جمع بندی معضلی به نام شبکه های اجتماعی

تب‌های اولیه

48 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
معضلی به نام شبکه های اجتماعی

سلام

همسرم مدتیه وارد این شبکه های اجتماعی شده مثل تلگرام و واتس آپ و ...

از کار و زندگی ما رو انداخته

دیگه کمتر به من و بچه اش توجه میکنه ... انگار نه انگار ... یا توی این شبکه هاست یا پای اینترنت !

البته اینم بگم که تو گروه های بدی نیست خداروشکر اما همین چت کردن با دوستاش از این طریق از وقت من و فرزندم گرفته .

وقتی می بینم به زندگی کم توجه میکنه ، وقتی صدام میکنه یا کارم داره منم باهاش لجبازی میکنم و جواب نمیدم و یا اینکه خودمو مشغول گوشی میکنم .یه جور لجبازی دیگه ...

بدجور اعتیاد پیدا کرده به این شبکه ها ... نه ببخشید ، داره اعتیاد پیدا میکنه .

قبلا هرطور بود هیات میومد اما از اون موقع که وارد این شبکه ها شده نسبت به هیات رفتن سست شده . میخواد خونه باشه تا با این و اون چت کنه .

منم نمیدونم چجوری سرگرمش کنم که نره سمت اینا ... بالاخره وقتی میخوام اون سرگرمی رو ازش بگیرم باید یه چیزی جایگزینش کنم دیگه .

حالا اومدم از شما کمک بگیرم راهنمایی کنید .

متشکرم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام
خب به عنوان يك مشاور بايد بگويم كه اين خطر بسيار جدي است كه خانواده ها را تهديد مي كند چند شب قبل با يكي از دوستانم كه در دادگاه تهران كار مي كنند تماس داشتم ايشان متمركز در پرونده هاي مربوط به فضاي مجازي شده اند و اوضاع خانواده ها كه در گير مسائل غيراخلاقي اين فضا شده اند يا با افراط در حضور در شبكه هاي اجتماعي به خانواده ضربه مي زنند اسفبار مي دانند و پرونده هاي زيادي در اين خصوص دارند.
متأسفانه خانم هاي خانه دار كه وقت زيادي در خانه دارند از مشتريان اين فضاي هاي مجازي هستند.
گوشي هاي هوشمند امكانات بسيار متعدد و متنوعي دارند كه اگر در خدمت رشد و تعالي گرفته شوند ابزار بسيار كارآمدي است ولي استفاده بي هدف از اين ابزار بلاي زندگي مي شود. در قديم مثلي بود كه مي گفتند «تخمه زن را طلاق مي دهد. » يعني زن كه سرگرم خوردن تخمه مي شود به تدريج گذشت زمان را فراموش مي كند و وظايف خودش را انجام نمي دهد و مردش شاكي مي شود. به خصوص اگر اين تخمه شكستن ها با چند زن ديگر باشد كه بزم و گفتگوي ها و غيبت ها و.. باشد. مرداني هم كه اوقات فراغت و بيكاري دارند و مشغول اين فضاها مي شوند از خانواده خود غافل مي شوند و جالب اين جا است كه آن قدر سرگرم اين فضاها مي شوند كه از گذشت زمان غافل مي شوند و انكار مي كنند كه مثلا دو يا سه ساعت مشغول هستند.

برخي از راهكارها
- آشنايي خانواده ها ، مرد و زن، با آفات گوشي هاي هوشمند و شبكه هاي اجتماعي مانند اختلافات زن و شوهر ( آمار دادگاه ها و روان شناسان و پليس فضاي مجاز)
- توجه دادن به اين كه فرزندان با ديدن والديني كه بي هدف در گير اين فضاها مي شوند الگوگيري مي كنند.
- برخي از زنان به دليل اين كه مديريت اقتصادي ندارند اهميت به هزينه هاي اينترنت نيستند ولي اگر خودشان درگير مسائل اقتصادي شوند از حيف و ميل كردن درآمد زندگي بيشتر خودداري مي كنند.
- قانون گذاري در منزل. يعني در فضايي گرم و صميمي درباره شيوه استفاده از اينترنت صحبت شود و زماني براي استفاده از اينترنت با توجه به نيازها در نظر گرفته شود. با مشخص كردن زمان افراد هدفمند استفاده مي كنند و مديريت زمان دارند و انكار نمي كنند كه زمان زيادي سرگرم هستند
- به طور غيرمستقيم براي همسر يا فرزندان كار يا اشتغالاتي مانند خريد، مهماني، كلاس هاي هنري، حفظ قرآن و... ايجاد كنيد كه متناسب با رغبت و استعدادهايشان باشد تا وقت بي كاريشان كمتر شود. در اين صورت وقت بي كاري زيادي نخواهند داشت و استفاده از اينترنت در راستاي فعاليت هاي هدفمند مي شود.
- با افراد و خانواده هاي هدفمند و اهل فكر و مطالعه رفت و آمد كنيد تا به طور غيرمستقيم زندگي شما و اعضاي خانواده جهت دار شود.
- از انتقاد عجولانه و متأثر از خشم خوداري كنيد. او را با ارزش هايش آشنا كنيد.
-اگر با گفتگو به نتيجه نرسيديد از افراد با تجربه و مورد قبول همسرتان يا مشاور براي حل اين اختلاف كمك بگيريد تسليم شدن، خودخوري، مقابله به مثل و پرخاشگري راه هاي ناپخته و مشكل ساز هستند.
- از صدقه و دعا و توسل براي رسيدن به خواسته خود مدد بگيريد

[="Arial"][="Indigo"]سلام

آقای حامی لطفا راهکارهایی هم برای اعتیاد آقایون بدین ... همش درباره خانمها بود که :Gig:[/]

حامی;702496 نوشت:
سلام

علیک سلام
اما من خانمماااا
این راهکارها مردونه است که :Nishkhand:

اشتباه از من بود که جوری بیان نکردم که شما متوجه بشید من خانمم .
خب لطفا ادامه بدین

یوسف گمگشته;702517 نوشت:

علیک سلام
اما من خانمماااا
این راهکارها مردونه است که :Nishkhand:

خب لطفا ادامه بدین

سلام
بنظرم بهترین راهکار اینه که به مشاور مراجعه کنید تا مشکلات و معضلات شبکه های اجتماعی و مخصوصا توجه نکردن به خونواده
رو بهشون بگن تا این مشکلات انشاالله حل بشه....
:ok::Gol:

[="Black"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب
خیلی عجیبه که چرا انقدر این چیزا جذاب و اعتیاد آوره
من ساده ترین و بهترین راه رو از نظر خودم پیشنهاد میکنم و اینه که این وسایل رو از خودشون دور کنن
دور کردن میتونه به این معنا باشه که کلا یه گوشی ساده بجای لمسی داشته باشن
میتونه به این معنا باشه که اینترنتش رو قطع کنن
میتونه به این معنا باشه که این برنامه ها رو پاک کنن
میتونه به این معنا باشه که همه برنامه هارو نصب نکنن و فقط یکی دو موردش رو استفاده کنن
میتونه به این معنا باشه که زیاد قاطی گروههای مختلف و فرند ها نشن
میتونه به این معنا باشه که یه ساعت زمانی خاص و محدود برای استفاده ازش در نظر بگیرن
و راههای دیگه![/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

