درخواست مناظره عبدالله حیدری از آقاي قزوینی

تب‌های اولیه

65 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست مناظره عبدالله حیدری از آقاي قزوینی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
امشب در شبکه جهانی نور در برنامه حقیقت های پنهان تاریخ استاد عبدالله حیدری از طریق تماس تلفنی تماس گرفتند و از آیت الله حسینی قزوینی درخواست مناظره کردند. البته بارها از آیت الله قزوینی درخواست مناظره شده مثلا امسال و همچنین پارسال در شبکه المستقله و همچنین در رمضان امسال در شبکه صفا اما ایشان قبول نکردند.
امید وارم ایشان این مناظره را قبول کنند چون تا حالا مناظره ای فارسی و با حضور هر دو طرف در استودیو صورت نگرفته. در ضمن یکی از شرایطی که ایشان ذکر کرده اند مناظره ی حضوری است
اما بعید است که ایشان قبول کنند
البته ایشان قبلا هم مناظره ای با یک شیعه ی تاجیکی که مدعی بود قبلا سنی بوده و 11 سال در حوزه ی علمیه قم تحصیل کرده اند داشته اند و فیلم مناظره هم در اینترنت وجود دارد اما حجمش زیاده اگر کسی خواست لینکش رو هم می ذارم حجمش 80 مگابایت است

ايت الله مكارم شيرازي بارها در رسانه از برادران سني درخواست مناظره كرده اند اگر اين اقايي كه ميفرماييد اينقدر ادعا دارند بفرماييد با ايشان مناظره كنند.

يا علي

عقیل;44104 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
امشب در شبکه جهانی نور در برنامه حقیقت های پنهان تاریخ استاد عبدالله حیدری از طریق تماس تلفنی تماس گرفتند و از آیت الله حسینی قزوینی درخواست مناظره کردند. البته بارها از آیت الله قزوینی درخواست مناظره شده مثلا امسال و همچنین پارسال در شبکه المستقله و همچنین در رمضان امسال در شبکه صفا اما ایشان قبول نکردند.
امید وارم ایشان این مناظره را قبول کنند چون تا حالا مناظره ای فارسی و با حضور هر دو طرف در استودیو صورت نگرفته. در ضمن یکی از شرایطی که ایشان ذکر کرده اند مناظره ی حضوری است
اما بعید است که ایشان قبول کنند
برای آشنایی بیشتر با عبدالله حیدری مدیر مرکز مطالعات اندیشه و گفتگو می توانید به وبلاگ هنوز فیلتر نشده ی ایشان مراجعه کنید.
البته ایشان قبلا هم مناظره ای با یک شیعه ی تاجیکی که مدعی بود قبلا سنی بوده و 11 سال در حوزه ی علمیه قم تحصیل کرده اند داشته اند و فیلم مناظره هم در اینترنت وجود دارد اما حجمش زیاده اگر کسی خواست لینکش رو هم می ذارم حجمش 80 مگابایت است

[=Century Gothic]با سلام
عقیل گرامی شما که در این سایت دعوت به مناظره حامدی گرامی را قبول نکردید !!و ترجیح دادید که خود را معاف کنید!!!:Nishkhand:
و بزرگان شما هم همینطور !!
[=Century Gothic]استاد بزرگوار قزوینی را که علمای شما [=Century Gothic]خوب [=Century Gothic] میشناسند!!:Sham:
[=Century Gothic] بابا اینقدر تند نرو !!دیگه خبره این مناظرات ، به اروپا هم رسیده !!که چه کسانی از مناظره فرارییند!!
خدا را شکر که سند تمامی مناظرات شیعه با اهل سنت وجود دارد!!:Kaf:
و نیاز به توضیح نیست!!
از اینترنت گرفته تا مجلات و ..!..!!!چاپ کردن !!ماشاءالله اهل سنت متخصص این هستند !!که روز را شب و شب را روز جلوه
[=Century Gothic]دهند [=Century Gothic]!!:Khandidan!:
راستی حالا که وقت داشتید این تاپیک را بزنید!! جا دارد!!که خواهش کنیم که ترتیب مناظره شما هم با حامدی عزیز داده شود!!چطور؟!!:Ealam:
منتظر جواب میمانیم عقیل حق جو !!:Ealam:

8 پاسخ به شبهات پيرامون حضرت فاطمه زهراء (سلام الله عليها) 02 9
پاسخ به شبهات پيرامون حضرت فاطمه زهراء (سلام الله عليها) 01
10 پاسخ به سخنان شيخ الأزهر 02 11
پاسخ به سخنان شيخ الأزهر 01
12 ديدار تعدادي از علماء أهل سنت افغانستان با استاد حسيني قزويني در قم
13 وحدت از ديدگاه قرآن و سنت ـ پخش از شبکه 1
14 پاسخ به شبهات: شهادت حضرت زهراء (سلام الله عليها)
15 پاسخ به سخنان العُرِيْفي، امام جمعه رياض 03
16 پاسخ به سخنان العُرِيْفي، امام جمعه رياض 02
17 پاسخ به سخنان العُرِيْفي، امام جمعه رياض 01

71 مصاحبه شبكه سلام با دكتر عصام العماد 04 ـ مقايسه ميان تبليغ شيعه و اهل سنت و وهابيت 72 مصاحبه شبكه سلام با دكتر عصام العماد 03 ـ شاخصه‌‌هاي اخلاقي و معنوي مكتب تشيع
73 مصاحبه شبكه سلام با دكتر عصام العماد 02 ـ ويژگي‌هاي مذهب شيعه
74 مصاحبه شبكه سلام با دكتر عصام العماد 01 ـ علت انتخاب مذهب شيعه

پاسخ به شبهات: مصاحبه آقاي واعظ زاده خراساني در مجله حوزه 05

84 همايش شبهه شناسي حوزه علميه امام جعفر صادق (ع) زاهدان 85 پاسخ به شبهات: مصاحبه آقاي واعظ زاده خراساني در مجله حوزه 03 86 پاسخ به شبهات: مصاحبه آقاي واعظ زاده خراساني در مجله حوزه 02 87 پاسخ به شبهات: مصاحبه آقاي واعظ زاده خراساني در مجله حوزه

[=Century Gothic]در این تاپیک هم خیلی مطالب روشن پیدا میکنید!!عقیل گرامی!! حتما نگاه کن !!

سخنرانیهای آیت الله دکتر محمد حسینی قزوینی

سلام علیکم
در کلام ابوشوارب مطلب جالبی را دیدم که این مطلب حکایت جالبی را در خود دارد:
http://www.valiasr-aj.com/lib/farsi_mostagheleh/02.htm#_Toc223867473
اين‌ها دشمنان اسلام هستند كه به صحابه و به رهبران و زعماء صحابه يعني: ابوبكر و عمر عيب و نقص و خورده مي‌گيرند. اين‌ها مسلمان نيستند. اين‌ها دشمنان اسلام هستند؛ چرا؟ چون, اين‌ها به شهود ما خدشه وارد مي‌كنند تا كتاب و سنت را باطل كنند, و كسي كه جرح به صحابه وارد مي‌كند سزاوار‌تر است كه او را زنديق و كافر بناميم.

این بخشی که قرمز شده که کتاب و سنت را باطل کنند کتاب که کتاب است قابل رد نیست سنت هم اگر منظور سنت رسول الله است آنهم قابل رد نیست این سنتی که به جای سنت رسول الله اینجا ذکر شده و در کنار کتاب
این تسنن است نه سنت رسول الله.

اینکه در طول تاریخ خیلی ها خود را نماد دین کرده اند و از قول خداوند کریم خواسته های خود را بیان کرده اند میتوان حکایتها ساخت و دانستانها نوشت که این قوم تمام حرص وجوشی که میزنند نه برای هدایت بلکه برای تثبت خودشان بوده
تثبیت منیت من
خود خواهی خود محوری

بطوریکه رد سخنان هرکدام از این اشخاص چه سنی چه شیعه اگر به اثبات هم برسد مقبول نخواهد افتاد چراکه اینجا اثبات من در میان است و نه اثبات خدا و دینش.

یا عالم بذات الصدور

عقیل;44104 نوشت:
برای آشنایی بیشتر با عبدالله حیدری مدیر مرکز مطالعات اندیشه و گفتگو می توانید به وبلاگ هنوز فیلتر نشده ی ایشان مراجعه کنید.

سلام علیکم
عقیل گرامی آدرس وبلاگ رو نگذاشتید .
کلام باید حق باشد
مهم این است
والا فیلتر که مشکلی نیست
همه فیلترشکن دارند.
یاحق

هرچی گشتم یا هرچی فکر کرد یا هرچی خودمو کنترل کردم

متوجه نشدم

این اهل سنت واقعا به چه امیدی زندگی می کنند !

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

ستايش;44106 نوشت:
ايت الله مكارم شيرازي بارها در رسانه از برادران سني درخواست مناظره كرده اند اگر اين اقايي كه ميفرماييد اينقدر ادعا دارند بفرماييد با ايشان مناظره كنند.

اتفاقا دفعه قبل که این سخن از دهن آیت الله مکارم خارج شد هم ایشان هم بسیاری از علما آمادگی خود را اعلام داشتند و حتی تلویزیون المستقله نامه کتبی به ایشان نوشت اما ایشان رد کردند و بهانه آوردند که من فقط با مفتی اعظم عربستان بحث می کنم چون می دانستند ایشان کور هستند و نمی توانند و بهانه های دیگر.
رضا;44107 نوشت:
عقیل گرامی شما که در این سایت دعوت به مناظره حامدی گرامی را قبول نکردید !!و ترجیح دادید که خود را معاف کنید!!!

این حرف شما عجیب است من در این سایت همیشه با هرکسی مناظره کرده ام همین حالا هم توی تاپیک به چالش کشیدن امامت منتظر یک آیه در مورد امامت هستم ایشان هم می توانند جواب دهند
رضا;44107 نوشت:
بابا اینقدر تند نرو !!دیگه خبره این مناظرات ، به اروپا هم رسیده !!که چه کسانی از مناظره فرارییند!!

اگر منظورت علمای داخل ایران هست آره فراری اند چون همان روز بعد از مناظره باید یه سری به سازمان اطلاعات بزنند اما اگر منظورتون علمای بیرون هست آنها که همیشه آمادگی خود را گفته اند
bina88;44112 نوشت:
سلام علیکم عقیل گرامی آدرس وبلاگ رو نگذاشتید . کلام باید حق باشد مهم این است والا فیلتر که مشکلی نیست همه فیلترشکن دارند. اگر هم کسی فیلتر شکن ندارد و میخواد بگوید (به شرط پذیرش خواندن فقط مطالب دینی) بهش معرفی می کنم .

http://haidarijami.wordpress.com/
و
http://haidari11.wordpress.com/
هر دو وبلاگ کتابها و مقالات ایشان را ارائه می کنند
رضا;44108 نوشت:
عقیل جان دلم نیامد اینها نبینیو ، نشنوی!! حالا اینها را گوش کن بخوان تا مناظره جدید را!!!

