لطفا کمک کنید ...ازدواج-عشق پاک

تب‌های اولیه

40 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
لطفا کمک کنید ...ازدواج-عشق پاک

با سلام خدمت تمامی اعضای سایت ....
ببخشید من سوالی داشتم که به جز از اعضای این سایت به روی کسی ندیدم که بپرسم ......
راستش حقیقت اینه که من عاشق و شیفته دختر یکی از اقوام دور شدم ...... (عشق پاک )
راستش واقعا از اخلاقش خوشم میاد و خیلی دوستش دارم ولی یک مشکل وجود داره .....
1- اینکه من جرات ندارم که از علاقم بهش بگم ....
2- اون چند سال از من بزرگتره و خانواده من کاملا مخالف ازدواج با کسی که از من بزرگتر باشه هستن ...
راستش یک راهنمایی از دوستان میخواهم که چیکار کنم که عشق من رو به خودش بفهمه و همه رو نسبت به این ازدواج راضی کنم .....
لطفا ......یکم زودتر بهم پاسخ بدید !!!

با سلام بر دوستان عزیز:Gol:
از رفتار اون دختر نمیتونید متوجه بشید که آیا ایشون هم شما را دوست دارد یا خیر؟؟

راستش اون نسبت به من دوستانه برخورد میکنه (نه واقعا عاشقانه نه اینکه خشک ....)راستش شاید اونم منو بخواد !!!!!

راستش خیلی دوستش دارم ...... ولی خوب نمیدونم چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//////

تو را به خدا اگر راهی روشی چیزی بلدید بهم بگید تا ماه قبل حتی فکر به عاشق شدن نمیکرد ولی تا ایشونو دیدم دیونه شون شدم .......راستش با کسی هم روم نشد مشورت کنم تا اینکه با سایت شما برخورد کردم .......امیدوارم هرچه سریعتر کمکم کنید ...........................

مرده ای تنها;97094 نوشت:
تو را به خدا اگر راهی روشی چیزی بلدید بهم بگید تا ماه قبل حتی فکر به عاشق شدن نمیکرد ولی تا ایشونو دیدم دیونه شون شدم .......راستش با کسی هم روم نشد مشورت کنم تا اینکه با سایت شما برخورد کردم .......امیدوارم هرچه سریعتر کمکم کنید ...........................

سلام به تمام اسك ديني هاي بزرگوار
صبور باشيد
انشاءالله كارشناسان محترم تشريف ميارن به اين تاپيك و به بهترين وجه مشكلتون حل ميشه.:ok:
آيه ي 80 سوره ي اسراء خيلي خيلي زيبا و آرام بخشه!
پيشنهاد مي كنم زياد تكرارش كنيد.

التماس دعا

سوره : الاسراء آیه : 80
متن عربی آیه : وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

بگو : ای پروردگار من ، مرا به راستی و نيکويی داخل کن و به راستی و نيکويی بيرون بر ، و مرا از جانب خود پيروزی و ياری عطا کن

مرده ای تنها;97088 نوشت:
راستش اون نسبت به من دوستانه برخورد میکنه (نه واقعا عاشقانه نه اینکه خشک ....)راستش شاید اونم منو بخواد !!!!!

شخصی قابل اعتماد را میشناسید که بطور غیر مستقیم نظر ایشون را درباره ی شما بپرسد؟؟ (مثل خواهر و ....)

شاید بهتر باشه بدون اینکه اون دختر معرفی کنید خانواده ی خود را مطلع کنید که عاشق کسی شدین که از شما بزرگ تر است و زمینه چینی کنید! تا حالا امتحان کردین؟

راستش روم نیومده به کسی بگم و در مورد گفتن به خانواده هم گفتم که اگر شخصی از من بزرگتر باشه اونم نه زیاد 2 سال قبول میکنید ....گفتن نه با هزار خواهش و تمنا بازم نه گفتن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
منتظرتونم....دوست عزیز ....

مرده ای تنها;97104 نوشت:
راستش روم نیومده به کسی بگم و در مورد گفتن به خانواده هم گفتم که اگر شخصی از من بزرگتر باشه اونم نه زیاد 2 سال قبول میکنید ....گفتن نه با هزار خواهش و تمنا بازم نه گفتن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دو سال زیاد نیست و مشکلی پیش نمیاره
به نظرم باید خانوادتون راضی بشن...
بهتره وقت حضوری مشاوره بگذارید تا با خانوادتون در میان بذارند که 2 سال مشکلی پیش نمیاره یا یک بزرگتر را راضی کنید و بخواهید که بقیه را راضی کنند!
البته اومدیم همه راضی شدن و اون دختر خانم جوابش منفی بود, اونوقت همه ی تلاش ها بی فایده میشود!
کاش شخصی مورد اعتماد را پیدا کنید تا نظر ایشون را جویا شود... اینگونه حداقل دیگه خیالتون از این بابت راحت میشه!!!

hedi;97109 نوشت:

دو سال زیاد نیست و مشکلی پیش نمیاره
به نظرم باید خانوادتون راضی بشن...
بهتره وقت حضوری مشاوره بگذارید تا با خانوادتون در میان بذارند که 2 سال مشکلی پیش نمیاره یا یک بزرگتر را راضی کنید و بخواهید که بقیه را راضی کنند!
البته اومدیم همه راضی شدن و اون دختر خانم جوابش منفی بود, اونوقت همه ی تلاش ها بی فایده میشود!
کاش شخصی مورد اعتماد را پیدا کنید تا نظر ایشون را جویا شود... اینگونه حداقل دیگه خیالتون از این بابت راحت میشه!!!

