می خوایم برای زندگیمون نقشه بکشیم ( خودسازی اسک دینی ها)

تب‌های اولیه

132 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
می خوایم برای زندگیمون نقشه بکشیم ( خودسازی اسک دینی ها)

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

اینجا جایی ست برای پیدا کردن خود برای رسیدن ....برای اوج ....برای رسیدن

اینکه قبلا چه آدمی بودی مهم نیست.......می خوایم از نو شروع کنیم.....

می خوایم برای زندگیمون نقشه بکشیم.........

قوانین عضویت :

:Hedye:هر هفته به نام یکی از ائمه نام گذاری میشه
( با این کار قصد داریم ثواب هر کار نیک رو تقدیم کنیم و در عوض ازشون مدد بگیریم که توی این هفته هر امتحانی از سوی خدا شدیم ازش سربلند بیرون بیاییم.)

:Sham:هر هفته روی یکی از واجباتمون کار میکنیم.

:Esteghfar:هر هفته پرهیز شدید میکنیم از یکی از محرمات

:Rose:هر هفته یک عمل مستحبی رو تو زندگیمون جاری میکنیم

اگر هستی یا علی.........

[=B Mitra]یا صمد
[=B Mitra]
[=B Mitra][=B Mitra]هر هفته به نام یکی از ائمه نام گذاری میشه
[=B Mitra]
[=B Mitra]
[=B Mitra]
[=B Mitra]این هفته رو به نام ارباب کربلا امام حسین علیه السلام نام گذاری میکنیم::Hedye:
[=B Mitra]
[=B Mitra] [=B Mitra]يا اَبا عَبْدِاللّهِ يا حُسَيْنَ بْنَ عَلِي اَيُّهَا الشَّهيدُ يَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ.
[=B Mitra][=B Mitra][=B Mitra]
[=B Mitra]هر هفته روی یکی از واجباتمون کار میکنیم.:Sham:
[=B Mitra]
[=B Mitra]خواندن نماز اول وقت
[=B Mitra]
[=B Mitra]هر هفته پرهیز شدید میکنیم از یکی از محرمات
[=B Mitra]
[=B Mitra]غ ی ب ت
[=B Mitra]
[=B Mitra]هر هفته یک عمل مستحبی رو تو زندگیمون جاری میکنیم :Gol:
[=B Mitra]
[=B Mitra]توصیه ای از عارف قرن از امام خمینی (ره ) :
[=B Mitra]
[=B Mitra]مناجات شعبانیه را خواندید؟ بخوانید آقا ، مناجات شعبانیه از مناجات هایی است که اگر انسان دنبالش برود و فکر در او بکند انسان را به یک جایی می رساند. ان کسی که این مناجات را گفته و همه ائمه به حسب روایات می خواندند اینها ، ان هایی بودند که وارسته از همه چیز بودند.
[=B Mitra]

قمقمه;234688 نوشت:
یا صمد

هر هفته به نام یکی از ائمه نام گذاری میشه

این هفته رو به نام ارباب کربلا امام حسین علیه السلام نام گذاری میکنیم::hedye:

يا اَبا عَبْدِاللّهِ يا حُسَيْنَ بْنَ عَلِي اَيُّهَا الشَّهيدُ يَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ.

هر هفته روی یکی از واجباتمون کار میکنیم.:sham:

خواندن نماز اول وقت

هر هفته پرهیز شدید میکنیم از یکی از محرمات

غ ی ب ت

هر هفته یک عمل مستحبی رو تو زندگیمون جاری میکنیم :gol:

توصیه ای از عارف قرن از امام خمینی (ره ) :

مناجات شعبانیه را خواندید؟ بخوانید آقا ، مناجات شعبانیه از مناجات هایی است که اگر انسان دنبالش برود و فکر در او بکند انسان را به یک جایی می رساند. ان کسی که این مناجات را گفته و همه ائمه به حسب روایات می خواندند اینها ، ان هایی بودند که وارسته از همه چیز بودند.

هستم اساسی هم هست ولی یه جوری اعمال رو بگید که کارمندها هم بتونن شرکت کنن مثلا نماز اول وقت رو هستم غیبت نکردن رو هستم اما مناجات شعبانیه رو شاید یادم بره اون وقت چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقا هستم...
یا علی ع...

یا صمد

نقل قول:
اما مناجات شعبانیه رو شاید یادم بره اون وقت چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای همینه که میگم باید نقشه بکشیم ، ببینید خب مناجات شعبانیه تقریبا یه 4 ، 5 صفحه ای هست.......حق دارید

اما چند تا راه حل داره:

1. اون رو به سه بخش تقسیم کنید و در تعقیبات نماز بخوانید.

2. بسنده به ترجمه این دعای شریف کنید که خیلی مضامین قابل تاملی داره.

