حوزه علمیه مجازی

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حوزه علمیه مجازی

سلام
چطور میشه در حوزه علمیه به صورت مجازی ثبت نام کرد ؟ اصلا آموزش مجازی وجود داره؟
مدرکش با مدرک حضوری فرقی ندارد؟
لطفا اگه کسی خبر داره نحوه ثبت نام و سایت و شرایطش رو به بنده اطلاع دهد

سلام
حوزه که کسی نمیره برای مدرک ...میرن بفهمن که وقتی رو سر جنازه میت تلقین می کنن میگن افهم بفهم ...یعنی چی چی رو بفهم!

یعنی شب اول قبر داری امشب بفهم بفهم!

یعنی واقعا کسی نمیدونه اصلا حوزه علمیه مجازی خواهران داریم؟؟؟

عزرائیل;597350 نوشت:
حوزه که کسی نمیره برای مدرک ...میرن بفهمن که وقتی رو سر جنازه میت تلقین می کنن میگن افهم بفهم ...یعنی چی چی رو بفهم!

مدرکش رو به خاطر این گفتم خواستم ببینم این مراکز معتبر هستند یا نه؟

کلا میخوام اطلاعاتم از هدیه های اسمانی بیشتر بشه :Nishkhand:

neɠïn;597301 نوشت:
سلام

سلام خواهر گرامی
من خودم دقیق اطلاع ندارم اما دقیقتر بگید بهتر میشه راهنماییتون کرد
میخواین حتماً حوزه باشه؟ یا اینکه به دروس حوزه علاقه دارید؟
چون مراکزی هستن که بتونید دروسی شبیه به دروس حوزه رو یاد بگیرید
حتی میتونید کتاب هایی بخونید که به علاقتون نزدیکتر بشید

اگر فقط و فقط منظورتون حوزه هست که خب
اگر نه ، بگید دقیقاً چه هدفی دارید و دنبال چه چیزی هستید. اون وقت دوستان بهتر میتونن پیشنهاد بدن

RezaDodangeh;597362 نوشت:
من خودم دقیق اطلاع ندارم اما دقیقتر بگید بهتر میشه راهنماییتون کرد
میخواین حتماً حوزه باشه؟ یا اینکه به دروس حوزه علاقه دارید؟
چون مراکزی هستن که بتونید دروسی شبیه به دروس حوزه رو یاد بگیرید
حتی میتونید کتاب هایی بخونید که به علاقتون نزدیکتر بشید

اگر فقط و فقط منظورتون حوزه هست که خب
اگر نه ، بگید دقیقاً چه هدفی دارید و دنبال چه چیزی هستید. اون وقت دوستان بهتر میتونن پیشنهاد بدن

ممنون دوست عزیز
ببینید من میخوام از طریق مجازی آموزش ببینم چون وقت ندارم حضوری مراجعه کنم
با استفاده از کتاب و تنهایی هم نمیتونم چون فهم برخی مطالب برام سخته همه ی مباحثی که در دین است رو میخوام یاد بگیرم علم رجال، اخلاق، احکام، تفسیر و .... کلا از صفر میخوام شروع کنم
شنیده بودم حوزه مجازی وجود داره ولی چه سایتی چطوری ثبت نام میکنند و اینکه فقط مختص برادران است یا نه رو نمیدونم!

حوزه سالهای اول درس محوریشون عربیه.
باید پایه عربیتونو تقویت کنید.
اولین کتابی که میخونند "صرف ساده" است. اینجا میتونید آموزششم دانلود کنید:
http://www.imamsadiq.tv/category/archive/term1/sarf-sadeh/

قبل "صرف ساده"اگه عربی ضعیف باشه با تشخیص مدیر مدرسه "صرف مقدماتی" خونده میشه:
دانلود:
http://www.imamsadiq.tv/blog/%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C/

neɠïn;597372 نوشت:
ممنون دوست عزیز
ببینید من میخوام از طریق مجازی آموزش ببینم چون وقت ندارم حضوری مراجعه کنم
با استفاده از کتاب و تنهایی هم نمیتونم چون فهم برخی مطالب برام سخته همه ی مباحثی که در دین است رو میخوام یاد بگیرم علم رجال، اخلاق، احکام، تفسیر و .... کلا از صفر میخوام شروع کنم
شنیده بودم حوزه مجازی وجود داره ولی چه سایتی چطوری ثبت نام میکنند و اینکه فقط مختص برادران است یا نه رو نمیدونم!

