خدا چه می کند؟؟

تب‌های اولیه

173 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خدا چه می کند؟؟

سلام
اگر امکان دارد بفرمایید خدا در حوادث و در دنیا چه نقشی دارد؟
زمانی که در سوریه یک کودک شیعه را ذبح می کردند او کجا بود و چطور می گوید که از مادر به ما مهربانتر است؟
خدا از این همه تکرار جنایت خسته نشده است؟
این خدای ما به نجات کودکان شیعه هم نمی رود
؟این چه جور خداییست که اسم جنایت را عزت می نهد و آنهایی را که دوست دارد به بدترین شکل می کشد.

ای کاش خدای دیگری داشتی و داشتیم.
ای کاش آنروز ملایک جلوی خلق انسان را می گرفتند تا تو این گونه ذبح نشوی.ا
ی کاش تو یار و یاوری داشتی تا تو را از دست خلایق شر و پست خدا نجات می داد.
چقدر سنگدلی و بی رحمی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد رئوف

pesar.zamini;359546 نوشت:
سلام
زمانی که در سوریه یک کودک شیعه را ذبح می کردند او کجا بود و چطور می گوید که از مادر به ما مهربانتر است؟
؟این چه جور خداییست که اسم جنایت را عزت می نهد و آنهایی را که دوست دارد به بدترین شکل می کشد.

چقدر سنگدلی و بی رحمی

با سلام خدمت شما دوست گرامی

چند مطلب حایز اهمیت است:

- جنایت هایی این چنین، دل هر انسانی را به درد می آورد و اوج سبعیت و خوی حیوانی عده ای را نشان میدهد، عده ای که خود را حق مطلق می دانند و دیگران را باطل و به خود اجازه می دهند چنین جنایاتی را مرتکب شوند.

- این چنین نیست که خداوند از این مسائل مطلع نباشد و یا اینکه قدرت دخالت نداشته باشد و یا اینکه اساسا برایش مهم نباشد. بلکه مطلب مهم دیگری وجود دارد که درک آن نیازمند دقت است.

- هدف از خلقت چیست؟ خداوند انسانها را آفریده و به آنها قدرت انتخاب و اختیار عطا کرده است تا به وسیله آنها به کمال برسند. برای رسیدن به کمال فرد باید با اختیار و قدرت خود راه درست را انتخاب کند و به همین جهت (داشتن اختیار) فرد باید منطقا توانایی انتخاب راه غیر درست را هم داشته باشد(تا بتوان گفت که واقعا مختار بوده است)

- با توجه به این توضیحات، در جهانی که ایجاد شده است تا انسان ها در آن به کمال برسند، نیازمند اختیار هستیم و در چنین فضایی افرادی راه نیک را انتخاب می کنند و افرادی نیز چون چنین جنایتکارانی، راه پلید را بر می گزینند.

- آنچه مهم است این است که خداوند با عدالت با افراد برخورد کند و این مسئله در جهان دیگر اتفاق خواهد افتاد. مطمئنا فردی که چنین جنایتی انجام داده است مورد مواخذه قرار خواهد گرفت و به فردی که هم که مظلومانه شهید شده است جایگاه ویژه ای اعطاء خواهد شد(جایگاهی که رشک بسیاری را بر می انگیزد)

- این جهان، جهان عملکرد انسانهاست و افراد سرنوشت خود را در این دنیا می نویسند. و در جهان دیگر نتیجه اعمال خود را خواهند دید.

- خداوند مهربان است ولی معنا مهربانی این نیست که در هر حادثه ای به سرعت ظالمان را نابود کند. مگر افراد معصوم و والا مقامی وجود نداشتند که با فجیع ترین شرایط شهید شدند (امام حسین (ع)) در آن مورد اولویتی بیشتری برای دخالت مستقیم خداوند وجود داشت، اما مصالحی وجود دارد که به خاطر حفظ آنها خداوند کاری انجام نمی دهد. یکی از آن مصالح حفظ محیط دنیا به عنوان محیطی برای تکامل بشر بر اساس اختیار آنهاست.

موفق باشید

رئوف;361573 نوشت:

چند مطلب حایز اهمیت است:

- جنایت هایی این چنین، دل هر انسانی را به درد می آورد و اوج سبعیت و خوی حیوانی عده ای را نشان میدهد، عده ای که خود را حق مطلق می دانند و دیگران را باطل و به خود اجازه می دهند چنین جنایاتی را مرتکب شوند.

- این چنین نیست که خداوند از این مسائل مطلع نباشد و یا اینکه قدرت دخالت نداشته باشد و یا اینکه اساسا برایش مهم نباشد. بلکه مطلب مهم دیگری وجود دارد که درک آن نیازمند دقت است.

- هدف از خلقت چیست؟ خداوند انسانها را آفریده و به آنها قدرت انتخاب و اختیار عطا کرده است تا به وسیله آنها به کمال برسند. برای رسیدن به کمال فرد باید با اختیار و قدرت خود راه درست را انتخاب کند و به همین جهت (داشتن اختیار) فرد باید منطقا توانایی انتخاب راه غیر درست را هم داشته باشد(تا بتوان گفت که واقعا مختار بوده است)

- با توجه به این توضیحات، در جهانی که ایجاد شده است تا انسان ها در آن به کمال برسند، نیازمند اختیار هستیم و در چنین فضایی افرادی راه نیک را انتخاب می کنند و افرادی نیز چون چنین جنایتکارانی، راه پلید را بر می گزینند.

- آنچه مهم است این است که خداوند با عدالت با افراد برخورد کند و این مسئله در جهان دیگر اتفاق خواهد افتاد. مطمئنا فردی که چنین جنایتی انجام داده است مورد مواخذه قرار خواهد گرفت و به فردی که هم که مظلومانه شهید شده است جایگاه ویژه ای اعطاء خواهد شد(جایگاهی که رشک بسیاری را بر می انگیزد)

- این جهان، جهان عملکرد انسانهاست و افراد سرنوشت خود را در این دنیا می نویسند. و در جهان دیگر نتیجه اعمال خود را خواهند دید.

- خداوند مهربان است ولی معنا مهربانی این نیست که در هر حادثه ای به سرعت ظالمان را نابود کند. مگر افراد معصوم و والا مقامی وجود نداشتند که با فجیع ترین شرایط شهید شدند (امام حسین (ع)) در آن مورد اولویتی بیشتری برای دخالت مستقیم خداوند وجود داشت، اما مصالحی وجود دارد که به خاطر حفظ آنها خداوند کاری انجام نمی دهد. یکی از آن مصالح حفظ محیط دنیا به عنوان محیطی برای تکامل بشر بر اساس اختیار آنهاست.

موفق باشید

سلام
ممنون از پاسخگوییتون.ایا به نظر شما در این جنایت خداوند با عدالت رفتار کرده است؟سکوت خداوند در قبال جنایات بی حد و مرز بشر عدالت محسوب میشود؟ببینید من یه مثال میزنم و بعد یه سوال می پرسم
نمک چیست و چه نوع خصوصیاتی دارد؟نمک ماده ای سفید رنگ و ریز است که طعم ان شور است.حالا ما فهمیدیم که ماهیت نمک چیست و به چه چیزی نمک میگویند.حالا یک سوال انسان چیست و به چه نوع موجودی انسان میگویند؟ماهیت انسان مشخص نیست و نمی توان خصوصیات یک موجود را که به ان انسان گفته میشود نام برد.پس خداوند موجودی را خلق کرده است که ماهیت ان مشخص نیست.اگر ما بخواهیم انسان را توصیف کنیم نمی توانیم ان را شامل همه انسانها بدانیم پس با این حساب مشخص نیست که خداوند چه چیزی افریده است.ایا به موجودی که سر هم نوع خود را به بدترین شکل قطع میکند و هم نوع خود را شکنجه و اذیت میکند و حتی به کودکان هم رحم نمیکند میشود او را یک انسان نامید؟ایا به راستی او یک انسان است؟ایا درست است که ما به موجودی این چنین اختیار دهیم؟ایا افرینش چنین موجودی بیهوده نیست؟ایا افرینش چنین موجودی و دادن اختیار به وی کار درستی است؟ایا چنین خلقتی ظلم اشکار به مخلوق نیست؟ایا به راستی خداوند می تواند خسارت های روحی و جسمی یاران خود را جبران کند؟به نظر شما عجیب نیست که ما از خدا فقط شکنجه و بد بختی و حوادث ناگوار را به ارث بردیم

به نام خدا
سلام

به نظر شما ، آیا پرسیدن این سوالات کار درستی است؟ :Khandidan!:

قرار نیست تمام عدالت در این دنیا باشه.
به علاوه ، سر اوون رو بریدن ، سر تو رو که نبریدن.
همچنین، اوون قاتله چی؟ اوون که سرش بریده نشده.
در نهایت، انسان ینی همین که می بینی. و این هنر خداوند هست که خیر مطلق، موجودی تولید کرده که هم خیر داره و هم شر و خودش هم انتخاب می کنه.

من که زمین و زمان رو نفرین میگم از اینکه به دنیا اومدم واقعا بعضی چیزا غیر قابل تحمل شده :geryeh:
به نظرم بزرگترین ظالمان زمین همین پدر مادر هایی هستن که بچه میخوان اگه پدر مادر من بچه نخاسته بودن که البته نمیخواستن من ناخاسته بدنیا اومدم {دیگه بدتر} حالا من نبودم و خلاص.
واقعا دیگه نمیدونم چی بگم فقط سعی میکنم هر طور شده ازدواج نکنم

*شیوا*;361674 نوشت:
من که زمین و زمان رو نفرین میگم از اینکه به دنیا اومدم واقعا بعضی چیزا غیر قابل تحمل شده :geryeh:
به نظرم بزرگترین ظالمان زمین همین پدر مادر هایی هستن که بچه میخوان اگه پدر مادر من بچه نخاسته بودن که البته نمیخواستن من ناخاسته بدنیا اومدم {دیگه بدتر} حالا من نبودم و خلاص.

کاملا موافقم

[=arial]همه نقش ها به عهده خداست.

مانی که در سوریه یک کودک شیعه را ذبح می کردند او کجا بود و چطور می گوید که از مادر به ما مهربانتر است؟

[=arial]حکمت خداست. چقدر به خاطر این کودک افراد سلفی و وهابی از عقیده خود دست برداشته اند خود خدا می داند.
خدا خانه خود سه بار معرض تخریب قرار گرفت در دوبار تخریب شد ولی در حمله ابرهه به اذن خدا ابرهه و سپاهیانش نابود شدند.

[=arial]ایا در مورد مهدویت چیزی میدانید زمانی که جنایات به اوج برسد مهدی صاحب الزمان خلیفه خدا در زمین قیام خواهد کرد که صد البته نزدیک است

[=arial]ایا خداوند نمی تواند در قیامت انها را مجازات کند اگر همه مجازات در این دنیا انجام شود قیامت معنی دارد؟؟؟

اگر خداوند در این دنیا مجازات کند دیگر نیازی به عقل و تفکر برای یافتن راه درست نیست.

این خونها طاغوت ها را به زمین خواهد زد.
این امریکای ابله که داره اینطوری از ادم خوارها حمایت می کنه منزوی شده.
نیستی که ببینی امروز این شهروندان امریکا هستند که از خود سوال می کنند چرا !؟
مردم انها به وفور دم از انقلاب می زنند به چند لیل :
1- اقلیت ثروت و قدرت حاکم بر امریکا.
2- استانداردهای دوگانه به صورت بین المللی و حتی داخل خود امریکا.
3- حمایتهای کلان و کور از اسرائیل.
بذار این پیروان یزید و معاویه خودشون را نشون بدن. دوران هزار چرخ می خوره. نوبت ما هم می رسه !

mohamad7;361740 نوشت:
ایا خداوند نمی تواند در قیامت انها را مجازات کند اگر همه مجازات در این دنیا انجام شود قیامت معنی دارد؟؟؟

اگر خداوند در این دنیا مجازات کند دیگر نیازی به عقل و تفکر برای یافتن راه درست نیست.

