما خیلی سرسری، حوصلم سر میرفت اما وقتی سر ذوق کتاب خوندن میفتادم کتابای پدرمم می خوندم! بعضا حاشیه هم میزدم براشون! (هنوز خط خرچنگ قورباغه ام کنار بعضی کتابا موجوده!):khandeh!:

یه کتاب اونموقع خوندم حالت داستان مانند داشت اسمش دقیق خاطرم نیست (پیرمرد و جوان!) یا یه همچین چیزی اگر یادم اومد اسمشو می ذارم براتون داستان پیرمرد مؤمنیه که توی قطار با چند تا جوان همکوپه ای میشه و براشون به تدریج در مورد دین و مسائل مختلف و شبهات اونا حرف می زنه! خیلی ساده در عین حال قانع کننده و در عین حال شیرین و جذاب بود!

باز یه سر به کتابخونه ام میزنم اگر چیزی از اون دوران مونده بود بهتون میگم!
البته به نظرم اونموقعها کتاب و مجله مناسب نوجوانا بیشتر بود، از داستانهای یک بانوی ایرانی تا مجلات کیهان بچه ها و کودک مسلمان! (اگر درست یادم مونده باشه!)

SH!SH-GoOoSHe*;502976 نوشت:
بچه های حالا رمان عشقی 800 صفحه ای بدی دستشون تا صبح تمومش میکنن

من تا الان چند نفر از نوجوونای آشنا که اهل این رمان ها بودند رو با کتاب های رمان رضا امیرخانی آشنا کردم واقعا تا صبح تمومش کردن..اول "ارمیا" بعد "من او" و بیوتن و قیدار هم در ادامه.

بسم الله الرحمن الرحیم

متاسفانه یک مشکل که ما در بخش ادبیات داستانی در زمان حال داریم این است که شخصیت های مذهبی علاقه ای به حضور در بخش ادبیات داستانی ندارند و به نظرم تاثیر ادبیات رو بر کودک و نوجوان دست کم میگیرند.در حالی که ادبیات و تمام چیز هایی که باعث فکر کردن یک نوجوان یا حتی یک کودک میشه مثل آتشی می مونه که باعث پختن مغز و شخصیت آن فرد می شود.

در این شرایط اگر کم کاری کنیم داستان و افسانه های غربی تبدیل به داستان و افسانه های خود ما میشود.همینطور که الان شاهدیم.

من برای نوجوانان کتاب های تاریخ اسلام رو می تونم پیشنهاد بدم که می تونه برای هر خواننده ای جذاب باشه.از ادبیات غرب هم کتاب های چارلز دیکنز رو پیشنهاد میدم.

سلام و عرض ادب

من یادمه دوران نوجوانیم زندگی نامه خیلی دوس داشتم و یه مدت زندگی نامه شهدا رو میخوندم که در تشکیل شخصیتم خیلی موثر بودن!
زندگی نامه دکتر حسابی رو پیشنهاد میکنم حتما حتما به عنوان هدیه بهشون بدید. نام کتاب : استاد عشق

خودم چند وقت پیش یه کتاب به نام ریحانه به دختر خاله نوجوانم دادم مطالعه کنه ، درباره دخترانی هست که به بیراهه کشیده شدنو بعدش پشیمون و... کلا فکر میکنم برای دختران عبرت آمیز باشه.

رمان های سید مهدی شجاعی هم رمان های ارزشی هستن با مضامین مذهبی.

بازم چیزی یادم اومد میام میگم.:ok:

انشالله موفق باشین.

احمدمنتظرالمهدی;503100 نوشت:
کتاب " بخشدار 14 ساله" زندگی وخاطرات نوجوان شهید مهرداد عزیزاللهی
کتاب " داستان بهنام " زندگی و خاطرات شهید نوجوان بهنام محمدی

سلام ممنون از لطفتون فقط آیا چی دی اف این کتاب ها هم هست؟:Gig:
shirinbanoo;503143 نوشت:
با کتابایی مثل کتابای شهید مطهری شروع کنین! البته داستان راستانش منظورمه!

سلام ممنون از نظرتون بله اتفاقا دارمش
shirinbanoo;503143 نوشت:
کتابای سبک تر شهید دستغیب خیلی خوبن

کتاب خاصی منظورتون هست؟
shirinbanoo;503143 نوشت:
باز یه سر به کتابخونه ام میزنم اگر چیزی از اون دوران مونده بود بهتون میگم!

