جمع بندی چه فرقی بین کشته های جنگ ایران و دیگر جنگها وجود داره؟

تب‌های اولیه

50 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه فرقی بین کشته های جنگ ایران و دیگر جنگها وجود داره؟

چه فرقی بین کشته های جنگ ایران و دیگر جنگها داره آخه!؟

که انقدر بزرگ نمایی میکنید!

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407204 نوشت:

به نام خدا.

تفاوت از زمین تا آسمان است ...

ستایشگر :Gol:

ستايشگر;407209 نوشت:
به نام خدا.

تفاوت از زمین تا آسمان است ...

از دید شما آری اما از دید من خیر.
لطفا ثابت کنید!

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407211 نوشت:

از دید شما آری اما از دید من خیر.
لطفا ثابت کنید!

به نام خدا.

تفاوت در اینهاست :

1- کشته های جنگ ایران و عراق هموطن های من هستند.
2- کشته های جنگ ایران و عراق با عشق و اخلاص به جنگ رفتند.
3- کشته های جنگ ایران و عراق برای دفاع از دین و عقیده و تفکرشون به جنگ رفتند.

ستایشگر:Gol:

ستايشگر;407214 نوشت:
به نام خدا.

تفاوت در اینهاست :

1- کشته های جنگ ایران و عراق هموطن های من هستند.
2- کشته های جنگ ایران و عراق با عشق و اخلاص به جنگ رفتند.
3- کشته های جنگ ایران و عراق برای دفاع از دین و عقیده و تفکرشون به جنگ رفتند.

گزینه 2 و 3 رو که فرمودید در تمام جنگها وجود دارد.
هر کس به جنگ میرود باعشق و رضایت و برای عقیده و تفکر و کشورش میجنگد.(در تمام دنیا)

اگر گزینه یک را قبول دارید. چرا امروز به عراقی ها میگویید برادر. ( پس گزینه یک رو هم قبول ندارید)

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407223 نوشت:

گزینه 2 و 3 رو که فرمودید در تمام جنگها وجود دارد.
هر کس به جنگ میرود باعشق و رضایت و برای عقیده و تفکر و کشورش میجنگد.(در تمام دنیا)

اگر گزینه یک را قبول دارید. چرا امروز به عراقی ها میگویید برادر. ( پس گزینه یک رو هم قبول ندارید)

به نام خدا.

به نظر شما سربازان آمریکایی که به ویتنام میرفتند یا به عراق و افغانستان ، از روی عشق و اخلاص میرفتند؟ خیر. اونها مجبور بودند بروند. اما شهیدان ما مجبور نبودند. داوطلبانه میرفتند.

و اما در مورد عراقی ها ، مبنای "برادر" گفتن ما یه جنگ هشت ساله نیست! شما در یک خانواده هم نگاه بکنید ، دو برادر با هم دعوا هم بکنند یکی سر آن یکی را هم بشکند ، بعد از مدتی با هم دوباره دوست میشوند و همدیگر را "برادر" خطاب میکنند.

اما مبنای برادر گفتن ما ، این است که بر اساس اعتقادات اسلامی ، همه ی مسلمان ها برای یکدیگر جایگاه برادر خونی را دارند. حالا این کجاش با اهمیت دادن به هموطن ها تضاد داره؟

ستايشگر;407233 نوشت:
به نام خدا.

به نظر شما سربازان آمریکایی که به ویتنام میرفتند یا به عراق و افغانستان ، از روی عشق و اخلاص میرفتند؟ خیر. اونها مجبور بودند بروند. اما شهیدان ما مجبور نبودند. داوطلبانه میرفتند.

و اما در مورد عراقی ها ، مبنای "برادر" گفتن ما یه جنگ هشت ساله نیست! شما در یک خانواده هم نگاه بکنید ، دو برادر با هم دعوا هم بکنند یکی سر آن یکی را هم بشکند ، بعد از مدتی با هم دوباره دوست میشوند و همدیگر را "برادر" خطاب میکنند.

اما مبنای برادر گفتن ما ، این است که بر اساس اعتقادات اسلامی ، همه ی مسلمان ها برای یکدیگر جایگاه برادر خونی را دارند. حالا این کجاش با اهمیت دادن به هموطن ها تضاد داره؟

چه جالب با برادرانت خوش باش.

اما کشته های افغانستان و ویتنام هم در برابر آمریکا از خود دفاع کردند. آنها که از حق خود دفاع کردند چرا از آنها یاد نمیکنید.
ولی از کشته های سوریه دفاع میکنید و از کشته های لبنان.

کشته های افغانستان ، ویتنام ، سوریه ، لبنان همه در برابر آمریکا ایستادند چرا فقط از کشته گان سوریه و لبنان دفاع میشود.

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407238 نوشت:

چه جالب با برادرانت خوش باش.

