امر به معروف تو اتوبوس(بد حجابی)-فلسفه قیام عاشورا!

تب‌های اولیه

109 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امر به معروف تو اتوبوس(بد حجابی)-فلسفه قیام عاشورا!

بسم رب الحسین علیه السلام

از دوستم خداحافظی کردم ، ساک و وسایلم رو برداشتم و سوار اتوبوس شدم.از قم باید میومدم بوشهر...

از کمک راننده پرسیدم حاجی جای من کجاست؟ گفت اون صندلی...

رفتم نشتستم سرجام،چندثانیه بعدمتوجه شدم صندلی جلوی من یک خانومه وکنارش هم شوهرش نشستن.

یک خانوم بد حجاب....!!!

نگاهم رو از رو به رو دزدیدم و یک نگاهی به شوهره کردم دیدم یه سی و چند سالیش هست!

سرم رو انداختم پایین...

تو دو راهی امر به معروف کردن و نکردن گیر کردم.شرایط نشون میداد امر به معروفم بی اثره،

سرمو انداختم پایین.کمی گذشت.گردنم درد گرفت ، به خودم گفتم یعنی 17ساعت میخوای

سرت پایین باشه؟!؟!؟! تو ماشین هم که خوابت نمیبره.پس چیکار کنم؟!؟!

آهان! یه فکر بکر! کلاهی که داشتمو برادشتم گذاشتم رو صندلی جلویی!

آخیش!کلاه جلو دیدمو گرفت و دیگه موهای خانومه رو نمیدیدم.الحمد لله...

چند دقیقه ای گذشت و ما هم چشمون رو به گذر جاده دوخته بودیم.در همین حال حس کردم تو زاویه دیدم

یه عالمه مو میبینم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!نهههههههههههههههههههه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تا حالا شنیده بودم اما از نزدیک ندیده بودم!خدااااا!!!!!!!!!!!!!! باورم نمیشه!!!!!!!!!

خانومه رو سریش رو کامل در آورده بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ماه محرم!!!!!!!!!!!

دیگه جای تعلل نبود. زدم رو شونه مرده که جلوم بود گفتم حاجی به خانومت بگو روسریشو سرش کنه!!!

یه نگاهی به من کرد بعد به خانومه گفت میگه رو سریتو سرت کن!اونم سریع جمع کرد بساطشو...

کلاه رو دوباره گذاشتم بالا.ولی نه،انگار خانومه لج کرده بود.ظاهرا قضیه کلاه رو فهمیده بود!

اون قدر سرشون تکون داد تا کلاه افتاد.پیش خودم گفتم هنوز منو نشناختی،کلاه رو گذاشتم بالا با دست

محکم گرفتمش!!گفتم حالا تا دلت میخواد تکون بخور....

تو همین احوالات بودیم که اتوبوس برای شام توقف کرد.رفتیم پایین.

یه گوشه وایسادم واسه خودم که یه بنده خدایی اومد کنارم گفت چرا در اتوبوس رو بستن،بیرون سرده

بریم تو.... ، گفتم باز میکنن الان ، خلاصه کنم،سر صحبت باز شد ، کمی آشناش شدیم و منم خودمو معرفی

کردم و مشغول صحبت شدیم،از قضا وقتی میخواستیم بریم سر جاهامون بشینیم این بردار جدیدمون

گفت،حاجی بیا پیش من بشین من صندلی بغلیم خالیه!!!!!!از تنهایی بدم میاد....

تو دل خودم گفتم: خدا یا شکرت....! از شر اون زنه "گناهکاره موجب گناه" خلاصمون کردی....

الحمد لله الحمد لله الحمد لله

امام حسین علیه السلام در وصيت نامه و سخنراني خويش فرمودند:
مي خواهم امر به معروف و نهي از منكر كنم و طبق سيره و روش جدم و پدرم علي بن ابي طالب رفتار كنم...

و نيز فرمودند:
خدايا! همانا تو می دانی که آنچه از ما سر زد به خاطر دنيانبودبلكه هدف مااين بودكه نشانه هاي دينت را به
جاي خود برگردانيم و سرزمين تو را اصلاح كنيم...
(تحف العقول , ص 416-417)

قسمتی اززیارت ناحیه مقدسه(سوگواره حجة بن الحسن-عج-بر جد بزرگوارش حسین بن علی-علیه السلام-) :

سلام بر آن بدن های چاک چاک و آغشته به خون...
سلام بر آن لب های خشکیده...
سلام بر آن اعضای تکه تکه شده...
سلام بر آن سرهای بالای نیزه رفته...
سلام بر آن کشته شده ی مظلوم...
سلام بر آن نوگل شیرخوار....
سلام بر آن گونه ی خاک آلود...

شرمنده طولانی شد
التماس دعا

واقعا گاهی تو پیدا کردن مقصر برای این اتفاقات می مونم!؟:please:
هیچکس هیچ کاری نمیکنه! حتی خود ما نهایت کارمون افسوس خوردن و دعا کردن برای هدایت این آدم هاست!
اما دولت، آموزش و پرورش، وزارت علوم، مجلس، مردم، خانواده ها کجان؟؟؟
کی باید فرهنگ حیا و عفاف رو برای دختر و پسرها جابیندازه، جز خودمون؟!:Ghamgin:

سلام

یه روز تو مترو بحث بالا گرفت!!!

من امر به معروف کردم که منجر به بحث شد:Gol:
این جور امر ها بده ؟ حکم اش چیست؟

شرط امر به معروف اینه که بدونی در طرف اثر داره و اون رو بیشتر سر لج نمی اندازه. و ضمناً طرز بیان هم خیلی مهمه! سعی کنید بدون ایجاد حساسیت صحبت کنین!

mkk1369;165626 نوشت:

یه روز تو مترو بحث بالا گرفت!!!
من امر به معروف کردم که منجر به بحث شد:gol:
این جور امر ها بده ؟ حکم اش چیست؟

سلام،
آمر به معروف و ناهی از منکر باید احتمل اثر بده بنابراین اگر میدونه تاثیر نداره واجب نیست.
اگر امر و نهی سبب ضرر آبرویی یا ضرر مالی قابل توجه میشود تکلیف امر به معروف ساقط است...
(ر.ک: تحریر الوسیله ، جلد 1 ، باب امر به معروف و نهی از منکر)

rahiil;165627 نوشت:
طرز بیان هم خیلی مهمه! سعی کنید بدون ایجاد حساسیت صحبت کنین!

پیامبر اکرم(صلوات الله علیه) : کسی که امر به معروف می کند باید این کار را به روش خوبی انجام دهد.(کنزالعمل)

tsh313;165646 نوشت:
سلام، آمر به معروف و ناهی از منکر باید احتمل اثر بده بنابراین اگر میدونه تاثیر نداره واجب نیست. اگر امر و نهی سبب ضرر آبرویی یا ضرر مالی قابل توجه میشود تکلیف امر به معروف ساقط است... (ر.ک: تحریر الوسیله ، جلد 1 ، باب امر به معروف و نهی از منکر)

سلام

نمی دانم برای شما هم اتفاق افتاده هرچه بخواهید تلاش کنید نگویید اما نتونید و یکهو زبانتان شروع به امر به معروف کنه

یا اصلا همین طوری یهو امر به معروف کنه؟

این بده؟

آخرش جوری شد که بحث به حجاب کشید
و اخرش که به اخر خط رسیدیم گفتم تو برای خدا حجاب سرت می کنی نه برای(... نمی توانم بگ س 30 است خودتون فکر کنید بهانه های مردم را در می یابید)

tsh313;165647 نوشت:
پیامبر اکرم(صلوات الله علیه) : کسی که امر به معروف می کند باید این کار را به روش خوبی انجام دهد.(کنزالعمل)

خوب این روش خوب چیست؟

چه طوری باید فهمید

اونم وقتی امر ات به بحث کشیده می شه!!

rahiil;165627 نوشت:
شرط امر به معروف اینه که بدونی در طرف اثر داره و اون رو بیشتر سر لج نمی اندازه. و ضمناً طرز بیان هم خیلی مهمه! سعی کنید بدون ایجاد حساسیت صحبت کنین!