موضوع سر همینه !!! که اخه چرا اجازه چنین کاری به انسان داده میشه که ندانسته و ناخواسته یا عمدا این کار را مرتبک شود و اون دنیایی که فقط شنیدیم را مجازات سخت شود

مثلا شنیدیم اگه نماز نخونیم اون دنیا پدر ما را در میارن اگه روزه نگیریم بدترین مجازات نمیدونم این نماز و روزه فقط برای شیعیان است

اون ور دنیا که حتی نمیدونن نماز و روزه چیه داستانشان چی میشه برای چیزی که نمیدونن باید مجازات بشن

یاد یهمطلب افتادم که گفتند !!! پدارن و اجداد ما بت میپرستیدند ماهم میپرستیم

حالا شده موضوع ما !!! پدران و اجداد ما خدا را میپرستیدند ماهم خدا را میپرستیم دریغ از یه نشانه

تا سوالی مکینیم میگن اون دنیا مجازات میشه حکمت نبوده حکمت بوده صبر داشته باش و.... از اینگونه جوابهای تعصبی

پس کی این منتقم فاطمه می اید تا روشن کند ان موضوعات مطرح شده که تمام پاسخها صوری هستن و نقل قول

[="Black"]برادر من خونسردیتو حفظ کن ! اگر خدا قرار بود برای هر اتفاقی که در گوشه ای از جهان میافتاد یکی را سنگ کند و یا از آسمان سنگ بباراند یک نفر دیگه مثل خود شما بلند میشد و سوالاتی را مطرح میکرد که جواب دادنش به مراتب سخت تر از این سوالاتی است که شما پرسیدید!
اگر خدا دائما در نظم جهان دخالت میکرد این سوالات بوجود میامد:
چرا خدا انسان را خلق کرد و قدرت اختیار به او نداد؟ این خلق کردن به چه دردی میخورد که خدا کنترل انسانها را به دست خودش گرفته است و اجازه نمیدهد خودش برای خودش تصمیم بگیرد؟ اگر قرار است هرکس جنایتی کرد در همان لحظه عذاب شود دیگر جهان آخرت چه معنا و مفهومی دارد که خدا آن را خلق کرد؟ اصلا کی گفته این جهان مزرعه ی آخرت است؟ این چه جور مزرعه ای است که هنوز بذر نپاشیدی محصول میدهد؟ آیا خدا نمیتوانست انسان را آزاد و مختار خلق کند و بعدا سزای او را بدهد؟ مگر چه اشکالی داشت که خدا اینکارو میکرد؟ آیا اینکه خدا دائما نظم جهان رو به هم میریزه و یکیو که و در حال جنایت یا دزدیه سنگ میکنه دیگه احتیاجی به تشکیل حکومت و پلیس و یا چمیدونم احکام واجبات و منکرات هست؟ من احساس میکنم چنین خدایی اصلا خدا نیست نگهبانه! حکیم نیست هیچ کدوم از کاراش حکیمانه نیست! کاش یک خدایی داشتیم که یک جهان منظمی رو میآفرید و میگذاشت مردم خودشون راه سعادت و شقاوتشون رو انتخاب کنن و اون دنیا هرکس راه خلاف رفت سزاشو میداد! این که این جهان هیچ نظمی نداره انسان رو دیوونه میکنه! احساس میکنم انسان بی هدف خلق شده ! خدایی که میخواست خودش آدم رو کنترل کنه چرا به اون عقل داد؟
اصلا یک سوال دیگه: آیا اگر خدا دائما افرادی که جنایت میکنن رو به صورت آنی هلاک میکرد کسی دیگه جرعت میکرد نزدیک به خلاف و جنایت بشه؟ اصلا چیزی به نام قتل و خلاف و ظالم و مظلوم معنا و مفهوم داشت ؟ آیا با این وضع احتیاجی به پیامبر و امام بود؟
به این سوالات میتونی جواب منطقی بدی برادر من؟
اما برای سوالات شما بی شمار جواب منطقی وجود داره !
امیدوارم راجب حرفهایی که میزنی بیشتر فکر کنی!
خدافظ
[/]

[="Black"]

cwar;361852 نوشت:
اون ور دنیا که حتی نمیدونن نماز و روزه چیه داستانشان چی میشه برای چیزی که نمیدونن باید مجازات بشن

اولا هرکس به اندازه ی دانایی خودش بازخواست میشود!
دوما هرکس باید در عقاید خودش تحقیق کند چه شیعه باشد چه کافر ! شمایی هم که شیعه هستی حق نداری بدون تحقیق به عقایدت ادامه بدی باید تحقیق کنی ببینی راهی که داری میری صحیح ترین راهه یا نه![/]

asad;361860 نوشت:
برادر من خونسردیتو حفظ کن ! اگر خدا قرار بود برای هر اتفاقی که در گوشه ای از جهان میافتاد یکی را سنگ کند و یا از آسمان سنگ بباراند یک نفر دیگه مثل خود شما بلند میشد و سوالاتی را مطرح میکرد که جواب دادنش به مراتب سخت تر از این سوالاتی است که شما پرسیدید!
اگر خدا دائما در نظم جهان دخالت میکرد این سوالات بوجود میامد:
چرا خدا انسان را خلق کرد و قدرت اختیار به او نداد؟ این خلق کردن به چه دردی میخورد که خدا کنترل انسانها را به دست خودش گرفته است و اجازه نمیدهد خودش برای خودش تصمیم بگیرد؟ اگر قرار است هرکس جنایتی کرد در همان لحظه عذاب شود دیگر جهان آخرت چه معنا و مفهومی دارد که خدا آن را خلق کرد؟ اصلا کی گفته این جهان مزرعه ی آخرت است؟ این چه جور مزرعه ای است که هنوز بذر نپاشیدی محصول میدهد؟ آیا خدا نمیتوانست انسان را آزاد و مختار خلق کند و بعدا سزای او را بدهد؟ مگر چه اشکالی داشت که خدا اینکارو میکرد؟ آیا اینکه خدا دائما نظم جهان رو به هم میریزه و یکیو که و در حال جنایت یا دزدیه سنگ میکنه دیگه احتیاجی به تشکیل حکومت و پلیس و یا چمیدونم احکام واجبات و منکرات هست؟ من احساس میکنم چنین خدایی اصلا خدا نیست نگهبانه! حکیم نیست هیچ کدوم از کاراش حکیمانه نیست! کاش یک خدایی داشتیم که یک جهان منظمی رو میآفرید و میگذاشت مردم خودشون راه سعادت و شقاوتشون رو انتخاب کنن و اون دنیا هرکس راه خلاف رفت سزاشو میداد! این که این جهان هیچ نظمی نداره انسان رو دیوونه میکنه! احساس میکنم انسان بی هدف خلق شده ! خدایی که میخواست خودش آدم رو کنترل کنه چرا به اون عقل داد؟
اصلا یک سوال دیگه: آیا اگر خدا دائما افرادی که جنایت میکنن رو به صورت آنی هلاک میکرد کسی دیگه جرعت میکرد نزدیک به خلاف و جنایت بشه؟ اصلا چیزی به نام قتل و خلاف و ظالم و مظلوم معنا و مفهوم داشت ؟ آیا با این وضع احتیاجی به پیامبر و امام بود؟
به این سوالات میتونی جواب منطقی بدی برادر من؟
اما برای سوالات شما بی شمار جواب منطقی وجود داره !
امیدوارم راجب حرفهایی که میزنی بیشتر فکر کنی!
خدافظ

همینه جوابهای صوری !!! سوالات با سوالات پاسخ داده میشه !!! گفته بنده اینه که چرا وجود چنین حسی را در ادم به وجود اورده که انسان مرتبک جنایت بشه !!! حتما جوابش اینه که اون دنیا جهنمی وجود دارد لابد جهنم که نمیشه خالی باشه حتما باید یه تعداد تو جهنم هم باشند دیگه !!! خوب جهنم هم به وجود نمیاورد دیگه !!! اخه بر چه اساسی به انسان اجازه گناه داده میشه که اون دنیا مجازات بشه !!! برای تنوع کاری !!؟؟؟

asad;361861 نوشت:
اولا هرکس به اندازه ی دانایی خودش بازخواست میشود!
دوما هرکس باید در عقاید خودش تحقیق کند چه شیعه باشد چه کافر ! شمایی هم که شیعه هستی حق نداری بدون تحقیق به عقایدت ادامه بدی باید تحقیق کنی ببینی راهی که داری میری صحیح ترین راهه یا نه!

اخه چه جوری تحقیق کنیم !!! از کی تحقیق کنیم نه میبینیم نه حس میکنیم !!!

سوال !!! خدا کیه ؟

جواب !!! برو وسط دریا در حال غرق شدن باش اون موقع میفهمی خدا کیه

این میشه جواب

مگه قدرت فکر ما چه قدری است کهخ بشه در رابطه به نمیدونم کسی یا چیزی که فقط داریم ازش میشنویم تحقیق کنیم

چه طور میگن هیچ برگی بدون اذن خدا به پایین ریخته نمیشه ولی جنایتها بدون اذن او اتفاق میافته !!! اگه که با اذن او باشد که هیچ و اگر بدون اذن او باشد که اصلا....

هیچ

ای کش امامی داشتیم و سوالات را ازش میپرسیدیم !!! پس کی می ایی

[="Black"]

cwar;361868 نوشت:
همینه جوابهای صوری !!! سوالات با سوالات پاسخ داده میشه !!! گفته بنده اینه که چرا وجود چنین حسی را در ادم به وجود اورده که انسان مرتبک جنایت بشه !!! حتما جوابش اینه که اون دنیا جهنمی وجود دارد لابد جهنم که نمیشه خالی باشه حتما باید یه تعداد تو جهنم هم باشند دیگه !!! خوب جهنم هم به وجود نمیاورد دیگه !!! اخه بر چه اساسی به انسان اجازه گناه داده میشه که اون دنیا مجازات بشه !!! برای تنوع کاری !!؟؟؟

من سوال رو با سوال پاسخ ندادم! من فرض دوستمون رو به عنوان اصل گرفتم و تصور کردم خدا همونجوری میبود که شما میگید! (یعنی اجازه ی گناه نمیداد) بعد سوالاتی برام پیش اومد! (مثل شما که سوالاتی الان براتون پیش اومده) و شمایی که میگید خدا باید اونطوری رفتار میکرد باید بتونید به سوالات من جواب بدید؟
آیا میتونید؟ بسم الله منتظرم....
cwar;361869 نوشت:
اخه چه جوری تحقیق کنیم !!! از کی تحقیق کنیم نه میبینیم نه حس میکنیم

همین سایت یکی از راههای تحقیق است و هر سوال دینی که داشته باشی چه خصوصی و چه در تاپیک میتونی مطرح کنی و جواب بگیری! این همه هم کتاب راجب عقاید شیعه هست! کسی که بشینه سرجاش و بگه چه جوری تحقیق کنم معلومه که نمیتونه چیزی بفهمه! باید خودت بلند بشی و قدم برداری تا به چیزی که میخوای برسی ! حرف باد هواست!
بعدم مگه همه چیز رو باید ببینی و حس کنی؟ من هم عقل شما رو نه میبینیم و نه حس میکنم ! پس نتیجه بگیرم که شما عقل نداری؟ این که منطق نشد! برای اثبات شدن هر موضوعی راههایی هست که انسان رو به یقین میرسونه! بررسی احادیث علومی داره که انسان رو به یقین صددرصدی میرسونه! اگر بشینیم گوشه ی خونه و بگیم هیچیو نمیبینم تا اخز عمر واقعا هیچیو نه میبینیم نه میفهمیم ![/]

asad;361902 نوشت:
من هم عقل شما رو نه میبینیم و نه حس میکنم ! پس نتیجه بگیرم که شما عقل نداری؟ این که منطق نشد!