دوست عزیز منم دنبال یک راهی هستم که بتونم بهش علاقمو ثابت کنم >با این حال از راهنمایی هایی که می کنی خیلی ممنونم ////

مرده ای تنها;97083 نوشت:
ببخشید من سوالی داشتم که به جز از اعضای این سایت به روی کسی ندیدم که بپرسم ......
2- اون چند سال از من بزرگتره و خانواده من کاملا مخالف ازدواج با کسی که از من بزرگتر باشه هستن ...
راستش یک راهنمایی از دوستان میخواهم که چیکار کنم که عشق من رو به خودش بفهمه و همه رو نسبت به این ازدواج راضی کنم .....

با سلام و احترام

خیلی خوش اومدین به اسک دین

از حسن انتخاب و اعتمادتون به این سایت دینی متشکریم . :Gol:

در زمینه ی ازدواج توصیه می کنم به هیچ عنوان عجله نکنید ؛

ضمن اینکه تا موقعی که کارشناسان پاسخگو تشریف میارن به سوالات زیرلطفاً پاسخگو باشید :

1- چند سالتون هست ؟

2- تفاوت سنی شما با دختر خانم دقیقاً چقدر هست ؟

3- دقیقاً بفرمایید عاشق و شیفته ی چه ویژگی این دختر خانم شدین ؟ و چهره و ظاهر ایشون چند درصد در این عشق سهیم هست ؟

موفق و سربلند باشید

خدمت شما عرض کنم که :
1- بنده 22 سالمه ولیساسنس مخابرات هستم .... (دو ماه دیگه وارد 23 سال می شم ...)
2- تقریبا 2 سال و 3 ماه
3-راستش اخلاق خیلی خوبه و خیلی مهربونه ..... و از هر نظر که بگی چیزی کم نداره ....و ظاهرش فقط 15 درصده عشق منو تشکیل میده و من همینجوری که هست می خوامش ....

با تشکر از پاسخ تون

به نظرتون بهتر نیست قبل از اینکه به ایشون بفهمونید که
عاشقش هستید و ایشون رو درگیر مسائل عاطفی کنید، و همچنین به دنبال جلب رضایت خانواده باشید، بررسی کنید، مشاوره بگیرید و ... ببینید آیا این ازدواج با این فاصله ی سنی و در این محدوده ی سنی به صلاح شما هست یا نه ؟

بعد اگر به صلاح بود به فکر جذب ایشون و جلب رضایت خانواده باشید ؟

راستش از اولین روزی که دیدمش دارم فکر میکنم ...... و بنظر خودم ایشون تنها کسی هستتش که من باهاش خوشبخت میشم ......

دوستان عزیز بندهه به اندازه ی کافی در موردش فکر کردم و ازتون می خواهم بهم راهکار بدید ...

این حق رو بهتون میدم که در جامعه ی فعلی انتخاب و گزینش همسر مورد پسند و خصوصا متدین مشکل هست .

ولی این رو هم در نظر داشته باشید : قبل از اقدام حتما حتما حتما مشورت کنید و دقت کنید ببینید آیا به صلاح تون هست یا نه ؟

مشورت کردن از دیدگاه اسلام اونقدر مهم و ضروری هست که جزء صفات مومنین شمرده شده و احادیث و روایات و آیات زیادی توصیه به مشاوره شده است . (البته مشاوری مومن و دلسوز و ...نه هر کسی که تابلوی مشاوره بزنه ! )

فراموش نکنید که محبت به هر چیزی باعث باعث کر و کور شدن آدم نسبت به عیوب میشه . (هم عیوب دخترخانم و هم عیوب این ازدواج)

به روایات زیر در باب اهمیت مشورت دقت کنید :

:ok!:هيچ گروهى در امور خود با يكديگر مشورت نكردند، مگر اينكه به بهترين راه دست يافتند.

:ok!:هيچ بنده‏اى با مشورت بدبخت نشده و كسى كه از مشورت در كارها دور بوده، هرگز سعادتمند نشده است.

:ok!:هيچ كمك و پشتيبانى استوارتر و مطمئن تر از مشورت نيست

:ok!:هيچ مردى با ديگران مشورت نكند، مگر اينكهبه راه صحيح هدایت و راهنمايى شود.