می دانی فک کنم کمی لج کرد که به بحث کشید اما نمی دانم اخرش بالاخره چه شد

چون اخرش گفتم تو برای خدا این کار را می کنی

نه سرما و گرما
و 2 مامور روی شونه هات هست

همسر یک جانباز بود(به گفته خودش)

:Gol:

واقعا چرا باید جامعه این طوری بشه؟

باید چه کار کرد؟

حجاب اش بد نبود(مانتویی ساده و سنگین)

اما روسری؟

باید چه کار کنیم؟

mkk1369;167046 نوشت:
خوب این روش خوب چیست؟

[=Franklin Gothic Medium]با سلام و آرزوی قبولی عزاداریها

حقیر به سهم خود از تلاش و همفکری و دغدغه های دوستان جهت احیای هرچه بهتر فریضه امر به معروف و نهی از منکر تشکر میکنم و دعا میکنیم آقا اباعبدالله الحسین(علیه السلام) همگی ما را جهت انجام این فریضه فراموش شده مدد رساند.
همانطور که کاربران بزرگوار اشاره نمودند،از شرایط امر و نهی احتمال تاثیر است(1)،ولی نباید بلافاصله در جایی که به نظر احتمال عدم تاثیر می رود،کنار کشید بلکه باید دنبال راهی جهت تاثیر گشت، که این هم در مورد افراد مختلف و با توجه به شرایط زمان و مکان متفاوت می شود.بنابراین نمی توان یک روش کلی برای همه و در همه جا و در تمام اوقات تجویز نمود.هرشخص،با در نظر گرفتن مراتب امر و نهی باید به این مهم اهتمام ورزد.
اما حداقل وظیفه ای که همگی می توانیم آن را انجام دهیم تذکر لسانی(بدون جنجال و بحث و البته با بیان زیبا و رعایت ادب و احترام) است که در فرمایشات رهبر معظم آیه الله خامنه ای نیز برآن تاکید میشود مبنی بر اینکه منکری را که دیدید،با زبان تذکر دهید. جهت تکمیل مباحث به لینک ذیل مراجعه شود:http://www.askdin.com/showthread.php?t=10719

1.[=Franklin Gothic Medium] امام خمینی ره ، توضیح المسائل مسأله 2791

با سلام و تشکر از مطالب دوستان و استاد بزرگوار

یکی از چیزایی هم که موثره توی امر و نهی اینه که کسی که می خواد امر و نهی انجام بده اول خودش رو پرورش داده باشه و خودش عامل باشه

البته منظورم این نیست که مثلا اگه می خواد دزدی نکردن رو تذکر بده خودش دزد نباشه
اگه بخواد حجاب رو تذکر بده خودش بد حجاب نباشه

منظورم اینه که خودش دارای فضیلت های اخلاقی زیادی باشه که شخصی محبوب و دوست داشتنی باشه تا حرفش هم مورد پذیرش قرار بگیره

و این حتی می تونه توی برخورد های اولیه هم نمود پیدا کنه و موثر باشه

و این محبوب بودن در پرتو تعدیل شدن با عمل به آموزه های دینی محقق میشه . مثلا در مباحث اخلاقی

ادب و تواضع داشتن هم در این امر بسیار موثره .

اگر هم گاها طرف مقابل دارای تکبر هست باید با تکبر باهاش برخورد بشه . ( طبق روایت)

خوندن سیره ائمه هم می تونه موثر باشه درباره چگونگی امر و نهی

اگر سن طرف مقابل خیلی بیشتره بهتره یه بزرگتر باهاشون صحبت کنه .

استفاده از واسطه ای که اون شخص ازش حرف شنوی داره هم می تونه موثر باشه

گاها هم تذکر دادن در قالب شوخی موثره طرف هم ناراحت نمیشه
یه بار به یه خانم که جای مادر من بودن موهاشون هم بیرون بود گفتم
موهاتون خیلی خوشگله من که دارم غش می کنم خدا به داد آقایون برسه .
خندشون گرفت گفت یعنی موهای من تا این حد خوشگله . بعدم موهاشون رو پوشوندن
( ولی خداییش موهاش اصلا هم خوشگل نبود )
ولی خوب دیگه فهمید که باید بپوشونه
بعد هم ازشون عذرخواهی کردم که نکنه ناراحت شده باشن . ایشون هم اتفاقا تشکر کردن که تذکر دادم

همیشه هم نباید انتظار داشته باشیم همون موقع امر و نهی اثر کنه
قطعا بسیاری از افراد چیزی رو که تذکر میدی طرف میره روش میفکره و بعد مراعات می کنه .
مثلا یه جایی رفته بودیم مراسم عزاداری مخصوص خانم ها بود توی یکی از منازل
دیدم با اینکه توی خونشون جا بود رفتن بیرون توی حیاطشون واسه عزاداری
توی بلندگو با اون صدای ریتم دارشون و اکو . مداحی می کردن خونهه هم نزدیک خیابون بود . صداشون کاملا می رفت بیرون

با خانم همسایمون به صاحب خونه گفتیم فایده نداشت .با خانم مداح هم که صحبت هایی داشتیم فایده نداشت .آخرش هم گفت گناهش پای خودم . می گفت حضرت زینب تو کربلا جلو این همه نامحرم حرف زد چیزی نبود بهشون گفتم ایشون اونجا رو مجبور بودن اگه زینب نبود واقعه کربلا مرده بود بعدم نمی خواستن با آواز و همخوانی یه عده خانم واسه مردم صحبت کنن که.
وقتی هم که بهشون گفتم من دارم طبق نظر رساله می گم . گفتن این رساله ها قدیمی شده .
پناه بر خدا

ما که نرفتیم توی حیاط ولی به خانم همسایمون گفتم ایشون درسته که الان نپذیرفتن ولی ممکنه برن روش فکر کنن . ببین کارشون اشتباه بوده .

اتفاقا شب بعد که رفتیم چون بعد از مراسم مسجدمون بازم دوست داشتیم توی یه مراسم عزاداری باشیم .دیدیم مراسمشون رونه تنها برده بودن تو ، صدای بلندگو رو هم خیلی آروم کرده بودند .

برای من این بحث خیلی مهمه مطالبی رو که نوشتم رو حساب تجربه و راهنمایی ها و پرسش پاسخ هایی بود که با اساتید و روحانیون داشتم و مطالبی که روش فکر می کردم. اما تصمیم داشتم بعد از امتحانات 1000 تا کتاب راجع بهش بخونم .چون در برخی موارد اوضاع جامعه زیادی داغونه اگه امر و نهی نباشه معلوم نمیشه چی میشه . اگه دوستان هم اطلاعاتی دارند بفرمایند استفاده میبریم .

با آرزوی موفقیت همگان

روشنا;167219 نوشت:
اما تصمیم داشتم بعد از امتحانات 1000 تا کتاب راجع بهش بخونم .

:soal::soal:
اما مهم اینه که آدم دونسته هاش رو چه طور عملی کنه که هم درست باشه و هم اثرگذار!

باسلام:Gol:
استاد مطهری نظرشان بر این بود که در مواردی که احتمال میدهید ممکن است کلامتان اثر گذار نباشد بهتر است از کس دیگری کمک بگیرید . شاید خیلی از ما برایمان شرایط مشابهی پیش آمده باشد .خود منهم چند وقت پیش در صحن امام رضا ناچارا در چنین موقعیتی قرار گرفتم. در نزدیکی حرم یکی از خادمان را دیدم که با ابزاری که در دست داشت و شاید همه دیده باشند خانمها را امر به رعایت حجاب میکرد و در همین اثنا دو جوان که ظاهرا پرورش اندام کار کرده بودند با سر و وضعی نامناسب و استینهای کوتاه و بازوان خالکوبی! نزدیک درب ورودی حرم شدند. وقتی از کنارم رد شدند من نا خود آگاه متوجه لبخند چند دختران جوان شدم که کمی دورتر ایستاده بودند و حس کردم که خوب حواس اینها هم ظاهرا بد جوری پرت شد! احساس تکلیف کردم که تذکری به آقایان دهم که لا اقل به این فضای معنوی احترام بگذارند . منتظر روشی موثرتر بودم که خدا کمک کرد و فردی روحانی را یافتم که نزدیکم بود و سپس او به نزد جوانان رفت تا با آنان حرف زده و تدکری دهد..
در ادامه صحبت دوستمون هم باید بگم که این کاملا نظر منطقی است که برای اینکه کلام تاثیر گذار باشد باید انسان ابتدا اصلاح را از خود شروع کند ولی باز به یک نکته هم باید توجه داشت , انسان گاهی به تکلیف و به آنچه که میداند صد در صد درست است عمل میکند هر چند ممکن است خودش در مواردی کامل نباشد و خدائیش هیچکس نمیتواند چنین ادعایی بکند . بحث امر به معروف بحث بی تفاوت نبودن است. حتی با یک نگاه و یا یا ترک محل و......

