چرا همش تحریکه به مردن! (یا همون شهید شدن)

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا همش تحریکه به مردن! (یا همون شهید شدن)

دوستان چرا من بارها و باره دیدیم که بزرگان دین و انقلاب مثلا رهبر همیشه مردم و جونها رو تحریک به مردن میکنه(شهید شده)نگید که فرق هست بین شهید شدن و مردن.
شما این دنیا رو هم در نظر بگیرید .
مثلا جایی آقای خامنه ای گفته که؟
قبلا دروازه شهادت باز بود اما حالا شده به یه تنگه
چرا مردمو به درس خوندن به عقل گرایی به واقعیات و ... تحریک نمیکنن
همش مردن ،مردن
در راه خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا!!!!!

با سلام و عرض ادب :Gol:

اولاً کی گفته که ایشان مردم را به درس خواندن و عقل گرایی و واقعیات و غیره تحریک نمی کنند؟

دوم، فضیلت شهادت در راه خدا یک واقعیت بوده، عقل گرایی مطلق است. ایثار در راه خدا از بهترین اعمال است، و جان عزیزترین چیز هر کس. پس کسی که از جانش بگذرد، بالاترین ایثار را کرده است.

با تشکر فراوان
یا حق

بینام;52325 نوشت:
با سلام و عرض ادب :gol:

اولاً کی گفته که ایشان مردم را به درس خواندن و عقل گرایی و واقعیات و غیره تحریک نمی کنند؟

دوم، فضیلت شهادت در راه خدا یک واقعیت بوده، عقل گرایی مطلق است. ایثار در راه خدا از بهترین اعمال است، و جان عزیزترین چیز هر کس. پس کسی که از جانش بگذرد، بالاترین ایثار را کرده است.

با تشکر فراوان
یا حق

قبول ندارم
چرا نمیگه در راه خدا درس بخونید.در راه خدا عدالت رو رعایت کنید آخر بگه شهید بشین

با سلام خدمت دوست عزيز
مردن براي كسي دلگيره كه به دنيا نزديك شده چون رفتن دل كندن از اين دنياست اما مردن يك روي ديگر هم دارد كه ديدار محبوب است رفتن سخت است اما هم آغوشي با رحمت خاص خداوند براي شهيد شيرين .
رفتن از بين دوستان دلگير است اما وارد شدن بر امير المومنين و دوستانش شيرين تر نهايتا دوست عزيز مرگ همان طور كه از اين طرف زشت است از طرف خدا زيبا و شور انگيز است .

دوستان عزیز منظور منو نگرفتید
من نمیگم مردن بده یا سخت یا آسون
اگه دقت کنید :
کلا میگه بمیرید
چرا؟
چرا نمیگه در راه خدا تلاش کنید
خدا نیاز به مردن ما نداره
چرا نمیگه در راه خدا عقلتو بکا ربنداز
یعنی خدا یه آدم رو دوست داره که عقل داره و برای رضای خدا تو این دنیا تلاش کنه یا آدم که با تحریک دیگران بدون تفکر در راه خدا بمیره؟

abolghasem;52342 نوشت:
خدا نیاز به مردن ما نداره

سلام
خدا نیاز به مردن ما نداره ولی بعضی مواقع حفظ دین خدا نیاز به خون دادن داره مانند قیام امام حسین علیه السلام وکشته شدنش در راه خدا.
abolghasem;52342 نوشت:
چرا نمیگه در راه خدا عقلتو بکا ربنداز

بعضی مواقع عقل به ما میگوید در راه خدا از جانت بگذر

عجبا!
انگار کسی منظور من رو متوجه نمیشه

نقل قول:

این درست دیگه
منم میگم مردم به کارهای دیگه هم میشه تحریک کرد
اما با کمال تعجب میبینیم تو روز روشن مردم رو به مردن تحریک میکنن

تو اگه زنده باشی و عقل داشته باشی به خدا نزدیکتر هستی
یا با تحریک دیگران و بدون فلسفه واینکه بفمی بمیری؟یا همون در راه خدا شهید بشی؟؟؟!!

درس خواندن هم در روایات زیادی آمده در ثانی مداد العلما افضل من دما الشهدا

با سلام

شهید شدن در راه خدا قسمت هر کسی نمی شود.
چرا؟
در راه شهادت تو باید در راه خدا جهاد کنی .
ما معنی شهادت را در مردن می بینیم ولی شهادت مردن نیست و هر کسی به آن نمی رسد .
زمانی تو شهید واقعی هستی که دارای کمالاتی باشی که به تو ارزش دحد تا تو لایق شهادت باشی.
ما شهید زیاد داریم ولی درجه ی شهادت هر کس با کس دیگری فرق می کند.
این نیست که شهید ها را همه را در یک طبقه ی بهشت جمع کنند.
این درجات شهادت است که باعث می شود ما را به شهادت و شهید شدن دعوت کنند.
چون زمانی ما شهید واقعه ای هستیم که در راه خدا قدم بزاریم ، علم بیاموزیم ، اکتشافات بزرگ کنیم ، به مردم کمک کنیم ، هدف ولا داشته باشیم ، در راه حق جهاد کنیم ، تلاش کنیم زندگی بر تر داشته باشیم ، جهان را آباد کنیم ، ظلم را نابود کنیم و.................
پس در معنای شهادت همه چی جای دارد .