خودتون هم گوش دهید در ضمن مناظرات زیادی تا حالا اتفاق افتاده چرا کسی آنها را ترجمه نمی کند مخصوصا مناظره تیجانی در المستقله با عثمان خمیس.

عقیل;44131 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

این حرف شما عجیب است من در این سایت همیشه با هرکسی مناظره کرده ام همین حالا هم توی تاپیک به چالش کشیدن امامت منتظر یک آیه در مورد امامت هستم ایشان هم می توانند جواب دهند

.

[=Century Gothic]با سلام
عقیل جان شما بودید که گفتید فرصت ندارید!!

ما که یادمان نرفته!!اگه شما یادتان رفته!!اگر میخواهید تا جمله خودتان را بگذارم!!!
خب عالی با مدیران در میان میزاریم که لطف کنند و این مناظره را قرار بگذارند!!:Kaf:

بابا این مناظرهها حی حاضر در تاریخ !! آقای عقیل!چرا طفره میروید!!اینا را که دیگه نمیتوانید کتمان کنید!!؟:Ealam:

یا حق

سلام علیکم
مناظره روی چه موضوعی؟

رضا;44107 نوشت:
خدا را شکر که سند تمامی مناظرات شیعه با اهل سنت وجود دارد!!

بله خوشبختانه کسی نمی تواند امروزه آن ها را از بین ببرد این هم از آیت الله قزوینی شما که خیلی بهش افتخار می کنید ببینید فیلم اعترافش را که اعتراف می کند هیچ روایت صحیحی در مورد آتش زدن خانه حضرت علی و فاطمه رضی الله عنهما توسط ابوبکر و عمر وجود ندارد متن ترجمه را هم می ذارم تا کسانی که نمی توانند دانلود کنند بخوانند
لینک دانلود فیلم http://www.4shared.com/file/232348223/fd18858b/__online.html
اين هم متن كليپ براي كساني كه كليپ رو نديدن:

دكتر هاشمي: خدا از شما راضي شود نتيجه صحبت بين من وشما از ابتداي برنامه که حتي يک روايت صحيح سني وجود ندارد که ثابت کند ابوبکر وعمر پهلوي فاطمه راشکستند يا سبب اسقاط جنين باشند وشمابا من هم موافق هستيد وبه من مي گوييد که الان شروع به اوردن مدارک از کتب شيعه معتبر خواهيم شد ايا اين کلام مختصر وبرداشت من از کلام شما صحيح است يا نه
دكتر قزويني: اگر مناظرين اهل سنت در استوديو ثابت کنند که عبارت جويني عبارتي دروغ است وبا دليل قانع کننده من از انها قبول مي کنم ولي اگر فقط به گفتن اين دروغه اکتفا کنند پس من هم مي گم صحيح بخاري دروغ است ايا انها از من قبول مي کنند؟
دكتر هاشمي: آها آها يک لحظه اين خلاصه از کلام شما مورد قبول است
يک مرتبه دبگر مختصر بگم
بينندگان چيزي که آقاي قزويني مي گويند همه علماي شيعه واهل سنت گوش کنند آقاي قزويني مي گويند در کل کتب اهل سنت هيج دليلي وجود ندارد که ابوبکر وعمر با ذکر اسم متهم کند اين يکي تموم شد ومن به انصار ابوبکر وعمر مي گويم مي تونند خوشحال باشن
مورد دومي:آقاي قزويني مي گويد تنها دليلي که در کتب اهل سنت در مورد شکستن پهلو واسقاط جنين دارد حديثي که جويني از پيامبر نقل مي کنه قبل از حدوث حادثه که به دخترش مي گويد چنين اتفاقي برات مي افتد
دكتر قزويني : جزاک الله خير اين کلام بنده است نه بيشتر نه کمتر
(دکتر هاشمی مجری مناظره بودند)
بنده خدا حق داره که دیگه فکر مناظره به سرش نزنه

عقیل;44179 نوشت:
سلام علیکم
مناظره روی چه موضوعی؟

بله خوشبختانه کسی نمی تواند امروزه آن ها را از بین ببرد این هم از آیت الله قزوینی شما که خیلی بهش افتخار می کنید ببینید فیلم اعترافش را که اعتراف می کند هیچ روایت صحیحی در مورد آتش زدن خانه حضرت علی و فاطمه رضی الله عنهما توسط ابوبکر و عمر وجود ندارد متن ترجمه را هم می ذارم تا کسانی که نمی توانند دانلود کنند بخوانند
لینک دانلود فیلم http://www.4shared.com/file/232348223/fd18858b/__online.html
اين هم متن كليپ براي كساني كه كليپ رو نديدن:

دكتر هاشمي: خدا از شما راضي شود نتيجه صحبت بين من وشما از ابتداي برنامه که حتي يک روايت صحيح سني وجود ندارد که ثابت کند ابوبکر وعمر پهلوي فاطمه راشکستند يا سبب اسقاط جنين باشند وشمابا من هم موافق هستيد وبه من مي گوييد که الان شروع به اوردن مدارک از کتب شيعه معتبر خواهيم شد ايا اين کلام مختصر وبرداشت من از کلام شما صحيح است يا نه
دكتر قزويني: اگر مناظرين اهل سنت در استوديو ثابت کنند که عبارت جويني عبارتي دروغ است وبا دليل قانع کننده من از انها قبول مي کنم ولي اگر فقط به گفتن اين دروغه اکتفا کنند پس من هم مي گم صحيح بخاري دروغ است ايا انها از من قبول مي کنند؟
يک مرتبه دبگر مختصر بگم
بينندگان چيزي که آقاي قزويني مي گويند همه علماي شيعه واهل سنت گوش کنند آقاي قزويني مي گويند در کل کتب اهل سنت هيج دليلي وجود ندارد که ابوبکر وعمر با ذکر اسم متهم کند اين يکي تموم شد ومن به انصار ابوبکر وعمر مي گويم مي تونند خوشحال باشن
مورد دومي:آقاي قزويني مي گويد تنها دليلي که در کتب اهل سنت در مورد شکستن پهلو واسقاط جنين دارد حديثي که جويني از پيامبر نقل مي کنه قبل از حدوث حادثه که به دخترش مي گويد چنين اتفاقي برات مي افتد

این خلاصه ی نظرات جناب دکتر قزوینی در این باره است که در اون مناظره بطور دقیق و مستند اونها رو ثابت کردند، دوستان می تونن پی دی اف این مناظره رو از اینجا دانلود کنند، دوستان اهل انصاف اگه فرصت می کنن این مناظره رو از دست ندن، خود متن مناظره گویای همه چیزه و من نیازی به توضیح بیشتر نمی بینم:

نقل قول:
روایات صحیحه ای نزد شیعه و سنی وجود دارد که بر این نکته دلالت دارد که ابوبکر عده ای از صحابه را به سوی خانه ی حضرت فاطمه سلام الله علیها اعزام نمود که از جمله آنها عمر بود.
و روایات صحیحه ای نزد شیعه و سنی وجود دارد که دلالت بر این دارد که گروهی از صحابه، خانه ی حضرت فاطمه سلام الله علیها را گشودند.
و اگر روایت جوینی نزد اهل سنت ثابت باشد شکستن پهلو و سقط جنین نیز به دست آن گروه از صحابه که در هجوم شرکت داشته اند اتفاق افتاده است. بدون اینکه اسم شخصی که به صورت مباشر در این کار شرکت داشته باشد تعیین شده باشد.
و روایات صحیحه و متواتری نزد شیعه وجود دارد که دلالت بر وقوع شکستن پهلو و سقط جنین دارد، که در بعضی از آنها عمر را عامل شکستن پهلو، و در بعضی از آنها قنفذ یا مغیره را به دستور عمر عامل این کار دانسته اند.

صفحه ی 112 متن پی دی اف مناظره

انصاف جناب عقیل در نقل قول منصفانه ی مطلب هم شبیه انصاف برگزارکنندگان متعصب و کور این مناظره است:
نقل قول:
...گذشته از اینکه مجری برنامه خودش بیطرف نبود و همراه و کمک طرفین دیگه ی مناظره بود یکی دیگه از شرکت کنندگان در بحث که قرار بود مثلا همراه دکتر قزوینی و کمک ایشون باشه در آخرای مناظره میگه که من نه شیعه هستم و نه سنی !! و گذشته از اون همین شخص که نه دقت ذهنی لازم و نه به هیچ عنوان سواد درست و حسابی در این زمینه داشت و اصلا تخصصش چیز دیگه ای بود مدام با حکایت و داستان تعریف کردن وقت طرف شیعی رو هم میگرفت در آخر هم که خودش گفت من نه شیعه هستم نه سنی!! و من اصلا نمی دونم ایشون رو از کجا پیدا کردن و چرا به این بحث آوردن! ، دکتر قزوینی هم در آخر مناظره در انتقاد به رویه ی اجرای مناظره رویه ی عادلانه و بیطرفانه ی اجرای مناظره در شبکه ی سلام رو مثال می زنن که خودشون در اونجا بارها مناظره داشتن...

گذشته از اینکه شیعه نقدای بنیادی تری به اهل سنت داره، شما هر وقت تونستین از زیر بار مساله ی روشنی مثل امامت و ضرورت امامت سر بلند کنین اونوقت سراغ از مسائل دیگه بگیرین...

seyedziya;44213 نوشت:
این خلاصه ی نظرات جناب دکتر قزوینی در این باره است که در اون مناظره بطور دقیق و مستند اونها رو ثابت کردند، دوستان می تونن پی دی اف این مناظره رو از اینجا دانلود کنند، دوستان اهل انصاف اگه فرصت می کنن این مناظره رو از دست ندن، خود متن مناظره گویای همه چیزه و من نیازی به توضیح بیشتر نمی بینم:

دوست عزیز من فیلمش را هم گذاشتم که اعتراف می کند این متن شما هم شاید در آخر مناظره نبوده. اگر دانلود نکردی دانلود کن.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

خدا رو شکر معنی عجیب رو هم فهمیدیم !

عقیل;44131 نوشت:

آقای عقیل ، یکبار هم شما در مقام پاسخگویی بر آیید !

میتوانید همین الان به تایپیکی که در آن امامت را به خیال خام خودتان به چالش کشانده اید ، سری زده و به انبوه سوالات در آنجا پاسخ دهید !

لازمه ادامه بحث پاسخگویی به همان سوالاتی است که شما از پاسخ دادن به آن فرار میکنید !