یوسف گمگشته;702517 نوشت:
علیک سلام
اما من خانمماااا
این راهکارها مردونه است که

خب لطفا ادامه بدین

سلام
من از كجا بدانم يوسف گمشته خانم است
ولي نكات همان است در برخي موارد هر دو (مرد و زن ) مورد خاطب قرار داده ام[/]

حامی;702561 نوشت:

سلام
من از كجا بدانم يوسف گمشته خانم است

:Khandidan!: دمت گرم:Khandidan!:

غلام عشقتم یاعلی;702535 نوشت:
بسم رب الحیدر

سلام و ادب
خیلی عجیبه که چرا انقدر این چیزا جذاب و اعتیاد آوره
من ساده ترین و بهترین راه رو از نظر خودم پیشنهاد میکنم و اینه که این وسایل رو از خودشون دور کنن
دور کردن میتونه به این معنا باشه که کلا یه گوشی ساده بجای لمسی داشته باشن
میتونه به این معنا باشه که اینترنتش رو قطع کنن
میتونه به این معنا باشه که این برنامه ها رو پاک کنن
میتونه به این معنا باشه که همه برنامه هارو نصب نکنن و فقط یکی دو موردش رو استفاده کنن
میتونه به این معنا باشه که زیاد قاطی گروههای مختلف و فرند ها نشن
میتونه به این معنا باشه که یه ساعت زمانی خاص و محدود برای استفاده ازش در نظر بگیرن
و راههای دیگه!

البته نکته دیگری است اینه ک بنده و بقیه دوستان معتاد همین اسک دین شدن!
خیلی وقتا از کارو زندگی میندازه کلکل و بحث با دوستان بندرو:khandeh!:

ولی خب یک شبه نمیشه این کارو انجام داد......خصوصیا کسی ک معتاده و نمیخاد ترک کنه!
جذابیت های زیادی داره!
مردم ایران فضای مجازیو غرب به حساب میارند!
فکر میکنن دنیای دیگست و رفتند اروپا! واسه آزادی ها و ...ک هست میرن سمتش!
واقعا هم اینجوری هست گروه های مختلف ک هیچ قیدو شرطی نیست ازادی مطلق!

و باید ببینیم چرا مردم اینقدر از ازادی مطلق خوششون میاد؟ مثلا چون آزادن تو فضای اجتماعی بدون گشت پلیسو دیدن اطرافیا با جنس مخالف دوست شن کشیده میشن سمتش!
خیلی از افراد هم اعتماد به نفس ندارند و به خاطر مسائلی در گروه بیرون راه داده نمیشوند و به مجازی رو می آورند!
من ک هرچی کردمو گشتم راه حلی برای ترک پیدا نکردم!
حداقل روی بنده اثر نکرد.......
البته بنده فقط واتساپ میرم اونم واسه این ک رایگانه دیگه شارژ نمیخرم با اطرافیام حرف میزنم!
از فیسبوکو بی تالکو وایبرو ... متنفرم! خصوصا از گروه......
راه حل هایی هم ک گفتین اثر نکرد روم:Gig:

سلام طاعات قبول
به نظر من یکی از راهکار ها اینه که برای همسرتون کارهای جذابی رو فراهم کنین و براش یه جورایی کار تراشی داشته باشین و مسئولیت هاشون رو بهشون گوشزد کنین
مثلا بعد از کمی استراحت یکی یکی فرزندان رو بفرستین سراغشون و کم کم خودتون وارد بحث بشین و خیلی راحت با تعریف یک داستان از معضلات اینکارشون بگین
و کمی هم مراقب باشین
یکی از آشنایان اطلاع داده بودن که همسرشون بعد از 6ماه بودن تو این وایبر الان دارن با دختری 17ساله چت میکنن درصورتیکه این خانم باردار هستن ولی همسرشون بی توجه
پس بهتون توصیه میکنم صددرصد به دنبال راهکار باشین و همینطوری با لج و لج بازی کار رو پیش نبرین ....
مشکلاتتون ان شاءالله رفع بشن
در پناه حق

بلا;702587 نوشت:
سلام طاعات قبول
به نظر من یکی از راهکار ها اینه که برای همسرتون کارهای جذابی رو فراهم کنین و براش یه جورایی کار تراشی داشته باشین و مسئولیت هاشون رو بهشون گوشزد کنین
مثلا بعد از کمی استراحت یکی یکی فرزندان رو بفرستین سراغشون و کم کم خودتون وارد بحث بشین و خیلی راحت با تعریف یک داستان از معضلات اینکارشون بگین
و کمی هم مراقب باشین
یکی از آشنایان اطلاع داده بودن که همسرشون بعد از 6ماه بودن تو این وایبر الان دارن با دختری 17ساله چت میکنن درصورتیکه این خانم باردار هستن ولی همسرشون بی توجه
پس بهتون توصیه میکنم صددرصد به دنبال راهکار باشین و همینطوری با لج و لج بازی کار رو پیش نبرین ....
مشکلاتتون ان شاءالله رفع بشن
در پناه حق

بله همینطوره!
(الان عده ای روشنفکر میان میگن نه)

آقا یا خانومی که تو گروهه(اکثر گروها مختلطه دیگه درست؟) چه نیازی داره بره تو گروه مثلا با پسر ها فقط چت کنه؟معنا نداره!
حتما ی چیزی واسش جذابیت داره...جنس مخالفی یا........

monji-sec;702588 نوشت:
حتما ی چیزی واسش جذابیت داره...جنس مخالفی یا........

یا تصاویری که به عنوان پروفایل شناخته میشه ....حالا شاید خود شخص باشه شاید ....الله اعلم
شاید طرف دختر باشه با اسم پسر و بر عکس......الله اعلم
دنیای مجازی مثل یک چاقو میمونه ....اگه دست یه بچه باشه به خودش آسیب میزنه و اگه دست یه قاتل باشه یکی رو میکشه و اگه دست یک جراح باشه جون یکی رو نجات میده
مهم اینه که با چه هدفی وارد گروه شده باشه ...
چند درصد به خاطر انجام امور اداری وارد این گروه ها میشن؟
چند درصد برای آموزش؟
چند درصد به عنوان وقت تلف کردن؟ و سرگرمی؟

من که جوابمو نگرفتم :Gig:

فقط با حرفهای جناب بلا موافقم ... اما خب راهکار چیه؟
تو پست اول هم گفتم که باید یه جایگزین داشته باشم اما چه جایگزینی ؟

همسرم میگه اولاش اینجوریه و بعد 1 ماه براش عادی میشه/آیا واقعا اینجوریه؟
می ترسم به خدا