باور کنید شهادت برای هر کسی نیست

و شهادت هم با شهادت فرق می کند.

مقام معظم رهبری شهید برتر در نظرش هست .

مثل( مطهریها و چمرانها و همتها و..............)

abolghasem;52322 نوشت:
چرا همش تحریکه به مردن!(یا همون شهید شدن) دوستان چرا من بارها و باره دیدیم که بزرگان دین و انقلاب مثلا رهبر همیشه مردم و جونها رو تحریک به مردن میکنه(شهید شده)نگید که فرق هست بین شهید شدن و مردن. شما این دنیا رو هم در نظر بگیرید . مثلا جایی آقای خامنه ای گفته که؟ قبلا دروازه شهادت باز بود اما حالا شده به یه تنگه چرا مردمو به درس خوندن به عقل گرایی به واقعیات و ... تحریک نمیکنن همش مردن ،مردن در راه خــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــدا!!!!!

سلام علیکم جمیعا

ابوالقاسم گرامی

اول در ارتباط با معنای شهادت صحبت کنیم بعد ببینیم منظور از درب بسته یا باز چی هست.
شاهد و شهید صفاتی از اسماء الهی هستند که با عنوان و در گروه صفت وحدانی خداوند هست ( صفات که بین بنده و خدا مشترکه ) این صفت با معنای ناظر و بینای حق برای انسان زمانی ایجاد میشود که نور الهی در قلب این انسان حضور پیدا میکنه.

اما چرا در جبهه اسلامی بیشتر این صفت استفاده میشه بطوریکه وقتی بگوئیم کسی شهید شده یعنی در این جبهه ها به شهادت رسیده.

در جبهه های اسلامی ( برحق ) بر عکس دیگر میادین دیگر انواع جنگ معیار شخص قربتا الی الله است.

یعنی در آنجا نبرد میکند با دشمن حق و خدا که این نبرد نامش نبرد کوچک یا همان جهد اصغر است.

ولی در همین حین مبارز الهی برای سفر از این دنیا خودش را آماده میکند و این آمادگی بدین صورت است که از تمام امیال دنیوی و خواسته ها و دلبستگیها دل میکند و فقط طالب الی الله میشود در این حالت که در جبهه ایران در طی 8 سال دفاع مقدس پیش می آمد اصطلاحا گفته میشد طرف انقطاع کرده.

یعنی انقطاع از هر آنچه دلبستگی و وابستگی در دنیا دارد. این انقطاع منجر به تزکیه نفس و پاکی از آلودگیهای نفسانی میشد بصورتی که انگار طرف تا به آن زمان مرده بوده و زنده بگور شده بود در امیالش و هم اکنون تازه زنده شده و نور خدا در قلبش حضور دارد به حکم والله فی قلوب المومنین

گریه بدم خنده شدم مرده بدم زنده شدم--- دولت عشق آمد و من دولت پاینده شدم.

منظور رهبر از شهادت همین انقطاع از امیال دنیوی است نه مردن جسمی که اگر حقیقت را بخواهی بدانی اکثر مردم دنیا مرده اند و فقط فکر میکنند زنده اند و نفس میکشند ولی در حقیقت مرگی انها را فرا گرفته و زنده بگورشان کرده که این مرگ مجموعه ای از گناهان پلیدیها و جهالتها و دنیا طلبی آنهاست.

اگر این مطالب احتیاج به توصیف بیشتر دارد بفرمائید تا اندازه ای که بدانم ادامه میدهم.

