جمع بندی موهای زائد بدن را بزنیم یا نه؟!

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موهای زائد بدن را بزنیم یا نه؟!

سلام

بنده در تاپیکی دیگه سوالاتی رو پرسیدم و برای یک سوال دیگه من رو ارجاع دادند به این بخش. (http://www.askdin.com/thread46788.html )

می خواستم بدونم از نظر روایات و احادیث و کلا سبک زندگی اسلامی، با موهای زائد بدن، به صورت دقیق، با موهای دست و پا و سینه باید چیکار کرد؟ زدنشون بهتره یا نزدن؟ آیا توصیه خاصی در این زمینه هست؟

متشکرم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد پیام

تراشیدن موهای قسمت های دیگر بدن(غیر زیزبغل وعورت)، باعث پاکی و دیگر خاصیت های جسمانی و روانی است .
حلیة المتقین، باب پنجم، فصل نهم

پیام;640904 نوشت:

تراشیدن موهای قسمت های دیگر بدن(غیر زیزبغل وعورت)، باعث پاکی و دیگر خاصیت های جسمانی و روانی است .

آیا موارد نهی از اینکار هم وجود دارد؟

جسارتا فکر کنم نشانی هم اشتباه بود:
http://makarem.ir/compilation/Reader.aspx?lid=0&mid=100558&catid=25505&pid=254593

با سلام و عرض ادب

بنده در وایات خوندم که کندن موها باعث ضعف بنیه استخوان ها میشود ولی تراشیدن ضرر کمتری دارد

و اینکه دراز بودن موهای زاید برای نماز خواندن اشکال ایجاد میکند باعث میشه قبول نشه

یعنی موی دست و پا رو بزنیم؟
بابا خیلی خنده دار میشه
فکر کنم تو عرف هم بیشتر خانوما این کارو بکنن و اگه یه مرد این کار رو انجام بده بهش میخندن

از پاسخ هاتون ممنونم. من به طور کلی منظورم اینه که اگه همیشه موهای سینه و دست ها و پاهام رو بزنم اشکالی داره؟ بیشتر منظورم همین سه ناحیه از بدنه چون باقی نواحی تکلیفشون مشخصه. مثلا عورت حداقل هر 20 روز برای زن و هر 40 روز برای مرد باید حتما زده بشه. یا مثلا موی سر برای زن جایز نیست تراشیده بشه و... که این سه ناحیه که عرض کردم برام هنوز ابهام داره. و می خوام بدونم بهتره که همیشه مقداری از موهای این نواحی رو بذارم بهتره یا اینکه کاملا بزنم بهتره؟ اگه مقداری نگه داشتنشون بهتره، کامل زدنشون ایرادی داره یا خیر.

zaker_eshg;641021 نوشت:
یعنی موی دست و پا رو بزنیم؟
بابا خیلی خنده دار میشه
فکر کنم تو عرف هم بیشتر خانوما این کارو بکنن و اگه یه مرد این کار رو انجام بده بهش میخندن������������������

داداش خارجی ها رو یه نگاه بنداز!! اتفاقا به نظر من خیلی تمیز و مرتب به نظر می رسن با زدن موهای دست و پا و سینه

*شیوا*;640920 نوشت:
ولی تراشیدن ضرر کمتری دارد

سلام علیکم و رحمة الله،
و بهتر از تراشیدن هم در کلام امام صادق علیه‌السلام استفاده از «نوره» است (و شاید برخی داروهای دیگر :Gig:)
یا علی علیه‌السلام

EleRam;641033 نوشت:
داداش خارجی ها رو یه نگاه بنداز!! اتفاقا به نظر من خیلی تمیز و مرتب به نظر می رسن با زدن موهای دست و پا و سینه

مرد نباید این قدر به خودش برسد.
زیبایی برای زن است نه مرد.زیبایی برای مرد چیز های دیگری است.شما مردی را ببینید که با غیرت است و مردانگی بالایی دارد را می پسندید یا کسی که فقط خوشگلی رادنبال می کند؟؟؟
البته می شود این ها را با هم جمع کرد.اما من این کار را برای یک مرد واقعی نمی پسندم.
این نظر شخصی من است.

باسلام "آدرسی که آورده شده بود صحیح بود.