از این مثالها زیادن !!! بله !!! با وجود اینکه شما نمیتونید عقل بنده را ببینید ولی اطمینان دارید که بنده عقل دارم از نوشتارم از صحبتهایم از جوابهایم

و یا با وجود اینکه برق درون سیم را نمیبینیم مطمئنیم که برق وجود دارد چون دست زدن باعث مرگ میشود !!!

ولی خدا این همه ظلم و جور را میبیند و مالک اسمانها و زمین خداست ولی هیچ عملی صورت نمیگیرد تمام گناهان کی پاک میشود یا لااقل کم میشود فعلا همه منتظر ظهوریم بنا بر روایتی که از روی چند نسخه خطی و بزرگان داریم میشنویم

امیدوارم اینگونه باشد

و بازم امیدوارم اینگونه سوالاتم به منزله کفر نباشد چون باید جوابی پیدا کرد برای اینکه خدا کیست امام زمانی که قرار بیاد کیست و چرا اینگونه سخت میگیرد زندگی را برای انسان برای انسانی که به گفته خودش عاشقش است از مادر بیشتر

من که با عاشقم این کارها را نمیکنم

یه جا شنیدم!!! جانش را میگیرم و دیه او با من

نمیدونم والله

cwar;361852 نوشت:
موضوع سر همینه !!! که اخه چرا اجازه چنین کاری به انسان داده میشه که ندانسته و ناخواسته یا عمدا این کار را مرتبک شود و اون دنیایی که فقط شنیدیم را مجازات سخت شود

مثلا شنیدیم اگه نماز نخونیم اون دنیا پدر ما را در میارن اگه روزه نگیریم بدترین مجازات نمیدونم این نماز و روزه فقط برای شیعیان است

یاد یهمطلب افتادم که گفتند !!! پدارن و اجداد ما بت میپرستیدند ماهم میپرستیم

حالا شده موضوع ما !!! پدران و اجداد ما خدا را میپرستیدند ماهم خدا را میپرستیم دریغ از یه نشانه

تا سوالی مکینیم میگن اون دنیا مجازات میشه حکمت نبوده حکمت بوده صبر داشته باش و.... از اینگونه جوابهای تعصبی

پس کی این منتقم فاطمه می اید تا روشن کند ان موضوعات مطرح شده که تمام پاسخها صوری هستن و نقل قول

حالا شما اگر مسیحی و سنی بودی این حرف ها را می زدی یه چیزی !
ولی من مکتب فکر و اندیشه و فلسفه را فقط تشیع می بینم. تورات خواندیم مسلمان شدیم و انجیل خواندیم شیعه شدیم. اغراق نمی کنم راست می گم ! من کارم را از شک به خدا شروع کردم !! شما سراغ مکاتب دیگر فکری توی دنیا برید تازه می فهمید که تشیع چقدر منطقی و زلال است.
تمام مشکلات بشریت به خاطر ما ایرانی ها است !!!!
همه ی کره زمین فهمیدند و ما ایرانیها هنوز نفهمیدیم که چه نقشی در سرنوشت بشریت داریم !
خیلی عقبیم. هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی. اگر بر سر حقی که در دستان ماست بایستیم و محکم در بعد مادی و معنوی و بر طبق اموزههای اسلام (نه سرمایهداری در حال سقوط) جلو بریم دنیا تغییر خواهد کرد. ملاک هم رهبری عادل و مدبر است. ما تنها ملتی هستیم بر روی کرهی زمین که رهبری ان اقلیت قدرت و ثروت نیستند. البته اقلیت قدرت و ثروت به دلیل ناکارامدی سیستمهای رسانه ای و اقتصادی و سیاسی با خیال راحت جولان می دهند. اما دست کم رهبری در دستان انها نیست. دریغ اگر قدر خود می دانستیم ! دریغ !!
اگر دردمان می اید باید هر کدام در حد خود چشمان مردم ایران را باز کنیم و بدانیم که کلید مشکلات بشری در دستان ملت ایران است !

maes;361915 نوشت:
همه ی کره زمین فهمیدند و ما ایرانیها هنوز نفهمیدیم که چه نقشی در سرنوشت بشریت داریم !

موافقم!!! دقیقا

بنام او

باسلام..

ببخشید اما من به شخصه برای شما احترام قائل هستم و میدانم که از عشق زیادتان به شیعه و انسانیت چنین فریاد خاموشی را برآوردید و البته من خود کوچکتر از آنم که دراین مورد اطلاعی داشته باشم و اظهار نظری نمایم اما ..؟؟
اما و احتمالا این خواست خود خدا بوده که انسان را از دو ویروس و ضد ویروس گناه و ثواب خلق نموده و بهمین دلیل باید گناه در وجود انسان باشد تا انسان بتواند پا به این دنیا گذارد و حتی برای ادامه حیات هم باید مرتکب گناه شود اما چون از گناه اطلاع چندانی نداریم فکرهای ناپخته وارد مغز و ذهنمان شده و میشوند که این فکرها هم راههای اشتباه را پیش پای ما میگذارند ..

شک نداشته باشیم که او همانجا بود و شاید بر این واقعه هم گریست همچنان که بر هر ظلمی از این دست میگرید و کاری هم به شیعه و سنی و وهابی و غیره ندارد ..

او نیز مادر بود تا مادری را چطور معنا و تفسیر نماییم ..

او مادری ست که خواسته و دانسته قوانینی نوشته و دنیا را طبق آن قوانین به پیش میبرد و کاری به کدام فرزند شیرین تر است ندارد بلکه کاری به این دارد که شیرینی و عزیزی از نظر او چگونه تعبیر شده است .. برای او شاید عزیزی و شیرین بودن به اعمال صالح تعبیر شده باشد و نه دختر و پسر و سن و سال و اینکه کدام داد مادر را بر سینه میزنند و کدام قتل بیشتر میکنند ..
فقط در این بین ما زمان را نیز از یاد برده ایم ..

همین الان که شما دارید این پست را میخوانید آیا همین الان هم من درحال نوشتن میباشم ؟؟ خیر یک نگاه به تاریخ و ساعت و دقیقه بیندازید .. میبینید که کمی یا خیلی زیاد طول کشیده و فاصله میباشد بین نوشتن من و ارسال من و چاپ شدن متن من تا دیدن شما و خواندن شما و حتی نتیجه گیری شما ..
بنابراین اگر کودکی را در سوریه ذبح نمودند .. بدون شک و بدون شک عوارضی خواهد داشت هم برای کنندگان مجرم و هم برای همه شیعیان اما زمان میخواهد تا ما بتوانیم این عوارض را درک نماییم و ببینیم باید صبر کرد همانگونه که شما نیز صبر نمودید تا این صفحه بالا آمد و توانستید آنرا ببینید فقط این صبر شاید برای عده ای کم آید و برای تعدادی نیز زیاد و یا از حوصله ما خارج گردد اما قطعا عوارض آنرا همه خواهیم دید .. هم آنان که کردند و هم آنان که دیدند و هم آنان که تا قیام و قیامت خواهند دید و ..

اما درنهایت این عکس العمل درست و سنجیده ما شیعیان است که تعیین کننده خواهدشد و بنظر من هیچ شیعه ای در هیچ جای جهان نباید به قصد تلافی از چنین خشونتهایی به پاخیزد که در آنصورت نشان دادن این فیلم و تاثیرات مثبت آن دراینترنت و جهان بی اثر خواهندشد یا از ارزش و اعتبار خواهندافتاد که دنیا مارا نیز همانند آن وحشیان گرگ صفت،وحشی و گرگ صفت قلمدادخواهدنمود که گمان میبرند شیعیان {ایرانیان} در صورت داشتن بمب اتم هم،از آن استفاده خواهند نمود..

{باسپاس}

سلام دوست من:Gol:
مدار جهان بر اساس قانونمندی و قانونمداری است و این بخاطر حکیم بودن خالق و مدیر و مدبر آن است. پیامبران هم که مبعوث شدند، آمدند تا جوامع را قانونمند و قانون محور کنند. یعنی مهمترین نقش پیامبران ابلاغ قوانین الهی بود؛ قوانین تشریعی. مهمترین رهاورد و پیامد قانون محوری ایجاد نظم در جامعه و جهان است. ایجاد قوانین بشری نیز برای نیل به همین نظم می باشد. خداوند هم در اداره و تدبیر این عالم دارای یکسری اصول و قوانین (قوانین تکوینی) و به قول قرآن سنتهایی است: [="#0000CD"]سُنَّةَ مَن قَدْ أَرْسَلْنَا قَبْلَكَ مِن رُّسُلِنَا وَلاَ تَجِدُ لِسُنَّتِنَا تَحْوِيلًاسنتى كه همواره در ميان [امتهاى] فرستادگانى كه پيش از تو گسيل داشته‏ايم [جارى] بوده است و براى سنت [و قانون] ما تغييرى نخواهى يافت (۷۷) [/]. لذا برای خداوند ایجاد و اجرای این قوانین از همه چیز مهم تر است. هر چند ممکن است این قوانین به مذاق ما خوش نیاید و یا آنها را مخالف عدل و مساوی ظلم بدانیم. (اصل اصیل جبر و اختیار توأمان در مورد انسانها از این سلک است) اما باید بدانیم خداوند حکیم، آرام و بی سر و صدا و بر اساس تدبیر و حکمت بی بدیل خودش عمل می کند و هر چیز را بر جای خودش می نهد.اینگونه نیست که خداوند با دیدن یک صحنه رقت بار و عکس دلخراش ، پا بر روی اصول و سنتهای خودش بگذارد و از کوره در برود و بلافاصله به جانی و متجاوز از قوانین گوشمالی بدهد. مکافات و مجازات اینان در قاموس الهی نوشته می شود؛ اما خداوند بر اساس همان تدبیر و حکمت نقشه های خودش را یک به یک و مو به مو اجرا می کند. در غیر این صورت آن نظمی که نتیجه قانون محوری است در دنیا برقرار نخواهد شد. اگر هر یک از سیارات و کرات ذره ای ناچیز از مدار خود جابجا شوند، نظم تمام عالم به هم خواهد ریخت.
اما این که جناب رئوف فرمودند عدالت خداوند در جهان دیگر اتفاق خواهد افتاد ، باید گفت که عدالت خداوند در همین جهان نیز شامل حال ستمکاران و جانیان خواهد شد. همانگونه که دست انتقام خداوند برای مکافات جانیان کربلا از آستین مختار ثقفی بیرون آمد. این جانیان در همین دنیا به عقوبت دردناک جنایات خود خواهند رسید ؛ اما مکافات بالاتر در عالم قیامت و در پیشگاه عدل الهی خواهد بود.لذا شما دوست عزیز در پاسخ به سؤال دردمندانه خودتون باید به سه نکته زیر دقت کنین:
1- اداره و تدبیر جهان بر اساس سنتهایی است که خداوند هرگز از آنها عدول نمی کند هرچند ما را خوش نیاید.
2- عدالت خداوند هم در دنیا و هم در عقبی شامل حال ظالمین و جانیان خواهد شد.
3- اصل اختیار آدمی را نباید از یاد برد که جناب رئوف به خوبی به آن اشاره کردند.
والله المستعان

