جمع بندی مطلبی چند در مورد ماهواره!

تب‌های اولیه

516 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

امین 79;551080 نوشت:
این طرز فکرتون خیلی مسخره است اگه اینطوری باشه که الان خیلی ها بد حجاب هستند فرد باحجاب هم بخاطر اون تعداد بره بد حجاب شه
طرز فکرتونو اصلاح کنید

اتفاقا قضیه برعکسه عزیزم...طرز فکر شما مسخرس که جامعرو به دو گروه بد حجاب و با حجاب تقسیم کردی...طرز فکر امثال شما برای بقیه ارزشی نداره, راستشو بخوام بگم افراد دارای این طرز فکرم برای بقیه ارزشی ندارن(منظور از بقیه اکثریت جامعس)...حالا اگه انکار میکنی بکن, واقعیت تغییری نمیکنه...

یارب;551076 نوشت:
کار بر گرامی ،طبق کدام قانون علمی اقلیت و اکثریت به معنای درست و غلط بودن است؟!
پس اگر اکثریت و اقلیت درست و غلط بودن را نشان میدهد و درست با اکثریت است جوابتان را گرفته اید
چونکه اینجا در این بحث اکثریت داریم میگوییم ماهواره بد است اقلیت دارید میگویید بد نیست! پس کلا حق با ماست چون اکثریتیم

پس طبق قانون خودتان الان باید حرف همه ما را بدون چون و چرا بپذیرید چون اکثریتیم! البته طبق قانون اقلیت و اکثریت شما!

خودتو گول میزنی برادر من؟! بین همه اینا یدونه به تو امید داشتم, توام که خراب کردی...
وقتی آمارگیری ارزش داره که از طیفهای مختلفی با شانس برابر (یعنی تعداد یکسان) افراد توش شرکت کنن...همین سوالو برو تو یه سایت عادی (نه یه سایت مذهبی و نه یه شبکه اجتماعی مثل fb بلکه یه سایت عادی) مطرح کن اون موقع متوجه میشی اکثریت نظرشون چیه...هر موقع جرات انجام این کارو داشتی بیا در موردش حرف بزنیم وگرنه....

kh11111;551071 نوشت:
NaKayama مطلب شما رو نقل قول کرد :
نوشته اصلی توسط kh11111

چراش من میدونم شما که نمیدونی زنگ بزنید بیت اقا بپرسید

چه سوء استفاده ایی کردم حرف رهبر رو یاد اوری کردن سوء استفاده است؟

شما حرف رهبر رو قبول داری؟ایشون مرجع دین است یا نه؟ایشون دینو از من و شما بهتر میدونند یا نه؟ایشون مسایل فرهنگی- سیاسی و استراتژیکی مملکت رو بهتر میدونه یا من وشما و دوستانه هم عقیدتون
وقتی ولی امر مسلمین بگه حروم و بد باید برا شما حجت باشه

جالبه چون حرف از ولایت و ولایت مداری شد حرفی ندارید
:Gig:؟

دوست عزیز ، ولایتمداری بی چون و چرای یزیدیان بود که حسین(ع) رو شهید کرد ،

هرچیزی رو که نباید بدون علت پذیرفت ، یعنی شما معتقدید ولی امر مسلمین معصوم هستند و هیچ خطای نکردند یا نمی کنند ؟!!

متاسفانه این حرف شما الآن یک مشکل بزرگ سیاسی در کشور ما محسوب میشه چراکه هرکس قصد نقد نظام

یا هر رکنی رو در این مملکت داره ، سریع سرش داد میزنن که چی !! این حرفت خلاف گفته ی آقاست ، پس تو مخالف نظام و اسلامی

و یا باید از کار بری بیرون یا خونت حلاله !!!

پ.ن : باید اضافه کنم من هیچگونه مخالفتی با نظام مقدس ج . ا . ا ندارم و فقط قصدم یک بحث سادست ؛هرچند یک شبهه داشتم که در یک جستار دیگه مطرح کردم ولی هنوز جواب نگرفتم:

http://www.askdin.com/thread40099-2.html

NaKayama;551113 نوشت:
یه حرف خیلی ساده بهت میزنم, امیدوارم متوجه بشی..:
این شمایی که با یه سری عقاید غلط شستشوی مغزی شدی...همه درهارو روی خودت بستی, علم کمی داری, اطلاعات محدودی داری و اجازه نمیدی اطلاعاتت اضافه شه...افرادی مثل شما مخاطب خوبی نیستن...هر موقع تونستی در حد یک مخاطب خوب باشی میتونیم بحث کنیم...