3. هر روز یک صفحه با معنی بخوانید. (خودم این راه رو انتخاب کردم )

4. می تونید صوتش رو از همین سایت دانلود کنید و گوش بدید و سر فرصت معنی اون رو بخونید.

و یک نکته رو همیشه به خاطر بسپاریم :

رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود

بقیه ی کاربر ها هم نظر بدن در مورد توسل به امام حسین علیه السلام ،نماز اول وقت ، غیبت ، و مناجات شعبانیه....راهکارها و سوالات و مشکلات در این زمینه و حتی خاطرات

یک سوال( با جایزه صد صلوات )::Hedye:

نقل قول:
[=B Mitra]توصیه ای از عارف قرن از امام خمینی (ره ) :

مناجات شعبانیه را خواندید؟ بخوانید آقا ، مناجات شعبانیه از مناجات هایی است که اگر انسان دنبالش برود و فکر در او بکند انسان را به یک جایی می رساند. ان کسی که این مناجات را گفته و همه ائمه به حسب روایات می خواندند اینها ، ان هایی بودند که وارسته از همه چیز بودند.

توی این توصیه دو تا نکته مهم داره این دو نکته چیست؟:Gol::Gol:

[="deepskyblue"]سلام انشالله خدا کمکمون کنه که هر هفته شوق بیشتر برا انجامش داشته باشم
منم هستم
[/]

سلام
اگر خدا قبول کنه و یاری کنه منم می خوام عضو باشم:Gol:

قمقمه;234056 نوشت:
هر هفته روی یکی از واجباتمون کار میکنیم. هر هفته پرهیز شدید میکنیم از یکی از محرمات هر هفته یک عمل مستحبی رو تو زندگیمون جاری میکنیم

چه تصمیم سازنده ای ... ممنون از شما " قمقمه " عزیز
من چند ماهی است که بر این تصمیم هستم ... نماز اول وقت ، حذف غیبت ، دعای شبانه
هدفمند بودن در زندگی خیلی مهمه .. برنامه ریزی هم لازمه .. ولی با غفلت چطور بجنگیم .. با کاهلی چطور
...
این چند ماهی که سعی بر انجام داشتم .. خوب .. تعداد نمازهای اول وقتم زیاد شده .. به نماز جماعت علاقمند شدم ... ولی غفلت و خستگی و کسالت و مشغله و... مگر میگذارد .. بااینها چطور بجنگیم... تنها راه حذف کامل غیبت را دوری از جمع یافتم ... هیچ جمعی را بدون عیبت ندیدم ... ولی این کارهم نشدنی است.
برای خواندن مناجات شعبانیه در زمان مشغله ...راهکار دادید .. برای این ها که گفتم هم راهکار بدهید ..
تئوری نه لطفا .. راهکار عملی
بسیاری از مطالب این سایت را خواندم و بسیار مفید بودن .. ولی پیشرفت عملی ام مورچه واره .. چکار کنیم

یا الله
سلام

قمقمه;234056 نوشت:
هر هفته روی یکی از واجباتمون کار میکنیم. هر هفته پرهیز شدید میکنیم از یکی از محرمات هر هفته یک عمل مستحبی رو تو زندگیمون جاری میکنیم

تشکر از دوست گرامی قمقمه
تاپیک خوب و مفیدی درست کردید بزرگوار:Gol:
با اجازتون میخوام مطلبی رو بگم:

این تاپیک خیلی شبیه به اون چیزی هست که بچه های گروه بی ادعاها در حال انجامش هستن
برنامه ی عملی در این گروه هم به بعد معنوی فرد توجه شده هم مادی{جسم+روح}
و به نظرم کار،کار خیلی عالی هستش!

همگی موفق باشید ان شاء الله

gohar e nab;234899 نوشت:
چه تصمیم سازنده ای ... ممنون از شما " قمقمه " عزیز
من چند ماهی است که بر این تصمیم هستم ... نماز اول وقت ، حذف غیبت ، دعای شبانه
هدفمند بودن در زندگی خیلی مهمه .. برنامه ریزی هم لازمه .. ولی با غفلت چطور بجنگیم .. با کاهلی چطور
...
این چند ماهی که سعی بر انجام داشتم .. خوب .. تعداد نمازهای اول وقتم زیاد شده .. به نماز جماعت علاقمند شدم ... ولی غفلت و خستگی و کسالت و مشغله و... مگر میگذارد .. بااینها چطور بجنگیم... تنها راه حذف کامل غیبت را دوری از جمع یافتم ... هیچ جمعی را بدون عیبت ندیدم ... ولی این کارهم نشدنی است.
برای خواندن مناجات شعبانیه در زمان مشغله ...راهکار دادید .. برای این ها که گفتم هم راهکار بدهید ..
تئوری نه لطفا .. راهکار عملی
بسیاری از مطالب این سایت را خواندم و بسیار مفید بودن .. ولی پیشرفت عملی ام مورچه واره .. چکار کنیم