بعضی وقت ها اتفات ناخواسته و بدون دلیل طوری رقم میخوره که فردی که راست را داره میگه دروغگو شناخته شده و آبروش میره
این اتفاق بارها براش افتاده است
ی تفکری هست خدا بعضی از آدمها را آفریده تا موجب شادی و رضایت عده ای دیگه در دنیا باشن و الزاما فقط ی وسیله بدون اختیار هستن
این تفکر چقد درسته؟؟؟

pesar.zamini;361599 نوشت:
سلام
ممنون از پاسخگوییتون.ایا به نظر شما در این جنایت خداوند با عدالت رفتار کرده است؟سکوت خداوند در قبال جنایات بی حد و مرز بشر عدالت محسوب میشود؟ببینید من یه مثال میزنم و بعد یه سوال می پرسم
نمک چیست و چه نوع خصوصیاتی دارد؟نمک ماده ای سفید رنگ و ریز است که طعم ان شور است.حالا ما فهمیدیم که ماهیت نمک چیست و به چه چیزی نمک میگویند.حالا یک سوال انسان چیست و به چه نوع موجودی انسان میگویند؟ماهیت انسان مشخص نیست و نمی توان خصوصیات یک موجود را که به ان انسان گفته میشود نام برد.پس خداوند موجودی را خلق کرده است که ماهیت ان مشخص نیست.اگر ما بخواهیم انسان را توصیف کنیم نمی توانیم ان را شامل همه انسانها بدانیم پس با این حساب مشخص نیست که خداوند چه چیزی افریده است.ایا به موجودی که سر هم نوع خود را به بدترین شکل قطع میکند و هم نوع خود را شکنجه و اذیت میکند و حتی به کودکان هم رحم نمیکند میشود او را یک انسان نامید؟ایا به راستی او یک انسان است؟ایا درست است که ما به موجودی این چنین اختیار دهیم؟ایا افرینش چنین موجودی بیهوده نیست؟ایا افرینش چنین موجودی و دادن اختیار به وی کار درستی است؟ایا چنین خلقتی ظلم اشکار به مخلوق نیست؟ایا به راستی خداوند می تواند خسارت های روحی و جسمی یاران خود را جبران کند؟به نظر شما عجیب نیست که ما از خدا فقط شکنجه و بد بختی و حوادث ناگوار را به ارث بردیم

چند مطلب:

- خداوند عادل است ولی عدالت خداوند تماما در دنیا ظاهر نمی شود. عدالت در مقام داوری که مهم ترین مرحله است، در جهان دیگر اتفاق می افتد. اساسا این دنیا، محل عمل کردن است. فرصتی که هر انسانی دارد تا آنگونه که می خواهد سرنوشت خود را رقم بزند. در این دنیا محاسبه و داوری ای در مورد اعمال نمی شود تا بگوییم عادلانه بوده است یا ظالمانه. اما در جهان دیگر که محل محاسبه اعمال است می توان از عادلانه یا غیر عادلانه بودن قضاوت سخن گفت. اگر خداوند قاتل و مقتول را به یک درجه پاداش یا عذاب داد، (تنها از این جهت) عادلانه نخواهد بود. ما قضاوت خداوند در جهان دیگر را ندیده ایم ولی خود خداوند در قرآن فرموده است که با عدالت با همه رفتار خواهد کرد، فلذا می توانیم مطمئن باشیم که خداوند عادلانه رفتار خواهد کرد.

- اینکه ماهیت موجودی برای ما مشخص نباشد به معنای این نیست که ماهیت ندارد. بنده نمی خواهم تعریف دقیق فلسفی ارائه کنم ولی تعریفی از انسان ارائه می کنم تا بتوانیم بر اساس آن بحث را ادامه دهیم:

- انسان موجودی است که پتناسیل های بسیاری در او نهفته است و دارای اختیار است و از همین رو راه رسیدن به کمال برای او باز است. (رسیدن به کمال تنها در صورتی ممکن است که فرد واقعا دارای اختیار باشد، فردی که مجبور است که کار نیک را انجام دهد، به کمال نمی رسد ، این مسئله بسیار مهم است که معنا رسیدن به کمال و نقش بسیار مهم اختیار در این زمینه را درک کنیم)

- مطلب دیگری که در مورد سوال شما مهم است این است که اگرچه رسیدگی به اعمال بشر در جهان دیگر صورت خواهد گرفت و ظالمان مجازات خواهند شد، اما خداوند در قرآن از مسلمانان خواسته است که خود را برای مبارزه با متجاوزان آماده کنند(

وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ (1)"و شما (ای مومنان) در مقام مبارزه با آنها خود را مهیا کنید و تا حدی که میتوانید از آذوقه و آلات جنگی و اسبان سواری برای تهدید دشمنان خدا و دشمنان خودتان، فراهم سازید و...") و مجهز به قوی ترین سلاح ها و تجهیزات باشند. به عبارت دیگر مسلمانان باید در شرایطی باشند که هیچ دشمن خارجی جرات حمله به آنها را نداشته باشد. از سوی دیگر این مسئله در مقیاس درون دینی نیز صدق می کند. به این معنا که :

1 مسلمانان باید در جهت رفع کدورت ها بکوشند و رابطه ی برادرانه ای را که پیامبر از مسلمانان خواسته است، اجرا کنند و اجازه ندهند که افراطیون گروه های سنی و شیعه، باعث دشمنی بین مسلمانان و از بین رفتن سرمایه های جهان اسلام شوند.
2 در مورد وهابیت که در واقع دشمن مشترک شیعه و سنی محسوب می شوند نیز باید قدرت دافعه ی ما چنان قوی باشد که زمینه ای برای چنین جنایاتی نباشد.
(ذکر این مطلب از این رو مهم بود که خداوند علاوه بر اینکه به جنایت کاران اختیار داده است، به ما نیز اختیار عطا کرده تا شرایط را به نحوی پیش ببریم که در موضع ضعف نباشیم و بتوانیم از خود دفاع کنیم، توجه به کم کاری خودمان و اینکه مسئولیت ها را تماما متوجه خدا نکنیم، حایز اهمیت است.)

موفق باشید

1. سوره انفال آیه 60

s@ba;361954 نوشت:
بعضی وقت ها اتفات ناخواسته و بدون دلیل طوری رقم میخوره که فردی که راست را داره میگه دروغگو شناخته شده و آبروش میره
این اتفاق بارها براش افتاده است
ی تفکری هست خدا بعضی از آدمها را آفریده تا موجب شادی و رضایت عده ای دیگه در دنیا باشن و الزاما فقط ی وسیله بدون اختیار هستن
این تفکر چقد درسته؟؟؟

از نظر اسلام تمام انسان ها مخلوق خداوند هستند و همگی دارای کرامت هستند، خداوند در قرآن همه انسان ها را چنین توصیف می کند و در این بین تفاوتی بین افراد انسان نیست. وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِي آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُم مِّنَ الطَّيِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَى كَثِيرٍ مِّمَّنْ خَلَقْنَا تَفْضِيلاً (1) ما فرزندان آدم را کرامت بخشيديم و بر دريا و خشکی سوار کرديم و از چيزهای خوش و پاکيزه روزی داديم و بر بسياری از مخلوقات خويش برتريشان نهاديم
با توجه به این مطلب اینکه عده ای از انسان ها وسیله ای برای شادی دیگران باشند و خودشان ارزش ذاتی نداشته باشند، از نظر اسلام صحیح نیست و طبق آیه فوق خداوند به تمام انسان ها کرامت بخشیده است.

موفق باشید

1. اسراء 70

واقعاً منم بعضی وقتا حالم از دنیا بهم میخوره واقعاً احساس خفگی میکنم وقتی میبینم این همه مشکلات هست،وقتی میبینم مشکلات داره به مرور ایمان رو از اطرافیانم میگیره،وقتی یأس اطرافیان رو میبینم وهیییییچ کاری نمیتونم بکنم،نه میتونم مشکلشون رو حل کنم ونه میتونم کاری کنم که ایمانشون رو از دست ندن روحیه ام ذره ذره خرد میشه.وقتی میبینم زورمون که به آدما نمیرسه همه ی کاسه کوزه ها رو سر خدا میشکنیم،وقتی مظلومیت خدا رو روی زمین میبینم....
ولی یه جای دلم طرف خداس و میشکنه برا مظلومیت خدا از یه طرف میگم پس خدا کجاس چرا کاری نمیکنه؟؟چرا این همه سکوت.ولی باز اون یکی میگه خدا سکوت نکرده این ماییم که صدای خدا رو نمیشنویم.واقعاً این تیکه ی آخر روچند باری خودم حس کردم،جایی گیر داشتم وقرآن که باز کردم دقیقاً جوابم رو داده باور کنید اینققققققققققققد ذوق میکنم.
پس خدا هست کنار ماست،سکوت نکرده،ماییم که ازز خدا دوریم،بدحور هم دوریم،ماییم که گوشامون روگرفتیم که حرفای خدا رو نمیشنویم.
البته نفس ناجوره کار خودش رو میکنه روحیه ام رو بهم ریخته

*شیوا*;361674 نوشت:
من که زمین و زمان رو نفرین میگم از اینکه به دنیا اومدم واقعا بعضی چیزا غیر قابل تحمل شده

این حرف یعنی نا امیدی
که دقیقا هدف این از خدا بی خبراست
واسه اینا که کاری نداره یه بمب بندازن وسط شیعه ها همه رو بکشن اما با این کارا و پخش تصاویر و گزارش هاشون میخوان مردم رو از حق بترسونن و بذر نا امیدی رو تو دل شیعه ها بکارن
این حرف یعنی خسته شدن از جنگ از مبارزه
تازه ما که وسط میدون هم نیستم
اگه آقا بیاد نیاز به یارایی داره که با یه ذره سختی و رنج همه چیز رو زیر سوال نبرن
الان همون دوره ایه که آزمون ها سخت تر و سخت تر میشه تا جایی که فقط یه عده ی اندکی پای ایمان و عقیده اشون میمونن
الانه که باید دو دستی چسبید به خدا و ذره ای شک به دل راه نداد
توی همچین موقعیتی وظیفه ی ما اینه که با امید بیشتر و ایمان قوی تر برای ظهور هرچه زودتر مولا و آقامون دعا کنیم

سلام

عکس دلخراش/ بچه سیدی که در روستای شیعه نشین "حطله" ذبح شد (18+)

چقدر سنگدلی و بی رحمی

سلام
خداوند به مظلومان عزت ابدی و جاودانگی می دهد و در این راه فدا شدن سر و گرودنی و بدنی که بالاخره باید از بین برود اشکال ندارد
والله البموفق

مکر نه اینکه خوشی در این دنیا مانند آتش در آب پس بودن این گونه جنایات هم یکی از این آتیشهاتست. اگر خیری هست با بودن شر مشخص میشه اگه همه خوب باشند کاری به کار هم نداشته باشند پس بودن خوبی معنی نداره اختیار یعنی همین که می تونی خوب باشی ویا بد این یعنی مشخص شدن میزان رتبه وقتی کسی نخواد بالا بره و در همان سطح حیوانی بمونه پس این کارا ازش سر میزنه در همه حال خدا هست میبنه مثلا این که دوتا بچه بازی می کنند بعد زدخورد دارن همه اینارو مادر میبینه تا وقتی که نیازی نبینه وارد نمیشه ولی میدونه کدوم بچش صبوره کدوم ... پس نباید بودن اینگونه چیزها رو دلیل بر بی توجهی خدا دونست چرا چیزایخوبش رو نبینیم و فقط با دیدن اینها بخوایم اینجوری در مورد خدا قضاوت بکنیم. به خدا سپردمتون که اگه بخواد روشنتون میکنه.
:Doaa:

رئوف;361982 نوشت:

چند مطلب:

- خداوند عادل است ولی عدالت خداوند تماما در دنیا ظاهر نمی شود. عدالت در مقام داوری که مهم ترین مرحله است، در جهان دیگر اتفاق می افتد. اساسا این دنیا، محل عمل کردن است. فرصتی که هر انسانی دارد تا آنگونه که می خواهد سرنوشت خود را رقم بزند. در این دنیا محاسبه و داوری ای در مورد اعمال نمی شود تا بگوییم عادلانه بوده است یا ظالمانه. اما در جهان دیگر که محل محاسبه اعمال است می توان از عادلانه یا غیر عادلانه بودن قضاوت سخن گفت. اگر خداوند قاتل و مقتول را به یک درجه پاداش یا عذاب داد، (تنها از این جهت) عادلانه نخواهد بود. ما قضاوت خداوند در جهان دیگر را ندیده ایم ولی خود خداوند در قرآن فرموده است که با عدالت با همه رفتار خواهد کرد، فلذا می توانیم مطمئن باشیم که خداوند عادلانه رفتار خواهد کرد.