روشنا;167219 نوشت:
اما تصمیم داشتم بعد از امتحانات 1000 تا کتاب راجع بهش بخونم

اینی که من نوشتم دلیلش این بود کعه در این باره سوالات زیادی دارم که بدنبال جواباشم به اندازه همون 1000 تا

rahiil;167291 نوشت:
اما مهم اینه که آدم دونسته هاش رو چه طور عملی کنه که هم درست باشه و هم اثرگذار!

که یکیش هم اینی هست که شما نوشتید .

rahiil;167291 نوشت:
:soal::soal:

خوندن کتاب این همه تعجب داره :Moteajeb!::Gig:

این حرفها کدومه الان تو همه جای دنیا دارن زنها بدون روسری میگردن و واقعا همه چی عادی شده همین ترکیه همین لبنان که انقدر سنگش رو به سینه میزنیم داشتن و نداشتن روسری مهم نیست و کسی هم نگاه نمیکنه به همدیگه انقدر بسته بوده فضا که همه حریص شدند

به نام دخا.

omidhadi;187091 نوشت:
این حرفها کدومه الان تو همه جای دنیا دارن زنها بدون روسری میگردن و واقعا همه چی عادی شده همین ترکیه همین لبنان که انقدر سنگش رو به سینه میزنیم داشتن و نداشتن روسری مهم نیست و کسی هم نگاه نمیکنه به همدیگه انقدر بسته بوده فضا که همه حریص شدند

بله. همه چيز عادي شده. شوهر با يك زن ديگه عادي شده. همسر با يك مرد ديگه ، عادي شده. بي غيرتي عادي شده. سردرگمي بچه از اينكه به كي بگه بابا عادي شده. طلاق ، عادي شده. استفاده ابزاري عادي شده.

با آرزوي موفقيت ، ستايشگر :Gol:

با او
سلام و ادب؛

اولا یک حدیث که بسیار مورد توصیه ی آیت الله بهجت هم بود؛

مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَى عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنِ الْحَجَّالِ عَنِ الْعَلَاءِ عَنِ ابْنِ أَبِي يَعْفُورٍ قَالَ قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع؛

كُونُوا دُعَاةً لِلنَّاسِ بِغَيْرِ أَلْسِنَتِكُمْ لِيَرَوْا مِنْكُمُ الْوَرَعَ وَ الِاجْتِهَادَ وَ الصَّلَاةَ وَ الْخَيْرَ فَإِنَّ ذَلِكَ دَاعِيَةٌ

الكافي/ 2/ 78/ باب الورع

... عَنِ ابْنِ مَحْبُوبٍ عَنِ الْعَلَاءِ بْنِ رَزِينٍ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ أَبِي يَعْفُورٍ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ؛

كُونُوا دُعَاةً لِلنَّاسِ بِالْخَيْرِ بِغَيْرِ أَلْسِنَتِكُمْ لِيَرَوْا مِنْكُمُ الِاجْتِهَادَ وَ الصِّدْقَ وَ الْوَرَعَ

الكافي/ 2/ 105/باب الصدق و أداء الأمانة

که همانطور که می بینید توصیه شده که مردم را با غیر از زبانمان به حق دعوت کنیم. که اصلی ترین مصداق تذکرغیر زبانی، تذکر با عمل است. ما وقتی خودمون عملمون درست باشه، مظهر یک انسان معنوی و خدایی باشیم، نا خودآگاه، حضور و جودمون، منشاء تغییر و تصحیح دیگران می شه. بدون اینکه بریم، تذکّر زبانی بدیم، اون هم جواب ما رو بده، منجر به مشاجره ی لفظی بشه و فرد آیا قبول بکنه یا نکنه، گاهی هم در ظاهر برای اینکه از شرّ ما راحت بشه می گه بله درست میگید، و ظاهرا قبول می کنه ولی قبول که نکرده هیچ، به کارش ادامه میده.
البته تذکّر غیر زبانی، حالات بالاتری هم داره که برای هر کسی میسّر نیست، که فرد به قدری شدّت نورانیت پیدا می کنه که مظهر جمال و جلال الهی می شه و به صرف حضورش یا نه، حتّی به صرف اراده اش کسی تصحیح می شه. مثل موارد متعدد داستان هایی که از عرفا نقل شده که اراده کردند ولو از راه دور و کسی درست شده، یا یک کلمه اگر درست یادم باشه به کسی که اسمش عبد الفرار بوده، گفتن که تو فرار از خدا می کنی یا فرار به سوی خدا؟ یا طرف اسمش علی بوده، در نجف گفتن: این هم علی است(اشاره به حرم حضرت) و تو هم علی هستی؟! و... و فرد زیر و رو شده.
سخن که از دل برآید-لاجرم بر دل نشیند. ما می خواهیم تنبلی کنیم، معنویت و نورانیت پیدا نکنیم، حرفمون و تذکرمون هم اثر داشته باشه، این که نمی شه. به آیت الله قمشه ای اگر درست یادم باشه می گن بیایید برای یک عده ای سخنرانی کنید، ایشون میگه برای موعظه و سخنرانی من 40 روز وقت می خوام. آنها هم فکر کردند که حرف های خیلی ویژه ای ایشان خواهد زد. بعد از 40 روز می آد و همین توصیه های ساده می کنه که نماز بخوانید، دروغ نگویید و...، با تعجب بعد جلسه می پرسند شما برای همین تذکرات 40 روز وقت خواستید؟! ایشان گفت، 40 روز است به کمال همین چند مورد را رعایت کردم و عمل کردم، تا الان آمدمو اینجا تذکّر دادم. تذکّر زبانی آدم غیرعامل، معمولا اثر نمی کند، مگر اینکه در شرایط ویژه ای خدا یک اثر ویژه ای در کلام او بنهد. بهترین راه تاثیر معنوی در دیگران، کسب معنویت است، چنان که در قاعده ی عقلی گفتند که «فاقد شیء، مُعطی شیء نمی شود.» یعنی کسی یا چیزی که خاصیت الف را نداشته باشد، هیچ وقت به چیز دیگر نمی تواند خاصیت الف را بدهد. کسی که معنویت، صدق و... ندارد، نمی تواند به دیگری معنویت و صدق و... بدهد. راه دیگر سازی، خود سازی است.

یک تذّکر؛

یک تذرک هم بدهم، یکی از دوستان نوشته بود که به خانمی که حجاب خوبی هم داشته، مانتو و روسری بوده، تذکر داده و به بحث کشیده. عزیز دل! امر به معروف، یعنی امر به واجب، شما که نباید برای سلیقه ی حجاب فرد هم بهش امر به معروف کنید. مهم اینه که فرد حدود الهی را رعایت بکند که آن خانم رعایت کرده بوده. قرار نیست که ما از همه توقّع دین داری حدّاکثری داشته باشیم.
خصوصا در این زمانه، اگر دیدید کسی بصورت حدّاقلی هم رعایت می کنه، خیلی موجب خوشحالی است و نباید فرد را زده کنیم. مواظب باشیم که احساس وظیفه ی غیرلازم و مخرّب نکنیم.

البته ممکن است بگویید که توصیه ی دیگران به کار بهتر و به عمل مستحب، هم امر به معروف به معنای لغوی است، ولی این برای توصیه به یک فرد غریبه نیست. به علاوه توصیه به مستحبات و امور بهتر، و امور فرا واجب، برای فضای دوستانه ای است، برای کسی که او را می شناسیم و یک توصیه ای هم می کنیم. نه اینکه برویم یقه ی کسی را وسط خیابان بگیریم که شما که حدود شرعی را رعایت می کنید، باید مستحبات را انجام دهید. شما که روسری هم داری، باید چادر داشته باشی. این اصلا خوب نیست، و اثر خوبی هم نداره، خصوصا در جامعه ی امروز ما.
یک نکته را هم دقّت کنید که گاهی هم افراد در موارد اختلافی مراجع می روند و به دیگران تذکّر می دهند. دقّت کنید که یک مسائلی که اختلافی است، در مورد اونها که نباید بریم و به دیگران تذکّر بدهیم. البته این حالت کم پیش میاد، ولی چون مواردی پیدا کرده و می کنه، گفتم تذکّر بدم.

