جمع بندی بطلان سحر

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بطلان سحر

سلام
آیا با کتابهای علوم غریبه که هستند خود شخص میتونه روشهای بطان سحر آنها را برای خودش بنویسه یا باید شخص خاصی این کار رو انجام بده.

در صورت امکان راهنماییم کنید.

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: سمیع

z.maleki507;347092 نوشت:
سلام
آیا با کتابهای علوم غریبه که هستند خود شخص میتونه روشهای بطان سحر آنها را برای خودش بنویسه یا باید شخص خاصی این کار رو انجام بده.

با تشکر

باسمه تعالی
باسلام:
با توجه به اینکه علوم غریبه جزء آن دسته از دانش های تخصصی و حساس می باشند حتما انسان باید زیر نظر یک استاد متخصص و خبره تعلیم این علوم را طی کند.

و صرفا به خواندن کتاب هایی که در این زمینه نوشته شده است اکتفا نکند چه اینکه در زمان فعلی هم متخصصین این علوم نادر هستند. و هم مدعیان کاذب فراوان اند.

در عین حال اگر انسان از جهت فرا گرفتن این علوم راه صحیح را طی کند خود او هم می تواند این مراحل را انجام بدهد.

[="DarkGreen"]

سمیع;347318 نوشت:
با توجه به اینکه علوم غریبه جزء آن دسته از دانش های تخصصی و حساس می باشند حتما انسان باید زیر نظر یک استاد متخصص و خبره تعلیم این علوم را طی کند.

سلام
اگر ممکن است توضیح مختصری در باره علوم غریبه بدهید.[/]

بعضی از علوم غریبه مانند علم حروف حتما باید با قلم نی نوشته شود. و الا جواب داده نمی شود.

حضرت علامه حسن زاده آملی در درس می فرمودند:

علم حروف علم عجیبی است و آثار فراوان دارد. و بنای این علم بر اساس نهادن حروف با ترتیب خاص در جداول است. که مثلا جدول سه در سه است. جدول صد در صد که ده هزار می شود و از این بیشتر معمولا انجام نمی دهند چون خیلی سخت و گسترده تر می شود.

من یک وقتی جدولی پر کردم ولی اثر مورد نظر را نیافتم. خدمت مرحوم علامه طباطبایی این جریان را عرض کردم. آقا فرمودند: لابد با قلمی که نوکش آهنی بود انجام دادید. گفتم بله فرمودند: باید با قلم نی بنویسید. آهن در او شدت است وبرای ضربه زدن است (و انزلنا الحدید فیه بأس شدید«1») همین کار را انجام دادم یعنی با قلم چوبی جدول را پر کردم نتیجه بخشید.

از استادمان در علوم ارثماطیقی (این علم مشتمل بر علم حروف و علم اعداد و علم اوفاق است و علم اوفاق یکی از رشته های ریاضی است که امروز در شمار علوم غریبه قرار گرفته است.) مرحوم آقا سید مهدی قاضی طباطبایی(ره) فرزند آقا سید علی قاضی طباطبایی(ره) شنیدم که می فرمود:

من و یکی از دوستانم در نجف اشرف خدمت استادی مشغول خواندن علم حروف بودیم آن دوستم روزی جدولی پر کرد و گذاشت کنار پنجره و از منزل بیرون رفت و پس از ساعتی برگشت و دید تمام اثاثیه منزل به هم ریخته است آن هم به گونه ای که نمی شود گفت مثلا گربه یا حیوان دیگری این کار را کرده است لذا خیلی تعجب کرد و روز بعد که به خدمت استاد رسیدیم جریان اثاثیه منزل و به هم ریختگی آن را مطرح کرد.

استادمان فرمود :لابدجدول پر کردی؟گفت بله . استاد فرمود حروف در جدول را اشتباهی چیدی و بعد معلوم شد همین طور بود. خدا می داند چه ارتباطی و چه اسراری در علوم این عالم است .

پی نوشت:
1- حدید / 25

علوم غریبه یا خفیفه بر پنج قسمت است.
1- کیمیا ،2- لیمیا ،3- هیمیا ،4- سیمیا ،5- ریمیا

که به طور رمز گفته می شود علوم (کله سر) و بعضی از بزرگان کتابی در این علوم نوشته اند و اسم کتابش ( کله سر ) است.

علم لیمیا علم طلسمات است. علم هیمیا علم تسخیرات است . علم سیمیا علم تخیلات است . و علم ریمیا علم شعبده است.

حضرت علامه حسن زاده آملی در کلمه 471 هزار و یک کلمه می نویسد :

در علم حروف از الف تعبیر به آدم می شود بدین مناسبت که جمیع حروف از الف اند. چنانکه جمیع انسان ها از آدم علیه السلام .

