✔✔✔ پاسخ به مشکلات تلفن همراه و رايانه دوستان اسک دینی ✔✔✔

تب‌های اولیه

3760 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

madanchi11;170546 نوشت:
سلام بر مهندسین گرامی

ویندوز xp است sp3

برای این میخوام که کارت گرافیک نصب است ولی قمست stand by غیر فعال می باشد!

driver genius درمورد این نرم افزار فعل تو ایران مشکل داره عزیز!

خوب یک کاری میکنیم

تشکر ویژه از همه

راه حل دیگه ای بود دوستان منت بذارن بگن

یاعلی

سلام بر مهندس بزرگ
من روشها را گفتم و گفتم که خودم کدوم رو می پسندم.
برادر خب از روش 1 یا 4 می تونی استفاده کنی ، البته روش 4 واسه شما حجمی نزدیک به 3 گیگابایت داره که گرون میفته ولی می ارزه ،چون سخت افزارهای ریمارک را هم به خوبی تشخیص میده. (یه قلق کوچیک هم مربوط به کارت های گرافیک داره) دو تا روش دیگه هم هست که الان وقت ندارم بنویسم و به صورت ناقص در شماره 4 هست.

سلام دوستان
مي خوام ببينم گوشيم جي پي اس داره يا نه؟ چه بايد بكنم؟
گوشيم نوكياي 5200هه.

madanchi11;170446 نوشت:
سلام بهترین روش برای آپدیت درایورهای سخت افزار یک کامپیوتر چیست ؟

سلام علیکم

آخه دکتر می نویسی مهندسها جواب بدن خب ما که مهنس نیستیم

به عقیده بنده این نرم افزار هلوئی است برای دانلود یک باره درایور ها .
مثلا بخاطر این نرم افزار الان درایورهای آپدیت شده دو سیستم حقیر آماده توی هاره
درایور ها را دانلود کنید و دیگر نیاز به آپدیت هر باره بصورت آنلاین نداشته باشید.

[=Times New Roman]نرم افزار پیدا کردن انواع درایور های سخت افزاری کامپیوتر Device Doctor 1.0.0

Device Doctor 1.0.0.1 نرم افزاری کاربردی در زمینه پیدا کردن درایورهای سیستم شما می باشد. ممکن است برای شما پیش آمده باشد که سی دی درایوری از سیستم خود را گم کنید و یا به هر طریقی به آن دسترسی نداشته باشید. در این مواقع این نرم افزار مورد نیاز شما می شود. در دیتابیس این نرم افزار حدود ۱۵ میلیون درایور وجود دارد و شما به کمک آن می توانید انواع درایور های سخت افزاری خود را پیدا و نصب نمایید. کار این نرم افزار به این صورت است که با اتصال به اینترنت درایور مورد نیاز سیستم شما را پیدا می کند ، اما در صورتی که شما دسترسی به اینترنت نداشته باشید ، به واسطه این نرم افزار به صورت آفلاین می توانید درایور های ضروری خود را نصب نمایید. همچنین با استفاده از این نرم افزار می توانید آخرین نسخه از درایورهای خود را نصب نمایید. شما کاربران محترم هم اکنون و در ادامه می توانید این برنامه را با لینک مستقیم از سایت دانلودنشان دریافت نمایید.

قابلیت های کلیدی این نرم افزار :

• یافتن انواع درایور های سخت افزاری موجود بر روی سیستم

• امکان استفاده از نرم افزار با اتصال به اینترنت

• دارای بودن حدود ۱۵ میلیون درایور در خود برنامه و امکان استفاده به صورت آفلاین

• قابلیت پبدا کردن آخرین نسخه از درایور های نصب شده در سیستم

• قابلیت استفاده از نرم افزار به صورت آفلاین ونصب درایور های ضروری

• محیط کاربری ساده و آسان

• حجم مناسب نرم افزار

• سازگار با نسخه های مختلف ویندوز

• و …

دانلود این برنامه با لینک مستقیم ( حجم ۶٫۷۴ مگابایت )

رمز عبور فایل : downloadneshan.com

بنام خدا.

سلام،

گل مینا;170550 نوشت:

اینی هم که جناب الرحمن فرموندن اصلا فایل و اجرا نمیکنه یعنی تصویر هم دیگه ندارم چه برسه به صدا :Ghamgin:

:Moteajeb!:

من خودم فابل های ts ضبط شده با دستگاه دیجیتالو با همین نرم افزار باز میکنم:Gig:،

کلا من رو کامپیوتر 2 تا پلیر دارم که کلهم اجمعین فایل های صوتی و تصویری رو برام باز میکنه،

یکیش همین Splashplayer هست که برای فایل های HD استفاده میشه و دومی هم
Potplayer هستش برای بقیه فرمت ها،

البته Potplayer فایل های ts رو هم باز میکنه ولی کیفیت نداره،

نقل قول:
فکر کنم باید قیدشو بزنم

توی این دنیا کاری نیست که نشد داشته باشه،

عاقبت جوینده یابنده بود:ok:،

التماس دعا.

