پاسخ گويي به سوالات بانوان؛ بارداری، بیماریهای زنان و...

تب‌های اولیه

360 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

ستايش;156393 نوشت:
چرا اگه يه تار موي گربه تو رحم باشه ديگه خانمه باردار نميشه؟؟ نميشه عمل كنه تار موهه را در بياره؟؟

:Moteajeb!:
اینو دیگه از کجا شنیدی؟
حالا تار موی گربه چطوری رفته تو رحم که نخواد طرفو باردار کنه؟
ببین عزیزم
اگه یه جسم خارجی داخل رحم باشه ، و به داخل اند.متر نفوذ کنه ، رحم اونو با بچه اشتباه میگیره .
این همون ترفندیه که ما تو آی یو دی استفاده میکنیم . یعنی رحمو گول میزنیم که فکر کنه جنین بهش چسبیده :khaneh:

سلام خانومی
خسته نباشید
ببخشید قرص مدروکسی پرزسترون حال تهوع میاره؟؟؟؟؟؟؟؟
منظورم خیلی شدیده ها!!!!!

سلام مرسی عزیزم
حالت تهوع به این صورت خیلی نادره ولی جزو عوارضش هست . باید با پزشکت حتما مشورت کنی و بقیه احتمالات بررسی بشه.

nakisa;156743 نوشت:
حالا تار موی گربه چطوری رفته تو رحم که نخواد طرفو باردار کنه؟

سلام

شاید با چسبیدن به لابس زن یا مرد!!!

یا در هنگام زفاف و به صورت معلق در هوا یا بر مناطق نزدیکی(محل):Gig:

mkk1369;156778 نوشت:

سلام

شاید با چسبیدن به لابس زن یا مرد!!!

یا در هنگام زفاف و به صورت معلق در هوا یا بر مناطق نزدیکی(محل):gig:

حالا از کجا فهمیدن که موی گربه رفته تو رحم؟

آره عزيزم ني ني اومده تو دلم.
يه چيزي هم بگم من تاريخ آخرين شروع پريم 17 شهريور بوده و به خاطر اون تاريخ تولد ني ني رو 25 خرداد زدن. ولي من تا 4 مهر اصلا پروژه نداشتم و 4 مرداد اولين پروژه رو انجام داديم و بعد 9 مهر بود كه رفتم پيش ماما و اون حرفا رو زد و گفت دست نگه دارم،و البته همون موقع منو معاينه كرد و برا تست پاپ اسمير هم ازم نمونه گرفت. و از يه ژل شست و شو هم استفاده كرد.بعدم كه 2 روز بعدش رفتم پيش متخصص و اونم معاينم كرد وگفت نه مشكلي نيست ولي باز حدود ده روزي ما بي خيال پروژه و ني ني شديم.بعدشم كه ديدم پري عقب افتاد رفتم آزمايش و 1 آبان بود كه جواب مثبت رو گرفتم.
ولي بهداشت كه رفتم گفتن هفته 6 ام.(البته خب با شروع آخرين پري حساب كردن) ولي با توجه به اين كه من اصلا قبل از 4 مهر پروژه نداشتم خب اين كه نميشه. از يه طرف مي خوام بدونم هفته چندمم واقعا حالا تا موقع سونو رفتن؛ چون مي خوام اعمال عبادي ماه ها رو رعايت كنم و از يه طرف مي خوام بدونم كه اين معاينه داخلي و نمونه گيري برا تست پاپ مشكلي ايجاد نمي كنه؟چون من وقتي جواب آزمايشمو گرفتم كه مثبت بود و بعد رفتم پيش يه ماما تا معاينم كنه و بگه حالا با توجه به اين كه باردارم زخمو چي كار كنم و آيا درماني مي خواد يا نه، گفت اصلا ما تو دوران بارداري اجازه معاينه نداريم.
برا اون التهاب متوسط رو به شديد هم گفت چون بارداري هيچ كاري نميشه كرد. پس من چي كار كنم؟چون شما هم گفته بودي كه اين التهابه باعث پارگي زودرس كيسه آب ميشه:(
بالاخره من چي كار كنم؟

[=B Mitra]واقعا بسيار بسيار ازشما ممنونم كه وقت مي ذاريد و اين قدر با دقت به سوالامون جواب ميديد.و هزار تا صلوات هديه به شما.:Hedye:

احتمالا به خاطر اين، اين سوالو پرسيدن كه اين رايجه كه مي گن حيووناي خونگي و مخصوصا گربه تازه اونم مخصوصا موهاش مانع بارداريه. حالا اين افتاده تو دهنا و آخرش تبديل شده به اين سوال!

راستي برا دل دردم چي بگم مثلا؟ بعضي وقتا تو يه لحظه پاشدن و يا جابجا شدن يه درد خيلي كوچولويي مياد و ميره.ولي گفتم شايد حالا موردي داشته باشه و بپرسم.
بعد من هيچ گونه علامتي هنوز احساس نمي كنم. طوري نيست؟چون برا بچه اولم از همون اولش خودم فهميدم يه خبري هست و احساس مي كردم. و مثلا حتي رو موتور كه سوار بودم و از رو دست اندازا رد ميشدم كاملا احساس ميكردم مثلا يه ذره اذيت ميشدم . ولي الان موتور هم سوار ميشم و با موتور شوهرم و تازه بچمم نشسته همه جا هم ميريم ولي اصلا انگار نه انگار!:Moteajeb!:

در جستجوي درست و غلط;156881 نوشت:
راستي برا دل دردم چي بگم مثلا؟ بعضي وقتا تو يه لحظه پاشدن و يا جابجا شدن يه درد خيلي كوچولويي مياد و ميره.ولي گفتم شايد حالا موردي داشته باشه و بپرسم.
بعد من هيچ گونه علامتي هنوز احساس نمي كنم. طوري نيست؟چون برا بچه اولم از همون اولش خودم فهميدم يه خبري هست و احساس مي كردم. و مثلا حتي رو موتور كه سوار بودم و از رو دست اندازا رد ميشدم كاملا احساس ميكردم مثلا يه ذره اذيت ميشدم . ولي الان موتور هم سوار ميشم و با موتور شوهرم و تازه بچمم نشسته همه جا هم ميريم ولي اصلا انگار نه انگار!:Moteajeb!:

عزیزم
این دردای کوچولو اشکالی نداره .
نگران نباش.
ولی خب باید مواظب اون کوچولو باشی.:hamdel:

