سوال در مورد آخرالزمان

تب‌های اولیه

55 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد آخرالزمان

آيا فقر و قحطي از عوامل آخرالزمان هست؟
ما ايراني ها هم دچار اين عوامل ميشيم؟

با نام الله

کارشناس بحث: استاد رئوف

alisajadi;375984 نوشت:
آيا فقر و قحطي از عوامل آخرالزمان هست؟
ما ايراني ها هم دچار اين عوامل ميشيم؟

با سلام خدمت شما دوست گرامی

در برخی از روایات که در مورد احوال آخرالزمان است، بیان شده است که فقر فراگیر می شود به طور مثال در روایتی از امام باقر(ع) می خوانیم: هنگام ظهور حضرت مهدی (ع) فقر و نیاز در میان مردم آشکار می شود، به طوری که مردم می گویند: شب را گرسنه سپری کردیم.»(1)

از مجموع متون چنین بر می آید که این مسئله فراگیر خواهد بود و طبیعتا شامل حال ایران نیز می شود. پس از سختی های مختلفی که رخ می دهد، با ظهور حضرت حجت(ع) مشکلات حل می شود و دین خدا اجرا می شود و زمین مجددا دوباره آباد می شود و زمین منابع خود را به انسان ها عرضه خواهد کرد.

موفق باشید

1. بحارالانوار، ج 52 ص 259

زندگي در آخرالزمان ثواب هم دارد؟

سلام عليكم
عزيزان براي من خيلي سواله كه بعد از ظهور حضرت حجت (ع) انشالله، تكنولوژي از كار ميافته؟ ماشين آلات،برق،صلاح هاي جنگي و ... (حداقل قبل از به هلاكت رسيدن كافران)؟؟
و اينكه آيا اگر توفيق داشته باشيم بايد با شمشير در كنار آقا بجنگيم؟ صلاح ها به چه صورته؟

اگر مرحمت بفرماييد و مختصر توضيح بديد ممنون ميشم چون در روايات جستجو كردم و به نتيجه واحدي نرسيدم.

چرا كسي جواي نميده؟
چقدر بايد منظر بمونيم؟

seyed.taghavi;376219 نوشت:
سلام عليكم
عزيزان براي من خيلي سواله كه بعد از ظهور حضرت حجت (ع) انشالله، تكنولوژي از كار ميافته؟ ماشين آلات،برق،صلاح هاي جنگي و ... (حداقل قبل از به هلاكت رسيدن كافران)؟؟
و اينكه آيا اگر توفيق داشته باشيم بايد با شمشير در كنار آقا بجنگيم؟ صلاح ها به چه صورته؟

اگر مرحمت بفرماييد و مختصر توضيح بديد ممنون ميشم چون در روايات جستجو كردم و به نتيجه واحدي نرسيدم.

سلام
عزيزان جوابي نداره كسي؟ ثواب داره بخدا
يك سوال ديگه:

آيا صحت قطعي دارد به هلاكت رسيدن ابليس به دست حضرت قائم (ع) و زندگي بدون شيطان (بدون گناه) در هنگام حكومت حضرت قائم(ع)؟
يعني آيا بعد از هلاكت شياطين ديگر انسان مرتكب گناه نخواهد شد؟

براي تعجيل در ظهور آقا (عج) صلواتي محمدي (ص) ختم بفرماييد انشاالله ظهور اقا (عج)

سلام عليكم

تا جایی که من خوندم و از صاحب نظران شنیدم سیف (شمشیر) نماد اسلحه هست و حضرت با سلاح های روز با کافرین می جنگند. اینکه ائمه 1400 سال پیش از جنگ حضرت با شمشیر یاد می کنند امری طبیعی هست چرا که با درک و شعور مردم زمان خودشون حرف می زدن و این مساله خللی به موضوع وارد نمی کنه.

seyed.taghavi;376782 نوشت:
آيا صحت قطعي دارد به هلاكت رسيدن ابليس به دست حضرت قائم (ع) و زندگي بدون شيطان (بدون گناه) در هنگام حكومت حضرت قائم(ع)؟

در قرآن شیطان از خدا تا روز قیامت مهلت می خواهد تا انسان ها را گمراه کند ولی خدا به او تا روز معلوم و معینی فرصت می دهد. حالا روز معلوم بعد از قیام حضرت قائم هست یا بعد از رجعت یا در آستانه ی قیامت اختلاف نظر وجود داره. اما اون مدینه ی فاضله ای رو که ائمه برای بعد از ظهور ترسیم کردن که همه خداپرست میشن و عقل ها به بالاترین درجه ی خودش می رسه و ... شیطان ملعون اگه هلاک نشه دکون دستگاهش با این اوصاف بعد از ظهور کاملا تعطیل میشه. البته از عوامل به گناه افتادن انسان علاوه بر شیاطین بیرونی نفس خود انسان هم در امر نقش داره.

به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
فقر که همیشه بوده و هست و با ظهور امام زمان (ص) نخواهد بود!
اما روایت هست که فقر و قطحی دو گونه هست یکی عوام یکی برای خواص
عوام همان مشکلات اقتصادی هست که در قرآن کریم با نام کاهش در اموال نام برده شده و قحطی هم که در قرآن کریم به کمبود ثمرات کشاورزی یاد شده
اما خواص (در روایت هست تو گوگل سرچ کنید!) برای دشمنان اهل بیت هست و می‌دونید دشمنان اهل بیت چه کسانی هستند ؟ وهابی‌ها و برخی مردم کشورهای کافر مثل برخی ژاپنی‌ها و بیشتر آمریکایی‌ها و بسیاری مردم دیگر که کارهای ضد اهل بیت می‌کنند
منتها این برای مومنان مایه امتحان و محک ایمانشان هست که اگر صبر کردند به ظهور امام زمان (ص) می‌انجامد و برای کافران عذاب هست که شاید برگردند!
و این فقر و قحطی مربوط به نزدیکی ظهور امام زمان هست.

زندگی در آخرزمان اگر کارهای نیک بکنید چند برابر پاداش می‌گیرید برای اینکه در روایت هست که ثواب کار نیک در دولت باطل چند برابر در دولت حق (دولت امام زمان (ص)) می‌باشد, حساب کنید با این همه سکولاریسم و آته‌ایسم و میل به خشونت و گناهان جنسی و بی‌دینی و ... مومنین و مسلمین در چه آمپاس (تنگنا) شدیدی هستند ؟

در مورد تکنولوژی
فکر می‌کنید تکنولوژی مخلوق خدا نیست که وقتی امام زمان (ص) ظهور کرد آنها را از بین ببرد؟
زمانی بود که انسان‌ها علم رو روی سنگ و پوست حیوانات می‌نوشتند ولی الان به راحتی شما می‌توانید به علم دسترسی پیدا کنید!
در کتاب عهد عتیق جایی می‌خوندم که در آن زمان (یعنی این زمان!) باید علم بسیار شود, یعنی لازم هست برای ظهور امام زمان (ص) به اصلاح امروزی‌ها علم پیشرفت کند
فکر می‌کنید در گذشته چرا حکومت بر همه مردم و همه جهان میسر نبود ؟ چون وسایل پیشرفته‌ی حمل و نقل و رسانه‌ای و ارتباطی نبود!
آن زمان یک پیامبر خیلی نمی‌توانست پیامش را به همه بشریت برساند ولی در دولت امام زمان (ص) ایشان یک حدیث بگویند به کل جهان با اینترنت و ماهواره به زبان همه مردم خواهد رسید!
به لحاظ تبلیغی و به لحاظ رفاه بشر (چون دولت امام زمان دولت رفاه واقعی بشر خواهد بود تا در سایه این رفاه فقط خدا را بپرستد)
بعدش امام زمان (ص) 25 حرف علم برای انسان می‌آورند و این آیا جز پیشرفت علم و تکنولوژی معنی دیگری دارد ؟

بله امام زمان شیطان را می‌کشد و با کشته شدن شیاطین همه شیطان‌ها به درک واصل خواهند شد (من اینها رو از خودم نمی‌گم طبق مطالعه در احادیث این مطالب رو خدمتتون عرض می‌کنم)
ببینید ما نباید شیطان رو مسبب همه بدی‌ها بدونیم!
شیطان یعنی همان ابلیس خودش فریب نادانی و در نتیجه تکبر و در نتیجه سرکشی از فرمان خدا, را خورد!
برای همین تصمیم گرفت که بشر رو هم مثل خودش پلید بکنه!
پس اگر انسان بعد از گور بگور شدن این ملعون و همنوعان وسوسه‌گرش به حال خودش واگذاشته شود خودش شیطان جدیدی خواهد شد!
ولی یک چون عوامل سیه‌روزی و گمراهی انسان مثل شیطان و انسان‌های شرور و شیطان‌صفت, از بین می‌روند و دو علم الهی گسترده شده و عقلهای کامل می‌شوند پس می‌توان گفت که انسان به سعادت خواهد رسید .
البته شاید مرتکب گناه شوند و البته مجازات هم خواهند شد!

اما در مورد اینکه ایشون با شمشیر قیام می‌کنند شمشیر نماد هیچ چیزی نیست! بلکه همون شمشیر هست و بس!
اما چگونه ایشان با سلاح‌های امروزی با شمشیر مبارزه می‌کنند ؟
اول لشکریان او؛ که شامل فرشتگان هستند که قدرت‌های به مراتب بالاتری از مثلا سلاح لیزری یا اتمی دارند! و نامرئی هم هستند!
جنیان هم که شبیه فرشتگان هستند و البته می‌توانند دشمن را جنی کنند !
مومنین, در روایت هست که وقتی قائم ما ظهور کند شیعه ما با دست و پایش دشمن ما را می‌کشد! یعنی با دست خالی و در روایت دیگری هست که قدرت چهل مرد جنگی به اونها داده میشه
در واقع امام زمان (ص) در جهان می‌گرده و نخاله‌ها رو (همون مفسدین فی الارض خون آشام!) رو یک گوشمالی حسابی می‌دهند!
لشکر جهارم هم لشکر ترس است که گفته شده به مسافت یک ماه به پیش می‌ره
شما حساب کنید دشمن به خلبان می‌گه برو رو سر این مدعی‌ها دو تا بمب بنداز قائله رو بخوابون!
ایشون هم می‌ره و وقتی به منطقه ترس می‌رسه ناخودآگاه می‌ترسه و نمی‌تونه کاری بکنه و گند می‌زنه به حرف فرمانده کافرش!
بعدش وقتی ایشون ظهور کنند بسیاری از ارتش‌های جهان تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و تسلیم خواهند شد! مثل یکی می‌گوید که این مسیح هست و دیگری می‌گوید که این بودا هست و بسیاری دیگر دلایل دیگری خواهند داشت!

اگر سوال دیگری بود من در خدمتم چون هدف من زمینه‌سازی ظهور امام زمان هست و این زمینه‌سازی انجام نمی‌شود مگر با شناخت شیعیان از امام زمان و همدل شدن آن‌ها بر پیمان الهی (در امضا این رو نوشتم!)

alisajadi;376173 نوشت:
زندگي در آخرالزمان ثواب هم دارد؟

چند مطلب:

- حجم سوالات ارسالی به سایت بسیار است و گاهی از اوقات دریافت پاسخ نیازمند حوصله و صبر بیشتری است.

حفظ ایمان در آخر الزمان از ارزش بیشتری نسبت به مومن بودن در صدر اسلام دارد. و این مسئله از آن رو است که در آخرالزمان که فتنه های مختلفی روی میدهد و بسیاری از مردم دچار تردید و شک می شوند و از سوی دیگر امکان دسترسی مستقیم به معصوم را ندارند، ولی همچنان بر ایمان خود استوار باقی می مانند. طبیعی است که ارزش چنین ایمان بیشتر از کسی است که در محضر پیامبر اکرم است و هرگاه که مشکلی برایش پیش بیاید به حضرت مراجعه می کند.

با توجه به این مطلب می توان گفت در چنین فضایی ایمان و اعمال ارزشمندتر هستند.

موفق باشید

seyed.taghavi;376782 نوشت:
سلام
عزيزان جوابي نداره كسي؟ ثواب داره بخدا
يك سوال ديگه:

براي تعجيل در ظهور آقا (عج) صلواتي محمدي (ص) ختم بفرماييد انشاالله ظهور اقا (عج)

در برخی از روایات بیان شده است که شیطان به دست حضرت حجت(ع) کشته خواهد شد و منظور از مهلت به شیطان، مهلت تا ظهور حضرت مهدی (عج) است. اما نکته ای که در این بین باید مورد توجه قرار بگیرد این است که این چنین نیست که با صرف کشته شدن شیطان، دیگر گناهی صورت نگیرد، زیرا عامل برانگیختن انسان برای گناه تنها شیطان نیست. به عبارت دیگر وسوسه های شیطان، یکی از راه های تحریک برای ارتکاب گناه است. عامل دیگر، هوای نفس انسان است که او را به سوی بدی ها فرا می خواند. اینکه انسان ها دارای نفس اماره بالسوء هستند، عاملی است که همچنان می تواند موجب گناه و معصیت شود.
البته بعد از کشته شدن شیطان طبیعتا بهتر می توان در برابر این تحریکات مقاومت کرد ولی همچنان انسان ها دارای اختیار هستند و همچنان ممکن است که بر اثر هوای نفس، مرتکب اشتباه هایی بشوند.