یا نه ، نکنه میخواید تو یه تایپیک جداگانه مطرح شود ؟

در ضمن یه تایپیکی هم بود که ما از شما انتظار داشتیم بیاید و احادیث معتبر علمایتان را توجیه کنید ولی . . .(( تشریح واقعیات دردناک . . . ))

اگه دوست داشتید پاسخ بدید اونجا هم سوالات خوبی مطرح است !

واقعاً یه سوال !

چرا اهل سنت همواره از پاسخ گویی فرار کرده اند و همیشه در پی سوال کردن بوده اند ؟

در ضمن علمایتان همه آقای قزوینی را به خوبی میشناسند پس نیاز به طرح این مسائل نیست !

در ضمن اینکه آقای مکارم مناظره با مفتی اعظم را درخواست کرده اند ، نشانه ضعف است یا اینکه گروهی از مناظره به بهانه کور بودن ایشان فرار کنند ؟؟؟؟؟؟

یکم فکر چاشنی حرفاتون بشه خوبه !

به سلامت

سلام علیکم

celyanic;44233 نوشت:
میتوانید همین الان به تایپیکی که در آن امامت را به خیال خام خودتان به چالش کشانده اید ، سری زده و به انبوه سوالات در آنجا پاسخ دهید !

من که گفتم من مجبور نیستم به هر چه که از ذهن شما خارج می شود پاسخ دهم من سوال کردم آیا آیه ای در مورد امامت ائمه وجود دارد یا خیر؟ اگر جواب دادی پاسخ می دهم. چطور می شود توی تاپیک امامت به بحث سقیفه و آتش زدن خانه امام علی و صلح حدیبیه و غسل و کفن پیامبر و لشکر اسامه و قتل عام مردم ایران و ... بپردازیم اگر بخواهیم همه ی این ها را بررسی کنیم نیاز به چندین سال دارد.
celyanic;44233 نوشت:
لازمه ادامه بحث پاسخگویی به همان سوالاتی است که شما از پاسخ دادن به آن فرار میکنید ! یا نه ، نکنه میخواید تو یه تایپیک جداگانه مطرح شود ؟

نه فرار کرده ام نه می خوام توی تاپیکی دیگر بحث شود ان شاءالله اگر عمری باشد در ماه ها و سال های آینده به همه ی این ها می پردازیم
celyanic;44233 نوشت:
در ضمن یه تایپیکی هم بود که ما از شما انتظار داشتیم بیاید و احادیث معتبر علمایتان را توجیه کنید ولی . . .(( تشریح واقعیات دردناک . . . ))

من مجبور نیستم هر شبهه ای که در سایت است را پاسخ دهم در ضمن می خواستم چند روایت از شیعه در مورد پیامبر بذارم که خجالت کشیدم کسی این ها را بخواند تا نکند کسی در مورد پیامبر گمان بد کند اگر بخواهید با پیام خصوصی برایتان ارسال می کنم و اگر هم صلاح دیدم در همون تاپیک می آورم
celyanic;44233 نوشت:
در ضمن علمایتان همه آقای قزوینی را به خوبی میشناسند پس نیاز به طرح این مسائل نیست !

فقط دعا کنید قزوینی بپذیره تا بقیه اش رو ببینیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عقیل;44270 نوشت:
من مجبور نیستم هر شبهه ای که در سایت است را پاسخ دهم در ضمن می خواستم چند روایت از شیعه در مورد پیامبر بذارم که خجالت کشیدم کسی این ها را بخواند تا نکند کسی در مورد پیامبر گمان بد کند اگر بخواهید با پیام خصوصی برایتان ارسال می کنم و اگر هم صلاح دیدم در همون تاپیک می آورم

بیارید ، این که دیگه های و هو نداره ! بیارید همونطوری که ما آوردیم ، بیارید و نقد کنید تا کسی به پیامبر گمان بد نبره !
یه کاری کنید حداقل ما هم یکم خجالت بکشیم! همونطوری که شما خوندید و خجالت نکشیدید !!!!!

بیارید و بگید که شما ارزش و جایگاه و منزلت پیامبر را حفظ کردید ! آنوقت واقعیات سر از پرده بیرون می آورد !

پس ما منتظریم !

عقیل;44270 نوشت:
فقط دعا کنید قزوینی بپذیره تا بقیه اش رو ببینیم

اوه اوه هر کی ندونه فکر میکنه چه خبره !

فکر نکنم این مناظره هم غیر از نتایج مناظرات قبلی چیز دیگه ای داشته باشه ! مگر اینکه در بین علمای اهل سنت ، کریستف کلمپشان دست به کشف تازه ای زده باشه !

راستی در مورد اینکه فرمودید :

عقیل;44270 نوشت:
نه فرار کرده ام نه می خوام توی تاپیکی دیگر بحث شود ان شاءالله اگر عمری باشد در ماه ها و سال های آینده به همه ی این ها می پردازیم

این همون وعده سر خرمنه که میگن دیگه ، نه !!!!!!!؟؟؟؟

celyanic;44271 نوشت:
بیارید ، این که دیگه های و هو نداره ! بیارید همونطوری که ما آوردیم ، بیارید و نقد کنید تا کسی به پیامبر گمان بد نبره ! یه کاری کنید حداقل ما هم یکم خجالت بکشیم! همونطوری که شما خوندید و خجالت نکشیدید !!!!! بیارید و بگید که شما ارزش و جایگاه و منزلت پیامبر را حفظ کردید ! آنوقت واقعیات سر از پرده بیرون می آورد ! پس ما منتظریم !

ان شاء الله در اولین فرصت
celyanic;44271 نوشت:
فکر نکنم این مناظره هم غیر از نتایج مناظرات قبلی چیز دیگه ای داشته باشه ! مگر اینکه در بین علمای اهل سنت ، کریستف کلمپشان دست به کشف تازه ای زده باشه !

بله من هم موافقم این مناظره نتیجه ای جز مناظرات دیگر ندارد دوباره مثل دفعه ی قبل که اعتراف کرد هیچ حدیث صحیحی در کتابهای اهل سنت درباره ی آتش زدن خانه ی حضرت فاطمه رضی الله عنها وجود ندارد این بار هم باید بگوید هیچ آیه ای در قرآن در مورد امامت ائمه وجود ندارد. جناب سیلیانیک فیلمی که گذاشتم دانلود کردید یا نه. حجمش هم کمه. 3 مگابایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر همه دوستان علی الخصوص عقیل ذوق زده !!!!

عقیل;44340 نوشت:
بله من هم موافقم این مناظره نتیجه ای جز مناظرات دیگر ندارد دوباره مثل دفعه ی قبل که اعتراف کرد هیچ حدیث صحیحی در کتابهای اهل سنت درباره ی آتش زدن خانه ی حضرت فاطمه رضی الله عنها وجود ندارد این بار هم باید بگوید هیچ آیه ای در قرآن در مورد امامت ائمه وجود ندارد

خدا رو شکر که علمای شما عزیزان در هیچ مناظره ای رنگ پیروزی را ندیده اند ، والا شما علاوه بر بوق و کُرنا دست گرفتن ، کل ملت و شام میدادید !!!!!:shadi::tavallod:

حال فرض کنیم که روایت صحیحی در کتب شما نباشد ، آنهم چه روایتی : روایتی که اسم برده باشد که باشد ابوبکر و عمر عوامل اصلی به آتش کشیده شدن درب منزل حضرت فاطمه علیها سلام بوده اند و نهایتاً همانها موجب سقط جنین ایشان گشته اند ! ( تازه اگر روایت جوینی را ندید بگیریم )

حال آنکه :

روایات صحیحی مبنی بر فرستادن عده ای از صحابه توسط ابوبکر به درب منزل حضرت فاطمه علیها سلام به منظور بیعت گرفتن از علی علیه السلام وجود دارد !
روایات صحیحی مبنی بر شکستن درب منزل حضرت فاطمه علیها سلام به دست عده ای از صحابه وجود دارد !
و اگر روایت همان جوینی را هم ضمیمه این دو موضوع بکنیم ! که دیگر تیر خلاص میشود !

آقای عقیل یعنی تمام زور شما و آنچه برایش جشن گرفته اید همین تیر خلاص است ؟؟؟:ghash:

یعنی این کلیپی که دوستانتان زحمت کشیده اند و آنرا هوشمندانه و مغرضانه جدا نموده اند برای فرار از همین تیر خلاص است ؟:Kaf::tashvigh!:

خب عیبی نداره ، حالا حالا ها باید باشید و در مباحث بنیادین امامت و خلافت جواب پس بدید ! اگه واقعاً این خوشحالتون میکنه که خوشحال باشید ! خوشحال باشید که بیش از چند روزی نیست حکم میر نوروزی !!!!!! :khaneh:

اما دوست من ، بهتر است نتیجه این جشن هایتان را به مباحث امامت و خلافت تعمیم نداده و در پی پوشاندن روایتات صحیحه فراوانی باشید که افضلیت و خلافت بلافصل امیرالمومنین بعد از پیامبر را به اثبات میرساند !:gholdor:

البته که این مناظرات بارها و بارها انجام شده و نتایج آن در دسترس همگان است ، شما هم میتوانید سری به آنها زده و از آنها بهره ببرید !:reading:

برید و خدا رو شکر کنید که شیعه مثل اهل سنت نیست ، با این که سالها و در هر مناظره ای حقانیتش به اثبات رسیده ، بازهم جواب سوالات بی پایه و اساستان را میدهد و هنوز هم که از سوالتشان میگریزید اینگونه با شما به بحث و مناظره مینشیند ! :kharej:

وای که اگه شما جای شیعه بودید و اینگونه حقانیتتان ثابت میشد ، دیگه خدا رو هم بنده نبودید !!!

به سلامت عزیزم !:samt:

راستی مراقب قلبت باش میگن هیجان زیادی واسه قلب بده !:ghash:

:Rose::Rose:وَسَيعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَي مُنْقَلَبٍ ينْقَلِبُونَ(الشعراء/227):Rose::Rose:

و آنها که ستم کردند به زودي خواهند دانست که بازگشتشان به کجاست!

بسم الله
سلام علیکم
دوستان اگر کسی از قبول مناظره توسط آیت الله قزوینی خبری شنید این جا بگذارد و وقت و ساعت مناظره را هم ذکر کنید تا همه دوستانی که ماهواره دارند ببینند

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر دوست گرامی عقیل

عقیل;44482 نوشت:
بسم الله

عقیل;44482 نوشت:

سلام علیکم
دوستان اگر کسی از قبول مناظره توسط آیت الله قزوینی خبری شنید این جا بگذارد و وقت و ساعت مناظره را هم ذکر کنید تا همه دوستانی که ماهواره دارند ببینند

پیشنهاد خوبیه ، بنده هم با دوست عزیزم عقیل موافقم !