در جستجوي درست و غلط;156875 نوشت:
آره عزيزم ني ني اومده تو دلم. يه چيزي هم بگم من تاريخ آخرين شروع پريم 17 شهريور بوده و به خاطر اون تاريخ تولد ني ني رو 25 خرداد زدن. ولي من تا 4 مهر اصلا پروژه نداشتم و 4 مرداد اولين پروژه رو انجام داديم و بعد 9 مهر بود كه رفتم پيش ماما و اون حرفا رو زد و گفت دست نگه دارم،و البته همون موقع منو معاينه كرد و برا تست پاپ اسمير هم ازم نمونه گرفت. و از يه ژل شست و شو هم استفاده كرد.بعدم كه 2 روز بعدش رفتم پيش متخصص و اونم معاينم كرد وگفت نه مشكلي نيست ولي باز حدود ده روزي ما بي خيال پروژه و ني ني شديم.بعدشم كه ديدم پري عقب افتاد رفتم آزمايش و 1 آبان بود كه جواب مثبت رو گرفتم. ولي بهداشت كه رفتم گفتن هفته 6 ام.(البته خب با شروع آخرين پري حساب كردن) ولي با توجه به اين كه من اصلا قبل از 4 مهر پروژه نداشتم خب اين كه نميشه.

چرا نمیشه عزیزم؟
طبق گفته ی شما اکه دوره ی منس منظمی داشته باشی 29 شهریور تا 3 مهر محدوده ی تخمک گذاری شما میشه و این کاملا درسته و شدنی هست .اگه میخوای میتونی از این روزها مدت بارداریتو حساب کنی .
برای ما همون اولین روز آخرین منس ملاکه .و طبق این امروز شما 7 هفته و 5 روز هستین.

در جستجوي درست و غلط;156875 نوشت:
من وقتي جواب آزمايشمو گرفتم كه مثبت بود و بعد رفتم پيش يه ماما تا معاينم كنه و بگه حالا با توجه به اين كه باردارم زخمو چي كار كنم و آيا درماني مي خواد يا نه، گفت اصلا ما تو دوران بارداري اجازه معاينه نداريم. برا اون التهاب متوسط رو به شديد هم گفت چون بارداري هيچ كاري نميشه كرد. پس من چي كار كنم؟چون شما هم گفته بودي كه اين التهابه باعث پارگي زودرس كيسه آب ميشه:(

عزیزم
داروهایی که برای درمان این التهاب وجود داره جزو گروه c هستن ومصرفشون در دوران بارداری مجاز نیست.
ولی خب میشه با رعایت بهداشت تا حدودی بهترش کرد .
پیشنهاد میکنم برای کنترل بارداری که میرین دکتر یا به مرکز بهداشت مراجعه میکنین حتما این مشکلتونو همراه با جواب پاپ با ماما یا پزشک در میون بذارین .

در جستجوي درست و غلط;156876 نوشت:
احتمالا به خاطر اين، اين سوالو پرسيدن كه اين رايجه كه مي گن حيووناي خونگي و مخصوصا گربه تازه اونم مخصوصا موهاش مانع بارداريه. حالا اين افتاده تو دهنا و آخرش تبديل شده به اين سوال!

بذارین یه توضیح کوچیک راجع به این خرافه بدم .
خودتون قضاوت کنین که این قضیه از کجا به کجا رسید .

ببینین گربه ها از طریق گوشت آلوده مبتلا به انگل "توکسوپلاسما گوندی" که یه تک یاخته هست و برای انسان خطر ناکه میشن.
و این انگل از طریق مدفوع گربه دفع میشه .
و اگه مادری حالا به هر دلیلی این انگل وارد بدنش بشه باعث سقط جنین شده و یا عقب افتادگی های ذهنی و جسمی در کودکان ایجاد میکنه.

توکسوپلاسموز باعث نازایی نمیشه و زن میتونه بعد از درمان دوباره بار دار بشه .

در هر حال
خانومهایی که تو خونشون از گربه نگهداری میکنن ، به هیچ وجه به اون گوشت خام ندن و اینکه از دست زدن به اون یا نوازش کردن و ... پرهیز کنن .
اصلا بیخیال جک و جونور شین.
متشکرم.

nakisa;156994 نوشت:
خانومهایی که تو خونشون از گربه نگهداری میکنن ، به هیچ وجه به اون گوشت خام ندن و اینکه از دست زدن به اون یا نوازش کردن و ... پرهیز کنن .
اصلا بیخیال جک و جونور شین.

سلامممم

واييي برا چي بي خيال گربه؟؟

حالا من با بچم چه كار كنم؟؟؟

بندازمش تو اين سرما زير بارون بيرون خونه!!!

گربه هاي ديگه مياند اذيتش ميكنند.:Ghamgin:

گوشت خام ندممم چي بدممم.

من به گربم دست نميزنممم ولي بعضي وقتها وقتي مياد پيشم مجبورم بگيرمش بگذارمش اونطرفتر.

ميگممم خارپشت رو دستش بگذاريم مشكل داره؟؟

كبوتر چي؟؟

مرغ و خروس؟؟

ماهي؟؟

كاسكو؟؟؟

اينا همشون بچه هاي منند.:khandeh!::hamdel:

ستايش;157013 نوشت:
سلامممم

واييي برا چي بي خيال گربه؟؟

حالا من با بچم چه كار كنم؟؟؟

بندازمش تو اين سرما زير بارون بيرون خونه!!!

گربه هاي ديگه مياند اذيتش ميكنند.:Ghamgin:

گوشت خام ندممم چي بدممم.

من به گربم دست نميزنممم ولي بعضي وقتها وقتي مياد پيشم مجبورم بگيرمش بگذارمش اونطرفتر.

ميگممم خارپشت رو دستش بگذاريم مشكل داره؟؟

كبوتر چي؟؟

مرغ و خروس؟؟

ماهي؟؟

كاسكو؟؟؟

اينا همشون بچه هاي منند.:khandeh!::hamdel:

این جک و جونورا چیه دور و بر خودت جمع کردی ؟
در مورد کاسکو و پرنده ها که برات پست گذاشتم .
گربه که خیلی خطر ناکه .

تو که این همه بچه داری دیگه بچه ادم میخوای چیکار؟:Nishkhand:

سلام. کاسکو نازه!
تازه بچه آدم که بیاد می تونه باهاش حرف بزنه!!!:ok:
ولی گربه، فکر کنم برای بچه هم بده! نه؟

nakisa;156991 نوشت:
چرا نمیشه عزیزم؟
طبق گفته ی شما اکه دوره ی منس منظمی داشته باشی 29 شهریور تا 3 مهر محدوده ی تخمک گذاری شما میشه و این کاملا درسته و شدنی هست .اگه میخوای میتونی از این روزها مدت بارداریتو حساب کنی .
برای ما همون اولین روز آخرین منس ملاکه .و طبق این امروز شما 7 هفته و 5 روز هستین.