جناب حامی شما که می فرمایید

حامی;702496 نوشت:
وشي هاي هوشمند امكانات بسيار متعدد و متنوعي دارند كه اگر در خدمت رشد و تعالي گرفته شوند ابزار بسيار كارآمدي است

خب چند تا از این روشهارو بگین

با توجه به مذهبی بودن همسرم شاید این روشها به کارش بیاد خب

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام
مثلا
برخي از دوستان مذهبي با همديگر گروه تشكيل مي دهند و نسبت به مسائل روز و ديني اطلاعات خود را به روز مي كنند. اين امر هم سبب ارتباط دوستان معنوي با هم مي شود و هم تلاش مي كنند عقب گردند نكنند و نسبت به شبهات و شايعات سياسي كه اين روزها كم نيست آگاه شوند.
يا وقتي فردي از اعضاي خانواده به دليل ازدواج و يا تحصيل يا مأموريت فاصله گرفته و دور شده با ارتباط متعادل او از مشكلات غربت حفظ مي شود.
افراد مذهبي مي توانند براي خود مانند وبلاگ برنامه حساب شده بگذارند و سبب بيش افزايي اقوام بي قيد و يا كم قيد شوند و نوعي امر به معروف و نهي از منكر كنند و آنها را نسبت به آسيب هاي فضاي مجازي برحذر دارند
[/]

[="Arial"][="Indigo"]

حامی;702496 نوشت:
- توجه دادن به اين كه فرزندان با ديدن والديني كه بي هدف در گير اين فضاها مي شوند الگوگيري مي كنند.

سلام استاد حامی

این الگوگیری از چه سنی شروع میشه ؟[/]

[="Black"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب
خانوم محترم من با تجربه های عجیب غریبی که از فضای مجازی و اینجور فضاها دارم بهتون اون راه رو پیشنهاد کردم
مجال و محل مناسب گفتن تجربه هام و اینکه دلیل جذابیت این فضاها چیه و اینکه از این فضاها چه استفاده های مفیدی میشه کرد و چه مزیتهایی داره نیست
جذابیت اینا خیلی سخت از بین میره و جایگزین خاصی هم نداره و اینطور هم نیست که فقط 1 ماه اول اونطوری باشن
فقط بنظرم در 3 صورت میشه جلوی جذابیتش ایستاد
یکی اینکه انقدر سر خودمون رو مشغول کنیم که اصلا وقت آنچنانی برای حضور در این فضاها نباشه
و یکی دیگه هم که کار هر کسی نیست اینه که انقدر اهداف و روح بزرگی در زندگی داشته باشیم که جذابیت این فضاها در مقابلش زانو بزنه
و مورد آخر که تو صفحه اول هم بعنوان بهترین و راحت ترین راه گفتم اینه از خودمون دور کنیم
یه اتفاق دیگه هم ممکنه بیفته که من جزوه این 3مورد نمیارم و اینه که جوری بشه و اتفاقات تلخی بیفته که به کل از این فضاها زده بشیم که این خودش تبعات منفی داره
حالا اختیار با خودتونه
البته اگه شناخت و اعتماد کافی به همسرتون دارید اصلا جای نگرانی نیست
چون بعضیا هم جنبه دارن هم اخلاق هم میتونن جلوی خودشون رو بگیرن که زیاد معتاد نشن و فضای مجازی باعث صدمه به فضای حقیقی زندگیشون نشه هم استفاده خیلی سالم و مفید میکنن[/]

غلام عشقتم یاعلی;703397 نوشت:
البته اگه شناخت و اعتماد کافی به همسرتون دارید اصلا جای نگرانی نیست
چون بعضیا هم جنبه دارن هم اخلاق هم میتونن جلوی خودشون رو بگیرن که زیاد معتاد نشن و فضای مجازی باعث صدمه به فضای حقیقی زندگیشون نشه هم استفاده خیلی سالم و مفید میکنن

جنبه؟اعتماد؟
اینو بخونین
این داستان یکی از بچه بسیجی هاست

به عنوان یک افسر جنگ نرم وقتی دیدم همه برنامه هایی مثل ویچت، وایبر ، واتس اپ، تانگو، لاین و اینستاگرام روی گوشی های خودشون نصب می کنن برام جالب شد تا ببینم این برنامه ها چی دارن که اینقدر مردم رو به خودشون جذب کرده.

اوایل همه اون هایی که شماره من رو داشتن کیف می کردن که به به فلانی هم وارد این برنامه ها شده و شروع به خوش آمد گویی می کردن. اما لحن صحبت کردن همه خیلی خودمونی بود. حتی خانم های نامحرمی که یا همکلاسی بودن یا برای کارهای اداری شماره ام رو داشتن. برام جالب بود که تو این فضا هیچکس هیچکس رو غریبه نمیدونست.

اما بعد چند وقت استفاده از این برنامه ها پرده ها کنار رفت و ماهیت اصلی اون هارو کشف کردم که باعث شد سریعاً تمام این شبکه های اجتماعی رو از روی گوشی همراهم حذف کنم.

اصل ماجرا چه بود؟ (اسامی استفاده شده غیر واقعی می باشند)

یک روز تصمیم گرفتم برم به پروفایل افرادی که جزء دوستانم به من اضافه شده بودن. رفتم تو پروفایل آقا حمید یکی از بچه های گل و مذهبی که یکدفه چشمم افتاد به نظرات یکی از مطالب ارسالیش. چندتا دخترخانم جوون که عکس های بی حجابی رو آواتارشون گذاشته بودن برای آقا حمید نظر گذاشته بودن و آقا حمید ماهم براشون نوشته بود: ممنون نازی جون. به سلام فاطی کوچولو چه عجب کجایی دختر؟

چند لحظه مات و مبهوت بودم که این همون حمید بچه مثبت خودمونه که الان با دخترای نامحرم و بی حجاب اینجوری داره حرف میزنه؟ حتی اگه فامیلشونم باشه نه حمیدی که میشناسم اینجور پسریه نه اینکار شرعاً درسته. خیلی ناراحت شدم.

بیخیال حمید شدم و رفتم تو پرو فایل سعید از دوستای گل روزگار که یهوو دیدم اوه اوه عکس شخصی با خانمش که لباس مناسبی نداشته رو انتشار داده که سریع پریدم بیرون. پیش خودم گفتم سعید از تو بعید بود تواینقدر با غیرت بودی آخه چرا؟
گفتم سعید هم بیخیال که چشمم افتاد به پروفایل یکی از همکلاسی های خانم و که خیلی خانم سرسنگینی بود. تا وارد شدم دیدم برا هر مطلب ارسالیش چندین پسر عتیقه لایک و نظر گذاشتن و اون خانم همکلاسی هم با شوخ طبعی و بدون رعایت حریم محرم و نامحرم شروع به شوخی های دور از شأنش کرده بود.