اما کشته های افغانستان و ویتنام هم در برابر آمریکا از خود دفاع کردند. آنها که از حق خود دفاع کردند چرا از آنها یاد نمیکنید.

کشته های افغانستان ، ویتنام ، سوریه ، لبنان همه در برابر آمریکا ایستادند چرا فقط از کشته گان سوریه و لبنان دفاع میشود.

به نام خدا.

بله. من جهان رو با صلح و سازش و دوستی و از همه مهم تر ، گذشت میبینم نه نفرت و خشم و غضب و انتقام.

خوب ما یه سری تقسیم وظایف کردیم ، مثل اینکه شما اون موقع نبودید ، نتیجه اش هم این شد که هر کشوری ، از کشته های خودش یاد بکنه. میدونید که تعداد کشته شدگان ، حتی فقط اونهایی که کشته ی حقیقت و عشق به وطنشون بودند خیلی زیاده و یه کشور نمیتونه جور همه رو بکشه.

الان جنگ های جاری در دنیا کدام جنگ ها هستند؟ جنگ ویتنام و ... که گذشتند و تموم شدند! به موقع خودشون از اونها هم دفاع کردیم.

ستايشگر;407244 نوشت:
به نام خدا.

بله. من جهان رو با صلح و سازش و دوستی و از همه مهم تر ، گذشت میبینم نه نفرت و خشم و غضب و انتقام.

خوب ما یه سری تقسیم وظایف کردیم ، مثل اینکه شما اون موقع نبودید ، نتیجه اش هم این شد که هر کشوری ، از کشته های خودش یاد بکنه. میدونید که تعداد کشته شدگان ، حتی فقط اونهایی که کشته ی حقیقت و عشق به وطنشون بودند خیلی زیاده و یه کشور نمیتونه جور همه رو بکشه.

الان جنگ های جاری در دنیا کدام جنگ ها هستند؟ جنگ ویتنام و ... که گذشتند و تموم شدند! به موقع خودشون از اونها هم دفاع کردیم.

چه جالب!
جنگ لبنان هم تمام شده است.
عماد مقنیه مگر ایرانی بود؟

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407238 نوشت:

اتفاقا از همه افرادي که با عقيده درست از کشورشون دفاع مي کنند ياد ميشه مثلا گاندي ، ماندلا يا... بعضي هم گمنام هستند. منتهاي مراتب شهداي جنگ تحميلي گذشته از فداکاري هدفشون بالاتر از صرفا دفاع از کشور بود اونها بخاطر دين به پيروي از امام حسين عليه السلام زندگي خود را دادند.

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407252 نوشت:

چه جالب!
جنگ لبنان هم تمام شده است.
عماد مقنیه مگر ایرانی بود؟

به نام خدا.

خوب الان سوال شما چی هست؟

اول فرمودید که چرا از شهدای ایرانی دفاع میکنید و از بقیه نه ، و من گفتم بخاطر اینکه ایرانی هستند و با عشق و خلوص در راه وطن کشته شده اند.
بعد شما فرمودید پس چرا از بقیه افرادی که در راه وطنشون با عشق میمیرند دفاع نمیکنید ، و من گفتم هر کشوری مسئول شهدای خودش هست.
و حالا میفرمایید که چرا از لبنانی ها دفاع میکنید از بقیه نه؟

ستايشگر;407277 نوشت:
به نام خدا.

خوب الان سوال شما چی هست؟

اول فرمودید که چرا از شهدای ایرانی دفاع میکنید و از بقیه نه ، و من گفتم بخاطر اینکه ایرانی هستند و با عشق و خلوص در راه وطن کشته شده اند.
بعد شما فرمودید پس چرا از بقیه افرادی که در راه وطنشون با عشق میمیرند دفاع نمیکنید ، و من گفتم هر کشوری مسئول شهدای خودش هست.
و حالا میفرمایید که چرا از لبنانی ها دفاع میکنید از بقیه نه؟

بنده گفته بودم چرا از شهدای ویتنام و.... دفاع نمیکنید. گفتید جنگ آنها تمام شد.
بنده گفتم جنگ لبنان هم تمام شد.پس چرا از عماد مقنیه دفاع میکنید.
به نظر من فرقی بین این کشته ها نیست.

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407279 نوشت:

بنده گفتم چرا از شهدای ویتنام و... دفاع نمیکنید شما گفتید جنگ آنها تمام شد.
بنده گفتم جنگ لبنان هم تمام شد پس چرا از عماد مقنیه دفاع میکیند.و دیگر شهدای لبنان.

به نام خدا.