یه سوال شخصی از شما دوست گرامی !!!

آقا این عکس ، عکس خودتونه ؟

( البته اگه تمایل به جواب دادن دارید ، واقعیت اینه که حس کنجکاویم گل کرد ! همین )

یا علی !

celyanic;44485 نوشت:
یه سوال شخصی از شما دوست گرامی !!! آقا این عکس ، عکس خودتونه ؟ ( البته اگه تمایل به جواب دادن دارید ، واقعیت اینه که حس کنجکاویم گل کرد ! همین )

سلام سیلیانیک جان
این عکس ماموستا ایوب گنجی است امام جماعت مسجد قبای سنندج که الان در زندان می باشد تا حالا چندین بار در تاپیک های دیگر هم از ایشان نام برده ام.
خداوند شرایط آزادیش را فراهم کند

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

عقیل;44486 نوشت:
سلام سیلیانیک جان
این عکس ماموستا ایوب گنجی است امام جماعت مسجد قبای سنندج که الان در زندان می باشد تا حالا چندین بار در تاپیک های دیگر هم از ایشان نام برده ام.
خداوند شرایط آزادیش را فراهم کند

چرا زندانه ؟ احتملاً سیاسیه دیگه ؟ اینجا تو مملکت ما ، درسته سر قضیه های اخیر روند زندانی کردن و محدود کردن خیلی شدت گرفت ولی رو بحث مذاهب به ندرت پیش میاد که زندانی کنن !

میشه توضیحات مستندی راجع به این قضایا ارائه بدید !

یا علی !

راستی یه سوال جالب

( از پرداختن به مسئله ای که فرمودید غافل نشوید )

اما میدونید تو آواتار من ( عکسی که شبیه طاووس است ) چه چیزی نوشته شده ؟

اگه گفتی جایزه داری !

یا علی

celyanic;44487 نوشت:
چرا زندانه ؟ احتملاً سیاسیه دیگه ؟ اینجا تو مملکت ما ، درسته سر قضیه های اخیر روند زندانی کردن و محدود کردن خیلی شدت گرفت ولی رو بحث مذاهب به ندرت پیش میاد که زندانی کنن ! میشه توضیحات مستندی راجع به این قضایا ارائه بدید !

سلام علیکم
راستش برای حرفام مدرکی ندارم که آنها را ثابت کنم اما خودم همیشه با ایشان بوده ام و تمام قضایای دستگیری ایشان با خبرم.
ایشان همان طور که از آواتارم معلوم هست سخنرانی های جنجالی زیادی داشتند و خیلی شجاع بودند مثلا سر رشفه خواری و دزدی از بیت المال و ... با صراحت سخن می گفتند در حالی که بقیه ی علما یا اصلا به این مطالب نمی پردازند یا خیلی کم اشاره می کنند بعد هم که کم کم ایشان مشهور شدند و مسجد قبا که خیلی بزرگ است پر از جمعیت می شد مثلا در یکی از شب های قدر فقط شش هزار زن آمده بودند حالا چه برسه به مردها.
ایشان کتاب هایی نوشته بودند و وقتی خواستند آنها را چاپ کنند به آنها مجوز چاپ داده نشد بعد از این ایشان که خیلی ناراحت شده بودند تصمیم گرفتند این کتاب ها را به صورت غیر قانونی چاپ کنند. بعد از چاپ کتاب ها ایشان توسط یک گروه نامعلوم ربوده شدند ولی هیچ کس از وی خبر نداشت اما پس از چند روز سر و کله ی ایشان از قم بر آمد و ایشان در خارج از شهر قم رها کرده بودند اما خوشبختانه ایشان سالم بودند.
بعد از این اتفاق توجه مردم به مسجد ایشان بیشتر شد و مردم می گفتند ایشان توسط نیروهای گمنام امام زمان ربوده شده اند پس از این اتفاق یک بار دیگر هم ایشان ربوده شدند و بعد از 10 یا 11 روز در هنگام نماز صبح در کنار یکی از مساجد شهر او را با وضعی بد پیاده کرده بودند این بار وضعیت جسمانی ایشان خیلی بد بود و بعد از این واقعه چندین بار تظاهراتی توسط مردم در جلوی مسجد انجام شد و بعد از این متاسفانه ایشان توسط اطلاعات دستگیر شدند و به 10 سال زندان و 10 سال تبعید محکوم شدند.
اتفاقا امام جمعه مسجد قبا شهید ماموستا برهان عالی بود که متاسفانه ایشان هم پارسال ترور شدند اتفاقا دیشب سالگرد ایشان بود.
celyanic;44488 نوشت:
راستی یه سوال جالب ( از پرداختن به مسئله ای که فرمودید غافل نشوید ) اما میدونید تو آواتار من ( عکسی که شبیه طاووس است ) چه چیزی نوشته شده ؟ اگه گفتی جایزه داری ! یا علی

سه بار بقیه الله نوشته شده و در پایین هم نوشته السلام علی بقیه الله نوشته شده.
راستی منظورتون از بقیه الله چیه؟
در ضمن این تاپیک عجب بازدیدی دارد شما علتش را نمی دانی دو روز نمی شه که این تاپیک زده شده اما تا حالا 1200 نفر بازدید کنند داشته

سلام علیکم
ساعت پیش آیت الله قزوینی در شبکه ولایت برنامه داشت که چند مهمان تلفنی درباره نظر ایشان در مورد مناظره پرسیدند و ایشان جواب داد و گفت ما آماده ایم و در جواب سه شرطی که استاد حیدری گفته بود این طور جواب داد
شرط اول این بود که مناظره با شخص ایشان باشد نه کسی دیگر که آقای قزونی قبول کردند
شرط دوم این بود که مناظره حضوری باشد نه تلفنی و هر دو نفر در استودیو حضور داشته باشند و ایشان گفتند یا شما بیایید ایران یا ما می آییم لندن در استودیوی شبکه نور مناظره کنیم پس این را هم قبول کردند
اما شرط سوم به اختلاف افتاد شرط سوم این بود که اول یک آیه در قرآن در مورد امامت بیاورید اما ایشان مخالفت کردند و گفتند هر وقت شما از قرآن اثبات کردید نماز صبح دو رکعت است ما هم حاضر به قبول شرط سومتان هستیم(البته من از آقای قزوینی انتظار نداشتم چنین قیاسی میان رکعت های نماز صبح و امامت بکنند)

ایه در قران درباره امامت وجوددارد:

.
.
وَإِذِ ابْتَلَى إِبْرَاهِيمَ رَبُّهُ بِكَلِمَاتٍ فَأَتَمَّهُنَّ قَالَ إِنِّي جَاعِلُكَ لِلنَّاسِ إِمَامًا قَالَ وَمِن ذُرِّيَّتِي قَالَ لاَ يَنَالُ عَهْدِي الظَّالِمِينَ ﴿۱۲۴﴾
.
. ترجمه :
چون ابراهيم را پروردگارش با كلماتى (امتحانات وآزمونهای ) بيازمود و وى آن همه را به انجام رسانيد [خدا به او] فرمود من تو را پيشواى وامام مردم قرار دادم [ابراهيم] پرسيد از دودمانم [چطور] فرمود پيمان من به بيدادگران نمى‏رسد (۱۲۴)

عقیل;44482 نوشت:
بسم الله
سلام علیکم

[=Century Gothic]با سلام
عقیل گرامی حتما مثل همیشه
[=Century Gothic]میگذاریم[=Century Gothic]!!!!شما نگران نباش!!

مناظره شیعه وسنی ( برای انسان اندیشمند ) - گفتگوی دینی

[=Century Gothic] راستی از مناظره خودتان چه خبر!!!؟:Cheshmak:
[=Century Gothic]عقیل گرامی[=Century Gothic] !!ما منتظریم!!!:Kaf:

اقای عقیل سوال :
این چه ابلاغی وپیامی مهمی که خداوند متعال به پیامبر فرمود که:
ای رسول من , این پیام را به مردم ابلاغ کن ...........واز مردم نترس واگر ابلاغ نکردی .......
تو هرگز رسالت ونبوت را, به اتمام نرساندید:
ایه مربوطه :

یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل فما بلغت رسالته و الله یعصمک من الناس
.
.
این ابلاغ چیست ؟

اقای عقیل گل:Gol:
در قران ایه وجود دارد که میگوید :
ولی شما به ترتیب زیر است :
خدا
پیامبر
مؤمنین که درحال رکوع به فقرا زکات میدهند
.
.
متن ایه :
: «انما ولیکم الله و رسوله والذین آمنوا الذین یقیمون الصلوة و یؤتون الزکوة و هم راکعون
در باره ولایت خدا وپیامبر , مشکلی نداریم
همه این ولایت را قبول دارند
اما در باره ولایت مؤمنین که در حال رکوع زکات میدهند ,یعنی چه ؟
.
مثلاً اگر من در مسجد در حال نماز خواندن ودر حال رکوع ؛ به یک فقیر کمک مالی دهم , آیا براساس این ایه , ولی مسلمین میشوم ...............:Kaf:
چه خوب وچقدر آسان است ولی مسلمین شدن
.
.
به نظر شما اینطور است یا خیر؟

بعد ار فوت پیامبر ؛ مردم ؛ابوبکر را بعنوان رهبر وخلیفه مسلمین انتخاب کردند........
قبول ...........
پس رهبر شدن برای مسلمین باید توسط خود مسلمین تعیین گردد ؛ همان طور که مردم ابوبکر را تعیین کردند .....قبول
سوال :
پس چراابو بکر , وصیت کرد که بعد از مرگش عمر بن خطاب رهبر مسلمین شود؟

.
.
خود عمر نیز در هنگام فوتش , وصیت کرد که رهبر مسلمین باید از میان شش نفر که خودش تعیین کرده است ؛ یک نفر انتخاب شود .........وعثمان تعیین شد
.
.
خوب مگر انتخاب رهیر مسلمین بر اساس نظر مردم نیست ( هانطور که در سقیفه ؛ مردم ؛ ابوبکر را انتخاب کردند )
خوب چرا ابو بکر وعمر به رای مردم احترام نگذاشتند وخودشان در انتخاب رهبری بعدی خود دخالت کردند .........چرا؟

ابوبکر مردم انتخابش کردند ..........
عمر مردم انتخابش نکردند............
عثمان مردم انتخابش نکردند..........
علی مردم انتخابش کردند..........

.
.
در اینجا دونفر مردم انتخابشان نکردند..........چرا ؟

رضا;44499 نوشت:
راستی از مناظره خودتان چه خبر!!!؟ عقیل گرامی !!ما منتظریم!!!