- اینکه ماهیت موجودی برای ما مشخص نباشد به معنای این نیست که ماهیت ندارد. بنده نمی خواهم تعریف دقیق فلسفی ارائه کنم ولی تعریفی از انسان ارائه می کنم تا بتوانیم بر اساس آن بحث را ادامه دهیم:

- انسان موجودی است که پتناسیل های بسیاری در او نهفته است و دارای اختیار است و از همین رو راه رسیدن به کمال برای او باز است. (رسیدن به کمال تنها در صورتی ممکن است که فرد واقعا دارای اختیار باشد، فردی که مجبور است که کار نیک را انجام دهد، به کمال نمی رسد ، این مسئله بسیار مهم است که معنا رسیدن به کمال و نقش بسیار مهم اختیار در این زمینه را درک کنیم)

- مطلب دیگری که در مورد سوال شما مهم است این است که اگرچه رسیدگی به اعمال بشر در جهان دیگر صورت خواهد گرفت و ظالمان مجازات خواهند شد، اما خداوند در قرآن از مسلمانان خواسته است که خود را برای مبارزه با متجاوزان آماده کنند(

وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ (1)"و شما (ای مومنان) در مقام مبارزه با آنها خود را مهیا کنید و تا حدی که میتوانید از آذوقه و آلات جنگی و اسبان سواری برای تهدید دشمنان خدا و دشمنان خودتان، فراهم سازید و...") و مجهز به قوی ترین سلاح ها و تجهیزات باشند. به عبارت دیگر مسلمانان باید در شرایطی باشند که هیچ دشمن خارجی جرات حمله به آنها را نداشته باشد. از سوی دیگر این مسئله در مقیاس درون دینی نیز صدق می کند. به این معنا که :

1 مسلمانان باید در جهت رفع کدورت ها بکوشند و رابطه ی برادرانه ای را که پیامبر از مسلمانان خواسته است، اجرا کنند و اجازه ندهند که افراطیون گروه های سنی و شیعه، باعث دشمنی بین مسلمانان و از بین رفتن سرمایه های جهان اسلام شوند.
2 در مورد وهابیت که در واقع دشمن مشترک شیعه و سنی محسوب می شوند نیز باید قدرت دافعه ی ما چنان قوی باشد که زمینه ای برای چنین جنایاتی نباشد.
(ذکر این مطلب از این رو مهم بود که خداوند علاوه بر اینکه به جنایت کاران اختیار داده است، به ما نیز اختیار عطا کرده تا شرایط را به نحوی پیش ببریم که در موضع ضعف نباشیم و بتوانیم از خود دفاع کنیم، توجه به کم کاری خودمان و اینکه مسئولیت ها را تماما متوجه خدا نکنیم، حایز اهمیت است.)

موفق باشید

1. سوره انفال آیه 60

سلام پاسخگوی محترم شما به چند سوال من پاسخ ندادین؟

ایا به موجودی که سر هم نوع خود را به بدترین شکل قطع میکند و هم نوع خود را شکنجه و اذیت میکند و حتی به کودکان هم رحم نمیکند میشود او را یک انسان نامید؟ایا به راستی او یک انسان است؟ایا درست است که ما به موجودی این چنین اختیار دهیم؟ایا افرینش چنین موجودی بیهوده نیست؟ایا افرینش چنین موجودی و دادن اختیار به وی کار درستی است؟ایا چنین خلقتی ظلم اشکار به مخلوق نیست؟ایا به راستی خداوند می تواند خسارت های روحی و جسمی یاران خود را جبران کند؟

سلام

ببخشید که وارد بحث میشم ،

pesar.zamini;362388 نوشت:
ایا به موجودی که سر هم نوع خود را به بدترین شکل قطع میکند و هم نوع خود را شکنجه و اذیت میکند و حتی به کودکان هم رحم نمیکند میشود او را یک انسان نامید؟

مسلما خیر ، قطعا چنین فردی خارج از دایره انسانیت است .

ایا درست است که ما به موجودی این چنین اختیار دهیم؟ایا افرینش چنین موجودی بیهوده نیست؟ایا افرینش چنین موجودی و دادن اختیار به وی کار درستی است؟ایا چنین خلقتی ظلم اشکار به مخلوق نیست؟ایا به راستی خداوند می تواند خسارت های روحی و جسمی یاران خود را جبران کند؟

فقط یه سوال از شما می پرسم ، اگه همین فرد فردای قیامت بیاد و معترض بشه که چرا خدا به من فرصت نداد تا خودم رو نشون بدم ، شما جوابی دارید بهش بدین ؟

عبدالرسول;362400 نوشت:
سلام

ببخشید که وارد بحث میشم ،

مسلما خیر ، قطعا چنین فردی خارج از دایره انسانیت است .

فقط یه سوال از شما می پرسم ، اگه همین فرد فردای قیامت بیاد و معترض بشه که چرا خدا به من فرصت نداد تا خودم رو نشون بدم ، شما جوابی دارید بهش بدین ؟

این وحشی صفت ها معترض بشن کسی که سر کودکی رو به اسانی می درد از خدا فرصت هم میخواد.چه جوری خودشون رو نشون بده؟واقعا متاسفم برای طرز فکرتون.اره من جوابی دارم بهش بدم میگم عینن سرش رو قظع کنند و به بدترین شکل مجازاتش کنند.اگر من جای خدا بودم دستور پایان دنیای بی بند و بار را میدادم تا هیچ خونی بی گناه نریزد.به دنیای اطرافت دقت کن ببین چه کسانی هم نوع تو هستند
یک مشت موجودات وحشی و بی بند و بار یک مشت هرزه یک مشت شیطان پرست یک مشت هم جنسگرا.کارهای انسانها خجالت اور است ننگ به این انسان که از هر صفت زشتی در او نهفته است.ایا بی تفاوت بودن به سر بریده یک کودک شیعه و شکنجه این کودک برای خدا اتمام حجت نیست.این چه منطقیست که ما باید تاوان انتخاب یکی دیگر را بدهیم.شنیدیم که خداوند غضب هم دارد پس کی غبناک میشود.این غضب خدا کی بر انگیخته میشود ایا سر بریدن کودکی بی گناه غضب اور نیست ایا توهین شنیدن از ادم های وحشی و بی بند و بار چون شاهین نجفی و سلمان رشدی بس نیست.کجاست این غضب خداوند .چرا خدا جان کثیف اینها را به بدترین شکل ممکن نمی گیرد تا مرحمی بر دل زخم خورده یه شیعه باشد.اگر خدا هست از خود نشانی بروز دهد و از سکوت دست بر دارد.اره زمانی که سر کودکی را می درند به خدا صدمه نمی رسد او شکنجه نمی شود او درد نمی کشد او فقط می بیند و در کمال بی تفاوتی از روی ان می گذرد چون می خواهد دنیایش ادامه یابد

سلام
اینم جواب کسی که پرسید خدا چه می کند:

رئوف;361982 نوشت:

چند مطلب:

آیا اینکه میان عمل و جزای عمل میلیاردها سال فاصله هست خودش ظلم نیست !!! شما میفرمایید خدا عادل هست اما تمام عدالت او در دنیا محقق نمیشود !!! این چه استدلالی هست که شما میفرمایید !!! آیا منم میتونم تو اون دنیا ادعا کنم که من هم آدم خوبی بودم ولی تمام خوبی من در دنیا ظاهر نشد !!! وقتی آدما میرن اون دنیا و میفهمن که خدایی وجود داره از خدا میخوان که برگردونتشون دنیا و اعمال خیر انجام بدن !!! ولی خدا قبول نمیکنه ... چون حرف نسیه رو قبول نداره .... چجوری من به خدای عادلی باور داشته باشم که میگه به عدالت نسیه من باور داشته باش .... ولی خودش حاضر نمیشه جنس نسیه بفروشه ....

FTMH_Mohammadi;362547 نوشت:
چجوری من به خدای عادلی باور داشته باشم که میگه به عدالت نسیه من باور داشته باش .... ولی خودش حاضر نمیشه جنس نسیه بفروشه

سلام
عدالت خدای متعال نقده ما نمیتونیم ببینیم
آخرت از آخر یعنی دیگر یعنی جهانی در آنسوی این ماده نه آنسوی مکانی بلکه آنسوی مقامی
برای دیدنش یک چشم و برای شنیدنش یک گوش لازم داریم یک چشم و گوشی متفاوت
آنوقت است که می بینیم جزا عین عمل و آماده سر سفره وجود خودمان است
و اما عدم بازگشت
خدای متعال می داند بازگشت او به دنیا به تکرار گذشته خواهد انجامید چه اینکه او تمام توش توان خود را در کشف حقیقت آزمود و نیافت آنچه را که از روز روشنتر است
و هوالله العادل الحکیم و هو الغفور الرحیم

عبدالرسول;362400 نوشت:

سوال بنده اینه:
این بخش حرف شما رو میخام یک مقدار جابه جا کنم. "همین فرد" رو تو این جمله" اون بچه " بگذارید. سوال و جواب به چه شکل خواهد بود؟

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و خداقوت

pesar.zamini;362416 نوشت:
شنیدیم که خداوند غضب هم دارد پس کی غبناک میشود.این غضب خدا کی بر انگیخته میشود ایا سر بریدن کودکی بی گناه غضب اور نیست ایا توهین شنیدن از ادم های وحشی و بی بند و بار چون شاهین نجفی و سلمان رشدی بس نیست.کجاست این غضب خداوند

هر چند خودم خیلی چیزا رو نمی فهمم، اما، به نظرم:
غضب خدا شروع شده، در نوشته های شما و امثال شما.(البته این بخشی از غضب خداست نه همه ی آن)(پناه می بریم به خود خدا)

وقتی انسانها از تواناییهاشون درست استفاده نکنند، انحراف ایجاد میشه، بعضی ها که سالمتر هستند، عصبانی میشن، عصبانی ها موظفند انحراف را سرجای خود برگردانند.

به همین ترتیب اگر عصبانی ها ندانند چطور از این غضبی که در درونشان فعال شده است، استفاده کنند( و یا سرکوب شود و یا با بهانه های مختلف توجیه شود)، موجب یک انحراف دیگری میشه، باز یه عده ای باید یه آسیبی ببینند، تا مجرای کنترل صحیح عصبانیت را پیدا کنند.

وقتی مجرای طبیعی توانایی ها پیدا شد، رحمت خدا بیشتر نمایان می شود.