خب منم دقيقا تو دوره تخمك گذاري پروژه نداشتم ديگه!به خاطر همين پرسيدم. يعني من اولين پروژم تو 5 مهر بوده كه خودش كه 2 روز بعد تخمك گذاريمه و تازه بعدشم تا ... به محل اصليش برسه و تشكيل ني ني رو بده، خب فك كنم يكي دو روز طول ميكشه ديگه.
حالا چه جوري شده رو نمي دونم! ولي من يعني مثلا از 5 مهر حساب كنم؟
بهداشتو هم تا حد زياد سعي مي كنم رعايت كنم.
يك دنيا ممنونم از شما.:hamdel::Mohabbat:

در جستجوي درست و غلط;157044 نوشت:
خب منم دقيقا تو دوره تخمك گذاري پروژه نداشتم ديگه!به خاطر همين پرسيدم. يعني من اولين پروژم تو 5 مهر بوده كه خودش كه 2 روز بعد تخمك گذاريمه و تازه بعدشم تا ... به محل اصليش برسه و تشكيل ني ني رو بده، خب فك كنم يكي دو روز طول ميكشه ديگه.
حالا چه جوري شده رو نمي دونم! ولي من يعني مثلا از 5 مهر حساب كنم؟
بهداشتو هم تا حد زياد سعي مي كنم رعايت كنم.
يك دنيا ممنونم از شما.:hamdel::Mohabbat:

عزیزم
حالا یکی دو روز این طرف تر یا اونطرف تر فرقی نمیکنه .ما یه محدوده ای رو در نظر میگیریم.
وحی منزل نیستش که.
آزه عزیزم شما همونو در نظر بگیر.

خواهش میکنم قابلی نداشت.:ok:

سلاممم

نكيسا جونممم مريضي نكنه!!!؟؟؟

اين شكلك رو برا چي زدي؟!؟

ميگماااا

يه سوال ديگه

ميشه قبل از زايمان فهميد كه مثلا دور سره بچه چقدره و ميتونه طبيعي و بدون پاره كردن....به دنيا بياد يا نه؟؟؟

20 صلوات تقديم بهت.:hamdel:

ستايش;157373 نوشت:
سلاممم

نكيسا جونممم مريضي نكنه!!!؟؟؟

اين شكلك رو برا چي زدي؟!؟

ميگماااا

يه سوال ديگه

ميشه قبل از زايمان فهميد كه مثلا دور سره بچه چقدره و ميتونه طبيعي و بدون پاره كردن....به دنيا بياد يا نه؟؟؟

20 صلوات تقديم بهت.:hamdel:

سلام عزیزم:hamdel:

دیروز مریض بودم
امروز یادم رفت عوضش کنم . مرسی که به فکرمی قربونت برم .:Mohabbat:
امروز خوبم . عالی

جواب سوال اول بلی با سونو گرافی دور سر رو اندازه میگیرن.

جواب سوال دوم پاره کردن چی؟

اگه منظورت پاره کردن پرینه هست باید بگم که بستگی یه قوام پرینه داره اکه پرینه نرم باشه حتی اگه زایمان اول هم باشه ، احتیاجی به اپی نسیت ولی اگه سفت باشه حتی اگه دومین بچشم باشه ممکنه به اپی نیاز داشته باشه .
به اندازه ی بچه هم بستگی داره.

سلامممم

صبح شنبه ي همگي بخير.

يه سوال ديگه داشتممم نكيسا جان::Mohabbat:

تو ماه اخر اگه شربت زعفران بخورند باعث سقط ميشه يا اينكه بچه زودتر به دنيا مياد؟؟

يه چيز ديگه.

تو ماه اخر بچه بايد تو هرساعت چند بار تكون بخوره؟؟

ستايش;157899 نوشت:
سلامممم

صبح شنبه ي همگي بخير.

يه سوال ديگه داشتممم نكيسا جان::mohabbat:

تو ماه اخر اگه شربت زعفران بخورند باعث سقط ميشه يا اينكه بچه زودتر به دنيا مياد؟؟

يه چيز ديگه.

تو ماه اخر بچه بايد تو هرساعت چند بار تكون بخوره؟؟

سلام
صبح شما هم بخیر

تو ماه آخر سقط معنی نداره و میشه همون زایمان زودرس.
اگه منظورت مردن بچه هست که باید بگم زعفرون بچه رو نمیکشه .
در مورد زایمان زودرس بعد از خوردن شربت زعفرنو چیزی نشنیدم عزیزم.

در مورد سوال دوم
حرکات جنین در زمانها و موقعیت های مختلف فرق میکنه ولی برای آگاه شدن از سلامت جنین کار زیر رو باید انجام بدین:

در ماه اخر بارداری حدود 20 دقیقه تا نیم ساعت بعد از خوردن غذا مثل ناهار یا خوردن غذای شیرین مثل شربت یا کمپوت یا ... مارد به پهلوی چپ میخوابه و حدود 20 دقیقه حرکات بچه رو کنترل میکنه .
اگه تو این مدت بچه دو بار یا بیشتر تکون خورد طبیعیه ولی اگه این کارو نکرد باید به پزشک یا ماما مراجعه کنید .

سلام
در مورد تست سرطان دهانه رحم میشه توضیح بدید.
اونی که از مخاط دهانه رحم نمونه میگیرن و 3 سال پشت سر همه و بعد 3 سال یکبار تجدید میشه.
ممنون

سلام
خانم نکیسا خوردن قرص های اعصاب در دوران بارداری رو جنین تاثیر داره؟

مسیحا;158292 نوشت:
سلام

در مورد تست سرطان دهانه رحم میشه توضیح بدید.
اونی که از مخاط دهانه رحم نمونه میگیرن و 3 سال پشت سر همه و بعد 3 سال یکبار تجدید میشه.
ممنون

سلام عزیزم
تست سرطان دهانه ی رحم یا پاپ اسمیر یه ازمایشه که با نمونه گیری از مخاط سرویکس (دهانه ی رحم ) و بررسی پاتولوژی رو اون سلامت دهانه ی رحم از نظر بدخیمی مورد بررسی قرار میگیره .
یه سری شرایط داره که اگه اونا رعایت بشه جواب دقیق تری بدست میاد .