موفق باشید

سلام و درود به عزيزان

ممنون بابت پاسخ كاملتون sonofgod جان
ممنون اقا رئوف جان

اما يك سوال ديگر، با اين تفاسير آيا شهادت در جنگ در كنار حضرت حجت (ع) در برابر كافران امكان دارد؟

ريا نباشه اما اگه خدا و آقا امام زمان قبول كنند روزي 1 هزار صلوات ختم ميكنم تا ظهور اقا نزديك بشه (نذر 40 روزه روزي 1000 صلوات پايانش دقيقا مي افتد در روز جمعه اول شهريور البته به طور اتفاقي.(عزيزي گفت اين نذر رو بكن ولله حاجت روا ميشي و رد خور هم ندارد! اين شد كه من براي خريد دوربين! اين نذر رو كردم.اما وقتي اين ماه عزيزو مبارك رسيد اصلا حال و احوالم عوض شد. ديدم بابا نه دنيا ارزش نداره.و صد البته خواندن روايات و قرآن در رابطه با شب اول قبر و برزخ. خلاصه كه عاقبت به خيري رو در شهادت ميبينم اگه توفيق بشه.

سلام عليكم

والا تا اونجا که ما فهمیدیم علم و تکنولوژی کامل میشه
حضرت هم با پیشرفته ترین صلاح ها میجنگن

سلام عليكم

علیک سلام
در روایات داریم که بعد از ظهور, کارگزاران حضرت در کشورهای دیگر فرمان های ایشان را در کف دستشان مشاهده میکنند, به نظر شما آیا این همان تکنولوژی تلفن همراه یا تبلت نیست؟؟؟
به نظر شما آیا بدون استفاده از تکنولوژی روز چطور میشه بر میلیاردها انسان حکمروایی کرد؟

sonofgod;376865 نوشت:
اما در مورد اینکه ایشون با شمشیر قیام می‌کنند شمشیر نماد هیچ چیزی نیست! بلکه همون شمشیر هست و بس!
اما چگونه ایشان با سلاح‌های امروزی با شمشیر مبارزه می‌کنند ؟
اول لشکریان او؛ که شامل فرشتگان هستند که قدرت‌های به مراتب بالاتری از مثلا سلاح لیزری یا اتمی دارند! و نامرئی هم هستند!
جنیان هم که شبیه فرشتگان هستند و البته می‌توانند دشمن را جنی کنند !
مومنین, در روایت هست که وقتی قائم ما ظهور کند شیعه ما با دست و پایش دشمن ما را می‌کشد! یعنی با دست خالی و در روایت دیگری هست که قدرت چهل مرد جنگی به اونها داده میشه
در واقع امام زمان (ص) در جهان می‌گرده و نخاله‌ها رو (همون مفسدین فی الارض خون آشام!) رو یک گوشمالی حسابی می‌دهند!

سلام
خواهش میکنم قیام حضرت مهدی(ع) رو اینقدر تخیلی و غیر واقعی نشون ندین
لشکریان جن و پری :Moteajeb!:
قیام حضرت خیلی ملموس تر از اون چیزی هست که ما فکر میکنیم
با این تفاوت که ایشون از سیاستی علیه کفر استفاده میکنند که برای هیچ کس قابل درک نیست...

seyed.taghavi;377165 نوشت:
اما يك سوال ديگر، با اين تفاسير آيا شهادت در جنگ در كنار حضرت حجت (ع) در برابر كافران امكان دارد؟

سلام
اگر امکان نداشت در دعای عهد نمیخواندیم
والمستشهدین بین یدیه

seyed.taghavi;377165 نوشت:
سلام و درود به عزيزان

ممنون بابت پاسخ كاملتون sonofgod جان
ممنون اقا رئوف جان

ريا نباشه اما اگه خدا و آقا امام زمان قبول كنند روزي 1 هزار صلوات ختم ميكنم تا ظهور اقا نزديك بشه (نذر 40 روزه روزي 1000 صلوات پايانش دقيقا مي افتد در روز جمعه اول شهريور البته به طور اتفاقي.(عزيزي گفت اين نذر رو بكن ولله حاجت روا ميشي و رد خور هم ندارد! اين شد كه من براي خريد دوربين! اين نذر رو كردم.اما وقتي اين ماه عزيزو مبارك رسيد اصلا حال و احوالم عوض شد. ديدم بابا نه دنيا ارزش نداره.و صد البته خواندن روايات و قرآن در رابطه با شب اول قبر و برزخ. خلاصه كه عاقبت به خيري رو در شهادت ميبينم اگه توفيق بشه.

در روایتی می‌خوندم که امکان شهادت هست (البته فکر نمی‌کنم برای 313 تن باشه)
چون وقتی 313 و (طبق روایاتی) 10000 حلقه تکمیل شد ایشان ظهور می‌کنند
طبیعی هست که بعد از ظهور افراد بسیار به ایشان خواهند پیوست و مقابل دشمنان جنگ خواهند کرد و صد در صد بزرگوارانی مثل شما شهید خواهند شد (ان شاء الله! آمین!)
بعدش در یک روایت دیگری می‌خوندم (کامل یادم نیست) که کسی که آرزوی شهادت کنه, اگر واقعا از صمیم قلب این کار رو بکنه و خداوند این بدونه و بشناسه, این شخص مثل شهید خواهد بود حتی اگر با مرگ طبیعی از دنیا بره

یکی از عوامل نزدیکی ظهور امام زمان (ص) همین دعاها هستند دعا یعنی خواست و درخواست ما برای نجات! و خداوند هم همین رو می‌خواد و گرنه باید بمونه متهی الیه زمان غیبت که خداوند تعیینش کرده

1az313;377187 نوشت:
سلام
خواهش میکنم قیام حضرت مهدی(ع) رو اینقدر تخیلی و غیر واقعی نشون ندین
لشکریان جن و پری :Moteajeb!:
قیام حضرت خیلی ملموس تر از اون چیزی هست که ما فکر میکنیم
با این تفاوت که ایشون از سیاستی علیه کفر استفاده میکنند که برای هیچ کس قابل درک نیست...

معلوم هست که شما خیلی از روایات و احادیث ظهور اطلاع ندارید!
حالا اگر ان قلتی داشتید من این تخیلات رو با احادیث و روایات معتبر به واقعیت تبدیل می‌کنم!

سلام دوستان
سوالي داشتم. امام زمان (ع) هنگام ظهور چه مي فرمايند؟
بَقِیَّةُ اللّهِ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ ؟؟
يا
ايا يا اهل عالم ؟؟

ادامه ي جمله ي دومي چيه كاملش رو ندارم؟

بطور كلي چرا انقدر در احاديث تفاوت وجود داره؟
بهترين كتاب احاديث و روايات به زبان فارسي چيه؟ و آيا بحارالانوار نسخه فارسي داره؟
يا علي

seyed.taghavi;378360 نوشت:
سلام دوستان
يا
ايا يا اهل عالم ؟؟

بهترين كتاب احاديث و روايات به زبان فارسي چيه؟ و آيا بحارالانوار نسخه فارسي داره؟
يا علي

- در مورد اولین کلام که حضرت پس از ظهور بیان می کنند در برخی از روایات چنین بیان شده است:اُذَکِّرُکُمُ اللهْ أیُّهَا النّاسْ وَ مُقامَکُمْ بِینَ یَدَی رَبَّکُمْ(1) مردم! من شما را به خداوند متذکر می شوم و به یاد بیاورید لحظه‌ای را که در حضور خدا حاضر می‌شوید. البته طبیعتا در سخنان حضرت مطالب مختلفی بیان خواهد شد که منافاتی ندارد که اخبار مختلف صحیح باشند.

- در مورد اختلاف روایات هم باید به مطالب مختلفی توجه کرد. برخی از روایات، واقعی نیستند و اخباری هستند که دشمنان در پی جعل آنها بوده اند. در برخی از روایات ممکن است روایی اشتباه کرده باشد. اینها اموری است که علمای دین در نظر می گیرند و با توجه به آنها به حدیثی استناد می کنند. مطلب دیگر این است که بسیاری از احادیث نیز با هم منافاتی ندارند بلکه قابل جمع هستند و لازمه توجه به جمع آنها، تحقیق بیشتر و مراجعه به شرح احادیث است.

- بحار الانوار کتاب مفصلی است و اگرچه آثار مختلفی بر اساس آن منتشر شده است (مانند ترجمه برخی از بخش ها و یا معجم ها یا گزیده ها) ولی در مجموع بحارالانوار با توجه به تفصیل و نیز مباحث دیگر، نیازمند کار تخصصی است. پیشنهاد بنده به شما مجموعه میزان الحکمه است که توسط انتشارات دارالحدیث منتشر شده است. اگر این مجموعه هم به نظرتان مفصل است (البته بسیار کم حجم تر از بحار الانوار 110 جلدی است) خلاصه ای از احادیث میزان الحکمه همراه با ترجمه توسط انتشارات دارالحدیث منتشر شده است که همراه با موضوع بندی است و برای استفاده عمومی مناسب تر است .

موفق باشید

1. کتاب الفِتَن ـ ابن حمّاد مَروزی؛ برداشت ازخطابۀ امام محمّدباقر(ع)

[=Palatino Linotype]

sonofgod;377783 نوشت:
معلوم هست که شما خیلی از روایات و احادیث ظهور اطلاع ندارید!

[=palatino linotype] البته به اندازه شما که پیگیر مسایل ظهور هستید خیر
ولی همینقدر می دونم که هر چقدر ظهور رو غیر واقعی (خارق العاده) نشون بدیم به همون میزان افراد ازش فاصله می گیرن
به عنوان مثال: همین مطلب شما که لشکریان اجنه و فرشتگان یاران حضرت هستند(
[=palatino linotype]
که شامل فرشتگان هستند که قدرت‌های به مراتب بالاتری از مثلا سلاح لیزری یا اتمی دارند! و نامرئی هم هستند!

[=Palatino Linotype][=palatino linotype])، دونستنش باعث می شه این فکر به ذهن امثال من (کوته فکران) خطور کنه که با وجود این ها دیگه حضرت چه نیازی به امثال من دارن
در نتیجه دیگه سعی در اصلاح و آماده سازی خودم برای ظهور نمی کنم.

sonofgod;377783 نوشت:
حالا اگر ان قلتی داشتید من این تخیلات رو با احادیث و روایات معتبر به واقعیت تبدیل می‌کنم!

[=palatino linotype] پیدا کردن احادیث و روایات در این زمینه کار ساده ایه، مهم تر از خوندن روایات فهم دقیق اونهاست.

seyed.taghavi;378360 نوشت:
سلام دوستان
يا
ايا يا اهل عالم ؟؟

يا علي

اول این رو بگم که در روایت هم هست که همین جمله رو خواهند گفت بقیه موارد در روایات دیگر هست
ولی حساب کنید الان اگر امام زمان به تنهایی در همین شرایط در کنار کعبه این حرف رو بزنن واکنش مردم چه خواهد بود! به ویژه واکنش شرطه‌های وهابی!
همه چیز در زمانی که خداوند خواسته انجام می‌شود

کلا بحث ظهور خیلی خیلی پیچیده هست و کمتر کسی واقعا به اون پرداخته و اگر پرداخته یا تنهایی این کار کرده (یعنی بدون مشورت و نظرات دیگران) یا مسائل دیگری سرش اومده
من به شخصه روایت دروغین کم دیدم, منظورم اینه که با توجه به مطالعه و شناختی که داشته‌ام

اما در مورد منبعش, بهترین کتابی که می‌تونید در این مورد بخونید یکی معجم الاحادیث امام مهدی (اخیرا ترجمه شده) و البته نرم افزار کتابخانه امام مهدی هست
البته احادیث در بسیاری موارد درست ترجمه نمی‌شوند و ممکن هست که آدم رو گیج کنند پس بهتر هست که متن عربیش رو هم با لغتنامه مطالعه کنید
این رو هم بگم که در همه کتابهای آسمانی (تقریبا در همه) شناخته شده یا شناخته نشده, در مورد ظهور امام زمان (ص) که موضوع بسیار بسیار بسیار بزرگی هست اطلاعات بسیار زیادی داده شده است!