راستش ما منتظریم کماکان تا کسی بیاید و آیه ای در مورد امامت بیاورد البته مثل این که یاس من نه تنها یک آیه بلکه چند آیه آورده
یاس من;44500 نوشت:
اقای عقیل سوال : این چه ابلاغی وپیامی مهمی که خداوند متعال به پیامبر فرمود که: ای رسول من , این پیام را به مردم ابلاغ کن ...........واز مردم نترس واگر ابلاغ نکردی ....... تو هرگز رسالت ونبوت را, به اتمام نرساندید: ایه مربوطه : یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل فما بلغت رسالته و الله یعصمک من الناس . . این ابلاغ چیست ؟

بالاخره یکی اومد و ما را از بلاتکلیفی درآورد یاس من تشکر از این که شما جرات کردید و پا به میدان گذاشتید اولا توصیه می کنم همین مطالب را در پست به چالش کشیدن امامت کپی کن تا آنجا بحث کنیم

عقیل;44514 نوشت:
راستش ما منتظریم کماکان تا کسی بیاید و آیه ای در مورد امامت بیاورد البته مثل این که یاس من نه تنها یک آیه بلکه چند آیه آورده

بالاخره یکی اومد و ما را از بلاتکلیفی درآورد یاس من تشکر از این که شما جرات کردید و پا به میدان گذاشتید اولا توصیه می کنم همین مطالب را در پست به چالش کشیدن امامتکپی کن تا آنجا بحث کنیم

.
. مرحبا .........
مرحبا بکم
هستم
بسم الله

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

گفتگو در مورد چند مطلب :

عقیل;44497 نوشت:
سلام علیکم

عقیل;44497 نوشت:

راستش برای حرفام مدرکی ندارم که آنها را ثابت کنم اما خودم همیشه با ایشان بوده ام و تمام قضایای دستگیری ایشان با خبرم.
ایشان همان طور که از آواتارم معلوم هست سخنرانی های جنجالی زیادی داشتند و خیلی شجاع بودند مثلا سر رشفه خواری و دزدی از بیت المال و ... با صراحت سخن می گفتند در حالی که بقیه ی علما یا اصلا به این مطالب نمی پردازند یا خیلی کم اشاره می کنند بعد هم که کم کم ایشان مشهور شدند و مسجد قبا که خیلی بزرگ است پر از جمعیت می شد مثلا در یکی از شب های قدر فقط شش هزار زن آمده بودند حالا چه برسه به مردها.
ایشان کتاب هایی نوشته بودند و وقتی خواستند آنها را چاپ کنند به آنها مجوز چاپ داده نشد بعد از این ایشان که خیلی ناراحت شده بودند تصمیم گرفتند این کتاب ها را به صورت غیر قانونی چاپ کنند. بعد از چاپ کتاب ها ایشان توسط یک گروه نامعلوم ربوده شدند ولی هیچ کس از وی خبر نداشت اما پس از چند روز سر و کله ی ایشان از قم بر آمد و ایشان در خارج از شهر قم رها کرده بودند اما خوشبختانه ایشان سالم بودند.
بعد از این اتفاق توجه مردم به مسجد ایشان بیشتر شد و مردم می گفتند ایشان توسط نیروهای گمنام امام زمان ربوده شده اند پس از این اتفاق یک بار دیگر هم ایشان ربوده شدند و بعد از 10 یا 11 روز در هنگام نماز صبح در کنار یکی از مساجد شهر او را با وضعی بد پیاده کرده بودند این بار وضعیت جسمانی ایشان خیلی بد بود و بعد از این واقعه چندین بار تظاهراتی توسط مردم در جلوی مسجد انجام شد و بعد از این متاسفانه ایشان توسط اطلاعات دستگیر شدند و به 10 سال زندان و 10 سال تبعید محکوم شدند.
اتفاقا امام جمعه مسجد قبا شهید ماموستا برهان عالی بود که متاسفانه ایشان هم پارسال ترور شدند اتفاقا دیشب سالگرد ایشان بود.

در مورد مطالبی که از آقای ماموستا فرمودید ، چند نکته قابل ذکر است ، یکی اینکه سخنرانی های سیاسی ، جدا از گرایش های شخصی خاص مثل مذهب همیشه ، زیر ذره بین هستش ، و اصولاً هیچ دولتی انتقاد در این زمینه را سهل و آسان نمی گیره ، یعنی این یکی از ارکان سیاسته ، چون به دنبال انتقاد ، اعتراض میاد و به دنبال اعتراض انقلاب !

اینکه ایشان در مورد سیاست سخنرانی میکرده اند بحثی جدای از مذهبشان است و باید جداگانه مطرح شود ، همانطور که خیلی از خود روحانیون تشیع هم بخاطر جناح گیری های سیاسی و یا بعضاً انتقاد های شدید دچار محدودیت یا زندان گشته اند ! پس این مسئله رو از دید مذهبی بررسی نکنیم بهتره ( ببین دوست من با درست و غلط بودنش کاری ندارم ، اما این یک سیاسته و هر نظامی برای حفظ خودش این سیاست رو اجرا میکنه ، منتها بسته به شکل و ماهیت نظام شدت و ضعفش فرق میکنه )

اما درمورد این که کتابهایی نوشتند و مجوز چاپ داده نشد ، میشه بگید موضوع کتابها چی بوده ؟

ببین همونطوری که اگه امروز بخوان یه کتاب بر پایه عقاید هجومی بر ضد شیعه بنویسن ، مجوز نمی گیرن ، اگه بخوان یه کتاب بر پایه عقاید هجومی اهل سنت هم بنویسن مجوز نمی گیرن ، چه بسا که حتی خیلی از کتاب های چاپ گذشته هم فروشش محدود شده !

این را که میگویم ، خدا را بر صدق آن شاهد میگیرم !

یکی از دوستان ما نمایشگاه کتاب برگزار میکند ، کتابهایی همچون اسرار آل محمد صلی الله علیه وآله و شبهای پیشاور را بصورت زیر میزی میفروشد و آمارش را برای ارشاد رد نمی کند ، چرا که اگه آمارش رد بشه از فروشش ممانعت میشه !

اینو گفتم که تصور اشتباهی تو ذهن شما و بقیه خوانندگان نسبت به مجوز چاپ بوجود نیاد چون حتی بعضاً خود شیعه هم در دام این طور مشکلات هست !

این مسئله تا جایی جدی است که اگه هر کدوم از روحانیون شیعه صحبت های ضد وحدت مسلمین عنوان کنه واسش گرون تموم میشه و این یکی از واقعیت های جامعه ماست !

عقیل جان این مسائل تنها مربوط به اهل سنت نیست و شیعه هم مشکلاتی از این سنخ دارد !

اما در مورد دستگیری های پی در پی ایشان ، باید بگویم ، اگر اطلاعات ایران کسی را دستگیر کند ، به این افتضاحی عمل نمی کند ، خصوصاً که در موارد سیاسی خیلی هم محافظه کارانه عمل میکند و تا جایی که امکان داره از دستگیری اجتناب میکنن ، امکان داره دست به محدودیت بزنن یا ممنوع المنبر کنن ولی این که بگیرن و بعد از چند روز تو شهری مثل قم رهاش کنن ، خیلی دور از ذهنه ! اونم برای اطلاعات ! ( یا به قول شما سربازان گمنام امام زمان - که البته به نظر بنده استعمال این نام برای آنان اشتباه است - بماند ) ، البته به گفته های شما خدایی نکرده ایرادی نیست ، چرا که خودتان فرمودید که مردم اینگونه می گفتند و . . .

اما این واقعاً مسئله ای است دور از ذهن که سیستم اطلاعاتی ایران اینقد ناشیانه عمل کنه !

اما در هر صورت بحث گرفتن ایشان در مرحله آخر مطمئناً ربط به سیستم امنیتی داره و خب باید دلایلش هم بررسی بشه ! ( البته بنده در مقام دفاع از سیستم اطلاعاتی نیستم چرا که همانطور که گفتم این مشکلات دست و پا گیر خودمان هم هست )

اما در مورد تروری که فرمودید ، چی بگم ، نظر خاصی ندارم ، فقط میتونم بگم که تو هر کشوری هم افراطی هست ، هم لا قید ! هم آگاه هست ، هم متعصب ! هم با وجدان هست و هم بی وجدان ! و کشور ما هم از بقیه این موارد مستثنی نیست! اما یکی از مواردی که در چند سال گذشته زیاد شده اینه که گروه هایی هستند که با تحریک اقلیت ها یا تهییج آنها در اثر ترور بزرگانشان در صدد بر هم زدن وحدت در جامعه هستند ، صرف اینکه اصلاً با صراحت نمی گویم ترور آن ماموستا که فرمودید حتماً کار این گروه ها بوده ولی میگویم از فعالیت اینان هم نباید غافل بود !

ادامه میدیم . . .

بسم الله الرحمن الرحیم

ادامه گفتگو . . .

عقیل;44497 نوشت:

سلام علیکم
ساعت پیش آیت الله قزوینی در شبکه ولایت برنامه داشت که چند مهمان تلفنی درباره نظر ایشان در مورد مناظره پرسیدند و ایشان جواب داد و گفت ما آماده ایم و در جواب سه شرطی که استاد حیدری گفته بود این طور جواب داد
شرط اول این بود که مناظره با شخص ایشان باشد نه کسی دیگر که آقای قزونی قبول کردند
شرط دوم این بود که مناظره حضوری باشد نه تلفنی و هر دو نفر در استودیو حضور داشته باشند و ایشان گفتند یا شما بیایید ایران یا ما می آییم لندن در استودیوی شبکه نور مناظره کنیم پس این را هم قبول کردند
اما شرط سوم به اختلاف افتاد شرط سوم این بود که اول یک آیه در قرآن در مورد امامت بیاورید اما ایشان مخالفت کردند و گفتند هر وقت شما از قرآن اثبات کردید نماز صبح دو رکعت است ما هم حاضر به قبول شرط سومتان هستیم(البته من از آقای قزوینی انتظار نداشتم چنین قیاسی میان رکعت های نماز صبح و امامت بکنند)

سلام دوباره بر دوست گرامی عقیل !

یه نکته ظریف !

ببین عقیل جان حکایت من و شما حکایت کسانی است که در دبستان و راهنمایی تحصیل میکنند و حکایت افرادی چون قزوینی و حیدری حکایت کسانی است که در دوره های عالی تحصیلی حضور دارند ، ( از لحاظ تجربه و بار علمی ) ، اونها هر کدوم برای خودشون گرگ بارون دیده ای هستن ! ببین وقتی اونا بخوان مناظره کنن ،کلاً پایه ای سیستم مناظره شون فرق میکنه ، دیگه از اونجایی که ما شروع میکنیم ، شروع نمی کنن ! به اونجایی هم که ما ختم کنیم ختم نمی کنن ، بلکه در سطح یا سطوحی بالاترن !