آهان منظور شما اینه که اگه من از بی بندو باری و ماهواره طرفداری میکردم اونوقت مخاطب خوبی برای شما بودم و سراسر علم و دانش ؟؟

واقعا" براتون متأسفم که افکارتونو دادید به دست یک سری اجنبی . حالا اگه من افکارم شتشو داده شده خودی بودند و مسلمان . باید به حال شما دل سوزوند .

امین 79;551080 نوشت:
این طرز فکرتون خیلی مسخره است اگه اینطوری باشه که الان خیلی ها بد حجاب هستند فرد باحجاب هم بخاطر اون تعداد بره بد حجاب شه
طرز فکرتونو اصلاح کنید

مسلماٌ همینطوره.
ممنون از شما.
-----------------------

شعور بحث کردن هم چیزی است که واقعاً برخی از آن بی بهره اند درحالی که ادعای علم و دانششون هم میشه!!!
کسی که علم داره(به قول باطل خودش) ولی عقل نداره هرگز به کارش نخواهد آمد مثل اینکه کتاب را بر شتر بارکنی. به قول قرآن شریف (کمثل الحمار یحمل اصفاراً)

afshan;551124 نوشت:
آهان منظور شما اینه که اگه من از بی بندو باری و ماهواره طرفداری میکردم اونوقت مخاطب خوبی برای شما بودم و سراسر علم و دانش ؟؟

واقعا" براتون متأسفم که افکارتونو دادید به دست یک سری اجنبی . حالا اگه من افکارم شتشو داده شده خودی بودند و مسلمان . باید به حال شما دل سوزوند .

شما به حال ما دل بسوزون مام به حال شما...
دیگه کلا با شما حرفی ندارم...شما با دنیای خیالیت خوش باش...مام با دنیای واقعی خوش میگذرونیم...
موفق باشید...

NaKayama;551118 نوشت:
خودتو گول میزنی برادر من؟! بین همه اینا یدونه به تو امید داشتم, توام که خراب کردی...
وقتی آمارگیری ارزش داره که از طیفهای مختلفی با شانس برابر (یعنی تعداد یکسان) افراد توش شرکت کنن...همین سوالو برو تو یه سایت عادی (نه یه سایت مذهبی و نه یه شبکه اجتماعی مثل fb بلکه یه سایت عادی) مطرح کن اون موقع متوجه میشی اکثریت نظرشون چیه...هر موقع جرات انجام این کارو داشتی بیا در موردش حرف بزنیم وگرنه....

من فکر میکنم شما برای خوابیدنو خوردن و راه رفتنم یک آمار میگیرید رأی اکثریت با هرکدوم بود اونوقت اونو انجام میدید . گرفتن رأی زمانی کاربرد داره که تعداد محدودی حضور

داشته باشند و بخوان حکمی رو صادر کنند نه چیزی که جهانیه و دنیا داره استفاده میکنه و عقاید در تضاد هستش . بابا فکر کردنم خوب چیزیه هاااااا .

afshan;551129 نوشت:
بابا فکر کردنم خوب چیزیه هاااااا .

چه عجب...یه متن منطقی از شما خوندیم...فقط متاسفانه مشخصه شما به این اصل اعتقاد نداری که چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه, وگرنه اینقد افکارتون از منطق فاصله نمیگرفت...

NaKayama;551127 نوشت:
شما به حال ما دل بسوزون مام به حال شما...
دیگه کلا با شما حرفی ندارم...شما با دنیای خیالیت خوش باش...مام با دنیای واقعی خوش میگذرونیم...
موفق باشید...

اتفاقا" دنیای شما که بر مبنای ماهواره میچرخه خیالیه نه دنیای ما که جلو چشممونه . شما هم با دنیای خودتون خوش باشید .

NaKayama;551131 نوشت:
چه عجب...یه متن منطقی از شما خوندیم...فقط متاسفانه مشخصه شما به این اصل اعتقاد نداری که چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه, وگرنه اینقد افکارتون از منطق فاصله نمیگرفت...

درسته افکار شما که از یک سری اجنبی سرشته شده خیلی کامله . خوبه نمونشو دارید می بینید که همین فضای کوچیک چقدر مخالف دارید حتما" همه اینها افکارشون خیالی و پوچه

فقط شما افکاری بزرگ و روشن دارید ؟ واقعا" که ........

afshan;551132 نوشت:
اتفاقا" دنیای شما که بر مبنای ماهواره میچرخه خیالیه نه دنیای ما که جلو چشممونه . شما هم با دنیای خودتون خوش باشید .