سلام

Farzan;170570 نوشت:
سلام بر مهندس بزرگ من روشها را گفتم و گفتم که خودم کدوم رو می پسندم. برادر خب از روش 1 یا 4 می تونی استفاده کنی ، البته روش 4 واسه شما حجمی نزدیک به 3 گیگابایت داره که گرون میفته ولی می ارزه ،چون سخت افزارهای ریمارک را هم به خوبی تشخیص میده. (یه قلق کوچیک هم مربوط به کارت های گرافیک داره) دو تا روش دیگه هم هست که الان وقت ندارم بنویسم و به صورت ناقص در شماره 4 هست.

من هر کلکی زدم که نشد نشد!!!!
مشکل من نیست سیستم داغوووونه :khaneh:

سلام
برای اینکه به فلش پسورد بدیم باید برنامه خاصی داشته باشیم یا بدون برنامه هم میشه

تو اینترنت جستجو کردم اکثرا با برنامه بود

اگه ما رمز گذاری کنیم با یه برنامه ممکنه جای دیگه عمل نکنه و فلش بدون پس باز شه
ممنون

سلام.
دوست من یه گوشی سامسونگ e250 داره.
ولی وقتی برنامه های جاوا رو براش میفرستم اجرا نمی کنه. یه جا خوندم باید فایلهای جار و جاد برنامه رو با هم ریخت.
راهی هست برای اجراشون؟ من فایلهای جار رو دارم، جادها رو از کجا می تونم پیدا کنم؟
نرم افزاری وجود داره که جار رو به جاد تبدیل کنه؟ برنامه های نهج البلاغه و ..

سها;170912 نوشت:
سلام. دوست من یه گوشی سامسونگ e250 داره. ولی وقتی برنامه های جاوا رو براش میفرستم اجرا نمی کنه. یه جا خوندم باید فایلهای جار و جاد برنامه رو با هم ریخت. راهی هست برای اجراشون؟ من فایلهای جار رو دارم، جادها رو از کجا می تونم پیدا کنم؟ نرم افزاری وجود داره که جار رو به جاد تبدیل کنه؟ برنامه های نهج البلاغه و ..

شما برای اینکه فرمت جاوا را روی این گوشی نصب کنید می بایستی حتما قبل از آن فایل JAD مربوط به آن فایل JAR را روی گوشی نصب کنید تا جاوای مورد نظر روی گوشی عمل کند.
برای بدست آوردن فایل JAD از جاوای مورد نظر فقط کافیست شما این برنامه را دانلود کنید و در رایانه خود اجرا کنید. سپس پنجره ای مانند تصویر نمایان می شود که شما باید فایل جاوا را با ماوس بگیرید و به اصطلاح روی برنامه رها کنید. در کنار همان فایل ، فایل JAD مربوط به آن ساخته می شود.

guest;170864 نوشت:
سلام برای اینکه به فلش پسورد بدیم باید برنامه خاصی داشته باشیم یا بدون برنامه هم میشه تو اینترنت جستجو کردم اکثرا با برنامه بود اگه ما رمز گذاری کنیم با یه برنامه ممکنه جای دیگه عمل نکنه و فلش بدون پس باز شه ممنون

سلام منظورتون فلش مموریه دیگه؟
تا جایی که من خبر دارم بدون برنامه نمیشه
و نیاز به برنامه هست

[="darkslateblue"][="verdana"]سلام
یه گوشی خوب و جدید با مشخصات زیر چی پیشنهاد میکنید

لمسی(خازنی) همراه با صفحه کلید
سیستم عامل آندروید
اسپیکر قوی
حافظه داخلی بالا
و خلاصه از هر لحاظ بهترین باشه!

به نظرتون سامسونگ بهتر هست یا htc یا ...؟؟
آندروید بهتر هست یا ویندوزموبایل ؟؟[/][/]

منم جواب ميخوام:(
اينم سوالم:مي خوام ببينم گوشيم جي پي اس داره يا نه؟ چه بايد بكنم؟
گوشيم نوكياي 5200هه.

فاطمة الزهراء;171156 نوشت:
[=verdana]سلام

سیستم عامل آندروید
اسپیکر قوی
حافظه داخلی بالا

آندروید بهتر هست یا ویندوزموبایل ؟؟

htc بهتر است .با اين مشخصات .به نظر من اندرويد زياد جالب نيست ولي نسبت به ويندوز موبايل بهتر است چون ويدوز موبايل ديگه آپديت نميشه.

بهتر نوكيا بخريد سيبيان از همه بهتره

در جستجوي درست و غلط;171165 نوشت:
منم جواب ميخوام:(
اينم سوالم:مي خوام ببينم گوشيم جي پي اس داره يا نه؟ چه بايد بكنم؟
گوشيم نوكياي 5200هه.

