آشنايي مجازی و تصميمات واقعی!!

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آشنايي مجازی و تصميمات واقعی!!

با سلام
من ٢٦ سال سن و كارشناسي ارشد مهندسي برق هستم
حدود ٤ سال پيش با دختري از طريق فيسبوك اشنا شدم و مدتي با هم در ارتباط بوديم نزديك ٢ سال فقط همراه همديگه بوديم!بعد از گذشت اين مدت ايشون درسشون تمام شد و برگشتن شهر خودشون و دارن طرح درسشونو ميگذرونن توي بيمارستان،٣ ماه هست كه باهم بطور مداوم صحبت كرديم و چون ايده ال هاي زيادي در ايشون ديدم جداي از مسائل عاطفي ازشون خواستگاري كردم و يكبار هم ايشون رو ديدم...هم من هم ايشون داراي تحصيلات و كاملا عقلاني هستيم، الان دارن فكر ميكنن به درخواست من! ولي ازينكه ما توي دنياي مجازي آشنا شديم ناراحتن! چطور ميشه قبح اين موضوع رو از بين برد؟ چطور ميشه با خانواده در جريان گذاشت! تاكييد هم داريم كه خانواده ها مطلع نشن ازينكه آشنايي مجازي بوده!! با تشكر از شما

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
ممنون از اعتمادتان به اين سايت و كارشناسانش
بزرگوار! مسير ازدواج موفق براي افرادي كه اهل برنامه و هدف هستند كمتر از واحدهاي درسي دانشجوي كوشا نيست. براي تحقق يك ازدواج موفق، فرد بايد مانند يك محقق اهل تأمل و دقت باشد عوامل ازدواج هاي موفق و علل شكست هاي زناشويي را بررسي كند.
كه خوشبختانه مسير شما همين مسير است و ان شاالله كه تا آخر با تدبير جلو برويد.
واقعيت اين است كه همسريابي و همسرگزيني سايبري در فرهنگ ما هنوز جا باز نكرده است. به خصوص اين كه براي اغلب تداعي دوستي هاي دختر و پسر پر رنگ تر است.
از سويي ديگر كنار زدن خواستگارهاي هاي سنتي (با مزايا و ضررهايش) و شكست هاي زيادي كه در ازدواج هاي اينترنتي بوده سبب شده بزرگترها و مشاوران به اين مسأله حساس شوند.
اما واقعيت هاي جامعه و شهرهاي بزرگ و حتي روستاهاي محدود ما را ناچار مي كند كه به همسريابي و همتاگزيني هاي اينترنت آگاهانه و روشمند فكر كنيم. همچنان كه مي بينيم اين طرح در سايت تبيان زير نظر متخصصان براي تهران شروع شده است.
اما با توجه به آسيب هاي آشنايي ها و يا دوستي هاي اينترنتي براي ازدواج بايد شما قبل از اين كه به خانواده فكر كنيد به خودتان فكر كنيد كه چه قدر به پاكي و صداقت طرف مقابل اعتقاد داريد مبادا فردا با شروع زندگي خوره بي اعتمادي و بدبيني به زندگي شما (مرد يا زن) بيفتد و تصور و توهم شود كه همسرم شايد با ديگري هم سر و سري داشته يا دارد يا خواهد داشت.
اگر اين امر حل است
گام دوم خود را شروع كنيد
اگر خانواده ها به شما اعتماد دارند مي توانيد واقعيت را بگوييد وگرنه دروغ نگوييد ولي هر راستي هم واجب نيست بگوييد.
بعد مراحل تحقيق را از ابتدا شروع كنيد
گويي امروز واسطه اي شما را به هم معرفي كرده است مراقب باشيد كولاك قوه خيال در فضاي مجازي از قبل براي شما تصميم نگرفته باشد
براي بررسي و تأييد ملاك هاي خود و براي اطمينان از اين احساس تصميم گيرنده نيست مشورت و مشاوره را محور همسرگزيني خود قرار دهيد

براي مطالعه بيشتر:
رك بخش ويژگي هاي فضاي مجازي كتاب صد هزاران دام و دانه است اي خدا ( انعطاف پذيري هويتي و ...)
http://www.askdin.com/thread53961-4.html

اگر سؤالي يا ابهامي باشد در خدمت شما هستم[/]

با سپاس از شما بابت جواب واقعا منطقیتون تشکر میکنم...
همونطور که عرض کردم احساسات در این رابطه دخیله به همین خاطر من ازشون خواستم یک هفته تنها باشن و بیشتر فکر کنن ببینن این رابطه برحسب وابستگیه آیا یا نه!
ایشون هم قبول کردن . حس کردم برای خودمم هم بهتر است بنوعی یک خودآزماییه.
آیا کار اشتباهی کردم؟ این رابطه بیشتر از سمت من بوده چون ایشون نمیخان اشتباه کنن آیا ممکنه سردی بیاره؟ نظز شما چیست؟ اگر جواب شما رو بعد از این یک هفته راجب این نوع آشنایی بدم بخونه ایرادی داره ؟
پیشاپیش ممنونم