پرهیز از رابطه جنسی، شستشوی واژن و استفاده از کرم‌های واژینال 48 ساعت قبل از انجام آزمایش.
اگه هنگام آزمایش، دچار عفونت بودید، یا تعداد سلول کافی در آزمایش اول به دست نیامده باشه، ممکنه که مجبور باشین از رو دوباره تکرار کنین .که البته تو جواب پاپ این مساله نوشته شده هست که نمونه خوب نبوده .

روش نمونه گیری به این شکله که

با اسپکولوم، دهانه دستگاه تناسلی رو باز می کنن تا بتونن دهانه ی رحم رو ببینن. بعد با یک نمونه‌گیر(اسپچولا) و یه سوآپ پنبه ای سلول ‌های دهانه رحم رو جمع ‌آوری کرده و روی لام فیکس میکنن .این نمونه رو به بیمار میدن تا ببره پاتولوژی.

اصلا ترس نداره و دردناک نیست:Narahat az:

البته یه مراکز حمایت از بیماران سرطانی هست که به صورت رایگان این کار رو انجام میدن .
مثل انجمن حمایت از بیماران سرطانی بابل :hamdel: که علاوه بر پاپ اسمیر برای سرطان سینه و همینطور سرطان پروستات در اقایون هم معیناتی به صورت رایگان انجام میدن .

soudabe;159219 نوشت:
سلام
خانم نکیسا خوردن قرص های اعصاب در دوران بارداری رو جنین تاثیر داره؟

سلام عزیزم این مطب رو یکی از متخصصین زنان گفته :

بهناز نوري متخصص زنان، زايمان و نازايي

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]مصرف هر نوع داروي اعصاب و روان به خصوص داروهاي گروه d براي زنان باردار خطرناك است.

مصرف داروهاي گروه d اعصاب و روان در 3 ماهه اول بارداري براي جنين مضر است.

مصرف داروهايي از جمله ليتيم كه براي اعصاب تجويز مي شود عوارضي همچون شكاف كام، جمجمه و صورت را به همراه دارد.

در صورتي كه افسردگي در زنان باردار به حدي باشد كه احتمال لطمه خوردن به مادر وجود داشته باشد بايد زير نظر روانپزشك، نوع دارو را تغيير دهد در غير اين صورت تنها راه درمان سقط جنين خواهد بود.
[/]
[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] استفاده از هر نوع داروي آرامبخش، ضد افسردگي و ضد اضطراب در دوران بارداري و شيردهي خطرناك است.

استفاده از داروهاي اعصاب در سه ماهه اول بارداري كه جنين در حال شكل گيري است سبب بروز نقس هاي مادرزادي مي شود.

مصرف داروهاي اعصاب در زنان باردار ناهنجاري هايي از جمله كري، كوري، عقب ماندگي ذهني، مونگوليسم و ناراحتي هاي قلبي در جنين را به همراه دارد.

داروهايي كه علامت تراتوژن روي آنها باشد براي جنين مانند سم عمل مي كنند و در اين شرايط بايد خانواده كمك كرده و با ايجاد آرامش و تحريك عواطف مادرانه و تشويق فرد به ورزش كردن حتي الامكان از مصرف دارو به وسيله مادر جلوگيري كنند.

در صورتي كه قطع دارو براي زن باردار خطراتي ازجمله خود زني و يا خودكشي را به وجود آورد بهتر است روانپزشك دوز دارو و يا نوع آن را تغيير دهد و اگر بازهم خطري مادر يا جنين را تهديد نمايد تنها راه درمان سقط درماني يا همان سقط جنين خواهد بود. [/]

من یه توضیحی راجع به دارو ها و مصرفشون بدم :
در باره ی مصرف دارو ها در دوران بارداری و شیر دهی اومدن دارئ ها رو گروهبندی کردن .
گروه A. B.C.D.X
که هر کدوم قوانین خاص خودشونو دارن .

A و b؛ مصرف داروهاي اين گروه‌ها با توجه به اطلاعات موجود در دوران بارداري مجاز اعلام شده است.

C؛ داروهاي اين گروه با احتياط فراوان و فقط در صورت ضرورت مي‌توانند مصرف شوند.

D؛ مصرف داروهاي اين گروه در دوران بارداري غيرمجاز است، مگر در شرايط ويژه و آن هم با حداقل دوره مصرف.

X؛ داروهاي گروه ايكس به هيچ عنوان نبايد در دوران بارداري مصرف شوند.

داروهاي معروف گروه ايكس كه براي دريافت آن‌ها مراجعه بيشتري به داروخانه مي‌شود، عبارتند از: لووستاتين، همه داروهاي هورموني (مثل استروژن، دانازول، پروژسترون، كلوميفن، متيل تستوسترون و ..) وارفارين، ايزوتريتينوئين، فلورازپام، ديدروارگوتامين و ارگوتامين سي

بعضي داروهاي گروه d نيز عبارتند از:

آمي تريپتيلين، آ اس آ، آتنولول، بلادونا، كاربامازپين، كاپتوپريل، كلر ديازپوكسايد، كليدينيوم سي، ديازپام، داكسي سيكلين، كدئين، ايبوبروفن، ايمي پيرامين، ايندومتاسين، اينسولين، ليتيوم كربنات، متي مازول، مولتي ويتامين تراپيوتيك، ناپروكسن، نورتريپتيلن، اكسازپام، فنوباربيتال، فني توئين، اسپيرونولاكتون، تتراسايكلين، الپروآت سديم، ويتامين آ و آ + د و د‌٣.

در اخر اینم اضافه کنم که حتی مصرف ادولت کلد یا همون سرماخوردگی بزرگسالان و هر آنتی بیوتیکی باید با نظر پزشک انجام بشه .

و اینکه اگه باردار هستین حتما هنگام مراجعه به پزشک این قضیه رو به دکترتون یاداوری کنید.

عرض سلام خدمت خانم دکتر عزیز :hamdel::Gol:
ببخشید خانم دکتر ابجی من حامله است میگن 35 هفته فکر کنم یا 38 هفته بعدش میگن بچش وزنش خیلی کمه و اصلا حرکت نمیکنه فقط گاهی خودشو جمع میکنه دلیلش چیه؟
چیکار کنه که بچه تواین دوسه هفته ی باقیمانده جون بگیره و کمبود وزن بچه دلیلش میتونه عقب ماندگی ذهنی باشه؟
تکون نخوردن بچه طبیعیه؟بچه چقد باید تکون بخوره.....چقد سوال دارم من......
فعلا کافیه ادامه در قسمت بعد ان شالله ممنونم از پاسخگوییتون.

