ازدواج مرد دارای شغل آزاد با خانم شاغل

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج مرد دارای شغل آزاد با خانم شاغل

سلام این سوال یکی از دوستام بود که گفتم مطرح کنم اینجا؟ میخواد ازدواج کنه و همسر ایندش هم دوست داره شاغل باشه ولی خودش دیپلم داره و شغل ازاد؟ایا اصلا جور دز میاد؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام
دوستان گلم اگر نظرات مناسب و مفیدی دارند، می توانیم استفاده کنیم.

سلام
مشکل خاصی که نداره
ولی اینکه دوست داره همسر آینده اش شاغل باشه قابل بحثه

الرحیل;804865 نوشت:
سلام
مشکل خاصی که نداره
ولی اینکه دوست داره همسر آینده اش شاغل باشه قابل بحثه

با سلام
اینکه قابل بحثه پس لطفا توضیح بدهید؟

خب باید دید چرا میخوان همسرشون شاغل باشه؟
در کنار شاغل بودن آیا انتظارات دیگه ای هم از همسرشون دارن که ممکن باشه با شاغل بودنش همخوانی نداشته باشه یا شرایط شاغل بودن رو سخت کنه؟ مثلا انتظار داشته باشن ظهر که میان خونه همسرشون هم خونه باشه؟ در این صورت باید خانم هم ساعت کاریشون مثل آقا باشه که در این شرایط شاید راحت ترین گزینه این باشه که با هم کار کنن (اگر کار مرد طوری هست که خانمش هم بتونه باهاش همکاری کنه) ولی آسیب های خودش رو داره که فیلم هم درباره اش زیاد ساخته شده.
دلیلی که برای شاغل بودن همسرشون دارن جوانمردانه هست یا نه؟ مثلا انتظار درآمدزایی دارن؟ اینکه زن و مرد هر دو تلاششون رو برای بهبود وضعیت زندگی بکنن خوبه. ولی اینکه مرد از اول بخواد قسمتی از مسوولیتش رو به عهده زن بذاره و به نحوی از زیر بار مسوولیت شونه خالی کنه نه. به خصوص که به هر حال زن همیشه نمیتونه کار کنه

ولی اگر منظورتون اینه که مرد دیپلمه با شغل آزاد، با خانم با تحصیلات دانشگاهی و احتمالا شغل غیر آزاد ازدواج کنه مشکلی داره یا نه، نظر شخصی من اینه که هیچ مشکلی نداره. فقط مثل همه ازدواجای دیگه باید توقعاتشون از هم و شرایط زندگی آینده رو بررسی کنن

اول که خب دوست داره با شرایط اقتصادی که الان تو جامعه هست بتونن با هم امورات زندگی رو بگذرونن و از اون طرف میترسه اختلاف تحصیلی که وجود داره کاره رو براش سخت بکنه

رهاورد;804909 نوشت:
اول که خب دوست داره با شرایط اقتصادی که الان تو جامعه هست بتونن با هم امورات زندگی رو بگذرونن و از اون طرف میترسه اختلاف تحصیلی که وجود داره کاره رو براش سخت بکنه

خب اون باید طرفش رو به طور خاص بسنجه ببینه مشکل ساز میشه یا نه

با سلام

اگه هر دو از درک وشعور یکسانی برخودار هستند مشکلی نداره این نوع ازدواج.

منتها پسر واقعا نیتش ،ازدواج با ایشون باشه یعنی این دختر خانم رو بخاطر خودش بخواد نه صرف شاغل بودنش

اگه این پسر قبول کنه که شاغل بودن زن مشکلات خاص خودش رو داره یعنی نمیتونه یا بهتر بگم فرصتش

رو نداره که به خونه برسه ، بچه داری کنه وتو این زمینه مطمئنه که میتونه کمک دست خانمش باشه .مشکلی نداره.

ممکنه هم یه روزی این خانمه نخواد شاغل بمونه ومنصرف بشه از کار کردنش اونوقت چی ؟آیا بازهم میخواد باهاش ازدواج کنه!