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

peyvp;785062 نوشت:
با سپاس از شما بابت جواب واقعا منطقیتون تشکر میکنم...
همونطور که عرض کردم احساسات در این رابطه دخیله به همین خاطر من ازشون خواستم یک هفته تنها باشن و بیشتر فکر کنن ببینن این رابطه برحسب وابستگیه آیا یا نه!
ایشون هم قبول کردن . حس کردم برای خودمم هم بهتر است بنوعی یک خودآزماییه.
آیا کار اشتباهی کردم؟ این رابطه بیشتر از سمت من بوده چون ایشون نمیخان اشتباه کنن آیا ممکنه سردی بیاره؟ نظز شما چیست؟ اگر جواب شما رو بعد از این یک هفته راجب این نوع آشنایی بدم بخونه ایرادی داره ؟
پیشاپیش ممنونم

سلام بر شما
بزرگوار
ترازوي بينش و گرايش دو كفه داره هر چه كفه گرايش سنگين تر باشه كفه بينش و شناخت سبك تر ميشه. اگر شما اين مدت به هم وابسته شده باشيد كه احتمال هر دو يا يكي شده ايد صلاحيت سنجس منطقي اين امر را از دست مي دهيد و بايد از حمايت كنندگان شناختي (مشورت و مشاوره) كمك بگيريد. بنابراين احتياط كنيد و براي اين امر زير نظر مشاور ازدواج حاذق باشيد و براي خواستگاري از واسطه و راه صاف كن امين و با تجربه كمك بگيريد:Rose:[/]

با سلام

به نظر من همه زندگي‌ها مشكلات خاص خودشان را دارند و ربطي به شيوه آشنايي افراد ندارد.» اينها گفته‌هاي الهه 23 ساله است كه آشنايي‌اش با همسرش در كلوب بوده است.او مي‌گويد: «با مهدي سه ماهي در كلوب چت مي‌كرديم، بعد از مدتي فهميديم كه از نظر فكري و شخصيتي با هم همخواني‌هاي زيادي داريم، براي همين تصميم گرفتيم هم‌ديگر را ببينيم و بعد از اينكه هم‌ديگر را ديديم از ظاهر همديگر هم خوشمان آمد و بعد از يك سال با هم ازدواج كرديم.اوايل خانواده‌ام با اين ازدواج موافق نبودند ولي وقتي ديدند مهدي پسر خوبي است رضايت دادند».
او ادامه مي‌دهد: «بعد از ازدواج مثل همه زوج‌هاي ديگر مشكلات خودمان را داشتيم ولي به نظر من مشكلات افراد ربطي به شيوه آشنايي آنها ندارد».
الهه در حالي از ربط نداشتن مشكلات افراد به شيوه آشنايي‌شان سخن مي‌گويد كه يكي از مشكلات اصلي‌اش در زندگي با همسرش بر سر حساسيت‌هايي است كه همسرش بر سر حضور او در فضاهاي مجازي دارد.
قضاوت كردن درباره خوب يا بد بودن ازدواج‌هاي اينترنتي مطالعه و دقت نظر زيادي را مي‌طلبد اما نكته‌اي كه در اين مورد خود را به‌طور بارزي نشان مي‌دهد اين است كه يك جامعه با بافت سنتي به راحتي نمي‌تواند شيوه‌هاي آشنايي مدرن را قبول كند و معمولا سنگ‌ها بر سر راه اين ازدواج‌ها بسيار بيشتر از آن چيزي هستند كه به نظر مي‌رسند و گاهي نه اطرافيان كه خود زن و مرد ديوار سد راه خودشان مي‌شوند.

بسم الله الرحمن الرحیم

به نظرم این اسمش اشنایی مجازی هست و میتونه اصلا 180 درجه با واقعیت فرق داشته باشه !
یعنی ذهن یه سری مواردی بصورت خیالی و مجازی باور کرده و در ذهن جا باز کرده اند بعد اینکه وارد زندگی میشوید تازه خواهید فهمید که چی به چیه !

یه ارتباط گهگاه مجازی (یا تلفنی) که به راحتی خیال میشه یه تفاهم یا احساسی بوجود اومده خیلی فرق داره با یه ارتباط مستمر در زندگی و برخورد با فراز و نشیب زندگی

پس توصیه بنده این هست بیشتر دقت کنید

موضوع قفل شده است