gohar e nab;234899 نوشت:
هیچ جمعی را بدون عیبت ندیدم ... ولی این کارهم نشدنی است

سلام علیکم
البته مطالبی که دوست عزیزمان فرمودند تا حدی درسته ولی این بنده حقیر راهی برای فرار از غیبت پیدا کردم که موثر افتاده . بنده اگر در جمعی وارد بشم که شروع به غیبت کنند بلافاصله آن جمع را ترک می کنم طوری که اعضا متوجه بشن که برای چی این کار را کردم . و یا اگر با مخاطب مشغول صحبت باشم و بخواهد شروع به غیبت کند بلافاصله تذکر می دم اگر نتوانم جمع را ترک کنم رو ترش کرده چهره در هم کشیده بدون همراهی با جمع می نشینم که متوجه می شن و از این دست کارها که موثر بوده . طبق فرمایش آقا امیرالمومنین علی علیه السلام که فرمودند : پیامبر صلوات الله علیه به ما فرمودند با اهل معصیت با روهای ترش ودرهم کشیده برخورد کنید ...
اول خودمان عامل باشیم تا دیگران هم همراهی کنند
یا علی

یا صمد

نقل قول:
خوب .. تعداد نمازهای اول وقتم زیاد شده ..

ان شاء الله همیشگی بشه

نقل قول:
ولی غفلت و خستگی و کسالت و مشغله و... مگر میگذارد .. بااینها چطور بجنگیم...

خب من دقیقا منظور شما رو نفهمیدم اگر زیاد مشغله دارید پس چطور خستگی و کسالت میاد سراغتون؟

و یکی از زیبایی های بندگی اینه که اگر مهمترین شغل دنیا رو هم داشتی از یه سری چیزات دست برنداری مثلا همین نماز اول وقت........

اصلا شیرینی اون اینجاست که موقع اذان با وجود کار و مشغله به همه ی این ها پشته پا بزنی برای چند دقیقه صحبت کردن با معشوق واقعی

نقل قول:
تنها راه حذف کامل غیبت را دوری از جمع یافتم ... هیچ جمعی را بدون عیبت ندیدم ... ولی این کارهم نشدنی است.

واقعا این کار نشدنیه .....چرا؟؟؟ چون هنر اینه که با جمع باشی و گناه نکنی ، چون دوری کردن که کار دشواری نیست.

این چند تا راهکاری که همسنگر قافله 88 گفتن خیلی عالیه :

1 .

نقل قول:
بنده اگر در جمعی وارد بشم که شروع به غیبت کنند بلافاصله آن جمع را ترک می کنم

2.

نقل قول:
و یا اگر با مخاطب مشغول صحبت باشم و بخواهد شروع به غیبت کند بلافاصله تذکر می دم

3.

نقل قول:
اگر نتوانم جمع را ترک کنم رو ترش کرده چهره در هم کشیده بدون همراهی با جمع می نشینم. طبق فرمایش آقا امیرالمومنین علی علیه السلام که فرمودند : پیامبر صلوات الله علیه به ما فرمودند با اهل معصیت با روهای ترش ودرهم کشیده برخورد کنید ...

نظرات بنده حقیر

4.

بحث رو عوض کنید.......مثلا یهو یه سوال بپرسید مثلا راستیا اون کتاب رو خوندی؟؟

البته یه بار من این کار رو کردم ، به یه چیز خیلی بی ربط اشاره کردم :khaneh: همه فهمیدن برای جلوگیری از غیبت این موضوع بی ربط رو مطرح کردم اما الحمدلله متوجه شدن و دیگه ادامه ندادن

5.

پنجمین راه که در واقع اولین راهه از همون فرمول استفاده کنید:

یا امام حسین (ع) این هفته رو از شما مدد گرفتم ، می خوام برم مجلسی شما هوای من رو داشته باشید ، از غیبت می ترسم شما مدد کنید......توسل خیلی تاثیر داره ،- بالاخص توسل به سیدالشهداء - با امامتون حرف بزنید درد و دل کنید....

ببین من مشکل ام اینه که نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا رو محل کارم می خونم و البته اونام مسخره می کنن همین که تعقیباتم رو می خونم مشکل پیدا کردم بنظرت چیکار کنم ؟

یا صمد

نقل قول:
همین که تعقیباتم رو می خونم مشکل پیدا کردم بنظرت چیکار کنم ؟

یعنی چون تعقیبات انجام میدید ، مسخره کردنشون بیشتر میشه؟؟؟؟

- خب شما باید دیگه به این باور رسیده باشید که خودشون مسخره هستن که حتی نماز خوندن شما رو مسخره می کنن.

