صحت اعمال قبل انتخاب مرجع

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
صحت اعمال قبل انتخاب مرجع

به نام خدا
سلام،من پسری 23 ساله هستم که تا به حال مرجع تقلید نداشتم ولی حال می خواهم انتخاب کنم بعد یک سری تحقیقات احتمالا مقام معظم رهبری را انتخاب خواهم کرد ولی تو سایت ایشان دیدم که نظر ایشان نسبت به صحت اعمال گذشته ،یعنی موقعی که مرجع نداریم نظر ایشان به صورت زیر است:

اگر اعمال آنان موافق احتياط يا مطابق با واقع يا با نظر مجتهدى باشد که وظيفه دارند از او تقليد کنند، محکوم به صحّت‏ است.(س 7)

حالا من این سوال برام پیش آمده که منظور از عبارت +مجتهدی که وظیفه دارند از او تقلید کنند+یعنی کدام مجتهد :

مجتهدی که الان انتخاب کردم؟
یا مجتهدی که موقع انجام آن عمل اعلم بوده وحال در دنیا نیست؟
-----------------------------------------
طبق نظر آیت الله خامنه ای جواب ای سوالو می خواهم
یا علی

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

urmioglan;383376 نوشت:
به نام خدا
سلام،من پسری 23 ساله هستم که تا به حال مرجع تقلید نداشتم ولی حال می خواهم انتخاب کنم بعد یک سری تحقیقات احتمالا مقام معظم رهبری را انتخاب خواهم کرد ولی تو سایت ایشان دیدم که نظر ایشان نسبت به صحت اعمال گذشته ،یعنی موقعی که مرجع نداریم نظر ایشان به صورت زیر است:

اگر اعمال آنان موافق احتياط يا مطابق با واقع يا با نظر مجتهدى باشد که وظيفه دارند از او تقليد کنند، محکوم به صحّت‏ است.(س 7)

حالا من این سوال برام پیش آمده که منظور از عبارت +مجتهدی که وظیفه دارند از او تقلید کنند+یعنی کدام مجتهد :

مجتهدی که الان انتخاب کردم؟
یا مجتهدی که موقع انجام آن عمل اعلم بوده وحال در دنیا نیست؟
-----------------------------------------
طبق نظر آیت الله خامنه ای جواب ای سوالو می خواهم
یا علی

با سلام و عرض ادب

منظور مجتهدی است که الان وظیفه تقلید از او را دارد.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام استاد نور آیا من اگر ندانسته کاری انجام دهم که مرجعم مورد اشکال میداند باید دوباره انجام دهم، مثل نماز؟

CELLAR;384183 نوشت:
سلام استاد نور آیا من اگر ندانسته کاری انجام دهم که مرجعم مورد اشکال میداند باید دوباره انجام دهم، مثل نماز؟

با سلام و عرض ادب

لطفا برای دریافت پاسخ دقیق،مسئله را با جزئیات بیشتر و با ذکر نام مرجع تقلیدتان بیان کنید.

موفق و موید باشید.

حضرت آقا صافی، من مثلا در غسل پس از شستن سر، در چپ و راست دیگر سروگردن رو نمیشستم. یا مثلا رعایت نماز های شکسته. اگر لطف کنید این دو موضوع رو هم از نظر آقا صافی شرح بفرمائید که آیا درست اعمال کردم یا برفرض غلط بودن باید دوباره ادا کنم؟
باتشکر

CELLAR;384192 نوشت:
حضرت آقا صافی، من مثلا در غسل پس از شستن سر، در چپ و راست دیگر سروگردن رو نمیشستم. یا مثلا رعایت نماز های شکسته. اگر لطف کنید این دو موضوع رو هم از نظر آقا صافی شرح بفرمائید که آیا درست اعمال کردم یا برفرض غلط بودن باید دوباره ادا کنم؟
باتشکر

با سلام و عرض ادب

اگر ابتدا سروگردن را شسته و سپس طرف راست و بعد طرف چپ را می شستید غسل شما صحیح بوده است و بعد از شستن سرو گردن لازم نیست دوباره موقع غسل طرف راست و چپ،سروگردن هم شسته شود.

درمورد قسمت بعدی سوال توضیحات بیشتری بفرمایید که منظورتان از رعایت نمازهای شکسته چیست؟

ممنون از صبر و پیگیری شما

موضوع قفل شده است