سلام عزیزم:Gol:
در مورد حرکت بچه تو چند تا پست قبلی کامل توضیح دادم.
حرکات جنین در زمانها و موقعیت های مختلف فرق میکنه ولی برای آگاه شدن از سلامت جنین کار زیر رو باید انجام بدین:

در ماه اخر بارداری حدود 20 دقیقه تا نیم ساعت بعد از خوردن غذا مثل ناهار یا خوردن غذای شیرین مثل شربت یا کمپوت یا ... مارد به پهلوی چپ میخوابه و حدود 20 دقیقه حرکات بچه رو کنترل میکنه .
اگه تو این مدت بچه دو بار یا بیشتر تکون خورد طبیعیه ولی اگه این کارو نکرد باید به پزشک یا ماما مراجعه کنید .

در مورد سوال اولت باید مشخص کنی که بچه دقیقا چند وقتشه وزنش کمه یعنی چقدره؟
مکمل های پیشنهادی در هفته های اخر مولتی ویتامین و امگا 3 . کلسیم منیزیم روی هست .

باسلام.
سن یایسگی رو میشه عقب انداخت؟

سلام به همه بانوان پاکدامن و مومن اسک دین
امیدوارم بنده رو ببخشید و امیدوارم هدف از گذاشتن این مطلب جسارت نباشه فقط فکر کردم شاید جای این مطلب اینجاست

عوارض خود ارضایی دختران

یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد:« ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضایتمندی جنسی درزندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»
معصومه حیدری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»
وی ادامه داد:«در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟
واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند.»
این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»
این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»
همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راه های پیشنهادی به جوانان پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»
منبع: سایت پزشکی

نکات جالبی برای زوج های جوان درباره باروری و ناباروری!

زن و شوهر های جوان زیادی هستند که گرچه خواهان بچه هستند ولی با اینکه چند سال از ازدواج آنان گذشته ولی هنوز صاحب فرزند نشده اند . نکته عجیب این است که بدون آنکه به پزشک مراجعه کنند امید دارند که بارداری صورت گیرد و صاحب فرزند شوند در مطلب زیر نکاتی را مطرح می کنیم که هر زوج تازه ازدواج کرده ای باید بدانند.

۱- باردار شدن سهل است.
خیر اینطور نیست شانس حاملگی در یک زوج بارور تنـها ۲۵% در هر ماه است.

۲- اگر بطور مرتب مقاربت داشته باشیم حاملگی رخ میدهد.

خیر برنامه ریزی زمانی در امر بارداری بسیار مهم است. اسپرم قادر است ۵-۳ روز درون بدن زن زنده باقی بماند.
بهترین زمان مقاربت هنگام تخمک گذاری زن میباشد (معمولا ۱۲ تا ۱۵ روز پیش از آغاز قاعدگی بعدی). توصیه میشود که این آمیزش جنسی یک روز درمیان صورت گیرد.

۳- آیا ناباروری مشکل زنان است.
ثابت گردیده ۳۵% زنان ، ۳۵% مردان،۲۰% هر دو و ۱۰% عوامل ناشناخته، عامل ناباروری میباشند.

۴- ناباروری به مرور زمان رفع میگردد.
خیر ناباروری یک نارسایی سیستم تولید مثلی بوده و نیاز به درمان پزشکی دارد.

۵- ناباروری یک اختلال روانشناختی است.
خیر اینگونه نیست که با القاء ذهنی بتوان ناباروری را درمان کرد.

۶- ناباروری یک اختلال نادر است.
خیر از هر ۷ زوج یکی مشکل ناباروری دارند. اما با پیشرفت علم درمان ۸۰ تا ۹۰ درصد این زوجها موفقیت آمیز بوده و میتوانند صاحب فرزند شوند.

۷- سن و ناباروری ارتباط چندانی با هم ندارند.
خیر اوج قدرت باروری زن در سن ۲۰ سالگی میباشد که این وضعیت تا سن ۳۰ سالگی تقریبا ثابت می ماند. اما از ۳۵ سالگی به بعد قدرت باروری زن با سرعت بیشتری کاهش می یابد.
یک زن ۲۵ ساله که رابطه جنسی غیر محافظت شده دارد در ظرف یک سال ۸۶% شانس حاملگی دارد. این شانس در سن ۳۵ سالگی به ۵۲% و در سنین ۴۰ تا ۴۵ سال به ۵۰ تا100 درصد کاهش می یابد.
احتمال ناباروری، افزایش نواقص ژنتیکی در نوزاد و عوارض بارداری پس از سن ۳۵ سالگی در زنان و سن ۵۰ سالگی در مردان افزایش می یابد.

۸- بلافاصله پس از قطع قرصهای ضد بارداری حاملگی روی میدهد.
خیر پس از قطع مصرف اینگونه قرصها ۱ تا ۶ ماه (بطور متوسط ۳ ماه) طول میکشد تا زن قدرت باروری خود را باز یابد.

۹- چنانچه زوجی پس از چند ماه موفق نشدند بچه دار شوند نابارور تلقی میگردند.
خیر زوجی نابارور تلقی میگردند که پس از یک سال تلاش زن باردار نشده باشد.بنابراین چنانچه تا یکسال نزدیکی جنسی (بدون پیشگیری و به قصد تولید مثل) موفق به بچه دار شدن نشدید نگران نشوید اما پس از یکسال به پزشک مراجعه کنید.

۱۰- اگر نخستین فرزند براحتی متولد شده باشد احتمال ناباروری در زوج منتفی میگردد.
خیر بسیاری از زوجین پس از متولد شدن نخستین فرزندشان دچار مشکلات ناباروری میگردند.

چند نکته مهم در رابطه با حاملگی:

۱- اگر تصمیم دارید صاحب فرزند شوید حین مقاربت از مواد لغزنده کننده (حتی محلول در آب) و یا بزاق دهان استفاده نکنید. زیرا که این دو موجب کشته شدن اسپرم میشوند.

۲- برای باردار شدن زن، رسیدن به مرحله ارگاسم (اوج لذت جنسی) در مردان ضروری اما برای زنان غیر ضروری ست.

۳-کشیدن سیگار جنبندگی و تحرک اسپرمها را کاهش میدهد-مصرف الکل از کیفیت و کمیت اسپرم میکاهد-مصرف مواد مخدر شمار و کیفیت اسپرمها را تا ۵۰ درصد کاهش میدهد-بنابراین مردانی که قصد دارند پدر شوند حداقل از ۶ ماه قبل از حاملگی همسرشان می بایست از استعمال سیگار، الکل، هر گونه مواد مخدر و کافئین جدا خودداری کنند. همچنین مردان باید رژیم غذایی و تناسب اندام خود را بهبود بخشیده و از مصرف هر گونه دارو (مگر به تجویز پزشک) خودداری کنند. همچنین مردان باید سعی کنند کمتر در معرض محیطهای آلوده به مواد سمی قرار گیرند. وان آب داغ، جکوزی و سونایی که بیش از ۳۰ دقیقه بطول انجامد بطور موقت تولید اسپرم را کاهش میدهد. مصرف ویتامین E و روی تولید اسپرم را افزایش میدهد.