الان شما میتونستید بپرسید جنگ ایران هم تموم شده چرا ازشون دفاع میکنید! چرا نپرسیدید؟

ما الان از عماد مغنیه دفاع نمیکنیم. یادش رو گرامی میداریم. همون کاری که با شهدای جنگ تحمیلی هم میکنیم. یادشون رو گرامی میداریم. ادای احترام میکنیم. اما از طرفی که حق هست در جنگ های جاری دنیا ، در سوریه و در غزه و در بحرین دفاع میکنیم و فریاد حمایت سر میدیم. الان همچین موقعیتی برای ویتنام برقرار نیست.( مثال ویتنام رو زدم تا بگم هرکی میره بجنگه با عشق و علاقه و اخلاص نمیره بجنگه )! از این لحاظ نمیشه بر ما خرده گرفت که چرا از یادواره ی کشتگان ویتنام رو مثلا برگذار نمیکنید. با این حال ، ما هیچوقت از تجاوز آمریکا به ویتنام هم دفاع نکردیم که بریزن تو یه کشور دیگه ای و قتل عام راه بندازن!

ستايشگر;407287 نوشت:
به نام خدا.

الان شما میتونستید بپرسید جنگ ایران هم تموم شده چرا ازشون دفاع میکنید! چرا نپرسیدید؟

ما الان از عماد مغنیه دفاع نمیکنیم. یادش رو گرامی میداریم. همون کاری که با شهدای جنگ تحمیلی هم میکنیم. یادشون رو گرامی میداریم. ادای احترام میکنیم. اما از طرفی که حق هست در جنگ های جاری دنیا ، در سوریه و در غزه و در بحرین دفاع میکنیم و فریاد حمایت سر میدیم. الان همچین موقعیتی برای ویتنام برقرار نیست.( مثال ویتنام رو زدم تا بگم هرکی میره بجنگه با عشق و علاقه و اخلاص نمیره بجنگه )! از این لحاظ نمیشه بر ما خرده گرفت که چرا از یادواره ی کشتگان ویتنام رو مثلا برگذار نمیکنید. با این حال ، ما هیچوقت از تجاوز آمریکا به ویتنام هم دفاع نکردیم که بریزن تو یه کشور دیگه ای و قتل عام راه بندازن!

شما مگه ویتنام بودید که ببینید اونا با عشق جنگیدند یا نه.سربازهای داوطلب کم سن سال هم در جنگ ویتنام حضور داشتند.

درست است جنگ ایران هم تمام شد.چرا از کشته های ایران دفاع میکنید!؟
تمام مسلمانان مرده پرستند.

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407290 نوشت:

شما مگه ویتنام بودید که ببینید اونا با عشق جنگیدند یا نه.سربازهای داوطلب کم سن سال هم در جنگ ویتنام حضور داشتند.

درست است جنگ ایران هم تمام شد.چرا از کشته های ایران دفاع میکنید!؟

به نام خدا.

من گفتم ویتنامی ها با عشق نمیجنگیدن؟ من گفتم نمیشه گفت چرا یاد و خاطره ویتنامی ها رو نگه نمیداریم!

ما دفاع نمیکنیم! عملا نمیشه از کسی که مرده دفاع کرد! ما یاد و خاطره نگه میداریم. برای اینکه اونهایی که رفتن و جونشون رو برای زندگی ما دادن ، ارزشمند هستند برامون.

به نکته ی خیلی خوب و قشنگ و ظریفی اشاره کردید. همه ی مسلمان ها مرده پرستند.
1- بفرمایید مرده پرستی یعنی چی؟ قشنگ تعریف کنیدا! نگید مثلا همین کارا که میکنید! قشنگ تعریف کنید!
2- اثبات هم بفرمایید.

سلام.
دوست گرامی شما اگر مسلمانید پس حتما قرآن را هم قبول دارید!

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ﴿۱آل عمران ۶۹﴾

هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏اند مرده مپندار بلكه زنده‏اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‏شوند

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407204 نوشت:

آیا شما به شهادت اعتقاد دارید؟

___;407303 نوشت:
سلام.
دوست گرامی شما اگر مسلمانید پس حتما قرآن را هم قبول دارید!

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ﴿۱آل عمران ۶۹﴾

هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏اند مرده مپندار بلكه زنده‏اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‏شوند

از امضاء بنده مشخص است دیدم به اسلام چگونه است.

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407330 نوشت:

پس اگر مسلمان نیستید برای شما مرگ و شهادت یک معنی را دارد و بحث بی فایده

فکر نکنم در اینجا هم مناسب باشد من و سایر ایدی ها برای شما اسلام را اثبات کنیم.

___;407459 نوشت:
پس اگر مسلمان نیستید برای شما مرگ و شهادت یک معنی را دارد و بحث بی فایده

شما مسلمانی!؟

___;407303 نوشت:

به شهامت آره به شهادت نه

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407496 نوشت:
شما مسلمانی!؟

اگر نبودم برایتان آیه قرآن نمیاوردم!

