دو جنازه مختلف و راز تفاوت آن دو

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دو جنازه مختلف و راز تفاوت آن دو

[=arial,helvetica,sans-serif] امام باقر عليه السلام فرمود: يكى از پيامبران بنى اسرائيل در محلى عبور مىكرد، ديد جنازه مردى به زمين افتاده، نصف آن زير ديوار قرار گرفته، و نصف ديگر آن در بيرون مانده و پرندگان و سگها بدن او را متلاشى كرده اند و مىدرند.[/]
[=arial,helvetica,sans-serif]از آنجا گذشت، به شهرى وارد شد، در آنجا ديد يكى از اشراف آن شهر مرده است، جنازه او را بر سر تختى نهاده اند، و با پارچه ابريشم كفن شده، و در اطراف آن تخت، منقلهاى عود (ماده خوشبو) نهاده شده و عودها مىسوزند و فضا را خوشبو كرده اند.[/]
[=arial,helvetica,sans-serif]آنگاه پيامبر صلّى الله عليه وآله وسلّم به خدا متوجه شد و عرض كرد: «پروردگارا! من گواهى مىدهم كه تو حاكم دادگر هستى كه به كسى ستم نكنى، آن (جنازه اولى، جنازه) بنده تو است كه به اندازه يك چشم به هم زدن براى تو شريك نگرفته، ولى آن گونه مرده است، و او را آنچنان ميراندى، ولى اين هم يكى از بنده هاى تو است كه به اندازه يك چشم بهم زدن به تو ايمان نياورده است، ولى او را اين گونه شكوهمندانه ميراندى (رازش چيست)[/]
[=arial,helvetica,sans-serif]خداوند به آن پيامبر فرمود: «اى بنده من! من همانگونه كه گفتى حاكم عادل هستم كه به كسى ظلم نكنم، آن بنده (اول) من، گناهى يا عمل بدى نزد من نداشت، او را با آن وضع ميراندم تا كيفر شود و به گونه اى كه گناهى نداشته باشد با من ملاقات كند، و اين بنده (دوم) من، كار نيكى نزد من داشت او را با چنان وضعى (شكوهمندانه) ميراندم، تا به گونه اى كه هيچگونه پاداشى نزد من نداشته باشد با من ملاقات نمايد».(اصول کافی)[/]

sorkh91;342306 نوشت:
خداوند به آن پيامبر فرمود: «اى بنده من! من همانگونه كه گفتى حاكم عادل هستم كه به كسى ظلم نكنم، آن بنده (اول) من، گناهى يا عمل بدى نزد من نداشت، او را با آن وضع ميراندم تا كيفر شود و به گونه اى كه گناهى نداشته باشد با من ملاقات كند، و اين بنده (دوم) من، كار نيكى نزد من داشت او را با چنان وضعى (شكوهمندانه) ميراندم، تا به گونه اى كه هيچگونه پاداشى نزد من نداشته باشد با من ملاقات نمايد».(اصول کافی)

قربون این خدا
بنده حقیر به محضر خدای ارحم الراحمین عرض میکنم
بنده ای هستم از امت حبیبت محمد صلی الله علیه و آله همو که تمام وجودش برای تو بود
از ایشان آموختیم که بزرگان را عفو زینت است
ای خدای مهربان
تو که بر هر کار توانایی بخل و منع هم به درگاهت راه ندارد
به جایگاه عزیز محمد و آل از این هم درگذر
که تورا این درگذشتن ضرری نرساند
ما را زیبا بمیران
والحمد والمنه لک

حامد;342397 نوشت:
قربون این خدا
بنده حقیر به محضر خدای ارحم الراحمین عرض میکنم
بنده ای هستم از امت حبیبت محمد صلی الله علیه و آله همو که تمام وجودش برای تو بود
از ایشان آموختیم که بزرگان را عفو زینت است
ای خدای مهربان
تو که بر هر کار توانایی بخل و منع هم به درگاهت راه ندارد
به جایگاه عزیز محمد و آل از این هم درگذر
که تورا این درگذشتن ضرری نرساند
ما را زیبا بمیران
والحمد والمنه لک

و من میگویم پروردگارا! ای معبود متعال! ای غنی منّان! ما را زیبا بمیران و زیبا محشور بفرما و در زیباترین جای بهشت در کنار زیباترین بندگان و اولیائت قرار ده، گرچه بدترین بندگانت هستم به رحمتت امیدوارم.

قربونت برم خدا جون چقدر مهربونی

[=tahoma][=arial,helvetica,sans-serif](آن بنده (اول) من، گناهى يا عمل بدى نزد من نداشت،)

ببخشيد من متوجه نشدم ميشه بيشتر توضيح بديد
[/][/]

به اميد خدا;343032 نوشت:
(آن بنده (اول) من، گناهى يا عمل بدى نزد من نداشت،) ببخشيد من متوجه نشدم ميشه بيشتر توضيح بديد

سلام
فکر میکنم نقل اشتباه بوده
نداشت غلطه درستش داشت می باشد
یعنی آن بنده مومن در نزد من گناه و عمل بدی داشت و...
والله الموفق