تو پروفایل هرکسی می رفتم یا عکس مناسبی نداشت یا چیزهایی میدیدم و میخوندم که کلا با اون شخصیتی که از اون طرف انتظار داشتم زمین تا آسمون فرق داشت. بله تازه متوجه شده بودم هدف اصلی این شبکه های موبایلی تنها جاسوسی نیست بلکه اون ها حریم های بین مردم رو هدف قرار داده اند. وقتی بین من و دوستم حریم ها شکسته بشود زمینه های بی اعتمادی و شک بوجود میاد. وقتی بی اعتمادی و شک بوجود بیاد کم کم به سمت جامعه ای خواهیم رفت که هیچ اعتمادی در اون نیست.

حالا اگه فواید گوشی هایی که هوشمند هستن رو میخواین
این همه برنامه ها و نرم افزار های اندروید اومده که از احادیث تا کتاب های معتبر به صورت دسته بندی شده توش هست
مثلا شما میتونین از تو برنامه ی بازار نورالمبین و مشکوة رو دانلود کنین که حتی احادیث طبقه بندی شده هم داره....تو هر موضوعی از حقوق همسایه ها تا همسرداری ...توش با استفاده از منابع معتبر مطلب هست ....حالا میتونین این نرم افزارها رو به همسرتون توصیه کنین
ولی سعی کنین که نذارین تو گروه ها باشن
من خودم بعد از چند ماهی که تو گروه آموزشی زبان و فتوشاپ و یه گروه مهدویت بودم با یه نام مستعار شما فک کنین دیگه بعد از یه مدتی دیگه عادی میشه از سرکار خانم .....به خانم و ..بعدش نام میرسه ....باور کنین راحت حریم ها بعد از گفت و گو کردن شکسته میشه ... و در یک اقدام کلا همه رو حذف کردم
مراقب باشین ...حالا شاید دو ماه شد شش ماه ولی بعد اون نمیشه دیگه طرف معتاد میشه و گوشی تا لحظه ی خواب از این شخص جدا نمیشه و لحظه ی بیدار شدن هم اول پیام هایی که اومده رو چک میکنن

[="Black"]بسم رب الحیدر

بلا;703632 نوشت:
جنبه؟اعتماد؟

زیاد سراغ دارم آدمهایی که تمام خصوصیات خوبی که گفتم رو دارن :ok:[/]

غلام عشقتم یاعلی;703665 نوشت:
بسم رب الحیدر

زیاد سراغ دارم آدمهایی که تمام خصوصیات خوبی که گفتم رو دارن :ok:

میشه بپرسم
چند وقته تو این شبکه ها هستن ؟
بعد با چه هدفی؟
در چه نوع گروهی؟

[="Black"]بسم رب الحیدر

بلا;703672 نوشت:
میشه بپرسم
چند وقته تو این شبکه ها هستن ؟
بعد با چه هدفی؟
در چه نوع گروهی؟

همه نوعی هستن
از تازه کار گرفته تا چند سال سابقه فعالیت در این فضاها
با هر هدف و گروهی مهم اینه دارن پاک و مفید فعالیت میکنن[/]

غلام عشقتم یاعلی;703676 نوشت:
بسم رب الحیدر

همه نوعی هستن
از تازه کار گرفته تا چند سال سابقه فعالیت در این فضاها
با هر هدف و گروهی مهم اینه دارن پاک و مفید فعالیت میکنن

یعنی چی با هر هدفی؟از هر نوعی؟و هر گروهی؟
واقعــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا ممنون از پاسخ واضحتون...بنده قانع شدم....اصلا تو این هر گروهی یه نامحرم پیدا نمیشه....مگه اینکه هدف جنگ نرم باشه که قبول دارم...چون اصولش متفاوته...متن و عکست رو میذاری و میری...دیگه کامنت ها رو هم نگاه نمیکنی....در ضمن درسته که آدم خودش پاک باشه همه چی درسته ...ولی آیا کاربران و دنبال کنندگان و غیره ..هم پاکن؟

افرادی که در گیر میوارد میشنود در اصل از اول وقت مرده داشته اند
قبلا ممکن بوده بوصرت غیر متمرکز به چیزهایی دیگر معطوف بشه
حال به این دستگاه و اتباطات به دلیل اینکه همیشه چیزی جدید درش هست معطوف میشه

کارشناس محترم نکات خوبی رو گفتند
فقط مواظب باشید تاکید ناگهانی بر حذف و جایگزینی اصلا خوب نیست این مورد یک شبه پیش نیامده که یکشبه از بین برود
اگر بتونید مسافرتی برید مخصوصا در نواحی شمال کشور که انتن گوشی همراه نداشته باشه و نت کار نکنه برای استارت کار خیلی خوبه
اون وقفه که پیش میاد مخصوصا وقتی در کنار شما و فرزند هست باعث میشه شروع خوبی برای کم کردنش باشه چون شروع ترک عمل با واقعه ای خوش همراه هست براس شخص راحتتره و احساس نمیکنه تحمیلی داره صورت میگیره
عنوان کردن رو در رو ویا در جمع و یا تذکر دادن فردی خارج از جمع شما نتیجه جالب نداره
این مورد میشه اصلاح کرد انشاالله زورتر نتجه بگیرید

[="Black"]بسم رب الحیدر

بلا;703684 نوشت:
یعنی چی با هر هدفی؟از هر نوعی؟و هر گروهی؟
واقعــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا ممنون از پاسخ واضحتون...بنده قانع شدم....اصلا تو این هر گروهی یه نامحرم پیدا نمیشه....مگه اینکه هدف جنگ نرم باشه که قبول دارم...چون اصولش متفاوته...متن و عکست رو میذاری و میری...دیگه کامنت ها رو هم نگاه نمیکنی....در ضمن درسته که آدم خودش پاک باشه همه چی درسته ...ولی آیا کاربران و دنبال کنندگان و غیره ..هم پاکن؟

با این دیدگاه و منطق شما دیگه تو اجتماع و خیابون هم نمیشه حضور پیدا کرد چون داخلش نامحرم و افراد ناپاک هم رفت و آمد میکنن
دین نگفته که با نامحرم قطع رابطه کن حرف دین چیز دیگه ایه که پیشنهاد میکنم مطالعه کنید[/]

غلام عشقتم یاعلی;703705 نوشت:
بسم رب الحیدر

با این دیدگاه و منطق شما دیگه تو اجتماع و خیابون هم نمیشه حضور پیدا کرد چون داخلش نامحرم و افراد ناپاک هم رفت و آمد میکنن
دین نگفته که با نامحرم قطع رابطه کن حرف دین چیز دیگه ایه که پیشنهاد میکنم مطالعه کنید

من چه بسیار آدمهایی رو دیدم سر به زیر وقتی که یه نامحرم رو میبینن ولی ...تو این شبکه ها که هستن هر تصویری رو لایک میکنن و خیلی عادی با همه حرف میزنن
یعنی همون آقا پسری که تو دانشگاه سرش رو میندازه پایین و سرخ میشه ...خیلی خیلی راحت همه چی رو فراموش میکنه ...نگین که همون آداب رو رعایت میکنه
در ضمن ممنون از توصیه ای که کردین...حتما مطالعه میکنم