- البته من چون این مناجات با حال و هوای این ماه مبارک بود گذاشتم که یه کم عمل به اون سخته........آخه با این مناجات میشه روحمونو یه کم صیقل بدیم برای ماه پر برکت رمضان.

- شما میتونید این فایل صوتی رو که میذارم دانلود کنید از میثم مطیعی ، یه قسمت هایی رو هم معنی کرده و با هنس ویری گوش بدید....

http://www.gomnam.ir/

rahyafte91;235111 نوشت:
ببین من مشکل ام اینه که نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا رو محل کارم می خونم و البته اونام مسخره می کنن همین که تعقیباتم رو می خونم مشکل پیدا کردم بنظرت چیکار کنم ؟

اتفاقا همین خوبه !!!
اصلا اون نمازی که به خاطرش مسخره بشم بهم خیلی می چسبه
اتفاقا تو یه حدیثی هم یکی از ائمه بزرگوارمون به همین مطلب اشاره کردند که در آخر الزمان شیعیان ما به خاطر انجام واجبات و ترک محرمات تمسخر میشوند
الان گشتم پیداش کنم ، پیدا نشد...

monjigraphic;235588 نوشت:
اتفاقا همین خوبه !!!
اصلا اون نمازی که به خاطرش مسخره بشم بهم خیلی می چسبه
اتفاقا تو یه حدیثی هم یکی از ائمه بزرگوارمون به همین مطلب اشاره کردند که در آخر الزمان شیعیان ما به خاطر انجام واجبات و ترک محرمات تمسخر میشوند
الان گشتم پیداش کنم ، پیدا نشد...

منظورم اینه که چجوری مناجات شعبانیه رو بخونم ؟

سلام به همه ی اسک دینی ها. . .
واقعا ممنون بخاطر این تایپیک.
بنده که واقعا همراهی میکنم ان شاء اله..ان شاء الله به برکت این روزهای عزیز فیضش رو ببریم جمیعا.

[=B Mitra]یا فتاح
[=B Mitra]

[=B Mitra]
[=B Mitra]
[=B Mitra]

[=B Mitra]:Hedye:اعمال نیک این هفته مون ان شاءالله تقدیم میشه به مولا و سرورمون امام زمان (عج) :

[=B Mitra]يا وَصِىَّ الْحَسَنِ وَالْخَلَفَ الْحُجَّةَ اَيُّهَا الْقاَّئِمُ الْمُنْتَظَرُ الْمَهْدِىُّ يَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ

[=B Mitra]:Sham:هر هفته [=B Mitra]روی یکی از واجباتمون کار میکنیم :

[=B Mitra]امر به معروف ( نهی از منکر چون مسئله اش یه کم سختر گفتم باشه برای بعد )

[=B Mitra]:Ghamgin:هر هفته [=B Mitra]پرهیز شدید میکنیم از یکی از محرمات :

[=B Mitra]حسد بردن

[=B Mitra]:Gol:هر هفته [=B Mitra]یک عمل مستحبی رو تو زندگیمون جاری میکنیم :

[=B Mitra]روزانه فقط 14 صلوات جهت اول آماده شدن خودمون برای ظهور آقا و سرورمون و بعد برای فرج و سلامتی امام زمان (عج)
[=B Mitra]
[=B Mitra]

[="magenta"]منم دوس داشتم "باشم" ولی‌ هم اینکه سخت هستن هم اینکه بعضی‌ از این کاری که میگین من اصلا انجام نمیدم و حوصلهٔ انجامش رو هم ندارم[/]

[="deepskyblue"]انشالله خدا کمکمون کنه
یا علی از اولین ساعات هفته دوم
التماس دعا از همه
[/]

یا فتاح

امر به معروف یعنی ......... میتونیم به پنج تا از دوستامون پیام بدیم که 14 تا صلوات نثار امام زمان ( عج ) بکنن.....

حتی با پیغام عمومی در این انجمن پس بسم الله.....:Hedye:

با سلام.
انشاء الله خدا توفیق بده که بتونیم تو این مسیر گام برداریم.

سلام، خدا قوت!
طرحتون خیلی خوبه! برای خود من که تلنگر خیلی خوبی بود‌،‌ دارم تمرین میکنم؛‌ ممنون!
اما فکر نمیکنید یک هفته برای انجام یا عدم انجام کارهای که به کردن یا نکردنشون عادت کردیم زمان کمیه؟!

یا فتاح

یک راهکار..........

نقل قول:
اما فکر نمیکنید یک هفته برای انجام یا عدم انجام کارهای که به کردن یا نکردنشون عادت کردیم زمان کمیه؟!

صد البته خیلی کمه...........اما چاره ای نیست ،زمان داره میگذره خیلی کارهارو باید انجام بدیم و ندادیم و برعکس.....