و بهمین مناسبت عارفان اهل ولایت از حضرت وصی اعنی امام امیر المومنین علی علیه السلام تعبیر به آدم اولیاء لله می کنند و از حضرت امام سجاد علیه السلام به آدم اهل بیت

z.maleki507;347092 نوشت:
سلام
با تشکر
[="darkslateblue"][="darkgreen"]هوالعالم[/]

[="darkgreen"]یکی از خطرناکترین ابزار دشمن انسان همین مطالب جذاب و هیجان انگیز و
کتب نامعتبره که به صورت کپی و بدون منبع و مجوز فروخته میشه ...[/]

متاسفانه خیلی ها با خریدن چنین چیزی احساس میکنند که عالم به علوم زمان شدن .
و با کلی تلقین و تحریک و ادعا وارد سیاهچاله شیطان میشند
روزی بیدار میشن و میبینن که از بین 1000 دستور داخل کتاب فقط یکی الهی و سودمند بوده که اونها این یک دستور رو شیطانی میدانستند.

این علوم برای باز کردن بقالی و کسب درامد و شهرت نیست

چنانچه احساس میکنید برای حل مشکل به کسی نیاز دارید
به امر قران از کسی کمک بگیرید که از شما چیزی نخواد !!
پشت سر گذاشتن مشکلات فعلی یا سحر صد ها سال قبل
هزار و یک راه داره
[="darkgreen"]
که کم زحمت ترین و بهترین آن رجوع به قران است و دستورات ناب اسلام ...
مثل
احسان
خوشرویی
طهارت
مشورت
خدمت
و ...[/]

برای حل اینجور مشکلات کافیه
نیت کنیم و هر روز بعد از وعده نماز یا زمانه مشخص
قران بخوانیم با طهارت و خلوص و اصرار در اموختن از خدا با مرور تفاسیر و معانی!

[="darkgreen"]حالا که حرف از عدد و حروف هست
به مرور در روزهای 3 و 7 و 40 و 66 و 110 و ... که بدون انجام گناه و با وفای به عهد گذشته
نگاهی به خود بیاندازید و اثار و برکت روز افزون نور خدا رو مشاهده کنید و بسنجید.
اگر در این حین غفلت کردید و یک روز با وجود زمان آزاد
موفق به کسب معرفت از قران نشدید
باید قبول کنید که شما سرکلاس حاضر نشدید
و سستی از شماست .
نه از ظلم دیگری ...[/]

طرف میبینه داره گوشه خیابون توی سرما کتاب میفروشه
میفهمه بچه اش داره از گرسنگی از دست میره . ولی باز میشینه دو ساعت برای طلسم کتابه فلان
من باب کسب رزق و روزی به روش چینگجان فلان
حرف میزنه و آموزش میده که شاید کتابو بخری ...
به قدری ام جو ترس و تحریک ایجاد میکنه
که مشتری یک نیم نگاه به حال و روز فروشنده نمی کنه
و سوال نمیکنه که اگر این طلسم رزق و روزی میده!؟
تو چرا به این روز افتادی ؟
[="darkgreen"]
بی جانی و بی پولی و بی عقلی همش بد و مسخره نیست
اما ادعای قدرت و دانایی در بدترین وضعیت از روی نادانی ست
دشمنی با خود و خدا و خلق خداست. [/]

[/]
[="navy"]
عزیزانی که ازین نوع مشکلات دارند
میتونند با یکسری به اصطلاح رژیم یا تمرین معنوی به حقیقت و ماهیت
مشکل و مشکل ساز و راه دفع و رفعش پی ببرند یا لااقل تا حدودی به جواب سوال نزدیک بشن ...
[/]

z.maleki507;347092 نوشت:
سلام
با تشکر

با تشکر از جناب سمیع

در لینکهای زیر هم در این خصوص مطالبی هست

http://www.askdin.com/thread8754.html

http://www.askdin.com/thread25344.html

سلام
خواهری به رحمت خدا رفته که دو تا بچه و 5 برادر دارد، برای محاسبه چهلمین روز در گذشت مرحومه می شود 7 روز کسر کرد، بخاطر بچه ها و برادرانش آیا روایتی در این زمینه وجود دار.
با تشکر

سید سرور;347744 نوشت:
سلام
خواهری به رحمت خدا رفته که دو تا بچه و 5 برادر دارد، برای محاسبه چهلمین روز در گذشت مرحومه می شود 7 روز کسر کرد، بخاطر بچه ها و برادرانش آیا روایتی در این زمینه وجود دار.
با تشکر

باسمه تعالی
با سلام:

اگر چه سوال شما خارج از تاپیک است ولی در عین حال روایتی در این زمینه وجود ندارد.