نه اين گوشي سيتم gps نداره

guest;170864 نوشت:
سلام
برای اینکه به فلش پسورد بدیم باید برنامه خاصی داشته باشیم یا بدون برنامه هم میشه

تو اینترنت جستجو کردم اکثرا با برنامه بود

اگه ما رمز گذاری کنیم با یه برنامه ممکنه جای دیگه عمل نکنه و فلش بدون پس باز شه
ممنون

سلام
من خودم یه مدت دنبال این قابلیت بودم
تا اونجایی که می‌دونم

این کار همیشه با این همراه بوده که یه برنامه‌ای مثل Folder Lock و ... رو روی فلش نصب کنی، فایل‌هاش کپی میشه رو فلش و بعد برای نمایش پوشه باید برنامه‌ی درون فلش رو اجرا کنی و رمزش رو وارد کنی

من وقتی فایل مهمی روی فلش دارم سعی می‌کنم اونو با 7zip رمز گذاری کنم و بعدهم روی حالت Store میذارمش و بعد با خیال راحت میریزمش توی فلش

فک کنم مطمئن‌ترین راه همینه

ولی فک کنم این برنامه ‌ی رایگان بدردت بخوره

Microsoft Private Folder
ولی حتماً باید یه برنامه‌ای باشه

Oveis-HasanPoor;171205 نوشت:
سلام من خودم یه مدت دنبال این قابلیت بودم تا اونجایی که می‌دونم این کار همیشه با این همراه بوده که یه برنامه‌ای مثل Folder Lock و ... رو روی فلش نصب کنی، فایل‌هاش کپی میشه رو فلش و بعد برای نمایش پوشه باید برنامه‌ی درون فلش رو اجرا کنی و رمزش رو وارد کنی من وقتی فایل مهمی روی فلش دارم سعی می‌کنم اونو با 7zip رمز گذاری کنم و بعدهم روی حالت Store میذارمش و بعد با خیال راحت میریزمش توی فلش فک کنم مطمئن‌ترین راه همینه ولی فک کنم این برنامه ‌ی رایگان بدردت بخوره Microsoft Private Folder امضاء » Oveis-HasanPoor

البته یه روش خیلی خوبم هست.
فایلی را که میخواهید روش پسورد بزارین به طور کلی مخفیش میکنید.
البته منظورم استفاده از گزینه hidden بخش پروپرتیز نیست.این مخفی کردن از طریق run اجرا میشه و تقریبا پیدا کردن فایل در صورتی که مشخصات مورد نیاز فایل را ندونی غیر ممکنه.
اگه دوستان نیاز داشتن بگید تا آموزشش را بزارم

سلام.
فایل جاد میکر رو دانلود کردم ولی عمل نمی کنه.
وقتی فایل جار رو درگ می کنم این پیغام رو می ده:
[=Calibri]Run-time error 53
[=Calibri]File not found: unzip32.dll

madanchi11;170446 نوشت:
سلام

بهترین روش برای آپدیت درایورهای سخت افزار یک کامپیوتر چیست ؟

این روش شاید بهترین نباشه ولی خوب ، کارتون راه میندازه :
اگه از لپ تاب یا نوت بوک استفاده می کنید که سیستم عامل از طرف شرکت سازنده روش نصب شده قطعاً اون شرکت نرم افزاری برای به روزرسانی سیستم عامل ، نرم افزارها و درایور ها رو سیستم نصب کرده و شما می تونید به این وسیله درایور های سخت افزاری سیستمتون رو آپدیدت کنید . مثلاً برای لپ تاب های سونی - وایو نرم افزار vaio care توسط شرکت سازنده نصب شده و این توانایی داره که علاوه بر آپدیت سیستم عامل ، نرم افزارها و درایور های سخت افزاری سیستم رو چک آپ و عیب یابی و در صورت لزوم اقدامات لازم رو برای برطرف کردن مشکل انجام بده .
در غیر این صورت می تونید از نرم افزار هایی مثل Driver Magic استفاده کنید . این نرم افزار قابلیت این داره که از درایور های سخت افزاریتون بک آپ بگیره و در صورت لزوم درایور ها رو آپدیت هم میکنه .

:hamdel::hamdel::Gol::hamdel::Gol::Gol:

سها;171248 نوشت:
سلام.
فایل جاد میکر رو دانلود کردم ولی عمل نمی کنه.
وقتی فایل جار رو درگ می کنم این پیغام رو می ده:
[=Calibri]Run-time error 53
[=Calibri]File not found: unzip32.dll

فایل های JAD.معمولاً همزادی با پسوند JAR. دارند . احتمالاً این فایل اینجا هم مورد نیاز هست .

iran masood;171168 نوشت:
htc بهتر است .با اين مشخصات .به نظر من اندرويد زياد جالب نيست ولي نسبت به ويندوز موبايل بهتر است چون ويدوز موبايل ديگه آپديت نميشه.

بهتر نوكيا بخريد سيبيان از همه بهتره

اگه جذابیت های گرافیکی براتون مهمه آندروید گزینه مناسبی هست و اگر حرفه ای بودن سیستم عامل براتون الویت داره ویندوز موبایل و ویندوز فون گزینه بهتری هست .
ضمناً هم ویندوز موبایل به دلیل ورود ویندوز فون زین پس عرضه نخواهد شد (یعنی گوشی با سیستم عامل ویندوز موبایل 6.1-6.5 به فروش نمیرسه) . ویندوز فون هم به عنوان برترین سیستم عامل هم به روز رسانی میشه و هم نسخه های جدیدش وارد بازار شده (WINDOWS PHONE 7 MANGO)