دختر خاله 5ساله منم میتونست منظورمو از این نظر متوجه بشه اما شما نشدی...تبریک میگم...:Khandidan!:
هر موقع از هر نظر به حد کافی رشد کردید وارد بحث شید, الان براتون زوده...:Gol:

afshan;551133 نوشت:
همین فضای کوچیک چقدر مخالف دارید

در یک فضای کوچیک با عقاید محدود کار خاصی نمیشه کرد...انگار به من بگید برو سرکردگان داعشو قانع کن که شیعه و سنی هر دو مسلمونن و فرقی ندارن, وقتی عقاید بسته و نادرستی دارن و اجازه نمیدن چیزی وارد مغزشون شه نباید از یکی مثل من یا حتی خیلی بالاتر از من هم انتظاری بره...

NaKayama;551134 نوشت:
دختر خاله 5ساله منم میتونست منظورمو از این نظر متوجه بشه اما شما نشدی...تبریک میگم...:Khandidan!:
هر موقع از هر نظر به حد کافی رشد کردید وارد بحث شید, الان براتون زوده...:Gol:

خوشحالم که جوابی به غیر از این نداشتید که بدید . از اولم میدونستم کسانی که مخالف اصول و رضایت خدا حرف بزنند آخرش گیر میکنند .

خوب چرا دعوا مي كنيد من كه از بيرون ميبينم تون ميگم جفتتون دچار إفراط و تفريط هستيد خانوم يعني چي هركي ماهواره ميبينه ذهنش شست و شوي مغذي ميشه پس عقل نقشش جيه اين وسط بچه دو ساله نيستيم كه اخه

NaKayama;551136 نوشت:
در یک فضای کوچیک با عقاید محدود کار خاصی نمیشه کرد...انگار به من بگید برو سرکردگان داعشو قانع کن که شیعه و سنی هر دو مسلمونن و فرقی ندارن, وقتی عقاید بسته و نادرستی دارن و اجازه نمیدن چیزی وارد مغزشون شه نباید از یکی مثل من یا حتی خیلی بالاتر از من هم انتظاری بره...

مشت نمونه خرواره !! افتاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

afshan;551138 نوشت:
خوشحالم که جوابی به غیر از این نداشتید که بدید . از اولم میدونستم کسانی که مخالف اصول و رضایت خدا حرف بزنند آخرش گیر میکنند .

شما اینطوری فک کن...کسی که(فرد عاقل و بالغی که) پستای منو شمارو میخونه خودش مطلبو میگیره, حتی نیازی نیست من توضیحی بدم...شخصیتایی مثل شمارو خوب میشناسم, نظر بقیرم در موردشون خوب میدونم......:Gol:

Nahal;551140 نوشت:
خوب چرا دعوا مي كنيد من كه از بيرون ميبينم تون ميگم جفتتون دچار إفراط و تفريط هستيد خانوم يعني چي هركي ماهواره ميبينه ذهنش شست و شوي مغذي ميشه پس عقل نقشش جيه اين وسط بچه دو ساله نيستيم كه اخه

ببخشید شما وسط بحث اومدید . و کل حرفها رو نخوندید .

والا خوندم و حرف ميزنم نگاه هاي جفتتون إفراطيه صفر و صد به قضيه نكاه ميكنيد

NaKayama;551142 نوشت:
شما اینطوری فک کن...کسی که(فرد عاقل و بالغی که) پستای منو شمارو میخونه خودش مطلبو میگیره, حتی نیازی نیست من توضیحی بدم...شخصیتایی مثل شمارو خوب میشناسم, نظر بقیرم در موردشون خوب میدونم......:Gol:

ببینید طبق گفته مراجع که بنده بهشون اعتقاد دارم ماهواره حرامه . نه دیش و سیستم ماهواره نوع استفاده از ماهواره حرامه . حالا هرکی بگه من فقط میرم سخنرانی گوش میدم و شبکه مذهبیشو

می بینم سر خودشو کلاه گذاشته . حالا اگه خودتو بالاتر از مراجع میدونی پس بهتره دیگه با شما حرف نزد . چون خیلی خطر ناک میشه .

Nahal;551140 نوشت:

دعوا که نیستش...دلیل اینهمه اسپم اینه که این خانوم که فک کنم 14-15 سالشه یا حداکثر ذهنه یه دختر 14-15 سالرو داره فک میکنه داره با مامان باباش بحث میکنه به خاطر همین اکثریت پستاش بی معنیه منم هرچی میگم دیگه باهات حرفی ندارم متوجه نمیشه که نمیشه و هی ادامه میده...دیگه من نمیدونم چیکار کنم...همش مشتی حرف بی معنی و چرندیات...
این حرف شمارو من فک کنم 10بار گفتم اما با یه سری دلایل خنده داری که آوردن مثلا تو عالم خودشون رد کردن این نظرو...یه چنتا پست قبل (جز پستای این دختر خانومو) بخونید اصل قضیه دستتون میاد...