پیوسته متعادل و متعالی
یاحق

ستايشگر;187093 نوشت:
به نام دخا.

بله. همه چيز عادي شده. شوهر با يك زن ديگه عادي شده. همسر با يك مرد ديگه ، عادي شده. بي غيرتي عادي شده. سردرگمي بچه از اينكه به كي بگه بابا عادي شده. طلاق ، عادي شده. استفاده ابزاري عادي شده.

با آرزوي موفقيت ، ستايشگر :gol:

چه ربطی داره یعنی هر کسی روسری نداره با کسای دیگه ارتباط جنسی داره؟ چه تفکر معیوبی پس همون تو لبنان و ترکیه و ملزی و این همه کشور اسلامی که بعضی ها که روسری ندارند کافر هستند و لابد نجس هستند و با همه هم رابطه نامشروع دارند؟ نداشتن روسری برای یک زن بی غیرتی هیست ای کاش که تو چیزهای دیگه هم غیرت داشتیم غیرتمون فقط واسه این چیزها نبود سه هزار میلیارد تومانتون رو خوردن کو غیرتتون؟ مگه بر فرض که مسلمان هستیم به زور باید همه مسلمان باشند؟ بهشت مگه زورکیه؟ وقتی که تو فرانسه روسری رو از سر دخترها ورمیدارند تو مدارس و دانشگاه چرا ما ناراحت میشیم؟ خوب کسی هم که به زور میخواهیم بگیم روسری سرت کن خوب اون هم ناراحت میشه در ضمن موافق بی حجابی نیستم از بی بند و باری هم اصلا خوشم نمیاد اما خیلی از خانم هایی رو میشناسم که بسیار با سواد و روشنفکر هستند و انسانهای خوب و وارسته ای هستند اما خوب بحث حجاب روسری رو قبول ندارند

سلام دوست عزیز.یکم برگردیم به چندصد سال پیش که اروپای امروزی که خدارا قبول ندارد و دین های تحریفی راپذیرغته اند.در ان زمان اروپا خدارا میپرستید.همه با حجاب های کامل.در ان موقع مردم نماز میخواندند.
الان در اروپا کمترین کسایی رامیبینی روسی بزنند.مگر همان مسلمانهای آنجا.
این که کسی روسری داره یانداره که خدایی کرده خراب باشد نیست بحث این است که این یک نوعی فرهنگ سازی برای کشورمان است.زمان شاه گفتند به زور حجاب را کنار بزارند ومردم قیام کردن.اما در دوره خاتمی او بدون اینکه حرفی از حجاب بزند مدگرای کرد و مدهای غرب را وارد کرد.یجوری خواستند حجابمان را بدزدند.ازراه مد گرایی حجابمان را ربودند.خدایش من بیست سالمه کل عمرمو حساب کنی ده سالشو بیرون بودم.اونم فقط راه مدرسه و دانشگاهه.
امید وارم متوجه شده باشید.
بدانید با زور نمیتوان چیزی را از کسی بگیرید,با دوستی میتوان او رانابود کرد.
من الان به تو بگم بیا سیگاربکش نمیکشی ولی اگه دوسال باهات دوست باشم صددر صد توهم سیگار میکشی.بنابراین کسی حتی روسری داره ولی موهایش معلوم است در کل گناه برایش حساب می اید چون مد است کسی گناه رانمیبینه.
ازیه مورچه میپرسند رو اجر داری راه میری گفت نه رو زمینم بلندش کردن بعد متوجه شد که رو اجر بوده.گفت هر جایی که هستسیم باید بادید بیشتر بهش بنگریم

omidhadi;187091 نوشت:

این حرف شما از چند جهت اشکال داره:

1- معناش اینه که دیگه کسی میل جنسی نداره یا اینکه خانمها براشون میل جنسی ندارن و یا خبر ندارید از آمار بالای تجاوز جنسی در غرب.

2- یعنی دیگه خانما برای شوهراشون جذابیت ندارن و این فاجعس.

3- یعنی (نعوذبالله) خدا روش خوبی رو برای تربیت بشر ارائه نداده و از اون بهتر اینکه شما میگید.

4- هرکی هرطور که دلش می خواد می تونه در جامعه حضور پیدا کنه و این یعنی آزادی مطلق که خود غربیها در علوم اجتماع و روانشناسی شون این آزادی مطلق رو باطل میدونن.

5- این حرف شما به این معناس که جوامع رو در واکنش به موقعیت ها و قوانین یکی می دونید و هنوز بررسی نکردید که با توجه به تفاوت فرهنگ ها و اقلیم و ..... بازخورد مسائل در جوامع بشری متفاوته و یکی نیست.

با سلام.
در مورد حجاب اقوام و دوستان مثل خاله يا زن عمو و ... سوالي داشتم.
اين افراد از لحاظ عقايدي خوب هستند و حجاب درست دارند ولي در محيط خودماني گاهي كمي از موهايشان در اثر بيحواسي يا سهل انگاري مشخص هست كه من چون جوان هستم هنوز روم نميشه بگم.
آيا تذكر دادن واجب است.
يا در بعضي ادارات نيز ميبينيم طرف كمي از موهايش از زير روسري مشخص است.آيا تذكر دادن به اين افراد سختگيري محسوب نميشود.
آيا در آنان دين زدگي به وجود نمي آورد؟
با تشكر از سايت بسيار عاليتون.
يا علي(ع)

عرفان;187613 نوشت:

این حرف شما از چند جهت اشکال داره:

1-معناش اینه که دیگه کسی میل جنسی نداره یا اینکه خانمها براشون میل جنسی ندارن و یا خبر ندارید از آمار بالای تجاوز جنسی در غرب.

2- یعنی دیگه خانما برای شوهراشون جذابیت ندارن و این فاجعس.

3-یعنی (نعوذبالله) خدا روش خوبی رو برای تربیت بشر ارائه نداده و از اون بهتر اینکه شما میگید.

4- هرکی هرطور که دلش می خواد می تونه در جامعه حضور پیدا کنه و این یعنی آزادی مطلق که خود غربیها در علوم اجتماع و روانشناسی شون این آزادی مطلق رو باطل میدونن.

5- این حرف شما به این معناس که جوامع رو در واکنش به موقعیت ها و قوانین یکی می دونید و هنوز بررسی نکردید که با توجه به تفاوت فرهنگ ها و اقلیم و ..... بازخورد مسائل در جوامع بشری متفاوته و یکی نیست.

1- میل جنسی دارند اما جایش رو هم دارند که خالی کنند و اینقدر حریص نیستند هر خانه ای دستشویی هم میخواد همه که نمیتونند ازدواج کنند صیغه هم که هزار ماشاالله یا واسه شخصیتهای ...پس بقیه چی کار کنند؟ همین سختگیریها کار را خرابتر کرده مگه از آمار بالای تجاوزات جنسی در ایران بیخبر هستید؟ انقدر حریص هستند که یک جا شهوت بر عقل قلبه میکنه و اون کاری که نباید انجام بدهند انجام میشه در ایران که لواط هم زیاده چه برسه به تجاوز منتها به دلیل حفظ آبرو در ایران خیلی از مردم وقتی تبهشون تجاوز هم میشه دیگه دنبالش رو نمیگیرند
2-چرا جذابیت ندارند از کجا به این تنیجه رسیدید؟ حجاب اجباری فقط تو ایرانه جای دیگه نیست تنها کشوری که حجاب اسلامیه ایرانه
3-این روش فقط در ایران اجرا میشه و میبینید الحمدلله چقدر هم که بد جواب داده
4- هر کی هر طور دلش بخواد نه اتفاقا در بعضی از ایالتهای آمریکا پوشیدن شلوار خیلی تنگ و فاق کوتاه حتی برای مردان جرم هست و جریمه دارد این طوری هم نیست فقط در مورد روسری در ایران فقط اجباریه
5-اتفاقا این قوانینی که از روی اجبار اسلامی به مردم تحمیل میشه برای خیلی از مردم قابل قبول نیست چرا که در خیلی از جوامع اسلامی میتونین روسری داشته باشین و میتونین نداشته باشین دلبخواه هست حق انتخاب وجود داردو در ضمن این اقلیم ایران فکر کنم با همه اقلیمها لابد فرق میکنه

[=Times New Roman]سلام
جناب omidhadi ، ممنون از مشارکتتون در بحث.