سیستم عامل سیمبیان هم توسط کمپانی نوکیا مردود اعلام شده و عملاً سیستم عامل شکست خورده ای محصوب میشه - کمپانی نوکیا گوشی های جدید خود را با سیستم عامل WINDOWS PHONE 7 MANGO با مدل های LUMINA 710 و LUMINA 800 وارد بازار کرده .:khandeh!:

فاطمة الزهراء;171156 نوشت:
[="darkslateblue"][="verdana"]سلام

سیستم عامل آندروید
اسپیکر قوی
حافظه داخلی بالا

آندروید بهتر هست یا ویندوزموبایل ؟؟[/]

[/]

گوشی های HTC و SAMSOUNG هر دو از کیفیت ساخت بالایی برخوردارند - مقایسه خاصی نمیشه بینشون انجام داد - فقط گوشی های HTC از نرم افزار HTC SENS بهره می برند که در نظر برخی یک جذابیت و در نظر برخی یک ضعف محصوب میشود (به دلیل تاثیر در اسرعت گوشی)

بهتره رنج قیمت بدید تا بشه بهتر پاسخ داد .

هیچکس;171268 نوشت:
اگه جذابیت های گرافیکی براتون مهمه آندروید گزینه مناسبی هست و اگر حرفه ای بودن سیستم عامل براتون الویت داره ویندوز موبایل و ویندوز فون گزینه بهتری هست .
ضمناً هم ویندوز موبایل به دلیل ورود ویندوز فون زین پس عرضه نخواهد شد (یعنی گوشی با سیستم عامل ویندوز موبایل 6.1-6.5 به فروش نمیرسه) . ویندوز فون هم به عنوان برترین سیستم عامل هم به روز رسانی میشه و هم نسخه های جدیدش وارد بازار شده (windows phone 7 mango)

سیستم عامل سیمبیان هم توسط کمپانی نوکیا مردود اعلام شده و عملاً سیستم عامل شکست خورده ای محصوب میشه - کمپانی نوکیا گوشی های جدید خود را با سیستم عامل windows phone 7 mango با مدل های lumina 710 و lumina 800 وارد بازار کرده .:khandeh!:

:hamdel::hamdel::gol::hamdel::gol::gol:

ويندوز موبايل 6.1 و 6.5 ديگر آپديت نميده برخي از گوشي ها ويندوز 7 دارن بعضي از مدل ها هم آپديت قرار بده نميشه به اين عنوان خريد كه شايد در آينده آپديت داد.

شركت نوكيا هم بعضي مواقع ترفند هاي استفاده ميكند تا سيمبيان را محبوب كند و از سيستم عامل هاي آندرويد و ويدوز حمايت ميكند

ولي الا پر طرفدارترين سيستم عامل هم در بعضي از كشور ها سيمبيان است چون پشتوانه ديرينه داره و سيستم عامل هاي جديد تازه وارد بازار شدند چند سال طول ميكشه جاي خودشونو تثبيت كنند و غير امن ترين سيستم عامل هم آندرويد شد در اين سال (هر چند سيستم عامل خوبيه واسه بازي)

اما در مورد سيستم عامل هاي جديد نوكيا سورس باز است و عملا همان نرم افزار هاي سيبين را پشتيباني ميكند .

ولي در كل تا اينا بياد جا بيفته چندين سال طول ميكشه كه شايد اون موقع گوشيتونو خواستيد عوض كنيد پس نظر شخصيم اينه از سيبين شروع كنيد .خودم طرفدار اين سيستم عامل هستم بايد ذكر كنم از تمام سيستم عامل ها استفاده كردم ويندوز آندرويد و ... ولي تاييد نميكنم .

افلاکیان;171207 نوشت:
اگه دوستان نیاز داشتن بگید تا آموزشش را بزارم

با سلام ودرود
بفرمایید

مدیر فرهنگی;171363 نوشت:
با سلام ودرود
بفرمایید

[="Red"]سلام.بفرمایید.البته من تو7تونستم فایل های مخفی را پیدا کنم.ولی چون بیشتر کاربرا با این راه حل آشنایی ندارن روش خوبیه
[/]
فرض كنید قصد داریم یك فولدر را كه با نام Solomon در درایو F شما قرار گرفته است را مخفی كنیم .
ابتدا از طریق منوی Start وارد Run شوید (یا كلیدهای تركیبی : كلید پنجره ویندوز+R) را بزنید …
حال در كادر مربوطه كافیست عبارت زیر را عینا تایپ نمایید و كلید Enter را بزنید

attrib +h +s F:/Solomon
دقت داشته باشید بین attrib و h+ و s+ فاصله خالی وجود دارد
حال اگر به درایو F خود بروید شاخه Solomon را نخواهید یافت ! ضمن آنكه حتی اگر گزینه نمایش فایلهای مخفی ویندوز را نیز از منوی Folder Option فعال كنید باز هم قادر نیستید فولدر شاهوار را مشاهده كنید !
حال اگر قصد داشته باشید تا تنها یك فایل به خصوص را مخفی كنید كافی است پسوند فایل را نیز درج كنید .
مثلا فرض كنید تا قصد داریم تا یك فایل فلش را كه با نام Solomon در درایو D و در شاخه Reza وجود دارد را مخفی سازیم . فقط كافی است عبارت زیر را در كادر Run تایپ نمایید :