1az313;378400 نوشت:
[=Palatino Linotype]
[=palatino linotype] البته به اندازه شما که پیگیر مسایل ظهور هستید خیر
ولی همینقدر می دونم که هر چقدر ظهور رو غیر واقعی (خارق العاده) نشون بدیم به همون میزان افراد ازش فاصله می گیرن
به عنوان مثال: همین مطلب شما که لشکریان اجنه و فرشتگان یاران حضرت هستند(
[=palatino linotype]
که شامل فرشتگان هستند که قدرت‌های به مراتب بالاتری از مثلا سلاح لیزری یا اتمی دارند! و نامرئی هم هستند!

[=Palatino Linotype][=palatino linotype])، دونستنش باعث می شه این فکر به ذهن امثال من (کوته فکران) خطور کنه که با وجود این ها دیگه حضرت چه نیازی به امثال من دارن
در نتیجه دیگه سعی در اصلاح و آماده سازی خودم برای ظهور نمی کنم.

[=palatino linotype] پیدا کردن احادیث و روایات در این زمینه کار ساده ایه، مهم تر از خوندن روایات فهم دقیق اونهاست.

اختیار دارید!
امام زمان (ص) برای جن و فرشته که ظهور نمی‌کنند! برای نجات من و شما و به قدرت رساندن و عزیز کردن من شما ظهور می‌کنند!
در ضمن از لشکریان او مومنین هستند, هم 313 تن و هم 10000 تن و هم بسیاری که بعدا خواهند پیوست
در واقع فرشتگان و جنیان و ترس در واقع به ما انسان‌های مومن و منتظر کمک می‌کنند و در خدمت ما هستند!
ببینید اساسا این فقط انسان هست که به بهشت می‌رود و در روایت هست که جنیان در برهوت (جایی بین دوزخ و بهشت) زندگی خواهند کرد
و فرشتگان هم هر جا خدا باشد گناه نباشد نزد بندگان صالح خدا, برایشان بهشت است!

sonofgod;378494 نوشت:
امام زمان (ص) برای جن و فرشته که ظهور نمی‌کنند! برای نجات من و شما و به قدرت رساندن و عزیز کردن من شما ظهور می‌کنند!

با سلام
ابراهیم (ع) امام برای «ناس» قرار داده شدند.
ائمه شیعه (ع) امام برای «خلق».
امام زمان (عج) آخرین امام شیعه هستند. خلایق هم فقط محدود به «انسان» نمی شوند. اصلا ممکن است در کرات دیگری در کائنات هم موجوداتی وجود داشته باشند. امام زمان ما شیعیان، امام آنها هم هست، زیرا آنها هم جزو خلایق هستند. گیاهان و حیوانات و جمادات و ... کلا همه چیز جزو خلایق هستند. به این خاطر می گویند مثلا پرندگان در زمان ظهور به امامت ایشان شهادت می دهند. یا سنگ که جامد است به امر ایشان است. جن و پری هم جزو خلایق هستند و مطمئنا ظهور در سرنوشت آنان هم مؤثر است.
یا حق

sonofgod;378493 نوشت:
اول این رو بگم که در روایت هم هست که همین جمله رو خواهند گفت بقیه موارد در روایات دیگر هست
ولی حساب کنید الان اگر امام زمان به تنهایی در همین شرایط در کنار کعبه این حرف رو بزنن واکنش مردم چه خواهد بود! به ویژه واکنش شرطه‌های وهابی!
همه چیز در زمانی که خداوند خواسته انجام می‌شود

کلا بحث ظهور خیلی خیلی پیچیده هست و کمتر کسی واقعا به اون پرداخته و اگر پرداخته یا تنهایی این کار کرده (یعنی بدون مشورت و نظرات دیگران) یا مسائل دیگری سرش اومده
من به شخصه روایت دروغین کم دیدم, منظورم اینه که با توجه به مطالعه و شناختی که داشته‌ام

اما در مورد منبعش, بهترین کتابی که می‌تونید در این مورد بخونید یکی معجم الاحادیث امام مهدی (اخیرا ترجمه شده) و البته نرم افزار کتابخانه امام مهدی هست
البته احادیث در بسیاری موارد درست ترجمه نمی‌شوند و ممکن هست که آدم رو گیج کنند پس بهتر هست که متن عربیش رو هم با لغتنامه مطالعه کنید
این رو هم بگم که در همه کتابهای آسمانی (تقریبا در همه) شناخته شده یا شناخته نشده, در مورد ظهور امام زمان (ص) که موضوع بسیار بسیار بسیار بزرگی هست اطلاعات بسیار زیادی داده شده است!

سلام

البته من بشدت تحقيق كردم و در حال تحقيقم :دی

در حال حاظر خيلي گنگ ام. مثلا ابوسفياني كيست بعد دجال كيست؟ آيا هر دو 1 نفر هستند؟ چرا در روايات هست دجال از خراسان خروج ميكند؟

روايات واقعا خيلي تناقض دارند من خيلي گيج شدم!
اين طور كه فهميدم ظهور آقا 7-8 ماه بعد از خروج سفياني هست درسته؟

اما من نميتونم جنگيدن آقا با صلاح هاي روز رو درك كنم. بنظرم خيلي منسوخه! دوستان فرموندن نميشه با شمشير جلوي توپ و تاك ايستاد. اما اگر توپ و تانك از كار بي افته چطور؟
استنباطي كه من از برخي روايات دارم اينه كه سلاح هاي روز از كار خواهد افتاد و همه بايد با سلاح هاي دوران پيامبران و اعمه معصومين (س) بجنگند. اينجوري بهتر هم هست!

ناصر یوسف نژاد;378580 نوشت:
با سلام
ابراهیم (ع) امام برای «ناس» قرار داده شدند.
ائمه شیعه (ع) امام برای «خلق».
امام زمان (عج) آخرین امام شیعه هستند. خلایق هم فقط محدود به «انسان» نمی شوند. اصلا ممکن است در کرات دیگری در کائنات هم موجوداتی وجود داشته باشند. امام زمان ما شیعیان، امام آنها هم هست، زیرا آنها هم جزو خلایق هستند. گیاهان و حیوانات و جمادات و ... کلا همه چیز جزو خلایق هستند. به این خاطر می گویند مثلا پرندگان در زمان ظهور به امامت ایشان شهادت می دهند. یا سنگ که جامد است به امر ایشان است. جن و پری هم جزو خلایق هستند و مطمئنا ظهور در سرنوشت آنان هم مؤثر است.
یا حق

البته منظور بنده نجات بود نه امامت, چون مثلا یک شتر چه ارزشی دارد که امام زمان (ص) برای نجات او ظهور کند ؟

seyed.taghavi;378675 نوشت:
سلام

البته من بشدت تحقيق كردم و در حال تحقيقم :دی

در حال حاظر خيلي گنگ ام. مثلا ابوسفياني كيست بعد دجال كيست؟ آيا هر دو 1 نفر هستند؟ چرا در روايات هست دجال از خراسان خروج ميكند؟

روايات واقعا خيلي تناقض دارند من خيلي گيج شدم!
اين طور كه فهميدم ظهور آقا 7-8 ماه بعد از خروج سفياني هست درسته؟

اما من نميتونم جنگيدن آقا با صلاح هاي روز رو درك كنم. بنظرم خيلي منسوخه! دوستان فرموندن نميشه با شمشير جلوي توپ و تاك ايستاد. اما اگر توپ و تانك از كار بي افته چطور؟
استنباطي كه من از برخي روايات دارم اينه كه سلاح هاي روز از كار خواهد افتاد و همه بايد با سلاح هاي دوران پيامبران و اعمه معصومين (س) بجنگند. اينجوري بهتر هم هست!

سفیانی در واقع دشمن‌ترین دشمنان اهل بیت هست که در روایت هست که به شیوه ظالمین نخستین (همون یزدید و معاویه و هند جگرخوار (گفته شده این ملعون پسر هند جگرخوار هست) کشت و کشتار می‌کند
سفیانی طبق یک سری تطابقاتی که شده همین ملک عبدالله دوم هست (جالبه که مسیحیان هم در سایتهای خود گفته‌اند که سفیانی همان دجال است!)
سفیانی در حالتی بسیار کریه و کافر خروج می‌کند, به خدا می‌گوید که (دقیقا جمله‌اش در روایت یادم نیست) خدایا من می‌دونم که به جهنم می‌روم ولی بگذار انتقامم رو بگیرم (خوب بگیر نمی‌میری که!)
دجال آخرزمان (نزدیک ظهور) اولی دولت ماسونی و شیطانی آمریکا هست (از زمان جرج واشنگتون ماسون تا اوباما) بعد نمودش (یعنی حالت مخلوق که انسان هست با ظاهر زشت و کریه) خود خود اوباماست ! (لطفا به سایت من مراجعه بفرماید)
بعد روایت هست که هفتاد دجال ظهور می‌کنند, مثلا گفته شده از خراسان, اصفهان و برخی شهرهای دیگر ایران (؟)
البته ما خراسان در خارج از ایران هم داریم و شاید دجال خراسان هم همان باشد (نه از ایران) و جالبتر اینکه بن لادن (از طرف آمریکای دجال!) ماموریت داشت که خودش رو سید خراسانی موعود جای بزنه و حتی رنگ پرچم‌هاشون هم سیاه هست! (پرچم سیاه خراسان همین پرچم‌های سیاه عزاداری امام حسین شهید (ص) و می‌دونید دلیلش چیه ؟ چون هم خراسانی و هم سفیانی و هم امام زمان (ص) در یک روز و یک ماه و یک سال ظهور می‌کنند و روایت هست که امام زمان (ص) روز شهادت امام حسین (ص) یعنی عاشورا قیام می‌کنند (جمعه یا شنبه)
بعدش سفیانی یا همون عبدالله دوم (شاه‌شتر اردن!) دقیقا کسی هست که سلفی‌ها و القائده سوریه رو رهبری می‌کنه (ارتش آزاد سوریه جدا از اینها هستند و امیدوارم هر چه زودتر بفهمند که چه کار اشتباهی می‌کنند, برای فهم این موضوع به روایات اختلاف اهل شام مراجعه کنید)
سفیانی از الان شروع کرده و مقدمات کارش رو انجام می‌ده ولی هنوز خروج نکرده چون اگر رسما خروج کنه امام زمان هم (ص) ظهور می‌کنند و کار تمام می‌شه!

اما در مورد اینکه گفتید امام زمان با شمشیر چطوری با سلاح‌های امروزی مقابله می‌کنه
من گفتم که امام زمان از قوی‌ترین ارتش‌هایی استفاده می‌کنه که یک شخص می‌تونه استفاده کنه
از انسان‌هایی که از هالک و سوپرمن قدرتمندتر هستند
از لشکر ترس که یک ماه از عقب و جلو و راست و چپ اونها حرکت می‌کنه
لشکر جنیان (جن می‌تونه یک انسان رو غیب کنه! یعنی بدزدتش و این پدیده امروز هست, افرادی که غیب می‌شوند)
یا لشکر فرشتگان که قدرت جنگیشون در قرآن کریم آمده است (الانفال:9)

بعدش خداوند می‌دونه وقتی می‌گه که امام زمان (ص) با شمشیر و اسب ظهور می‌کنه!
یعین مقدماتش رو فراهم می‌کنه
فکر کنید وقتی ایشان ظهور کنند آیا ارتش‌های مخالف ایشان همه بر ضد ایشان خواهند بود ؟ من فکر نمی‌کنم!
بیشترشان یا طرفدار او خواهند شد یا با لشکریان او از بین خواهند رفت !

در واقع سلاح‌های فوق پیشرفته (اینا لیزر هم دارن! و حتی در روایتی هست که امام سجاد گریه می‌کنند و می‌فرمایند که به خدا من سلاح‌هایشان را دیده‌ام! (من مطمئنم که منظورشان سلاح‌های آخرزمان هست!)) اینطوری از کار خواهند افتاد و به درد عمه دجال هم نخواهد خورد!
حساب کنید اینها چقدر هزینه چقدر نیرو و قدرت فکری صرف ساخت این سلاح‌های وحشتناک می‌کنند؟ آخرش که چی!؟ هیچ چی!؟ هوتوتو سابیده به الک! سلاحشون رو می‌زارن (بعد از ظهور) تو موزه تا نوادگان ما بدونند که روزگاری چه جانوران مخوف (ولی ابله!) روی زمین زندگی می‌کرده‌اند و نیاکانشان به چه هیولاهایی می‌جنگیده‌اند!

sonofgod;379461 نوشت:
البته منظور بنده نجات بود نه امامت, چون مثلا یک شتر چه ارزشی دارد که امام زمان (ص) برای نجات او ظهور کند ؟

شتر را نمی دانم اما خوک و بوزینه شاید با شفاعت امام زمان (عج) مورد مغفرت قرار گرفته و مجدداً انسان شدند! (قرآن بخوانید)

[="Palatino Linotype"][="Black"]

sonofgod;378494 نوشت:

[=palatino linotype]انشاءالله من و شما جزو کسانی باشیم که امام زمان (عج) برای عزتشان و نه ذلتشان ظهور می کنند.
sonofgod;378494 نوشت:
در ضمن از لشکریان او مومنین هستند, هم 313 تن و هم 10000 تن و هم بسیاری که بعدا خواهند پیوست

در خلوص 313 تن یار مولی بحثی نیست، ولی 10000 تن می بایست خودشان را از هر جهت آماده نمایند و این آمادگی حاصل نمی شود مگر اینکه بپذیرند حضرت به ایشان احتیاج دارند و این منافات دارد با گفته شما که جنیان و فرشتگان نقش اصلی را در به ثمر رساندن قیام حضرت بازی می کنند، طبق توضیحی که قبلاً دادم لطفاً یک بار دیگر ملاحظه بفرمایید.