اما یه راهکار.........که شخصا اون رو تو زندگیم پیاده میکنم ، نام گذاری هر هفته و اعمالش رو توی یه دفتر یا برگه می نویسم و می چسبونم به در کمدم این طوری هر هفته برام تداعی میشه ........

هر کسی راهکار داره بگه تو هر چهار مورد.....

سلام خداخیرکثیردهد به راهتان

خیلی شیرینه طرحی که به اجراگزاشتید

اتفاقا دنبال چنین راهکاراییی بودم تشکر دوستان عزیز

:Gol:سلام
ممنون از سلیقه ای که به خرج دادین، چند روزی که این مسئله فکر منو مشغول کرده،در این زمینه مطالعاتی هم انجام دادم ،ولی نمی دونستم چطور شروع کنم.خدا خیرتون بده

یا فتاح

هفته ای که گذشت.........

داشتم اعمال هفته قبل رو محاسبه می کردم همه اش این شعر تو ذهنم اومد............

برام خیلی جالب بود که یه قسمت این صوت مناجات شعبانیه خونده شده بود یعنی عمل مستحبی که تو هفته ی قبل خوندیم:geryeh:

من کیم...........

[=B Tabassom]

[=B Tabassom]من کیم،عمر خود از کف داده ای

[=B Tabassom]من کیم، من کیم،عبد زپا افتاده ای
[=B Tabassom]درماندهای مست غرور
[=B Tabassom]من کیم،جامانده ای از راه دور
[=B Tabassom]من کیم،عبدی جسور وخیره سر
[=B Tabassom]من کیم،بی خانمانی دربه در
[=B Tabassom]من کیم،کاسه به دستی تشنه لب
[=B Tabassom]من کیم،کهنه گدای نیمه شب
[=B Tabassom]من کیم،بیگانه ای دیر آشنا
[=B Tabassom]من کیم،دیوانه ای عاقل نما
[=B Tabassom]حال بر در گاه تو سر مینهم
[=B Tabassom]برگناه خود شهادت میدهم
[=B Tabassom]تو غفوری و رحیمی وکریم
[=B Tabassom]کن زتاریکی مرا راهی نور

[=B Tabassom]اگر صوتش رو خواستید بگید آپلود کنم ان شاءالله براتون بذارم چون تو انجمن پیدا نکردم

سلام
خدا قوت
میدونم دیر شده و امروز یک شنبس اما...منم هستم....

سلام دوستان عزیز
طرح خیلی خوبیه و البته از لحاظ ذهنی و روانی هم باید همراه باشیدا جوری نباشید که بعد از دوره دچار پرخوری روانی بشید
واسه اینکه جو غیبتو عوض کنید همیشه چند تا خبر درجه یک و شگفت انگیز داشته باشید خیلی جواب می ده
و یه نکته خیلی مهم بگم
زمانی که داری به هدف معنوی و خودشناسی می رسی دچار کسالت و سردرگمی و کمی افسردگی می شی که از طرف شیطان هست اگر این حالات به شما دست پیدا کردید بدونید به هدفتون بیشتر از همیشه نزدیک شدید
یا علی

[b]content[/b]
دانلود

قمقمه;237369 نوشت:
اگر صوتش رو خواستید بگید آپلود کنم ان شاءالله براتون بذارم چون تو انجمن پیدا نکردم

به نام خدا
با عرض سلام ودرود
بفرمائید:
http://www.askdin.com/thread6836.html#post237408

یا فتاح

عید همگی مبارک.............

اسامی کسانی که تا به امروز به این برنامه یا علی گفتن..... برای سلامتی همه

شون صلوات

[=Times New Roman]ru siah.1

rahyafte91.2

monjigraphic.3

gohar e nab.4

5.منتظر منتقم

6. بهار2012

rahii.7

ghafeleh88.8

morvarid.9

10. نرگس همیشه تنها

11.لیالی

12. حسین128

aseman.13

14. مسافر دنیا

15. غارنشین

16. جمشيدى

17. فاطمه مصطفی زاده

18. سبزينه ظهور

خیلی خیلی ممنون
امیدوارم آخر این هفته هممون خوشحال باشیم از اعمالمون و به خاطر کم شدن گناهانمون خدارو شکر کنیم

ایشا ا... که جشن تولد و ظهور آقارو باهم بر گزار کنیم...

یا فتاح

یه بنده خدایی بود می گفت من یه چیز تو خودم نهادینه کردم اونم اینه که :

هر وقت مثلا خبر خوبی بهم می رسید 14 تا صلوات به نیت 14 معصوم برای اون طرف می فرستادم :Gol:

مثلا یکی بچه دار می شد 14 تا صلوات می فرستادم و دعا می کردم خدایا این فرزند رو فرزند سالم و صالحی براشون قرار بده:Gol:

مثلا یکی ازدواج می کرد 14 تا صلوات می فرستادم و از خدا براشون طلب خوشبختی می کردم:Gol:

می گفت گاهی هم میشد برام پیام میومد یا بهم زنگ می زدن فلانی برام دعا کن ....