Nahal;551144 نوشت:

نه نهال خانم من به چیزی که دینم میگه نگاه میکنم . وقتی رهبر و دیگر مراجع دیدن ماهواره رو تحریم کردند شما چه پاسخی

بابتش دارید ؟

NaKayama;551118 نوشت:
همین سوالو برو تو یه سایت عادی (نه یه سایت مذهبی و نه یه شبکه اجتماعی مثل fb بلکه یه سایت عادی) مطرح کن اون موقع متوجه میشی اکثریت نظرشون چیه...هر موقع جرات انجام این کارو داشتی بیا در موردش حرف بزنیم وگرنه....

کاربر محترم شما دارین به یک دلیل کاملا اشتباه استناد میکنید ! اینکه اکثریت نشانه درست بودن است را از نظر علمی برای بنده اثبات کنید!! اگر اکثریت رفتند معتاد شدند پس سیگار خوب است ؟پس عقل این وسط نقشش چیست؟هرکجا اکثریت رفت دنبالش برود و بگوید درست است ؟ بسار خوب شما چند تا دلیل علمی برای بنده حقیر بیاورید که اکثریت نشانه درست بودن است تا ببنیم باید چه کنیم!، شما اول درست بودن پایه را اثبات بفرمائید بعد بر روی آن خانه بسازید! با این حساب که شما میگویید اینجا ملاک نیست باید بروم از یک سایت شبکه اجتماعی آمار بگیرم پس بنده هم به شما میگویم اکثریت فط شامل انسانها نمیشود ، شامل جن و انس و فرشتگان و آسمان و زمین میشود لطفا یک آمار برای بنده در بیاورید که از بین همه انس و جن و ملک اکثریت موافق ماهواره اند یا مخالف!! لطفا ازجای معتبر باشد !!

التماس دعا ، یا زهرا(س)

NaKayama;551148 نوشت:

دعوا که نیستش...دلیل اینهمه اسپم اینه که این خانوم که فک کنم 14-15 سالشه یا حداکثر ذهنه یه دختر 14-15 سالرو داره فک میکنه داره با مامان باباش بحث میکنه به خاطر همین اکثریت پستاش بی معنیه منم هرچی میگم دیگه باهات حرفی ندارم متوجه نمیشه که نمیشه و هی ادامه میده...دیگه من نمیدونم چیکار کنم...همش مشتی حرف بی معنی و چرندیات...
این حرف شمارو من فک کنم 10بار گفتم اما با یه سری دلایل خنده داری که آوردن مثلا تو عالم خودشون رد کردن این نظرو...یه چنتا پست قبل (جز پستای این دختر خانومو) بخونید اصل قضیه دستتون میاد...

برات متأسفم کاش بجای گوش دادن به حرف اون اجنبی ها قدری ادب یاد میگرفتی . شما همیشه وقتی تو حرف زدن میمونی هرچی ازدهنت بیرون بیاد میگی ؟

افشان جان من حكم اين مساله رو نميدونستم ولي تجربه شخصيم ميگه وقتي اعتقاداتت قوي باشه و عقلت درست كار كنه ماهواره روت اثر نميذاره منظورم همه ي برنامه هاش نيست بله بعضي برنامه هاش رو يكبار هم نبايد ديد ولي مثلا ديدن يه مستند زمين شناسي چه مفسده اي داره ؟؟؟

Nahal;551144 نوشت:

شما پس نخوندی نظرات منو..:
اصل حرف من اینه که عزیزان ماهواره هم مثل اینترنت جنبه + و - داره...فرد خودش عقل و شعور داره میتونه بدو از خوب تشخیص بده و معمولا اون کاری که اکثریت انجامش میدن کار درسته یا حتی اگرم غلط باشه بازم اون کاره که تو جامعه گسترش پیدا میکنه و انتخاب میشه...اما اگه فرد بره به سمت بد با زور نمیشه اونو به راه درست آوردش...مختصرو و مفید کل حرفای من اینه...