البته همین غضب خدا هم از رحمت اوست برای برگرداندن همه چیز سرجای خودش.
====================================================
به نظرم جا دارد بپرسیم: بعد از اونکه مشکل را درست شناسایی کردیم:
«ما به عنوان انسان در مقابل چنین مشکلاتی چه کاری باید و میتوانیم بکنیم؟»

درد یک شیعه فقط سر بریده این کودک است که با از بین رفتن این افراد مرحمی بر دلمان باشد. بله درست است که این کودک معصوم هست معصوم تر از علی اصغر آقا امام حسین هم هست؟ پس اینگونه باشد باید همان زمان دنیا به پایان میرسید. حکمت و مصلحت الهی چیزی نیست که هر فردی آن را درک کند باید از حیوانیت جدا شد تا به آن رسید. خدا این دنیا را برای این افراد حیوان صفت نیافرید که به خاطر آنها تامش کند هدف از آفرینش انسان رسیدن آن به کمال است. پس نباید نیمه خالی لیوان را دید. اگر فردی دوست ندارد ادامه تحصیل دهد باید مدیر دانشگاه زیر سوال برود! این چنین نیست خود را از این موضوع جدا کرده دوباره به این دنیا نگاه کن به خدامیسپارمت تا روشنت کند.

سلام پاسخگوی محترم شما به چند سوال من پاسخ ندادین؟

ایا به موجودی که سر هم نوع خود را به بدترین شکل قطع میکند و هم نوع خود را شکنجه و اذیت میکند و حتی به کودکان هم رحم نمیکند میشود او را یک انسان نامید؟ایا به راستی او یک انسان است؟ایا درست است که ما به موجودی این چنین اختیار دهیم؟ایا افرینش چنین موجودی بیهوده نیست؟ایا افرینش چنین موجودی و دادن اختیار به وی کار درستی است؟ایا چنین خلقتی ظلم اشکار به مخلوق نیست؟ایا به راستی خداوند می تواند خسارت های روحی و جسمی یاران خود را جبران کند؟

دوست گرامی بنده به سوالات شما پاسخ دادم ولی ظاهرا باید توضیح بیشتری عرض می شد.

- این جهان محل آزمایش انسان هاست، آزمایش انسان، متوقف بر داشتن قدرت انتخاب است.
جنایتکارانی این چنین نیز طبق تعریفی که بنده ارائه کردم، زمینه رسیدن به کمال را دارا بوده اند(زیرا اگر راه صحیح را انتخاب می کردند، به افرادی صالح بدل می شدند) فلذا شایستگی داشتن اختیار را داشته اند. اما از آنجایی که ماهیت اختیار چنین است که فرد هم توانایی انتخاب راه درست را دارد و هم توانایی انجام رفتارهای پلید را دارد، نتیجه ی فرد، تابع خواست خود او، خواهد بود.
با توجه به این توضیحات، داشتن اختیار لازمه این جهان است که برای رسیدن به کمال انسان ها ایجاد شده است. فلذا اعطاء اختیار ظلم نیست. ظلم را باید در مقام داوری بین انسان ها جستجو کرد که در آن مقام نیز خداوند کاملا عادلانه با انسان ها رفتار خواهد کرد.

- در مورد قدرت جبران خداوند نیز، تردیدی وجود ندارد. خداوند می تواند سعادت ابدی، رفاه ابدی و آنچه انسان ها به آن علاقه دارند را تا ابد برای آنها فراهم کند. رنج موقت هرچه قدر هم دشوار باشد، با سعادت ابدی، جبران می شود.

موفق باشید

طلوع ستاره;362607 نوشت:
درد یک شیعه فقط سر بریده این کودک است که با از بین رفتن این افراد مرحمی بر دلمان باشد. بله درست است که این کودک معصوم هست معصوم تر از علی اصغر آقا امام حسین هم هست؟ پس اینگونه باشد باید همان زمان دنیا به پایان میرسید. حکمت و مصلحت الهی چیزی نیست که هر فردی آن را درک کند باید از حیوانیت جدا شد تا به به آن رسید. خدا این دنیا را برای این افراد حیوان صفت نیافرید که به خاطر آنها تامش کند هدف از آفرینش انسان رسیدن آن به کمال است. پس نباید نیمه خالی لیوان را دید. اگر فردی دوست ندارد ادامه تحصیل دهد باید مدیر دانشگاه زیر سوال برود! این چنین نیست خود را از این موضوع جدا کرده دوباره به این دنیا نگاه کن به خدامیسپارمت تا روشنت کند.

سلام ...
امیدوارم که خوب باشید ... اجازه بدین یه داستان قشنگ براتون تعریف کنم ...
فیزیک نوین از کجا آغاز شد ... یکم سرتون رو درد میارم ولی نتیجش ارزش داره ...
فرض کنید شما در قطاری که ساکن هست ایستاده اید ... در آنصورت سرعت شما نسبت به زمین صفر است . حال فرض میکنیم شما با سرعت 2 متر بر ثانیه در قطار شروع به حرکت میکنید ... بنابراین سرعت شما میشود 2 متر بر ثانیه نسبت به زمین ...
اجازه بدین مساله رو کمی تغییرش بدیم ... فرض کنید شما در درون قطاری که با سرعت 20 متر بر ثانیه حرکت میکند ایستاده اید و حرکت نمیکنید ... سوال : سرعت شما نسبت به زمین چقدر است : جواب 20 متر بر ثانیه .... چون با اینکه شما در قطار ایستاده اید ولی خود قطار نسبت به زمین با سرعت 20 متر بر ثانیه حرکت میکند .

حالا فرض کنید شخصی بر روی قطاری که با سرعت 20 متر بر ثانیه حرکت میکند ... باسرعت 2 متر برثانیه شروع به حرکت کند : سوال سرعت او نسبت به زمین چقدر میشود : مشخص است 22 متر بر ثانیه اگر همجهت با حرکت قطار حرکت کند و 18 متر بر ثانیه اگر خلاف جهت حرکت قطار شروع به حرکت کند ....

یه روز آقای انیشتن سوار متروی اون زمان میشه ... میگه سرعت قطار 20 متر بر ثانیه هست و این قطار دارای چراغی هست که از خود نوری با سرعت 300 هزار کیلومتر بر ثانیه پخش میکند ... بنابراین باید سرعت نوری که از چراغ مترو ساطع میشود برابر با 300 هزار کیلومتر بر ثانیه + 20 شود ... میره آزمایش میکنه میبینه نشد ...

ایشون با خودش میگه دیوم دیوم ... یه جای فیزیک میلنگه ... قوانین غلطن ... نهایتا یه پتک بر میداره میکوبه رو قوانین اون زمان و قوانین جدیدی رو ابداع میکنه ... اونقدر جدید که معلم های اون دوره زمونه باید میرفتن و دوباره مدرکشون رو Update میکردن ...

حالا شما میگی این بچه مرد که مرد به جهنم ... این اتفاق افتاد که افتاد به جهنم ... و ...
اگر دستوری از سمت خدا باشه ... اگر کاری از سمت خدا باشه ... اگر حرفی از سمت خدا باشه ... حتی یک صدم درصدش هم نباید بلنگه نباید غلط باشه ... و گرنه بدون که یه جای کار ایراد داره ... این چه حرفی هست که باید نیمه پر لیوان رو دید ... مطالب و اتفاق ها و دستوراتی که مربوط به خدا میشن باید 100 درصد درست باشن ... باید لیوان کاملا پر باشه ... و گرنه یه جای کار میلنگه

سلام پسر زمینی ... این رو هم از من داشته باش ...
مساله ای که داری شما مطرح میکنی ... یه مساله کلاسیک هست ... اونقدر این مساله اساسی بوده که حتی فرشتگان هم نسبت بهش به خدا معترض میشن .... به خدا میگن : آیا باز میخواهی بر روی زمین موجوداتی خلق کنی که فساد برپا میکنن ... خون میریزند و قتل ها به پا میکنند ... در حالیکه ما تو را تقدیس میکنیم !!!!

جواب خدا به فرشتگان : من چیزی رو میدونم که شما نمیدونید و نمیفهمید ...

جواب این سوال خیلی سخته .... آنقدر سخت که جبرییل و عزراییل و ... هم نمیتونن درک کنن ... شاید باید از جواب این سوال بگذریم ... همین !!!

و چون پرودگارت به فرشتگان گفت: من برآنم تا در زمين، جانشينى قرار دهم،

فرشتگان گفتند: آيا كسى را در زمين قرار می دهى كه در آن فساد كند و خون‏ها

بريزد؟ در حالى كه ما با حمد و ستايش تو، ترا تنزيه و تقديس می كنيم. خداوند فرمود:

همانا من چيزى می دانم كه شما نمی دانيد.

و شاید اون چیزی که فرشتگان نمی دونستن این بود که گروهی از انسانها، هرچند بسیار کم، با طاعت خداوند به چنان درجه ای رسیدند که تنها، وجود همین عده محدود در دنیا، ارزش این رو داشت که خداوند انسان رو خلق کنه
واقعا حیف نبود که عالم از وجود نورانی معصومین علیهم السلام محروم بشه؟
اگر انسانهای پست حیوان صفت در دنیا زیادند، انسانهای برتر از فرشتگان هم بسیارند

و پایان تمام این جنایات کثیف، ظهور حضرت قائم عجل الله است که در روایات آمده در زمان ظهور ایشان مردم جهان از آمدن منجی ناامید شده اند...

FTMH_Mohammadi;362651 نوشت:
حالا شما میگی این بچه مرد که مرد به جهنم ... این اتفاق افتاد که افتاد به جهنم ... و ...
اگر دستوری از سمت خدا باشه ... اگر کاری از سمت خدا باشه ... اگر حرفی از سمت خدا باشه ... حتی یک صدم درصدش هم نباید بلنگه نباید غلط باشه ... و گرنه بدون که یه جای کار ایراد داره ... این چه حرفی هست که باید نیمه پر لیوان رو دید ... مطالب و اتفاق ها و دستوراتی که مربوط به خدا میشن باید 100 درصد درست باشن ... باید لیوان کاملا پر باشه ... و گرنه یه جای کار میلنگه

سلام
کار از اون جهت که کار خداست هیچ مشکلی نداره
اول باید از احساسات تند خالی بشی تا بتونی مساله رو خوب درک کنی
ببینید
این عالم تمامش در تحت قدرت الهی است
و او داره برنامه کمال بخش خودش رو پیش میبره
تاکید می کنم : کمال بخش
یک مرحله از کمال بخشی به انسان فعلیت پیدا کردن بعد معنوی اوست
یعنی اینکه انسان از بعد مادی مبری ، جدا یا منصرف بشه و خودش رو در یک حقیقتی معنوی برتر و بالاتر از ماده بیابد
این بطور معمول برای افراد با مرگ تحقق پیدا میکنه یعنی مرگ عامل ارتقاء انسان از بعد مادی به بعد معنوی است
لذا این برنامه به انحاء مختلف و به اسباب گوناگون اتفاق میفته
گاهی تو رختخواب میمره بدون اینکه کسی خبر بشه گاهی وسط خیابون تصادف میکنه و همه صحنه رقت انگیز مرگ اونو میبینن گاهی تو جنگ تیر میخوره و گاهی یک جنایتکار سبب تحقق این مساله است با بریدن گلو
ببین اینها
همه اشکال تحقق یک واقعیت است و آن مرگ است و آن انتقال از ماده به معناست . ارتقاء است . حال اینکه نحوه تحققش چه تاثیری بر انسانهایی که شاهد اون هستن میذاره یک مساله دیگه است . ممکنه یک پدر مهربانی 100 سال زندگی کنه و بعد مرگش فرزندان و نوه هاش برای مردنش غش کنن . مردم میگن ای بابا اون عمر خودشو کرده بود . اما نوه ای که پدر بزرگ مهربان رو از دست داده جور دیگه به مساله نگاه میکنه . این نگاههای متفاوت هست و دخلی در اصل قضیه که همان ارتقاء انسان به مرتبه والاتر وجودی است نداره .
و البته این تاثیرگذاریها هم در برنامه جامع کمال بخشی هستند . یعنی تاثر شما از یک ظلم و یک جنایت یک برنامه در کمال بخشی شماست همانطور که نگاه متفاوت آن جنایتکار در برنامه کمال بخشی متناسب با وجود او دخیل است .
و هوالله الموفق

cwar;361907 نوشت:

و بازم امیدوارم اینگونه سوالاتم به منزله کفر نباشد چون باید جوابی پیدا کرد برای اینکه خدا کیست امام زمانی که قرار بیاد کیست و چرا اینگونه سخت میگیرد زندگی را برای انسان برای انسانی که به گفته خودش عاشقش است از مادر بیشتر

من که با عاشقم این کارها را نمیکنم

یه جا شنیدم!!! جانش را میگیرم و دیه او با من

نمیدونم والله

آیا باید عاشقی فقط از طرف خداباشه؟؟؟؟ آیا فقط مابگیم خدایا عاشقتیم بسه؟؟؟؟؟ خداگفته عاشق ماست وامکانات زیادی به ما داده آیا جواب این نعمت هاراباید فقط با استفاده کردن از آن ها بدهیم
آیا یه نمازخواندن کارسختی است؟؟؟؟یه روز ما24ساعته حالا اصلا بگیریم 10ساعت مگه کل نمازهای شبانه روزی چقدر طول میکشه فوقش یه ساعت آیا یع ساعت برای خالقمون زیاده؟؟؟؟؟
میدونم باز برای جوابم یه جوابی میدید من فکر می کنم شما اصلا هیچکدام از جوابهای دوستان رو قبول نمی کنید. وفقط برای هر جوابی یه سوال دیگری دارید!!!که به نظرم باید تو اعتقاداتون کمی تجدید نظر کنید!!!!!!!

maes;361915 نوشت:

cwar;361917 نوشت:
موافقم!!! دقیقا

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[="#4169e1"]

ایشون با خودش میگه دیوم دیوم ... یه جای فیزیک میلنگه ... قوانین غلطن ... نهایتا یه پتک بر میداره میکوبه رو قوانین اون زمان و قوانین جدیدی رو ابداع میکنه ... اونقدر جدید که معلم های اون دوره زمونه باید میرفتن و دوباره مدرکشون رو Update میکردن ...

میگم چرا ادامشو نگفتید؟ بعد از قوانین جدیدش وقتی سرعت نور چراغ قطار رو اندازه گرفت آیا درست دراومد؟یعنی سیصد هزار کیلومتر + 20 ؟؟؟؟
اگر دستوری از سمت خدا باشه ... اگر کاری از سمت خدا باشه ... اگر حرفی از سمت خدا باشه ... حتی یک صدم درصدش هم نباید بلنگه نباید غلط باشه .

خب غلط نیست! اگر همه ی مردم به همه ی دستورات خداوند عمل کنند متوجه میشوید که یک هزارم درصدش هم غلط نیست! شما به جای اینکه از بنده های خدا ایراد بگیرید دائما به خدا ایراد میگیرد! در حالی که این بنده های خدا هستند که قوانین الهی را فراموش کردند! وگرنه کارهای خدا هیچ ایرادی ندارد و لیوانش پر پراست!
اگر یک قانون الهی پیدا کردید که یک درصد ایراد داشت حتما به ما هم اطلاع دهید!
والسلام[/]

asad;362761 نوشت:

میگم چرا ادامشو نگفتید؟ بعد از قوانین جدیدش وقتی سرعت نور چراغ قطار رو اندازه گرفت آیا درست دراومد؟یعنی سیصد هزار کیلومتر + 20 ؟؟؟؟

خب غلط نیست! اگر همه ی مردم به همه ی دستورات خداوند عمل کنند متوجه میشوید که یک هزارم درصدش هم غلط نیست! شما به جای اینکه از بنده های خدا ایراد بگیرید دائما به خدا ایراد میگیرد! در حالی که این بنده های خدا هستند که قوانین الهی را فراموش کردند! وگرنه کارهای خدا هیچ ایرادی ندارد و لیوانش پر پراست!
اگر یک قانون الهی پیدا کردید که یک درصد ایراد داشت حتما به ما هم اطلاع دهید!
والسلام

جواب سوال اولتون : خیر نشد 300 هزار کیلومتر بر ساعت + 20 اگر میشد که قوانین درست میبودند ... ایشون پس از تست کردن متوجه شدن سرعت نور ثابت موند ... بعدش گفتن فیزیک بی در و پیکر هست باید یه چیز رو فرض گرفت بعد بر اساس اون قوانین رو جلو برد ... ایشون فرض کرد که سرعت نور ثابت هست ... و کل قوانین نسبیت عام و خاص خودش رو بر مبنای ثابت بودن سرعت نور پایه ریزی کرد ... بدبختی اینه که ثابت شده سرعت نور نیز ثابت نیست ... مثلا در زمان Bigbang سرعت نور خیلی بالاتر از 300 هزار کیلومتر بر ثانیه بوده ...

جواب قسمت دومتون :

اولا من کسی نیستم که از خدا بخوام ایراد بگیرم ...

ثانیا :
1- ببینید وقتی شما دارین قواینی رو تدوین میکنین باید بدونین که اون قوانین رو دارین برای انسان مینویسین ... مثلا الان دولت بیاد تصویب کنه هر کس که درآمدش زیر 100 هزار تومن هست ( دولت بهش برجی 300 هزار تومن میده ) ظاهرا قانون خوبی هست ... تعداد آدم هایی که زیر 100 هزارتومن در ماه در میارن شاید به 10000 نفر هم نرسه و اگر دولت بیاد و به این ها نفری 300 هزار تومن بده فقر تو جامعه ریشه کن میشه .... ولی این قانون مشگل داره ... چون برای انسان نوشته شده ... میلیون ها نفر اونجا جمع میشن و خودشون رو میزنن به بدبختی و بیچارگی و ... و میگن به ما برجی 300 هزارتومن پول بدین .

2- یا در مورد قوانین کمونیستی ... پس از سالیان سال که قوانین کمونیستی در شوروی حکمفرما بود ... سردمداران کمونیستی اعلام کردند که کمونیست روش خوبی برای رسیدن به موققیت و کشور داری هست ولی به درد انسان نمیخوره و فقط بدرد مورچگان میخوره ...

خوب !!! الان خیلی از قوانین و دستوراتی که من دارم میبینم همینجوری هستند ... پدری به فرزند خودش میگه غیبت نکن ... غیبت گناهه ... پدر دیگری به فرزند خودش میگه سر کار ... تو خانواده و تو جمع و ..خیلی وقت ها خیلی ها پشت سرت غیبت میکنن ... تو هم باید راه حل رو بدونی ... باید بدونی چی کار کنی ... اگر کسی پشت سر تو غیبت کرد باید حتما رو در رو کنی ... اگر یک بار تو جمع رو در رو کردی ... هیچ کس از اون جمع یا شرکت یا ... دیگه جرات نمیکنه پشت سرت غیبت کنه ... یا اینکه تو جمع برگردی و بگی من با فلانی خیلی دوست هستم ... هر چی هم که پشت سر من بگه ازش میگذرم ... چون با هم دوستیم { اون شخص اولا آبروش میره ... ثانیا میدونه اگر بازم غیبت شما رو بکنه آبروی خودش رفته } ... بعدش پدر شما میگه بسته به شرایط و طرفت یکی از این دو تا راه حل رو انتخاب کن ... خوب حالا خود شما مقایسه کن ... دستوری که پدر آدم به آدم یاد میده ... با دستوری که پروردگار جلوی آدم میزاره ...

[="#4169e1"]

FTMH_Mohammadi;362833 نوشت:
1- ببینید وقتی شما دارین قواینی رو تدوین میکنین باید بدونین که اون قوانین رو دارین برای انسان مینویسین ... مثلا الان دولت بیاد تصویب کنه هر کس که درآمدش زیر 100 هزار تومن هست ( دولت بهش برجی 300 هزار تومن میده ) ظاهرا قانون خوبی هست ... تعداد آدم هایی که زیر 100 هزارتومن در ماه در میارن شاید به 10000 نفر هم نرسه و اگر دولت بیاد و به این ها نفری 300 هزار تومن بده فقر تو جامعه ریشه کن میشه .... ولی این قانون مشگل داره ... چون برای انسان نوشته شده ... میلیون ها نفر اونجا جمع میشن و خودشون رو میزنن به بدبختی و بیچارگی و ... و میگن به ما برجی 300 هزارتومن پول بدین .

2- یا در مورد قوانین کمونیستی ... پس از سالیان سال که قوانین کمونیستی در شوروی حکمفرما بود ... سردمداران کمونیستی اعلام کردند که کمونیست روش خوبی برای رسیدن به موققیت و کشور داری هست ولی به درد انسان نمیخوره و فقط بدرد مورچگان میخوره ...

ببینید وقتی شما دارین قواینی رو تدوین میکنین باید بدونین که اون قوانین رو دارین برای انسان مینویسین

یعنی چی؟:Gig:
یعنی خدا باید قوانین رو جوری طراحی میکرد که همه ی انسان ها خود به خود به همه ی قوانین عمل کنند؟؟؟؟؟ و ملاک شما برای تشخیص قوانین صحیح و خوب از قوانین بد و ایراد دار این است؟ اینکه آیا انسانها به آن قانون عمل میکنند یا نه؟
میتونم ازتون خواهش کنم برام فقط و فقط یک قانون رو از کل جهان (هرکشوری که دوست دارید) مثال بزنید که با این معیار طراحی شده باشه؟ یعنی قانونی رو مثال بزنید که به قول شما برای انسانها تدوین شده باشه و همه ی انسانها هم بدون استثنا با آن عمل کنند! :Gig::Gig:
اگر نتوانید همچین قانونی (که همه به آن عمل کرده باشند) مثال بزنید یعنی اینکه طبق استدلال شما هیچ قانونی وجود ندارد که بشود آن را برای انسان طراحی کرد!

پدری به فرزند خودش میگه غیبت نکن ... غیبت گناهه ... پدر دیگری به فرزند خودش میگه سر کار ... تو خانواده و تو جمع و ..خیلی وقت ها خیلی ها پشت سرت غیبت میکنن ... تو هم باید راه حل رو بدونی ... باید بدونی چی کار کنی ... اگر کسی پشت سر تو غیبت کرد باید حتما رو در رو کنی ... اگر یک بار تو جمع رو در رو کردی ... هیچ کس از اون جمع یا شرکت یا ... دیگه جرات نمیکنه پشت سرت غیبت کنه ... یا اینکه تو جمع برگردی و بگی من با فلانی خیلی دوست هستم ... هر چی هم که پشت سر من بگه ازش میگذرم ... چون با هم دوستیم { اون شخص اولا آبروش میره ... ثانیا میدونه اگر بازم غیبت شما رو بکنه آبروی خودش رفته } ... بعدش پدر شما میگه بسته به شرایط و طرفت یکی از این دو تا راه حل رو انتخاب کن ... خوب حالا خود شما مقایسه کن ... دستوری که پدر آدم به آدم یاد میده ... با دستوری که پروردگار جلوی آدم میزاره ...

خدمت شما عرض کنم که اولا این مقایستون اشتباهه!
شما نوشتید: پدری به فرزندش میگه غیبت نکن چون گناهه (پدر به فرزندش غیبت نکردن رو توصیه میکنه)
بعد نوشتید: پدری به فرزندش میگه اینکارو بکن تا دیگران پشتت غیبت نکنن (پدر به فرزندش راهکار جلوگیری از غیبت دیگران رو نشون میده)
بعد این دو پدر رو با هم مقایسه کردید! در حالی که دو عمل متفاوت دارن انجام میدن!