۴- زنان نیز میبایست شدیدا از سیگار، مشروبات الکلی، کافئین و هر گونه مواد مخدر حداقل از ۶ ماه پیش از باردار شدن اجتناب کنند. تناسب اندام در زنان از اهمیت بیشتری برخوردار است اضافه وزن و یا کاهش وزن در کیفیت زایمان تاثیر گذار است. زنان می بایست در رژیم غذایی خود حتما کلسیم، فولیک اسید، روی، آهن و ویتامینها را بگنجانند و از مصرف غذاهای دریایی خودداری کنند (به علت تجمع جیوه در بدن آبزیان). زنان پیش از حاملگی میبایست تست پاپ اسمیر و معاینات لگنی را انجام دهند. همچنین باید از سلامتی دندانهای خود اطمینان یابند.

۵- پیش از بارداری زن و مرد هر دو می بایست از سلامتی جسمی و روانی برخوردار باشند. نباید به هیچ یک از بیماریهای منتقله از راه جنسی مبتلا باشند. و حتما مشاوره ژنتیکی را انجام داده باشند.

۶- توصیه میگردد زنان پیش از بارداری واکسن سرخک وسرخجه، آبله مرغان، یادآور کزاز-دیفتری و هپاتیت B را بزنند. فاصله واکسیناسیون و حاملگی باید حداقل ۳ ماه باشد.

۷-با آزمایش ادرار و تعیین سطح hCG خون میتوانید از باردار بودن خود مطمئن گردید. تست حاملگی ادرار پس از دو هفته (۱۰ تا ۱۴ روز) از لقاح قابل انجام است. تست حاملگی از طریق خون نیز میسر است. تست خون دقیق تر بوده و پس از گذشت ۷ تا ۱۲ روز حاملگی قابل تشخیص است.

۸- زنانی که از فشار خون بالا، دیابت و صرع رنج میبرند میبایست زیر نظر پزشک اقدام به بارداری کنند.

۹-فاصله زمانی میان دو زایمان حداقل باید ۳ سال باشد.

۱۰-چنانچه قصد دارید صاحب فرزند شوید حداقل از ۶ ماه قبل خود را آماده کرده و برای این امر سرنوشت ساز برنامه ریزی کنید. حتما از ۶ ماه قبل و تا بدنیا آمدن فرزندتان تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان قرار گیرید

دیروز یکی از دوستام یه ماجرایی رو از یه دوست مشترک تعریف کرد که کلی منو به هم ریخت .
دختر فوق العاده خوب و زیبا و مهربونی بود و از ازدواجش با یه پسر خوب و تحصیل کرده ُ همه خوشحال شده بودن .

چند ماه از ازدواجشون نگذشته بود که دختره متوجه رفتارهای عجیب شوهرش میشه ولی زیاد جدی نمیگیره تا اینکه یه روز با صورت کبود میره پیش روانشناس و وقتی از حال و روز شوهرش میگه . روانشناس میگه :

خانوم همسرتون بیماری روانی داره ( اسکیزوفرنی )

دختره داشت دیوونه میشد.

یه راست رفت خونه ی مادر شوهرشو این قضیه رو باهاش در میون گذاشت و در کمال ناباوری متوجه شد کا تمام خانواده از این موضوع خبر دارن و وقیحانه تر از این قضیه اینه که مادر شوهره در جواب چرای دختره میگه :

نمیخواستم پسرم آرزو به دل باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اکثر بیماران روانی ظاهر عادی دارن و در چند بار برخورد معمولی نمیشه تشخیص داد که مشکل دارن . بنابراین خواهش میکنم قبل از ازدواج مشاوره روانی رو تجربه کنین تا یک عمر پشیمون نشین .

سلامممم

عيد همگي مبارك

نكيسا جا دو تا سوال.

يه جا خوندممم نوشته بود كامپيوتر اشعه داره!!!ميخواستم ببينم صحت داره يا نه.

من موبايل رو شنيده بودمم كه اگه تو دوران بارداري زياد ازش استفاده بشه براي جنين دچار مشكل ميكنه(مثل تشكيل نشدن قلب.) و كامپيوتر رو نميدونم!!

يه سوال ديگه.

از كجا بفهميم چه ماهي هايي جيوه داره؟؟(چون خوندم جيوه خيلي برا بچه ضررداره از اون طرف هم ماهي خيلي مفيده.)

راستي نگفتي چه مواد غذايي باعث رشد مغزي و زيبايي و حسن خلق كودك ميشه.

سلام
ببخشيد نكيسا جان مي خواستم بپرسم:
1.حج رفتن تو دوران بارداري مشكلي ايجاد ميب كنه؟ من اسمم از دانشگاه دراومده ولي نمي دونم ميشه چون باردارم برم يا نه؟
2.من پيش يه متخصص كه خيلي سرش شلوغ بود و خيلي هم بي حوصله رفتم كه جواب پاپ و آزمايشاي اوليه بارداري و ... رو نشونش بدم و گفتم پيش يه متخصص ديگه هم رفته باشم ولي اولا به جواب آزمايشام كه اصلا نگاه نكرد و همين كه جواب پاپ رو ديد و گفتم باردارم با عصبانيت گفت نبايد باردار مي شدي و بچه سقط ميشه و نمي مونه و اصلا معلوم نيست كامل تشكيل شده باشه و فقط برو سونو ببين اصلا سالمه يا نه و گفت تا پايان دوره بارداري هيچ نزديكي نبايد داشته باشي و هميشه هم حواست باشه كه احتمال سقطت بالاست.
حالا من مي خواستم بدونم يعني فقط برا همون التهاب متوسط كه تو جواب پاپم بود اين همه مشكل سقط دارم؟ و بعد از اون جايي كه خب هر چي سونو آدم كمتر بره، واقعا اين سونو رو برم يا نه؟ بعد صداي قلب بچه رو و اين كه سالمه رو از كي ميشه فهميد و بهداشت از چندماهگي صداي قلبو گوش ميده؟(يادم رفته كه تو بارداري قبلي از كي بود و بهداشت هم نوبت بعديمو دي ماه زده)
بعد واقعا اصلا نبايد تو اين دوره نزديكي داشته باشم؟ و بعد خطر سقط تا كي هست؟ يعني تا چه ماهي؟ و بعد آدم خودش متوجه سقط ميشه ديگه؟
بعد من سعي مي كنم حسابي بهداشتو رعايت كنم بازم اين التهابه تا اين حدمشكل سازه؟
ممنونم كه بااين همه حوصله جواب اين همه سوالمو ميديد.:Hedye:

سلامممم خانممم دكتر

خوبي الحمدالله...

