آیا اینا هوشمندی است یا طمع !!!

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا اینا هوشمندی است یا طمع !!!

سلام . امیدوارم حال همتون خوب باشه .یه سوال دارم اگر امکانش بود بهم جواب بدن ...

موضوع رو از یه ماجرا شروع میکنم . یه روز حضرت محمد از صحابه سوال میکنه چه کسی هر شب یک بار قرآن را ختم میکند در آن بین سلمان میگوید من هر شب یک بار قرآن را ختم میکنم . عمر میگوید دروغ میگوید من هر شب از کنار خانه ایشان رد میشم و ایشان خواب است چگونه ایشان هر شب یک بار قران را ختم میکند . بعد حضرت محمد میگوید حقیقت مساله را برای ایشان روشن کن . ایشون هم میگه من شنیدم هر کس قبل از خوابیدن 3 بار سوره قل هوالله را بخواند مانند آن است که آن شب قرآن را ختم کرده است .

از طرفی هم یه صحبت شنیدم ( منبعش الان یادم نیست ) که هر کس ماه رمضان یک آیه بخواند ثوابش مانند آن است که یک بار کل قرآن را خوانده است .

سوالم اینه : آیا حساب کتاب اون دنیا هم مثله این دنیا هست . اگر یه کسی تمام شب های یک ماه رمضون قبل از اینکه بخوابه 3 بار قل هوالله بخونه مثله اینه که

30*6236= 187080

بار قرآن رو ختم کرده !!!

یا مثلا خوندم اگر کسی از کسی غیبت بکنه مثله اینه که گناهاشو شسته ... میتونم تو این قضیه یکم هوشمند بازی در بیارم !!!!

یا من شنیدم که میگن هر کسی نماز صبحش رو اگر به صورت جماعت بخونه ... تو اون دنیا خدا یه زمین تو بهشت بهش میده که وسعتش برابر اینکه که یه اسب با سرعته هر چه تمام تر 80 سال بدود ... این جور پاداش ها راسته !!! من حساب کردم این وسعت یه چیزی برابر 50 برابر کره زمینه !!! این چیزا چجوری محاسبه میشن .

یا خیلی چیزای دیگه . لطفا راهنماییم کنید .

بنام خداوند حکیم

سلام

چیزی که مسلم است این است که مو لای درز حساب کتاب الهی نمی رود !
اما این سوال شما پاسخی دارد که برای من جالب است! بهتر است کمی صبر کنیم اگر کارشناسان مسلط پاسخ تان را ندادند من با بیان هرچند ضعیف انچه فهمیده ام عرض می کنم!

راستی در حساب کتاب تعداد ختم های قران ماه رمضان در بالا اشتباه نکرده اید ؟!!

سلام ....
اونجور که من فهمیدم خوندن 3 بار قل هوالله قبل از خواب معادل یک بار ختم قرآن است .
قرآن کریم 6236 تا آیه داره و هر کدوم از این آیه ها اگر در ماه رمضان خوانده شود معادل یک بار ختم قرآن هست .

پس کسی که 30 روز ماه رمضان قبل از خواب 3 بار قل هوالله بخواند مثله آن است که :
30*6236 بار قرآن راختم کرده باشد که این عدد حدودا 187000 میشود .

محسن ایلخانی;200655 نوشت:
*6236 بار قرآن راختم کرده باشد که این عدد حدودا 187000 میشود .

با سلام خدمت شما دوست عزیز
احتمالا بعدش هم میگی 187000 تا ختم قرآن ضرب در 6236 آیه.
البته خدا خیلی بزرگه، به نظر من این ثواب ها برای نشون دادن اهمیت کاره.