attrib +h +s D:/Reza/Solomon.swf
به همین راحتی !
حال اگر بخواهید مجددا فایل یا فولدر خود را از حالت مخفی خارج سازید می بایست عبارت های فوق را در كادر Run وارد كنید ولی اینبار به جای علامت + علامت منفی را به كار ببرید .
به طور مثال اگر بخواهید فولدر Solomon را كه در مثال اول مخفی كرده بودیم را مجددا به حالت اولیه بازگردانیم كافی است عبارت زیر را در كادر Run وارد كنید …

attrib -h -s F:/Solomon
دقت داشته باشید هنگامی كه فایل یا فولدری را توسط این روش مخفی می سازید می توانید از طریق نوار آدرس نیز به آن دسترسی پیدا كنید ولی فایل خاصیت مخفی بودن خود را از دست نخواهد داد . به طور مثال برای فقط مشاهده فولدر Solomon كه در مثال اول مخفی ساخته بودیم ، كافی است به درایو F خود رفته و در نوار آدرس موجود در بالای پنجره تایپ كنید F:\Solomon\ و كلید Enter را بزنید .
ضمنا هنگامی كه توسط این روش فایل خود را مخفی می سازید ، در هنگام Search توسط ویندوز نیز یافت نمی شوند !

[="Red"]هشدار!!!!!!![/]
مراقب پسوردهای خود در فایر فاکس و اکسپلورر باشید
هر پسوردی که تو فایرفاکس ذخیره شده باشه از طیق برگه Security میتونید ببینید
هر پسوردی هم که توIEذخیره شده باشه از طریق نرم افزار بسیار کم حجم IE PassViewمیتونید ببینید

افلاکیان;171380 نوشت:
سلام.بفرمایید.البته من تو7تونستم فایل های مخفی را پیدا کنم.ولی چون بیشتر کاربرا با این راه حل آشنایی ندارن روش خوبیه

ضمن تشکر از سرکار افلاکیان بزرگوار
خاطره کار با سیستم عامل داس برامون تازه شد.
توضیح در مورد دستور attrib برای آگاهی دوستان

اتریب(به انگلیسی: attrib) یکی از دستورهای سیستم عامل داس و خط فرمان ویندوز است.
با استفاده از این دستور می‌توان خصوصیت‌هایی که به هر فایل نسبت داده شده مشاهده کرد و یا این خواص را تغییر داد. خواصی که در این دستور قابل تغییر هستند، «فقط خواندنی» (Read-only)، «بایگانی» یا «آرشیو» ( Archive)، «سیستمی» (System) و «پنهان» (Hidden) هستند.
خاصیت فقط خواندنی معمولا برای جلوگیری از نوشتن خودکار توسط نرم‌افزارهای دیگر به فایل تخصیص می‌یابد.
آرشیو نشان‌دهندهٔ فایل‌هایی است که بایگانی شده‌اند و یا باید بایگانی و پشتیبان‌گیری شوند.
خاصیت پنهان معمولا برای جلوگیری از مشاهدهٔ پرونده توسط دیگران استفاده می‌شود؛ گرچه استفادهٔ این ویژگی به‌تنهایی موجب پنهان بودن از دید اکثر برنامه‌های فهرست‌گر نمی‌شود.
استفاده از خاصیت سیستمی معمولا برای نشان‌گذاری پرونده به عنوان فایلی مهم برای سیستم است و توسط برنامه‌هایی جز سیستم عامل به کار نمی‌رود.

ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [drive:][path][filename]

• + برای اضافه کردن ویژگی و - برای برداشتن آن به کار می‌رود.
  • R برای فقط خواندنی
  • A برای بایگانی
  • S برای سیستمی
  • H برای پنهان
یا علی:Gol:

افلاکیان;171380 نوشت:

سلام.بفرمایید.البته من تو7تونستم فایل های مخفی را پیدا کنم.ولی چون بیشتر کاربرا با این راه حل آشنایی ندارن روش خوبیه

فرض كنید قصد داریم یك فولدر را كه با نام Solomon در درایو F شما قرار گرفته است را مخفی كنیم .
ابتدا از طریق منوی Start وارد Run شوید (یا كلیدهای تركیبی : كلید پنجره ویندوز+R) را بزنید …
حال در كادر مربوطه كافیست عبارت زیر را عینا تایپ نمایید و كلید Enter را بزنید

attrib +h +s F:/Solomon
دقت داشته باشید بین attrib و h+ و s+ فاصله خالی وجود دارد
حال اگر به درایو F خود بروید شاخه Solomon را نخواهید یافت ! ضمن آنكه حتی اگر گزینه نمایش فایلهای مخفی ویندوز را نیز از منوی Folder Option فعال كنید باز هم قادر نیستید فولدر شاهوار را مشاهده كنید !
حال اگر قصد داشته باشید تا تنها یك فایل به خصوص را مخفی كنید كافی است پسوند فایل را نیز درج كنید .
مثلا فرض كنید تا قصد داریم تا یك فایل فلش را كه با نام Solomon در درایو D و در شاخه Reza وجود دارد را مخفی سازیم . فقط كافی است عبارت زیر را در كادر Run تایپ نمایید :

