ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)

نقل نوشته اصلی توسط : رضا
آيا مى شود با زن ***** ازدواج موقت كرد؟
مانعى ندارد ولى بنابر احتياط واجب بعد از توبه اش باشد وتوبه اش به این معلوم میشود که او را به زنا دعوت کنی اگر قبول نکرد توبه کرده است.

ببخشید شاید توبه کرده بود با این کار شما تحریک شد و توبه شکست اونوقت اگر ایشون قبول کردند شما می گویید شوخی کردم؟؟ یا میگویید میخواستم امتحانت کنم.؟به نظر من دیگه اون در اون لحظه توبه نمی کند به این دلیل که در دلش توبه شکسته است و شاید کار به جایی برای ان خانم کشیده شود که نباید میکشید..
لطفا راهنمایی کنید

دوستان نظری نداشتند؟

سلام سوال سختی پرسیدی . اما قدیما رسم بود دو نفری میرفتن پیش یه عالم و عالم به قول خودشون اب توبه رو رو سر اون شخص میریخت بعدم میرفتن با هم زندگی میگردن حالا ازدواج موقت با این طور شخصی با اینهمه بیماری هولناک! اگه میتونی تمام عواقبشو بپذیری {یه ساعت بشین فکر کن میفهمی منظورم از عواقبش چیه}اون موقع صاحب اختیاری/

pinockhio;49963 نوشت:
زدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن) نقلclick the image to open in full size.click the image to open in full size.click the image to open in full size. نوشته اصلی توسط : رضاclick the image to open in full size.click the image to open in full size. آيا مى شود با زن ***** ازدواج موقت كرد؟ مانعى ندارد ولى بنابر احتياط واجب بعد از توبه اش باشد وتوبه اش به این معلوم میشود که او را به زنا دعوت کنی اگر قبول نکرد توبه کرده است. Click the image to open in full size.click the image to open in full size. ببخشید شاید توبه کرده بود با این کار شما تحریک شد و توبه شکست اونوقت اگر ایشون قبول کردند شما می گویید شوخی کردم؟؟ یا میگویید میخواستم امتحانت کنم.؟به نظر من دیگه اون در اون لحظه توبه نمی کند به این دلیل که در دلش توبه شکسته است و شاید کار به جایی برای ان خانم کشیده شود که نباید میکشید.. لطفا راهنمایی کنید

باسلام خدمت شما
نظر كدام مرجع راميخواهيد ؟ اين مسئله اختلافي است؟

سلام علیکم
اگر لطف کنید مقام معظم رهبری و اگر سایر مراجع هم باشد بهتر است...ولی هدف من بیشتر از ایجاد این تاپیک تحلیل این حکم توسط شما کارشناسان و سایر دوستان بود.ممنونم

pinockhio;49963 نوشت:
نقل نوشته اصلی توسط : رضا
آيا مى شود با زن ***** ازدواج موقت كرد؟
مانعى ندارد ولى بنابر احتياط واجب بعد از توبه اش باشد وتوبه اش به این معلوم میشود که او را به زنا دعوت کنی اگر قبول نکرد توبه کرده است.

ببخشید شاید توبه کرده بود با این کار شما تحریک شد و توبه شکست اونوقت اگر ایشون قبول کردند شما می گویید شوخی کردم؟؟ یا میگویید میخواستم امتحانت کنم.؟به نظر من دیگه اون در اون لحظه توبه نمی کند به این دلیل که در دلش توبه شکسته است و شاید کار به جایی برای ان خانم کشیده شود که نباید میکشید..
لطفا راهنمایی کنید

باسلام و تشکر از شما پرسشگر محترم :

ازدواج کردن با زنا ن مشهور به زنا جایز است ولی کراهت دارد اما اگر کسی این کار را انجام داد یعنی ازدواج کرد او را از عمل زشتش آگاه کند و منع نماید

منبع تحریر الوسیله ج2 ص292 م 18 بحث نکاح :Gol::Gol::Gol::Gol:

سلام و تشکر از شما امین جان
سوال من بیشتر این بود که آیا میشود او را امتحان کرد که بفهمیم او توبه کرده است یا خیر؟با توجه به اینکه ایت الله سیستانی در حکمشان که در پست اول آوردم جایز دانسته اند.به نظر من این کار ضرر هایی در پی دارد از جمله اینکه او احتمال دارد تحریک شود و توبه بشکند و به پیشنهاد زنا پاسخ مثبت دهد در این صورت چه میشود؟؟

pinockhio;50844 نوشت:
سلام و تشکر از شما امین جان
سوال من بیشتر این بود که آیا میشود او را امتحان کرد که بفهمیم او توبه کرده است یا خیر؟با توجه به اینکه ایت الله سیستانی در حکمشان که در پست اول آوردم جایز دانسته اند.به نظر من این کار ضرر هایی در پی دارد از جمله اینکه او احتمال دارد تحریک شود و توبه بشکند و به پیشنهاد زنا پاسخ مثبت دهد در این صورت چه میشود؟؟

باسلام وتشکر از شما پرسشگر محترم:

امتحان کردن او اشکالی ندارد و لی نباید اورا طوری تحریک کرد که خدای نا کرده توبه خود را دوباره بشکند چونکه این افراد به علت اینکه زمینه گناه در آنها وجود دارد سریعتر تحریک به گناه میشوند بهتر این است که بجای امتحان کردن او را از عواقب اینکاز زشت آگاه کرد وتشویق به تر ک آن نمود

:Gol::Gol::Gol:

موضوع قفل شده است