:ok!:هر كس در كارها مشورت كند از رسيدن به راه صحيح و هدايت، محروم نخواهد شد و هر كس كه آن را ترك نمايد از گمراهى بى نصيب نخواهد ماند.

:ok!:كسى كه نظرها و آرا را ملاحظه و مورد توجّه قرار دهد، به اشتباه خود پى خواهد برد.

:ok!:نظرات مختلف را در كنار هم جمع بندى كنيد تا آنچه صحيح و درست است به دست آيد.

:ok!:مشورت عين هدايت است و آن كس كه خود را از مشورت ديگران بى نياز پندارد خود را به مخاطره افكنده است.

:ok!:راه درست و صواب به دست نیاید مگر با مشورت کردن

اونقدر احادیث قشنگ و دلنشین بودند که هرکار کردم نتونستم از تعداد احادیث کم کنم .

ولی یک نکته ی بسیار مهمی در مشورت هست :

خیلی از افراد مشورت می کنند که فقط مهر تایید مشاور رو بگیرن !
و اگر مشاوره کارشون رو تایید نکنه ، بی اعتنا به حرف مشاور کار خودشون رو انجام میدن !!!

اولاً : توصیه ی جدی می کنم که مشورت رو در این مورد جدی بگیرید
ثانیاً : با برکنار کردن احساسات، به صورت منطقی به مساله نگاه کنید و اگر مشاور مومن و متدین راهنمایی تون کرد قبول کنید چرا که ائمه ی معصومین علیهم السلام می فرمایند :

چون انسان عاقل و خير خواه نظرش را به تو گفت، آن را بپذير و از مخالفت با اين گونه افراد بپرهيز، زيرا هلاكت در آن است.

موفق و پیروز باشید در تمامی مراحل زندگی ؛

بابت راهنماییتون ممنونم ولی از عشق خودم مطمینم و حالا نیمودم تازه در موردش تحقیق کنم ..... من حالا فقط دنبال راهکاریم تا بتونم عشقمو بهش ثابت کنم ......... به هر صورت ازتون ممنونم ////

سلام

لطفا قبل از اینکه پیشنهاد خودتتون رو مطرح کنید از رضایت خانوادتون اطمینان حاصل کنید.دختر خانم ها فوق العاده حساس هستن.اگه دوستش دارید نزارید مثل دوست من اذیت بشه

ببخشید میشه بپرسم دوست شما چی شد ؟؟؟؟
بنده در مورد عشقم مطمینم و هر جوری هست خانوادمو راضی میکنم فقط مشکل اینه که دل خودشو بدست بیارم .... لطفا اگر راه حلی دارید بگید ....

عشقم برای من مثلا زندگیمه نه دوست دارم از دستش بدم نه ناراحت بشه ........

مرده ای تنها;97158 نوشت:
ببخشید میشه بپرسم دوست شما چی شد ؟؟؟؟
بنده در مورد عشقم مطمینم و هر جوری هست خانوادمو راضی میکنم فقط مشکل اینه که دل خودشو بدست بیارم .... لطفا اگر راه حلی دارید بگید ....

پسر خاله دوستم خیلی تلاش کرد تا دل دوستمو بدست بیاره و موفق هم شد.اونا بدون اطلاع خانواده هاشون ماه ها با هم ارتباط داشتن و روز به روز بیشتر به هم وابسته میشدن و تنها مشکلی که فکر میکردن ممکنه براشون پیش بیاد رو این میدونستن که ممکنه از لحاظ خونی به هم نخورن و غافل از نظر خانواده هاشون............

بعد از اینکه پسرخاله دوستم موضوع رو به خانواده اش گفت با واکنش اونا مقابل شد و همه جز پدر مخالف بودن و دوستم موند و یه کوله بار غم وغصه جدایی:Ghamgin:

مرده ای تنها;97083 نوشت:
راستش واقعا از اخلاقش خوشم میاد و خیلی دوستش دارم ولی یک مشکل وجود داره ..... 1- اینکه من جرات ندارم که از علاقم بهش بگم .... 2- اون چند سال از من بزرگتره و خانواده من کاملا مخالف ازدواج با کسی که از من بزرگتر باشه هستن ... راستش یک راهنمایی از دوستان میخواهم که چیکار کنم که عشق من رو به خودش بفهمه و همه رو نسبت به این ازدواج راضی کنم

سلام
شاید این پاسخ دیر باشه اما
اگر فاصله سنی زیاد نیست با توکل بر خدای متعال موضوع را با خانواده خودتان و سپس خانواده طرف مطرح کنید
اگر خدا بخواهد کار درست می شود
فقط توجه داشته باشید که در تمام مراحل باید منطقی بوده و احترام بزرگترها را زیر پا نگذارید و صبر داشته باشید
موفق در پناه حق

با سلام....
از همه ی دوستان بابت راهنمایی هاشون متشکرم .... ولی مشکل اصلی رو چند دفعه گفتم اونم اینه که نمی دونم منو دوست داره یا نه ؟؟؟؟
حالا می خواهم یک جوری به خودش بفهمونم ......که عاشقشم ...... چیکار کنم که بفهمه ؟؟؟؟؟؟

باید یک کاری کنم که بدونم منو دوست داره یا نه ..... خوب قبل از مراسم خواستگاری باید اینو بدونم چون اگر سر نگیره هم من دیوونه میشم هم باقی فک فامیل خبر دار میشن و این خیلی بده //// لطفا اگر راه حلی دارید دریغ نکنید ....