اگه هر شغلی بخواد انتخاب کنه مشکلی نداری برو جلو ولی اگه برات مهمه چه شغلی داشته باشه (مثلا برات مهمه محیطش مردونه نباشه) باهاش در این باره صحبت کن

رهاورد;804455 نوشت:
سلام این سوال یکی از دوستام بود که گفتم مطرح کنم اینجا؟ میخواد ازدواج کنه و همسر ایندش هم دوست داره شاغل باشه ولی خودش دیپلم داره و شغل ازاد؟ایا اصلا جور دز میاد؟

یعنی همسرآینده شون میخوان ادامه تحصیل بدن وشغل بگیرند؟؟
اگراین هست بنظرم کمی صبرکنند وفکرکنندآیامی تونند باخانومی که مدرکشون ازشون بیشترهست وتومحیط دانشگاه افراد جدیدی که خواهددیدزندگی کنه یانه...
چون معمولا درزندگی مشکل ایجادمیشه

خب بعضی از شغل های خانمها محیط زنانه هم دارن مثل پرستاری و معلمی؟بعدش خودش فکر کنم میدونه که یه خانم شاغل وقت کمتری برای خونه داره دیگه؟

رهاورد;804455 نوشت:

با سلام
از خصوصیات بهترین زندگیها این است که هدفها در آن روشن و منطقی و معقول باشد، اصل اینکه خانم در بیرون کار کند یا نه، در صورتی که محیط سالمی باشد و هیچ اختلافی بر سر درآمد همسر ایجاد نشود، مشکلی نیست، منتها گاهی از اینکه همسر اینده مون مشغول به کار باشد، برای ما مبهم است، باید هدفها مشخص شود، در حقیقت باید سوالاتی از خود بپرسیم، مشورت کنیم؛
مثلا:
یعنی باید از خود بپرسیم چرا باید زن آینده من شاغل باشد؟
آیا به خاطر هزینه زندگی است،
در این صورت اگر این خانم، فردا گفت زحمت خودم هست و شما احساس منت کردید چه کار می کنید؟!یا بر سر هزینه مصرف آن اختلاف پیدا کردید چی کار می کنید؟!
آیا به خاطر پوز دادن است؟
باز خیلی توجیه منطقی نیست.
آیا به خاطر نشاط خانم ها ست؟
شاید خسته گی اش بیشتر و حوصله اش کمتر و...
در هر صورت فکر اینجا را بکن، برای خونه یک فرد می خواهد که مدیریت کند، خود پخت و پز، رسیدن به بچه ها خودش یک شغل بزرگی است و نیاز به دقت و توجه دارد، فکر اینجا را کرده اید( انصافا خیلی سخت است و زحمت بیشتر می طلبد).

سعی کنید در تصمیم زندگی واقع بین باشید، نگاه رویایی و بدون آینده نگری و افکار بدون هدف مشخص و غیر منطقی برای ورود به زندگی یک خطر بزرگی است.
ما منکر اشتغال نیستیم ولی باید از تمام جوانب بررسی شود، چه بسا بعد از ورود به زندگی نتوانیم روی حرف خود باستیم و زندگی را ادامه بدهیم.

ا

سلام

رهاورد;804455 نوشت:
؟ میخواد ازدواج کنه و همسر ایندش هم دوست داره شاغل باشه ولی خودش دیپلم داره و شغل ازاد؟ایا اصلا جور دز میاد؟

فهم و شعور انسان ها به مدرک تحصیلی نیست

تو محیط دانشگاه میبینم که خیلی از افراد با مدرک دکتری به اندازه یک مرغ! شعور ندارند

در عوض گاهی میبینم که مثلا نیروهای خدماتی یا حتی کسی که چمن دانشکده رو کوتاه می کنه بسیار فرد فهیم و پخته ای هست. هر چند سنش نصف اون استاد باشه

شغل آزاد هم داریم تا شغل آزاد

ممکنه یک شغل آزاد ماهی 100 میلیون تومن درامد داشته باشه و یکی 1 میلیون تومن!
---------

در مورد درامد، اگر جناب شوهر! درامدی بیشتر از خانوم داشته باشه به نظرم مشکلی نیست و به احتمال زیاد سرکوفت کم بودن درامدش از خانوم رو نخواهد داشت

اما در مورد تحصیلات!

بستگی به سیاست زن داری آقا داره! اگر میتونه خانومش رو مدیریت کنه باز هم مشکلی نیست

اما اگر توانایی این کار رو نداره، مشکل خواهد داشت

----------
از کرامات توسعه نامتوازن آموزش عالی این هست که در بعضی رشته ها تا 80% صندلی های دانشگاه توسط زنان اشغال میشه

خوب نتیجه این هست که به تعداد خانوم مهندس ها، شوهر مهندس نداریم!

موضوع قفل شده است