استخراج لایت کوین و یا ارزهای مشابه با کارت گرافیک

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استخراج لایت کوین و یا ارزهای مشابه با کارت گرافیک

با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو ، در مورد درآمد از طریق استخراج لایت کوین (احتمالاً درستش لیت کوین هست) و یا ارزهای مشابه با کارت گرافیک میخوام بدونم پول بدست آمده حلاله یا حرام؟
مرجع تقلید: مقام معظم رهبری

برچسب: 

با نام الله

:Gol::Gol::Gol::Gol:

کارشناس بحث: استاد نور

سید مهدی 2;492411 نوشت:
با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو ، در مورد درآمد از طریق استخراج لایت کوین (احتمالاً درستش لیت کوین هست) و یا ارزهای مشابه با کارت گرافیک میخوام بدونم پول بدست آمده حلاله یا حرام؟
مرجع تقلید: مقام معظم رهبری

با سلام و عرض ادب

این گونه درآمدها جایز نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

نور;493262 نوشت:
با سلام و عرض ادب

این گونه درآمدها جایز نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

آیا دلیلی هم برای جایز نبودن این درآمد ها ارائه شد؟

وایسلی گوجا;493272 نوشت:
آیا دلیلی هم برای جایز نبودن این درآمد ها ارائه شد؟

با سلام و احترام

از آنجا که شرایط صحت معاملات را ندارد چنین معاملاتی جایز نیست.

همواره به سلامت باشید

سلام و خسته نباشید
استخراج بیت کوین هم حرام است؟ چرا؟
در حال حاضر بنا بر ادعای بسیاری از سایت ها، در ایران نیز به دنبال تدوین مقررات برای بیت کوین هستند. اگر غیر شرعیست پس چرا یک کلام نمیگویند حرام و در نتیجه غیر قانونیست؟
استخراج بیت کوین از نظر آیت الله مکارم چگونه است؟
نظر ایشان در مورد خرید و فروش آن چیست؟ (خرید و فروش بیت کوین هایی که توسط دیگران استخراج شده)
بیت کوین ارزیست که خرید و فروش آن مانند خرید و فروش دلار می باشد. آیا خرید و فروش آن و یا به دست آوردن رایگان آن در ازای انجام کار جایز است؟ (البته من اطلاعات کاملی در مورد بیت کوین ندارم)

مرجع: آیت الله مکارم شیرازی

نور;493505 نوشت:
با سلام و احترام

از آنجا که شرایط صحت معاملات را ندارد چنین معاملاتی جایز نیست.

همواره به سلامت باشید

به نظر می رسد معظم له اطلاعاتشان ناقص بوده یا به ایشان توصیف ناصحیح دادند چون اساس بیتکوین و لایتکوین Proof of work یعنی صحت معاملات است! کل شبکه بیتکوین و لایتکوین شبکه های صحت معاملات هستند.

من اصلا متوجه موضوع نشدم .چه ربطی داشت به کارت گرافیک

عين الحيات;493902 نوشت:
من اصلا متوجه موضوع نشدم .چه ربطی داشت به کارت گرافیک

در درون کامپیوتر تنها CPU وظیفه پردازش داده ها رو برعهده نداره ... بر رویه کارت گرافیک هم نوعی CPU وجود داره که وظیفه پردازش اطلاعات رو برعهده داره ... که اصطلاحا به اون GPU گفته میشه ... GPU مانند CPU کار میکنه ... اما وظیفه اصلی GPU پردازش داده ها از نوع گرافیکال هست ... در درون CPU دستورات محدود به جمع کردن و ضرب کردن و تقسیم کردن و ... میباشد ... اما پروسسور GPU به جز اینکه در درون ریاضیات سرعت بسیار بالاتری داره ... در برخی از محسابات تواناییش از CPU کامپیوتر هم بالاتر هستش ...

