آیا این کار خودکشی است ؟

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا این کار خودکشی است ؟

از خدا تقاضایی دارم
و میخواهم تا برآورده شدن آن از خوردن و نوشیدن خودداری کنم
اگر خواسته من برآورده نشود و من بر اثر گرسنگی و تشنگی بمیرم خودکشی محصوب میشود ؟

helmon;224489 نوشت:
از خدا تقاضایی دارم
اگر خواسته من برآورده نشود و من بر اثر گرسنگی و تشنگی بمیرم خودکشی محصوب میشود ؟

با سلام
شما میشود توضیح دهید چنین کاری را از کدام احکام اسلام گرفته اید!!

بعضی افراد در اعتراض به چیزی عذا نمیخورند (مانند برخی زندانی ها) و بعد از مرگ حتی به آنها شهید هم میگن !

helmon;224494 نوشت:
بعضی افراد در اعتراض به چیزی عذا نمیخورند (مانند برخی زندانی ها) و بعد از مرگ حتی به آنها شهید هم میگن !

اون جوون مصری که روی خودش بنزین ریخت و خودش رو آتیش زد بالاخره نتیجه اش بیداری اسلامی شد، ولی این کار شما چه فایده ای داره؟! مطمئنّید که برای رضای خداست؟

rq-170;224495 نوشت:

اون جوون مصری که روی خودش بنزین ریخت و خودش رو آتیش زد بالاخره نتیجه اش بیداری اسلامی شد، ولی این کار شما چه فایده ای داره؟! مطمئنّید که برای رضای خداست؟

مگه من گفتم برای رضای خداس ؟

خوب برادر من کاری که برای رضای خدا نیست که برای چی انتظار برآورده شدن حاجت از اون طریق رو دارید؟! بالاخره راهی رو برای تقاضا از خدا باید انتخاب کنید که خودش امضا کرده باشه. نه با هر روشی که ابداع کردیم

helmon;224489 نوشت:
از خدا تقاضایی دارم

با سلام
ببینید دوست گرامی بنده چون دیدم نوشته اید از خدا تقاضایی دارم و ان خدای که ما میشناسیم دستور به چنین کارهایی نداده!!
عنوان کردم
ما نذر و نیازهای و روزه گرفتنها را داریم که بسیار در سیره اهل بیت ع توصیه شده !!و در خود قرآن هم به آنها اشاره شده !!پس چنین کاری مورد پسند نه خداوند و نه اهل بیت ع است که چیزی نخوریم که به مراد خود برسیم !!

خُلِقَ الإِنْسانُ مِنْ عَجَلٍ سَأُرِيكُمْ آياتِي فَلا تَسْتَعْجِلُونَ» . 1

«آدمى شتابكار آفريده شده است. بزودى آيات خود را به شما نشان مى دهم، پس شتاب مكنيد».

وَ يَدْعُ الإِنْسانُ بِالشَّرِّ دُعاءَهُ بِالْخَيْرِ وَ كانَ الإِنْسانُ عَجُولاً» .2

«و آدمى به دعا شرّى را مى طلبد، چنان كه گويى به دعا خيرى را مى جويد و آدمى شتابكار است».

1.الأنبياء : ۳۷.
2.الإسراء : ۱۱.

رسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله :إنَّما أهلَكَ النّاسَ العَجَلَةُ، و لَو أنَّ النّاسَ تَثَبَّتوا لَم يَهلِكْ أحَدٌ . ۳

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :مردم را، در حقيقت، شتابزدگى به هلاكت افكنده است. اگر مردم آرام و از شتاب كارى به دور بودند هيچ كس هلاك نمى شد.

3.المحاسن: ۱/۳۴۰/۶۹۷.

اینطور ریاضتها را بیشتر در بین مرتاضان بودایی پیدا میکنید

helmon;224494 نوشت:

اینکه میفرماید بعضی از زندانیها برای عقیده خود چیزی نمیخورند موضوع دیگریست که باید در مورد ان عقیده و درست بودن ان از جهات اسلامی تحقیق کنیم !
و خود شما گفته اید به عنوان اعتراض !!

فَلِذلِكَ فَادْعُ وَ اسْتَقِمْ كَما اُمِرْتَ» . 1
«بنا بر اين به دعوت پرداز و همان گونه كه دستور يافته اى، ايستادگى كن».