نوری نیرو;407577 نوشت:
به شهامت آره به شهادت نه

یک بار گفتم ملاک من مسلمان بودن و اعتقاد به قرآن است در غیر این صورت بحث بی فایده است چون برای شما مرگ و شهادت یکی است

شهیدان ایرانی افرادی هستند که می دانستند امکانات کافی وجود ندارد ولی باز به جنگ رفتند و حتی شوق کشته شدن در راه خدا داشتند.:Gol::Gol::Gol::Gol:

این ایرانی شهیدان خدا هستند برای حفظ دین اسلام جنگیدند ولی اونا.......

___;407631 نوشت:
اگر نبودم برایتان آیه قرآن نمیاوردم!

یک بار گفتم ملاک من مسلمان بودن و اعتقاد به قرآن است در غیر این صورت بحث بی فایده است چون برای شما مرگ و شهادت یکی است

آخه شما گفتید نیاز نیست کسی اسلام رو به شما اثبات کنه.خواستم بدونم واقعا مسلمون هستید که این حرف رو زدید یا خیر همین.

سلام
یه سوال شما اسلام و قران رو قبول دارید؟

مرصاد;407693 نوشت:
سلام
یه سوال شما اسلام و قران رو قبول دارید؟

دین اسلام پر از ایراد است.
اما بخشی از قرآن را قبول دارم بخشی دیگر را در این سایت که قبول ندارم مطرح میکنم تا جوابش رابیابم و بدان ایمان آورم.

تئوس این امضا با اواتار نمی خونه عزیز ضدو نقیض میزنی . تکلیفت رو با خودت روشن کن . شهدای ما برا دفاع ازدین و ناموسشون رفتن و طبق ایه 61 ال عمران انان نمرده اند ما این اعتقاد رو داریم اما کسی که دینی رو قبول نداره این چیزها براش بی معنی هست پس باید اول تکلیفت رو روشن کنی ببینی کدوم وری هستی بعد بیایی این سوال رو بپرسی نه اینکه یهو بپری وسط و بگی خونه خاله کدوم وره:khaneh:
یا حق

مرصاد;407707 نوشت:
تئوس این امضا با اواتار نمی خونه عزیز ضدو نقیض میزنی . تکلیفت رو با خودت روشن کن . شهدای ما برا دفاع ازدین و ناموسشون رفتن و طبق ایه 61 ال عمران انان نمرده اند ما این اعتقاد رو داریم اما کسی که دینی رو قبول نداره این چیزها براش بی معنی هست پس باید اول تکلیفت رو روشن کنی ببینی کدوم وری هستی بعد بیایی این سوال رو بپرسی نه اینکه یهو بپری وسط و بگی خونه خاله کدوم وره:khaneh:
یا حق

بنده گفتم اسلام را قبول ندارم. نگفتم خدا را قبول ندارم. خدارو قبول دارم و ان عکس در حال نیایش با خدا هست و ربطی به دین ندارد.که ضدو نقیض باشد.
سوال: نظرتان درباره کشته شدگان ویتنام ، افغانستان ، ژاپن و کشورهای دیگر که در جنگ بخاطر دفاع از کشورشان کشته شدند چیست!؟

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407708 نوشت:

بنده گفتم اسلام را قبول ندارم. نگفتم خدا را قبول ندارم. خدارو قبول دارم و ان عکس در حال نیایش با خدا هست و ربطی به دین ندارد.که ضدو نقیض باشد.
سوال: نظرتان درباره کشته شدگان ویتنام ، افغانستان ، ژاپن و کشورهای دیگر که در جنگ بخاطر دفاع از کشورشان کشته شدند چیست!؟

شما گفتید هیچ دینی رو قبول ندارم درسته؟
همشون تو کشور خودشون مورد احترام هستند .و از دید من هم چون در مقابل ظلم ایستادن برا دفاع از خاکشون مورد احترام هستن.

مرصاد;407714 نوشت:
شما گفتید هیچ دینی رو قبول ندارم درسته؟
همشون تو کشور خودشون مورد احترام هستند .و از دید من هم چون در مقابل ظلم ایستادن برا دفاع از خاکشون مورد احترام هستن.

بله هیچ دینی رو قبول ندارم.
پیشاپیش میگویم قبول نداشتن دین ربطی به قبول داشتن یا نداشتن خدا ندارد.عقلم میگوید خدا وجود دارد.

سوال بنده از ابتدا هم همین بود.(تمام کشته گان در جنگ که از کشور و نوامیس خود دفاع کردند قابل احترام هستند.