[="Tahoma"][="DarkGreen"]با معرفي سايت هاي غير اخلاقي سهم در مين روبي فضايي مجازي داشته باشيم

http://peyvandha.ir/
http://filter.internet.ir/[/]

باغ بهشت;703363 نوشت:
سلام استاد حامی

این الگوگیری از چه سنی شروع میشه ؟

سلام
الگوهاي كودكان مختلف است
الگوهاي عاطفي
الگوهاي شناختي
الگوهاي تصويري
تركيبي از الگوها

نيز الگوها دو گروه واقعي و نمادين( نقاشي و كارتون و فيلم ) هستند

در واقع از همان ماه هاي اول بچه هشيار است و چشمان و گوش هايش دقيق مثل دوربين فيلمبرداري است. شما مي بينيد كه مثلا بچه ها مثل باباشون آچار به دست مي گيرند يا....
كودك دو سه ساله عاشق گوشي است و گوشي معمولي نمي خواهد گوشي لمسي مي خواهد
كودكي صابون را برداشته بود و مي گفت اين گوشي لمسي من است
خب وقتي والدين لحظه لحظه مقابل فرزندان فعاليت مي كنند متوجه باشند كه دارند به طور غيرمستقيم تدريس مي كنند
بچه ها هم الگويابي مي كنند. و از نزديكان و محبوبان زودتر الگو مي گيرند
مشكل وقتي است كه والدين مي خواهند بگويند ما با فرهنگ هستيم براي كودكانشان تبلت مي گيرند بدون هيچ آموزشي تا درمهماني ها پز بدهند كه آره بچه ما 4-5 ساله است يا 10 ساله است و براي خودش تبلت دارد اينترنت مي رود و...

به قول بندورا الگوهاي مشاهده اي مراحلي دارند كه بخش اولش توجه خود الگوگيرنده است و اين ها با تقويت هاي كلامي و غيركلامي ديگران تقويت مي شوند

[=Times New Roman]شبکه های اجتماعی بسیار طرفدار دارند ( یکیش خودم )

خدا پدر و مادر مارک زاکربرگ رو بیامرزه که فیسبوک رو راه انداخت .

درآمدش از شیر مادر حلال ترش باشه .

اونجا خیلی بیشتر از افراد متدین به آدم احترام می زارن.

شبکه ی مجازی جاییه که به حرفهات گوش میدن . میزارن اظهار نظر کنی . میزارن حرفتو بزنی .

شبکه ی اجتماعی جاییه که پسرها آهنگ هایی که خوندن رو می زارن.

دخترها نقاشی ها و طراحی هاشونو میزارن و از بقیه می خوان نظر بدن.

وقتی درباره هنرشون نظر مثبت میدی از شدت ذوق می خوان بمیرن.

وقتی یه پست میزاره و یه حرف یا درد دل جامعه رو میگه و لایک میکنی توی پست بعدی بیشتر درباره اش حرف میزنه.

حس میکنه که مسیرش درسته . چون تحسینش کردند . چون بهش احترام گذاشتند . چون حرمتش حفظ شده . چون با احترام ازش انتقاد می کنند.

اگرچه خیلی از ما پسرها فقط برای چاپلوسی و دلبری اینکار رو میکنیم . ولی اون به همین هم راضی هست.

شبکه های اجتماعی پر طرفدار واقعا هوشمندانه عمل می کنند.. به این میگن هنر.

دیگه از بدحجابی و بد لباسی و پخش عکس های دختران توی شبکه های مجازی حرف نزنید. یه کمی هم به اینها فکر کنید.

اگر عرضه دارید بیایید با اینها رقابت کنید و جوان هاتونو پس بگیرید.

واقعا شما ها که این همه دوست و آشنا و رفیق دارید این همه ی کاریه که از دستتون بر میاد؟

همین که برخی اومدن شدن روانشناس نشون میده که چه وضعیتیه.

ما اینجا دو کلمه حرف میزنیم پستمونو پاک می کنند . آیدی مونو مسدود می کنند . فقط توی گونی نرفتیم که ان شاء الله اونجا هم میریم.

هیچ اشکالی نداره .

ای خدا تو شاهد باش که من چیزهایی که باید میگفتم رو گفتم . ولی اینها فکر می کنند فقط خودشون می فهمند و هیچ چیزی رو نمی پذیرند و زیر بار هیچ حرفی نمی روند.

حالا برید برای ظهور دعا کنید.

[="Arial"][="Blue"]همه چی ام خوب بود
غذام سر موقع
خوابم به وقتش
نماز وقرآن
تا اینکه یه از خدا بی خبری اومد گفت گوشیت اینترنت نداره؟
[/]

[="Navy"]به نظر من شبکه های اجتماعی اصلا معضل نیست بلکه یک بستر هست که به دلیل عدم نظارت کافی از سوی والدین و همچنین مسئولین تبدیل به معضل شده
شبکه ای مثل فیسبوک واقعا بحثش جداس
من از اول ابتدای فیسبوک توش عضوم و فعال هم بودم
واقعا وقت تلف کردنه . البته کلا خیلی خودمو درگیرش نمیکردم. همین یه پستی میزاشتم و پستای بقیه رو میدیدم یه وقت پست مفید بود یه وقت علافی
ولی در کل مضر هست . انقدر محتوای منفی داره که 4 تا مثبتش توش گمه
الانم روانیم کرده هر وقت میرم توش یه سری دختر با اسما و عکسای مستهجن میاره میگه میشناسی ؟ میگم بر پدرت لعنت از کجا بشناسم
از وقتی اینجوری شده دیگه نمیرم فیسبک و درشو بستم.
کلا هم تاریخ انقضاش رسیده و مثل بقیه شبکه هایی که قبلا رو اوج بودن و الان نیستن باید بارشو ببنده
مثل یاهو 360 و اورکات
ولی در مورد پیام رسان های موبایلی نظرم فرق میکنه
واقعا میشه 100 درصد ازشون سود برد یا ضرر
وایبر و واتساپ و الانم تلگرام برای شخص من و خانوادم به جرات میگم 100% مفید بوده و اصلا استفاده آسیب زا نداشته برامون
با فامیلی که حتی عید نمیدیدمشون و یا خارج هستن و اصلا نمدیدمشون الان در ارتباطیم . و واقعا روی میزان رفت و آمد های حضوری هم تاثیر منفی نداشته
حتی با فامیلی که قبلا رفت و آمد نداشتیم الان چون تو این محیط صمیمی شدیم حالا رفت و آمد پیدا کردیم
این اول
دوم
عضویت تو گروه های مفید .
سوم
کاهش چشمگیر هزینه های ارتباطی

البته کسی که قصد سوء استفاده از این محیط رو داشته باشه هم براش کاملا راه بازه

ولی دردش بستن و فیلتر کردن این شبکه ها نیست
چون فیلتر خرجش ماهی 3 هزار تومنه
جوونی که بخاطر این شبکه ها مجبور به تهیه وی * پی*ان بشه اونوقت دیگه با اون وی * پی*ان هزار تا سایت دیگه هم میره