والا من همون برادرانش رو هم خبر ندارم! Fool

اگر میگفتید میخوام خودم یاد بگیرم میتونستم قدری راهنماییتون کنم ، ولی اینکه حتماً میخواید آموزش ببینید رو متاسفانه من اطلاعی ندارم

کمی صبر کنید اساتید میان و پاسخ میدن. اگر طول کشیده بخاطر بی توجهی نیست ، سؤالات و تاپیک ها خیلی زیاده و رسیدگی به همشون زمان میبره

ببخشید یه چیزی یادم رفت بگم :Nishkhand:
تصمیمتون خیلی با ارزشه و براتون آرزوی موفقیت میکنم
ولی یه عرضی هم خدمت شما دارم اونم فقط دو کلمه (به عنوان یه نظر از طرف یه برادر)

عجله نکنید

اگه شما خانمی جامعه الزهرا قم به صورت حضوری و غیر حضوری پذیرش داره از صفر شرو می کنه 7 سال طول می کشه سطح 2 رو بگیری یعنی معادل لیسانس اما اصولی یاد میگیری و خیلی هم معتبره اما سخته فقط برای امتحانهای آخر ترم 3-4 روز میری قم اگه اطلاعات بیشتر می خوای بهم پیغام بده راستیییییی فکر کنم الان هم ثبت نامش هست:
jz.ac.ir

ذوالفقار;597415 نوشت:
اگه شما خانمی جامعه الزهرا قم به صورت حضوری و غیر حضوری پذیرش داره از صفر شرو می کنه 7 سال طول می کشه سطح 2 رو بگیری یعنی معادل لیسانس اما اصولی یاد میگیری و خیلی هم معتبره اما سخته فقط برای امتحانهای آخر ترم 3-4 روز میری قم اگه اطلاعات بیشتر می خوای بهم پیغام بده راستیییییی فکر کنم الان هم ثبت نامش هست:
jz.ac.ir

با سلام
من هم سوالی داشتم اینکه سطح های حوزه به چه صورته؟ من الان در حال اتمام مدرک کارشناسی هستم بعدش برای حوزه ارشد میشه؟

neɠïn;597301 نوشت:
سلام

سلام و عرض ادب

برای اطلاع بیشتر به

اینجا

و
اینجا

مراجعه کنید

RezaDodangeh;597400 نوشت:

ببخشید یه چیزی یادم رفت بگم :Nishkhand:
تصمیمتون خیلی با ارزشه و براتون آرزوی موفقیت میکنم
ولی یه عرضی هم خدمت شما دارم اونم فقط دو کلمه (به عنوان یه نظر از طرف یه برادر)

عجله نکنید

ببخشید میپرسم
چرا به ایشون میگید عجله نکنند
چطور؟؟

حوزه مجازی برای آقایان هست؟

raha-h;597419 نوشت:
من هم سوالی داشتم اینکه سطح های حوزه به چه صورته؟ من الان در حال اتمام مدرک کارشناسی هستم بعدش برای حوزه ارشد میشه؟

دو سال نیست‎، ده دوازده سال باید بخونین برای ارشد‏
از سیکل باید بشمارین

برای کاردانی حوزه 6 سال
برای ارشدش 4 سال دیگه
بعد درس خارجه که تموم بشه دکترا حساب میشه (اجتهاد)

[="Arial"][="Navy"]سلام علیکم

یه سایتی رو بهتون معرفی می کنم که حوزه مجازی داره:

http://hoze.zolfaqar.ir/

من یه مدت به صورت مجازی در این حوزه بودم و خوب بود خداروشکر . اما یه شرایطی پیش اومد که دیگه نتونستم شرکت کنم .

اتفاقا برای ترم بهمن ثبت نامش شروع شده .

این سایت هم برای خانم ها و هم برای آقایان ثبت نام داره . ساعات کلاسی خانم ها و آقایون متفاوته .

برای اطلاعات بیشتر به آدرسی که دادم سر بزنین .[/]

raha-h;597423 نوشت:
ببخشید میپرسم
چرا به ایشون میگید عجله نکنند
چطور؟؟

نه خواهر خواهش میکنم

این حرف رو از روی تجربیات شخصی خودم گفتم. شاید برای ایشون صدق نکنه ولی به هر حال یه تجربه ست ، میگم شاید برای ایشون یا سایرین قابل استفاده باشه

علم برای کسی که دنبالش باشه جذابیت زیادی داره
میخوای بزنی به دل کتابا و تمامش رو یاد بگیری
دوست داری به فنون علم مورد نظرت آشنا بشی و سریع به جای مورد نظرت برسی
خب این اشتیاق خیلی خوبه ، ولی اگر اشتیاق به عجله تبدیل میشه دو تا ایراد به دنبال داره

1 - عجله میتونه باعث بشه بهترین راه رو انتخاب نکنی. مثلاً برای ایشون (فقط مثال) ممکنه بتونن به علاقه هاشون به شکل های دیگه ای هم برسن. مثلاً دانشگاه های علوم قرآنی ، رشته های مربوط به معارف و حتی اساتیدی که دروس رو بصورت جداگانه درس میدن. شاید هم نه ، همین حوزه مناسب باشه. اما اگر با عجله و بدون بررسی باشه ، ممکنه باعث بشه که راه درستی رو انتخاب نکنن

