منی یا ودی؛ مسأله این است!

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
منی یا ودی؛ مسأله این است!

با سلام
هر از گاهی تو خواب از من رطوبتی خارج میشه که بعد از بیداری از آثار لکه هاش متوجه میشم،بعضی وقتا به اندازه ناخن میشه و بعضی وقتا به شعاع 3 سانتی متر مربع من همیشه شک میکنم که منی است یا ودی و یا ... ولی همیشه غسل میکنم و بعدش وضو میگیرم که اگه منی نباشه نمازم درست بشه از کجا تشخیص بدم که منی است یا ودی و یا ... ؟
من که تو خواب متوجه اون سه حالت نمیشم. لطفا روش های دیگری هم برای تشخیص بگین.
من همیشه استبرا میکنم.

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد شفا

amooo16;451173 نوشت:
با سلام
هر از گاهی تو خواب از من رطوبتی خارج میشه که بعد از بیداری از آثار لکه هاش متوجه میشم،بعضی وقتا به اندازه ناخن میشه و بعضی وقتا به شعاع 3 سانتی متر مربع من همیشه شک میکنم که منی است یا ودی و یا ... ولی همیشه غسل میکنم و بعدش وضو میگیرم که اگه منی نباشه نمازم درست بشه از کجا تشخیص بدم که منی است یا ودی و یا ... ؟
من همیشه استبرا میکنم.

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

چون نمي دانيد آن نشانه ها را داشته يا نه پاك بوده وغسل نياز ندارد.
(اگرچه در خواب باشد حكم مساله به همين صورت است)

ممنون از پاسخگوییتون

دیروز ساعت 9صبح وقتی از خواب بیدار شدم لکه سفیدی دیدم که بو نداشت ولی مثل سفیده تخم مرغ سفید بود که من دوباره خوابیدم و وقتی بیدار شدم دیگر اثری از آن باقی نمانده بود.اسم این پدیده چیست و چه حکمی دارد؟
من دیروز روزه بودم آیا روزه ام صحیح است یا باطل شده؟؟؟

(مرجع آیت الله مکارم شیرازی)

amooo16;453883 نوشت:
ممنون از پاسخگوییتون

دیروز ساعت 9صبح وقتی از خواب بیدار شدم لکه سفیدی دیدم که بو نداشت ولی مثل سفیده تخم مرغ سفید بود که من دوباره خوابیدم و وقتی بیدار شدم دیگر اثری از آن باقی نمانده بود.اسم این پدیده چیست و چه حکمی دارد؟
من دیروز روزه بودم آیا روزه ام صحیح است یا باطل شده؟؟؟

(مرجع آیت الله مکارم شیرازی)

سلام عليكم

طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي :

آن ترشحات چون نشانه هاي مني را نداشته است ،نياز به غسل ندارد و روزه تان هم صحيح است.

سلام علیکم

جمع بندی این موضوع:

1-با سلام هر از گاهی تو خواب از من رطوبتی خارج میشه که بعد از بیداری از آثار لکه هاش متوجه میشم،بعضی وقتا به اندازه ناخن میشه و بعضی وقتا به شعاع 3 سانتی متر مربع من همیشه شک میکنم که منی است یا ودی و یا ... ولی همیشه غسل میکنم و بعدش وضو میگیرم که اگه منی نباشه نمازم درست بشه از کجا تشخیص بدم که منی است یا ودی و یا ... ؟
من همیشه استبرا میکنم.

ج:طبق نظر رهبري:

چون نمي دانيد آن نشانه ها را داشته يا نه ! پاك بوده وغسل نياز ندارد.1
(اگرچه در خواب باشد حكم مساله به همين صورت است)

2-دیروز ساعت 9صبح وقتی از خواب بیدار شدم لکه سفیدی دیدم که بو نداشت ولی مثل سفیده تخم مرغ سفید بود که من دوباره خوابیدم و وقتی بیدار شدم دیگر اثری از آن باقی نمانده بود.اسم این پدیده چیست و چه حکمی دارد؟
من دیروز روزه بودم آیا روزه ام صحیح است یا باطل شده؟(مرجع آیت الله مکارم شیرازی)

ج:طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي :

آن ترشحات چون نشانه هاي مني را نداشته است ،نياز به غسل ندارد و روزه تان هم صحيح است.2

منبع:1-رساله 13مرجع،احکام جنابت،مساله346
2-همان

موضوع قفل شده است