راه کار این شبکه ها 2 چیزه
1- فرهنگ سازی ، کنترل و نظارت توسط خانواده و دولت
2- بومی سازی[/]

سلام
سعی کنید وقت فراغتشون رو یه جوری پر کنید (به عنوان کسی که ده ها بار همچین مواردی دیده دارم پیشنهاد میکنم)
توی گروه های مذهبی و درست درمون عضوش کنید
اگرم خیلی نگرانید که کجا میره خودتون عضو بشید و روش نظارت کنید

حامی;702753 نوشت:
[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام
مثلا
برخي از دوستان مذهبي با همديگر گروه تشكيل مي دهند و نسبت به مسائل روز و ديني اطلاعات خود را به روز مي كنند. اين امر هم سبب ارتباط دوستان معنوي با هم مي شود و هم تلاش مي كنند عقب گردند نكنند و نسبت به شبهات و شايعات سياسي كه اين روزها كم نيست آگاه شوند.
يا وقتي فردي از اعضاي خانواده به دليل ازدواج و يا تحصيل يا مأموريت فاصله گرفته و دور شده با ارتباط متعادل او از مشكلات غربت حفظ مي شود.
افراد مذهبي مي توانند براي خود مانند وبلاگ برنامه حساب شده بگذارند و سبب بيش افزايي اقوام بي قيد و يا كم قيد شوند و نوعي امر به معروف و نهي از منكر كنند و آنها را نسبت به آسيب هاي فضاي مجازي برحذر دارند
[/]

سلام استاد.من هم صفحه اجتماعی مثل هایک وتلگرام عضو هستم ولی خیلی گم چک میکنم وهایک روتقریبا هرروزچک میکنم چون بایک سری بچه های دانشگاه گروه تشکیل دادیم وهمین مطالبی که شما فرمودید،درموردمسائل روزصحبت میشه،وگروه دیگه ای هم داریم که توش استفتاء رهبرهرشب یکی گفته میشه.

درکل این صفحات اجتماعی وایبر و...رودوست ندارم ومعتادش نیستم.
تنهاچیزی که بهش معتادشدم این سایت هست که هرروزبایدبیام.
آخه این سایت رودویت دارم ازاینکه توش تبادل اطلاعات میشه وجواب شبهه هام رومیگیرم.
درکل این صفحات اگر به غیرازچیزی باشه که گفتید باشه واقعاغیرمفیدهست وهیچ سودی نداره وواقعا اگراین زمان مشغول بودن دراین صفحات بی اهمیت رو برای کتاب خوندن بگذاریم خیلی دانشمون بالا میره وچیزی هست که خودآقادوست دارند.

alone star;707622 نوشت:
سلام استاد.من هم صفحه اجتماعی مثل هایک وتلگرام عضو هستم ولی خیلی گم چک میکنم وهایک روتقریبا هرروزچک میکنم چون بایک سری بچه های دانشگاه گروه تشکیل دادیم وهمین مطالبی که شما فرمودید،درموردمسائل روزصحبت میشه،وگروه دیگه ای هم داریم که توش استفتاء رهبرهرشب یکی گفته میشه.

درکل این صفحات اجتماعی وایبر و...رودوست ندارم ومعتادش نیستم.
تنهاچیزی که بهش معتادشدم این سایت هست که هرروزبایدبیام.
آخه این سایت رودویت دارم ازاینکه توش تبادل اطلاعات میشه وجواب شبهه هام رومیگیرم.
درکل این صفحات اگر به غیرازچیزی باشه که گفتید باشه واقعاغیرمفیدهست وهیچ سودی نداره وواقعا اگراین زمان مشغول بودن دراین صفحات بی اهمیت رو برای کتاب خوندن بگذاریم خیلی دانشمون بالا میره وچیزی هست که خودآقادوست دارند.

الان ادعاي مسلماني مي كنيم ولي چقدر در فضاي مجازي به زبان فارسي، لري، آذري، عربي و انگليسي و هر زباني كه كاربران بلد هستند از يمن دفاع مي كنيم و از ستم صهينونيست و سعود ابراز نفرت؟
البته خيلي بايد با مهارت و هنر باشه
تبليغ ديني كم بايد باشه ولي هنري
نه زياد دل به هم زن

حامی;707640 نوشت:
السلام عليكم و رحمه الله و بركاته
هذه الايام المبارك نشاهد الاحداث السياسيه من جهت المملكه السعوديه يعني الخائنين للحرمين الشريفين.
انا اسمي هذه الحادثه، الجنون البقري السياسي التي سيطرت علي شبه رجال السعوديه.
ويل لهم
ويل لهم
هم اذناب للصهاينه
حتي الحيوانات المفترسات متحيرات من هذه الافعال الخشنه الجنونيه؛ اي هجمات و الغارات الجويه الي اليمن
علينا ان نستفيد الاكثر من الفضاء الإلكتروني لارتقا الشعور الجهاني من هذه المصائب الساخنه ونسعى لتغيير السلوك الخاطئ بالتوعية والأبحاث العلمية

حامی;707646 نوشت:

الان ادعاي مسلماني مي كنيم ولي چقدر در فضاي مجازي به زبان فارسي، لري، آذري، عربي و انگليسي و هر زباني كه كاربران بلد هستند از يمن دفاع مي كنيم و از ستم صهينونيست و سعود ابراز نفرت؟
البته خيلي بايد با مهارت و هنر باشه
تبليغ ديني

كم بايد باشه ولي هنري
نه زياد دل به هم زن

ببخشید استادامکان داره معنی فارسی مطلب هربی که گذاشتید هم بفرمایید؟
ممنون.

[="Arial"][="Indigo"]

تو لاین 300 دوست

تو وایبر 200 دوست

تو موبایل 100 دوست

وقت ناراحتی 1 همراه

اما داخل قبر ، تنهای تنها

پس مراقب باشیم فریب دنیا رو نخوریم ...

آی اهل نت ...

بی اهل بیت نشید ...

صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

[/]

سلام باغ بهشت جان.خیلی پستتون قشنگ هست.:Kaf:
تقدیم به شما:Gol:

من پیشنهاد می کنم کمی صبر کنید بلاخره از شور و شوق این شبکه ها میافته(صبر اینقدر موثره که خدا دربارش سوره نازل کرده)
اما شما بیا برا خودت این تهدید رو تبدیل به فرصت کن ، یعنی تو اون تایمی که درگیره موبایل هست و به شما بی توجهه شما بشین مطالعه کن یعنی کتاب هایی که دوست داشتین اما فرصت نداشتید رو مطالعه کنید.

:Gol:

[="Arial"][="Indigo"]همه چيز از فيسبوك شروع شد.

روزهايى كه در فيسبوك عكس ماشين هاى چراغ خاموش را گذاشتند و گفتند:
فلان عدد را كامنت كنيد چراغ هاش روشن ميشه.
و ملت گول خوردند و با كامنت گذاشتن توى اون صفحات به افزايش اعضاشون كمك كردن و صاحبان اعضا پول درآوردند و به ريش ملت خنديدند!

اون روزا گذشت...