دوستان زود کمکم کنید چون من بیچاره رقیب دارم .....خوب پسر عمه ام امروز بعد از ظهر که از سایت آفلاین شدم اومده بود اونم در حال فکر کردن به یک روشی که خودشو نشون بده لطفا زود کمکم کنید ...تو را به خدا زودتر .....

سلام بر دوستان:Gol:

بعضی از خانم ها خوششون نمیاد در مرحله ی اول مستقیما بهشان ابراز علاقه شود!
بعضی دیگر از آدم های رک و جسور خوششان می آید!
آیا شما در این حد از ایشون شناخت دارین؟؟؟

جناب عاشق عزیز!
به نظر من اگه انقدر عجله دارید زودتر با کسی که به این خانم نزدیک و قابل اعتماد است در میان بگذارید و از ایشون بخواهیید در این امر به شما کمک کند...
البته باید حواستان حسابی جمع باشه, چون اگر کاره اشتباهی انجام دهید ممکن است غیر قابل جبران باشه

باعرض سلام و تشکر و آرزوی سالی خوب خدمت همه
موضوعی که با عنوان عشق پاک مطرح است در نگاه بسیاری از روان شناسان عشق ها و علاقه هایی که بدون تأیید عقل و منطق در افراد ایجاد می شود یک نوع وابستگی بیش نیست و وابستگی ممکن است به دلیل کمبود های شخصیتی و عدم استقلال شخصیتی و ناکامی های گذشته باشد و یا براساس نیازها و غرایز باشد بهتر بود شما قبل از وابستگی که باعث توجیه شرایط و اختلافات و تفاوت های سنی ، خانوادگی و فرهنگی و... می شود و در نتیجه باعث پشیمانی در زمان رسیدن به معشوق و سیر نزولی احساسات داغ و آتشین بعد از مدتی از زندگی زناشویی می شود بهتر بود با خود کنترلی و خویشتن داری مانند همه پسرها به خواستگاری رسمی اقدام کنید و اگر ایشان هم احساس شبیه به شما را داشتند اقدام بعدی تحقیقات دقیق و جزیی نسبت به خانواده ، ارتباط والدین، وضعیت اعضای ازدواج کرده ، وضعیت فرهنگ و آداب و رسوم و... را بررسی کرده و با کنار گذاشتن موقتی احساس طی چند جلسه گفت و گو بعد از تحقیقات محلی و آشنا شدن با انتظارات، خواسته ها ، علاقه ها شخصی و موضوعات مهم دیگر و در نهایت مشاوره با متخصص و کارشناس اقدام به ازدواج کنید. اینکه شما یک احساس نسبت به یک فرد در خود داشته باشید و هیچ اقدامی نکنید ثمره ای ندارد البته باید کاملا حواستان باشد که تصمیم احساسی نگیرید و در هیچ یک از مراحل بررسی و تحقیق سرمایه گذاری عاطفی نکنید و کار را تمام شده فرض نکنید و سعی کنید به دقت و به دور از احساسات به منطقی بودن یا نبودن این ازدواج اطمینان پیدا کنید . نکته دیگر تفاوت سنی شما و ایشان است برخلاف صحبت دوستان با توجه به تجارب بنده اگر سن دختر بیشتر سن پسر باشد دو ایراد کلی پیش می آید که باید برای این دو ایراد قبل از وارد شدن به زندگی برنامه ریزی کنید:

1- با گذشت مدتی از ازدواج و زندگی و کاهش احساسات و عواطف اولیه فرد اگر نظر دیگران برایش مهم باشد یعنی فردی دهن بین باشد با گفت و گو های دیگران و اقوام و خویشاوندان نسبت به این تفاوت و بالابودن سن همسرش دچار زدگی و سردی شده و به پشیمانی نسبت به ازدواجش با فردی که سن بالاتری دارد نزدیک ونزدیک تر می شود. و این پشیمانی باعث ناسازگاری های شدید زناشویی می شود. 2- با افزایش مدت زمان ازدواج و کاهش احساسات و عواطف و درموقعیتی که همسرش انتقاد و یا پیشنهادی دارد احساس حقارت شدید به مرد دست می دهد و احساس می کند چون همسرش از نظر سنی بالاتر است در حال تسلط و نادیده گرفتن مرد بودنش می کند و احساس می کند مرد بودنش از طرف همسرش مورد تهدید واقع شده است بنابراین با تحقیر و امر و نهی های نا مناسب در صدد به دست آورد اقتدار و مرد بودن از دست رفته اش می کند بدین ترتیب باعث تلخی زندگی برای خود وهمسرش می کند البته ناگفته نماند تمام این فرایند ناهشیار است و لایه رویین روابط ممکن است بهانه های دیگری باشد. پس اینکه شما بدون ارزیابی موقعیت و فراهم کردن شرایط و حداقل باخبر شدن از احساس طرف مقابل در خودتان وابستگی ایجاد کرده اید موضوع مناسبی نیست و این عشق نیست بلکه یک وابستگی است و باید با درونگری و خویشتن داری راهکارهای بالا را انجام دهید موفق باشید.