اگه نظر كليتون اينه بله منم قبول دارم ولي با أزادي زيادي مخالفم مثلا به نظر من برخي كانالهاي هاي ماهواره حتما بايد قفل باشه چون هيج كدوم معصوم نيستيم و وسوسه ميشيم نبايد كلا شبكه ها رو أزاد بزاريم بگيم ها كدوم عقلمون گفت بريم هر كدوم رو نه نريم !!!!!

Nahal;551155 نوشت:
افشان جان من حكم اين مساله رو نميدونستم ولي تجربه شخصيم ميگه وقتي اعتقاداتت قوي باشه و عقلت درست كار كنه ماهواره روت اثر نميذاره منظورم همه ي برنامه هاش نيست بله بعضي برنامه هاش رو يكبار هم نبايد ديد ولي مثلا ديدن يه مستند زمين شناسي چه مفسده اي داره ؟؟؟

نهاله جان فکر میکنید مراجع خبر ندارند که تو ماهواره مستند هم نشون میده همین الآن نیمی از برنامه های تلویزیون مال ماهواره هستش منتها اینو بدون که شیطان بغل گوشمونه .

اینکه فکر کنیم ما دچار وسوسه های شیطان نمیشیم این حرف محاله پس جه بهتر عاملی که باعث میشه مارو دچار گناه کنه ازش پرهیز کنیم .

NaKayama;551050 نوشت:
من نگفتم به روز باشیم..!من گفتم نظر اکثریت همیشه تعیین کنندس, حالا اگه میرن به سمت به روز بودن ما کاری نمیتونیم بکنیم...

چند تا سوال پرسيدم وخواستم دقيق جواب بدي كه يكي از اون ها رو نصفه نيمه جواب دادي و ديگريش هم اصلا جواب ندادي دوباره يك جور ديگري ميپرسم
از نظرهات معلوم ميشه تا حدودي به حجاب اعتقاد داري درسته؟با اين فرض اين سوال ازت ميپرسم
شما مثلا الان زن داري و نميتوني در كشور بي حجاب زنتو بگردوني و ميري به كشور ديگري آيا بر اين اساس كه در آن كشور بر اساس عقلشون بي حجابي را برگزيدن و اكثريت هم بي حجاب هستن شما به زنت ميگي بي حجاب شو؟

مراجع نظرشون در مورد اينترنت جيه افشان جان؟ غير از اينه كه اينترنت هيچ فرقي با ماهواره نداره؟ حكم مرجع مگه به شرط مفسده نيستش ؟ يا كلا حرام كرده ؟

Nahal;551161 نوشت:
اگه نظر كليتون اينه بله منم قبول دارم ولي با أزادي زيادي مخالفم مثلا به نظر من برخي كانالهاي هاي ماهواره حتما بايد قفل باشه چون هيج كدوم معصوم نيستيم و وسوسه ميشيم نبايد كلا شبكه ها رو أزاد بزاريم بگيم ها كدوم عقلمون گفت بريم هر كدوم رو نه نريم !!!!!

ببینید یه فرد میدونه کانال مثلا پ و...ن و کانال بدیه...حالا یا پاکش میکنه یا قفلش میکنه یا نگاش نمیکنه چون بر اساس معیاراش این کار درستی نیست...حالا ما بیایم بگیم چون اینجور کانالا وجود دارن پس کلا ماهواره حرام معنی نداره که...

درستي;551164 نوشت:
شما مثلا الان زن داري و نميتوني در كشور بي حجاب زنتو بگردوني و ميري به كشور ديگري آيا بر اين اساس كه در آن كشور بر اساس عقلشون بي حجابي را برگزيدن و اكثريت هم بي حجاب هستن شما به زنت ميگي بي حجاب شو؟

من که زنمو نخریدم! باهش ازدواج کردم, عقایدشم در دوران آشنایی قبل ازدواج باهاشون آشنا شدم...نظر منو میپرسه من میگم اینجا اگه با حجاب بری جلب توجه میکنی, تو ایران یا کشورای مسلمون حجابتو رعایت کن اما تو کشورای دیگه نیازی نیست روسری سرت کنی, لباس مناسب بپوش برو به زندگیت برس...اما اصل کاری خودشه که انتخاب مبکنه کامل حجابو رعایت کنه یا در همین حدی که من گفتم باشه...

Nahal;551165 نوشت:
مراجع نظرشون در مورد اينترنت جيه افشان جان؟ غير از اينه كه اينترنت هيچ فرقي با ماهواره نداره؟ حكم مرجع مگه به شرط مفسده نيستش ؟ يا كلا حرام كرده ؟

فک میکنی برای این سوال جواب منطقی ای داره؟؟! اگه داشت که همون اول میگفت..!!!!!