نقل قول:

با سلام خدمت شما دوست عزیز
احتمالا بعدش هم میگی 187000 تا ختم قرآن ضرب در 6236 آیه.
البته خدا خیلی بزرگه، به نظر من این ثواب ها برای نشون دادن اهمیت کاره.
جناب محمد آقا .
اگر کسی یک آیه در یکی از روزهای ماه رمضان بخواند معادل یک ختم قرآن در روزهای عادی است. و امکان ضرب آن دیگر وجود ندارد .
اگر کسی در یکی از شب های ماه رمضان 3 بار قل هوالله بخواند و بعد بخوابد . مانند آن است که یک بار قرآن را ختم کرده و هر آیه از این قرآن خنم شده چون در ماه رمضان رخ داده معادل یک ختم قرآن در روزهای عادی سال است .

پس این گسترش شما و ضرب مجدد بی معنی میشود . چون این تعداد 6236*30 بار قرآن ختم شده بر اساس روزهای عادی و نه روزهای ماه رمضان محاسبه شده اند .

1آیه در روزاهای ماه مبارک رمضان =یک ختم کامل قرآن در روزهای عادی
یک ختم قران در روزهای ماه مبارک=6236 بار ختم قرآن در روزهای عادی
3بار قل هوالله خواندن قبل از خواب در یک شب ماه رمضان = یک ختم قرآن در روزهای ماه مبارک رمضان
3 بار قل هوالله در تمام شب های ماه رمضان = 30 بار ختم قرآن در شب های ماه رمضان
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نتیجه : خواندن قل هوالله قبل از خوابیدن در شب های ماه رمضان =30*6236 بار ختم قرآن در روزهای عادی

محسن ایلخانی;200622 نوشت:
سلام . امیدوارم حال همتون خوب باشه .یه سوال دارم اگر امکانش بود بهم جواب بدن ... موضوع رو از یه ماجرا شروع میکنم . یه روز حضرت محمد از صحابه سوال میکنه چه کسی هر شب یک بار قرآن را ختم میکند در آن بین سلمان میگوید من هر شب یک بار قرآن را ختم میکنم . عمر میگوید دروغ میگوید من هر شب از کنار خانه ایشان رد میشم و ایشان خواب است چگونه ایشان هر شب یک بار قران را ختم میکند . بعد حضرت محمد میگوید حقیقت مساله را برای ایشان روشن کن . ایشون هم میگه من شنیدم هر کس قبل از خوابیدن 3 بار سوره قل هوالله را بخواند مانند آن است که آن شب قرآن را ختم کرده است . از طرفی هم یه صحبت شنیدم ( منبعش الان یادم نیست ) که هر کس ماه رمضان یک آیه بخواند ثوابش مانند آن است که یک بار کل قرآن را خوانده است . سوالم اینه : آیا حساب کتاب اون دنیا هم مثله این دنیا هست . اگر یه کسی تمام شب های یک ماه رمضون قبل از اینکه بخوابه 3 بار قل هوالله بخونه مثله اینه که 30*6236= 187080 بار قرآن رو ختم کرده !!! یا مثلا خوندم اگر کسی از کسی غیبت بکنه مثله اینه که گناهاشو شسته ... میتونم تو این قضیه یکم هوشمند بازی در بیارم !!!! یا من شنیدم که میگن هر کسی نماز صبحش رو اگر به صورت جماعت بخونه ... تو اون دنیا خدا یه زمین تو بهشت بهش میده که وسعتش برابر اینکه که یه اسب با سرعته هر چه تمام تر 80 سال بدود ... این جور پاداش ها راسته !!! من حساب کردم این وسعت یه چیزی برابر 50 برابر کره زمینه !!! این چیزا چجوری محاسبه میشن .