مرده ای تنها;97230 نوشت:
.. ولی مشکل اصلی رو چند دفعه گفتم اونم اینه که نمی دونم منو دوست داره یا نه ؟؟؟؟

سلام.
من از دید خودم میگم.
ندیدم و نشنیدم که دختری دلبسته ی پسری کوچکتر از خودش بشه،معمولا احساسی خواهرانه دارن.
البته منظورم فقط قبل از پیشنهاد ازدواج هست،ممکنه اگه پسر تمام ایده آل های یک دختر رو داشته باشه،
دختر بتونه از این ملاکش چشم پوشی کنه.

اما بازهم زیاد نیستن کسانی که این کار رو انجام میدن.

اميدوار;97266 نوشت:
گر سن دختر بیشتر سن پسر باشد دو ایراد کلی پیش می آید که باید برای این دو ایراد قبل از وارد شدن به زندگی برنامه ریزی کنید:

با سلام بر دوستان:Gol:
استاد امیدوار دو سال تفاوت دارن, دو سال هم مشکلی ایجاد میکند؟
من شنیده بودم 2,3 سال جلوی اقتدار مرد را نمیگیره...

سلام
۱۰۰۰ سالم اشکال نداره
اما برای اونایی‌ که عاشقن
نه این عشقای الکی‌ هرکی‌ از جاش بلند می‌شه فکمیکنه عاشقه اگه به عشقش نرسه میمیره

ممنون از پاسخ جناب امیدوار خیلی‌ عالی‌ بود

سیده مریم;97378 نوشت:
سلام.
من از دید خودم میگم.
ندیدم و نشنیدم که دختری دلبسته ی پسری کوچکتر از خودش بشه،معمولا احساسی خواهرانه دارن.
البته منظورم فقط قبل از پیشنهاد ازدواج هست،ممکنه اگه پسر تمام ایده آل های یک دختر رو داشته باشه،
دختر بتونه از این ملاکش چشم پوشی کنه.
اما بازهم زیاد نیستن کسانی که این کار رو انجام میدن.

با نظریه ی سرکار سیده مریم عزیز کاملا موافق هستم

به نظر من در این موارد اگر هم دختر محبتی به فردی کوچکتر یا حتی هم سن خود پیدا کنه بسیار مردد هست در انتخابش ؛

موفق باشید

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
به دوست جدیدمان خوش امد می گویم و امیدورام در تمام مراحل زندگی موفق باشید
از کارشناس خوب جناب امیدوار هم تشکر می کنم
دوست عزیز اولا عجله نکنید که به مشکل بر می خورید

دقت کنید که ازدواج یک مرحله حساس از زندگی است و باید دقت زیادی کنید مراحلی دارد که باید طی کرد

اول یک خودشناسی از خودتان بکنید ببینید چقدر برای پذیرش یک زندگی امادگی دارید از زندگی چه می خواهید چه هدف هایی در زندگی دارید چه مسائلی برای شما الویت دارد دین ، اقتصاد ، ورزش ، و...

دوم ملاک های ازدواج را بشناسید ببیند یک دختر خوب که شما را خوشبخت کند چه ملاک هایی باید داشته باشد
دینداری
اخلاق
اصلالت خانوادگی
تناسب(هم کفو بودن)
و...

سوم با خانواده خود صحبت کنید و با آنها هماهنگ شوید و دلایل و نظرات خود را مطرح کنید و دلایل و نظرات آنها را بشنوید
چهارم اگر تمام مراحل بالا را انجام دادید به خواستگاری فرد بروید و با وی گفتگو کنید لازم نیست خارج از خواستگاری به او ابراز علاقه کنید در گفتگو با تمام دقت جوانب را برسی کنید
نکته
مشکل شما اختلاف سنی است از نظر کارشناسان بزرگتر بودن دختر پنج مشکل در آینده به وجود خواهد آورد که باید آنها را به دقت برسی کنید اما اکثر کارشناسان معتقد هستند که سن جزو ملاک های فرعی است به این معنی که اگر فرد تمام ملاک های اصلی شما را داشت و ملاک های دیگر فرعی هم درست بود فقط اختلاف سنی مشکل بود می شود با برسی جوانب آن را نادیده گرفت که این به اخلاق دختر و پسر بستگی دارد
من خیلی خلاصه گفتم اگر تمایل دارید به طور خصوصی مباحث را به طور مفصل برایتان ارسال کنم
با تشکر

