لطفا وحدت را دریابید(چند نکته قابل توجه در خصوص مباحث شیعه وسنی)

تب‌های اولیه

27 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام بر تمام کارشناسان و مدیران علمی و اجرایی و کاربران گل و شکوفه های خوش بوی اسک دین نشین

از آنجا که مقام معظم رهبری مدظله العالی در فرمایشات خویش دعوت به وحدت و هم دلی در بین مسلمانان جهان فرموده اند و از طرفی موقعیت کنونی مسلمانان و سوء استفاده دشمنان مشترک مسلمانان و توطئه اختلاف افکنی آنان در میان ملت های مسلمان در جریان است .لذا از همه دوستان عزیزم کارشناسان مدیران و کاربران دوست داشتنی سایت اعم از شیعه و سنی مي خواهم از تخاصم ، لجاجت ، جر و بحث های غیر علمی و بی فایده ،تخریب متقابل ، مطالب توهین آمیز و بدون سند ،موضع گیریهای عناد آمیز و ..... پرهیز کنند .
البته این بدان معنا نیست که مباحث علمی و تحلیلی بین دو طرف در سایت مطرح نشود .
مباحث و گقتگو های دینی و مورد اختلاف همواره در فضایی منطقی ، متقن ، مستند و بدور از هر گونه تعصب و مباحث غیر علمی و توهین و تهمت ادامه خواهد داشت .

با تشکر

:goleroz::roz::goleroz::roz:

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
بنده هم با سخنان مدیر محترم سایت موافقم.
متاسفانه مدتیه که علیه کاربران اهل سنت سایت جبهه ی دشمنی گرفته شده است و بحث های علمی از بین رفته و به جای آن دعوا و کل کل وارد بحث ها شده امیدوارم تمام کاربران اعم از شیعه و سنی دست از این کار ها بردارند.
دوباره از شما جناب مدیر سایت تشکر می نمایم.
با تشکر - یا الله

سلام و تشکر از مدیر محترم سایت
عقیل عزیز فکر کنم کمی کم لطفی کرده اید.مباحث علمی بی پاسخ از جانب شما در سایت فراوان است.
یا حق

بسم الله الرحمن الرحیم

از مدیر سایت بسیار متشکرم
مدیر سایت درست می فرمایند
اما یک سوال:مگه تا به الآن همچین مشکلی پیش آمده بود؟!
ما همه مسلمانیم پس باید با یکدیگر متحد باشیم،این مهم نیست که مذهب ما چیه،هر کس عقیده ای داره؛برای مثال ممکنه من از کاری خوشم بیاد اما نزدیک ترین و شبیه ترین کس به من،از اون خوشش نیاد.
هر کسی برای عقایدش یک دلیل داره،البته اینم بگم دلیل باید قانع کننده باشه البته نه برای دیگران برای خودم،باید فکر کنم ببینم عقیده ای که من دارم درسته؟رو چه حسابی میگم درسته؟!باید برای خودم دلیل بیارم.
من نمیتونم بگم چون من شیعه علوی هستم،تو هم باید شیعه باشی!

با تشکر

JustGOD5;54278 نوشت:
هر کسی برای عقایدش یک دلیل داره،البته اینم بگم دلیل باید قانع کننده باشه البته نه برای دیگران برای خودم،باید فکر کنم ببینم عقیده ای که من دارم درسته؟رو چه حسابی میگم درسته؟!باید برای خودم دلیل بیارم. من نمیتونم بگم چون من شیعه علوی هستم،تو هم باید شیعه باشی!

قابل توجه شما
مدیر سایت;54162 نوشت:
البته این بدان معنا نیست که مباحث علمی و تحلیلی بین دو طرف در سایت مطرح نشود . مباحث و گقتگو های دینی و مورد اختلاف همواره در فضایی منطقی ، متقن ، مستند و بدور از هر گونه تعصب و مباحث غیر علمی و توهین و تهمت ادامه خواهد داشت .