منم 14 تا صلوات می فرستادم می گفت خدایا دعاشو اگر به خیر و صلاحشه برآورده کن و براش بهترین ها رو رقم بزن....:Gol:

:Hedye:میگن اول و سط و آخر دعاهاتون رو با ذکر صلوات کادو پیچ کنید .........:Hedye:

[="Black"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ

منم هستم

فقط: این هفته که تموم شد از هفته دیگه :ok:[/]

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ

قمقمه;235055 نوشت:
بحث رو عوض کنید.......مثلا یهو یه سوال بپرسید مثلا راستیا اون کتاب رو خوندی؟؟

این خوب راهکاریه
من یه دوستی دارم استاد این کاره ، باید برم پیشش شاگردی:ok::khandeh!:

حسین128;237378 نوشت:
واسه اینکه جو غیبتو عوض کنید همیشه چند تا خبر درجه یک و شگفت انگیز داشته باشید خیلی جواب می ده
و یه نکته خیلی مهم بگم زمانی که داری به هدف معنوی و خودشناسی می رسی دچار کسالت و سردرگمی و کمی افسردگی می شی که از طرف شیطان هست اگر این حالات به شما دست پیدا کردید بدونید به هدفتون بیشتر از همیشه نزدیک شدید

این دو نکته هم خیلی جالبه :ok:

یا فتاح

امام صادق علیه السلام : شیعیان ما از ما صبورتر اند. ما بر آنچه می بینیم صبور هستیم و آن ها بر آنچه نمی بینند

توی این دو هفته ما 14 نفر عضو داشتیم ، قرار بر این بود که روزانه 14 تا صلوات بفرستیم :

7 تا 14 تا میشه :98 شاخه گل صلوات تقدیم به حضرت ماه + 2 تا هم ما میذاریم روش میشه :

100تا

خب 14 نفر بودیم میشه : 1400 شاخه صلوات............:Gol::Gol::Gol:

از همگی قبول باشه.........

با اجازه صلوات ها رو تو این قسمت قرار میدم :

تقدیم به گل نرگس:ختم قرآن و زیارات و ادعیه و اذکار*صلوات خانه اهلبیت*آل یس*

منم هستم٠
يا على

ميخواستم يه بيشنهاد بدم
اينكه غيبت نكردن رو يك هفته ديكه تمديد كنيم
اميدوارم موافقت كنيد٠ به نظرم يك هفته خيلى كمه براى تمرين به اين بزركى٠
اين كامل درمون بشه بعد بريم سراغ بعدى

قمقمه;238529 نوشت:
یه بنده خدایی بود می گفت من یه چیز تو خودم نهادینه کردم اونم اینه که :

هر وقت مثلا خبر خوبی بهم می رسید 14 تا صلوات به نیت 14 معصوم برای اون طرف می فرستادم

طرح خیلی جالبیه؛‌ سعی میکنم انجامش بدم،‌ انشاا...!
موفق باشید. التماس دعا!

[=Times New Roman]یا فتاح

[=B Mitra]اعمال نیک این هفته مون ان شاءالله تقدیم میشه به سید ساجدین امام زین العابدین علیه السلام :

[=B Mitra]

[=B Mitra]يا اَبَا الْحَسَنِ يا عَلِىَّ بْنَ الْحُسَيْنِ يا زَيْنَ الْعابِدينَ يَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ.

[=B Mitra]هر هفته [=B Mitra]روی یکی از [=B Mitra]واجباتمون [=B Mitra]کارمیکنیم[=wm_Shekasteh]: [=B Mitra]تقليد از مجتهد در احكام

[=B Mitra]هر هفته[=B Mitra]پرهیز شدید میکنیم از یکی از[=B Mitra]محرمات: [=B Mitra]نا امیدی + غیبت

[=B Mitra]هر هفته [=B Mitra]یک عمل [=B Mitra]مستحبی [=B Mitra]رو تو زندگیمون جاری میکنیم: [=B Mitra]صدقه

[=B Mitra]از این هفته به بعد هر هفته رو به نام یکی از شهداء بالاخص اونایی که کمتر می شناسیم متبرک می کنیم .

[=B Mitra]شهید این هفته مون یه جورایی ربط داره به عمل مستحبیمون ؛ صدقه

[=B Mitra]شهید :عبد الکریم زارعیان

[=B Mitra]محل شهادت : شلمچه

[=B Mitra]هر دفعه که می رفت جبهه برای سلامتیش صدقه می دادم......

[=B Mitra]برای خوندن ادامه مطلب به این قسمت مراجعه کنید: [=B Mitra]صدقه

میشه منم باشم؟
اگرمیشه به طورکامل برنامه هارودوباره بذارید..