پرسش:
بعد از توضیحی در مورد علوم غریبه،آیا خود شخص می تو اند با کتاب های علوم غریبه که هستند روش های بطلان سحر آنها را برای خودش بنویسد یا باید شخص خاصی این کار رو انجام بدهد؟
پاسخ:
علوم غریبه یا خفیفه بر پنج قسمت است.
1- کیمیا 2- لیمیا 3- هیمیا 4- سیمیا 5- ریمیا
که به طور رمز گفته می شود علوم (کله سر) و بعضی از بزرگان کتابی در این علوم نوشته اند و اسم کتابش ( کله سر ) است.
علم لیمیا علم طلسمات است. علم هیمیا علم تسخیرات است . علم سیمیا علم تخیلات است . و علم ریمیا علم شعبده است.
حضرت علامه حسن زاده آملی در کلمه 471 هزار و یک کلمه می نویسد:
«در علم حروف از الف تعبیر به آدم می شود بدین مناسبت که جمیع حروف از الف اند. چنانکه جمیع انسان ها از آدم علیه السلام و بهمین مناسبت عارفان اهل ولایت از حضرت وصی اعنی امام امیر المومنین علی (علیه السلام) تعبیر به آدم اولیاء لله می کنند و از حضرت امام سجاد (علیه السلام) به آدم اهل بیت (علیهم السلام)»(1)
بعضی از علوم غریبه مانند علم حروف حتما باید با قلم نی نوشته شود. و الا جواب داده نمی شود.
حضرت علامه حسن زاده آملی در درس می فرمودند:
علم حروف علم عجیبی است و آثار فراوان دارد. و بنای این علم بر اساس نهادن حروف با ترتیب خاص در جداول است. که مثلا جدول سه در سه است. جدول صد در صد که ده هزار می شود و از این بیشتر معمولا انجام نمی دهند چون خیلی سخت و گسترده تر می شود.
من یک وقتی جدولی پر کردم ولی اثر مورد نظر را نیافتم. خدمت مرحوم علامه طباطبایی این جریان را عرض کردم. آقا فرمودند: لابد با قلمی که نوکش آهنی بود انجام دادید. گفتم بله فرمودند: باید با قلم نی بنویسید. آهن در او شدت است و برای ضربه زدن است. «وَ أَنْزَلْنَا الْحَديدَ فيهِ بَأْسٌ شَديدٌ (2) و آهن (و ديگر فلزات) را كه در آن هم سختى است آفريديم‏»
همین کار را انجام دادم یعنی با قلم چوبی جدول را پر کردم نتیجه بخشید.
از استادمان در علوم ارثماطیقی (این علم مشتمل بر علم حروف و علم اعداد و علم اوفاق است و علم اوفاق یکی از رشته های ریاضی است که امروز در شمار علوم غریبه قرار گرفته است.) مرحوم آقا سید مهدی قاضی طباطبایی (ره) فرزند آقا سید علی قاضی طباطبایی(ره) شنیدم که می فرمود:
من و یکی از دوستانم در نجف اشرف خدمت استادی مشغول خواندن علم حروف بودیم آن دوستم روزی جدولی پر کرد و گذاشت کنار پنجره و از منزل بیرون رفت و پس از ساعتی برگشت و دید تمام اثاثیه منزل به هم ریخته است آن هم به گونه ای که نمی شود گفت مثلا گربه یا حیوان دیگری این کار را کرده است لذا خیلی تعجب کرد و روز بعد که به خدمت استاد رسیدیم جریان اثاثیه منزل و به هم ریختگی آن را مطرح کرد.
استادمان فرمود:
لابد جدول پر کردی؟گفت بله. استاد فرمود حروف در جدول را اشتباهی چیدی و بعد معلوم شد همین طور بود. خدا می داند چه ارتباطی و چه اسراری در علوم این عالم است.
بنابراین با توجه به اینکه علوم غریبه جزء آن دسته از دانش های تخصصی و حساس می باشند حتما انسان باید زیر نظر یک استاد متخصص و خبره تعلیم این علوم را طی کند، و صرفا به خواندن کتاب هایی که در این زمینه نوشته شده است اکتفا نکند چه اینکه در زمان فعلی هم متخصصین این علوم نادر هستند و هم مدعیان کاذب فراوان اند.
در عین حال اگر انسان از جهت فرا گرفتن این علوم راه صحیح را طی کند خود او هم می تواند این مراحل را انجام بدهد.
پی نوشت:
1. حسن زاده آملی، حسن، هزار و یک کلمه، ج5،ص148،بوستان کتاب.

موضوع قفل شده است