عقیل;54238 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
بنده هم با سخنان مدیر محترم سایت موافقم.
متاسفانه مدتیه که علیه کاربران اهل سنت سایت جبهه ی دشمنی گرفته شده است و بحث های علمی از بین رفته و به جای آن دعوا و کل کل وارد بحث ها شده امیدوارم تمام کاربران اعم از شیعه و سنی دست از این کار ها بردارند.
دوباره از شما جناب مدیر سایت تشکر می نمایم.
با تشکر - یا الله

شما ایجاد شبهه می کنید، به اعتقادات ما توهین می کنید، عقاید و باورهای ما را کفر می خوانید خوب کارشناسان و دیگر دوستان نیز از عقاید خود دفاع می کنند؛ بعد از پاسخ شما بحث را نیمه رها می کنید.

همواره هم که صحبت هایتان غیر مستدل است، حالا این بماند کاری با آن نداریم ولی وقتی شما تمام عقاید و باورهای ما را کفر می خوانید این توهین نیست؟ این تهمت و افترا نیست؟

خب شاید نیست! احتمالاً معنای دیگری دارد که من متوجه ی آن نیستم!

وگرنه ما با اهل سنت مشکلی نداریم، در شهرهایی از ایران عزیز که اهل سنت ساکن هستند به خوبی دارند کنار اهل تشیع زندگی می کنند با هم به یک مدرسه می روند، دوست صمیمی اند، ازدواج می کنند، هم کار هستند و ...

ولی این شبهاتی که شما وارد می کنید بینشان نیست!

به نام خدا

سلام

دوستان خواهشاً تو این تایپیک دیگه جدل نکنید !

همه ما میدویم وحدت یعنی چی ! تازه اون وحدتی که امروز داریم به سمتش سوق داده میشیم وحدت آگاهانه است و نه وحدت جاهلانه و کورکورانه !

بنده به دوستان میگویم ، معنای فرمایش مدیر سایت یعنی این که :

کماکان به مباحث ادامه دهید ، اما خواهشاً در سایه احترام بیشتر !

دوستان اگه دلیل منطقی آوردید و کسی از شما رنجید عیبی نداره ! این به وحدت لطمه ای نمی زنه ! خیالتون راحت !

پس ما همچنان منتظر ادامه مباحث دوستانه دوستان هستیم !

یا علی !

بسم الله
سلام علیکم و رحمه الله
ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت در دقت نظر،اهتمام و یاد آروی این موضوع مهم
مطالبی را که درباره همین موضوع در پست آیت الله امجد قرار داده ام، در این جا یادآروی می کنم.

آیة الله امجد:

با کسانی که لعن عایشه و خلفا را بگویند برخورد می کنم

چند سال پیش در مجلس ایام فاطمیه، در کنار قبر علی بن بابویه در قم، منبر رفته بودم و در حین صحبتهایم، نام عایشه، همسر پیامبر را آوردم، در همین حین یکی از حضار با صدای بلند گفت: " لعنة الله علیها " با عتاب به او گفتم: «کی بود؟! ساکت!! این چه کاریه می کنید! من در مجالسم با کسانی که لعن خلفا و عایشه را بگویند و علنا اختلاف افکنی کنند، برخورد می کنم.
اینجا توی قم ، توی تهران ،نشسته اید و علنا لعن می کنید، چشمتان را بازکنید ، ببینید چه اتفاقی دارد توی دنیا سر اسلام می آید.
یک سالی در روز عاشورا علنا لعن خلفاء کردند، همان سال در مناطق سنی نشین، 50 جوان شیعه را سر بریدند! چرا به این اختلافات دامن می زنید! جواب خون آن جوانها را شما می دهید؟
من از تولی و تبری بی اطلاع نیستم، ظلم هایی که به اهل بیت شده است را هم می دانم، نه سنی هستم و نه مبلغ اهل سنت، اما از آنهایی هم نیستم که اینجا توی قم، زیر سایه فاطمه معصومه سلام الله علیها نشسته باشم و از امنیت اینجا استفاده کرده و فکر کنم با لعن و نفرین خلفا و عایشه و کشف نسب عمر در روایات بحارالانوار و ...احساس کنم به وظیفه خود عمل کرده و در خیال خودم هم لبخند رضایت مهدی فاطمه را ببینم!
به نظر من جوان شیعه باید فرزند زمان خویشتن باشد، امروز بیشتر از همیشه نیاز به وحدت جهان اسلام داریم. من معتقدم با لعن و نفرین و اهانتهای علنی به خلفای اهل سنت، هیچ چیزی درست نمی شود و حتی بدتر هم می شود. اگر می خواهیم به مکتب اهل بیت علیهم السلام خدمت کنیم، باید محاسن کلام اهل بیت را برای مردم جهان بازگو کنیم، کار ایجابی کنیم نه سلبی. یعنی زیبایی های کلام اهل بیت (ع) را بیان کنیم نه اینکه فقط اشکالات طرف مقابل را بگوییم یعنی تبلیغات مثبت کنیم و نیکویی های ائمه(ع) را بگوییم نه اینکه تظاهر به ذکر مثالب و عیوب مخالفان ایشان کنیم.
بخشی از سخنرانی آیت الله محمود امجد - استاد اخلاق حوزه

عملکرد علمای شیعه هم در طول زمان مؤید همین مطلب است که آنها همواره اهتمام به وحدت مسلمین داشتند به عنوان نمونه یک خاطره از کتاب بیست سال تکاپوی اسلام شیعی در ایران

[=Times New Roman]

[=Times New Roman]آیت الله بروجردی دستور داد کتابی که شعری توهین آمیز درباره خلفا داشت از بین برود
[=Times New Roman]اندیشه [=Times New Roman]- [=Times New Roman]یک خاطره از کتاب بیست سال تکاپوی اسلام شیعی در ایران
[=Times New Roman]آیت الله بروجردی، با درک صحیح از موقعیت جهان اسلام ،سعی می کرد از عواملی که وحدت مسلمانان را به خطر می اندازد، جلوگیری کند؛ همچنین تلاش می کرد تا در حوزه زعامت ایشان، نقطه اختلافی آغاز نگردد[=Times New Roman].
[=Times New Roman]در کتاب بیست سال تکاپوی اسلام شیعی در ایران صفحه 390 آمده است: "یکی از علمای قم منظومه ای فقهی را در دو جلد انتشار داد، نسخه ای از کتاب را خدمت آیت الله بروجردی فرستاد، در یکی از ابیات این کتاب، به خلفا توهین شده بود[=Times New Roman].
[=Times New Roman]آیت الله بروجردی عصبانی شدند و فرمودند: «در این شرایط وقت این حرف هاست؟ آن هم به صورت مکتوب در یک اثر شیعی». ایشان امر فرمودند کتاب جمع آوری شده و از بین برود و دستور دادند که شعری که توهین به خلفا بود حذف شود و کتاب دوباره با هزینه ایشان منتشر شود

[=B Lotus]به نقل از [=Calibri]http://www.khabaronline.ir/news-98278.aspx

خداوند در سوره انعام می فرماید وَ لا تَسُبُّوا الَّذِينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَيَسُبُّوا اللَّهَ عَدْواً بِغَيْرِ عِلْم‏
(به معبود) كسانى كه غير خدا را مى‏خوانند دشنام ندهيد، مبادا آنها (نيز) از روى (ظلم و) جهل، خدا را دشنام دهند(108انعام )حالا که خداوند می گوید به بت فحش ندهید ما هم نباید به خلفا بد وبیرا بگوییم :Mohabbat:

با عرض سلام واحترام محضر مبارک تمامی کاربران بزرگوار اسک دین
با توجه به فراوانی تاپیک های مربوط به مباحث شیعه وسنی چند درخواست از کاربران محترم سایت(شیعه وسنی):
1-لطفا از درج تاپیک های موازی بپرهیزید
2-تا نتیجه گیری بحث جاری از درج تاپیک جدید خودداری نمایید تاپیک های فراوانی در سایت موجود است که هنوز در این زمینه به نتیجه ای نرسیده اند.
3-از پراکندگی در مباحث و از شاخه ای به شاخه ای پریدن که باعث پیچیده تر شدن مباحث میگردد خودداری نمایید
4-نتیجه گیری اصلی مباحث را به کارشناسان محترم سایت واگذار نمایید
5-به مباحث فرعی در این خصوص که بیشتر باعث اختلاف نیز میگردد نپردازید.

با تشکر

ظاهرا برخی از دوستان سنی و کاربران از شیعه به نکات مدیران و مسئوالان سایت بذل توجه ندارند و ما ناچاریم که موضوعات جنجالی و جدلی را حذف نماییم

سلام من هم با مدیر محترم سایت موافقم
با تشکر

به نام خداوند اسلام حق

سلام و درود به مدیریت محترم سایت بابت تصمیم و موضع گیری بسیار هوشمندانه و به موقعشان

جناب مدیر خوشحال هستم که شما دارای چنین دیدگاهی هستید

و متعجب که چطور وقتی امثال بنده در آن پست ها چنین تذکری را به دوستان می دادیم با برخورد
خارج از منطق و طلبکارانه ی

کسانی روبرو می شدیم که حالا برای شما تشکر گذاشتند. برای چنین تغییر عقیده ای به این
سرعت در حیرتم حقیقتا

بگذریم

بازهم از موضعتان کمال تشکر و سپاس را دارم

به امید سربلندی اسلام عزیز و مقتدرمان

یا حق

من با وحدت موافقم
خواهش مي کنم به اعتقادات هم توهين نکنيم.

عقیل;54238 نوشت:
متاسفانه مدتیه که علیه کاربران اهل سنت سایت جبهه ی دشمنی گرفته شده است و بحث های علمی از بین رفته و به جای آن دعوا و کل کل وارد بحث ها شده امیدوارم تمام کاربران اعم از شیعه و سنی دست از این کار ها بردارند

عجیب است واقعا !! بی پاسخ گذاشتن سوالات از سوی شما و دیگر کاربران اهل سنت، غوغا سالاری، مغالطه کاری و ... در تاپیکهای شما یافت میشود تا دیگران

می توان یک قسمت سایت را در مورد فضایل شیعیان گذاشت

محمد حسین1;73757 نوشت:
می توان یک قسمت سایت را در مورد فضایل شیعیان گذاشت

با سلام ودرود
شیعه شناسی
http://www.askdin.com/forumdisplay.php?f=121
ازلینک فوق ببینید
ومی توان عنوان فضایل هم در آن جا داد
باتشکر:Gol:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم
این سایت یک سایت گفتگوی دینی است،لذا ما هیچ تخلفی مرتکب نشدیم.
درباره پست های خشن هم باید عارض بشم که این پست های خشن نشانه دعوا و درگیری و جدال نیست،داریم بحث میکنیم!
باتشکر

یاالله

لا اله الا الله

این حرفی که میخوام خدمتتون عرض کنم ربطی به این تاپیک نداره اما جای دیگه این نمیشناسم که این موضوع رو عرض کنم.

زمانی که دکمه تشکر زیر پست های دوستان بود،عده زیادی از عزیزان اون دکمه رو به عنوان تشکر میزدن و اسامی زیادی زیر پست ها بود در قسمت تشکر ها؛اما الان که به جای تشکر نوشته شده صلوات با اینکه ثواب این کار بیشتر از تشکر است،لکن عده قلیلی این دکمه رو میزنن و صلوات میفرستند!
واقعا متاسفم!