من بارسال ٤٠ روز هر كار مستحبى كه انجام ميدادم تقديم كردم به يك شهيد٠
شهدايى كه خيلى اسمشون رو نشنيده بودم٠ نميدونيد جه اثرى داشت تو زندكيم٠ و مهمتر از همه اينكه ٤٠ تا دوست ناب ناب بيدا كردم٠
اينكه ثواب كارهاى مستحبمون رو به شهداى عزيز تقديم كنيم، بسيار فكر خوبيه٠

با سلام - الهی خدا خیرتان بده هستم هستم هستم تا زنده ام هستم - انشاءالله

یا فتاح

سلام به کاربران تازه عضو شده ی گروه خودسازی

نقل قول:

میشه منم باشم؟
اگرمیشه به طورکامل برنامه هارودوباره بذارید..

حتما...........برنامه ها تو صفحه ی قبلی هست در ضمن مطمئن باشید برای این جور کارا دیر نیست هر وقت رسیدید غنیمت بشماریم.....

ان شاءالله تا عمر باقی باشه و شرایطم جور باشه این برنامه ادامه داره و خدا نکنه هفته ای قطع بشه.

نقل قول:
شهدايى كه خيلى اسمشون رو نشنيده بودم٠ نميدونيد جه اثرى داشت تو زندكيم٠

مطمئن باشید خیلی تاثیر داره من که شخصا زندگیم رو مدیون شهداء هستم

یا فتاح

[=B Mitra]:Hedye:هر هفته یک عمل مستحبی رو تو زندگیمون جاری میکنیم: [=B Mitra]صدقه

گفتم خوبه در این قسمت یه کم صحبت کنم : من نمیدونم شمای خواننده ی این مطلب جزء کدوم قشر هستید:

دانش آموز...........دانشجو.........کارمند........یا شاید هم جویای کار.......

خلاصه انقدر میدونم که بالاخره یه پول تو جیبی و یا درآمدی هر کس برای خودش داره......

ماهیانه چقدر پول دستمون میاد؟ 5 تومن ...........15 تومن......یک میلیون .........نمیدونم هر چقدر هست میشه یه مقدار هر چند اندک رو صدقه بدیم......

:Sham:مثلا روزانه از 25 تومن گرفته تا 1000 تومن و بیشتر...........

:Sham:روزانه مقدور نبود هر دو روز یه بار.........

:Sham:باز هم مقدور نبود حداقل جمعه ها برای طول هفته مون صدقه بندازیم.......

نیت بکنیم و بگیم آقا امام سجاد جان ثواب اندک این صدقه رو از ما بپذیر؛ میدونم خیلی ناچیز اما در این روز و هفته به این وسیله دفع بلا کنید از این حقیر.........بعدش یه صلوات بفرستیم و بندازیمش تو صندوق به همین شیرینی.....

گاهی ما به خودمون سخت میگیریم فکر می کنیم صدقه ایی که میدیم خیلی باید زیاد باشه.....نه این طور نیست باید دیدمون رو عوض کنیم

کار خیر هر چند اندک باشه اما وقتی مستمر باشه تو زندگی آدم خیلی تاثیر داره

یا مفتاح قائم(عج)

خوب بود اگه بزرگتر های انجمن هم حضور داشتند

یا فتاح

می خوام چند تا سوال در مورد غیبت کردن بپرسم و از کارشناس بحث " سجاد " دعوت کنم که در این سوالات ما رو راهنمایی کنن:

1. یکی میگه : دلم گرفته ، مشکلاتم زیاد ، دیگران مرا آزرده خاطر می کنن از دوستان گرفته تا خدایی نکرده پدر و مادر ، من میتونم برای تخلیه شدن و درد و دل کردن مثلا بگم برادرم مثلا بهم پرخاش کرد یا مثلا دوستم تو جوابه پیامم بهم توهین کرد و فرض بر اینکه طرفی که داریم براش صحبت میکنیم اون طرفه مقابل رو می شناسه؟

2. اگر شخصی باعث آزار و اذیت ما بشه یه جورایی با حرفاش و یا رفتارش از ما سلب آرامش کنه ، میشه در موردش حرف زد؟

3. اگر ادمی دورو باشه میشه در موردش حرف زد؟ که مثلا نه فلانی تو اون جور هم که فکر می کنی نیست این آدم روی خوبشو نشون داد؟

4. در مورد کسی که رفتار ناپسندش فقط برای یک نفر هست و با دیگران به خوبی رفتار می کنه. چطور؟

اگر دوستان سوالات دیگری در این زمینه دارن میتونن اضافه کنن.