attrib +h +s D:/Reza/Solomon.swf
به همین راحتی !
حال اگر بخواهید مجددا فایل یا فولدر خود را از حالت مخفی خارج سازید می بایست عبارت های فوق را در كادر Run وارد كنید ولی اینبار به جای علامت + علامت منفی را به كار ببرید .
به طور مثال اگر بخواهید فولدر Solomon را كه در مثال اول مخفی كرده بودیم را مجددا به حالت اولیه بازگردانیم كافی است عبارت زیر را در كادر Run وارد كنید …

attrib -h -s F:/Solomon
دقت داشته باشید هنگامی كه فایل یا فولدری را توسط این روش مخفی می سازید می توانید از طریق نوار آدرس نیز به آن دسترسی پیدا كنید ولی فایل خاصیت مخفی بودن خود را از دست نخواهد داد . به طور مثال برای فقط مشاهده فولدر Solomon كه در مثال اول مخفی ساخته بودیم ، كافی است به درایو F خود رفته و در نوار آدرس موجود در بالای پنجره تایپ كنید F:\Solomon\ و كلید Enter را بزنید .
ضمنا هنگامی كه توسط این روش فایل خود را مخفی می سازید ، در هنگام Search توسط ویندوز نیز یافت نمی شوند !

درست است
راه خوبی است
اما ...

هشدار!!!

اگر در Folder Option به سربرگ View، رفته و تیک Show hiden files and folder و تیک Hide protected operating system files (که معمولاً دوتا پایین‌ترش هستش) رو بردارین اون فایل‌ها قابل مشاهده خواهند بود.
که این یکی از نقاط ضعف این نوع مخفی‌سازی خواهد بود.

سها;171248 نوشت:
سلام. فایل جاد میکر رو دانلود کردم ولی عمل نمی کنه. وقتی فایل جار رو درگ می کنم این پیغام رو می ده: Run-time error 53 File not found: unzip32.dll

هیچکس;171264 نوشت:
فایل های JAD.معمولاً همزادی با پسوند JAR. دارند . احتمالاً این فایل اینجا هم مورد نیاز هست .

سلام.
این برنامه برای ساختن فایلهای jad هست.
راهی نداره؟

سها;171248 نوشت:
سلام. فایل جاد میکر رو دانلود کردم ولی عمل نمی کنه. وقتی فایل جار رو درگ می کنم این پیغام رو می ده: Run-time error 53 File not found: unzip32.dll

سلام
ظاهرا اون نسخه مشکلي داشت.
نسخه جديدي براتون گذاشتم.تست هم کردم جواب ميده.
http://www.askdin.com/showpost.php?p=171047&postcount=920

يا علي:Gol:

madanchi11;170546 نوشت:
برای این میخوام که کارت گرافیک نصب است ولی قمست Stand by غیر فعال می باشد!

سلام سيد جان
غير فعال بودن Standby تا جايي که مي دونم به عدم نصب بودن درايور مادربرد بر مي گرده نه کارت گرافيک.
يا علي
:Gol:

سلام بر عزیز دلم :hamdel:

گل ليلا;172157 نوشت:
غير فعال بودن Standby تا جايي که مي دونم به عدم نصب بودن درايور مادربرد بر مي گرده نه کارت گرافيک

استاد فکر کنم مشکل ویندوز باشه
فقط با این ویندوز مشکل دارم !
همه درایور ها نصب است
خودمم گیج شدم
باتشکر

madanchi11;172167 نوشت:
سلام بر عزیز دلم :hamdel:

استاد فکر کنم مشکل ویندوز باشه
فقط با این ویندوز مشکل دارم !
همه درایور ها نصب است
خودمم گیج شدم
باتشکر

درایور سخت افزاری نصب شده با ویندوز سازگاری نداره ، یا از ورژن دیگه ای از درایور استفاده کنید یا ویندوز دیگه ای رو امتحان کنید . احتمالاً ویندوز شما از این ویندوزهای دستکاری شده و غیر اورجینال هست . :Cheshmak:

سلام

user pase nod32

guest;174650 نوشت:
سلام

user pase nod32

پیدا شد فقط یه سوال کی تا کی up می خواد 15 روز یه بار

سلام
مرورگر فایرفاکسم کندی خاصی در حرکتش داره.در صورتی که مرورگرهای دیگرم این مشکل رو ندارند.ورژنش هم 8.0.1

update کن درست میشه

سلام

guest;174656 نوشت:
پیدا شد فقط یه سوال کی تا کی up می خواد 15 روز یه بار

میتوانید هر روز هر وقت دوست داشتید اپدیت کنید

Nod325.com

maryam;174661 نوشت:
مرورگر فایرفاکسم کندی خاصی در حرکتش داره.در صورتی که مرورگرهای دیگرم این مشکل رو ندارند.ورژنش هم

ورژن جدید دانلود کنید

http://www.mozilla.org/en-US/about/

باتشکر
یاعلی

maryam;174661 نوشت:
سلام مرورگر فایرفاکسم کندی خاصی در حرکتش داره.در صورتی که مرورگرهای دیگرم این مشکل رو ندارند.ورژنش هم 8.0.1