سابقا وقتی میخواستن بازی های کامپیوتری رو طراحی کنن ... اکثر محاسبات رو CPU کامپیوتر انجام میداد ... به مرور زمان نوابغ کامپیوتری گفتن چرا این کار رو بکنیم ... یک سری دستورات سطح بالا تعریف کنیم ... که این دستورات رو CPU پردازش نکنه ... و به جاش GPU که همون پردازشگر رویه کارت گرافیک هست اون رو پردازش میکنه ... البته به صورته سخت افزاری ...

فرض کن CPU کامپیوتر بخواد به محیطی سایه بده ... یا اینکه بخواد روشنایی محیطی رو اضافه کنه ... یا اینکه بخواد فضایی سه بعدی رو ایجاد کنه ... اگر بخواد تمام این دستورات رو توسط فرامین ابتدایی CPU که شامل جمع و ضرب و تقسیم هست پیاده سازی کنه ... سیستم خیلی کند میشه ... در عوض نوعی CPU ویژه ساختن که در درون آن دستوراتی مانند سایه زدن ... تعریف فضایه سه یعدی و ... تعریف شده .... این سری دستورات رو بهش OPENGL میگن و برنامه نویس های اون رو Open GL Programmer میگن ... که OpenGL یک پوسته بر رویه سخت افزار لخت GPU هستش ... و یادگرفتن و مسلط شدن رویه OPENGL واقعا کاره هر کسی نیست ...

در عوض برنامه نویس ها از پوسته ای دیگر استفاده میکنند که اون پوسته رو DirectX مینامند ... Directx پوسته ای هست که توسط سیستم عامل ویندوز ارائه شده و شامل دستوارتی سطح بالاتر هست که توسط فرامین OpenGL نوشته شده ...

علت اینکه بدست آوردن بیت کویین وابسته به نوع کارت گرافیک هست ... احتمالا به خاطر این هستش که فرامین بدست آوردن حل مساله هش بیت کوین وابسته به دستورات OpenGL هست ... نه وابسته به دستوراته موجود بر رویه CPU ... بنابراین برایه بدست آوردن سریع تر بیت کوین باید کارت گرافیکی داشته باشیم که CPU قویتری داشته باشه ...

البته من بیت کوین رو اولین بار همینجا اسمش رو شنیدم و نمیدونم چرا اصلا چنین بیت کویین هایی ارزش دارن ... یعنی کی حاضر هست برای حل چنین الگوریتم های هشی پول بده ... واقعا مسخره به نظر میرسه ...

farshidss;493791 نوشت:
سلام و خسته نباشید
استخراج بیت کوین هم حرام است؟ چرا؟
در حال حاضر بنا بر ادعای بسیاری از سایت ها، در ایران نیز به دنبال تدوین مقررات برای بیت کوین هستند. اگر غیر شرعیست پس چرا یک کلام نمیگویند حرام و در نتیجه غیر قانونیست؟
استخراج بیت کوین از نظر آیت الله مکارم چگونه است؟
نظر ایشان در مورد خرید و فروش آن چیست؟ (خرید و فروش بیت کوین هایی که توسط دیگران استخراج شده)
بیت کوین ارزیست که خرید و فروش آن مانند خرید و فروش دلار می باشد. آیا خرید و فروش آن و یا به دست آوردن رایگان آن در ازای انجام کار جایز است؟ (البته من اطلاعات کاملی در مورد بیت کوین ندارم)

با سلام و عرض ادب

بااستفتای شفاهی از دفتر آیه الله مکارم بیان شد که باید جزئیات این معاملات روشن شود اما اگر واقعا درقبال کاری باشد و حالت برد و باخت در آن نباشد اشکال ندارد البته برای دریافت پاسخ دقیق بهتر است نحوه عمل بیان شود تا سوال مورد استفتا واقع شود.

استفتا از دفتر آیه الله مکارم در قم

وایسلی گوجا;493793 نوشت:
به نظر می رسد معظم له اطلاعاتشان ناقص بوده یا به ایشان توصیف ناصحیح دادند چون اساس بیتکوین و لایتکوین Proof of work یعنی صحت معاملات است! کل شبکه بیتکوین و لایتکوین شبکه های صحت معاملات هستند.