و من الله التوفیق

یاحق

abolghasem;52322 نوشت:
دوستان چرا من بارها و باره دیدیم که بزرگان دین و انقلاب مثلا رهبر همیشه مردم و جونها رو تحریک به مردن میکنه(شهید شده)نگید که فرق هست بین شهید شدن و مردن. شما این دنیا رو هم در نظر بگیرید . مثلا جایی آقای خامنه ای گفته که؟ قبلا دروازه شهادت باز بود اما حالا شده به یه تنگه چرا مردمو به درس خوندن به عقل گرایی به واقعیات و ... تحریک نمیکنن همش مردن ،مردن در راه خــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــدا!!!!!

abolghasem;52342 نوشت:
دوستان عزیز منظور منو نگرفتید من نمیگم مردن بده یا سخت یا آسون اگه دقت کنید : کلا میگه بمیرید چرا؟ چرا نمیگه در راه خدا تلاش کنید خدا نیاز به مردن ما نداره چرا نمیگه در راه خدا عقلتو بکا ربنداز یعنی خدا یه آدم رو دوست داره که عقل داره و برای رضای خدا تو این دنیا تلاش کنه یا آدم که با تحریک دیگران بدون تفکر در راه خدا بمیره؟

با سلام

بزرگوار

شما لطفي كنيد سخنراني هاي رهبر انقلاب را در مورد تلاش و جهاد و كوشش و علم اموزي و.......جمع كنيد و از طرفي مطالبي كه در مورد شهادت فرموده اند را هم جمع كنيد

كدام يك بيشتر خواهد بود؟؟؟

در ثاني شما بزرگوار تحريك به مردن را با به ياد اخرت بودن و با بهترين راه -- شهادت-- به نزد خدا رفتن اشتباه گرفته ايد

بزرگان دين موظف اند معاد را هميشه به ياد مردم بيندازند -- اين عمل فوايدي دارد كه جاي بحث ديگري را مي طلبد--
انسان به هر طريقي از اين جهان رخت برخواهد بست بهترين راه رفتن از اين دنيا شهادت است و علما هم اين كار را به نحو احسن انجام مي دهند و بايد هم اين كاررا بكنند

در ضمن سوالي داشتم :
بر فرض كه اين كار را مي كنند حال اشكال اين كار چيست؟؟

چه ضررهايي براين اعمال علما مي دانيد؟؟

ميثم تمار;52338 نوشت:
با سلام خدمت دوست عزيز
مردن براي كسي دلگيره كه به دنيا نزديك شده چون رفتن دل كندن از اين دنياست اما مردن يك روي ديگر هم دارد كه ديدار محبوب است رفتن سخت است اما هم آغوشي با رحمت خاص خداوند براي شهيد شيرين .
رفتن از بين دوستان دلگير است اما وارد شدن بر امير المومنين و دوستانش شيرين تر نهايتا دوست عزيز مرگ همان طور كه از اين طرف زشت است از طرف خدا زيبا و شور انگيز است .

احسنت:Kaf:

محمد;52344 نوشت:
سلام
خدا نیاز به مردن ما نداره ولی بعضی مواقع حفظ دین خدا نیاز به خون دادن داره مانند قیام امام حسین علیه السلام وکشته شدنش در راه خدا.

:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:

AsRaR;52387 نوشت:
[=arial]با سلام

شهید شدن در راه خدا قسمت هر کسی نمی شود.
چرا؟
در راه شهادت تو باید در راه خدا جهاد کنی .
ما معنی شهادت را در مردن می بینیم ولی شهادت مردن نیست و هر کسی به آن نمی رسد .
زمانی تو شهید واقعی هستی که دارای کمالاتی باشی که به تو ارزش دحد تا تو لایق شهادت باشی.
ما شهید زیاد داریم ولی درجه ی شهادت هر کس با کس دیگری فرق می کند.
این نیست که شهید ها را همه را در یک طبقه ی بهشت جمع کنند.
این درجات شهادت است که باعث می شود ما را به شهادت و شهید شدن دعوت کنند.
چون زمانی ما شهید واقعه ای هستیم که در راه خدا قدم بزاریم ، علم بیاموزیم ، اکتشافات بزرگ کنیم ، به مردم کمک کنیم ، هدف ولا داشته باشیم ، در راه حق جهاد کنیم ، تلاش کنیم زندگی بر تر داشته باشیم ، جهان را آباد کنیم ، ظلم را نابود کنیم و.................
پس در معنای شهادت همه چی جای دارد .

[=arial]باور کنید شهادت برای هر کسی نیست[=arial]

و شهادت هم با شهادت فرق می کند.

مقام معظم رهبری شهید برتر در نظرش هست .

مثل( مطهریها و چمرانها و همتها و..............)

احسنت نمیشه فقط صلوات رو زد:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:

سلام

فكر كنم من منظور شما رو متوجه شده باشم .:Gig:

نقل قول:
دوستان چرا من بارها و باره دیدیم که بزرگان دین و انقلاب مثلا رهبر همیشه مردم و جونها رو تحریک به مردن میکنه(شهید شده)نگید که فرق هست بین شهید شدن و مردن
.

من تا جايي كه مي دونم
امسال سال جهاد اقتصادي و سال قبل همت مضاعف كار مضاعف و سال 87 نو آوري و شكوفايي نام گرفته از جانب امام خامنه اي .

موضوع قفل شده است