سلام
6 راه سريع کردن فايرفاکس

maryam;174661 نوشت:
سلام مرورگر فایرفاکسم کندی خاصی در حرکتش داره.در صورتی که مرورگرهای دیگرم این مشکل رو ندارند.ورژنش هم 8.0.1

سلام علیکم

برای بهینه سازی مرورگر و کلا کانکشن همچنین بینه سازی ریجستری خود باید از نرم افزارهای بهینه ساز استفاده کنید.( مثل AusLogics BoostSpeed با وجود حجم کمش همه این کارها را میکند و یا Tune Up )

برای فایرفاکس یک افزونه برای بهینه سازی طراحی شده که تقدم میکنم ولی توصیه میکنم حتما از بهینه ساز ها استفاده کنید.

یاحق

سلام علیکم

واقعا از همه دوستان ممنونم.این همه پاسخ هیجان انگیز بود.

سوال دوم:

لطفا یک پشتیبان گیر از فایل ها و اطلاعات سیستم بهم معرفی کنید.هم حجمش کم باشه و هم روش استفاده ازش ساده باشه.

یک دنیا ممنونم

maryam;175676 نوشت:
سلام علیکم

واقعا از همه دوستان ممنونم.این همه پاسخ هیجان انگیز بود.

سوال دوم:

لطفا یک پشتیبان گیر از فایل ها و اطلاعات سیستم بهم معرفی کنید.هم حجمش کم باشه و هم روش استفاده ازش ساده باشه.

یک دنیا ممنونم

کم حجم ترین نرم افزار پشتیبان گیری از رایانه ArkBackup Home 3.0

این نرم افزار یک ابزار حرفه ای پشتیبانی است که می توانید با آن داده های مهم خود را در برابر خسارات جبران ناپذیر محافظت کنید . Ark backup برای ویندوز های ۲۰۰۰,xp,Se7en,vista, server طراحی شده است .با قابلیت های ان می توانیداز فایل های ارزشمند خود محافظت کنید.و از ویژگی های ان میتوان به امکان پشتیبان گیری از فایلهای موضعی ,کلیدهای ریجستری ویندوز,FTP,فایلهای وب و محیط ویندوز اشاره نمود.

مدیر روابط عمومی;167407 نوشت:
سلام علیکم

علیکم السلام
مدیر روابط عمومی;167407 نوشت:

من دو تا تقویم مختلف فارسی روی سیستمم نصب کردم و هر کدام رو بعد مدتیuninstall کردم ار کنترل پنل.
ولی هر بار با بالا آمدن ویندوز اونها خودی نشون میدن و بعد محو میشند.
چه کنم؟

خیلی ساده:
1- Start
2- Run...
3- عبارت MsConfig را تایپ کنید.
4- پنجره‌ی System Configuration ... باز می‌شود.
5- به سربرگ StartUp بروید.
6- در این قسمت برنامه‌هایی که همراه ویندوز اجرا می‌شوند را لیست کرده است،
7- علامت (تیک) مواردی که فکر می‌کنید مربوط به همان برنامه (تقویم‌ها) هستند را بردارید.
8- احتیاط کنید و در برداشتن تیک‌ها افراط نکنید!
9- روی OK کلیک کنید
10- پیامی ظاهر می‌شود که درخواست Restart کردن کامپیوتر است
11- هر جور دلتون خواست رفتار کنید و اصلاً به پیام دقت نکنید و Cancel را بزنید (البته اگه Restart Now رو هم بزنید اتفاق خاصی نمی‌افته)
12- پایان

OK?
وردم رو هم که از همون کنترل پنل uninstall کردم ولی هنوز روی دسکتاپ هست و نصفه نیمه اجرا میشه.

اینکه نصفه نیمه اجرا می‌شه یعنی چه؟ توضیح بدین (آیا دو ویرایش مختلف از ورد در سیستم شما نصب شده است؟)

عزت زیاد!:khaneh:

سلام به همگي بزرگواران
خدا قوت

بنده يه نرم افزار مي خوام براي چت در شبكه ي داخلي كه هم با ويندوز XP سازگار باشه هم با Seven

Net meeting جواب نمي ده.
اگه كسي مي دونه ممنون مي شم بگه.

در پناه حق باشيد انشاءالله

ریحانة النبی;175865 نوشت:
سلام به همگي بزرگواران
خدا قوت

بنده يه نرم افزار مي خوام براي چت در شبكه ي داخلي كه هم با ويندوز XP سازگار باشه هم با Seven

Net meeting جواب نمي ده.
اگه كسي مي دونه ممنون مي شم بگه.

در پناه حق باشيد انشاءالله

به نام خدا
عرض سلام ودرود
اینجا ادعا کرده همه ویندوزها را تحت پوشش می گیره
نقل قول:
و پشتیبانی از نسخه های مختلف ویندوز.

اینجا

با سلام مجدد
تشكر از لطفتون
اما اين براي شبكه ي داخلي نيست
مثل اينكه براي اينترنته

سلام

خسته نباشید

سیستم من قبل از اینکه بالا بیاد ارور میده ومیگه اگه میخواهید از سیستم استفاده کنید کلید f1 راا فشار دهید.