کشته شده در حنگ برای رضای خدا شهید هست و گرامی داشتنش بهتر هست
تنها نیت کشته شده مهم هست که باید برای رضای خدا و تنها برای او باشد
در غیر این صورت تکریم هیچ مرده ای در جنگ لازم نیست.
شهیدهای ما هم در درجه اول هدفشان رضای حق بود و این هدف شامل اهداف جزیی هم میشود.
برخی جنگ داریم که اهدافش 100 درصد مادی هست و از نظر هدف الهی پوچ هست.

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407688 نوشت:
آخه شما گفتید نیاز نیست کسی اسلام رو به شما اثبات کنه.خواستم بدونم واقعا مسلمون هستید که این حرف رو زدید یا خیر همین.

___;407459 نوشت:

عرض کردم در اینجا چون احساس کردم ربطی به مسئله فعلی ندارد

من
مخالف تمام ادیان هستم.
هرکس فکر میکند دینش حق است به من ثابت کند.
تا به آن آیمان آورم.

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407695 نوشت:
اما بخشی از قرآن را قبول دارم

حرف هایتان ضد و نقیض است.شما میگویید مخالف تمام ادیان هستید اما بخشی از قرآن را قبول دارید !

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407708 نوشت:
بنده گفتم اسلام را قبول ندارم.

اگر اسلام را قبول ندارید برچه اساسی بخشی از قرآن را قبول دارید ؟!

درثانی عرض کردم وقتی شما مسلمان نباشید و برایتان شهادت و مردن فرقی نداشته باشد بحث در مورد موضوع تاپیک بی فایده است.چون جواب سوال شما برمیگردد به اعتقادات مسلمانان و دین اسلام !

اما درمورد جنگ ویتنام و ایران و سوریه و... که مطالبی را گفتید

ما با سوریه و لبنان احساس برادری و همدردی میکنیم اما با ویتنام و... چنین احساسی نداریم!مشکلی داره؟!

___;407919 نوشت:

حرف هایتان ضد و نقیض است.شما میگویید مخالف تمام ادیان هستید اما بخشی از قرآن را قبول دارید !
اگر اسلام را قبول ندارید برچه اساسی بخشی از قرآن را قبول دارید ؟!

سلام و درود خدمت شما دوست گرامی.
شما وقتی یک کتابی را مطالعه میکنید ممکن است بخشی از آن کتاب را قبول داشته باشی و بخشی را قبول نداشته باشی.
بنده هم گفته بودم قرآن را مطالعه کردم بخشی از آن را قبول دارم ولی بخشی را قبول ندارم.
و فکر نکنم این تناقض باشد.بنده قرآن را به عنوان یک کتاب دینی نخوانده بودم به عنوان یک کتاب پژوهشی خوانده بودم.
و آمدم در این سایت پاسخ شبهاتم را دریافت کنم.

تناقض زمانی است که شخصی بگوید من مسلمانم و بعد به دستور قرآن عمل نکند.

[="Microsoft Sans Serif"]

@█ عشق من خدا █@;407708 نوشت:

همه‌ی رادمردان ارزشی والا دارند - از هرجایی که باشند.
ولی اینکه چرا همانند رادمردان خودمان از آنان یاد نمی‌کنیم، چیز شگرفی نیست. کسی که یکی از خویشانش را از دست می‌دهد، برای او ختم و سالگرد می‌گیرد ولی اگر یکی از خویشاوندان همسایه‌اش بمیرد، برای آن مرده، چنان نمی‌کند.
آیا چون برای او سالگرد و مراسم نمی‌گیرد، او را بی‌ارزش کرده است؟
این یک رفتار طبیعی‌ست که مردمان برای نزدیکان خود بیشتر دلسوزی می‌کنند. ولی در مورد نزدیکان دیگران، نه.

یادبود مردمان کشورهای اسلامی، بیشتر از دیدگاه سیاسی است که همبستگی‌ای میان کشورها باشد؛ همانگونه که نام برخی از خیابان‌ها به نام برخی از کشورهاست و اینان برای همبستگی سیاسی است وگرنه چند نفر از ایرانیان در سال‌روز مرگ مقنیه اشک ریخته یا گلی را پرپر کرده‌اند؟

آبـرنـگـ;410170 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

همه‌ی رادمردان ارزشی والا دارند - از هرجایی که باشند.
ولی اینکه چرا همانند رادمردان خودمان از آنان یاد نمی‌کنیم، چیز شگرفی نیست. کسی که یکی از خویشانش را از دست می‌دهد، برای او ختم و سالگرد می‌گیرد ولی اگر یکی از خویشاوندان همسایه‌اش بمیرد، برای آن مرده، چنان نمی‌کند.
آیا چون برای او سالگرد و مراسم نمی‌گیرد، او را بی‌ارزش کرده است؟
این یک رفتار طبیعی‌ست که مردمان برای نزدیکان خود بیشتر دلسوزی می‌کنند. ولی در مورد نزدیکان دیگران، نه.