با سلام و عرض ادب

با توضیحاتی که دوستان دادند و همچنین جستجوی اندکی در فضای مجازی درمورد نحوه کسب درآمد از این روشها،معامله صحیحی به نظر نمی رسد اما همانطور که بیان شد برای ارائه پاسخ دقیق تر باید نحوه عمل بیان شود.

همواره به سلامت باشید

نور;494023 نوشت:
با سلام و عرض ادب

بااستفتای شفاهی از دفتر آیه الله مکارم بیان شد که باید جزئیات این معاملات روشن شود اما اگر واقعا درقبال کاری باشد و حالت برد و باخت در آن نباشد اشکال ندارد البته برای دریافت پاسخ دقیق بهتر است نحوه عمل بیان شود تا سوال مورد استفتا واقع شود.

دوستانی که این مطلب را میخوانند توصیه میشود قبل از تصمیم گیری باز هم خودشان تحقیقات لازم رو انجام بدنند؛ شاید مطلب زیر کامل نباشد و حتی بخش هایی از ان اشتباه باشد!

بیتکوین یک پول الکترونیکی است که مانند پول های واقعی! می شود آن را تبدیل به دلار و یورو و ریال و تومان و ... کرد و به عبارت دیگر با پول های خارح از فضای مجازی آن را خرید و فروش کرد.
قیمت هر بیت کوین به طور کلی رو به رشد است. عده ی زیادی بیت کوین را می خرند و بعد با قیمتی بالاتر به فروش می رسانند. مانند خرید و فروش دلار! هر بیت کوین در حال حاضر در حدود 531 دلار قیمت دارد! البته شاید تا زمان ارسال این نظر کمتر یا بیشتر شده باشد چون دائماً در حال تغییر قیمت هست. همان گونه که دلار به سنت تقسیم میشود، بیت کوین هم تا 8 رقم اعشار تقسیم میشود و یک فرد میتواند کمتر از یک بیت کوین هم خریداری کند.

بیت کوین مطعلق به هیچ کشور و بانک و فرد و گروه و ... ای نیست! به عبارت دیگر هیچ نهادی مسئولیتی در قبال بیت کوین قبول نمیکند. به قول معروف کاملاً مردمیست!
لازم به ذکر است مخترع بیت کوین بعد از این اختراع دیگر هیچ ردی از خود به جا نگذاشته است! این دو مورد باعث مشکوک شدن عده ای به این اختراع شده است اما تا امروز مشکلی پیش نیامده است و بسیاری این اختراع را کمکی بزرگ به مردم جهان میدانند که خرید و فروش اینترنتی را بسیار آسان تر کرده است.

تا به امروز من تفاوتی در خرید و فروش دلار با خرید و فروش بیت کوین ندیده ام! بنابراین می توان نتیجه گرفت در خرید و فروش آن برد و باختی در کار نیست.
بعضی از سایت های عمدتاً خارجی نیز در قبال کاری که انجام میدهیم به ما بیت کوین رایگان میدهند. مثلاً در ازای تماشای تبلیغات؛ کلیک روی تبلیغات و ... اینکه این کار ها صحیح است یا نه بحثی جدا دارد. الان بحث بر سر این است که در ازای این کار ها چه به ما دلار بدهند و چه بیت کوین! پول، پولست دیگر ... (البته اگر در مورد کسب درامد با مشاهده تبلیغات و ... هم توضیحی بدهید ممنون میشوم)