سلام
جناب sonofgod عزیز. متاسفانه باید بگم روایاتی که فرمودین رو من در هیچ جایی نشنیدم! در ضمن این که می فرمایید خدا (ج) فرموده یا در قرآن اومده میشه اسم آیه رو هم بدید؟ چون فکر نمیکنم به این صراحت در قرآن کریم مساله ظهور عنوان شده باشه!
من حقیر اعتقاد دارم سوره مبارک نصر کاملا مربوطه به واقعه ظهور درسته؟

در مورد شمشیر هم من نگفتم آقا با توپ و تانک ظهور میکنند. عرض کردم خیلی مسخرست که آقا با صلاح های روز ظهور کنند. منسوخ تر از اون اینه که ابزار ارتباطی تبلت و موبایل باشه!! فرض کنید حضرت آقا تبلت دستشون بگیرند...!!! یذره منسوخ نیست عزیزان؟

اما من لشکریان جن و فرشتگان رو متوجه نشدم! همیشه اون چیزی که در نوحه ها و روایات شندیم این بود که تا مردم دعا نکنند و یاریِ آقا نکنند امام ظهور نمیکنه. خوب پس با یاری جن و فرشتگان چه نیازی به مردم هست؟؟

اختلاف دیگه به اوجش رسیده!
حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره) می فرمودند امام زمان (عج) وقتی ظهور کنند می فرمایند ایا یا اهل عالم.../ بعد تو سایت ها میری سرچ میکنی و در صد تا سایت معتبر و در روایات معتبر اومده امام آیه ای از سوره ی هود رو می خونه!! (بقیه الله خیر لکم...)

خدایا فقط تو میتوانی مارا از این گمراهی در آوری تو را به عظمتت قسم میدهم ظهور حضرت ابا صالح المهدی (ع) را برسان.

در مورد سفیانی هم که تقریبا من روایت متفاوتی ندیدم اینجور خوندم که سفیانی خروج میکند و کشت و کشتار راه می اندازد و شام را تصرف میکند و وقتی قسمتی از لشکرش در راه مکه به زمین فرو میروند و قسمتی هم به کوفه میرسند امام زمان ظهور میکنم. این زمان حدود 7-8 ماه طول میکشد.
این اولین باری بود که چنین روایتی میشنیدم که سفیانی و امام زمان در یک روز ظهور میکنند. البته شنیده بودم دجال و سفیانی در یک روز خروج میکنند اما اینی که شما فرمودین رو خیر!

یعد مگه شما و بسیاری از روایات نمیگند که سفیانی بسیار زشت است؟ خوب این اقا عبدالله زشت که چه عرض کنم خوشگل هم هستند! خوب پس قضیه چیست؟؟

بنده گمان می کنم نباید دنبال نشانه خارج از جایی باشیم که قرار است در آن نمود پیدا کنند. در مورد سفیانی و ... رها کنید این مسایل را. اولین نشانه ها در وجود خودتان پدیدار می شود. اگر می بینی که حق طلبی، عدالت جویی، دروغ نمی گویی و غیبت نمی کنی و حب دنیا نداری و تعصب نداری، این نشانه ها را به فال نیک بگیر و نگاه کن در دیگران هم این نشانه ها را می بینی یا خیر. اگر ندیدی با رفتارت باعث بوجود آمدن این نشانه ها در دیگران هم بشو. این از مقدمات ظهور است. این از نشانه های حتمی ظهور است. آن زمان که عده ای به سطحی از تعالی رسیدند، مابقی نشانه های خارجی که ذکر شده هم بجای خودش محفوظ است و اتفاق می افتد. اما شما از ابتدا دارید دنبال نشانه هایی خارج از وجود خودتان می گردید. اولین دلیل ظهور، رسیدن عدد انصار به تعداد معینی است. این اولین نشانه است. پس وقتی می بینی که در این جامعه هنوز حرف حق بهایی ندارد، وقتی عدالت طرفدار ندارد، وقتی تعصب و جهل ذهن اکثر مردم را گرفته، وقتی با توسل به احساسات رئیس جمهور و بالاترین مدیر اجرایی کشور انتخاب می شود، یعنی کسی که اصلا انتظار نداشته انتخاب شود و هویجوری به میدان آمده! بعد آنهم به جای شخصی که برای تک تک روزهای کاریش برنامه اعلام کرده !!! وقتی از عملی سراسر ضرر حمایت عمومی می شود! وقتی حرام خدا حلال، و حلال خدا حرام می شود! اینها همه نشانه ی تأخیر در ظهور است، نه تعجیل در آن!
خدا همه ی ما را آدم کند ان شاءالله!

[=Palatino Linotype]

seyed.taghavi;379650 نوشت:
در مورد شمشیر هم من نگفتم آقا با توپ و تانک ظهور میکنند. عرض کردم خیلی مسخرست که آقا با صلاح های روز ظهور کنند.

[=palatino linotype]کسی معتقد بر این نیست که صاحب الزمان (عج) با سلاح های روز ظهور می کنند، بلکه این مسأله استفاده از سلاح های پیشرفته را نیز نفی نمی کند.
برای مقابله با دشمنانی که صاحب جنگ افزار های پیشرفته هستند چندین راه وجود دارد:
1. استفاده از قدرت های ماورایی (لشکریان جنیان و فرشتگان)
2. استفاده از سلاح ها و ابزار های سنتی (شمشیر، نیزه، تیر و کمان و ...)
3. استفاده و مقابله با همان سلاح های پیشرفته
مورد اول جنگی نا عادلانه به نظر می رسد، در صورتی که قیام حضرت برای به ثمر رسیدن عدالت است و عدالت حاصل نمی شود مگر با عدالت
مورد دوم نیز با عقل و منطق همخوانی ندارد (با توجه به آشنایی با انواع جنگ افزار های موجود در جهان)
و مورد سوم نه تنها نا عادلانه نیست، بلکه با عقل و منطق نیز سازگار است، در حالی که روایات هم آن را نقض نمی کند.

منسوخ تر از اون اینه که ابزار ارتباطی تبلت و موبایل باشه!! فرض کنید حضرت آقا تبلت دستشون بگیرند...!!! یذره منسوخ نیست عزیزان؟

[=palatino linotype]برای ارتباط با شهر و یا کشوری دیگر چندین راه وجود دارد:
1. استفاده از وحی و الهام
2. استفاده از روش های سنتی (پیک و چاپار، نامه نگاری، کبوتر نامه بر و ...)
3. استفاده از تکنولوژی روز (موبایل، تبلت، اینترنت، امواج رادیویی و ...)
مورد اول با عقل و منطق و روایات متناقض است (
در روایات داریم که بعد از ظهور, کارگزاران حضرت در کشورهای دیگر فرمان های ایشان را در کف دستشان مشاهده میکنند)

[=palatino linotype]
مورد دوم در پیغام ها و دستورات فوری استفاده ای ندارد
و مورد سوم نه تنها منافاتی با عقل و منطق و روایات ندارد بلکه در رساندن پیام ها و دستورات فوری بسیار کاربردی به نظر می رسد
اینکه اینگونه روایات را تعبیر به موبایل و تبلت می کنیم معنایش این نیست که حتماً وسیله ارتباطی حضرت چنین وسایلی خواهد بود، چه بسا تا زمان ظهور، بشر به تکنولوژی برتری دست پیدا کند.

با سلام خدمت دوستان گرامی

دوستان لطفا توجه داشته باشید که موضوع اصلی بحث فقر در زمان ظهور است. اگرچه مسائل زیادی در مورد آخرالزمان و نیز خود زمان ظهور حضرت حجت (عج) وجود دارد ولی در این تاپیک تنها به سوال اصلی می توانیم بپردازیم، لطفا مسائلی که خارج از این موضوع است را در بحث هایی که قبلا در سایت انجام شده بررسی کنید و اگر سوال یا مطلب جدیدی دارید به صورت مستقل آن را مطرح نمایید.

با تشکر

سرنوشت شیطان در ظهور چگونه است؟پاسخ: در قرآن مجید از شیطان نقل میکند که پس از اینکه به دلیل سجده نکردن بر انسان و تمرد از دستور الهی، رانده شد، به خداوند عرض کرد: ” قالَ رَبِّ فَأَنْظِرْنِی إِلى یَوْمِ یُبْعَثُونَ”؛”پروردگارا! مرا تا روزی که بر انگیخته خواهند شد مهلت ده”(حجر، ۳۶). شیطان در این درخواست دو مطلب را از خداوند متعال خواسته است: ۱٫ به او مهلت داده شود، ۲٫ این مهلت تا قیامت و روز مبعوث شدن بندگان ادامه داشته باشد.پاسخ حضرت حق تعالی به او چنین است: ” قالَ فَإِنَّکَ مِنَ الْمُنْظَرِینَ * إِلى یَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُومِ ؛تو از مهلت یافتگانی، تا روز و وقت معلوم”(حجر، ۳۷و۳۸) خداوند متعال به او مهلت داده است و درخواست اولی او را اجابت کرده است. اما درخواست دوم او او را که خواسته بود تا روز قیامت مهلت داشته باشد اجابت نشده است، بلکه تا روز و وقت معلوم به او مهلت داده شده است. پسرش این است که ” وقت معلوم” چه زمانی است؟ در بحار الانوار، ج۶۰ ص۲۲۱، از امام صادق(ع) روایتی وارد شده است ابن وهب از امام درباره سرنوشت ابلیس در آیه پرسش میکند که این روز، چه روز و زمانی ااست؟ امام میفرمایند: “ای وهب! آیا تصور میکنی که آن روز زمانی است که خدا در آن روز مردم را مبعوث میکند؟(چنین نیست) بلکه خداوند ابلیس را تا روز قیام قائم ما مهلت میدهد. در آن زمان حضرت، ابلیس را محم میگیرند و گردن او را میزند و آن روز، زمان معلوم است.”

هدف اصلی انسان سعادت است و سعادت در جامعه بشری با حکومت حضرت مهری(ع) حاصل میشود که در آن زمان زمین پر از عدل و داد میشود و خبری از کفر و ظلم نیست. در آن زمان، قلبها از وسوسههای شیطانی پاک میشود و فساد نابود میگردد. در این روز، ابلیس که کاری جز وسوسه و به انحراف کشاندن جامعه بشری ندارد، به عنوان اصل فساد، گردن زده میشود پس منظور از کشته شدن ابلیس و شیطان به دست حضرت، به قتل رساندن شیطان و پایان مهلتی است که به شیطان داده بود.البته قتل شیطان و ابلیس، به معنای از بین رفتن همه شیاطین به ویژه انسانهای شیطان صفت نیست، زیار تکلیف برقرار است و تکلیف دائر مدار اختیار خیر و شر است و برخی انسانها هتسند که نقش شیطان را بر عهده دارند. ضمن اینکه نفس اماره نیز اتس. امام رئیس شیطانها را که نقشی اساسی برای انحراف و گناه دارد از بین میبرد.برای آگاهی بیشتر به تفسیر المیزان، ج۱۴، ص۱۶۷ـ ۱۶۹ ذیل آیه ۳۸ از سوره مبارکه حجر و ص ۱۸۴ ذیل بحث روایی آیه مذکور مراجعه شود.
مرجع:http://www.nasr19.ir/1390/04/28-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D8%B9%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B9%D8%AC/

1az313;379723 نوشت:
[=Palatino Linotype]
[=palatino linotype]کسی معتقد بر این نیست که صاحب الزمان (عج) با سلاح های روز ظهور می کنند، بلکه این مسأله استفاده از سلاح های پیشرفته را نیز نفی نمی کند.
برای مقابله با دشمنانی که صاحب جنگ افزار های پیشرفته هستند چندین راه وجود دارد:
1. استفاده از قدرت های ماورایی (لشکریان جنیان و فرشتگان)
2. استفاده از سلاح ها و ابزار های سنتی (شمشیر، نیزه، تیر و کمان و ...)
3. استفاده و مقابله با همان سلاح های پیشرفته
مورد اول جنگی نا عادلانه به نظر می رسد، در صورتی که قیام حضرت برای به ثمر رسیدن عدالت است و عدالت حاصل نمی شود مگر با عدالت
مورد دوم نیز با عقل و منطق همخوانی ندارد (با توجه به آشنایی با انواع جنگ افزار های موجود در جهان)
و مورد سوم نه تنها نا عادلانه نیست، بلکه با عقل و منطق نیز سازگار است، در حالی که روایات هم آن را نقض نمی کند.