یادبود مردمان کشورهای اسلامی، بیشتر از دیدگاه سیاسی است که همبستگی‌ای میان کشورها باشد؛ همانگونه که نام برخی از خیابان‌ها به نام برخی از کشورهاست و اینان برای همبستگی سیاسی است وگرنه چند نفر از ایرانیان در سال‌روز مرگ مقنیه اشک ریخته یا گلی را پرپر کرده‌اند؟

پس چرا از کشته شدگان سوریه و لبنان اینقدر طرفداری میکنید!؟

ابوالفضل;407735 نوشت:
کشته شده در حنگ برای رضای خدا شهید هست و گرامی داشتنش بهتر هست
تنها نیت کشته شده مهم هست که باید برای رضای خدا و تنها برای او باشد
در غیر این صورت تکریم هیچ مرده ای در جنگ لازم نیست.
شهیدهای ما هم در درجه اول هدفشان رضای حق بود و این هدف شامل اهداف جزیی هم میشود.
برخی جنگ داریم که اهدافش 100 درصد مادی هست و از نظر هدف الهی پوچ هست.

درسته نیت مهمه !نیت مهمه که ازنمازنماز ازروزه روزه و....میسازه نیت انقدرمهمه که حتی داشتن نیت خوب به امری خوداین نیت ثواب داره:ok:
شهیدان گرانقدرمابه نیت رضای خداودفاع ازوطن وبه یاداباعبدالله ع رفتن به میدون
کشته شدگان لبنان واینجورکشته هاچون برادردینی ومسلمان هستندبرامون مورداحترامن
هرچندمامسلمانیم وبه عنوان مسلمان تمام کشته شدگان به حق درتمام دنیاودفاع کنندگان برامون محترمن
وشهیدانمون انقدبرامون عزیزن که همه چیزمونومدیونشونیم اگه اوناازجونشون مایه نمیذاشتن الان وضع ماچگونه بود!:Ghamgin:

[="Microsoft Sans Serif"]

@█ عشق من خدا █@;410177 نوشت:

پس چرا از کشته شدگان سوریه و لبنان اینقدر طرفداری میکنید!؟

گفتیم که!
نخست: شما چند نفر از ایرانیان را دیده‌اید که برای مردمان دیگر کشورها سوگواری کنند یا در سالگرد مرگشان دست‌کم گل بیاورند؟
دوم: این گرامی‌داشت‌ها برای همبستگی سیاسی است و نه چیز دیگر و اگر از دیدگاه سیاسی با همین کشور‌ها در برابر هم قرار بگیریم، دیگر چنین گرامی‌داشت‌هایی را نمی‌بینیم.

ستايشگر;407233 نوشت:
به نام خدا.

سربازان کره شمالی و چنگیزخان مغول و هیتلر هم با عشق و اخلاص می رفتند و بر اساس عقیده شان وظیفه خود می دانستند. تنها فرق این است که مال ما اسم اسلام رویش دارد و مال آنها اسم ایدئولوژی خودشان.

[="Tahoma"]سلام
من فقط اينو بگم كه در عراق ويتنام كره شمالي وبرخي ديگر از كشور ها آمريكا با خمير دندان و بيسكويت و دلار و.........مردمشونو خريد.عراق به همين خاطر زود تسليم شد چون سربازهاي عراقي ترسيده بودند.ويتنامي ها از فرط فقر و بدبختي با يك سري خوراكي و .....خودشونو تسليم كردند.كره شمالي از ترس وطن فروشي خلبانانش ميگ هاش رو به پرواز در نياورد.
حال آنكه ما با چنان شرايطي سخت جنگيديم و كوتاه هم نيامديم.
سخن بسيار است...

Kinzie Kensington;410311 نوشت:
سربازان کره شمالی و چنگیزخان مغول و هیتلر هم با عشق و اخلاص می رفتند و بر اساس عقیده شان وظیفه خود می دانستند. تنها فرق این است که مال ما اسم اسلام رویش دارد و مال آنها اسم ایدئولوژی خودشان.

پس بنظرشمانیت هامهم نیستندوباهم فرق ندارند!:Gig:

در بین شهدای ما شعار اصلی قتل فی سبیل الله بود.
عشق امام حسین مطرح هست
اینا اهداف کوچیکی نیستن

سلام

@█ عشق من خدا █@;410161 نوشت:
سلام و درود خدمت شما دوست گرامی.
شما وقتی یک کتابی را مطالعه میکنید ممکن است بخشی از آن کتاب را قبول داشته باشی و بخشی را قبول نداشته باشی.
بنده هم گفته بودم قرآن را مطالعه کردم بخشی از آن را قبول دارم ولی بخشی را قبول ندارم.
و فکر نکنم این تناقض باشد.بنده قرآن را به عنوان یک کتاب دینی نخوانده بودم به عنوان یک کتاب پژوهشی خوانده بودم.
و آمدم در این سایت پاسخ شبهاتم را دریافت کنم. تناقض زمانی است که شخصی بگوید من مسلمانم و بعد به دستور قرآن عمل نکند.