چي شده سرت شلوغه ما رو تحويل نميگيري .:Gig:

يه سوال

اندازه رحم اگر بزرگتر از حالت طبيعي باشه ميتونه براي مادر و بچه خطر ساز باشه؟؟؟؟

علي يارت.:Gol:

با سلام و احترام

و تشكر و قدرداني از تلاش هاي سركار نكيساي عزيز :Gol:

ميخواستم بدونم آيا ميشه براي تشخيص توده ي سينه به راديولوژي بسنده كرد؟

ماموگرافي در چه زمان هايي ضرورت داره انجام بشه؟

با تشكر

در پناه حضرت ولي عصر ارواحنا له الفداه موفق باشيد :Gol::Gol::Gol:

سلام
ممنون از سرکار نکیسای عزیز بایت پاسخگویی خوبتون.
ورزشهایی وجود داره که خانم را برای زایمان طبیعی آماده میکنه.
میخواهم راهنماییم کنید و اگر منبعی برای اون وجود داره بفرمایید.
اواخر افراد زیادی دچار مشکلات حین زایمانهای طبیعی شده اند که بنده را شدیدا به فکر انداخته،از پزشکی شنیدم که پیدا کردن آمادگی جسمی برای داشتن زایمان طبیعی خوب و حتی بدون درد خیلی موثر است.

سلام
برادر زاده من کلاس چهارم هستش و مامانش از کسی شنیده دخترا وقتی پریود میشن قدشون دیگه رشد نمیکنه الان خیلی نگرانه و فکر میکنه دخترش اگه پریود شه قدش رشد نمیکنه و کوتاه می مونه، واقعا پریود شدن جلو شد و می گیره؟:Gol:

سلاممم نكيسا جان ممنون بابت پاسخ خصوصيت.

خيلي لطف ميكني.

يه سوال ديگه

اون تاريخي كه سونوگرافيي براي عمر جنين مشخص ميكنه از كي هست؟؟

از وقتي كه جنين تشكيل ميشه يا از اولين روز اخرين پريود؟؟

پيشاپيش ممنون.:Mohabbat:

سلام به دوستای خوبم

غیبت این چند روزه به خاطر برگشتن پدر و مادرم از حج بود. و امروز اولین روزه که اومدم سر کار سعی میکنم تا یکی دو روز آینده جواب سوالاتونو بدم .

مرسی بابت اظهار لطفتون. :Gol:

ستايش;162405 نوشت:
ون تاريخي كه سونوگرافيي براي عمر جنين مشخص ميكنه از كي هست؟؟ از وقتي كه جنين تشكيل ميشه يا از اولين روز اخرين پريود؟؟

ستایش عزیز
سرکار نکیسا برای من یک توضیحی در پستهای قبل دادن ،به نظرم بتونه به سوالتون پاسخ بده.

ستايش;161065 نوشت:

يه جا خوندممم نوشته بود كامپيوتر اشعه داره!!!ميخواستم ببينم صحت داره يا نه.

من موبايل رو شنيده بودمم كه اگه تو دوران بارداري زياد ازش استفاده بشه براي جنين دچار مشكل ميكنه(مثل تشكيل نشدن قلب.) و كامپيوتر رو نميدونم!

هنوز ضرر مشخصی تو کتابها نوشته نشده ولی اینکه در آینده چی ثابت بشه٬ معلوم نیست.

البته من جایی نخوندم
اگه دوستان اطلاع جدیدی در دست دارن بفرمایند.

ستايش;161065 نوشت:
از كجا بفهميم چه ماهي هايي جيوه داره؟؟(چون خوندم جيوه خيلي برا بچه ضررداره از اون طرف هم ماهي خيلي مفيده.)

تقريباً در همه ماهي‌ها مقدار بسيار کمي جيوه وجود داره، ولي براي بيشتر افراد جامعه، در رابطه با مصرف ماهي مشکلي وجود نداره.

معمولا ماهی هایی که برای مسلمونها حرامه یعنی اونایی که فلس ندارن جیوه ی بالایی دارن .
ماهی تن هم میگن کم مصرف کنین بهتره .

معمولا ماهی هایی که ما مصرف میکنیم و میگو هم جیوه ی زیاد ندارن.
ماهی های کوچیکتر (سن کمتر)جیوه ی کمتری دارن و ماهی های با طول عمر بیشتر توسط خانومهای باردار مصرف نشه بهتره .

با همهی اینها ماهی مفیده و هفته ای دو بار برای مادر باردار توصیه میشه :Cheshmak:

در جستجوي درست و غلط;161117 نوشت:
1.حج رفتن تو دوران بارداري مشكلي ايجاد ميب كنه؟ من اسمم از دانشگاه دراومده ولي نمي دونم ميشه چون باردارم برم يا نه؟

این یه مطلب کامل و جامع از سفر در دوران بارداریه که دوست خوبم ثمینه تو وبلاگش با منابع گذاشته

http://bardary.blogfa.com/post-386.aspx

در جستجوي درست و غلط;161117 نوشت:
من پيش يه متخصص كه خيلي سرش شلوغ بود و خيلي هم بي حوصله رفتم كه جواب پاپ و آزمايشاي اوليه بارداري و ... رو نشونش بدم و گفتم پيش يه متخصص ديگه هم رفته باشم ولي اولا به جواب آزمايشام كه اصلا نگاه نكرد و همين كه جواب پاپ رو ديد و گفتم باردارم با عصبانيت گفت نبايد باردار مي شدي و بچه سقط ميشه و نمي مونه و اصلا معلوم نيست كامل تشكيل شده باشه و فقط برو سونو ببين اصلا سالمه يا نه و گفت تا پايان دوره بارداري هيچ نزديكي نبايد داشته باشي و هميشه هم حواست باشه كه احتمال سقطت بالاست. حالا من مي خواستم بدونم يعني فقط برا همون التهاب متوسط كه تو جواب پاپم بود اين همه مشكل سقط دارم؟ و بعد از اون جايي كه خب هر چي سونو آدم كمتر بره، واقعا اين سونو رو برم يا نه؟ بعد صداي قلب بچه رو و اين كه سالمه رو از كي ميشه فهميد و بهداشت از چندماهگي صداي قلبو گوش ميده؟(يادم رفته كه تو بارداري قبلي از كي بود و بهداشت هم نوبت بعديمو دي ماه زده) بعد واقعا اصلا نبايد تو اين دوره نزديكي داشته باشم؟ و بعد خطر سقط تا كي هست؟ يعني تا چه ماهي؟ و بعد آدم خودش متوجه سقط ميشه ديگه؟ بعد من سعي مي كنم حسابي بهداشتو رعايت كنم بازم اين التهابه تا اين حدمشكل سازه؟