البته این بیت کوین هایی که خرید و فروش می شود یا در ازای انجام کاری به عنوان دستمزد به دیگران داده میشود (معمولاً به بیت کوین هایی که بعضی سایت ها به عنوان دستمزد میدهند بیت کوین رایگان میگویند، اما فرقی با بیت کوین هایی که میخریم و میفروشیم ندارند) از قبل استخراج شده اند. من در مورد استخراج اطلاعات کافی ندارم ولی فکر میکنم اینجوری باشه:
هر بیت کوین از حل یک (یا چند بلوک از) یک معادله پیچیده ریاضی استخراج میشود. این معادلات را سخت افزار های کامپیوتر ها حل میکنند. هر کس میتواند کامپیوترش را با استفاده از اینترنت در اختیار شبکه جهانی قرار دهد و به حل این معادلات کمک کند و در ازای این خدمتی که انجام میدهد مقداری بیت کوین دریافت کند. پس اینجا هم برد و باختی نمیبینم! (حداقل من ندیدم) البته با توجه به این که این راه ساده نیست تعداد کمی به این روش صاحب بیت کوین میشوند.

نکته بسیار بسیار مهم که امیدوارم به گوش مراجع تقلید برسانید!
بیت کوین پولیست که باید زودتر نظر مراجع در مورد آن به اطلاع همه رسانده شود. (البته نظری که پس از کسب اطلاعات کافی در مورد این پول الکترونیکی باید داده شود)
چون ما هر روز که دیرتر وارد این بازار شویم ضرر بسیار زیادی را متحمل شویم!

نور;494024 نوشت:
با توضیحاتی که دوستان دادند و همچنین جستجوی اندکی در فضای مجازی درمورد نحوه کسب درآمد از این روشها،معامله صحیحی به نظر نمی رسد اما همانطور که بیان شد برای ارائه پاسخ دقیق تر باید نحوه عمل بیان شود.

یه سوال الان برام پیش اومد!
بعضی مواقع گفته میشود فلان معامله صحیح نبوده؛ حتی اگه تمامی طرفین معامله 100% راضی باشند! معامله ای که برای مثال معامله مشروب و ... هم نبوده است. نه حرام بوده و نه غیر قانونی.
در چنین مواقعی تکلیف پول های رد و بدل شده و درآمد های به دست آمده چیست؟ پول ها حرام است؟ اگر حق الناس است طرف حساب ما کیست؟! همه که راضی بوده اند!
حدس من این است که انجام آن معاملات گناه دارد اما میشود در پول به دست آمده تصرف کرد و ان پول ها حرام نیست. مانند کسی که با پارتی بازی در جایی استخدام شود. به اعتقاد آیت الله مکارم پارتی بازی گناه است اما باعث حرام شدن حقوق فرد نمیشود.

farshidss;494057 نوشت:
دوستانی که این مطلب را میخوانند توصیه میشود قبل از تصمیم گیری باز هم خودشان تحقیقات لازم رو انجام بدنند؛ شاید مطلب زیر کامل نباشد و حتی بخش هایی از ان اشتباه باشد!

بیتکوین یک پول الکترونیکی است که مانند پول های واقعی! می شود آن را تبدیل به دلار و یورو و ریال و تومان و ... کرد و به عبارت دیگر با پول های خارح از فضای مجازی آن را خرید و فروش کرد.
قیمت هر بیت کوین به طور کلی رو به رشد است. عده ی زیادی بیت کوین را می خرند و بعد با قیمتی بالاتر به فروش می رسانند. مانند خرید و فروش دلار! هر بیت کوین در حال حاضر در حدود 531 دلار قیمت دارد! البته شاید تا زمان ارسال این نظر کمتر یا بیشتر شده باشد چون دائماً در حال تغییر قیمت هست. همان گونه که دلار به سنت تقسیم میشود، بیت کوین هم تا 8 رقم اعشار تقسیم میشود و یک فرد میتواند کمتر از یک بیت کوین هم خریداری کند.

بیت کوین مطعلق به هیچ کشور و بانک و فرد و گروه و ... ای نیست! به عبارت دیگر هیچ نهادی مسئولیتی در قبال بیت کوین قبول نمیکند. به قول معروف کاملاً مردمیست!
لازم به ذکر است مخترع بیت کوین بعد از این اختراع دیگر هیچ ردی از خود به جا نگذاشته است! این دو مورد باعث مشکوک شدن عده ای به این اختراع شده است اما تا امروز مشکلی پیش نیامده است و بسیاری این اختراع را کمکی بزرگ به مردم جهان میدانند که خرید و فروش اینترنتی را بسیار آسان تر کرده است.