2 - عجله معمولاً دلسردی میاره. یعنی اولش فکر میکنی قراره سریع علامه بشی ، ولی وقتی وارد میشی و بقول خواهرمون خانم "تبسم" همون صرف و نحو عربی رو بهت میدن (اولین قدم) میبینی ای واویلا...! چقدر نکته داره! هر چی میخونی انگار هیچی بلد نیستی! و در نتیجه با خودت فکر کنی که: نه بابا ما اینکاره نیستیم

اینها رو نگفتم که کسی رو دلسرد کنم ، فقط میخوام بگم برای اینکه این دو حالت پیش نیاد باید این کارها رو انجام داد:

1 - علاقه و استعداد خودمون رو درست بشناسیم
2 - برای خودمون هدف مشخص کنیم که میخوایم به چی برسیم
3 - ببینیم با توجه به علائق و هدف ما ، چه مکان و چه روشی مناسب تر هست
4 - وقتی همه چیز مشخص شد ، با جدیت و برنامه ریزی شروع به انجامش کنیم
5 - در ضمن تلاش ، انتظار کاذب از خودمون نداشته باشیم. هر راهی رو که تصور کنید ، بالاخره باید از اولین پله شروع کرد ، بعد دو ، بعد سه ، چهار و...... همه همینجوری بودن (حالا با یخورده کم و زیاد). حتی علامه های بزرگی که میشناسیم از همینجاها شروع کردن

دوستان منو ببخشن نمیخواستم نصیحت کنم ، فقط یه نظر برادرانه بود

یه کار نیمه تخصصی هم میتونین بکنین کتابهای درسی حوزه رو اونایی که فارسیه که هیچی و اوناییش که فارسی نیست ترجمه شو بخونین

در اینترنت اکثرشون حالا یا دانلود یا html هستند.

neɠïn;597372 نوشت:
همه ی مباحثی که در دین است رو میخوام یاد بگیرم علم رجال، اخلاق، احکام، تفسیر و ....

هرکدوم از اون موضوعات رو علاقه اش رو داشتین ببینید تو حوزه چه کتابهایی میخونن اونو بخونین. چون خود حوزه هم الان 24 تا گرایش شده. و تک رشته ای نیست. مثلا اگه کسی ده سال حوزه درس بخونه فقط 3 تا کتاب تاریخ خونده یا یکی دو تا کتاب رجال. اگرم شخصا خودش علاقه داشته و مطالعه غیر درسی داشته جزو درس رسمی حوزه نبوده در همه زمینه های دینی هم نبوده.

سرکار raha اگر هم شما خانمید. برای جامعه الزهرا قم چه حضوری چه غیر حضوری با مدرک لیسانس دانشگاه نمیتوانید ادامه دهید باید از همان سطح 2 شروع کنید که بعد از 7 سال می شود معتدل لیسانی دانشگاه اما اگر ارشد رشته های مرتبط باشید مثل الیاهات و اینا میتوانید در جامعه الزهرا از سطح 3 شروع کنید. سطح جامعه الزهرا خیلی بالاتر از دانشگاه است. اصلا قابل مقایسه نیست.

**تبسم**;597436 نوشت:
برای کاردانی حوزه 6 سال

من الان دفترچه ازمون جامعه الزهرا رو مطالعه کردم 6 سال برای کارشناسی نوشته
گرچه من فکر میکردم حداکثر زمانی که طول میکشه کسی در تمام مسائل دینی نخبه بشه 4 ساله ولی فقط 6 سال طول میکشه برای دوره عمومی!!
کسی که مدرک دانشگاهی داره نمیتونه برخی درس ها رو تطبیق بده؟

**تبسم**;597479 نوشت:
هرکدوم از اون موضوعات رو علاقه اش رو داشتین ببینید تو حوزه چه کتابهایی میخونن اونو بخونین. چون خود حوزه هم الان 24 تا گرایش شده. و تک رشته ای نیست. مثلا اگه کسی ده سال حوزه درس بخونه فقط 3 تا کتاب تاریخ خونده یا یکی دو تا کتاب رجال. اگرم شخصا خودش علاقه داشته و مطالعه غیر درسی داشته جزو درس رسمی حوزه نبوده در همه زمینه های دینی هم نبوده.