ببین عزیزم من یه بارم بهت گفتم که باید به یه پزشک اعتماد کنی و خودتو بهش بسپاری . اینکه پیش چندتا پزشک بری مشکلی رو جز اینکه بیشتر سردر گم بشی حل نمیکنه .

منم چون معاینت نکردم نمیتونم جواب قطعی بدم .

حالا این به عهده ی خودته که حرف یکیشونو انتخاب کنی .
به نظر من بدترین حالتو انتخاب کن که خدای نکرده پشیمون نشی.
موفق باشی:Gol:

آذر بانو;162131 نوشت:
با سلام و احترام

و تشكر و قدرداني از تلاش هاي سركار نكيساي عزيز :gol:

ميخواستم بدونم آيا ميشه براي تشخيص توده ي سينه به راديولوژي بسنده كرد؟
ماموگرافي در چه زمان هايي ضرورت داره انجام بشه؟

سلام عزیزم
مرسی
مامو گرافی یکی از شاخه های رادیوگرافیه که با اشعه ایکس از بافت نرم سینه عکسبرداری میشه

مامو گرافی رو در موارد زیر انجام میدن

• ارزیابی بیمارانی که توده پستان مشکوک دارند.
  • پیگیری سرطان پستان درمان شده با برداشتن قسمتی از پستان و رادیوتراپی.
  • پیگیری پستان مقابل در فردی که یک پستان به خاطر سرطان برداشته شده است.
  • برای بیماریابی زنان بالای 40 سال از نظر سرطان پستان. که این مورد غربالگری هست و همه ی خانومها باید این کار رو انجام بدن مثل پاپ اسمیر
البته ماموگرافی تنها روش تشخیصی نیست . سونوگرافی و ام آر آی هم روشهای دیگه ای هستن که برای موارد خاص ازشون استفاده میشه

نقل قول:
ستایش عزیز
سرکار نکیسا برای من یک توضیحی در پستهای قبل دادن ،به نظرم بتونه به سوالتون پاسخ بده.

سلاممم

ممنون از نكيساي عزيزممم

ماشاالله سوالها زياد است.

ادم نميدونه چه سوالي پرسيده شده

از اون طرف هم كه نميشه 246 تا پست رو خوند تا فهميد چه سوالي پرسيده شده و جوابش چيه.

كاش ميشد يه فكري كرد.

مثلا سوالها و ادرس جوابها تو پست اول ميومد.

البته وقت زيادي ميگيره و نكيسا جان فكر نكنمم وقتش رو داشته باشند.

مسيحا جان لااقل جوابم رو اگه حضور ذهن داشتي ميگفتي ابجي.

حق نگهدارتون.

ستایش عزیز
من اصطلاحات درست در ذهنم نیست.
پرسیده بودم از چه طریقی میتونیم تشخیص جنسیت در همون اوایل بدهیم؟گفته بودن که جنسیت را نمیشه تشخیص داد اما از طریق آزمایش خون میشه از همون روزهای اول تشخیص حاملگی راداد و در مورد زمان و ساعت دقیق حاملگی گفته بودن که توی مراکز ناباروری دستگاهایی هست که میشه حتی تا سن جنین به اندازه چند ساعت را تشخیص داد.
عرض کردم من شنیدم میشه جنسیت را تشخیص داد از همون اوایل گفتن اگر این روش باشه هنوز تو ایران رایج نشده.
سونو گرافی محدوده هفته را نشان میدهد و زمان دقیق را نمیگوید و دکتر بنا به زمان آخرین پریود و تشخیص سونوگرافی محدوده را مشخص میکنند.
نمیدونم جوابتون توی سوال من بوده یا نه.

آیا می شود تشخیص داد دختری چند بار نزدیکی داشته؟چگونه و با چه آزمایشی میشه فهمید؟آیا تغییری در رحم دختر ایجاد میشود؟
با تشکر

gmc;163411 نوشت:
آیا می شود تشخیص داد دختری چند بار نزدیکی داشته؟چگونه و با چه آزمایشی میشه فهمید؟آیا تغییری در رحم دختر ایجاد میشود؟
با تشکر

سلام به دوست جدید و ممنون از عضو شدنتون تو این سایت .
تقریبا مشه گفت تشخیصش شدنیه .
با معاینه بالینی .
دختر یا زنی که دفعات مقاربت بالایی داشته باشه فرم واژن تا حدودی با دختر باکره تفاوت داره و قابل تشخیصه .
اما تعداد دقیق دفعات قابل تشخیص نیست .
البته پارگی هایمن هم کاملا مقاربت رو اثبات میکنه .

سلام خسته نباشيد سوالي از شمااشتم كه چرا در ماه 2بارپريود ميشم مثلا 6شروع 10قطع وبعد24شروع 30قطع ميشه ايامشكلي هست چيكار بايد بكنم؟

سلام عزیزم
باید برام بیشتر توضیح بدی .
اینکه همیشه این اتفاق میفته یا نه ؟
و اینکه چند سالته ؟
و اولین باری که پریود شدی چند سالت بوده ؟
تو خانوادتون هم کسی هست که این مشکل رو داشته باشه یا نه ؟
حالا در هر صورت اگه این اتفاق همیشگی باشه و از سن منارکت یعنی همون اولین باری که پریود شدی ۲ سال گذشته باشه ، باید بگم که باید با متخصص مشورت کنی. تا برات سونو بده و با توضیحات بشتر از شرح حالت تصمیم بگیره.

قابل توجه اسک دینی ها و مهمانان عزیز:Gol:

تاپیک زیر یه چند وقتیه که افتتاح شده و در مورد آزمایشات و معاینات قبل از ازدواجه .:Kaf:

خانومها و اقایون محترم مجرد :Nishkhand: برای آگاهی در این زمینه حتما به این تاپیک مراجعه کنین .:Narahat az:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=14955

موضوع قفل شده است