قمقمه;239727 نوشت:
یا فتاح

می خوام چند تا سوال در مورد غیبت کردن بپرسم و از کارشناس بحث " سجاد " دعوت کنم که در این سوالات ما رو راهنمایی کنن:

1. یکی میگه : دلم گرفته ، مشکلاتم زیاد ، دیگران مرا آزرده خاطر می کنن از دوستان گرفته تا خدایی نکرده پدر و مادر ، من میتونم برای تخلیه شدن و درد و دل کردن مثلا بگم برادرم مثلا بهم پرخاش کرد یا مثلا دوستم تو جوابه پیامم بهم توهین کرد و فرض بر اینکه طرفی که داریم براش صحبت میکنیم اون طرفه مقابل رو می شناسه؟

2. اگر شخصی باعث آزار و اذیت ما بشه یه جورایی با حرفاش و یا رفتارش از ما سلب آرامش کنه ، میشه در موردش حرف زد؟

3. اگر ادمی دورو باشه میشه در موردش حرف زد؟ که مثلا نه فلانی تو اون جور هم که فکر می کنی نیست این آدم روی خوبشو نشون داد؟

4. در مورد کسی که رفتار ناپسندش فقط برای یک نفر هست و با دیگران به خوبی رفتار می کنه. چطور؟

اگر دوستان سوالات دیگری در این زمینه دارن میتونن اضافه کنن.

سلام علیکم

ضمن دعوت از استاد بزگوار جناب سجاد پیشنهاد میدم به تاپیک زیر هم مراجعه بفرمایید.

http://www.askdin.com/thread5057.html

یا فتاح

هر هفته روی یکی از واجباتمون کارمیکنیم: تقليد از مجتهد در احكام

نظرتون در مورد این قسمت چیه؟

واقعا چقدر احکام رو بلدم؟؟؟؟

چقدر در مورد احکام نماز ، روزه ، خمس و غیره میدونم..........

تصمیم گرفته بودیم که هر روز یه صفحه از احکام مرجع تقلیدمون رو مطالعه کنیم

اما............اما............

تقویم دسک تاپ اسک دینی کار همه رو راحت کرد واقعا خدا خیرشون بده هر روز که

کامپیوتر رو روشن می کنیم ، میریم سراغه تقویم حداقل هر روز با یکی از احکاممون

آشنا میشیم.....

باسلام

تو یه هفته که چیزی نمیشه من انجام دادم ولی موفقیت امیز نبوده

چی فکر میکردم چی شد
من فکر میکردم یه هفت ه ررو میتونم ولی همینشم یه روز میشه یه روز نه تا به خودسازی اساسی برسم نمی دونم عمرم کفاف می ده یا نه

یا فتاح

نقل قول:
[=B Mitra]هر هفته پرهیز شدید میکنیم از یکی ازمحرمات: [=B Mitra]نا امیدی + غیبت

در روايت درباره شرايط استجابت دعا آمده است: "من دعا و هو لايحس سوي الاجابة استجيب له"، يعني هر كس دعا كند و جز اجابت احساس نكند، دعايش مستجاب مي‌شود.

گويا حالتي در ما پيدا شده شبيه به ياس از اجابت، كه دعاي ما فقط به زبان و لقلقه‌ي لساني است؛ نه دعاي برخاسته از دل مطمئن و اميدوار به اجابت.

آیت الله بهجت

یا فتاح

هفته چهارم خودسازی

[=B Mitra]:Gol:اعمال نیک این هفته مون[=B Mitra]ان شاءالله تقدیم میشه به[=B Mitra]حضرت محمد صلی الله علیه و آله :

[=Times New Roman]

[=Traditional Arabic]اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ وَاَتَوَجَّهُ اِلَيْكَ بِنَبِيِّكَ نَبِىِّ الرَّحْمَةِ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ يا اَبَاالْقاسِمِ يا رَسُولَ اللّهِ يا اِمامَ الرَّحْمَةِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ.

[=Times New Roman]2- [=Times New Roman]شهید این هفته : شهید [=Times New Roman]محمود صادق نژاد

[=Times New Roman]

[=Times New Roman][=Times New Roman]فکر می کنید چرا این شهید داره گریه می کنه ؟( کلیک کنید ) [=Times New Roman]آخرین عکس یک پاسدار

[=Times New Roman]3- [=B Mitra]هر هفته روی یکی از [=B Mitra]واجباتمون[=B Mitra] کارمیکنیم: [=B Mitra]نهی از منکر

[=Times New Roman]4[=Times New Roman]-هر هفته پرهیز شدید میکنیم از یکی ازمحرمات: [=Times New Roman]اسراف

[=Times New Roman]5- [=Times New Roman]هر هفته یک عمل مستحبی رو تو زندگیمون جاری میکنیم: [=Times New Roman]بی ربط با ترک حرام این هفته مون نیست ؛[=Times New Roman] این غذاهایی که اضافه میاد و بریزیم برای پرنده ها به همین زیبایی
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]

موضوع قفل شده است