عبدالحیدر;641111 نوشت:
مرد نباید این قدر به خودش برسد.
زیبایی برای زن است نه مرد.زیبایی برای مرد چیز های دیگری است.شما مردی را ببینید که با غیرت است و مردانگی بالایی دارد را می پسندید یا کسی که فقط خوشگلی رادنبال می کند؟؟؟
البته می شود این ها را با هم جمع کرد.اما من این کار را برای یک مرد واقعی نمی پسندم.
این نظر شخصی من است.

بله مرد باید پشمالو باشه و بوی عرق بده تا بهش بگن مرد افکار قدیمی هنوزم که هنوزه وجود داره - مگه از وضع ظاهری پیامبر خبر ندارید؟
مردی به اینا نیس دوست عزیز
گر دست فتاده ای بگیری مردی

piano;641241 نوشت:
بله مرد باید پشمالو باشه و بوی عرق بده تا بهش بگن مرد افکار قدیمی هنوزم که هنوزه وجود داره - مگه از وضع ظاهری پیامبر خبر ندارید؟
مردی به اینا نیس دوست عزیز
گر دست فتاده ای بگیری مردی

خب فکر نمی کنم من در این موضوع بی نظمی را تایید کرده باشم.
نظر من این است که مرد نباید به خودش ور رود.
در سیره معصومین داریم که لباس های در چشم نمی پوشیدند و به ظاهر خود کمتر توجه داشتند.
در ضمن همه چیز قدیمیش خوبه.

عبدالحیدر;641289 نوشت:
خب فکر نمی کنم من در این موضوع بی نظمی را تایید کرده باشم.
نظر من این است که مرد نباید به خودش ور رود.
در سیره معصومین داریم که لباس های در چشم نمی پوشیدند و به ظاهر خود کمتر توجه داشتند.
در ضمن همه چیز قدیمیش خوبه.

پس در مورد رسیدگی پیامبر به خودشون خبر ندارید بله در هر چیزی زیاده روی درست نیس مثلا یکی دیگه ابروشو برمیداره اما من منظورم اون نیس
درضمن شما هم میتونید جای لامپ از فانوس استفاده کنین

پیام;641214 نوشت:
باسلام "آدرسی که آورده شده بود صحیح بود.

سلام

پس حتما توی سایت اشتباهی نوشتن!

---

اینجور که معلومه اینجا هم مثل اون یکی تاپیک به نتیجه خاصی نمی رسم...

دوستان موهای هرجارو که به نیت کم شدن شهوت ، افزایش جذبه و یا هر دلیل دیگه ای بلند میگذارین لطفا به اشتباه موهای زائد نقاط خاص رو بلند نکنید که اصلا کار مناسبی نیست.

EleRam;641331 نوشت:
سلام

پس حتما توی سایت اشتباهی نوشتن!

---

اینجور که معلومه اینجا هم مثل اون یکی تاپیک به نتیجه خاصی نمی رسم...

سلام "تفاوت آدرس در اصل سخن تاثیر گذارنیست گرچه بازهم میگم به آدرسی که دادید بهتر توجه کنید.ا زتلاش علمی شماممنونم.

پیام;641461 نوشت:
سلام "تفاوت آدرس در اصل سخن تاثیر گذارنیست گرچه بازهم میگم به آدرسی که دادید بهتر توجه کنید.ا زتلاش علمی شماممنونم.

سلام
قصد جسارت نداشتم. چون می خواستم بیشتر مطالعه کنم در مورد همین موضوع ولی دیدم اون نشانی در مورد ناخن بود برای همین دوباره از خودتون پرسیدم.
بهر حال خیلی لطف می کنید اگه فقط پاسخ به همین سوال منو هم بدید که نظر ائمه راجع به نحوه نگهداری موی دست و پا و سینه چیه؟

باتشکرازشما" مطلبی را که پست کرده بودم از فصل نهم بخش پنجم حلیه المتقین جمع بندی علامه مجلسی(ره) از روایات بود.

جمع بندی:

سوال:
می خواستم بدونم از نظر روایات و احادیث و کلا سبک زندگی اسلامی، با موهای زائد بدن، به صورت دقیق، با موهای دست و پا و سینه باید چیکار کرد؟ زدنشون بهتره یا نزدن؟ آیا توصیه خاصی در این زمینه هست؟

پاسخ:سلام"

جمع بندی:

سوال:

پاسخ:سلام"

موضوع قفل شده است