مردم رفتند اينستاگرام و وقتى اينستاگرام شلوغ شد، اينستاگرام شد بازار خريد و فروش و پر از صفحه هايى كه فقط تبليغ كردند و با گول زدن مردم فالوور گرفتند و پول درآوردند و به ريش ملت خنديدند!

اون روزا گذشت...

مردم ويچت را نصب كردند و فيلتر شدند و.مردم واتس آپ رو نصب كردند.
در واتس آپ پيام هاى
"كپى كردنش عشق ميخواد"
و "اگر خون آريايى در رگ هاى توست"
و اتفاقات دروغ و ساختگى و بازتاب هاى جهانى از استفاده ايرانيان از شبكه هاى اجتماعى پخش شد
و خارجى ها به ريش ملت خنديدند!

آن روزها گذشت...

مردم لاين را نصب كردند.
در لاين اما بدتر...

با وعده هاى جنسی و خاله ها و با جايزه هاى موبايل دروغ در صفحات گوناگون عضو گرفتند و با استفاده از تعداد اعضاى زياد پول در آوردند و به ريش ملت ایران باز هم خنديدند!

كامنت هايى كه زير پست جايزه آيفون و فلان و بهمان ميخوانيد كامنت هايى است كه خود صاحبان پيج با اكانت هاى گوناگون ميگذارند كه " من گوشي برنده شدم و به دستم رسيد" تا شما گول بخوريد!
كسانى كه در لاين صفحه رسمى دارند به هيچ عنوان نميتوانند بفهمند چه كسى و چند بار پست ها را share كرده است.
نميتوانند آى پى شما را تشخيص بدهند و بفهمند چند نفر عضو معرفى كرده ايد.
چرا اين همه گول ميخوريد و اجازه ميدهيد از سادگيتان سوءاستفاده كنند؟؟؟

آنها با share كردن، موبايل جايزه نميدهند!
تصاوير با share كردن به فيلم تبديل نميشوند!

كودكى گم نشده كه شما بخواهيد با share كردن عكسش به پيدا شدنش كمك كنيد!
دختر و خاله اى نيست كه با share كردن شماره به شما بدهد!
فقط با اين كارها جيب كسانى را پر ميكنيد كه فقط به شما و سادگى و دلسوزى هايتان ميخندند و ميخندند و ميخندند...

معلوم نيست شبكه اجتماعى بعدی كه ميخواهند از شما سوء استفاده كنند كجاست!
اما ميتوانيم با آگاه كردن دوستان و اطرافيان از اين موضوع كارى كنيم كه لاين و همه شبكه هاى اجتماعی از اين كارهاى غير انسانى پاك شود.

ور قرن ۲۱ هستیم
اما عده ای جاهل !

و این عده چه کسانی هستند؟

کسانی که پیامهایی از این دست میفرستند...

برای نمونه :
۱- این پیام رو به ۸ نفر بفرست تا خبر خوبی بشنوی و بدبخت نشی!

۲- سه تا یا علی بگو و این رو پخش کن تا ۲۸ دقیقه دیگه یکی بهت زنگ میزنه!

۳- اینو به ۳ گروه بفرست عوض میشه!!!

۴- طراح مهندس فلانی اینم شمارش اگه نشد زنگ بزن فحش بده بهش!

۵- امشب فقط ،امشب سه تا صلوات بفرست همه گناهت پاک میشه!
(فقط امشب،حالا کدوم شب خدا میدونه!)
۶- زمستان امسال فقط ۳ ماه داره و هوا هم سرده!
هر ۸۳۹ سال یکبار این ماجرا اتفاق میفته!
زود به همه بگو!

۷- زود کپی کن!
زود....

۸- یک عدد گلکسی ۶ کاملا رایگان!
فقط باید مثل احمق ها این کارها رو به ترتیب انجام داد!

٩- اول نیت کن بعد اینو بخون!

۱۰- یا نخون یا اگر میخونی به همه بفرست!

۱۱- اگه این پستو چندبار شیر کنی شماره فلانی واست میاد!
۱۲- برای دریافت کد شارژ اینو به چند نفر بفرست!
۱۳- برای دریافت آی پی فلان گوشی این پستو به ده نفر بفرست!
۱۴- چون قسم داده این رو فرستادم!

نادانی تا کی؟
کمی بايد فکر کرد

یعنی :
میشه نسل این پیامهای احمقانه را منقرض كرد؟؟؟

قصد جسارت به کسی نيست ولی بيايم از انتشار اين قبيل پيام ها كه به شعور و فهم ما توهين ميشود پرهيز کنیم.

ظهور نزدیک است ...[/]

باغ بهشت;708793 نوشت:
همه چيز از فيسبوك شروع شد.

روزهايى كه در فيسبوك عكس ماشين هاى چراغ خاموش را گذاشتند و گفتند:
فلان عدد را كامنت كنيد چراغ هاش روشن ميشه.
و ملت گول خوردند و با كامنت گذاشتن توى اون صفحات به افزايش اعضاشون كمك كردن و صاحبان اعضا پول درآوردند و به ريش ملت خنديدند!

اون روزا گذشت...

مردم رفتند اينستاگرام و وقتى اينستاگرام شلوغ شد، اينستاگرام شد بازار خريد و فروش و پر از صفحه هايى كه فقط تبليغ كردند و با گول زدن مردم فالوور گرفتند و پول درآوردند و به ريش ملت خنديدند!

اون روزا گذشت...

مردم ويچت را نصب كردند و فيلتر شدند و.مردم واتس آپ رو نصب كردند.
در واتس آپ پيام هاى
"كپى كردنش عشق ميخواد"
و "اگر خون آريايى در رگ هاى توست"
و اتفاقات دروغ و ساختگى و بازتاب هاى جهانى از استفاده ايرانيان از شبكه هاى اجتماعى پخش شد
و خارجى ها به ريش ملت خنديدند!

آن روزها گذشت...

مردم لاين را نصب كردند.
در لاين اما بدتر...

با وعده هاى جنسی و خاله ها و با جايزه هاى موبايل دروغ در صفحات گوناگون عضو گرفتند و با استفاده از تعداد اعضاى زياد پول در آوردند و به ريش ملت ایران باز هم خنديدند!

كامنت هايى كه زير پست جايزه آيفون و فلان و بهمان ميخوانيد كامنت هايى است كه خود صاحبان پيج با اكانت هاى گوناگون ميگذارند كه " من گوشي برنده شدم و به دستم رسيد" تا شما گول بخوريد!
كسانى كه در لاين صفحه رسمى دارند به هيچ عنوان نميتوانند بفهمند چه كسى و چند بار پست ها را share كرده است.
نميتوانند آى پى شما را تشخيص بدهند و بفهمند چند نفر عضو معرفى كرده ايد.
چرا اين همه گول ميخوريد و اجازه ميدهيد از سادگيتان سوءاستفاده كنند؟؟؟

آنها با share كردن، موبايل جايزه نميدهند!
تصاوير با share كردن به فيلم تبديل نميشوند!