پس عملاً قضاوت امثال من و شما در مورد ایشان قضاوتی غیر علمی است !!!!

یه واقعیتی که وجود داره اینه که وقتی هر کدوم اونها لب باز میکنه به سخن گفتن ، دیگری تا آخرش و میخونه ، بعبارتی خوب میدونن که هر کدوم چی میخواد بگه و از همون ابتدا تا آخر بحث و میدونن !

اینکه فرمودید در مورد شرط سوم آقای قزوینی این چنین چیزی گفته و . . . باید بگم که گاهی اوقات در مناظرات بزرگ وقتی دو طرف همدیگر را در معرض دید افکار عموم قرار میدن ، سعی میکنن با زیرکی همیدگه رو محدود کنن ( چون این مهمترین امتیاز قبل از مناظره است ) و مطمئناً طرف مقابل هم از قبل به تمام زیر و بم های عوامل محدود کننده خویش اندیشیده و برای فرار از آن راهی در نظر گرفته !

یعنی : وقتی آقای حیدری میگوید یک آیه از قرآن را جع به امامت بیارید مطمئناً اون چیزی که شما مدنظرتان است را در ذهن ندارد ( که حتی فکر شما بدان نمی رسد ) و وقتی آقای قزوینی میگوید شما هر زمان از قرآن آوردید نماز صبح دو رکعت است و . .. ( انچه را بنده در ذهن دارم او نمی بیند و کلاً دیدش رو من حتی حدس هم نمی تونم بزنم ! )

یعنی اونها به این بحث های پیش پا افتاده احاطه ندارند ؟؟؟؟

مطمئناً چرا ! خیلی دقیقتر از اونچه فکرش رو کنیم ! با این بحث ها زندگی کردن !

پس چه چیزی موجب پاسخ دادن به این صورت میشه ؟

همان تجربه بالا در امر مناظره چون هیچ کدام از طرف مناظره نمی خواهد قبل از رو در رو قرا گرفتن خودش و محدود کنه !

مثلاً آقای قزوینی اگه شرط سوم رو قبول میکرد ، عملاً دیگه حق استفاده از حدیث رو نداشت و این ( با درست و اشتباهش کاری ندارم و قصدم ایجاد بحث نیست ) یعنی شکست برای او در مناظره !

پس هیچگاه همچین چیزی را نمی پذیرد و در جواب آن مسئله نماز را پیش میکشد ! ( که شاید جوابی ساده و پیش ا افتاده باشد ، اما زیرکانه بودن آنرا همان آقای حیدری میداند و امثالهم ولا غیر )

و صد التبه هم آقای حیدری خوب میداند که آقای قزوینی چه چیزی در ذهن دارد پس به دنبال امتحان راه های دیگری برای نیل به هدف خویش خواهد گشت یا اینکه با حاشیه زدن به همین مسئله سعی درالقاء آن در افکار عمومی خواهد داشت هر چند قزوینی نپذیرد !

خلاصه عزیزم حکایت اینا ( قزوینی و حیدری و . . . ) سه نار صد شاهی با من و شما و امثال من و شما توفیق داره ( البته قصد جسارت ندارم منظور سطح علمی و تجربه مناظره است ) و نمی شه قیاس کنیم بین اونها و خودمون !

این نکته ای بود که فکر میکردم ازش غافلید ! گفتم عنوان بشه بهتره !

امیدوارم خداوند توفیق پذیرش حق را روزیمان نماید !

ادامه دارد . . .

بسم الله الرحمن الرحیم

اما در مورد بقیة الله خواستی و نقش آواتارم !!!!

یکم الان سرت شلوغه ، داری بحث و مناظره میکنی ، سرت خلوت شد تمام و کمال برات میگم !

راستی!!!

آقا عیبی که نداره ما هم تو بحث شرکت کنیم ؟

در مورد بازدید از این تایپیک هم گفته بودی ، مشخصه بخاطر عنوانشه که نظر خیلی آ رو به خودش جلب میکنه ! و مطمئناً تو لیست علاقه مندی های خیلی ها هستش !!!!

یا:Gol:علی:Gol: مهر تو ایمان من است !:Gol:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
شاید حرف شما درست باشه اما بقیه ی علما چرا زندانی اند؟ علمایی که فکر نکنم در طول عمرشان وارد سیاست شده باشند
مثلا مولانا خیرشاهی از علمای خراسان که فقط به خاطر این که گفته بود ما امام خمینی را با وجود بزرگیشان شاگرد عمر هم حساب نمی کنیم آخه چکار کنیم این عقیده ماست آیا حق نداریم عقیده مان را ظاهر کنیم
کتاب های استاد گنجی هم در مورد زندگانی عشره مبشره است و امهات المومنین و هم چنین حسن وحسین رضی الله عنهم اجمعین
چند تا از کتاب های ایشان هم در سایت عقیده وجود دارد می توانید بخوانید

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

سرور عزیزم آقا رضا

رضا;44107 نوشت:
عقیل گرامی شما که در این سایت دعوت به مناظره حامدی گرامی را قبول نکردید !!و ترجیح دادید که خود را معاف کنید!!!:nishkhand:

بنده و سایر دوستان بنده که در سایت شیعه فروم فعال هستیم خیلی وقت هستش که منتظر دوستان اهل سنت و یا وهابی برای مناظره هستیم ولی حتی علمای آنها هم جرات حضور و مناظره در آنجا را ندارند!!!

بنده بار ها به دوست گرامی جناب عقیل عرض کرده ام به جای اینهمه پراکنده گویی لطف کنند و تنها یک تاپیک را با یک نفر ( البته من هم آماده هستم که آن یک نفر باشم ) و بدون دخالت دیگر سروران شروع کنند تا وقتی ما به بحثی از ایشون جواب دادیم ایشون نگویند که من فعلا فقط در تاپیک جدید می نویسم و به تاپیک فلان اصلا فرصت سر زدن هم ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

راستشو بخوای ما به این رفتار دوستان اهل سنت و یا وهابی عادت داریم زیاد تعجب نمی کنم.

عقیل;44131 نوشت:

اما دوست گرامی جناب عقیل

خودتان هم بهتر می دانید که با رجز خوانی کاری پیش نمی رود!!!

یک جستجویی در نوشته های من بکنید. ببنید چند مطلب در جواب مطالب شما نموشته ام که شما به بهانه ی وقت نداشتن از ادامه دادن مناظره نگوییم فرار که کناره گیری کرده اید!!!

شما لطف کنید به سوالات و مطالب بنده که خیلی قبل تر از تاپیک مذکور حضرتعالی نوشته شده اند جوابهایی بفرمایید تا بنده هم در مورد سوال شما اقدام به نوشتن جواب کنم.

در ضمن کاش شما هم یک نگاهی به مناظره مولویتون آقای مرادزهی با آقای قزوینی مینداختید و می دیدید که چطور جناب مرادزهی در جواب ایشون تنها به شعرخوانی می پرداختند!!!

باتشکر - یاعلی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

دوست گرامی جناب عقیل

عقیل;44179 نوشت:
يک مرتبه دبگر مختصر بگم

در مورد شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و ماجرای شهادت اسناد به حد کافی در کتب اهل سنت وجود دارد اما در مورد این سخن آقای قزوینی ایشون همون کسی هستند که می تونید در سایتشون هم نظراتشون در مورد شهادت ببینید.
ایشون در اینجا میگن اگه شما و حاضرین بگویید روایت جوینی دروغ بوده من می گم کل بخاری دروغه شما میگید ایشون قبول ندارند مطلب رو؟؟؟!!!
البته جنای سید ضیاء جواب مقتضی را فرموده اند.

باتشکر - یاعلی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر همه کاربران عزیز

عقیل;44604 نوشت:
مثلا مولانا خیرشاهی از علمای خراسان که فقط به خاطر این که گفته بود ما امام خمینی را با وجود بزرگیشان شاگرد عمر هم حساب نمی کنیم آخه چکار کنیم این عقیده ماست آیا حق نداریم عقیده مان را ظاهر کنیم

چه جالب واقعاً مولانا خیر شاهی ( همان گوینده داستان مار ؟ فکر میکنم ایشان باشند ! درسته ؟ ) اینچنین چیزی را فرموده بودند !

میتونید یکمی بیشتر توضیح بدید بگید دقیقاً منظورشون چی بوده ؟

واقعیت اینه که واسم جالبه ، یعنی از چه نظری نمی توان امام خمینی را حتی شاگرد عمر هم حساب نمود ؟

همونطور که فرمودید این عقیده خود شما هم هست ، پس باید به تمامی جوانب آن آگاه باشید !

البته شبیه این عقیده که شما فرمودید ، ما شکل فوق العاده منحصر به فردی از آنرا در مورد پیامبر و اهل بیت ایشان قبول داریم ، و آن این است که احدی با محمد وآل محمد قابل قیاس نیست و احدی به حتی گوشه ای از فضایل و مناقب خاص و قربشان در نزد پروردگار نخواهد رسید ، ایشان حجت های بالغه خداوند و واسطه فیض ایشان در میان خلق هستند و بواسطه اینان است که خدا بندگی میشود و خلق روزی میخورند و اگر لحظه ای ایشان نباشند زمین اهلش را فرو میبرد ! و از این روست که پیامبر در حقشان فرمود هر که بدون شناخت اینان از دنیا برود به مرگ جاهلیت مرده ! . . . ( اگر مایل به مطالعه مناقب امام از زبان امام رضا علیه السلام هستید ، رجوع کنید به کتاب شریف کافی - باب نادر جامع فی فضل الامام - حدیث یک - که به حدیث رضوی هم مشهور است ، اگر به این کتاب دسترسی ندارید بگویید عین حدیث را برایتان در همین تایپیک کپی کنم )

ودلایل زیادی هم مبنی بر این مسئله داریم ، که بارزترینشان :
ابتدا دلایلی که بر پذیرفتن امامت و ولایتشان داریم و بعد از آن معارف نابی که به دست ما سپرده اند و سپس نقل دوست و دشمن از فضایل و مناقب بی بدیلشان و نهایتاً هم احادیثی در این زمینه از خودشان است که حجت را بر ما تمام نموده !

مثلاً امیرالمومنین در نهج البلاغه فرموده اند :

لا یقاس بآل محمد من هذه الامة احد

احدی از این امت با آل محمد قابل قیاس نیست!