NaKayama;551142 نوشت:
کسی که(فرد عاقل و بالغی که) پستای منو شمارو میخونه

ببخشید فرض کنید یک نوجوان دوازده ساله از شما میپرسد:
یک نوجوان دوازده ساله هستم آمده ام پیش شما میگویم جنابNaKayama محترم بنده میخواهم ماهواره ببینم یک عده آدم بی منطق! میگویند نبین اما من از شما میخواهم چند تا دلیل علمی ناب برایم بفرمایید که ماهواره خوب است تا بنده از فردا کلا بنشینم ماهواره ببینم فقط لطفا علمی باشد و مستند ، آیات و روایات و از این بحث ها هم نباشد ، منتظر دلائل علمیتان هستم

چه جوابی به او میدهید؟!

یا زهرا(س)

من فكر ميكنم به شرط مفسده حرام باشه دوستان اكه حكم رو مي دونن بگن ديگه

یارب;551169 نوشت:
ببخشید بنده فرض کنید یک نوجوان دوازده ساله هستم آمده ام پیش شما میگویم جنابNaKayama محترم بنده میخواهم ماهواره ببینم یک عده آدم بی منطق! میگویند نبین اما من از شما میخواهم چند تا دلیل علمی ناب برایم بفرمایید که ماهواره خوب است تا بنده از فردا کلا بنشینم ماهواره ببینم فقط لطفا علمی باشد و مستند ، آیات و روایات و از این بحث ها هم نباشد ، منتظر دلائل علمیتان هستم

التماس دعا ، یا زهرا(س)

فرزندم! یه سری روان شناس و جامعه شناس نشستن بر اساس میزان تحریک آمیز بودن یا ترسناک بودن برنامه های مختلف, اونهارو به طرق مختلفی طبقه بندی کردن...مثلا +18 یا +16 یا -13...شما فقط باید برنامه هایی رو که در رنج سنیت هستش ببینی, که انتخاب این برنامه ها با پدرو مادرته...در علم روان شناسی در این سن شما موظفی فیلمها رو با پدرو مادرت ببینی نه تنهایی...متوجه شدی فرزند دلبندم..؟

انتظار فرج , یا مهدی(عج)

Nahal;551170 نوشت:
من فكر ميكنم به شرط مفسده حرام باشه دوستان اكه حكم رو مي دونن بگن ديگه

حرف شما تاييده

درستي;551178 نوشت:
حرف شما تاييده

خوب وقتي مرجع و دين ميگه به شرط مفسده ما چرا داريم از دين هم ميزنيم جلوشو ؟؟؟ إفراط كه ميگم همينه ديگه

NaKayama;551175 نوشت:
متوجه شدی فرزند دلبندم..؟

ببخشید فرض کنید یک نوجوان دوازده ساله از شما میپرسد
:

خیر متوجه نشدم آقایNaKayama; ! اینجور که با باو مامانم میروند یک سری سی دی فیلمهای ایرانی و برنامه های ایرانی متناسب سن من تهیه میکنند و می آورند میبینم بعدشم اصلا دلیل شما برام علمی نبود ! خوب اینجوری تلوزیون خودمونم را هم موظف میکنم تو این سن میشینم با و مامانم میبینم! نه قانع نشدم ، علمی نبود ! علمی بگید از چهارتا منبع علمی معتبر،ببخشید استاد اینقدر سوال میکنم نوجوانم و کنجکاو، بعدشم تو اون رنج فیلمهایی که گفتید از نظر علمی چه منفعتعایی برای من داره ، چیا یادم میدهد ، بعدشم من قول نمیدهم وقتی با با و مامانم نیستن نرم شبکه های دیگر را نگاه کنم آخه تلوزیون ایرانی خودمون را هرشبکه دوست داشته باشم میزنم پس اگر ماهواره خوبه نباید شبگه بد داشته باشه ! لطفا دلیل علمی بیارین فقط علمی باشه ممنون

چه جوابی بهش میدید؟!