من فکر کردم منظور شما از بعد دینی است نه پزوهشی

درجایی از پست های شما که ظاهرا حذف شده! خواندم که یک هفته پیش مسلمان شده اید.اگر درست باشد شبهه ای که در مورد تفاوت کشته شدگان جنگ ایران با سایر کشورها برایتان بود هنوز حل نشده؟

همچنین گفته بودید اگر درمورد آیه ای از شما بپرسند میتوانید در مورد قبول داشتن آن توضیح دهید(نقل به مضمون متاسفانه دقیق در خاطرم نیست)

لطفا در مورد آیه زیر توضیح دهید:

___;410625 نوشت:
سلام

من فکر کردم منظور شما از بعد دینی است نه پزوهشی

درجایی از پست های شما که ظاهرا حذف شده! خواندم که یک هفته پیش مسلمان شده اید.اگر درست باشد شبهه ای که در مورد تفاوت کشته شدگان جنگ ایران با سایر کشورها برایتان بود هنوز حل نشده؟

همچنین گفته بودید اگر درمورد آیه ای از شما بپرسند میتوانید در مورد قبول داشتن آن توضیح دهید(نقل به مضمون متاسفانه دقیق در خاطرم نیست)

لطفا در مورد آیه زیر توضیح دهید:

منکر آیه 69 سوره آل عمران نیستم.و دیگر شبهه ای دباره کشته گان ایرانی در 8 سال جنگ ندارم.

ارتش سوریه بعثی هستند و اکثرا برای رضای خدا نمیجنگند و فقط به دنبال پیروزی و نجات کشور خودشان هستند.چرا کشته های آنان را عزیز میشمارید و کشته های ویتنام را خیر!

[="Black"]گربه را دم حجله باید کشت
اگه ما الان سوریه را ول کنیم که آمریکا و غرب می آیند کنار ما
شاید یکی از دلایل این باشه
و هم چنین چون مرقد حضرت زینب و حضرت رقیه و حضرت سکینه آنجا هست یک حس غیرت بوجود می آید
[/]

با نام الله

کارشناس بحث: استاد صادق

@█ عشق من خدا █@;407204 نوشت:

پاسخ :
با سلام .در ابتدا باید گفت :
هدف اصلی و واقعی عراق با هم کاری همه جانبه استعمار گران ودر رأس آنان آمریکا جنایت­کار این بود که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را براندازند. عراق برای رسیدن به این هدف، قرارداد الجزایر را بهانه قرار داد وبه ایران حمله کرد. این قرارداد در سال 1975میلادی بین ایران و عراق بسته شد که طبق آن، اروند رود بین ایران و عراق تقسیم شد و مقرر گردید که طرفین از آن استفاده کرده و کشتیرانی کنند.
بهانه عراق این بود که این قرارداد در زمان ضعف عراق بسته شده است و در واقع به طور اجبار و از روی ناچاری مسئولان عراق آن را امضاء کرده اند، اینک که قدرتمند هستیم دیگر آن را قبول نداریم. به همین دلیل صدام در تلویزیون مقابل میلیون‌ها نفر بیننده قرارداد الجزایر را پاره کرد. هر چند بعد از هشت سال جنگ دوباره مجبور شد که دوباره تن به قرار داد الجزایر بدهد.
مهم‏ترین دلایل شروع جنگ از سوی عراق عبارتند از:
1. به منظور انتقال مرز آبی دو کشور (خط تالوگ) از اروند رود به ساحل شرقی آن و برقراری حاکمیت مطلق عراق بر اروند رود.
2. به منظور جدا کردن استان خوزستان از ایران و ایجاد کشوری مستقل تحت سلطه‏ی عراق با نام عربستان.
3. به منظور فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی و روی کار آمدن دولتی غرب‏گرا به جای آن.
4. به منظور به دست آوردن نقش برتر در خلیج فارس به جای ایران و برتری کامل سیاسی - نظامی بر سایر کشورهای خاورمیانه و به ویژه کشورهای منطقه بود.
ودر مجموع جنگ صدام بر ضد نظام اسلامی وبر اندازی انقلاب شیعی بود ودفاع رزمندگان ایرانی در واقع دفاع از مکتب اهلبیت وحفظ انقلاب شیعی بوده است در نتیجه جنگ ایران دفاع از حق و
کشتگان آن جنگ شهید اند . در حالی در جنگ های دیگر که در جهان رخ می دهد این مسله مطرح نیست .