این تاپیک رو ببینید (کوتاهه ، طولانی نیست):

آمارهایی از جنس آخرالزمانی!

omidhadi;187805 نوشت:
1- میل جنسی دارند اما جایش رو هم دارند که خالی کنند و اینقدر حریص نیستند هر خانه ای دستشویی هم میخواد همه که نمیتونند ازدواج کنند صیغه هم که هزار ماشاالله یا واسه شخصیتهای ...پس بقیه چی کار کنند؟ همین سختگیریها کار را خرابتر کرده مگه از آمار بالای تجاوزات جنسی در ایران بیخبر هستید؟ انقدر حریص هستند که یک جا شهوت بر عقل قلبه میکنه و اون کاری که نباید انجام بدهند انجام میشه در ایران که لواط هم زیاده چه برسه به تجاوز منتها به دلیل حفظ آبرو در ایران خیلی از مردم وقتی تبهشون تجاوز هم میشه دیگه دنبالش رو نمیگیرند
2-چرا جذابیت ندارند از کجا به این تنیجه رسیدید؟ حجاب اجباری فقط تو ایرانه جای دیگه نیست تنها کشوری که حجاب اسلامیه ایرانه
3-این روش فقط در ایران اجرا میشه و میبینید الحمدلله چقدر هم که بد جواب داده
4- هر کی هر طور دلش بخواد نه اتفاقا در بعضی از ایالتهای آمریکا پوشیدن شلوار خیلی تنگ و فاق کوتاه حتی برای مردان جرم هست و جریمه دارد این طوری هم نیست فقط در مورد روسری در ایران فقط اجباریه
5-اتفاقا این قوانینی که از روی اجبار اسلامی به مردم تحمیل میشه برای خیلی از مردم قابل قبول نیست چرا که در خیلی از جوامع اسلامی میتونین روسری داشته باشین و میتونین نداشته باشین دلبخواه هست حق انتخاب وجود داردو در ضمن این اقلیم ایران فکر کنم با همه اقلیمها لابد فرق میکنه

1- خوب جایش را دارند پس چرا آمار بالایی (خیلی بیشتر از ایران) برای کودکان خیابانی و نامشروع دارند.
استاد زبان ما در دانشگاه که لندن زندگی کرده بود می گفت: شنبه و یک شنبه ها پلیس لندن به حالت آماده باش در می آمد چون دزدی و تجاوز و مستی و ... خیلی رخ می داد و ناآرامی می شد.(از جمله در کاواره ها)
یا استاد دیگر ما که آمریکا زندگی کرده بود می گفت: کانون خانواده ها در این کشور به حدی گسستس که پدر ، پسر را سالهای سال نمی بیند و روان شناسان و جامعه شناسان همین کشور یکی از مهمترین ریشه های این فاجعه را آزادی جنسی و بی بند و باری می دانند.
به نظر شما چرا سارکوزی رییس جمهور ، به قدری خراب کاری می کند که بازیچه دست مطبوعات می شود.
و هزار و یک حرف دیگر که جایش اینجا نیست.
سخت گیری نیست بی اطلاعی از احکام صیغه و راه های کنترل شهوت و ... است که بعضی مردم به دنبال آن نیستند و راضی به حرام اند.

2- از اونجایی که باتوجه به رشته دانشگاهیم مقالات انجمن روان شناسی آمریکا رو مطالعه کردم که خود معترفند به این حرف.
بله، در ایران فرهنگ سازی درباره حجاب نشده و ما در این زمینه کوتاهی کردیم.

3- اینکه در ایران جواب نداده علاوه بر نکته مورد قبلی، تهاجم فرهنگی و شهوت رانی بعضی رو هم اضافه کنید.
4- حالا که قبول کردید: (( هرکی هرطور نه )) پس بگید چطور آره؟ بگید : کی بگه که چطور؟
5- در روان شناسی هم این اجبار تایید می شود(پس آنها را هم محکوم کنید) اما دو پازلش کم است.

فرهنگ سازی و اراده مردم

ما به شما جوانان و اهل فکر نیاز داریم تا فرهنگ صحیح اسلام را تفهیم و اجرا کنیم.

بیت الاحزان;187703 نوشت:
در مورد حجاب اقوام و دوستان مثل خاله يا زن عمو و ... سوالي داشتم. اين افراد از لحاظ عقايدي خوب هستند و حجاب درست دارند ولي در محيط خودماني گاهي كمي از موهايشان در اثر بيحواسي يا سهل انگاري مشخص هست كه من چون جوان هستم هنوز روم نميشه بگم. آيا تذكر دادن واجب است. يا در بعضي ادارات نيز ميبينيم طرف كمي از موهايش از زير روسري مشخص است.آيا تذكر دادن به اين افراد سختگيري محسوب نميشود. آيا در آنان دين زدگي به وجود نمي آورد؟

با سلام و احترام و تشکر از سوال شما

دغدغه شما در زمینه انجام تکالیف دینی جای بسی تحسین دارد و در مورد سوال هم با توجه به شرایط و مراتب امر به معروف و نهی از منکر

واجب است تذکر دهید.
برای آگاهی بیشتر تاپیک زیر را مطالعه نمایید:
http://www.askdin.com/thread10719.html )
و قطعا توجه دارید که تفاوت سن و یا جوانتر بودن و خجالت، نباید مانع از انجام این فریضه شود چه بسا با
بیانی دلسوزانه تاثیر عمیقی برجای بگذارد و نه تنها زدگی از دین ایجاد نشود بلکه رغبت به ترک این منکر را بوجود بیاورد.

موفق و سربلند باشید.

نور;187935 نوشت:
و قطعا توجه دارید که تفاوت سن و یا جوانتر بودن و خجالت، نباید مانع از انجام این فریضه شود چه بسا با بیانی دلسوزانه تاثیر عمیقی برجای بگذارد و نه تنها زدگی از دین ایجاد نشود بلکه رغبت به ترک این منکر را بوجود بیاورد.

سلام

پس با توجه به بیانات ایشان امر به معروف مستحب است نه واجب درست است؟:hamdel:

mkk1369;187936 نوشت:
پس با توجه به بیانات ایشان امر به معروف مستحب است نه واجب درست است؟

با سلام و احترام
امربه معروف و نهی از منکر با حصول شرایطتش واجب است.

امام خمینی،توضیح المسائل،م2791

عرفان;187887 نوشت:

1- خوب جایش را دارند پس چرا آمار بالایی (خیلی بیشتر از ایران) برای کودکان خیابانی و نامشروع دارند.
استاد زبان ما در دانشگاه که لندن زندگی کرده بود می گفت: شنبه و یک شنبه ها پلیس لندن به حالت آماده باش در می آمد چون دزدی و تجاوز و مستی و ... خیلی رخ می داد و ناآرامی می شد.(از جمله در کاواره ها)
یا استاد دیگر ما که آمریکا زندگی کرده بود می گفت: کانون خانواده ها در این کشور به حدی گسستس که پدر ، پسر را سالهای سال نمی بیند و روان شناسان و جامعه شناسان همین کشور یکی از مهمترین ریشه های این فاجعه را آزادی جنسی و بی بند و باری می دانند.
به نظر شما چرا سارکوزی رییس جمهور ، به قدری خراب کاری می کند که بازیچه دست مطبوعات می شود.
و هزار و یک حرف دیگر که جایش اینجا نیست.
سخت گیری نیست بی اطلاعی از احکام صیغه و راه های کنترل شهوت و ... است که بعضی مردم به دنبال آن نیستند و راضی به حرام اند.

2- از اونجایی که باتوجه به رشته دانشگاهیم مقالات انجمن روان شناسی آمریکا رو مطالعه کردم که خود معترفند به این حرف.
بله، در ایران فرهنگ سازی درباره حجاب نشده و ما در این زمینه کوتاهی کردیم.

3- اینکه در ایران جواب نداده علاوه بر نکته مورد قبلی، تهاجم فرهنگی و شهوت رانی بعضی رو هم اضافه کنید.
4- حالا که قبول کردید: (( هرکی هرطور نه )) پس بگید چطور آره؟ بگید : کی بگه که چطور؟
5- در روان شناسی هم این اجبار تایید می شود(پس آنها را هم محکوم کنید) اما دو پازلش کم است.
فرهنگ سازی و اراده مردم

ما به شما جوانان و اهل فکر نیاز داریم تا فرهنگ صحیح اسلام را تفهیم و اجرا کنیم.