واقعا شرمنده میکنید ممنون:Gol:

raz;503161 نوشت:
من تا الان چند نفر از نوجوونای آشنا که اهل این رمان ها بودند رو با کتاب های رمان رضا امیرخانی آشنا کردم واقعا تا صبح تمومش کردن..اول "ارمیا" بعد "من او" و بیوتن و قیدار هم در ادامه.

سلام ممنون ازنظرتون

کبوتر سیاقیل;503201 نوشت:
سلام
کتاب های هزاز رو یک شب خیلی خوب هیتن واقعا هیجانی هستن من اون موقع ها چند تا شو خونده بودم

سلام علیکم ممنون از نظرتون پیشنهاد خوبیه
امام موسی صدر;503208 نوشت:
من برای نوجوانان کتاب های تاریخ اسلام رو می تونم پیشنهاد بدم که می تونه برای هر خواننده ای جذاب باشه.از ادبیات غرب هم کتاب های چارلز دیکنز رو پیشنهاد میدم.

سلام برادر
کتاب خاصی از تاریخ اسلام مد نظرتون هست؟
آرامش;503222 نوشت:
سلام و عرض ادب

من یادمه دوران نوجوانیم زندگی نامه خیلی دوس داشتم و یه مدت زندگی نامه شهدا رو میخوندم که در تشکیل شخصیتم خیلی موثر بودن!
زندگی نامه دکتر حسابی رو پیشنهاد میکنم حتما حتما به عنوان هدیه بهشون بدید. نام کتاب : استاد عشق

خودم چند وقت پیش یه کتاب به نام ریحانه به دختر خاله نوجوانم دادم مطالعه کنه ، درباره دخترانی هست که به بیراهه کشیده شدنو بعدش پشیمون و... کلا فکر میکنم برای دختران عبرت آمیز باشه.

رمان های سید مهدی شجاعی هم رمان های ارزشی هستن با مضامین مذهبی.

بازم چیزی یادم اومد میام میگم.

انشالله موفق باشین.

سلام علیکم
ممنون از لطف شما
زندگی نامه شهدا-زندگی نامه مرحوم دکتر حسابی- و آثار آقای شجاعی فقط نویسنده اون کتاب ریحانه که فرمودید کیه؟
یا حق

سلام علیکم
بنده خودکتاب ها رو دارم از وجود فایل پی دی اف کتاب ها اطلاعی ندارم.
اخوی فرزند گرامیتون قراره باکامپیوتر اشنا بشه یا کتاب؟چرا خود کتاب هارو تهیه نمی کنید؟خیلی کم حجم و کم قیمته

سلام
با توجه به روحیات خاص و نیاز های متفاوت و گرایش به جذابیت های داستانی در این گروه سنی من کتاب "پندها و اندرزها " و کتاب "داستان راستان" استاد شهید مطهری رو پیشنهاد میکنم ان شالله بعد از مطالعه این کتب راه خودش رو پیدا خواهد کرد ...
یاعلی:Gol:

احمدمنتظرالمهدی;503277 نوشت:
سلام علیکم
بنده خودکتاب ها رو دارم از وجود فایل پی دی اف کتاب ها اطلاعی ندارم.
اخوی فرزند گرامیتون قراره باکامپیوتر اشنا بشه یا کتاب؟چرا خود کتاب هارو تهیه نمی کنید؟خیلی کم حجم و کم قیمته

سلام علیکم
بچه چیه؟!من خودم بچم !اینم شناسنامه:Narahat az:
مشکل تبلت هست صبح تا شب بازی بازی !
میخواستم کتاب بریزه تو اون و بخونه وگرنه مشکل تهیه کتاب نداریم
متحیر";503308 نوشت:
سلام
با توجه به روحیات خاص و نیاز های متفاوت و گرایش به جذابیت های داستانی در این گروه سنی من کتاب "پندها و اندرزها " و کتاب "داستان راستان" استاد شهید مطهری رو پیشنهاد میکنم ان شالله بعد از مطالعه این کتب راه خودش رو پیدا خواهد کرد ...