ماه بانو;97414 نوشت:
اگر هم دختر محبتی به فردی کوچکتر یا حتی هم سن خود پیدا کنه بسیار مردد هست در انتخابش ؛

یکم ارمانی نباشید
میدونین چندین نفر به این صورت ازدواج کردن الان دارن زندگی‌ می‌کنن باهم حالا ۲ سال زیاده اما یه سال یا همسن من زیاد شنیدیم
تو فامیلای ما ۳ تا خانواده اینجورین
من باید اضطرب اینو داشته باشم که اینا ممکن تو زندگیشون موفق نشن؟

guest;97430 نوشت:
یکم ارمانی نباشید
میدونین چندین نفر به این صورت ازدواج کردن الان دارن زندگی‌ می‌کنن باهم حالا ۲ سال زیاده اما یه سال یا همسن من زیاد شنیدیم
تو فامیلای ما ۳ تا خانواده اینجورین
من باید اضطرب اینو داشته باشم که اینا ممکن تو زندگیشون موفق نشن؟

سلام guest عزیز

منظورم این نبود که هر کسی چنین ازدواجی کنه موفق نیست ، الان در اطرافیان خودم چند مورد هست که خانم از آقا بزرگتر هست .

ضمن اینکه بستگی به اخلاق طرفین داره

و نکته ی مهم تر این هست که اکثر مشکلاتی که در این نوع زندگی ها پیش میاد در اول خودش رو نشون نمیده بعد از گذشت چند سال یک سری مشکلات بروز می کنه

مثلا : اقتدار مرد زیر سوال میره - زن نشاط زندگی رو زودتر از مرد از دست میده - و ...

ضمن اینکه بنده گفتم در ازدواج های هم سن دختر در انتخابش مردد هست نه اینکه اصلا موافق نباشه

موفق باشید

سیده مریم;97378 نوشت:

سلام مریم عزیزم:Gol:
ولی من دیدم.دوست من که الان همکلاسی هم هستیم چنین شرایطی داشت.زمانی که پسر بهش این پیشنهاد رو داد خیلی دو دل بود که قبول کنه یا نه چون 4سال بزرگتر بود ولی قبول کرد و چهارشنبه همین هفته عقدشونه

با سلام خدمت دوستان عزیزم .......
از همه برای راه کار هایی که دادن متشکرم ......:hamdel::hamdel::hamdel::hamdel:
نسبت به دوستانی که گفته بودن اختلاف سنی مشکل ایجاد میکنه باید بگم این حرف اشتباهه و بر اساس گفته دوستان عمل کردم قرار شده یک آشنایی پادر میانی کنه و احتمال داره به این زودیا برم خواستگاریش ...........:hamdel::hamdel::hamdel::hamdel:
دوستان اگر سر بگیر که تا آخر عمر مدیون همتون هستم ......:hamdel::hamdel::hamdel::hamdel:
راستی باید بگم آدم دهن بینی نیستم و از عشق خوبم هیچ وقت نمی گذرم و عاشق تا آخر عمرم .....:hamdel::hamdel::hamdel::hamdel:
همتونو دوست دارم بچه ها بابت همه چی ممنونم و تا هفته ی آینده که میرم خواستگاریش همتون رو به خدای مهربون می سپارم ...:hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel:

مرده ای تنها;97470 نوشت:
دوستان اگر سر بگیر که تا آخر عمر مدیون همتون هستم ......

با سلام بر دوستان عزیز:Gol:
جناب عاشق اگر این ازدواج انشا الله سر گرفت شیرینی ما یادتون نره!:ok::khandeh!:

شیرینیتون محفوظه :ok:
راستی خدمت جناب امیدوارم بگم که اینطوری که شما فکر می کنید بدون عقل و دلیل ومنطق انتخاب نکردم ........:Narahat az:تازه اینم که دوسال از من بزرگتر باشه برام اهمیت نداره چون من از ته قلبم دوستش دارم.......:Narahat az:
با تشکر از همه دوستان :khandeh!:

مرده ای تنها;97470 نوشت:
راستی باید بگم آدم دهن بینی نیستم و از عشق خوبم هیچ وقت نمی گذرم و عاشق تا آخر عمرم..,.

به به
آفرین به این همه عشق
۹۹/۹۹% پسرا خیلی‌ از این حرفا میزنن
ایشالا شما تو عشقتون ثابت قدم باشید و همینجوری تا آخرش باقی‌ بمونه

سلام دوست عزیز باور کن به خدا قسم می خورم که عشق اول و آخر همینه:Mohabbat: .و جز او 99/99 درصد نیستم .:Narahat az:

rana;97457 نوشت:
سلام مریم عزیزم:Gol:
ولی من دیدم.دوست من که الان همکلاسی هم هستیم چنین شرایطی داشت.زمانی که پسر بهش این پیشنهاد رو داد خیلی دو دل بود که قبول کنه یا نه چون 4سال بزرگتر بود ولی قبول کرد و چهارشنبه همین هفته عقدشونه

سلام rana جان.گفتم که عزیزم:

سیده مریم;97378 نوشت:
البته منظورم فقطقبل از پیشنهاد ازدواج هست،ممکنه اگه پسر تمام ایده آل های یک دختر رو داشته باشه، دختر بتونه از این ملاکش چشم پوشی کنه.