و خود این بیان امیرالمومین ( اگر بر فرض محال ، دلیل دیگری هم که نباشد ) برای ما کافی است .
البته همانطور که مستحضرید صحبت ما بر سر این مسئله نیست ، صحبت ما بر سر فرمایش مولوی خیر شاهی و عقیده خودتان است .

امیدوارم پاسخگویی به بیان بنده شما را از گفتگو با دوستان دیگر که منتظرتان هستند ، معذور ندارد !

با تشکر

یا :Gol:علی:Gol: مهر تو ایمان من است:Gol:

celyanic;44626 نوشت:
چه جالب واقعاً مولانا خیر شاهی ( همان گوینده داستان مار ؟ فکر میکنم ایشان باشند ! درسته ؟ ) اینچنین چیزی را فرموده بودند ! میتونید یکمی بیشتر توضیح بدید بگید دقیقاً منظورشون چی بوده ؟

من این سخنرانی ایشان را کاملا شنیده ام ایشان در یکی از عروسی های اسلامی که 23 زوج در آن شب قرار بود به خانه بخت بروند ایشان درباره اهانت به حضرت عمر در ایام وفات حضرت فاطمه صحبت می کردند که گفتند چرا یک روزنامه نگار وقتی به امام خمینی توهین می کند مجازات می شود ولی وقتی در صدا و سیما در روزنامه ها روی شیشه ی اتومبیل ها به حضرت عمر توهین می شود هیچی نمی گویند وقتی حجت الاسلام دانشمند حضرت عمر و ابوبکر را حرامزاده می داند و بر پدر هر چی سنی لعنت می فرستد مجازات نمی شود ایشان گفتند چرا مسئولین خودشان را یک لحظه جای اهل سنت قرار نمی دهند اهل سنتی که امام خمینی را با وجود علو شانشان شاگرد حضرت عمر هم به حساب نمی آورند ...
خلاصه آخرین سخنرانی ایشان این بود

celyanic;44626 نوشت:
مثلاً امیرالمومنین در نهج البلاغه فرموده اند : لا یقاس بآل محمد من هذه الامة احد احدی از این امت با آل محمد قابل قیاس نیست! و خود این بیان امیرالمومین ( اگر بر فرض محال ، دلیل دیگری هم که نباشد ) برای ما کافی است . امیدوارم پاسخگویی به بیان بنده شما را از گفتگو با دوستان دیگر که منتظرتان هستند ، معذور ندارد !

آل بیت نزد ما هم جایگاه خاصی دارند ولی این سخن امام علی فکر کنم در نهج البلاغه آمده و نهج البلاغه هم که سندی ندارد

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

عقیل;44634 نوشت:
آل بیت نزد ما هم جایگاه خاصی دارند ولی این سخن امام علی فکر کنم در نهج البلاغه آمده و نهج البلاغه هم که سندی ندارد

البته اگه یه نرم افزار نهج البلاغه داشته باشید با یه سرچ ساده میتونید پیداش کنید و صد البته در مورد نهج البلاغه و سندش و در انتصاب آن به امیرالمومنین علیه السلام فکر نمی کنم مسئله برای کسی آنطور که شما میگویید باشد !

وقتی علمای مشهوری همچون ابن ابی الحدید و بحرانی ، شرحی آنچنان ، بر نهج البلاغه مینویسند ، دیگر فکر نکنم در بجث انتصابش صحبتی باقی بمونه !

بماند - دوست من ، عقیل گرامی سوال من را اشتباه متوجه شدید !

منظور من این نبود که چه پیش آمد که مولوی خیر شاهی این را فرمودند !

منظور من این بود که ایشان با در نظر گرفتن چه وجوهات و خصائصی در دو طرف مقایسه ( عمر و امام خمینی ) اینگونه استدلال فرمودند ؟

با تشکر از دوست عزیز عقیل گرامی ، باز هم میگویم امیدوارم پاسخ دادن به بنده شما را از گفتگو با دیگر دوستان که در انتظارتانند معذور ندارد و از اینکه وقت شما را میگیرم بسیار معذرت میخوام !

با تشکر

یا :Gol:علی:Gol: مهر تو ایمان من است :Gol:

بسم الله
سلام

hamedi;44621 نوشت:
در مورد شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و ماجرای شهادت اسناد به حد کافی در کتب اهل سنت وجود دارد اما در مورد این سخن آقای قزوینی ایشون همون کسی هستند که می تونید در سایتشون هم نظراتشون در مورد شهادت ببینید. ایشون در اینجا میگن اگه شما و حاضرین بگویید روایت جوینی دروغ بوده من می گم کل بخاری دروغه شما میگید ایشون قبول ندارند مطلب رو؟؟؟!!! البته جنای سید ضیاء جواب مقتضی را فرموده اند.

سلام برادر حامدی محترم
شما اگه قسمت آخر فیلم را نگاه کنید متوجه می شید که آیت الله قزوینی می گوید تنها دلیل در کتب اهل سنت این روایت جوینی است و می گه حرف من نه کمتر نه بیشتر از این نیست
تایید قزونی بر سخن هاشمی ;44621 نوشت:
مورد دومي:آقاي قزويني مي گويد تنها دليلي که در کتب اهل سنت در مورد شکستن پهلو واسقاط جنين دارد حديثي که جويني از پيامبر نقل مي کنه قبل از حدوث حادثه که به دخترش مي گويد چنين اتفاقي برات مي افتد دكتر قزويني : جزاک الله خير اين کلام بنده است نه بيشتر نه کمتر

خیلی خوب اگه بخواید روایت جوینی را هم اثبات می کنیم که ضعیف است

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر دوستان گرامی

celyanic;44638 نوشت:
منظور من این بود که ایشان با در نظر گرفتن چه وجوهات و خصائصی در دو طرف مقایسه ( عمر و امام خمینی ) اینگونه استدلال فرمودند ؟

عقیل جان بالاخره جواب بنده را نفرمودید ! واقعیت اینه که میخوام بدونم شما چه فضیلت ها و خصائصی از جناب عمر در دست خود دارید که دست به قیاسی اینچنین میزنید و اشخصای چون امام خمینی را حتی شاگرد عمر هم نمی دانید !

نمی خوام ایراد بگیرم ولی برای گفته مولانا خیر شاهی که بنا به فرموده خودتون اعتقاد خودتون هم هست دلیل میخوام ! مطمئناً میدونید که اجباری هم در پاسخ دادن شما نیست ، اما اگر همچون پست های قبلی در این مورد خاص هم با هم گفتگو کنیم خوشحال میشم

با تشکر از شما دوست عزیز

راستی یه مطلب دیگه ! همین الان به ذهنم خورد !

همونطور که شما و دوستتان بلوچ بوی تأکید فراوان داشتید فرمودید که :

مردگان در مقامی نیستند که توانایی شنیدن صدای ما یا جواب دادن به ما را داشته باشند !

درسته ؟

اما یه لحظه داستان مار ( داستانی که آقای مولوی خیر شاهی تعریف نمودند - اگر دوستان بخواهند سعی میکنم کل داستان را مستند در همین تایپیک ارائه کنم ) در ذهنم آمد که گوینده ( که گویا همان مولوی خیر شاهی بودند ) از فضایل جناب عمر تعریف میکردند و گفتند که جناب عمر در خواب کسی آمد که بخاطر نام او از کشتن یک مار خودداری کرد ؟

چطور وقتی جناب عمر از دنیا رفته اند میتوانند از حالات فردی که بخاطر احترام نامشان از کشتن یک مار خودداری کردند با خبر شوند ؟؟؟؟

آیا این داستان با مبانی اعتقادی شما در مورد اموات تطابق دارد ؟؟؟؟
آنطور که شما و دوستتان فرمودید مطمئناً خیر !!!!!

یعنی علمای شما واقعاً با اینکه اعتقاد ندارند که مرده ها صدای زندگان را میشنود این داستان ها را تعریف میکنند ؟؟؟؟

از تعریف و القای این داستان ها به عوام چه اهدافی را دنبال میکنند ؟؟؟؟

ممنون از اینکه پاسخ میدهید !

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

دوست گرامی جناب عقیل

ظاهرا مطلب قبلی مرا ندیده اید :

نقل قول:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

سرور عزیزم آقا رضا

رضا;44107 نوشت:
عقیل گرامی شما که در این سایت دعوت به مناظره حامدی گرامی را قبول نکردید !!و ترجیح دادید که خود را معاف کنید!!!:nishkhand:

بنده و سایر دوستان بنده که در سایت شیعه فروم فعال هستیم خیلی وقت هستش که منتظر دوستان اهل سنت و یا وهابی برای مناظره هستیم ولی حتی علمای آنها هم جرات حضور و مناظره در آنجا را ندارند!!!

بنده بار ها به دوست گرامی جناب عقیل عرض کرده ام به جای اینهمه پراکنده گویی لطف کنند و تنها یک تاپیک را با یک نفر ( البته من هم آماده هستم که آن یک نفر باشم ) و بدون دخالت دیگر سروران شروع کنند تا وقتی ما به بحثی از ایشون جواب دادیم ایشون نگویند که من فعلا فقط در تاپیک جدید می نویسم و به تاپیک فلان اصلا فرصت سر زدن هم ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

راستشو بخوای ما به این رفتار دوستان اهل سنت و یا وهابی عادت داریم زیاد تعجب نمی کنم.

عقیل;44131 نوشت:

اما دوست گرامی جناب عقیل

خودتان هم بهتر می دانید که با رجز خوانی کاری پیش نمی رود!!!

یک جستجویی در نوشته های من بکنید. ببنید چند مطلب در جواب مطالب شما نموشته ام که شما به بهانه ی وقت نداشتن از ادامه دادن مناظره نگوییم فرار که کناره گیری کرده اید!!!

شما لطف کنید به سوالات و مطالب بنده که خیلی قبل تر از تاپیک مذکور حضرتعالی نوشته شده اند جوابهایی بفرمایید تا بنده هم در مورد سوال شما اقدام به نوشتن جواب کنم.

در ضمن کاش شما هم یک نگاهی به مناظره مولویتون آقای مرادزهی با آقای قزوینی مینداختید و می دیدید که چطور جناب مرادزهی در جواب ایشون تنها به شعرخوانی می پرداختند!!!

باتشکر - یاعلی

اما در مورد مطالب بعدی که فرمودید :

عقیل;44634 نوشت:

حالا اینکه آل بیت کیا هستند رو بماند که قبلا در این مورد صحبت کردیم و شما نپذیرفتید.

اما در مورد نهج البلاغه دوست من این را بدانید نه شما و نه هیچ کس دیگری نه می تواند کل یک کتاب را صحیح بداند و نه کل آن را رد کند. این امر توسط علم رجال و علم درایه و آن هم در مورد احادیث انجام می شود نه در مورد کتاب!!!