والسلام علی من التبع الهدی

[="magenta"] سلامممممممم،درسته حق با شماست وحدت بین مسلمین از همه چی مهم تره،حتی خداوند در زیارت عاشورا میفرماید:(اللهم خص انت اول ظالم باالعن منی و ابدا به اولا ثم الثانی و الثالث و الرابع) یعنی اینجا اسمی از خلفای سنی نبرده است،سنت لعن کردن سنت خوب و پسندیده ای ب شرط اینکه موجب اختلاف نشه،
ب امید روزیکه همه ی ما روحیه حق پذیری داشته باشیم نه تعصب جاهلیت[/]

چه فایده!ما که هرچی مطلب می ذاریم شما به بهانه وحدت حذف می کنید.
کلی حرف جالب دارم ولی می ترسم وقت بذارم و تایپ کنم اونوقت شما بگید نه این به وحدت آسیب می رسونه!
آخه کجای وحدت به معنای سکوته؟

hadimahani;80678 نوشت:
چه فایده!ما که هرچی مطلب می ذاریم شما به بهانه وحدت حذف می کنید.
کلی حرف جالب دارم ولی می ترسم وقت بذارم و تایپ کنم اونوقت شما بگید نه این به وحدت آسیب می رسونه!
آخه کجای وحدت به معنای سکوته؟

به نام خدا
دوست گرامی
حضرت آیت الله مکارم شیرازی حفظه الله در مورد مطالعه تاریخ کلام نغزی دارند که حتما توجه فرمایید

اگر بدون تعصب به مطالعه تاريخ بپردازيم، بسياري از مسايل براي ما حل و تکليف روشن خواهد شد؛ بنابراين نبايد چشممان را بر تاريخ ببنديم

ما نمي‌گوييم اهانت صورت بگيرد، اما نبايد تاريخ را هم نگفت

چشمانمان را بر تاريخ نبنيديم؛ شما در رديف علما (خطاب به علمای اهل سنت )هستيد و بايد بدانيد که تحقير و تحقيق دو مسئله مجزا از همديگر هستند.

در عین حال این تاپیک هم فراموش نکنید

http://ww.askdin.com/showthread.php?t=8198

در چارچوپ تاپیک مزبور باشه به هیچ وجه مطالب شما حذف نمیشود.
موفق باشید:Gol:

مدیر فرهنگی;80836 نوشت:
بايد بدانيد که تحقير و تحقيق دو مسئله مجزا از همديگر هستند.

با سلام خدمت آقای رئیس!:chakeretim:
جانا سخن از زبان ما می گویی!
آن مطلبی که من در مورد اثبات جواز لعن خلفا از قرآن و سنت بر روی سایت نهادم،خدا وکیلی تحقیر بود یا تحقیق؟
من تعمد داشتم که کوچک ترین اهانت و تحقیری در آن نباشد و تماما بحث تحقیقی و استدلالی بود.
پدر جان نکنید این کارها را!:pir:

دوست بزرگوار جناب hadimahani
تاپيك هاي فراواني در خصوص مباحث شيعه وسني در اين سايت وجود دارد كه همچنان كاربران محترم شيعه وسني در آنها مشغول تبادل نظرات هستند و حذف هم نشده اند اگر مطابق موازين مشخص شده كه در اين سايت بسيار از آنها گفته شده مطالب خود را قرار دهيد نه تنها حذف نمي شوند بلكه از آنها استقبال هم ميشود منتظر مطالب علمي شما در انجمن هستيم.
موفق باشيد

بخیرالأسماء

تذکّراً بعرض میرسانم سَبّ یعنی فحش دادن که در قرآن منع شده ولی لعن در

چند جای قرآن آمده است و خُدِ پیغمبر براوصلوات هم بارها افرادی را لعن کرده

اند. والسّلام

کرسی آزاد اندیشی باید باب شود