تا به امروز من تفاوتی در خرید و فروش دلار با خرید و فروش بیت کوین ندیده ام! بنابراین می توان نتیجه گرفت در خرید و فروش آن برد و باختی در کار نیست.
بعضی از سایت های عمدتاً خارجی نیز در قبال کاری که انجام میدهیم به ما بیت کوین رایگان میدهند. مثلاً در ازای تماشای تبلیغات؛ کلیک روی تبلیغات و ... اینکه این کار ها صحیح است یا نه بحثی جدا دارد. الان بحث بر سر این است که در ازای این کار ها چه به ما دلار بدهند و چه بیت کوین! پول، پولست دیگر ... (البته اگر در مورد کسب درامد با مشاهده تبلیغات و ... هم توضیحی بدهید ممنون میشوم)

البته این بیت کوین هایی که خرید و فروش می شود یا در ازای انجام کاری به عنوان دستمزد به دیگران داده میشود (معمولاً به بیت کوین هایی که بعضی سایت ها به عنوان دستمزد میدهند بیت کوین رایگان میگویند، اما فرقی با بیت کوین هایی که میخریم و میفروشیم ندارند) از قبل استخراج شده اند. من در مورد استخراج اطلاعات کافی ندارم ولی فکر میکنم اینجوری باشه:
هر بیت کوین از حل یک (یا چند بلوک از) یک معادله پیچیده ریاضی استخراج میشود. این معادلات را سخت افزار های کامپیوتر ها حل میکنند. هر کس میتواند کامپیوترش را با استفاده از اینترنت در اختیار شبکه جهانی قرار دهد و به حل این معادلات کمک کند و در ازای این خدمتی که انجام میدهد مقداری بیت کوین دریافت کند. پس اینجا هم برد و باختی نمیبینم! (حداقل من ندیدم) البته با توجه به این که این راه ساده نیست تعداد کمی به این روش صاحب بیت کوین میشوند.

نکته بسیار بسیار مهم که امیدوارم به گوش مراجع تقلید برسانید!
بیت کوین پولیست که باید زودتر نظر مراجع در مورد آن به اطلاع همه رسانده شود. (البته نظری که پس از کسب اطلاعات کافی در مورد این پول الکترونیکی باید داده شود)
چون ما هر روز که دیرتر وارد این بازار شویم ضرر بسیار زیادی را متحمل شویم!

با سلام و عرض ادب

سوال مذکور برای استفتا ازمراجع بزرگوار ارسال شده است ان شاالله به محض دریافت جواب،در این تاپیک یا تاپیک http://www.askdin.com/thread37814-2.html ارائه خواهد شد.

موفق و موید باشید

farshidss;494061 نوشت:
یه سوال الان برام پیش اومد!
بعضی مواقع گفته میشود فلان معامله صحیح نبوده؛ حتی اگه تمامی طرفین معامله 100% راضی باشند! معامله ای که برای مثال معامله مشروب و ... هم نبوده است. نه حرام بوده و نه غیر قانونی.
در چنین مواقعی تکلیف پول های رد و بدل شده و درآمد های به دست آمده چیست؟ پول ها حرام است؟ اگر حق الناس است طرف حساب ما کیست؟! همه که راضی بوده اند!
حدس من این است که انجام آن معاملات گناه دارد اما میشود در پول به دست آمده تصرف کرد و ان پول ها حرام نیست. مانند کسی که با پارتی بازی در جایی استخدام شود. به اعتقاد آیت الله مکارم پارتی بازی گناه است اما باعث حرام شدن حقوق فرد نمیشود.

با سلام و عرض ادب

اگر معامله ای حرام باشد درپولها نمی توان تصرف کرد و باید به صاحب مال برگردانده شود.