ببینید این آمار در ایران هم وجود دارد و نه تنها در ایران بلکه در همه جوامع وجود دارد آنجا اگر یک پلیس دارد اینجا گشت ارشادو ایست بازرسی بسیج و نیروی انتظامی و در بعضی مواقع سپاه هم وارد عمل میشود بیا ببین چقدر بچه تو خیابون میذارن چقدر جنین از تو همین امام زاده ها در میارن این حرفها که تو اونجا این جوریه و اینجا نیست رو من قبول ندارم و در مورد شهوت هم نیاز طبیعی بشر هست اتفاقا مردم از احکام صیغه بی اطلاع نیستند اما صیغه رو بیشتر روحانیون انجام میدن و به نظر من هم برای یک جمعیتی مثل ایران که این همه جوان داره صیغه جوابگو نیست اگه بود که تا الان جواب میداد

omidhadi;188138 نوشت:
ببینید این آمار در ایران هم وجود دارد و نه تنها در ایران بلکه در همه جوامع وجود دارد آنجا اگر یک پلیس دارد اینجا گشت ارشادو ایست بازرسی بسیج و نیروی انتظامی و در بعضی مواقع سپاه هم وارد عمل میشود بیا ببین چقدر بچه تو خیابون میذارن چقدر جنین از تو همین امام زاده ها در میارن این حرفها که تو اونجا این جوریه و اینجا نیست رو من قبول ندارم و در مورد شهوت هم نیاز طبیعی بشر هست اتفاقا مردم از احکام صیغه بی اطلاع نیستند اما صیغه رو بیشتر روحانیون انجام میدن و به نظر من هم برای یک جمعیتی مثل ایران که این همه جوان داره صیغه جوابگو نیست اگه بود که تا الان جواب میداد

نکته اساسی
اینها جواب های نقضی بنده به مسئله شما بود و هنوز جواب های حلی دیگر هم باقیست.(ضمن اینکه باید منطقی و علمی بحث کنید و مستند ارائه دهید و این حرف که من این حرفای اونجا هست و اینجا نیست رو قبول ندارم به نظر غیر علمیست و قابل نتیجه گیری و معتبر نیست.ما که آمار های در کشور ایران را انکار نکردیم،بلکه آمار ها نشان میدهد که روشها صحیح است یا نه.این آماری که "اما صیغه رو بیشتر روحانیون انجام میدن" دادید اصلا معتبر نیست و از روی باد هواست و با ما شوخی نکنید.)

بنده از شما می پرسم:
چقدر با دین اسلام آشنا هستید؟

آیا دین اسلام را علمی شناختید یا کوچه، بازاری؟

آیا وقتی مسئله مهمی مثل ساخت یک خانه سه طبقه و یا درمان سرطان و یا رشته تحصیلی و یا سرمایه گذاری بزرگ ، دنبال می کنید ، از اهالی کوچه و بازار مشورت می گیرید یا از کارشناسان و اهل فن مربوط با آن مسئله؟

درباره اسلام و ابعاد گوناگونش که به اعتراف بزرگترین اندیشمندان جهان کامل ترین روش است، چقدر تحقیق کرده و در زندگی خود بکار گیری کردید؟

عرفان;188184 نوشت:

نکته اساسی
اینها جواب های نقضی بنده به مسئله شما بود و هنوز جواب های حلی دیگر هم باقیست.(ضمن اینکه باید منطقی و علمی بحث کنید و مستند ارائه دهید و این حرف که من این حرفای اونجا هست و اینجا نیست رو قبول ندارم به نظر غیر علمیست و قابل نتیجه گیری و معتبر نیست.ما که آمار های در کشور ایران را انکار نکردیم،بلکه آمار ها نشان میدهد که روشها صحیح است یا نه.این آماری که "اما صیغه رو بیشتر روحانیون انجام میدن" دادید اصلا معتبر نیست و از روی باد هواست و با ما شوخی نکنید.)

بنده از شما می پرسم:
چقدر با دین اسلام آشنا هستید؟

آیا دین اسلام را علمی شناختید یا کوچه، بازاری؟

آیا وقتی مسئله مهمی مثل ساخت یک خانه سه طبقه و یا درمان سرطان و یا رشته تحصیلی و یا سرمایه گذاری بزرگ ، دنبال می کنید ، از اهالی کوچه و بازار مشورت می گیرید یا از کارشناسان و اهل فن مربوط با آن مسئله؟

درباره اسلام و ابعاد گوناگونش که به اعتراف بزرگترین اندیشمندان جهان کامل ترین روش است، چقدر تحقیق کرده و در زندگی خود بکار گیری کردید؟

دین اسلام میگه 40 تا زن میتونی صیغه بکنی و 4 تا زن دایم هم داشته باشی مطمعنا کسی که این همه زن داره و بچه داره فکر هوس بازی و شهوترانی هستش و به فکر خرج کردن ثروتش برای اونها هستش چطور توقع دارید یک جوون بیاد اون دین رو قبول داشته باشه الان هم خیلی از مردم ظاهرا قبول دارند من از خودم شروع میکنم من دیگه اعتقدم سست شده نسبت به این دینی که دارند تبلیغ میکنند به اسم اسلام یا اسلام ایراد داره و یا اینها از خودشون دین جدید آوردند و در ضمن کدوم بزرگترین دانشمندان جهان اسلام رو کاملترین دین معرفی کردند؟ لابد هانری کربن رو میگین دوست علامه طباطبایی؟ این همه جوون از کجا زن صیغه ای پیدا بکنند؟ همه میخوان دخترشون خوشبخت بشه و ازدواج بکنه نه این که اونی هم که داره از دست بده این همه دختر پسر از زور شهوت دارند فشارهای روحی رو تحمل میکنند اما میگن صبر پیشه کنید خدا گفته تقوی داشته باشید ای بابا اون وقت خودشون ... چی بگم ببینید دیگه دست همشون واسه این مردم رو شده حالا هی بیایید خودتون رو توجیه بکنید

omidhadi;188226 نوشت:
دین اسلام میگه 40 تا زن میتونی صیغه بکنی و 4 تا زن دایم هم داشته باشی مطمعنا کسی که این همه زن داره و بچه داره فکر هوس بازی و شهوترانی هستش و به فکر خرج کردن ثروتش برای اونها هستش چطور توقع دارید یک جوون بیاد اون دین رو قبول داشته باشه الان هم خیلی از مردم ظاهرا قبول دارند من از خودم شروع میکنم من دیگه اعتقدم سست شده نسبت به این دینی که دارند تبلیغ میکنند به اسم اسلام یا اسلام ایراد داره و یا اینها از خودشون دین جدید آوردند و در ضمن کدوم بزرگترین دانشمندان جهان اسلام رو کاملترین دین معرفی کردند؟ لابد هانری کربن رو میگین دوست علامه طباطبایی؟ این همه جوون از کجا زن صیغه ای پیدا بکنند؟ همه میخوان دخترشون خوشبخت بشه و ازدواج بکنه نه این که اونی هم که داره از دست بده این همه دختر پسر از زور شهوت دارند فشارهای روحی رو تحمل میکنند اما میگن صبر پیشه کنید خدا گفته تقوی داشته باشید ای بابا اون وقت خودشون ... چی بگم ببینید دیگه دست همشون واسه این مردم رو شده حالا هی بیایید خودتون رو توجیه بکنید

به به !!!!!!!!!
(دین اسلام میگه 40 تا زن میتونی صیغه بکنی و 4 تا زن دایم هم داشته باشی)
شما از اسلام اینو فهمیدید؟؟؟!!!!
خوب حق دارید که مسلمان نباشید.
این اصلا دین اسلام نیست که شما فهمیدید.
این اسلام ماهواره ای و اینترنتیه که بیشتر از اینم ازش انتظار نمیره.
شما کدوم کتاب معتبر و علمی ما مطالعه کردید که این همه آموزه های فوق العاده علمی و زیبا را ندیدید؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
معلومه که اصلا دوتا دونه کتاب هم نخوندید.

از ساده ترین و روانترین کتب اخلاقی ما کتاب های استاد جواد محدثی هست، بخونید ببینید از این چیزایی که گفتید داره؟

شاید هم شما دوست دارید که از دین همین را بدانید،چون امکان نداره کسی در جامعه دینی زندگی کنه و از اسلام این چیزا رو بدونه و نه نکته مثبت.