یامین;410359 نوشت:
پس بنظرشمانیت هامهم نیستندوباهم فرق ندارند!:Gig:

شما فکر می کنید نیت شما صحیحه. اونها هم فکر می کنند نیت خودشون صحیح و مناسبه. صحبت درباره این بود که مسلمانان باور دارند برای دفاع از عقایدشون داوطلبانه به جنگ میرن و کشته میشن، اونها هم برای دفاع از عقاید خودشون داوطلبانه به جنگ میرن و کشته میشن. نیت ها یکسان است.

سلام
خلاصه جوابی که کارشناس محترم فرمودند:
شهدای جنگ تحمیلی در راه برآورده کردن حاجات ولی خدا کشته شدند. و این دلیل تقدس اونهاست.

@█ عشق من خدا █@;410655 نوشت:

منکر آیه 69 سوره آل عمران نیستم.و دیگر شبهه ای دباره کشته گان ایرانی در 8 سال جنگ ندارم.

ارتش سوریه بعثی هستند و اکثرا برای رضای خدا نمیجنگند و فقط به دنبال پیروزی و نجات کشور خودشان هستند.چرا کشته های آنان را عزیز میشمارید و کشته های ویتنام را خیر!

سلام
این یک اصل کلی است : شهادت عنوانی است برای آنانکه در راه خدا مجاهده می کنند . این عنوان را خداوند به خاطر ناظر بودن و شهادت دهنده بودن بر اعمال سایرین توسط این مجاهدان - داده است . مجاهدت نه فقط رفتن در میدان جنگ است بلکه بسیاری اعمال اگر لله باشند و در حین انجامشان فرد بمیرد مانند مرگ یک شهید توصیف شده است . مثل ابرار معاش برا ی خانواده و ...
عزیز شمردن کشته شدگان در راه یک هدف مقدس ، فقط همان مفهوم را دارد « گرامی داشتن کارهای بزرگ آنها » اما اگر برای خدا نباشد توجیهی برای در بر گرفتن عنوان شهادت ندارد .و نزد خداوند شهادت محسوب نمیشود .
اصولاً باید هر کشته ای را که در جهت یک آرمان مقدس از بین رفته است را محترم و قابل ستایش دانست . و قضاوت اینکه در نزد خداوند دارای چه ارزش و منزلتی هست از عهده ما خارج است .

http://www.askdin.com/thread31988-5.html
جمع بندی
سوال : چه فرقی بین کشته های جنگ ایران و دیگر جنگها داره آخه!؟

پاسخ :
در ابتدا باید گفت :
هدف اصلی و واقعی عراق با هم کاری همه جانبه استعمار گران ودر رأس آنان آمریکا جنایت­کار این بود که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را براندازند. عراق برای رسیدن به این هدف، قرارداد الجزایر را بهانه قرار داد وبه ایران حمله کرد. این قرارداد در سال 1975میلادی بین ایران و عراق بسته شد که طبق آن، اروند رود بین ایران و عراق تقسیم شد و مقرر گردید که طرفین از آن استفاده کرده و کشتیرانی کنند.
بهانه عراق این بود که این قرارداد در زمان ضعف عراق بسته شده است و در واقع به طور اجبار و از روی ناچاری مسئولان عراق آن را امضاء کرده اند، اینک که قدرتمند هستیم دیگر آن را قبول نداریم. به همین دلیل صدام در تلویزیون مقابل میلیون‌ها نفر بیننده قرارداد الجزایر را پاره کرد. هر چند بعد از هشت سال جنگ دوباره مجبور شد که دوباره تن به قرار داد الجزایر بدهد.
مهم‏ترین دلایل شروع جنگ از سوی عراق عبارتند از:
1. به منظور انتقال مرز آبی دو کشور (خط تالوگ) از اروند رود به ساحل شرقی آن و برقراری حاکمیت مطلق عراق بر اروند رود.
2. به منظور جدا کردن استان خوزستان از ایران و ایجاد کشوری مستقل تحت سلطه‏ی عراق با نام عربستان.
3. به منظور فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی و روی کار آمدن دولتی غرب‏گرا به جای آن.
4. به منظور به دست آوردن نقش برتر در خلیج فارس به جای ایران و برتری کامل سیاسی - نظامی بر سایر کشورهای خاورمیانه و به ویژه کشورهای منطقه بود.
ودر مجموع جنگ صدام بر ضد نظام اسلامی وبر اندازی انقلاب شیعی بود ودفاع رزمندگان ایرانی در واقع دفاع از مکتب اهلبیت وحفظ انقلاب شیعی بوده است در نتیجه جنگ ایران دفاع از حق و
کشتگان آن جنگ شهید اند . در حالی در جنگ های دیگر که در جهان رخ می دهد این مسله مطرح نیست .

موضوع قفل شده است