اخر چی شد استخراج حلاله یا حرامه

درحالی که بانکهای رسمی خارجی در تمام کشورها این بیت کوین رو به لیست ارزها اضافه کردند.مرجع تقلید اقای خامنه ای

بهتون پیشنهاد می کنم سمت چنین پول هایی نرید من خودم چند ماه شروع به جمع کردم بیت کوئین کردم که در این چند ماه فقط یک دلار نصیبم شد بیخیال فقط وقت تلف کنیه

به گزارش «شیعه نیوز»، سایت های الکترونیکی به تازگی از صدور یک پول مجازی به نام "الله كوين" (سکه خدا) خبر دادند. قرار است پول مجازی مذکور به شیوه پول مجازی مشهور "بیت کوین" بر ساختار مالی کاملا باز و انتقال میان فرد به فرد کاربران استوار باشد و بخشی از عایدات آن به گروه اخوان المسلمین داده شود.

سایت الکترونیکی پشتیبانی کننده این پول مجازی اعلام کرد: از جمله ویژگی های بارز پول "الله كوين" سرعت بالا در تحویل و نیز بستن قرارداد در عرض 2.5 دقیقه می باشد و هدف از تولید آن پشتیبانی مالی از گروه اخوان المسلمین است.

این سایت افزود: سود ده درصد هر پول تولید شده به اخوان تعلق دارد و این خیریه ها در جهت نشر اصول اسلام و شریعت در دنیا به کار گرفته خواهد شد.

شایان ذکر است که " بیت‌کوین یک شبکه مالی آنلاین است که ایده طراحی آن برای نخستین بار توسط ساتوشی ناکاموتو ژاپنی مطرح شد و در حال حاضر پرچمدار آن گاوین اندرسن است و متقاضیان می‌توانند از آن، برای انجام پرداخت مالی استفاده کنند. در بسیاری از موارد بیت‌کوین همانند شبکه‌های پرداخت سنتی مانند کارت اعتباری ویزا یا مستر کارت یا پی‌پال یا همانند کارت‌های شتاب در کشور ما و پرداخت‌های کارت به کارت یا پرداخت از طریق اینترنت بانک است.

اما بیت‌کوین در 2 مسأله اساسی با این روش‌های سنتی متفاوت است. اول این‌که بیت‌کوین هیچ مرکزیتی ندارد و هیچ کسی مالک یا کنترل کننده شبکه آن نیست و یک ساختار فرد به فرد دارد. بیت‌کوین نخستین شبکه مالی کاملاً باز دنیاست. شما برای ایجاد یک سرویس مالی در سیستم بانکداری سنتی باید با یک بانک قرارداد ببندید و با قوانین دست و پاگیر و بسیار محدود کننده‌ای روبه رو شوید، اما در شبکه بیت‌کوین هیچ کدام از این محدودیت‌ها وجود ندارد و افراد نیازی به هیچ مجوز یا همراهی جهت ایجاد یک شبکه مالی جدید بر پایه بیت‌کوین ندارند. دوم این‌که بیت‌کوین پول یا ارز مخصوص به خودش را دارد."

تالیا;587831 نوشت:
اخر چی شد استخراج حلاله یا حرامه

درحالی که بانکهای رسمی خارجی در تمام کشورها این بیت کوین رو به لیست ارزها اضافه کردند.مرجع تقلید اقای خامنه ای

با سلام و عرض ادب و تشکر از همراهیتان

همچنان منتظر دریافت پاسخ ازسوی دفاتر مراجع بزرگوار هستیم ابتدا استفتایی دریافت شد مبنی براینکه نیاز به بررسی بیشتر دارد و باید موضوع شناسی شود و بعد از آن پاسخی دریافت نشده است از تاخیر پیش آمده عذرخواهیم و به محض اطلاع دقیق ان شاالله پاسخ ارائه خواهد شد.

همواره به سلامت باشید

موضوع قفل شده است