شایدم بهانس برای .... ؟!

ادامه دار....

omidhadi;188226 نوشت:

بازم به به !!!!!!!!!!!!!!!
وقتی دینو از غیر عالم دینی می گیرید، همین میشه:
(همه میخوان دخترشون خوشبخت بشه و ازدواج بکنه نه این که اونی هم که داره از دست بده این همه دختر پسر از زور شهوت دارند فشارهای روحی رو تحمل میکنند اما میگن صبر پیشه کنید خدا گفته تقوی داشته باشید ای بابا اون وقت خودشون ... چی بگم ببینید دیگه دست همشون واسه این مردم رو شده حالا هی بیایید خودتون رو توجیه بکنید)
به من می گید با چند تا روحانی از نزدیک برخورد دارید و می شناسیدش که اطلاعات درست و دقیق و غیر شایعه ای داشته باشید؟؟؟!!!
کی گفت هم جوونا صیغه کنن؟؟؟!!!
چقدر روحانیون احادیث فراوان ازدواج آسان و با مشاوره ی علمی را بخوونند و ترویج کنند؟؟؟!!!
شما چند تا کتاب از کتب ازدواج و انتخاب علماء دین رو خوندید که حالا به خودتون اجازه می دید اسلام رو نقد کنید و اشکال وارد کنید؟؟؟!!!
من در دانشگاهی سخنران کنفراس بودم و بین حرفام فروید رو نقد کردم، کسی از وسط جمعیت چراشو پرسید و بهش فهموندم که نظرات فروید رو به قدری مسلط هستم که بتونم نقدش کنم و نفهمیده و ندانسته نباید به نقد نشست.
شما بگید ازدواج های پر از تجمل یا پر از زیاده خواهی و چشم و هم چشمی رو روحانیون راه انداختند؟؟؟؟؟!!!!!!
به نظرتون خود بنده با خانواده چند دانشجو برای تسریع در ازدواج صحبت کرده باشم خوبه؟؟؟
شما دست کی رو رو کردید می شه نام ببرید؟
این آمار دهی ها و این مدل حرف زدن ها به حرفای کوچه بازاری و ماهواره ای می خوره که اعتبار گوینده رو از بین می بره.

omidhadi;188226 نوشت:

توجه داشته باشید
(همه میخوان دخترشون خوشبخت بشه و ازدواج بکنه نه این که اونی هم که داره از دست بده این همه دختر پسر از زور شهوت دارند فشارهای روحی رو تحمل میکنند اما میگن صبر پیشه کنید خدا گفته تقوی داشته باشید)
اگر من و شمای مسلمان شیعه همه قواعد اسلام رو درست رعایت کنیم، یقینا صیغه بقدری کم می شه که معدود افرادی بهش نیاز پیدا می کنند.

به نظر شما چرا بلوغ زود رس به سراغ جامعه ما اومده؟

چرا کنترل شهوت سخت شده؟

چرا همه با هم زندگی می کنیم ولی احساس تنهایی داریم؟

عرفان;189352 نوشت:

توجه داشته باشید

به نظر شما چرا بلوغ زود رس به سراغ جامعه ما اومده؟

چرا کنترل شهوت سخت شده؟

چرا همه با هم زندگی می کنیم ولی احساس تنهایی داریم؟

اسباب تحریک شهوت

دقت کرده اید کارتون ها و برنامه های کودکان و نوجوانان چقدر آموزش جنسی داره؟
چقدر تحریک شهوت به همراه داره؟
دقت کردید لباس های بعضی از زنان ما در جامعه و نوع رفتارشان به خود نمایی و جلوه نمایی گرایش دارد؟

سایت ها و گوشیها و جوک ها و شوخی ها و ... مشهون از این تحریک کنندهاست.

اینها رعایت دستورات اخلاقی اسلام است؟!

دانشگاه های ما که گاه به طنز صحبتش می شود و انحرافاتی از این طنز ها نمایان است، اینها اجرای اسلام است؟!

من دیگه نمیتونم روی خیابون سرمو بالا بگیرم،تا که بالا بیارم،این بد حجاب ها رو میبینم؛نه تنها خیابون،بلکه در دانشگاه هم همینطوره،آخه چرا در یک کشور اسلامی هیچ کس به فکر این موضوع نیست:Ghamgin:؛اگه جلوی اینها گرفته شود،خیلی از مسئله های بدی که الآن داره پیش میاد،از بین میرن؛:Gig:
با اینکه نگاهمو کنترل میکنم،باز گاهی وقت ها دچار زنای چشم میشم{چشم چرانی}

دوستان نظرهای خوبتون رو پیرامون این موضوع مطرح بفرمایید؛:Kaf:
:Gol:با تشکر:Gol:
:hamdel:*یا علی مدد/التماس دعا*:hamdel:

به نام خدا.

امر به معروف و نهی از منکر کن برادر. البته به شیوه ای که درست باشه. نری همینجوری بهش بگی "خواهرم حجاب تو کوبنده تر از خون سرخ شهید است" که نتیجه عکس میده.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

الان وقتی نیست که بشه با بی حجابها برخورد کنید،من بهتون پیشنهاد میکنم نگاهتونو کنترل کنید.
ما یکه و تنها نمیتونیم امر به معروف کنیم.اولش حجاب بد تعریف شد این شد که میبینید!!!!!!!!!!!
بعضی از مقدس نماها هم میان ابرو رو درست کنن میزنن چشمشو کور میکنن،بدون اطلاعات

سلام دوست عزیز.با گفتن چیزی عوض نمیشه,بلکه عکس میدانین چرا؟دلیلش ماهواره است.از زمانی که ماهواره و شبکه فارسی وان و پی ام سی خانواده پابه عرصه گذاشتن فرهنگمان را ربودند,دلیل دیگرش خوده کشور ماهست که باید جلوی این کارخانه ساخت این نوع مانتو های کوتاه را بگیرد ونگذارد چیزی مد شود که وقتی چیزی زیاد شود باید ان را بپوشی اگه نپوشی مسخرت میکنن.
شما باید از این نگاهها بپرهیزید.کمتر بیرون برویدمثل من تواین چهار سالی که آدم شدم به اندازه یک ماهش بیرون بودم.به اندازه شش ماهشو دانشگاه.
این بی حجابی نشانه ظهور امام مهدی است بنگرید دوره ای می اید که مرد ها زن میشوند و زنها مرد.
در اینترنت داشتم میخواندم مردی دوجنسه,بر اثر عمل بر روی رحم خود بچه اش را به دنیا آورد.
این نشانه ظهور است.باشد که درکش کنیم,خوشحال باشید که ظهور آقایمان نزدیک است.برای امدنش دعای عهد وفرج رابخوانید.

سلام
داداش غصه نخور ما همه همدردیم
نمیشه امر به معروف ونهی از منکر کرد!!
خود پیامبر از سلام دادن به دختران جوان اجتناب میکرد ومیفرمود:
میترسم صدای آنها مرا فریب دهد

به نام خدا.

تا کی میخواید تو خونه پناه بگیرید؟ تا کی ایمان داران قایم شن تا بی ایمان ها جولان بدن؟ تا کی استفاده از امکانات جامعه مخصوص بی ایمان ها باشند؟ دوست دارید به بهانه های واهی قایم شید؟ خودتون میدونید. ولی تا اراده ای برای اصلاح نباشه امام زمان(عج) هم نمیاد.