[=palatino linotype]برای ارتباط با شهر و یا کشوری دیگر چندین راه وجود دارد:
1. استفاده از وحی و الهام
2. استفاده از روش های سنتی (پیک و چاپار، نامه نگاری، کبوتر نامه بر و ...)
3. استفاده از تکنولوژی روز (موبایل، تبلت، اینترنت، امواج رادیویی و ...)
مورد اول با عقل و منطق و روایات متناقض است (

در روایات داریم که بعد از ظهور, کارگزاران حضرت در کشورهای دیگر فرمان های ایشان را در کف دستشان مشاهده میکنند)

[=palatino linotype]
مورد دوم در پیغام ها و دستورات فوری استفاده ای ندارد
و مورد سوم نه تنها منافاتی با عقل و منطق و روایات ندارد بلکه در رساندن پیام ها و دستورات فوری بسیار کاربردی به نظر می رسد
اینکه اینگونه روایات را تعبیر به موبایل و تبلت می کنیم معنایش این نیست که حتماً وسیله ارتباطی حضرت چنین وسایلی خواهد بود، چه بسا تا زمان ظهور، بشر به تکنولوژی برتری دست پیدا کند.

سلام
دوست عزيز بنده عرض كردم صلاح هاي پيشرفته از كار مي افته و همه مجبورند با شمشير بجنگند. البته بنده حقير كه چه ميدانم چه خواهد شد.

والله فقط يك چيز از خداوند رحمان مي خواهم. مرا تا زمان شهادت در كنار حضرت آقا ابا صالح المهدي (عج) مهلت دهد.انشالله كه اين زمان بيشتر از چند ماه نشود چون نميدانم در اين دنيا چطور از گناه كردن مبرا باشم.
واي خدا اگر قبل از اين روز و به مرگ طبيعي بميرم به مرگ جهالت مرده ام! حق الناس به گردن دارم (غير مادي) ولي روم نميشه به صاحبانشون بگم.
واي بر من كه چقدر به نامحرمان نگاه كردم و الان نمي دانم با حق الناس آنان چه كنم؟!
اي عجل مهلت بده...

----------------

hamrahpin;380121 نوشت:
سرنوشت شیطان در ظهور چگونه است؟

اما من در همين چند روزه ويدئو و رواياتي ديدم كه ميگويد در روز قيامت شيطان و دارو دسته اش فرار ميكنند كه مخفي شوند اما پناهگاهي وجود ندارد. قرآن به صراحت اين مطلب رو فرموده. پس آيا اين احتمال نميره كه شيطان تا روز رستاخيز زنده باشه طبق اين آيات؟
يوم المعلوم به روز قيامت هم ميتوان چسباند زيرا تاريخ وقوع قيامت هم معلوم هست همونطور كه در سوره مباركه واقعه آمده درست نيست عزيزان؟

یک نفر جواب منطقی در مورد تحهیزات اقا امام زمان بگه
منطقی

ناصر یوسف نژاد;379554 نوشت:
شتر را نمی دانم اما خوک و بوزینه شاید با شفاعت امام زمان (عج) مورد مغفرت قرار گرفته و مجدداً انسان شدند! (قرآن بخوانید)

نمنه ؟! حیوانات مگه گناه هم می‌کنند که با شفاعت امام زمان (ص) آمرزیده شوند !؟

1az313;379641 نوشت:
[=Palatino Linotype]
[=palatino linotype]انشاءالله من و شما جزو کسانی باشیم که امام زمان (عج) برای عزتشان و نه ذلتشان ظهور می کنند.

[=palatino linotype]در خلوص 313 تن یار مولی بحثی نیست، ولی 10000 تن می بایست خودشان را از هر جهت آماده نمایند و این آمادگی حاصل نمی شود مگر اینکه بپذیرند حضرت به ایشان احتیاج دارند و این منافات دارد با گفته شما که جنیان و فرشتگان نقش اصلی را در به ثمر رساندن قیام حضرت بازی می کنند، طبق توضیحی که قبلاً دادم لطفاً یک بار دیگر ملاحظه بفرمایید.

در اینجا روایات مربوط به لشکر 10 هزار نفری آمده است و ظاهرا این افراد باید نظامی و سرباز باشند, و من فکر می‌کنم حزب الله تحت فرمان سید حسن نصرالله جزء اینجور افراد هستند.
ببینید نقش اصلی که برای خود خداست!
چون امر ظهور که همان ساعة در قرآن کریم هست امر الهی هست :

أَتَىٰ أَمْرُ اللَّهِ فَلَا تَسْتَعْجِلُوهُ ۚ سُبْحَانَهُ وَتَعَالَىٰ عَمَّا يُشْرِكُونَ [١٦:١]
فرمان یزدان خواهد رسید, پس در آن شتاب نکنید؛ منزه است او و والاتر است او از آن‌چه انباز او می‌گیرند.

همانطور که اشاره کردید و مثال زدید, ما در واقع نقش بازی می‌کنیم! و وظیفه‌ما در قبال امر ظهور این هست که تا می‌توانیم از فرامین خداوند که بوسیله پیامبر خود و اهل بیت پیامبر خود (ص) در قالب قرآن کریم و روایات و احادیث معتبر بر ما نازل کرده است پیروی کنیم .

سلام
جناب sonofgod عزیز. متاسفانه باید بگم روایاتی که فرمودین رو من در هیچ جایی نشنیدم! در ضمن این که می فرمایید خدا (ج) فرموده یا در قرآن اومده میشه اسم آیه رو هم بدید؟ چون فکر نمیکنم به این صراحت در قرآن کریم مساله ظهور عنوان شده باشه!
من حقیر اعتقاد دارم سوره مبارک نصر کاملا مربوطه به واقعه ظهور درسته؟

در مورد شمشیر هم من نگفتم آقا با توپ و تانک ظهور میکنند. عرض کردم خیلی مسخرست که آقا با صلاح های روز ظهور کنند. منسوخ تر از اون اینه که ابزار ارتباطی تبلت و موبایل باشه!! فرض کنید حضرت آقا تبلت دستشون بگیرند...!!! یذره منسوخ نیست عزیزان؟

اما من لشکریان جن و فرشتگان رو متوجه نشدم! همیشه اون چیزی که در نوحه ها و روایات شندیم این بود که تا مردم دعا نکنند و یاریِ آقا نکنند امام ظهور نمیکنه. خوب پس با یاری جن و فرشتگان چه نیازی به مردم هست؟؟

اختلاف دیگه به اوجش رسیده!
حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره) می فرمودند امام زمان (عج) وقتی ظهور کنند می فرمایند ایا یا اهل عالم.../ بعد تو سایت ها میری سرچ میکنی و در صد تا سایت معتبر و در روایات معتبر اومده امام آیه ای از سوره ی هود رو می خونه!! (بقیه الله خیر لکم...)

خدایا فقط تو میتوانی مارا از این گمراهی در آوری تو را به عظمتت قسم میدهم ظهور حضرت ابا صالح المهدی (ع) را برسان.

در مورد سفیانی هم که تقریبا من روایت متفاوتی ندیدم اینجور خوندم که سفیانی خروج میکند و کشت و کشتار راه می اندازد و شام را تصرف میکند و وقتی قسمتی از لشکرش در راه مکه به زمین فرو میروند و قسمتی هم به کوفه میرسند امام زمان ظهور میکنم. این زمان حدود 7-8 ماه طول میکشد.
این اولین باری بود که چنین روایتی میشنیدم که سفیانی و امام زمان در یک روز ظهور میکنند. البته شنیده بودم دجال و سفیانی در یک روز خروج میکنند اما اینی که شما فرمودین رو خیر!

یعد مگه شما و بسیاری از روایات نمیگند که سفیانی بسیار زشت است؟ خوب این اقا عبدالله زشت که چه عرض کنم خوشگل هم هستند! خوب پس قضیه چیست؟؟

به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
درود بر شما دوست خوب و برادر خوبم که پیگیر هستید و ان شاء الله به خواسته‌های خودتون خواهید رسید!
اما در مورد ظهور امام زمان (ص) و اینکه در کجای قرآن کریم چنین چیزی گفته شده است ؟
پاسخ همانی هست که خود شما گفتید یعنی سوره نصر!
در این سوره اشاره نشده ولی کسی که باور کنه که ظهور امام زمان (ص) و این وعده بزرگ الهی درست و واقعی هست می‌فهمه که نصر(یاری) اما زمان هست که در اون زمان مردم دسته دسته وارد دین خداوند می‌شوند چنانکه خود شما اینطور از این سوره برداشت کردید ولی کسی که باور نداره می‌گه نه! این موضوعی بوده که در زمان پیامبر پس از فتح مکه شده بوده ! (یعنی آیه قرآن کریم دیگه منسوخ شده و صرفا یک خاطره هست نه یک وعده برای مومنین!)

پس می‌بینیم که مسئله ظهور صرفا برای مومنین به این امر, آشکار می‌شود
در آیه دوم سوره بقره, خداوند می‌فرماید الذین یومونون بالغیب و در تفسیر روایی معتبر هست که منظور از اینها شیعیان حضرت علی (ص) هستند و غیب (نادیده-پنهان) هم امام غایب (ص) هست
خداوند می‌فرماید :

كَذَٰلِكَ نُفَصِّلُ الْآيَاتِ لِقَوْمٍ يَعْلَمُونَ ﴿الأعراف: ٣٢﴾
این چنین آیات را تفصیل می‌کنیم برای قومی که [HL]می‌دانند[/HL].

كَذَٰلِكَ نُفَصِّلُ الْآيَاتِ لِقَوْمٍ يَعْقِلُونَ ﴿الروم: ٢٨﴾
این چنین آیات را تفصیل می‌کنیم برای قومی که [HL]خرد می‌روزند[/HL].

كَذَٰلِكَ نُفَصِّلُ الْآيَاتِ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ﴿يونس: ٢٤﴾
این چنین آیات را تفصیل می‌کنیم برای قومی که [HL]می‌اندیشند[/HL].

پس قرآن کریم کتاب ساده و سطحی نیست و نیاز به علم و عقل و تفکر داره
می‌دونید علم از کجا میاد ؟ از عالم! هر عالمی ؟ نه!
وَمَا يَعْلَمُ تَأْوِيلَهُ إِلَّا اللَّهُ وَالرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ آمَنَّا بِهِ كُلٌّ مِّنْ عِندِ رَبِّنَا وَمَا يَذَّكَّرُ إِلَّا أُولُو الْأَلْبَابِ ﴿آل‌عمران: ٧﴾
و نمی‌داند تاویل آن را جز یزدان و ریشه‌داران در دانش که می‌گویند ایمان آورده‌ایم به هر چه که از نزد خداوند ماست و یاداور نمی‌شوند جز خردمندان (اولو الباب)

پس علم رو باید از عالمی گرفت که ریشه در دانش دارد یعنی خودش جزءی از درخت علم خداوند هست! یعنی اهل بیت! چون دانشمندان دیگر علمشان تجربی و سست هست ولی این بزرگواران علمشان را کامل و بکر و دقیق از خداوند یکتا دریافت می‌کنند.

اما جالب این هست که خداوند می‌فرماید "برای قومی که..." و نمی‌فرماید "برای کسانی که ..."
دقت کنید که این به هیچ‌وجه بی‌جا و بی‌معنا و بی‌حکمت نیست!

وَلَوْ نَزَّلْنَاهُ عَلَىٰ بَعْضِ الْأَعْجَمِينَ [٢٦:١٩٨]
و اگر آن را بر برخی از عجم‌ها نازل می‌کردیم.
فَقَرَأَهُ عَلَيْهِم مَّا كَانُوا بِهِ مُؤْمِنِينَ [٢٦:١٩٩]
سپس آن را بر ایشان می‌خواندیم به آن ایمان نمی‌آورند.

یعنی اینکه اگر بر برخی عجم (فارس, ترک, روم, حبشی و مردم عجم آن زمان)
و آن پیامبر (وقتی خداوند می‌فرماید که ما می‌خواندیم منظور اولیاءش هست) بر اعراب می‌خواند اعراب به آن ایمان نمی‌آورند!
بعضی‌ها گفته‌اند منظور این هست که اگر خدا بر عجم‌ها این کتاب رو (یعنی قرآن کریم رو) نازل می‌کرد عجم‌ها به اون ایمان نمی‌آورد!
پاسخ این هست که پس چرا ایمان آورده‌ایم! در حالی که عجم هم هستیم!؟ (با این جواب ساده طرف می‌ره تو کما!)
قَالَ الصَّادِقُ ع‏ لَوْ أُنْزِلَ الْقُرْآنُ عَلَى الْعَجَمِ مَا آمَنَتْ بِهِ الْعَرَبُ وَ قَدْ نَزَلَ عَلَى الْعَرَبِ فَآمَنَتْ بِهِ الْعَجَمُ فَهَذِهِ فَضِيلَةُ الْعَجَم‏ (تفسير القمي)
حضرت امام جعفر صادق (ص) می‌فرمایند : اگر قرآن بر عجم نازل می‌شد عرب به آن ایمان نمی‌آورد و همانا بر عرب نازل شده, پس عجم به آن ایمان آورده, که این فضیلت و برتری عجم هست.