یا زهرا(س)

Nahal;551179 نوشت:
خوب وقتي مرجع و دين ميگه به شرط مفسده ما چرا داريم از دين هم ميزنيم جلوشو ؟؟؟ إفراط كه ميگم همينه ديگه

ايرادي كه وجود داره اين است بعضي از برنامه هاي ماهواره اي خصوصا فارسي زبان با فرهنگ كشور ما تضاد داره و وقتي شماي بيننده دائما به اين جور برنامه ها نگاه ميكني به صورت ناخودآگاه روي ذهنت اثر ميگذاره و بعد ميبيني شبيه اونها شدي(هميشه اينها صادق نيست ولي به خيلي از آنها دچار ميشيم) مردم ما هم بيشتر كه اين جور برنامه ها رو نگاه ميكنند چون جذابيت داره

یارب;551182 نوشت:
خیر متوجه نشدم استاد! اینجور که با باو مامانم میروند یک سری سی دی فیلمهای ایرانی و برنامه های ایرانی متناسب سن من تهیه میکنند و می آورند میبینم بعدشم اصلا دلیل شما برام علمی نبود ! خوب اینجوری تلوزیون خودمونم را هم موظف میکنم تو این سن میشینم با و مامانم میبینم! نه قانع نشدم ، علمی نبود ! علمی بگید از چهارتا منبع علمی معتبر،ببخشید استاد اینقدر سوال میکنم نوجوانم و کنجکاو، بعدشم تو اون رنج فیلمهایی که گفتید از نظر علمی چه منفعتعایی برای من داره ، چیا یادم میدهد ، بعدشم من قول نمیدهم وقتی با با و مامانم نیستن نرم شبکه های دیگر را نگاه کنم آخه تلوزیون ایرانی خودمون را هرشبکه دوست داشته باشم میزنم پس اگر ماهواره خوبه نباید شبگه بد داشته باشه ! لطفا دلیل علمی بیارین فقط علمی باشه ممنون

ببخشيد ميپرم وسط حرفتون ولي قبول كنيد ايران كم گذاشته تو برنامه و سرگرمي جوونها شما يه مستند طبيعت بي بي سي رو با مستندهاي ايران مقايسه كن اون وقت ميفهمي جرا مردم گاهي سراغ ماهواره هم ميرن

درستي;551184 نوشت:
ايرادي كه وجود داره اين است بعضي از برنامه هاي ماهواره اي خصوصا فارسي زبان با فرهنگ كشور ما تضاد داره و وقتي شماي بيننده دائما به اين جور برنامه ها نگاه ميكني به صورت ناخودآگاه روي ذهنت اثر ميگذاره و بعد ميبيني شبيه اونها شدي(هميشه اينها صادق نيست ولي به خيلي از آنها دچار ميشيم) مردم ما هم بيشتر كه اين جور برنامه ها رو نگاه ميكنند چون جذابيت داره

كسي كه عاقل باشه تأثير نمي گيره

یارب;551182 نوشت:
علمی نبود !

یعنی چی علمی نبود...روان شناس و جامعه شناس بر اساس علم امده اینارو تعیین کرده...چیش براتون علمی نیست...چجوری میخوای بهت توضیح بدم بگو اونطوری توضیح بدم...

همين كه مرجع كلا حرام نكرده و شرط گذاشته بزرگترين دليل بر اين است كه ميتوان از ماهواره هم استفاده درست كرد:ok:

NaKayama;551175 نوشت:
متوجه شدی فرزند دلبندم..؟

فرض کنید یه نوجوان دوازده ساله از شما میپرسد:

ببخشید نوجوانم و کنکاو، شما میگید اکثرا میرن ماهواره مبینن پس ماهواره خیلی خوبه ، مگه چیا توشه که اینقدر خوبه همه میرن میبینن، میخوام ببینم اگر از الان که دوازده سال دارم شروع کنم ماهواره دیدن تو 18 سالگی چه چیزهای مفیدی به دست میارم ،چقدر پیشرفت میکنم، آخه دختر خاله ام ببخشید خیلی امله میگه نگاه نمیکنم میخواد تابع اقلیت باشه اما من می خوام تابع اکثریت باشم راستی داداشم 25 سالشه ،واسه اونم بگید چه رنجی باید ببینه ؟ اون که دیگه زشته با با با و مامانم بشینه ماهواره ببینه ، مگه بچه کو چولو هست ، برای اونم از نظر علمی بگید چه برنامه های مفیدی دارد ببخشید میدونید که نوجوان جماعت تو این دوره فقط حرفهای علمی می پذیرد پس علمی بگین ، ممنون!

چی جوابش میدهید؟!

یا زهرا(س)

NaKayama;551187 نوشت:
چجوری میخوای بهت توضیح بدم بگو اونطوری توضیح بدم...