اميدوار;97266 نوشت:
باعرض سلام و تشکر و آرزوی سالی خوب خدمت همه موضوعی که با عنوان عشق پاک مطرح است در نگاه بسیاری از روان شناسان عشق ها و علاقه هایی که بدون تأیید عقل و منطق در افراد ایجاد می شود یک نوع وابستگی بیش نیست و وابستگی ممکن است به دلیل کمبود های شخصیتی و عدم استقلال شخصیتی و ناکامی های گذشته باشد و یا براساس نیازها و غرایز باشد بهتر بود شما قبل از وابستگی که باعث توجیه شرایط و اختلافات و تفاوت های سنی ، خانوادگی و فرهنگی و... می شود و در نتیجه باعث پشیمانی در زمان رسیدن به معشوق و سیر نزولی احساسات داغ و آتشین بعد از مدتی از زندگی زناشویی می شود بهتر بود با خود کنترلی و خویشتن داری مانند همه پسرها به خواستگاری رسمی اقدام کنید و اگر ایشان هم احساس شبیه به شما را داشتند اقدام بعدی تحقیقات دقیق و جزیی نسبت به خانواده ، ارتباط والدین، وضعیت اعضای ازدواج کرده ، وضعیت فرهنگ و آداب و رسوم و... را بررسی کرده و با کنار گذاشتن موقتی احساس طی چند جلسه گفت و گو بعد از تحقیقات محلی و آشنا شدن با انتظارات، خواسته ها ، علاقه ها شخصی و موضوعات مهم دیگر و در نهایت مشاوره با متخصص و کارشناس اقدام به ازدواج کنید. اینکه شما یک احساس نسبت به یک فرد در خود داشته باشید و هیچ اقدامی نکنید ثمره ای ندارد البته باید کاملا حواستان باشد که تصمیم احساسی نگیرید و در هیچ یک از مراحل بررسی و تحقیق سرمایه گذاری عاطفی نکنید و کار را تمام شده فرض نکنید و سعی کنید به دقت و به دور از احساسات به منطقی بودن یا نبودن این ازدواج اطمینان پیدا کنید . نکته دیگر تفاوت سنی شما و ایشان است برخلاف صحبت دوستان با توجه به تجارب بنده اگر سن دختر بیشتر سن پسر باشد دو ایراد کلی پیش می آید که باید برای این دو ایراد قبل از وارد شدن به زندگی برنامه ریزی کنید: 1- با گذشت مدتی از ازدواج و زندگی و کاهش احساسات و عواطف اولیه فرد اگر نظر دیگران برایش مهم باشد یعنی فردی دهن بین باشد با گفت و گو های دیگران و اقوام و خویشاوندان نسبت به این تفاوت و بالابودن سن همسرش دچار زدگی و سردی شده و به پشیمانی نسبت به ازدواجش با فردی که سن بالاتری دارد نزدیک ونزدیک تر می شود. و این پشیمانی باعث ناسازگاری های شدید زناشویی می شود. 2- با افزایش مدت زمان ازدواج و کاهش احساسات و عواطف و درموقعیتی که همسرش انتقاد و یا پیشنهادی دارد احساس حقارت شدید به مرد دست می دهد و احساس می کند چون همسرش از نظر سنی بالاتر است در حال تسلط و نادیده گرفتن مرد بودنش می کند و احساس می کند مرد بودنش از طرف همسرش مورد تهدید واقع شده است بنابراین با تحقیر و امر و نهی های نا مناسب در صدد به دست آورد اقتدار و مرد بودن از دست رفته اش می کند بدین ترتیب باعث تلخی زندگی برای خود وهمسرش می کند البته ناگفته نماند تمام این فرایند ناهشیار است و لایه رویین روابط ممکن است بهانه های دیگری باشد. پس اینکه شما بدون ارزیابی موقعیت و فراهم کردن شرایط و حداقل باخبر شدن از احساس طرف مقابل در خودتان وابستگی ایجاد کرده اید موضوع مناسبی نیست و این عشق نیست بلکه یک وابستگی است و باید با درونگری و خویشتن داری راهکارهای بالا را انجام دهید موفق باشید.