دیگه حرفی نمی‌مونه که عجم به این کتاب مقدس ایمان آوردند! (یه عده می‌گن ایران به زور شمشیر عرب مسلمان شدند! اینو اونایی می‌گن که یه جورایی به دین قبلی همچین تعلقاتی داشتند و وقتی پیامبر جدید اومد و به خواست اهورا مزدا, آتش‌کشده خاموش شد ولی آتش خشم این عده روشن شد! بعله! پیدا کنید علمای بنی اسرائیل را (پارسیان - یعنی ما! فرزندان فارِس پسر یهودا پسر حضرت یعقوب پسر اسحاق پسر ابراهیم خلیل الله (ع) هستیم!)
پس باید از خودمان بپرسیم که این "برخی از عجم" چه کسانی هستند ؟ چه قومی در طول تاریخ اسلام از همه به دین اسلام پیوسته و از آن دفاع کرده و پیرو اهل بیت پیامبر خود بوده‌اند ؟ (رومیان!؟ ساکنین قطب شمال ؟ یه جک بگم از یه مفتی و عالم بزرگ وهابی این سوال رو می‌پرسن بعد از کلی مشورت با علمای دیگه جواب می‌ده که عرب‌ها!)

یک بزرگواری زحمت کشیده و در ویکی پدیا صفحه‌ای رو با موضوع "ایرانیان در قرآن" آورده‌اند که چون زیاده من اون آیات و تفاسیر رو اینجا نمی‌آورم
اصلا مشخصه که این قوم در قرآن کریم ایرانیان هستند و جالب هست که در تفسیر ایه 175 اسراء از امام جعفر صادق (در همون صفحه ویکی پدیا) آمده که این قوم (که با یهود یعنی همین رژیم صهیونیستی غده سرطانی خودمون! می‌جنگند و از صحنه روزگار محوشون می‌کنند) به خدا سوگند آنان اهل قم هستند.
می‌دونید که اهل قم چه کسانی هستند ؟ در اینجا لازم هست که بگم معنی اهل با قوم فرق می‌کنه و اهل به گروه‌هایی از مردم که در یک چارچوب خاص (به قول دکتر حسن عباسی, پارادایم!) قرار می‌گیرند قوم گفته می‌شود مثل اهل خانه که به اعضای خانواده گفته می‌شود یا اهل جهنم که در جهنم جای می‌گیرند و ...
و اهل قم کسانی نیستند جز روحانیون! قم برای جهان تشیع به مرکزیت ایران, مثل واتیکان هست برای مسیحیت به مرکزیت آمریکا (بله آمریکا یک کشور مذهبی هست!!!)

این همه گفتم و منظورم این بود که برای فهم مسئله ظهور و مسائل پیچیده دیگر و مسائل امروزی (حتی بمب اتم حتی تبلت حتی اینترنت حتی هر چیزی!) باید به علم و عقل و فکر مراجعه کرد!
یکی از کلمات کلیدی که در قرآن کریم برای ظهور امام زمان (ص) آورده شده است کلمه‌ای هست به نام "ساعة"!
البته اینها معانی مختلفی دارند که بزرگترین معانیشان اینها هستند و در روایتی هست که در مورد تفسیر قرآن کریم, نگویید که این هست و آن نیست.

اما در مورد استفاده امام زمان از توپ و تانک, خوب این البته منسوخ هست! چون با وجود لشکریان چنین قدرتمندی چه نیازی به این چیزها هست ؟
در مورد تبلت یعنی وسایل پیشرفته امروز, بحث بسیار گسترده هست و بیشتر علما این رو رد نکرده‌اند که دولت امام زمان (ص) به این وسایل که در واقع خلقت خداوندی هست احتیاج نخواهند داشت!
در مورد لشکر جن و فرشته, ببینید این لشکر پس از ظهور به ایشان کمک می‌کنند ولی دعای فرج پیش از ظهور هست.
اما در مورد گفته حضرت آیت الله بهجت (ره) و گفته روایات (یعنی معصومین) باید گفت که اینها اصلا تناقضی ندارند چون منظور حضرت آیت الله (ره) معنی جمله امام زمان (ص) بوده نه خود جمله, چون جمله ایا ای اهل عالم, یعنی اینکه امام زمان (ص) همه بشریت رو خطاب می‌دهند, و در واقع هدفشون همه بشریت هست نه فقط کسانی که در کعبه ندای انا بقیة الله فی الارضه, اون بزرگوار رو می‌شنوند (امام زمان پس از قراءت آیه بقیة الله خیر لکم این رو می‌فرمایند که انا بقیة الله فی ارضه)
در مورد سفیانی دو نوع مشخصات ظاهری گفته شده
یکی گقته شده که مثلا صورتش سرخ و سفید هست و این نوع روایات دقیقا بر ملک عبدالله دوم پادشاه اردن (اشتر!) مطابقت دارد
و دیگری قیافه‌ای که مثلا چشم او به نظر می‌رسد که تک‌چشم است یا ابله رو هست یا یک سری وصف‌های دیگر که با شتر فوق الذکر نمی‌خونه!
مفسرین این روایات سفیانی رو چند نفر دانسته‌اند (سفیانی اول سفیانی دوم!) ولی من نظر دیگری دارم!
ببینید اگر ملک عبدالله دوم همان سفیانی مورد ذکر روایات باشد, پس باید نتیجه بگیریم که در زمان خروجش (که همزمان با ظهور امام زمان خواهد بود) او چنین هیبت وحشتناکی پیدا خواهد کرد!
بعدش چون ما نمی‌دونیم وقت ظهور کی هست که وقت خروج سفیانی ملعون رو هم بدونیم و دوستی پرسیده بود که آیا سفیانی خروج کرده و من بهش گفتم که چون امام زمان (ص) ظهور نکرده‌اند طبعا سفیانی هم خروج نکرده ولی امکانش هست که سفیانی الان دنیا آمده باشد و مردم او رو ببینند و با توجه به دوگانگی روایات سفیانی می‌شود نتیجه گرفت که سفیانی در قبل از خروج با بعد از خروج تفاوت وحشتناکی خواهد داشت!

بعد عجیب اینکه من روایت خروج سفیانی با دجال رو نشنیده و نخونده بودم! ولی روایت همزمانی خروج سفیانی با ظهور امام زمان رو خیلی خونده بودم اصلا اسم روایت نزد راویان روایت دانه تسبیح هست! ولی نظر شما کاملا برعکس نظر من هست! خیلی جالبه!

پدیده ظهور خیلی پدیده عجیب و شگفت‌انگیزی هست و نمی‌شه صرفا با اتکا به یک روایت یا حتی صد روایت اون رو فهمید! یعنی معمایی هست برای خودش!
خداوند می‌فرماید :
يُضِلُّ بِهِ كَثِيرًا وَيَهْدِي بِهِ كَثِيرًا ۚ وَمَا يُضِلُّ بِهِ إِلَّا الْفَاسِقِينَ [٢:٢٦]
گمراه می‌کند به آن بسیاری را و راهنمایی می‌کند به آن بسیاری را! و گمراه نمی‌کند مگر فاسقین را.
در واقع مسئله ظهور مسئله‌ای هست که فاسقین نسبت به اون گمراه می‌شوند ولی انسان‌های صالح و درستکار که زمین رو به ارث خواهند برد رو خداوند هدایتشون می‌کنه با مسئله ظهور
پس اگر دوست داریم مسئله عظیم ظهور رو بفهمیم و بشناسیم باید و باید و باید جزء صالحین شویم و جزء صالحین نمی‌شویم مگر اینکه از خداوند بخواهیم و همراه اهل بیت باشیم تا جزء صالحان باشیم ان شاء الله.

ناصر یوسف نژاد;379660 نوشت:
بنده گمان می کنم نباید دنبال نشانه خارج از جایی باشیم که قرار است در آن نمود پیدا کنند. در مورد سفیانی و ... رها کنید این مسایل را. اولین نشانه ها در وجود خودتان پدیدار می شود. اگر می بینی که حق طلبی، عدالت جویی، دروغ نمی گویی و غیبت نمی کنی و حب دنیا نداری و تعصب نداری، این نشانه ها را به فال نیک بگیر و نگاه کن در دیگران هم این نشانه ها را می بینی یا خیر. اگر ندیدی با رفتارت باعث بوجود آمدن این نشانه ها در دیگران هم بشو. این از مقدمات ظهور است. این از نشانه های حتمی ظهور است. آن زمان که عده ای به سطحی از تعالی رسیدند، مابقی نشانه های خارجی که ذکر شده هم بجای خودش محفوظ است و اتفاق می افتد. اما شما از ابتدا دارید دنبال نشانه هایی خارج از وجود خودتان می گردید. اولین دلیل ظهور، رسیدن عدد انصار به تعداد معینی است. این اولین نشانه است. پس وقتی می بینی که در این جامعه هنوز حرف حق بهایی ندارد، وقتی عدالت طرفدار ندارد، وقتی تعصب و جهل ذهن اکثر مردم را گرفته، وقتی با توسل به احساسات رئیس جمهور و بالاترین مدیر اجرایی کشور انتخاب می شود، یعنی کسی که اصلا انتظار نداشته انتخاب شود و هویجوری به میدان آمده! بعد آنهم به جای شخصی که برای تک تک روزهای کاریش برنامه اعلام کرده !!! وقتی از عملی سراسر ضرر حمایت عمومی می شود! وقتی حرام خدا حلال، و حلال خدا حرام می شود! اینها همه نشانه ی تأخیر در ظهور است، نه تعجیل در آن!
خدا همه ی ما را آدم کند ان شاءالله!

در مورد انتخاب مردم رئیس جمهورشون رو به احساس من یک آیه از قرآن کریم میارم که در مورد زندگی زناشویی هست ولی در مورد هر امر اجتماعی دیگری هم صدق می‌کنه!
فَإِن كَرِهْتُمُوهُنَّ فَعَسَىٰ أَن تَكْرَهُوا شَيْئًا وَيَجْعَلَ اللَّهُ فِيهِ خَيْرًا كَثِيرًا [٤:١٩]
اگر آن‌ها را خوش ندارید, شاید آن چیزی که آن را خوش ندارید, خداوند در آن خیر بسیاری نهاده باشد!
ببینید من هم به کسی رای دادم که شما دادید (مطمئنم به سعید جلیلی رای دادید!)
و اصلا دوست نداشتم که مثلا آقای روحانی و عارف پیروز شوند!
ولی این ایه و حدیث "امت من بر خطا جمع نمی‌شوند" به من نوید خیر بسیاری رو می‌داد!
این آیه در مورد ناسازگاری زنان با شوهرانشان هست که خداوند می‌فرمایند با آنها با نیکی رفتار کنید شاید خداوند خیر بسیاری به شما بده
ولی به نظر شما مدیریت اجرایی یک حکومت الهی مثل جمهوری اسلامی کمتر از زندگی زناشویی هست برای خدا ؟
بلکه خداوندی که جهان هستی رو بی هیچ زحمت و رنجی مدیریت می‌کنه و بی‌نهایت عالی و عادلانه هم مدیریت و فرمانروایی می‌کنه و خودش در کتاب خودش می‌گه که زندگی خصوصی مردم رو هم مدیریت می‌کنه امکان نداره که مثلا مسئله مهمی مثل انتخابات رو مدیریت نکنه؟ این گفته کفار هست که می‌گویند سیاست از دین جداست! در حالی که دین یعنی خدا و خدا از هیچ چیزی جدا نیست! حتی حکومت آمریکا یعنی شیطان بزرگ هم با اراده و اجازه و مدیریت خداوند اداره می‌شه نه مثلا یهودی‌ها یا اوباما ولی بدی‌هاش برای اشرار می‌مونه و خوبی‌ها برای خداوند!
مطمئن باشید که این خداوند جبار هست که اقای روحانی رو رئیس جمهوری ایران کرده است! (بنی‌صدرش هم همینطور بود!) و باید دید که حکمت‌ها چی هستند چون خداوند چیزی رو می‌دونه که ما نمی‌دونیم!
مثل جریان اعتراض فرشته‌ها به خداوند که می‌گفتند چرا جانشینی رو درست می‌کنی که در زمین (مثل حیوانات و نسناس و دایناسورها و اجنه و ...) خونریزی می‌کنه ؟ و بعدا خداوند حکمتش رو به اونها گفت (حال تو شبکه جهنمی من و تو میان میگن که طرفداران جمهوری اسلامی خودشون را با فرشته‌ها مقایسه می‌کنند!)
یا مثالش مثل ایراداتی هست که حضرت موسی (ع) به حضرت خضر (ع) می‌گرفتند چون حکمت و علمش رو نمی‌دونستند!