اینکه دقیقا ازنظر علمی چیا یاد میگیرم ، و اینکه دوست دارم همه شبکه ها را ببینم چون اکثر نوجوونا میبینن پس حتما اکثر نوجوونا درست عمل میکنن ،این روانشناسا هم واسه دلشون میگن ، واسه چی نباید شبکه های دیگرو ببینم ؟! برید یه آمار بگیرید متوجه میشید که هیچکس از نوجوونا فقط رنج خودشو نمیبینه تازه رفیقم کلی شبکه یادم داده گفته نصفه شب قفلشو باز کن ببین

چه جوابی بهش میدهید؟

التماس دعا ، یا زهرا(س)

Nahal;551185 نوشت:
مستند طبيعت بي بي سي رو با مستندهاي ايران مقايسه كن

(ببخشید من الان از زبون یه نوجوان 12 ساله با شما حرف میزنم،) ببخشید فقط به خاطر چهار تا جک و جونور این همه میرن طرفش؟ من که نمیخوام جانور شناس بشم ! بعدشم یک ساعت ، دوساعت ، سه ساعت رفتم نشستم دیدم آخرش خسته میشم میخوام مثل بقیه دوستام تو همه شبکه هاش برم ، بابا تو سن ما کی حال داره بشینه جک و جونور ببینه !

چه جوابی می دهید ؟

التماس دعا ، یا زهرا(س)

یارب;551195 نوشت:
(ببخشید من الان از زبون یه نوجوان 12 ساله با شما حرف میزنم،) ببخشید فقط به خاطر چهار تا جک و جونور این همه میرن طرفش؟ من که نمیخوام جانور شناس بشم ! بعدشم یک ساعت ، دوساعت ، سه ساعت رفتم نشستم دیدم آخرش خسته میشم میخوام مثل بقیه دوستام تو همه شبکه هاش برم ، بابا تو سن ما کی حال داره بشینه جک و جونور ببینه !

خب اينكه شما ذوق ديدن شكوه و قدرت خدا تو طبيعت رو نداري و اسمش رو ميگي جك و جونور شناسي همون بهتر بري عمو پورنگ ببيني اهان يادم نبود دوازده سألته برو مسابقه تلفني شبكه پنج شركت كن

NaKayama;551187 نوشت:
چجوری میخوای بهت توضیح بدم بگو اونطوری توضیح بدم...

بعدشم بابام هیچوقت تا حالا تلوزیونمون را قفل نکرده بود اما از وقتی ماهواره خریده شبکه هاشو قفل کرده مگه چی توشه که قفل کرده؟ خوب اکثرا دارن اون شبکه ها رو میبینن حتما خوبه که دارن میبینن !میخوام برم قفلشو بازکنم ببینم چی توشه! اصلا اصلا اگر ماهواره بد بود که بابام نمیخرید ، آخه بابام میگه تو همه زندگی منی ، مطمئنم چیزای خوب برام میخره، بعدشم این به چه دردی میخوره قفل باشه؟ اینجورکه شبکه های تلوزیون خودمون خیلی بیشتره ! همه شبکه هاشو بابام بسته مگه میخوام عزاداری روزا ببینم! بعدشم حتما اونایی که اینها را برامون ساختند ختما منو خیلی دوست دارن که برام ساختن پس بگید چیا ازش یاد میگیرم؟میخوان در آینده چکاره بشم؟ علمی باشه فقط

چه جوابی میدهید ؟

التماس دعا ، یا زهرا (س)

وقتي حرف ادم رو نميفهميد ديگه جرا انقد زور بي خود بزنم من ميگن ميشه از برخي كانالهاي ماهواره استفاده صحيح كرد اين كه شما ميكي من ميرم سراغ كانالهاي ديگه مشكل از تربيت ديني شماست كسي كه محكم و قوي تربيت شده باشه و إيمانش قوي باشه وقتي مستند رو ديد يا يه برنامه مفيد ديگه رو تلويزيون رو خاموش ميكنه ميره سراغ كارهاي ديگه اش معتاد نيست كه صبح تا شب جلو تلويزيون باشه بره سراغ كانالهاي فلان

Nahal;551198 نوشت:
خب اينكه شما ذوق ديدن شكوه و قدرت خدا تو طبيعت رو نداري و اسمش رو ميگي جك و جونور شناسي همون بهتر بري عمو پورنگ ببيني اهان يادم نبود دوازده سألته برو مسابقه تلفني شبكه پنج شركت كن

فرض کنید یک نوجوان 12 ساله به شما میگوید:

نخیر! منم میخوام مثل دوستام ماهواره ببینم ،اما شبکه های باحالاشو که همه میبینن، من از بچگی به حیوونا علاقه نداشتم ، نمیخوام طبیعت ببینم ، میخوام شبکه های دیگر رو ببینم اشکال داره!

چه جوابی می دهید؟

التماس دعا ، یا زهرا(س)

موضوع قفل شده است