سلام علیکم
ممنون از راهمنایی شما

سلام
کتاب شور جوانی فوق العاده ست
از استاد حسینی فر

منتظر گل نرگس313;503389 نوشت:
سلام
کتاب شور جوانی فوث العاده ست
از استاد حسینی فر

سلام علیکم
ممنون از نظرتون

نقل قول:
سلام برادر
کتاب خاصی از تاریخ اسلام مد نظرتون هست؟

من منتهی الامال شیخ عباس قمی و تاریخ طبری رو پیشنهاد می کنم.ولی برای شروع به نظرم کتاب های شهید مطهری برای سر و سامان دادن به افکار یه نوجوان خیلی مناسب باشه که در داخلش تاریخ اسلام با تحلیل هم وجود داره.

امام موسی صدر;504186 نوشت:
منتهی الامال شیخ عباس قمی و تاریخ طبری رو پیشنهاد می کنم

سلام
بنظرتون یک مقدار سنگین نیستند؟!آخه من خودم هم این دومورد رو نخوندم!

شهید چمران;498224 نوشت:
با سلام و عرض ادب

می خواستم کارشناس محترم یک سری کتاب معرفی کنند در زمینه های مذهبی(عقاید-اخلاق-حدیث)برای نوجوانی به سن 13-14 -
این فرد خیلی اهل مطالعه نیست اما دیده شده اگه از کتابی خوشش بیاد یک روزه تمومش میکنه!
از دوستان اسکدینی هم میخوام اگر کتابی رو قبلا خوندن و بنظرشون به درد این سن می خوره لطف کنند و بگن(این کتاب ها میتونه علمی-اطلاعات عمومی مذهبی و شعر و... باشه)
اگر اجازه های لازم وجود داشته باشه(حق کپی رایت رعایت شده باشه) اگر لینک دانلود پی دی اف رو هم بدید که شرمنده اخلاق ورزشتون میشم!
ممنون از دوستانی که به بنده لطف میکنند و نظر میدهند

یا حق

سلام

دوکتاب زیر به نظرم برای تربیت و هدایت نوجوان ساده و خیلی مفید است:

- پرواز تا بی نهایت( خاطراتی از شهید بابایی)

http://shohada1359.persianblog.ir/post/5/

- تمناي وصال (خواسته‌هاي امام زمان عليه‌السلام از ما در تشرفات)

تأليف: حسن محمودي
ناشر: عطر عترت

http://dar-al-quran.ir/IM/index.php?...970&Itemid=198

سلام علیکم،
روایت داریم که در تربیت فرزندانتان ابتدا علم ما را به ایشان بیاموزید بعد علوم دیگر را. اینکه آنها باید علوم دیگر را هم از خود والدین بیاموزند (لااقل طرح آن علم را) شاید به این دلیل باشد که بعداً که وارد جامعه شدند و با صحبت‌های متفاوت و تشدت آراء مواجه شدند به وادی حیرانی نیفتند و به علت زیاد بودن داده‌ها و توان محدود در تحلیل آنها با داشته‌ها اشتباهی متمایل به طرف دیگری نشوند. در وصیت‌نامه‌ی امام‌المتقین علیه‌السلام هم آمده چیزی به این مضمون که دوست نداشتم چیزی از آن مسائل زشت در جامعه را به فرزندانم یاد بدهم ولی دیدم گریزی نیست و اگر یاد ندهم (و تبیین نکنم) آنها خودشان در جامعه با ان برخورد خواهند داشت.

کتاب توحید مفضل را فکر کنم بچه‌ها هم بتوانند متوجه شوند و البته دیدشان به دنیای اطرافشان هم تغییر خواهد کرد و ان شاء الله آثار حکمت و قدرت و رحمت خداوند را در تمامی جهان خواهند دید، یعنی نه فقط برخی مسائل که امام بیان کنند که نوع نگاه امام به جهان را فرا‌می‌گیرند تا دیگر محدود به مثال‌های شمرده شده توسط امام علیه‌السلام در این کتاب کوچک هم نباشند. از این نظر هم این کتاب سبکی علمی دارد که روش را یاد می‌دهد و بعد با آوردن مثال آن را در ذهن مخاطب جا می‌اندازد. ترجمه‌ی علامه مجلسی ازاین کتاب را شخصاً ترجیح می‌دهم.
یا علی

[="DarkOrchid"]سلام و عرض ادب...
کتاب سوخته آقای انصاری همدانی رو بدید بهش و یا عطش آقای قاضی و یا لاله ای از ملکوت شیخ جعفر آقا مجتهدی ...