الان برای ازمون ورودیش من باید همه این کتاب ها (اشنایی با قران - حماسه حسینی - ازادی معنوی - عربی سال سوم ) رو بخونم فقط دو سه ماه هم وقت دارم و هیچ کدام از امتیازها رو هم ندارم که نمره قبولی بیارم یعنی کلا امیدی نیست برای امسال
من فکر میکردم ازمون ورودی نداره فقط میری ثبت نام میکنی فکر کنم فقط یه سال باید برای ازمون ورودیش کتاب بخونم :Ghamgin:

neɠïn;597688 نوشت:
من الان دفترچه ازمون جامعه الزهرا رو مطالعه کردم 6 سال برای کارشناسی نوشته
گرچه من فکر میکردم حداکثر زمانی که طول میکشه کسی در تمام مسائل دینی نخبه بشه 4 ساله ولی فقط 6 سال طول میکشه برای دوره عمومی!!

من حوزه آقایان رو گفتم. حوزه ها خانمها شنیدم درسهاشونم فرق میکنه

ذوالفقار;597543 نوشت:
سرکار raha اگر هم شما خانمید. برای جامعه الزهرا قم چه حضوری چه غیر حضوری با مدرک لیسانس دانشگاه نمیتوانید ادامه دهید باید از همان سطح 2 شروع کنید که بعد از 7 سال می شود معتدل لیسانی دانشگاه اما اگر ارشد رشته های مرتبط باشید مثل الیاهات و اینا میتوانید در جامعه الزهرا از سطح 3 شروع کنید. سطح جامعه الزهرا خیلی بالاتر از دانشگاه است. اصلا قابل مقایسه نیست.

سلام
بله خانم هستم خیلی ممنون
رشته من اصلا در حوزه علوم و مباحث قرآنی نیست..هنر میخونم..ولی فلسفه منو به سمت یادگیری این علوم قرآنی کشونده و میخوام هنرم رو صرف قرآن کنم ولی خب ورود به حوزه واقعا از نظر من سعادت و پشتکار عظیم میخواد

RezaDodangeh;597457 نوشت:

نه خواهر خواهش میکنم

این حرف رو از روی تجربیات شخصی خودم گفتم. شاید برای ایشون صدق نکنه ولی به هر حال یه تجربه ست ، میگم شاید برای ایشون یا سایرین قابل استفاده باشه

علم برای کسی که دنبالش باشه جذابیت زیادی داره
میخوای بزنی به دل کتابا و تمامش رو یاد بگیری
دوست داری به فنون علم مورد نظرت آشنا بشی و سریع به جای مورد نظرت برسی
خب این اشتیاق خیلی خوبه ، ولی اگر اشتیاق به عجله تبدیل میشه دو تا ایراد به دنبال داره

1 - عجله میتونه باعث بشه بهترین راه رو انتخاب نکنی. مثلاً برای ایشون (فقط مثال) ممکنه بتونن به علاقه هاشون به شکل های دیگه ای هم برسن. مثلاً دانشگاه های علوم قرآنی ، رشته های مربوط به معارف و حتی اساتیدی که دروس رو بصورت جداگانه درس میدن. شاید هم نه ، همین حوزه مناسب باشه. اما اگر با عجله و بدون بررسی باشه ، ممکنه باعث بشه که راه درستی رو انتخاب نکنن

2 - عجله معمولاً دلسردی میاره. یعنی اولش فکر میکنی قراره سریع علامه بشی ، ولی وقتی وارد میشی و بقول خواهرمون خانم "تبسم" همون صرف و نحو عربی رو بهت میدن (اولین قدم) میبینی ای واویلا...! چقدر نکته داره! هر چی میخونی انگار هیچی بلد نیستی! و در نتیجه با خودت فکر کنی که: نه بابا ما اینکاره نیستیم

اینها رو نگفتم که کسی رو دلسرد کنم ، فقط میخوام بگم برای اینکه این دو حالت پیش نیاد باید این کارها رو انجام داد:

1 - علاقه و استعداد خودمون رو درست بشناسیم
2 - برای خودمون هدف مشخص کنیم که میخوایم به چی برسیم
3 - ببینیم با توجه به علائق و هدف ما ، چه مکان و چه روشی مناسب تر هست
4 - وقتی همه چیز مشخص شد ، با جدیت و برنامه ریزی شروع به انجامش کنیم
5 - در ضمن تلاش ، انتظار کاذب از خودمون نداشته باشیم. هر راهی رو که تصور کنید ، بالاخره باید از اولین پله شروع کرد ، بعد دو ، بعد سه ، چهار و...... همه همینجوری بودن (حالا با یخورده کم و زیاد). حتی علامه های بزرگی که میشناسیم از همینجاها شروع کردن

دوستان منو ببخشن نمیخواستم نصیحت کنم ، فقط یه نظر برادرانه بود

خیلی متشکرم از توضیحاتتون

بله همینطوره
خودم کتاب های مربوطه و مورد علاقم در این زمینه ها رو که می خونم خیلی اشتیاق و علاقه ام بیشتر میشه و ورود به حوزه واقعا پشتکار می خواد و صبر فراوان

موضوع قفل شده است