کی گفته امر به معروف و نهی از منکر جواب نمیده؟ همه راه ها رو امتحان کردید؟ به روش درست امر به معروف و نهی از منکر کردید؟

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

با سلام
مسئله حجاب از پرطرفدارترین بحثهای اسک دین بوده است و تا به حال چندین تاپیک خوب درباره این موضوع ایجاد شده است که این چند تا رو من پیشنهاد میکنم. دوستان خودشون هم میتونند جستجو کنند...

http://www.askdin.com/thread3880.html
http://www.askdin.com/thread15300.html
http://www.askdin.com/thread3041.html
http://www.askdin.com/thread16625.html
http://www.askdin.com/thread16601.html
http://www.askdin.com/thread6946.html

ضمناً یادتون باشه این موضوع چون غالباً با سیاست گره میخورد در خطر قفل شدن قرار دارد:offlow:

به نام خدا.

omidhadi;187467 نوشت:
چه ربطی داره یعنی هر کسی روسری نداره با کسای دیگه ارتباط جنسی داره؟ چه تفکر معیوبی پس همون تو لبنان و ترکیه و ملزی و این همه کشور اسلامی که بعضی ها که روسری ندارند کافر هستند و لابد نجس هستند و با همه هم رابطه نامشروع دارند؟ نداشتن روسری برای یک زن بی غیرتی هیست ای کاش که تو چیزهای دیگه هم غیرت داشتیم غیرتمون فقط واسه این چیزها نبود سه هزار میلیارد تومانتون رو خوردن کو غیرتتون؟ مگه بر فرض که مسلمان هستیم به زور باید همه مسلمان باشند؟ بهشت مگه زورکیه؟ وقتی که تو فرانسه روسری رو از سر دخترها ورمیدارند تو مدارس و دانشگاه چرا ما ناراحت میشیم؟ خوب کسی هم که به زور میخواهیم بگیم روسری سرت کن خوب اون هم ناراحت میشه در ضمن موافق بی حجابی نیستم از بی بند و باری هم اصلا خوشم نمیاد اما خیلی از خانم هایی رو میشناسم که بسیار با سواد و روشنفکر هستند و انسانهای خوب و وارسته ای هستند اما خوب بحث حجاب روسری رو قبول ندارند

کدوم اسلام؟ اسلامی که قلب بشه دیگه اسلام نیست. اسلام اسلامه با تمام دستوراتش : حرمت غیبت ، حرمت دروغ ، وجوب نماز و البته وجوب حجاب.
قاطی نکن داداش. به صرف نداشتن روسری یکهو که کافر نمیشه. اما نتیجه نداشتن حجاب فساد گسترده در جامعه است. همونطور که نتیجه خوردن سم ضعیف شده در طولانی مدت مرگه.
باز هم قاطی نکن. فرض میکنیم همونجور که شما میگید در موارد سیاسی ما بی غیرتیم. باید تو موارد حجاب هم بی غیرت باشیم؟

الگوی ما نباید ترکیه و مالزی باشه.

با آرزوی موفقیت ، ستایشگر :Gol:

سلام راهی ندارد چون خودمان خاستیم چنین شود تنها راه فرهنگ سازیع که اونم نیلز به خیلی مسائل داره....

sunstar;189499 نوشت:
سلام
داداش غصه نخور ما همه همدردیم
نمیشه امر به معروف ونهی از منکر کرد!!
خود پیامبر از سلام دادن به دختران جوان اجتناب میکرد ومیفرمود:
میترسم صدای آنها مرا فریب دهد

با سلام و عرض ادب؛ممنون از نظرات خوبتون؛
در ویرایش حرف شما باید عرض کنم که حضرت علی (علیه السلام) بودند که به دختران جوان سلام نمیکردند؛پیامبر سلام میکردند؛
موفق باشید*:hamdel:
:Gol:یا علی مدد:Gol:
*التماس دعا*

ضرب المثل;189525 نوشت:

ضمناً یادتون باشه این موضوع چون غالباً با سیاست گره میخورد در خطر قفل شدن قرار دارد

با سلام؛
من اصلا کاری به سیاست این کار ندارم؛منظور من مطلقا از نظر دینی بوده و خواهد بود؛
ممنون:Kaf::Narahat az:
:Gol:یا علی مدد/التماس دعا:Gol:

یه جمله رو هم فراموش نکنیم

سیاست ما عین دیانت ماست

ســـــــــــــــلام
راستش دیگه من که یک دختر هستم از دختر بودم شرم پیدا میکنم
چرا
دیروز که رفته بودم بیرون,چشمم به خانومی خورد که سرتاپا کتان تنگ پوشیده و کفشاش به قدری بلند بود که از ماشین پیاده شدن پیچ خورد
به هر حال
بعد از پیاده شدن از ماشینی
درجا سوار ماشین دیگه ای شد که پر پسر بود و دخترک هم در ماشین رو بعد از کمی اینطرف اونطرف نگاه کردن باز کرد و رفتـــــــــــــــــــــــــــــ
راستش خودم سرتاسر خیابونو گریه کردم

لا حول و لا قوة الا بالله
اين قصه سر دراز دارد جناب ضرب المثل درست مي فرمايند تاپيك هاي زيادي در مورد حجاب بوده ولي چند تا از تاپيكها كه خودم هم حضور داشتم به دلايلي بحث به حاشيه رفت
دوست دارم از نظراتتون در اين تاپيك هم استفاده كنم چون همين موضوع كه اشاره فرموديد رسيديم
http://www.askdin.com/thread16373.html[b]content[/b]

Mohade3;189401 نوشت:
بعضی از مقدس نماها هم میان ابرو رو درست کنن میزنن چشمشو کور میکنن،بدون اطلاعات

قبلاً گفته بودم
روز اربعين توفيق شد رفتم بيت رهبري داخل خيابون فلسطين يه خانومي كه حجاب خوبي نداشت وايساده بود ، يكي از جوونهايي كه ميخواست بياد بيت رفت با يه حالت غضبناكي گفت خانم حجابتو رعايت كن
خدا شاهده انقدر بد گفت من خواستم برم اين طرف رو بزنم حالا اون بنده خدا رو كاري ندارم اوضاع خرابتر از اينهاست كه بشه به اين راحتي كار خاصي انجام داد البته راحت كه هست خودمون سخت ميگيريم در تاپيكي كه گفتم راجب اين موضوع صحبت ميكنيم

سلام و احترام به دوستان عزیز
بنده با خیلی از بد حجاب ها حرف زدم اون مشکل با حجاب ندارند بلکه با کل اسلام و حکم خدا مشکل دارند و اینکه دروغ نگن و اخلاق خوبی داشته باشند کافی هست و به نظر خودشون کلی هم لطف میکنن...

با عرض سلام.
جناب ابولفضل آتو خان , مثل اینکه خودتونم طرفدار سخت ماهواره هستید و تمام برنامه ها را دنبال میکنید و از جزئیات تمام برنامه ها مطلع هستید! ( البته حدسه هاااااااااااا )

سان استار جان , حالا شما به پیامبر نگاه نکن , برای شما واجب نیست به دختران سلام کنید و سلام نکرید همچنان زندگی ادامه دارد! ( فقط جهت اطلاع گفتم!!! )

و خانم اوسکی , شما از کجا میدونید اون خانم پیش خدا از شما عزیز تر نیست؟ و از شما به خدا نزدیک تر نیست؟ ولی چون شاید به پولش احتیاج داشته باشه چاره ای جز این نداشته باشه.

RHJO 18;189697 نوشت:
با عرض سلام.
جناب ابولفضل آتو خان , مثل اینکه خودتونم طرفدار سخت ماهواره هستید و تمام برنامه ها را دنبال میکنید و از جزئیات تمام برنامه ها مطلع هستید! ( البته حدسه هاااااااااااا )

سلام و عرض احترام؛
خواهشا به حاشیه نرید تا از بحث موضوع این پست خارج نشویم.
:ok::ok::Ealam:

[QUOTE=RHJO 18;189697
سان استار جان , حالا شما به پیامبر نگاه نکن , برای شما واجب نیست به دختران سلام کنید و سلام نکرید همچنان زندگی ادامه دارد! ( فقط جهت اطلاع گفتم!!! )

ایشون هم که نگفتن زندگی به آخر میرسه؛دنبال این نباشید که نظر های همدیگه رو به تمسخر بگیریم!{خواهشا}:Labkhand::Labkhand:
و این حدیث از حضرت علی علیه السلام هست نه پیامبر؛پیامبر اسلام سلام میکردند؛

[QUOTE=RHJO 18;189697
و خانم اوسکی , شما از کجا میدونید اون خانم پیش خدا از شما عزیز تر نیست؟ و از شما به خدا نزدیک تر نیست؟

خودتان فهمیدید چی گفتین؟:Esteghfar: کسی که این کارا رو کرده و بعد شما میگین:شما از کجا میدونید اون خانم پیش خدا از شما عزیز تر نیست؟ و از شما به خدا نزدیک تر نیست؟==>چون باعث غضب و خشم خدا میشه با این کاراش.{خواهشا اول فکر کنید که چی میخوایید بگین و زود دنبال رد کردن نظرهای دیگران نباشید!!}:no:
نظرتون را با دلیل بیان بفرمایید:samt::Gol:
:Gol:با علی مدد:Gol:
*التماس دعا*

سلام

فقط میتوان گفت

اللهم عجل لولیک الفرج

موضوع قفل شده است