[/]

[="Blue"]

شهید چمران;498224 نوشت:
نوجوانی به سن 13-14 -

این نوجوان محترم دختره یا پسر؟؟؟خب بعضی اوقات خیلی فرق میکنه!!
من خودم 15 سالمه پس اگه به توصیه هام اهمیت بدین ضرر نمیکنین!:ok:
رمان "لبخند مسیح" نوشته خانم سارا عرفانی قشنگه!رمانه ولی ارزش خوندن داره.وقتو تلف نمیکنه.من تضمین می کنم!:khandeh!:
کتاب مشق مهربانی هم خوبه.
کتاب کشتی پهلو گرفته از آقای سید مهدی شجاعی هم که دیگه حرف نداره!
اینم لینک توضیحات و معرفی کتابها:
لبخند مسیح
مشق مهربانی
کشتی پهلو گرفته
چون نمیدونستم حق کپی رایت رعایت شده یا نه لینک دانلودشونو نذاشتم!:khandeh!:
:Gol::Gol:[/]

متعلم;512970 نوشت:
سلام

دوکتاب زیر به نظرم برای تربیت و هدایت نوجوان ساده و خیلی مفید است:

- پرواز تا بی نهایت( خاطراتی از شهید بابایی)

http://shohada1359.persianblog.ir/post/5/

- تمناي وصال (خواسته‌هاي امام زمان عليه‌السلام از ما در تشرفات)

تأليف: حسن محمودي
ناشر: عطر عترت

http://dar-al-quran.ir/IM/index.php?...970&Itemid=198

سلام علیکم
ممنون از پیشنهادتون مخصوصا دومی
owari;513023 نوشت:
کتاب توحید مفضل

سلام علیکم ممنون از نظرتون پیشنهاد خوبیه چرا به ذهن خودم نرسیده بود؟!

عقل فعال;513129 نوشت:
سلام و عرض ادب...
کتاب سوخته آقای انصاری همدانی رو بدید بهش و یا عطش آقای قاضی و یا لاله ای از ملکوت شیخ جعفر آقا مجتهدی ...

سلام و عرض ادب و احترام
سه کتاب عالی ممنون از پیشنهادتون
313;513155 نوشت:
اینم لینک توضیحات و معرفی کتابها:
لبخند مسیح
مشق مهربانی
کشتی پهلو گرفته

سلام
ممنون از نظرتون

من داستان سیستان رو پیشنهاد میکنم همین یکی دو روز پیش از نمایشگاه خریدمش و به قدری برام جالب بود که تا تمام شدنش دلم نیمد زمین بگذارمشنثر روان و طنز امیزی دارد.به علاوه که نویسنده هم با صداقتش مخاطب رو راحت با خودش همراه میکنه نویسندش رضا امیر خوانی است و انتشارات قدیانی چاپش کرده از دستش ندید کتاب خیلی خوبیه....من خیلی چیزها یاد گرفتم از این کتاب

در مورد متن کتاب در این لینک میتونید مطالعه کنید:
http://farsi.khamenei.ir/book-content?id=22097

بخشی از توضیحات امده در این لینک:
«داستان سیستان» داستان همراهی ۱۰ روزه‌ی رضا امیرخانی با تیم همراه رهبری در سفر سال ۸۱ ایشان به سیستان و بلوچستان است. امیرخانی که در این کتاب هم با استفاده از تسلطش بر زبان فارسی و البته حس طنز توانسته سفرنامه‌ای خواندنی به دست بدهد که در آن چهره‌های آشنای بسیاری حضور دارند: از خبرنگاران تلویزیونی تا مسئولان مختلف. نویسنده متوجه حواشی بوده و اخبار رسمی دیدارهای رهبر انقلاب را به رسانه‌های دیگر واگذار کرده است: از پلو مرغ‌های سفر، از دقت‌های تیم محافظت، از شور و شوق مردم، از آدم‌هایی که سعی می‌کردند به هر دیداری برسند و خودشان را توی هر دسته و گروهی که دیدار دارند جا بکنند و حتی از چانه زدن فرزندان رهبر معظم انقلاب در هنگام خرید!

شهید چمران;498224 نوشت:

با سلام.
خوش به حال پسر 13 - 14 ساله ای که پدرش شما باشی. :ok:
و من الله توفیق

شریعت عقلانی;513257 نوشت:
با سلام.
خوش به حال پسر 13 - 14 ساله ای که پدرش شما باشی.
و من الله توفیق

با سلام بنده تو پست 17 گفتم که باباش نیستم!

hoorshid;513219 نوشت:
من داستان سیستان رو پیشنهاد میکنم

سلام ممنون از پیشنهادتون

شهید چمران;513263 نوشت:
با سلام بنده تو پست 17 گفتم که باباش نیستم!