بنام خدا
سلام
در متن بالا دو سوال مشاهده می شود
1- ایا اینطور پاداش ها راسته ؟
2- ایا حساب کتاب های اون دنیا هم مثل این دنیاست ؟ چجوری محاسبه می شوند ؟
پاسخ 1- بله اگر راوی حدیث یا روایت از نظر علم رجال ثقه باشد راست است و مشکل عقلی هم ندارد شما فکر کن شخصی میلیاردر است بنا به فهم خودش می گوید هر کس فلان عمل بظاهر کوچک را انجام بدهد مثلا"300 میلیون به او پاداش می دهم . اشکالی دارد ؟ مال اوست و اختیارش را دارد !
پاداش هایی که خداوند مهربان به بندگانش می دهد یا بخاطر استحقاق عمل است به این معنی که مثلا" شما دستوری از دستورات خداوند را عمل می کنید پاداش ان عمل را می بینید یا از روی تفضل الهی است که انوقت حساب کتابش اینطور می شود که شما چند مثال اورده اید و حکمتش را خود صاحب حساب (خداوند حکیم ) می داند . مثال های زیاد دیگری هم هست مثلا" ثواب زیارت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) برابر چند هزار حج است یا اگر بامعرفت باشد برابریک یا چند (درست در خاطرم نیست ) میلیون حج مقبول است و ...پس بنظر من بله راست است اما ....
2- منظورم از انکه عرض کردم مو لای درز حساب کتاب ان دنیا نمی رود این است تمام ان ثواب ها و پاداش ها که شما در قضیه ی جناب سلمان و ..... فرمودید موقوف به یک مسئله است !
شاید قصه ی مردی که شهره به بزرگی و ...بود و امام صادق (ع) روزی نمونه ای از اعمال او را دید شنیده باشید .
امام (ع) دیدند این مرد از نانوایی 2 قرص نان دزدید بعد رفت از میوه فروشی هم 2 دانه انار دزدید .بعد رفت در خرابه ای این اموال دزدی را به چند فقیر گرسنه داد .
امام (ع) جلویش را گرفت و فرمود تو شهره به بزرگی و ایمان و ... هستی این دزدی ها ؟ به امام (ع) گفت : تو نمی فهمی هر گناه یک عقاب دارد ولی هر حسنه ده ثواب دارد من 2تا نان و 2 تا انار دزدیدم می شود 4 گناه ! به 4 نفر احسان کردم می شود 40 ثواب حالا 40 منهای 4 می شود 36 پس من 36 ثواب سود کرده ام !!!
امام علیه السلام چیزی قریب به این مضمون که مادرت به عزایت ! این چه دینداریست ؟ مگر نشنیده ای که خداوند در قران کریم (فکر کنم سوره ی مائده است ) فرموده انما یتقبل من المتقین ؟
ان نادان نگاهی به امام (ع) می کند و باز می گوید تو نمی فهمی و ....و می رود باز ثواب جمع کند !!!!!
بله ! همه ی ان ثواب ها ممکن است راست باشد اما پذیرفته شدن عمل , شرط داده شدن ان ثواب وعده داده شده است و پذیرفته شدن هم خودش موقوف به داشتن روح عمل است .حالا روح عمل چیست ؟ در دین بررسی کنید می بینید روح عمل تقوا و اخلاص است .
حالا اگر شما می خواهی هوشمند بازی در بیاوری بنظر می رسد باید گوهر اخلاص را گیر بیاوری که اگر صاحبش شوی بزنی به سنگ طلا می شود یعنی کوچکترین عملت ممکن است اوووووه کارها بکند کارستان که حساب بانکیت سربه فلک بکشد و....
راستی باز هم من می گم در حساب ان ختم های ماه رمضان اشتباه کرده اید چون هر کس 3 قل هو لله قبل خواب بخواند ثواب یک ختم قران را به او می دهند خود ختم را که انجام نداده است که ....
التماس دعا جناب هوشمند :Gol:

سماء 85;200954 نوشت:
راستی باز هم من می گم در حساب ان ختم های ماه رمضان اشتباه کرده اید چون هر کس 3 قل هو لله قبل خواب بخواند ثواب یک ختم قران را به او می دهند خود ختم را که انجام نداده است که ....

با سلام خدمت دوستان عزیز
جواب درست همینه

عالی بود جناب سما 85

موضوع قفل شده است