در مورد اسناد حمله اگر خواستید در آن مورد هم بنده می توانم بیش از 10 سند خدمت شما بیارم که البته شما ندیده تضعیف خواهید کرد!!!

باتشکر - یاعلی

پاسخ دکتر قزويني به درخواست مناظره عالم اهل سنت

به گزارش شيعه آنلاين، روابط عمومي مؤسسه تحقيقاتي حضرت ولي عصر (عج) اعلام کرد: در پي درخواست مناظره جناب آقاي حيدري از علماي اهل سنت در شبکه ماهواره اي نور، استاد دکتر حسيني قزويني جوابيه اي در پاسخ به اين درخواست داشته اند که به شرح ذيل است:

بسم الله الرحمن الرحيم
ما از مدت‌ها قبل، براي گفتگوي دوستانه و بحث علمي و منطقي با علماء و اساتيد حوزه‌هاي علميه و دانشگاه‌هاي اهل سنت و وهابيت داخل و خارج کشور، اعلام آمادگي کرده بوديم و گفته بوديم آمادگي اين را داريم که در هر کجا و در هر شبکه‌اي که آنها آمادگي داشته باشند، گفتگو و بحث علمي داشته باشيم.

انديشمندان اهل سنت و وهابيت که مي‌‌خواهند با ما گفت‌وگوي دوستانه و بحث علمي و منطقي داشته باشند و شرايط ما را بپذيرند، ما با آغوش باز از آنها استقبال مي‌کنيم، مشروط به اين‌که:

1. به هيچ‌وجه و در هيچ شرايطي وارد بحث‌هاي سياسي و جناحي نشويم.
2. از هرگونه تندي و بدزباني و توهين به مقدسات يکديگر پرهيز نماييم؛
3. مباحث ديني‌مان را بر اساس ادبيات اسلامي برگرفته از قرآن شريف و سنت پيامبر اکرم (ص) که مورد تائيد هر دو طرف است، ارائه نماييم.
4. اين گفتگوي دوستانه و بحث علمي، به صورت همزمان و پخش زنده، حداقل از «شبکه جهاني ولايت» و يکي از شبکه‌هاي أهل سنت و مورد تائيد مناظره‌کنندگان پخش شود.

بنده معتقدم هر چه اين مناظرات و گفتگوهاي دوستانه ميان انديشمندان شيعه و سني بيشتر باشد، جوانان ما از سردرگمي خارج مي‌شوند.

يکي از علماء أهل سنت و از کارشناسان «شبکه ماهواره‌اي نور»، جناب آقاي حيدري براي گفتگوي دوستانه و بحث علمي با ما، اعلام آمادگي کرده است و شروطي هم قرار داده است:

1. مناظره، ‌حضوري و رو در رو باشد.
2. به زبان عربي باشد.
3. فقط از قرآن باشد.

شرط نخست: مورد تائيد و قبول ما مي‌باشد. ولي به نظر مي‌رسد، اجرائي شدن اين شرط در وضعيت موجود، کمي دشوار يا غير ممکن باشد. اگر ايشان مي‌توانند به ايران تشريف بياورند، بسيار مناسب است. (ما نمي‌دانيم ايشان مشکل سياسي دارند يا خير؟) ما حاضريم تمام هزينه رفت و آمد و اقامت ايشان را در قم فراهم نماييم و «شبکه جهاني ولايت» آمادگي دارد از يک تا 20 جلسه گفت‌وگو و بحث با ايشان را به صورت حضوري و زنده پخش نمايد. يا اين‌که ايشان در «شبکه ماهواره‌اي نور»، شرايط حضور ما را فراهم نمايند. (ما خودمان با هزينه شخصي حاضر به شرکت در برنامه در آن شبکه هستيم). از آنجا که کشور إمارات، از حضور انديشمندان شيعي هراس دارد، ورود ما را به آن کشور ممنوع کرده است و در عين حال، آمادگي داريم که در صورت رفع ممنوعيت، در آن شبکه حضور يافته و گفت‌وگوي دوستانه و بحث علمي را دنبال نماييم.

اگر فراهم شدن اين شرط امکان پذير نباشد، ما پيشنهاد مي‌کنيم مناظره از طريق تلفن يا ويدئو کنفرانس انجام شود.

در ضمن، براي يک گفتگوي دوستانه و علمي، لازم است تمام شرايط و زمان براي طرفين مساوي بوده و مجري برنامه، شخصي بي‌طرف باشد و فقط وظيفه تقسيم عادلانه زمان را بر عهده داشته باشد و از دخالت در مباحث و قطع نمودن بي‌مورد کلام طرفين پرهيز نمايد.

شرط دوم: از آنجا که «شبکه ماهواره‌اي نور» و غالب بينندگان آن، فارسي‌زبان هستند يا با زبان فارسي آشنا هستند و آقاي حيدري نيز در آنجا به زبان فارسي صحبت مي‌کنند و شبهات و مطالب ضد شيعي را به زبان فارسي مطرح مي‌کنند، شرط عربي بودن گفت‌وگو، غير منطقي بوده و به نظر مي‌رسد اين شرط به دليل ترس از آشکار شدن حقايق اسلام و فرهنگ أهل بيت (ع) براي فارسي‌زبانان باشد که خيل عظيمي از مسلمانان و بينندگان را تشکيل مي‌دهند.

شرط سوم: ايشان خودشان را أهل سنت مي‌دانند. أهل سنت، يعني کسي که به سنت پيامبر اکرم (ص) عمل مي‌کند.

چطور شد ايشان در شعار دادن، أهل سنت هستند، ولي در گفتگو و مناظره، سنت را قبول ندارند و مي‌گويند من فقط با استفاده از قرآن گفتگو مي‌کنم؟!

به نظر مي‌رسد که شرط سوم ايشان نيز غير منطقي بوده و مخالف سيره و روش ايشان مي باشد و براي فرار از روشن شدن حقايق قرآن و سنت باشد؟

ايشان يا بايد از اين شرط‌ صرف‌نظر نمايد يا اينکه بگويند أهل سنت نيستند و أهل کتاب هستند. در اين صورت، ما نيز با ايشان ، با استفاده از کتاب، بحث و گفت‌وگو مي‌کنيم.

اما سؤال اينجاست که آيا ايشان مي‌توانند فقط با استفاده از قرآن و بدون استفاده از سنت و سيره پيامبر أکرم (صلي الله عليه و آله) ثابت کنند که نماز صبح 2 رکعت و نماز ظهر و عصر هر کدام 4 رکعت است؟؟

يا در کجاي قرآن آمده است که آيه غار در مورد ابو بکر است؟ که انکار آن را کفر مي دانند و ...

ما قبول داريم که قرآن، کتاب هدايت بشري است و بيانگر هر چيز است: (وَ نَزَّلْنَا عَلَيْکَ الْکِتَابَ تِبْيَانًا لِکُلِّ شَيْءٍ وَ هُدًى وَ رَحْمَةً وَ بُشْرَى لِلْمُسْلِمِينَ) سوره نحل/آيه89

ولي به نصّ صريح قرآن، تبيين و تفسير آن بر عهده رسول اکرم (ص) است: (وَ أَنْزَلْنَا إِلَيْکَ الذِّکْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَيْهِمْ) سوره نحل/آيه44

و ما ملزم به عمل به أوامر و ترک نواهي رسول اکرم (ص) هستيم: (وَ مَا آَتَاکُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ مَا نَهَاکُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا). سوره حشر/آيه7

اگر ايشان توانستند اصول و اعتقادات أهل سنت را از طريق قرآن ثابت کنند، ما نيز آمادگي داريم اصول و اعتقادات مذهب شيعه را که برگرفته از حقايق قرآني است، با استفاده از آيات شريفه ثابت کنيم.

بنده مجددا آمادگي کامل خود را براي گفتگوي دوستانه و بحث علمي، در يک محيط کاملا دوستانه، با آقاي عبد الله حيدري و ساير علماء و اساتيد دانشگاه‌ها و حوزه‌هاي علميه أهل سنت و وهابيت داخل و خارج کشور اعلام مي‌نمايم.

سيد محمد حسيني قزويني

منبع

خیلی ممنون از شما که این خبر را دادید اما یه مطلبی هست که آقای قزوینی اشتباه فهمیده آن هم شرط دوم مناظره است که مناظره عربی باشد

seyedziya;45965 نوشت:
شرط دوم: از آنجا که «شبکه ماهواره‌اي نور» و غالب بينندگان آن، فارسي‌زبان هستند يا با زبان فارسي آشنا هستند و آقاي حيدري نيز در آنجا به زبان فارسي صحبت مي‌کنند و شبهات و مطالب ضد شيعي را به زبان فارسي مطرح مي‌کنند، شرط عربي بودن گفت‌وگو، غير منطقي بوده و به نظر مي‌رسد اين شرط به دليل ترس از آشکار شدن حقايق اسلام و فرهنگ أهل بيت (ع) براي فارسي‌زبانان باشد که خيل عظيمي از مسلمانان و بينندگان را تشکيل مي‌دهند.

ایشان گفتند ما استدلالمان به قرآن باشد و زبان عربی و منظورشان این بود که ما ترجمه های اشخاص مختلف از قرآن را در نظر نگیریم بلکه استناد ما به قرآن با همان زبانی که نازل شده است باشد. نه آن طور که جناب قزوینی برداشت کرده اند.
من که دیگه به عملی شدن این مناظره امیدی ندارم شما چطور؟

عقیل;45974 نوشت:
خیلی ممنون از شما که این خبر را دادید اما یه مطلبی هست که آقای قزوینی اشتباه فهمیده آن هم شرط دوم مناظره است که مناظره عربی باشد

ایشان گفتند ما استدلالمان به قرآن باشد و زبان عربی و منظورشان این بود که ما ترجمه های اشخاص مختلف از قرآن را در نظر نگیریم بلکه استناد ما به قرآن با همان زبانی که نازل شده است باشد. نه آن طور که جناب قزوینی برداشت کرده اند.
من که دیگه به عملی شدن این مناظره امیدی ندارم شما چطور؟

[=Century Gothic]با سلام
و تشکر از سید ضیای گرامی بخاطر خبر !!!!
عقیل گرامی جالب که میگوید اشتباه برداشت شده؟!!

[=Century Gothic]ولی اگر یک کمی عمیق تر نگاه کنیم!!چیز دیگری برداشت میکنیم!!:Labkhand:
[=Century Gothic] اما یادم میاد که میگفتید فکر نکنم استاد قزوینی قبول کنند!!؟
حالا خواهیم دید چه کسی و کسانی از مناظره کردن طفره می روند !!:khandeh!:
یا حق!!!
ما هنوز منتظر مناظرات در سایت هستیم!!
:Gig:

موضوع قفل شده است