خوب ببخشید که تموم تاپیک رو نخوندم. به هر حال کسی که برای کسی غیر از پسرش اینجوری دلسوزی کنه وقتی پسری در این سن داشته باشه خیلی بایذ بیشتر خوش به حال پسرش باشه. :Gol:
من دارم الان کتاب جهان هولوگرافیک رو می خونم. کمی ذهن باز و کمی هم اطلاعات علمی می خواد. ولی حقیقتش خیلی خیلی فوق العاده است. اگر این آقا پسر که می گید اهل علم باشه و علاقمند فکر کنم بتونه کتاب رو بخونه.
گفتم شاید به کارتون بیاد.
و من الله توفیق
و من الله توفیق

شریعت عقلانی;513266 نوشت:
خوب ببخشید که تموم تاپیک رو نخوندم. به هر حال کسی که برای کسی غیر از پسرش اینجوری دلسوزی کنه وقتی پسری در این سن داشته باشه خیلی بایذ بیشتر خوش به حال پسرش باشه.
من دارم الان کتاب جهان هولوگرافیک رو می خونم. کمی ذهن باز و کمی هم اطلاعات علمی می خواد. ولی حقیقتش خیلی خیلی فوق العاده است. اگر این آقا پسر که می گید اهل علم باشه و علاقمند فکر کنم بتونه کتاب رو بخونه.
گفتم شاید به کارتون بیاد.

فعلا باید دنبال این باشم یک مادر خوب برای اون پسر پیدا کنم:Nishkhand:
بله داخل یک تاپیک دیگه دیدم این کتاب معرفی کردید موضوعش چیه؟کتاب دیگه ای پیشنهاد نمی دید شما که اهل بحث عقلی و استدلالی بودید؟

به نام خدا

در مورد یک نوجوان باید بگم که روحیه ی جست و جو کردن در خود شخص باید وجود داشته باشه.در ضمن نباید صرفا" فقط کتابای مذهبی رو بخونه.باید با افکار های دیگه هم آشنا بشه تا قدر و منزلت اسلام بیشتر از قبل برای شخص متجلی بشه.
تاریخ طبری و منتهی الآمال درسته ممکنه برای یک شخص 13 ساله سنگین باشه(خود من در همان سنین بعضی از قسمت های این کتاب ها را مطالعه میکردم) و به روحیه ی خود شخص بستگی داره.اگر به کتاب خواندن علاقه ای نشان نده گمان نمی کنم بتونه این کتاب ها رو بخونه.
ولی به نظرم بهتر است شخص از کتاب های واقعی استفاده کنه تا پی دی اف.چون پی دی اف سریعا" خسته کننده می شه.

شهید چمران;513268 نوشت:
فعلا باید دنبال این باشم یک مادر خوب برای اون پسر پیدا کنم

با سلام.
خواستید اراده کنید خودم یه دختر خوب براتون پیدا می کنم. تو سایت اسک دین هم دخترای خوب زیاد هستا!:Nishkhand:
شهید چمران;513268 نوشت:
بله داخل یک تاپیک دیگه دیدم این کتاب معرفی کردید موضوعش چیه؟کتاب دیگه ای پیشنهاد نمی دید شما که اهل بحث عقلی و استدلالی بودید؟

درست می فرمایید. منتها کمی عرفان را بر عقل و استدلال خشک ترجیح می دهم.
عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی ...... عشق داند که در این دایره سرگردانند.
روی جلد کتاب نوشته :
نظریه ای برای توضیح توانایی های فراطبیعی ذهن و اسرار ناشناخته مغز و جسم.
ظاهرا فلسفه ذهن هم از علاقه مندی های شماست.
اینجا کمی توضیح دادم.
اگر دنبال فلسفه دین هم هستید کتاب بسط تجربه نبوی سروش کتاب خوبی است. ولی برای خودتون نه اون نوجوان. چون بیشتر اون رو از راه به در می کنه:Nishkhand:
و من الله توفیق

[="Blue"]کتاب لحظه ای درنگ هم درباره ی معجزات علمیه قرآنه.به نظرم مفید باشه![/]

موضوع قفل شده است