.الإمامُ عليٌّ عليه السلام :قلتُ : يا رسولَ اللّه ِ ، أوصِني . قالَ : قُلْ «رَبِّيَ اللّه ُ» ثُمَّ استَقِمْ . قلتُ : رَبّيَ اللّه ُ و ما تَوفِيقي إلاّ باللّه ِ ، علَيهِ تَوكَّلتُ و إلَيهِ اُنيبُ . قالَ : لِيَهْنِكَ العِلمُ أبا الحَسَنِ، لقد شَرِبتَ العِلمَ شُربا و نَهلتَهُ نَهَلاً . 2

.امام على عليه السلام :گفتم: اى رسول خدا!
مرا سفارشى فرما.
فرمود: بگو «پروردگار من خداست» و آن گاه [بر اين گفته ]ايستادگى كن.
من گفتم: پروردگار من خداست و توفيق جز از خدا نخواهم، به او توكّل مى كنم و به سوى او باز مى گردم.
رسول خدا فرمود: علم گوارايت باد، اى ابا الحسن! كه دانش را خوب نوشيدى و از آن نيكو سيراب گشتى.

1.الشورى : ۱۵.
2.كنز العمّال : ۳۶۵۲۴.

یه سوال
پس اونایی که عملیات انتحاری انجام میدن چی؟
یا اونایی که اعتصاب غذا میکنن تو زندان؟
اینا خودکشی به حساب نمیاد؟

nakisa;224607 نوشت:
یه سوال
پس اونایی که عملیات انتحاری انجام میدن چی؟
یا اونایی که اعتصاب غذا میکنن تو زندان؟
اینا خودکشی به حساب نمیاد؟

دوست من هیچ چیزی نیست که قطعی باشه. اگه در راه حق خود کشی کنی شهید هم می شی مثلا دشمن رو نابود کنی یا جلوگیری از لو رفتن اسرار مسلمانان.

مثل خیلی کارها که بد هستند ولی وقتی طرف کافر حربی باشه اشکالی نداره :ok:

helmon;224494 نوشت:

ببخشید میشه بر اساس این حرفتون مستند بیاورید

سلام
بچه ها زنی که در زمان جنگ برای اینکه مرد بیگانه یا همون رژیم عراق بهش تجاوز نکنه خودش رو بکشه خود کشی به حساب می یاد ؟

thinker;224609 نوشت:

مثل خیلی کارها که بد هستند ولی وقتی طرف کافر حربی باشه اشکالی نداره :ok:
[/][/][/][/]

آیت الله العظمی حسین مظاهری نیز در دروس فقهی خود درباره «قاعده جب» در اسلام می گویند: «کافر حربی مالش حلال است ... اسلام، جان و مال و عِرض «کافر حربی» را تحلیل (حلال) کرده است و این صهیونیست ها الآن از نظر اسلام هم جان شان ، هم مال شان و هم عِرض شان برای مسلمان ها تحلیل است .

اگه يكي براي كشتن يه اسرائلي كشته بشه شهيد محسوب ميشه؟

helmon;224489 نوشت:
از خدا تقاضایی دارم و میخواهم تا برآورده شدن آن از خوردن و نوشیدن خودداری کنم اگر خواسته من برآورده نشود و من بر اثر گرسنگی و تشنگی بمیرم خودکشی محصوب میشود ؟

با سلام و احترام

ضرر رساندن به جان،جایز نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

rahyafte91;224773 نوشت:
بچه ها زنی که در زمان جنگ برای اینکه مرد بیگانه یا همون رژیم عراق بهش تجاوز نکنه خودش رو بکشه خود کشی به حساب می یاد ؟

کشتی نجات;224838 نوشت:
اگه يكي براي كشتن يه اسرائلي كشته بشه شهيد محسوب ميشه؟

با سلام و تشکر از کاربران بزرگوار

به طور کلی در تمام مواردی که اشاره شد،اگر مکلف طبق تشخيص خود احساس کند که کيان اسلام یا جانش در خطر است، بايد براى دفاع از اسلام و جان خود قيام کند، حتى اگر در معرض کشته شدن باشد.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1052
و استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است