اگه وقت روزه گرفتن زبان خون بیاد، باید چی کار کرد؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگه وقت روزه گرفتن زبان خون بیاد، باید چی کار کرد؟

سلام امروز صبح زبانم برید :Khandidan!: و سحریم کوفتم شد چون خونش بند نمیومد و من موندم چجوری سحری بخورم از یه طرف میترسیدم غذا خونی بشه از یه طرف نگران این بود که اذان رو بگن

مقدارش هم طوری بود که دستمال کاغذی رو میذاشتم روش کمی فشار میدادم روی دستمال کاغذی خونی میشد البته اول زیاد و بعدش خیلی کم ولی قطع نمیشد و نگران بودم که موقع خوردن مقدارش زیاد بشه یا مثلا بعد اذان خونش رو چیکار کنم
چون آب بزاق دهان حکم آب مضاف رو داره و اینجوری مقدار کمی خون کلش رو نجس میکنه درسته؟ و اصلا غذام هم نجس میشه !!!!

یه مسئله روحانی مسجدمون گفت شاید اغراق کرد یا منظورش چیز دیگه ای بود یا من بد برداشت کردم... گفت اگه موقع روزه خون بالا بیارین و خون رو بخورین کفاره جمع داره!!!!! منظورش عمدی بوده یا سهوی چی بوده؟ افطار با حرام که دیگه اینجوری نیست هست؟

آیت الله بهجت

کارشناس بحث : سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

md66;259460 نوشت:
سلام امروز صبح زبانم برید و سحریم کوفتم شد چون خونش بند نمیومد و من موندم چجوری سحری بخورم از یه طرف میترسیدم غذا خونی بشه از یه طرف نگران این بود که اذان رو بگن مقدارش هم طوری بود که دستمال کاغذی رو میذاشتم روش کمی فشار میدادم روی دستمال کاغذی خونی میشد البته اول زیاد و بعدش خیلی کم ولی قطع نمیشد و نگران بودم که موقع خوردن مقدارش زیاد بشه یا مثلا بعد اذان خونش رو چیکار کنم چون آب بزاق دهان حکم آب مضاف رو داره و اینجوری مقدار کمی خون کلش رو نجس میکنه درسته؟ و اصلا غذام هم نجس میشه !!!! یه مسئله روحانی مسجدمون گفت شاید اغراق کرد یا منظورش چیز دیگه ای بود یا من بد برداشت کردم... گفت اگه موقع روزه خون بالا بیارین و خون رو بخورین کفاره جمع داره!!!!! منظورش عمدی بوده یا سهوی چی بوده؟ افطار با حرام که دیگه اینجوری نیست هست؟ کارشناس بحث : سجاد

با تشکر از پاسخ شما

خون داخل دهان ، بزاق را مضاف نمی کند بلکه اگر مستهلک شود یعنی در داخل آب دهان ، از بین برود حتی نیازی به آب کشیدن ندارد مگر اینکه چیز خارجی داخل دهان باشد مثل دندان مصنوعی یا غذا که در این صورت باید آب کشیده شود.

تا زمانی که مطمئن نشدید که غذای داخل دهان با خون برخورد داشته است می توانید آن را میل فرمایید .(1)

البته اگر هنگام روزه عمدا خون را فرو ببرید کفاره بر عهده شما می آید نه اینکه ناچار باشید و سهوا فرو برود.

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله بهجت ، توضیح المسائل م 219 و 220[/]

مرسی این کفاره که کفاره جمع نیست؟
هست؟

سجاد;259666 نوشت:

با تشکر از پاسخ شما

خون داخل دهان ، بزاق را مضاف نمی کند بلکه اگر مستهلک شود یعنی در داخل آب دهان ، از بین برود حتی نیازی به آب کشیدن ندارد مگر اینکه چیز خارجی داخل دهان باشد مثل دندان مصنوعی یا غذا که در این صورت باید آب کشیده شود.

تا زمانی که مطمئن نشدید که غذای داخل دهان با خون برخورد داشته است می توانید آن را میل فرمایید .(1)

البته اگر هنگام روزه عمدا خون را فرو ببرید کفاره بر عهده شما می آید نه اینکه ناچار باشید و سهوا فرو برود.

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله بهجت ، توضیح المسائل م 219 و 220

[="Tahoma"][="Black"]

md66;259717 نوشت:
مرسی این کفاره که کفاره جمع نیست؟ هست؟

با تشکر از سئوال مجدد شما

اگر واقعا و عمدا خون را فرو ببرد چون خوردن خون حرام است احتیاطا کفاره جمع بر عهده او خواهد آمد .(1)

موفق و سربلند باشید

پی نوشت:
1. آیت الله بهجت ، توضیح المسائل م 1332[/]

موضوع قفل شده است