اما در مورد مسئله دوم که گفتید ظهور به تاخیر می‌افته
ببینید خداوند به خاطر یک مشت آدم احمق نمیاد نجاتش رو از بندگان مومنش دریغ کنه
مثلا در داستان حضرت نوح (ع) خداوند به خاطر چند مومن بندگان احمقش رو نابود کرد!
در داستان جضرت لوط هم فقط خودش و دو دخترش رو نجات داد و بقیه رو هوتوتو سابید به الک!
پس این من و شمایی که با خدا و مومن هستیم مهم هستیم نه مردم غیرمومن دیگر
ما طبق فرموده قرآن کریم باید به دیگران تذکر بدهیم و راهنماییشون کنیم و صبر کنیم و از خدا و پیامبر او و اهل بیت پیامبر او پیروی کنیم تا امر خداوند بیاید
وَيَسْتَعْجِلُونَكَ بِالْعَذَابِ وَلَن يُخْلِفَ اللَّهُ وَعْدَهُ ۚ وَإِنَّ يَوْمًا عِندَ رَبِّكَ كَأَلْفِ سَنَةٍ مِّمَّا تَعُدُّونَ [٢٢:٤٧]
و از تو عذاب را به شتاب می‌خواهند! و یزدان خلف وعده نخواهد کرد؛ و همانا روز نزد خدای تو همچون هزار سال هست!
یعنی ما این همه عجله می‌کنیم که خدایا پس کی این وعده (مثلا ظهور امام زمان) انجام می‌شه چرا به تاخیر افتاد چرا ؟
خداوند می‌فرماید که زمان یک روز نزد ما برای او برابر هست با هزار سال!
حالا حساب کن هزار سال چند روز می‌شه و ببین که چقدر خداوند به زمان آگاه هست و دقیق می‌دونه که چه کاری می‌کنه!
به هر حال اینطور نیست که مخلوقات ظهور رو عقب و جلو کنند و جالب هست در روایتی گفته شده که خداوند به عجله بندگان عجله نمی‌کنه و روایت دیگر هست که خداوند در تعیین وقت ظهور با بندگان لج می‌کند!
پس نزارید اوضاع زمانه شما رو گمراه کنه که مخلوق جلوی ظهور رو گرفته!
همه چی در موفع مناسبش حل می‌شه!
ما فقط باید تلاش کنیم که آماده باشیم و این تلاش بدون ادن خداوند و مدیریت او صورت نمی‌گیره

پس خیلی ریلکس و آرام خودتون رو بی‌اندازید به آغوش فرشتگان و منتظر امر الهی باشید!

رئوف;379801 نوشت:

دوستان لطفا توجه داشته باشید که موضوع اصلی بحث فقر در زمان ظهور است. اگرچه مسائل زیادی در مورد آخرالزمان و نیز خود زمان ظهور حضرت حجت (عج) وجود دارد ولی در این تاپیک تنها به سوال اصلی می توانیم بپردازیم، لطفا مسائلی که خارج از این موضوع است را در بحث هایی که قبلا در سایت انجام شده بررسی کنید و اگر سوال یا مطلب جدیدی دارید به صورت مستقل آن را مطرح نمایید.

با تشکر

یا علی!
این الان تهدید مدیریت بود!
زود باشید بحثو جمع کنید که صاحبش اومد!
اینجا بزودی بسته میشه!
خوبه که به خاطر بحث‌های بی‌ربط (ولی بسیار بسیار بسیار مهم!) از سایت اخراج نمی‌شیم!

خداوندا فقر رو ریشه‌کن کن! روحانی مچکریم!

sonofgod;380491 نوشت:
ببینید من هم به کسی رای دادم که شما دادید (مطمئنم به سعید جلیلی رای دادید!)

سلام
بنده از یک سال قبل عضو ستاد جناب دکتر قالیباف بودم و قصد داشتم به ایشون رأی بدم که در نهایت با ازدحام جمعیت مواجه شدم و موفق نشدم به ایشون رأی بدم. آقای جلیلی از نظر بنده ( نظر بنده) لیاقت اداره کردن یک کودکستان را هم ندارد چه برسد به اداره ی جامعه ی شیعه. آنکه مدیر بود و لایق، بواسطه ی احساسات مردم به کار گرفته نشد و یکبار دیگر اکثریت رأی دهندگان اثبات کردند توانایی تشخیص اصلح را ندارند و همانطور که بنده قبلا (پارسال) متذکر شدم، انتخابات ریاست جمهوری به شکل فعلی مسخره بازی است! بالاترین مقام اجرایی در کشور باید توسط شورای فقها (در زمان غیبت فقیه معصوم) انتخاب شود و مردم عادی اصلا حق ندارند که مدیر انتخاب کنند، چه بنده باشم چه شما.
این پست بنده هم حذف می شود اما خدا کند قبل از حذف، شما لااقل بخوانید تا دیگر اینطور با اطمینان تصورات غلط خود را درست نپندارید. بیشتر مطالبی که در ارسال های شما در مورد دین وجوددارد باطل است و پیشنهاد می کنم یک تجدیدنظر با تحقیق فراوان در عقاید خودتان بنمایید تا در آخرت پشیمان نشوید برادر.
خدا همه ی ما را آدم کند ان شاءالله

sonofgod;380480 نوشت:
ببینید نقش اصلی که برای خود خداست!
چون امر ظهور که همان ساعة در قرآن کریم هست امر الهی هست :

أَتَىٰ أَمْرُ اللَّهِ فَلَا تَسْتَعْجِلُوهُ ۚ سُبْحَانَهُ وَتَعَالَىٰ عَمَّا يُشْرِكُونَ [١٦:١]
فرمان یزدان خواهد رسید, پس در آن شتاب نکنید؛ منزه است او و والاتر است او از آن‌چه انباز او می‌گیرند.

[=palatino linotype]تفسير نور، ج‏6، ص: 364[=palatino linotype]
گرچه مورد آيه، عجله‏ى كفّار در امر نزول قهر خداوند است، امّا جمله‏ى «أَتى‏ أَمْرُ اللَّهِ» اختصاصى به فرمان قهر الهى ندارد، بلكه شامل همه فرمان‏هاى خداوند، همچون فرمان جهاد، فرمان ظهور امام زمان عليه السلام و فرمان برپايى روز قيامت، مى‏شود كه نبايد در اين امور عجله كرد
[=palatino linotype]اینکه نباید در این امور عجله کرد هیچ منافاتی با دعا برای تعجیل در امر فرج ندارد
[=palatino linotype]خدای نا کرده کسی فکر نکند که دعا کردن برای فرج عجله نمودن برای فرمان خداوند است
چرا که شیعیان به شدت به این عمل (دعا برای تعجیل در امر ظهور) تشویق شده اند تا جایی که یک دستور و فرمان واجب شناخته شده است.

sonofgod;380480 نوشت:
همانطور که اشاره کردید و مثال زدید, ما در واقع نقش بازی می‌کنیم! و وظیفه‌ما در قبال امر ظهور این هست که تا می‌توانیم از فرامین خداوند که بوسیله پیامبر خود و اهل بیت پیامبر خود (ص) در قالب قرآن کریم و روایات و احادیث معتبر بر ما نازل کرده است پیروی کنیم .

و یکی از همین دستوراتی که ائمه (علیهم السلام) به ما داده اند شناخت امام زمان (عج) وشناخت مسایل و امور مربوط به امر ظهور می باشد تا خدای نا کرده در باتلاق فتنه ها و فساد ها غرق نشویم.
در پایان برای جلوگیری از بسته شدن تاپیک می بایست حول محور موضوع اصلی حرکت کنیم چرا که سخن استاد بوی تهدید می دهد.

sonofgod;380491 نوشت:
اما در مورد مسئله دوم که گفتید ظهور به تاخیر می‌افته
ببینید خداوند به خاطر یک مشت آدم احمق نمیاد نجاتش رو از بندگان مومنش دریغ کنه
مثلا در داستان حضرت نوح (ع) خداوند به خاطر چند مومن بندگان احمقش رو نابود کرد!
در داستان جضرت لوط هم فقط خودش و دو دخترش رو نجات داد و بقیه رو هوتوتو سابید به الک!
پس این من و شمایی که با خدا و مومن هستیم مهم هستیم نه مردم غیرمومن دیگر
ما طبق فرموده قرآن کریم باید به دیگران تذکر بدهیم و راهنماییشون کنیم و صبر کنیم و از خدا و پیامبر او و اهل بیت پیامبر او پیروی کنیم تا امر خداوند بیاید
وَيَسْتَعْجِلُونَكَ بِالْعَذَابِ وَلَن يُخْلِفَ اللَّهُ وَعْدَهُ ۚ وَإِنَّ يَوْمًا عِندَ رَبِّكَ كَأَلْفِ سَنَةٍ مِّمَّا تَعُدُّونَ [٢٢:٤٧]
و از تو عذاب را به شتاب می‌خواهند! و یزدان خلف وعده نخواهد کرد؛ و همانا روز نزد خدای تو همچون هزار سال هست!
یعنی ما این همه عجله می‌کنیم که خدایا پس کی این وعده (مثلا ظهور امام زمان) انجام می‌شه چرا به تاخیر افتاد چرا ؟
خداوند می‌فرماید که زمان یک روز نزد ما برای او برابر هست با هزار سال!
حالا حساب کن هزار سال چند روز می‌شه و ببین که چقدر خداوند به زمان آگاه هست و دقیق می‌دونه که چه کاری می‌کنه!
به هر حال اینطور نیست که مخلوقات ظهور رو عقب و جلو کنند و جالب هست در روایتی گفته شده که خداوند به عجله بندگان عجله نمی‌کنه و روایت دیگر هست که خداوند در تعیین وقت ظهور با بندگان لج می‌کند!
پس نزارید اوضاع زمانه شما رو گمراه کنه که مخلوق جلوی ظهور رو گرفته!
همه چی در موفع مناسبش حل می‌شه!
ما فقط باید تلاش کنیم که آماده باشیم و این تلاش بدون ادن خداوند و مدیریت او صورت نمی‌گیره

پس خیلی ریلکس و آرام خودتون رو بی‌اندازید به آغوش فرشتگان و منتظر امر الهی باشید!

[=palatino linotype]امام محمد بن علی الجواد علیه السلام فرمودند:
لو عُیّن لهذا الامر وقت لقست القلوب و لرجع عامّة الناس عن الاسلام و لکن قالوا: ما اسرعه! ما اقربه! تألفاً لقلوب الناس و تقریبا للفرج
اگر برای این امر وقتی تعیین شود دل ها را قساوت می گیرد و توده مردم از اسلام بر می گردند. بگویید: چه زود است! چقدر نزدیک است!
[=palatino linotype]تا دل مردم آرام گیردو فرج نزدیک شود[=palatino linotype] .
[=palatino linotype]الکافی، ج ۱، باب کراهیة التوقیت، ص ۳۸۹؛ نعمانی، الغیبة، ص۲۹۶٫[=palatino linotype]
[=palatino linotype]قال الامام المهدی علیه السلام:
«لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنا وَفَّقَهُمُ اللّهُ لِطاعَتِهِ عَلَى اجتماع مِنَ الْقُلُوبِ فِى الْوَفاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیْهِمْ لَما تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الُْیمْنُ بِلِقائِنا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعادَةُ بِمُشاهَدَتِنا.»
اگر شیعیان ما ـ كه خداوند آنها را به طاعت و بندگى خویش موفّق بدارد ـ در وفاى به عهد و پیمان الهى اتّحاد و اتّفاق مى داشتند و عهد و پیمان را محترم مى شمردند،
[=palatino linotype]سعادت دیدار ( ظهور) ما به تأخیر نمى افتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل مى شدند
[=palatino linotype][=palatino linotype]کمال الدین جلد 2
حضرت امام صادق علیه السلام می فرمایند :
فلما طال علی بنی اسرائیل العذاب ضجوا و بکوا الی الله اربعین صباحاً فاوحی الله الی موسی و هارون یخلصهم من فرعون فحطّ عنهم سبعین و مأه سنة، هکذا انتم لو فعلتم لفرج الله عنا، فاما اذ لم تکونو فان الامر ینتهی الی منتهاه
هنگامی که عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طولانی شد، در پیشگاه الهی دست به دعا برداشتند
و چهل روز ضجه و گریه داشتند تا اینکه خدای تعالی به موسی و هارون وحی فرمود تا آن ها را
از دست فرعون نجات دهند و با این کارشان خدا از
170 سال باقیمانده غیبت صرف نظر فرمود
بعد امام صادق می فرمایند:" : همچنین اگر شما(شیعیان) چنین کنید[توبه کنید و به درگاه خدا
تضرع و دعا نمایید] خدای تعالی حتماً فرج ما را خواهد رساند[
قبل از رسیدن به انتهایش]
و اگر این کار را نکنید امر ظهور به انتهایش موکول خواهد شد!
بحار الأنوارجلد52صفحه 131،حدیث134
[=palatino linotype]دوست عزیزم اگر تعجیل و تعویق در امر ظهور تنها به خواست و اراده خداوند بود و اعمال بندگان هیچ تأثیری در آن نداشت این همه به دعا برای فرج سفارش نمی شدیم، این همه به آماده سازی خویش و زمینه سازی برای ظهور سفارش نمی شدیم.
دوستان دیگر قبلاً به شما تذکر داده اند، بنده هم یک بار دیگر عرض می کنم لطفاً برای نوشته هایتان سند بیاورید: "
خداوند در تعیین وقت ظهور با بندگان لج می‌کند!"
من واقعاً نمی دانم نیت شما از این حرف ها چیست ولی اگر نیت خیر دارید خواهش می کنم با مراقبه بیشتری صحبت بفرمایید.