خوشحال میشم راهنماییم کنید تا مشکلش رو برطرف کنم
( ویندورز هم عوض کردم باز هم همون مشکل وجود داشت)

با تشکر:Gol:

builder;176226 نوشت:
سیستم من قبل از اینکه بالا بیاد ارور میده ومیگه اگه میخواهید از سیستم استفاده کنید کلید f1 راا فشار دهید.

سلام

چه اروری ؟
ممکنه موس و کیبورد یا رم به خوبی وصل نشده باشه ؟!
مشکلش سخت افزاری است !

سلام
من میخوام سر ساعت خاصی کامپیوتر روشن شه ویک موزیک خاص رو اجرا کنه
مثلا ساعت 4 صبح ازان بگه باید چکار کنم؟

ریحانة النبی;176169 نوشت:
با سلام مجدد
تشكر از لطفتون
اما اين براي شبكه ي داخلي نيست
مثل اينكه براي اينترنته

عرض سلام ودرود
در شماره گذشته هفته نامه کلیک مطلبی زده بودند
آقا مهدی سایت فرمایش می داد پولیه:
ببینید
چت درون سازمانی:
اینجا
برای استفاده در ادارات و شرکت ها عالی است
چت درون سازمانی با قابلیت تفکیک دپارتمان ها
چت بیرون سازمانی و بهره گیری از sslبرای امن کردن اطلاعات
موفق باشید

سلام و درود:Gol:
خوب هستید:Gol:

builder;176226 نوشت:
سیستم من قبل از اینکه بالا بیاد ارور میده ومیگه اگه میخواهید از سیستم استفاده کنید کلید f1 راا فشار دهید. خوشحال میشم راهنماییم کنید تا مشکلش رو برطرف کنم ( ویندورز هم عوض کردم باز هم همون مشکل وجود داشت)

شما باید باطری سیموس رو عوض کنید چون نیاز به تعویض داره:Cheshmak: در ضمن ساعت سیستم شما هیچوقت درست کار نمیکنه!!! چون باطری سیموس تموم شده!! :Cheshmak:

تنظیمات قسمت set up سیستم هم بعد از خاموش شدن دوباره به حالت پیش فرض برمیگرده حتماً:Cheshmak:

شما باید باطری سیموس رو تعویض و بایوس سیستم رو آپدیت کنید تا مشکلش رفع بشه!!

دوستانی که رایانشون قدمتی بالای هفت سال داره با این مشکل روبرو شدند ! البته اگر باطریش چینی باشه زودتر تموم میشه:khaneh:

safir sabz;176284 نوشت:
من میخوام سر ساعت خاصی کامپیوتر روشن شه ویک موزیک خاص رو اجرا کنه مثلا ساعت 4 صبح ازان بگه باید چکار کنم؟

عرض کنم خدمت سرکار سفیر سبز سئوال شما از اونجا نشأت میگیره که مشاهده کردید برخی افراد موبایلشون رو تنظیم می کنند و سر ساعت خاصی زنگ میزنه و یا اذان میگه :Cheshmak:

ببینید اون افراد موبایلشونو خاموش نکردند موبایل روشنه ! و برنامشو تنظیم کردند که موقع اذان زنگ بزنه یا اینکه همون اذانو پخش کنه!!!
* حالا اکر شما موبایل رو قبل اذان خاموش کنید!! خودش اتوماتیک روشن میشه زنگ بزنه:Cheshmak::Narahat az: معلومه که نه چون تمام سیستم ها و برنامه هاش خاموش هستند!! ویندوز سیستم خاموش هستش !! و ...

خب حالا در مورد رایانه هم همینطور وقتی شما ویندوز سیستم رو خاموش کردید!!! و هیچ سیستم عاملی در کار نیست ! چطور می خوایین دستور روشن شدن بدید!! وقتی راننده تو ماشین نیست کی استارت بزنه!!:Cheshmak:

البته وقتی سیستم روشنه برنامه هایی هستند که در یک زمان تعریف شده سیستم رو خاموش یا استند بای و... می کنند:ok:

مدیر فرهنگی;176328 نوشت:
عرض سلام ودرود

سلام و درود از ماست:Gol:
خوب هستید:Gol:
ما نیستیم خوش میگذره:Cheshmak:

عرض کنم که بنده جسارت کردم بر خلاف همکارانتون که روی هوا صلوات زدند کمی تدبّر (شیطونی) کردم:Nishkhand:
پستتون رو بررسی کردم دیدم لینک رو اشتباه گذاشتید:Narahat az:

اینم لینک درستش ::Cheshmak:

اینجا

شاد و سلامت باشید:Gol:

یا علی

قضاوت;176359 نوشت:
البته وقتی سیستم روشنه برنامه هایی هستند که در یک زمان تعریف شده سیستم رو خاموش یا استند بای و... می کنند

جناب قضاوت میشه !
باید چند ترفند بزنن تا روشن شه موزیک پخش شه

بایک نرم افزار خاص کامپیوتر رو Hibernate میذاره بعد خودش روشن میشه برنامه خاصی را اجرا میکنه !