ثانیا: اینکه پدری فقط به فرزندش بگه پسرم غیبت نکن چون گناه است . ایراد از پدره است که داره اینجوری بچشو نصیحت میکنه نه از خدا! اگه یک پدر بخواد واقعا طبق سیره قران و ائمه فرزندش رو از غیبت منع کنه باید یک سری به روایات بزنه چون خدا ائمه رو برا همین فرستاده:

امام صادق (ع) : غیبت نکن که غیبتت می کنند ( غیبت کسی را نکن که غیبتت می کنند ) برای برادرت چاه مکن که در آن می افتی چون همانطور که برخورد می کنی با تو برخورد میشود. ( هر جوری رفتار کنی همانطور باخودت رفتار می کنند ) بحارالانوار جلد 75 صفحه 248 حدیث 16

حضرت محمد (ص) فرمود : ای اباذر ! بپرهیز از غیبت ، زیرا غیبت از زنا سخت تر و بدتر است . اباذر می گوید گفتم : چرا یا رسول الله ؟ فرمود : چون مرد زنا می کند و توبه می کند ، خدا هم توبه او را می پذیرد ، ولی غیبت بخشوده نمیشود تا اینکه صاحبش ببخشد. وسائل الشیعه جلد 8 صفحه 598 حدیث 9

روايت شده كه روز قيامت نامه‏ ى عمل مرد را بدستش ميدهند پس در آن ثوابهائى می ‏بيند كه نمی ‏شناسد به او گفته می ‏شود اين ثوابها در مقابل غيبت‏هائيست كه مردم از تو كرده ‏اند. ارشاد القلوب جلد 1 صفحه 278

به حسن َبصرى گفتند كه همانا مردى غيبت تو را میکند حسن بصرى هدیه ای براى او فرستاد ، او گفت من ارتباطى با حسن َبصرى ندارم حسن بَصری گفت درست است كه ارتباطى نداريم ولى شنيدم كه تو ثوابهاى خودت را براى من ( با غیبتی که پشت سر من میکنی ) هدیه فرستاده اى من هم دوست داشتم كه تلافى كنم.) و اگر در پيش كسى غيبت مؤمنى را بكنند و او برادر مؤمنش را يارى نكند ( و جلوی غیبت را نگیرد )مسلم نسبت به خدا و رسولش خيانت كرده. ارشاد القلوب جلد 1 صفحه 278

حضرت محمد (ص) : هرکه مرد یا زن مسلمانی را غیبت کند ، خداوند تعالی چهل روز و شب نماز و روزه او را قبول نکند ، مگر اینکه کسی که غیبتش را نموده از وی در گذرد. جامع الاخبار صفحه 109

امام صادق (ع) : غیبت حسنات ( خوبی ها و نیکی ها ) را از بین می برد همانطور که آتش هیزم را از بین می برد. خداوند بزرگ به موسی وحی می فرمود : غیبت کننده اگر توبه کند آخرین کسی است که وارد بهشت میشود و اگر توبه نکند نخستین کسی است که وارد آتش می گردد. بحارالانوار جلد 75 صفحه 257 حدیث 48

مولا علی (ع) : از غیبت بپرهیز که غیبت کردن تو را با خدا و مردم دشمن می کند و اجر و پاداش کارهای تو را از بین می برد. غررالحکم حدیث 2632

امام سجاد (ع) : هر بامداد زبان انسان بر دیگر اعضای بدن توجه می کند و می گوید چگونه هستید ؟ حالتان چطور است ؟ آنها می گویند : اگر تو ما را رها کنی خوبیم(اگر تو با حرف زدن گناه نکنی خوبیم ) خدا را خدا نسبت به ما بیاد آور . و او را به خدا قسم می دهند و می گویند : پاداش و کیفر ما تنها بخاطر توست ( یعنی اگر انسان پاداش کسب کند با استفاده از زبان است و اگرانسان عذابی هم شود بخاطر زبان است ) اصول کافی جلد 3 صفحه

حضرت محمد (ص) : ترک غیبت از ده هزار رکعت نماز مستحبی پیش خدا محبوبتر است. بحارالانوار جلد 75 صفحه 261 حدیث 66

حضرت رسول فرمود: در شب معراج بر گروهى گذشتم كه رويشان را با ناخنها ميكندند از جبرئيل پرسيدم كه اينان چكاره ‏اند؟ گفت: ايشان كسانى هستند كه غيبت مردم را ميكردند. ارشاد القلوب جلد 1 صفحه 279

حضرت محمد (ص) : خداوند زبان را طوری عذاب فرماید که هیچ یک از اعضاء را آنچنان عذاب نکند ، زبان گوید پروردگارا مرا عذابی نمودی که چیز دیگر را عذاب نکردی ، پس به آن گفته میشود از تو کلمه ای خارج شد که به مشارق و مغارب زمین رسید و به وسیله آن سخن ، خون محترم ریخته شد و مال محترم غارت گردید و ناموس محترم دریده شد ، به عزت و جلالم سوگند تو را عذابی کنم که هیچ یک از اعضاء دیگرت را آنچنان عذاب نکرده باشم. اصول کافی جلد 3 باب الصمت و حفظ اللسان حدیث 16 و 17[/]

از طرف من به خدا بگین
.تو هیچ وقت لایق پرستش نبودی و نخواهی بود.فقط به اجبار تو را پرستش میکنم .ای کاش فقط یک لحضه به دور از چشم و نگاه تو بودم به دور از تمام حرفات و تمام بازیهات.ای کاش خالق دیگری وجود داشت تا ما را از دست تو نجات دهد و حکومتت را نابود کند تا این گونه ما را شکنجه نکنی.ای کاش خالقی بود قدرتمند تر از تو تا دنیای مسخره یه تو را که به ما ارزانی داشتی تیر و مار میکرد و کودکان معصوم وافراد بی گناه را از دست افریده های شر تو نجات میداد.اما افسوس که تو پادشاه جهانی افسوس افسوس افسوس .از تو و دنیای تو متنفرم ازت بیزارم .دیکتاتور

pesar.zamini;362996 نوشت:
از طرف من به خدا بگین
.تو هیچ وقت لایق پرستش نبودی و نخواهی بود.فقط به اجبار تو را پرستش میکنم .ای کاش فقط یک لحضه به دور از چشم و نگاه تو بودم به دور از تمام حرفات و تمام بازیهات.ای کاش خالق دیگری وجود داشت تا ما را از دست تو نجات دهد و حکومتت را نابود کند تا این گونه ما را شکنجه نکنی.ای کاش خالقی بود قدرتمند تر از تو تا دنیای مسخره یه تو را که به ما ارزانی داشتی تیر و مار میکرد و کودکان معصوم وافراد بی گناه را از دست افریده های شر تو نجات میداد.اما افسوس که تو پادشاه جهانی افسوس افسوس افسوس .از تو و دنیای تو متنفرم ازت بیزارم .دیکتاتور

سلام
معلوم كه خيلي ناراحتي
اره بعضي وقتهامعادلات با دودوتاچهارتاهاي ماجوردرنميادميزنيم به سيم اخر
اماهمينكه هنوز ميگي خداويعني ته دلت هنوزباخدا رابطه داري
كجا اومده بزورخداروپرستش كنيد؟؟؟خداي مهربون ماكه تويك عالمه ازاياتش ميگه من نيازي به پرستش هيچكس ندارم
يعني تودوست بزرگوار انقدربرا اون كودكان ناراحتي ولي خدايي كه خلقشون كرد بي تفاوت!!!
ميدونيد اگه خدامهربون نبود اگه يكي ديگه بود ازاين حرفايي كه دربارش ميزنيدتاحالا چه بلاهايي بسرتون ميومد؟؟؟
ميخاي دور ازنگاه خداباشيد؟؟راحت.جواب اين هم راحت كافيه ايه هاي قران درباره ادمايي كه ازچشم خدا افتادن روبخوني.ديگه خداكاربكارت نداره
ماكهميدونيم اين حرفا فقط ازسرعصبانيت ولي فكركنيداگه خداهم ميخاست مثل ما زودازكوره در بره سنگ روسنگ بندنميشه
صبورباشيم بالاخره دست انتقام خدابيرون مياد

سلام
دقیقا!
اگر عقل ناقص ما انسانها به حکمت کارهای خالقمون قد نمیده
اگر بسیاری از قوانین این دنیا با حساب و کتابای ما مخلوقات ناچیز جور درنمیاد
اشکال از خالق این دنیاست یا از ما؟

در دین ما اومده که در ذات خدا تفکر نکنید. چرا؟ چون خدا اونقدر عظیم و بلندمرتبه است که عقل انسان، با اینهمه توانایی که تونسته چنین اکتشافات و اختراعاتی کنه و آسمانها و زمین و دریاها رو به تسخیر خودش دربیاره، اما در برابر عظمت خدا هیچی نیست. هیچی! نمیتونه به ذاتش دست پیدا کنه. و فقط چنین خدایی شایسته پرستشه
پس انتظار نداشته باشیم که بتونیم حکمت های خداوند رو در پیدایش و اداره این دنیا کاملا بفهمیم

[="#4169e1"]

از طرف من به خدا بگین

رفتارت منو یاد این داستان انداخت

روزی حضرت موسی علیه السلام برای مناجات با خدا به کوه طور سینا میرفت در راه مردی او را دید و پرسید ای موسی به کجا میروی؟حضرت موسی گفت :برای مناجات با خدا به کوه میروم.آنمرد چون حرف حضرت موسی را شنید با گستاخی گفت:ای موسی حالا که به صحبت با خدا میروی از طرف من هم به خدا بگو من از تو روزی نمیخواهم و عارم میشود که تو خدای منی و نمیخواهم گناهانم را هم ببخشی. حضرت موسی ناراحت شد ولی چیزی نگفت وبه راه خود ادامه داد و به مناجات با خود با خدا پرداخت.هنگام مراجعت فرا رسید و موسی میخواست برگردد ناگهان صدایی از خدا شنید :ای موسی چیزی فراموش نکرده ای؟بارخدایا تو داناتری و من نمیدانم ای موسی چرا پیغام ان مرد را به من نرساندی؟بار الها او مردی نادان بود و به توهین کرد موسی پیغام اورا بگو حضرت موسی حرف های آنمرد را گفت و باز هم صدایی شنید. خدای تبارک به حضرت موسی چنین گفت که ای موسی به بنده ام بگو تو روزی از من بخواهی یا نخواهی من روزی تو را میدهم چون من خلقت کرده ام و تو را روزی دهنده جز من نیست.به بنده ام بگو اگر تو عارت میشود که من خدای تو ام من عارم نمیشود که تو بنده منی به بنده ام بگو اگر تو نخواهی گناهانت را بخشم من بخشنده مهربانم و خواهم بخشید چون دوست ندارم بنده ام را درحالی ببینم که گناه کرده است. حضرت موسی شنید و در راه بازگشت آنمرد را دید.آن مرد پرسید خوب موسی چه شد ؟و حضرت موسی جوابهای خدا را براو بازگو فرمود. آنمرد چون اینها بشنید گفت ای موسی واقعا خدا اینها را گفته؟حضرت موسی گفت بله. در همین حال آنمرد از ته دل آهی کشید و جانش ز تن بیرون شد. نمیدانم شاید از شرم بوده یا شوق دیدار چنین خدایی؟؟؟

بله دوستان ما چنین خدایی داریم و بی خبریم...[/]

از طرف من به خدا بگین

سلام
حالا کاشکی برای خودت ناراحت بودی اخوی
خوب چرا کاسه داغتر از آش شدی
آنها آفریدگان خدایند و خدا بهتر می داند با آفریدگانش چه کند
دایه مهربانتر از مادر شدید ؟
او که خالق است نمی داند تو می دانی ؟
او که مهربان است نامهربان شده و تو مهربانتر از او ؟
مرگ پایان زندگی است ؟
اگر آن کودک با برخورد اتفاقی یک چاقو کشته می شد برایش فرقی داشت ؟
والله الهادی

موضوع قفل شده است