دو مطلب:

- موضوع اصلی این تاپیک بحث فقر در آخرالزمان است و به این مسئله نیز پرداخته شده است. موضوعات دیگر خارج از این موضوع هستند. موضوعاتی که درباره امور دیگر بحث میکنند، باید در تاپیک مستقلی مطرح شوند. بخش دیگری از مطالب طرح شده نیز که اساسا مربوط به تاپیک و بحث های جاری نیستند (مانند بحث های مربوط به انتخابات) بنابراین روشن است که موضوع منحرف شده است.

- با توجه به مطلب فوق، از دوستان می خواهم که موضوعات خارج از موضوع را مطرح نکنند و اگر در راستای موضوع اصلی مطلبی دارند مطرح کنند، در غیر این صورت این تاپیک به زودی جمع بندی می شود.

موفق باشید

سلام

شمايي كه ادعا ميكنيد منتظر آقاييد آيا كُري خوندن سره چند نفر (مسئله انتخابات) انقدر ارزش دارد كه به همديگر بپريد و خدايي ناكرده توهيني به كسي بشود؟
ترو مولا علي (ع) قسمتون ميدم مردم بجاي اين كارا،بجاي دنيا پرستي براي ظهور خالصانه دعا كنيد. ولله راه نجات ما نه دكتر روحاني است نه دلار 1000 تومن نه آقاي جليلي و نه هيچ كس ديگر. راه نجات تنها ظهور حضرت آقا هست.

دوستان فردا جمعست.چه جمعه اي!
شمارو به جانتون كه انقدر دوسش داريد قسم ميدم امشب انقدر صلوات خالصانه بفرستيد به خداوندي خدا شايد فرجي بشه فردا روزه موعود باشه.
قوم موسي ظهور رو خواست و خدا فرستاد منجي را. ما هم بخواهيد بخدا ميفرسته خداي كريم.

العجل يا مولاي يا صاحب الزمان

ناصر یوسف نژاد;380565 نوشت:
سلام
بنده از یک سال قبل عضو ستاد جناب دکتر قالیباف بودم و قصد داشتم به ایشون رأی بدم که در نهایت با ازدحام جمعیت مواجه شدم و موفق نشدم به ایشون رأی بدم. آقای جلیلی از نظر بنده ( نظر بنده) لیاقت اداره کردن یک کودکستان را هم ندارد چه برسد به اداره ی جامعه ی شیعه. آنکه مدیر بود و لایق، بواسطه ی احساسات مردم به کار گرفته نشد و یکبار دیگر اکثریت رأی دهندگان اثبات کردند توانایی تشخیص اصلح را ندارند و همانطور که بنده قبلا (پارسال) متذکر شدم، انتخابات ریاست جمهوری به شکل فعلی مسخره بازی است! بالاترین مقام اجرایی در کشور باید توسط شورای فقها (در زمان غیبت فقیه معصوم) انتخاب شود و مردم عادی اصلا حق ندارند که مدیر انتخاب کنند، چه بنده باشم چه شما.
این پست بنده هم حذف می شود اما خدا کند قبل از حذف، شما لااقل بخوانید تا دیگر اینطور با اطمینان تصورات غلط خود را درست نپندارید. بیشتر مطالبی که در ارسال های شما در مورد دین وجوددارد باطل است و پیشنهاد می کنم یک تجدیدنظر با تحقیق فراوان در عقاید خودتان بنمایید تا در آخرت پشیمان نشوید برادر.
خدا همه ی ما را آدم کند ان شاءالله

من به نظر شما احترام می‌گذارم ولی شما به نظر دیگران احترامی قائل نیستید
به هر حال هر کس نظری برای خودش داره و شما هم نظرتون این هست که نظرات دیگران باطل هست!
شما حکومت خدا بر بندگان و اعمال بدی و خوبی برای اونها رو قبول ندارید ؟ و فکر می‌کنید مردم به اختیار خودشان زندگی می‌کنند و خداوند هیچ تاثیری در زندگی اونها نداره ؟ یا به جبر معتقد هستید یا به تفویض؟

1az313;380729 نوشت:
[=Palatino Linotype]
[=palatino linotype]تفسير نور، ج‏6، ص: 364
[=palatino linotype]
گرچه مورد آيه، عجله‏ى كفّار در امر نزول قهر خداوند است، امّا جمله‏ى «أَتى‏ أَمْرُ اللَّهِ» اختصاصى به فرمان قهر الهى ندارد، بلكه شامل همه فرمان‏هاى خداوند، همچون فرمان جهاد، فرمان ظهور امام زمان عليه السلام و فرمان برپايى روز قيامت، مى‏شود كه نبايد در اين امور عجله كرد
[=palatino linotype]اینکه نباید در این امور عجله کرد هیچ منافاتی با دعا برای تعجیل در امر فرج ندارد
[=palatino linotype]خدای نا کرده کسی فکر نکند که دعا کردن برای فرج عجله نمودن برای فرمان خداوند است
چرا که شیعیان به شدت به این عمل (دعا برای تعجیل در امر ظهور) تشویق شده اند تا جایی که یک دستور و فرمان واجب شناخته شده است.

[=palatino linotype]و یکی از همین دستوراتی که ائمه (علیهم السلام) به ما داده اند شناخت امام زمان (عج) وشناخت مسایل و امور مربوط به امر ظهور می باشد تا خدای نا کرده در باتلاق فتنه ها و فساد ها غرق نشویم.
در پایان برای جلوگیری از بسته شدن تاپیک می بایست حول محور موضوع اصلی حرکت کنیم چرا که سخن استاد بوی تهدید می دهد.

البته تعجیل از طرف بندگان رد شده, ولی خداوند می‌تواند تعجیل کند و بنده هم می‌تواند از او تقاضای تعجیل کند و این یکتاپرستی و تسلیم هست!

اما گفتید که سخن استاد بوی تهدید می‌دهد, منظورتون سخن بنده بود ؟
من که نفهمیدم چه تهدیدی بود, شاید فکر کردید که منظورم اینه که نباید کاری کرد! یا مثلا به جبر معتقد هستم!

1az313;380792 نوشت:
[=Palatino Linotype]
[=palatino linotype]امام محمد بن علی الجواد علیه السلام فرمودند:
لو عُیّن لهذا الامر وقت لقست القلوب و لرجع عامّة الناس عن الاسلام و لکن قالوا: ما اسرعه! ما اقربه! تألفاً لقلوب الناس و تقریبا للفرج
اگر برای این امر وقتی تعیین شود دل ها را قساوت می گیرد و توده مردم از اسلام بر می گردند. بگویید: چه زود است! چقدر نزدیک است!
[=palatino linotype]تا دل مردم آرام گیردو فرج نزدیک شود[=palatino linotype] .
[=palatino linotype]الکافی، ج ۱، باب کراهیة التوقیت، ص ۳۸۹؛ نعمانی، الغیبة، ص۲۹۶٫
[=palatino linotype]قال الامام المهدی علیه السلام:
«لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنا وَفَّقَهُمُ اللّهُ لِطاعَتِهِ عَلَى اجتماع مِنَ الْقُلُوبِ فِى الْوَفاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیْهِمْ لَما تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الُْیمْنُ بِلِقائِنا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعادَةُ بِمُشاهَدَتِنا.»
اگر شیعیان ما ـ كه خداوند آنها را به طاعت و بندگى خویش موفّق بدارد ـ در وفاى به عهد و پیمان الهى اتّحاد و اتّفاق مى داشتند و عهد و پیمان را محترم مى شمردند،
[=palatino linotype]سعادت دیدار ( ظهور) ما به تأخیر نمى افتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل مى شدند
[=palatino linotype]کمال الدین جلد 2
حضرت امام صادق علیه السلام می فرمایند :
فلما طال علی بنی اسرائیل العذاب ضجوا و بکوا الی الله اربعین صباحاً فاوحی الله الی موسی و هارون یخلصهم من فرعون فحطّ عنهم سبعین و مأه سنة، هکذا انتم لو فعلتم لفرج الله عنا، فاما اذ لم تکونو فان الامر ینتهی الی منتهاه
هنگامی که عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طولانی شد، در پیشگاه الهی دست به دعا برداشتند
و چهل روز ضجه و گریه داشتند تا اینکه خدای تعالی به موسی و هارون وحی فرمود تا آن ها را
از دست فرعون نجات دهند و با این کارشان خدا از
170 سال باقیمانده غیبت صرف نظر فرمود
بعد امام صادق می فرمایند:" : همچنین اگر شما(شیعیان) چنین کنید[توبه کنید و به درگاه خدا
تضرع و دعا نمایید] خدای تعالی حتماً فرج ما را خواهد رساند[
قبل از رسیدن به انتهایش]
و اگر این کار را نکنید امر ظهور به انتهایش موکول خواهد شد!
بحار الأنوارجلد52صفحه 131،حدیث134
[=palatino linotype]دوست عزیزم اگر تعجیل و تعویق در امر ظهور تنها به خواست و اراده خداوند بود و اعمال بندگان هیچ تأثیری در آن نداشت این همه به دعا برای فرج سفارش نمی شدیم، این همه به آماده سازی خویش و زمینه سازی برای ظهور سفارش نمی شدیم.
دوستان دیگر قبلاً به شما تذکر داده اند، بنده هم یک بار دیگر عرض می کنم لطفاً برای نوشته هایتان سند بیاورید: "
خداوند در تعیین وقت ظهور با بندگان لج می‌کند![=palatino linotype]"
من واقعاً نمی دانم نیت شما از این حرف ها چیست ولی اگر نیت خیر دارید خواهش می کنم با مراقبه بیشتری صحبت بفرمایید.

حدیث اولی رو که مربوط به تطبیق نشانه‌ها و سرگرمی شیعیان در غیبت هست رو من در وبلاگم در این مقاله توضیح دادم
در مورد حدیث دوم که اتحاد شیعیان هست, من امضای خودم رو به این موضوع اختصاص داده‌ام! (پایین رو نگاه کنید!) و همچنین حرکتی (هرچند گمنام!) آغاز کرده‌ام به نام انقلاب سوم برای زمینه‌سازی ظهور امام زمان (ع) برای یکدلی شیعیان!

اما در مورد لج‌بازی خداوند در امر تعیین با بندگانش!
من به شخصه برای حقه‌بازی و فریب بشریت (دجال‌بازی) منابع حدیث رو ذکر نمی‌کنم! بلکه چون یافتن اصل این احادیث کمی سخته و اگر بتونم پیداشون کنم نمی‌تونم با ترجمه دیگران بپذیرمشون و خیلی هم شتابزده هستم و فکر می‌کنم زمان کمه! برای همین چیزی رو که یادم میاد می‌گم ولی اگر کسی شک کرد بنده این کار رو به نام خدا و برای خدا و به دستور او, انجام می‌دهم!
إِنَّ اللَّهَ لَا يَعْجَلُ لِعَجَلَةِ الْعِبَاد (کافی ج1 ص 369)
همانا یزدان با شتاب بندگان, شتاب نمی‌کند.
حدیث لج‌بازی هم شبیه به حدیث بالایی بود اگر الان پیداش کنم (ولی فکر نمی‌کنم که خداوند تسلیم تعیین وقت بندگانش بشه!)
بعد از ده دقیقه جستجو در برنامه "جامع الاحادیث 3.5" نتونستم پیداش کنم, فکر نمی‌کنم اشتباه کرده باشم, کلمه اش احتمالا شبیه به "شقاق" بود
با سپاس!

موضوع قفل شده است