با سلام
خدمت همه دوستان
و تشکر از دوست استاد امیدوار
دوستم امیدوار حاصل سال ها تلاش علمی و تجارب مشاوره حضوری و تلفنی و مکاتبه خود را بیان کردند. جا دارد نکاتی که ایشان فرمودند را با توجه مطالعه کنید.
دوست من
از دوستان خواسته بودید به شما کمک کنند به شما کمک کنند تا بدانید آن دختر به شما علاقه دارد یا نه کمک از واسطه ای راز دار و امین و یا خواستگاری رسمی بهترین و کم ضررتربن گزینه ها هستند.
هرگز ادعا نداریم هر ازدواجی که دختر بزرگ تر باشد محکوم به شکست است اما بسیاری از آنها بله. بنابراین شما که دوست دارید آینده ای خوب برای خود رقم زنید اگر خواستگاری رفتید موافقت آن دختر محترم را کسب کنید بر اساس نظر کارشناس مشاوره ازدواج کارها پیش رود. در صورت تأیید ایشان خانواده هم قانع می شوند.
احتیاط شرط عقل است و شما که اهل مشورت بوده اید عاقل هستید پس...

مرده ای تنها;97083 نوشت:

سلام دوست عزیز این همه عجله برای چیه؟ اگر قسمت باشه و خدا خیر و صلاح بدونه حتما ازدواج خواهید کرد. همه امورت را به خدا واگذار کن ، شاید اون چیزی که شما خیر و نیکی می پنداری، برایت شر و سختی باشد. من این تجربه را در زندگیم کسب کردم که چه بسیار مواردی را که خیر می پنداشتم ولی عملی نشده و بعد از گذشت زمان متوجه شدم که اون مورد حداقل برای من شر بوده. و شاکر خدا بودم.
این آیات را هم مدنظر داشته باشید:
وَيَدْعُ الإِنسَانُ بِالشَّرِّ دُعَاءهُ بِالْخَيْرِ وَكَانَ الإِنسَانُ عَجُولًا ﴿۱۱﴾
و انسان [همان گونه كه خیر را فرا مى‏خواند [پيشامد] بد را مى‏خواند و انسان همواره شتابزده است (۱۱) سوره ۱۷: الإسراء - جزء ۱۵

اگر خیر باشد حتما اسبابش فراهم خواهد شد. انشاء الله:hamdel:

با آرزوی خوشبختی برای تمام مجردین و همچنین متاهلین

tobeh;98171 نوشت:
سلام دوست عزیز این همه عجله برای چیه؟ اگر قسمت باشه و خدا خیر و صلاح بدونه حتما ازدواج خواهید کرد. همه امورت را به خدا واگذار کن ، شاید اون چیزی که شما خیر و نیکی می پنداری، برایت شر و سختی باشد. من این تجربه را در زندگیم کسب کردم که چه بسیار مواردی را که خیر می پنداشتم ولی عملی نشده و بعد از گذشت زمان متوجه شدم که اون مورد حداقل برای من شر بوده. و شاکر خدا بودم.

این آیات را هم مدنظر داشته باشید:

وَيَدْعُ الإِنسَانُ بِالشَّرِّ دُعَاءهُ بِالْخَيْرِ وَكَانَ الإِنسَانُ عَجُولًا ﴿۱۱﴾

و انسان [همان گونه كه خیر را فرا مى‏خواند [پيشامد] بد را مى‏خواند و انسان همواره شتابزده است
(۱۱) سوره ۱۷: الإسراء - جزء ۱۵

اگر خیر باشد حتما اسبابش فراهم خواهد شد. انشاء الله:hamdel:

با آرزوی خوشبختی برای تمام مجردین و همچنین متاهلین

با سلام و احترام

احسنت :Kaf:
جزاکم الله خیرالجزاء

به نکته ی بسیار ظریف و مهمی اشاره فرمودین که تا اینجای تاپیک اشاره نشده بود .

آیه ی مورد نظر هم بسیار زیبا و دلنشین بود :Gol:

tobeh;98171 نوشت:
من این تجربه را در زندگیم کسب کردم که چه بسیار مواردی را که خیر می پنداشتم ولی عملی نشده و بعد از گذشت زمان متوجه شدم که اون مورد حداقل برای من شر بوده. و شاکر خدا بودم.

tobeh;98171 نوشت:

این تجربه رو معمولا همه کم و بیش در زندگی داریم .

با این نوشته به یاد این آیه شریفه سوره بقره افتادم

«وَ‌ عَسی‌ أَن‌ تَکرَ‌هوا شَیئاً‌ وَ‌ هُوَ‌ خَیرٌ‌ لَکُم‌ وَ‌ عَسَی‌ أَن‌ تُحِبُّوا شَیئاً‌ وَ‌ هُوَ‌ شَرُّ‌ لَکُم‌ وَ‌اللَّهُ‌ یَعلَمُ‌ وَ‌ أَنتُم‌ لا‌ تَعلَمُون».

چه‌ بسا چیزی را نمی پسندید و ناخوش‌ دارید در حالیکه‌ خیر شما در آن‌ باشد، و چه‌ بسا از چیزی‌ خوشتان‌ آید در حالیکه‌ بدیِ‌ شما در آن‌ باشد، همانا خداوند می‌داند در حالیکه‌ شما نمی‌دانید .

اًن‌ الله‌ یُحِبُّ‌ المُتَوَکِلین.

موضوع قفل شده است