استفاده از اسکریپت نال شده ی بازی آنلاین تراویان

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استفاده از اسکریپت نال شده ی بازی آنلاین تراویان

سلام.
بازی تراویان یه بازی معروفه با این آدرس:
travian.com
و اینم نسخه فارسیش:
travian.ir

این بازی از طریق فروش منابع به بازیکن ها درآمد داره.
تازگیا آدرس ir این بازی(یعنی نسخه فارسیش) فیل .تر شده و از طرفی خود بازی هم دزدیده و در اینترنت منتشر شده!

حالا اگه من این بازی رو روی سایتم بذارم، درآمدی که ازش بدست میارم حلاله یا حرام؟

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

theboy;407324 نوشت:
سلام.
بازی تراویان یه بازی معروفه با این آدرس:
travian.com
و اینم نسخه فارسیش:
travian.ir

این بازی از طریق فروش منابع به بازیکن ها درآمد داره.
تازگیا آدرس ir این بازی(یعنی نسخه فارسیش) فیل .تر شده و از طرفی خود بازی هم دزدیده و در اینترنت منتشر شده!

حالا اگه من این بازی رو روی سایتم بذارم، درآمدی که ازش بدست میارم حلاله یا حرام؟

با سلام و احترام

اگر استفاده از این بازی خلاف مقررات باشد،جایز نیست و درآمد حاصله اگر درقبال فروش واقعی منابعی باشد و شروط معامله در آن رعایت شود(مانند مشخص بودن کالا و مبلغ و..) حلال است.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام.
من قبلا هم این سوال دو قسمتی پرسیده بودم که احساس می کنم بیشتر یک قسمت برای پاسخ دادن مد نظر بوده الان قسمت مهمتر رو به تنهایی می پرسم.

بازی تراویان یک بازی اینترنتی خارجی(فکر می کنم آلمانی) هست که دزدیده شده و در اینترنت منتشر شده، از طریق این بازی می توان به درآمد رسید(فروش منابع به بازیکنان) ولی مشکلی که هست اصل این بازی دزدی هست، می خواستم بدونم استفاده از این بازی بر روی سایتم مشکلی داره و حکم درآمد حاصل از اون چی هست(با توجه به دزدی بودن بازی)؟

مرجع تقلید: آیت الله خامنه ای

سلام
جدا از درآمد حلال یا حرام این کار یه سر به لینک زیر بزنید...** حتما بخونید **
http://anti-travian.blogfa.com/post-1.aspx

دوست عزیز به طور خلاصه: هرچیزی که مالیت نداشته باشه بیع (خرید و فروشش) باطل هست.شما مالک پول نیستین و دوست خریدار منابع و طلا هم که هیچی.مثل شراب که مالیت نداره برای ما مسلمون ها.
در صورت از بین بردن شراب مسلمان ما ضامن نیستیم.در مورد غیر مسلمان ما فقط ضامن پولش هستیم.
تا جایی که من میدونم مال کفار بر مسلمان مباح هست.
سوای حلال و حرام بودن و دزدی بودن اسکریپت چون از تفریحاتی هست که فی نفسه نقطه مثبتی رو نداره بلکه صرفا وقت گیری و حیف شدن وقت هست مکروه هست.اگر به آدرسی که دوستمون دادن مراجعه کنین با اون توصیفات حرام هم میشه گفت

shanli;575527 نوشت:
دوست عزیز به طور خلاصه: هرچیزی که مالیت نداشته باشه بیع (خرید و فروشش) باطل هست.شما مالک پول نیستین و دوست خریدار منابع و طلا هم که هیچی.مثل شراب که مالیت نداره برای ما مسلمون ها.
در صورت از بین بردن شراب مسلمان ما ضامن نیستیم.در مورد غیر مسلمان ما فقط ضامن پولش هستیم.
تا جایی که من میدونم مال کفار بر مسلمان مباح هست.
سوای حلال و حرام بودن و دزدی بودن اسکریپت چون از تفریحاتی هست که فی نفسه نقطه مثبتی رو نداره بلکه صرفا وقت گیری و حیف شدن وقت هست مکروه هست.اگر به آدرسی که دوستمون دادن مراجعه کنین با اون توصیفات حرام هم میشه گفت

ممنون ولی قبلا دوستان پرسیدند و فروش منابع در بازی های رایانه ای از نظر آیت الله خامنه ای حلال بوده و مشکلی نداشته، من به خاطر دزدی بودن این اسکریپت دودل هستم.

theboy;575530 نوشت:
ممنون ولی قبلا دوستان پرسیدند و فروش منابع در بازی های رایانه ای از نظر آیت الله خامنه ای حلال بوده و مشکلی نداشته، من به خاطر دزدی بودن این اسکریپت دودل هستم.

با سلام و عرض ادب

اگر از تولیدات داخلی باشد به احتیاط واجب بدون اجازه تولیدکنندگانش جایز نیست و درصورتی که از تولیدات خارجی باشد که با آنها قرارداد داریم تابع قرارداد با آنهاست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است