كودكى گم نشده كه شما بخواهيد با share كردن عكسش به پيدا شدنش كمك كنيد!
دختر و خاله اى نيست كه با share كردن شماره به شما بدهد!
فقط با اين كارها جيب كسانى را پر ميكنيد كه فقط به شما و سادگى و دلسوزى هايتان ميخندند و ميخندند و ميخندند...

معلوم نيست شبكه اجتماعى بعدی كه ميخواهند از شما سوء استفاده كنند كجاست!
اما ميتوانيم با آگاه كردن دوستان و اطرافيان از اين موضوع كارى كنيم كه لاين و همه شبكه هاى اجتماعی از اين كارهاى غير انسانى پاك شود.

ور قرن ۲۱ هستیم
اما عده ای جاهل !

و این عده چه کسانی هستند؟

کسانی که پیامهایی از این دست میفرستند...

برای نمونه :
۱- این پیام رو به ۸ نفر بفرست تا خبر خوبی بشنوی و بدبخت نشی!

۲- سه تا یا علی بگو و این رو پخش کن تا ۲۸ دقیقه دیگه یکی بهت زنگ میزنه!

۳- اینو به ۳ گروه بفرست عوض میشه!!!

۴- طراح مهندس فلانی اینم شمارش اگه نشد زنگ بزن فحش بده بهش!

۵- امشب فقط ،امشب سه تا صلوات بفرست همه گناهت پاک میشه!
(فقط امشب،حالا کدوم شب خدا میدونه!)
۶- زمستان امسال فقط ۳ ماه داره و هوا هم سرده!
هر ۸۳۹ سال یکبار این ماجرا اتفاق میفته!
زود به همه بگو!

۷- زود کپی کن!
زود....

۸- یک عدد گلکسی ۶ کاملا رایگان!
فقط باید مثل احمق ها این کارها رو به ترتیب انجام داد!

٩- اول نیت کن بعد اینو بخون!

۱۰- یا نخون یا اگر میخونی به همه بفرست!

۱۱- اگه این پستو چندبار شیر کنی شماره فلانی واست میاد!
۱۲- برای دریافت کد شارژ اینو به چند نفر بفرست!
۱۳- برای دریافت آی پی فلان گوشی این پستو به ده نفر بفرست!
۱۴- چون قسم داده این رو فرستادم!

نادانی تا کی؟
کمی بايد فکر کرد

یعنی :
میشه نسل این پیامهای احمقانه را منقرض كرد؟؟؟

قصد جسارت به کسی نيست ولی بيايم از انتشار اين قبيل پيام ها كه به شعور و فهم ما توهين ميشود پرهيز کنیم.

ظهور نزدیک است ...

افرین به مطلب مفید شما...
از همه مهمتر به بازی گرفتن پسر ها و استفاده ابزاری از تصاویر مردم!
یک عده ک پسر هستند!شاید هم دختر!
عکس فلان مدلینگ یا خانم رو از پروفایلش برمیداره!و میذاره میگه من خوشگلم؟ میلیون ها لایک و کامنت میخوره!
و یا میگه اگه میخواین باهام دوست شین صفحمو لایک کنید بعد درخواست بدین!
خب عزیزه من اولا اون شخص اصلا خودش نیست!
باشه هم!چ دلیلی واسه لایک کردنش داره بعد باهاتون دوست شه؟
(85 درصد عکس های دختران ادلیست فیسبوکتون بنده به عنوان ی با تجربه در این زمینه قسم میخورم مال خودشون نیست)
و یک پسر آریایی زیر عکسی ک یک خانم مشخصه عکسه هنرمند خارجیه معروفه گذاشته مینویسه چقدر خوشگلی!
این کمال نادانی رو نشون میده ک چارتا خارجی بخونن بخندن چ ادمایی !
یا عده ای اگه میخوای باهام دوست شی اول شارژو واسم پیامک کن بعد باهات تماس میگیرم!
یا اول شارژو بده تو پروفایل همراه شماره موبایلت باهات تماس میگیرم!
برادر من زشته! 840 نفر زیر همین ی جمله ک کگفتم پیغام بذارند!
اقلا تو ک دینو گذاشتی کنار! میخوای دوست شی عقلتو جم کن!
تو فیسبوک کی میاد ندیده نشناخته ی شارژ بگیره باهات دوست شه؟
اون آدم جز یک پسر نیست !که داره شمارو سر کیسه میکنه!

اینا همه استفاده ابزاریه همون طور که سرکار باغ بهشت گفتند!
خیلی وقتا هنوز هم اون چراغاش روشن میشه رو بذاری طرف بعد این ک بارها گول خورده بازم کامنت میذاره!
و این خیلی بده! جوونای یک کشور اسلامی! از نقطه ضعفشون سو استفاده بشه در فیسبوک!
(در مسائل جنسی و دوست یابی)

بسم رب الحیدر

سلام و ادب

باغ بهشت;708793 نوشت:
همه چيز از فيسبوك شروع شد.

و عده ای هم چنان در جهل و حماقت و بی تجربگی باقی می مانند...
و ایکاش حماقت و نادانی فقط همینا بود که تو این متن اومده بود واقعا آدم می مونه بعضی مواقع ...
خیلی زیبا مطالبی جمع آوری شده بود از بخش بسیار کوچکی از دروغ ها و حیله های فضای مجازی
به جرات میتونم بگم با اینکه حضور فعالی دارم اما تا حالا برام پیش نیومده این اراجیفو باور کنم یا انجامش بدم
حاضرم قسم بخورم حدود نیمی از پیامهای این فضاها دروغ و شایعه و یا حیله دشمن و اراجیفی دیگه است اینو کاملا حس میکنم
ولی متاسفانه خیلیا انگار عقلشونو بیرون از واتساپ و لاین و ... جا میگذارن

monji-sec;708806 نوشت:
افرین به مطلب مفید شما...

این تجربه ها برای بی تجربه ها خیلی ارزشمنده
منم از این تجربه ها زیاد دارم خیلی دوست دارم موقعیت این برام پیش بیاد به کسایی که دارن استفاده میکنن و دارن مرتکب اشتباهات بزرگی میشن گوشزد کنم
واقعا خودش یه کتاب پر از تجربه و یه دفتر خاطرات میشه
تو اسک دین حدس میزنم طرفدارا و استفاده کننده های این اپلیکیشن ها خیلی کم باشن وگرنه خیلی بیشتر در این باره حرف میزدیم ...

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]بنظر من اون روزی که فیسبوک فیلتر شد
باید فکر اینجاها رو میکردم.
10 سال پیش فیسبوک وارد شد
اگر فیلترش نمیکردن
تا الان خیلیا که خودشون را با شبکه های اجتماعی دارن سرگرم میکنند از این جور کارها زده شده بودند.

فیلتر که شد فیسبوک تب را الان در واتساپ و لاین و الباقی شاهدیم.
خیلی از لشکر فعالان عرصه مجازی باید 10 سال پیش تا الان ارضا میشدند
ولی میدون ازشون گرفته شد
و
در عوضش الان شروع به فعالیت کرده اند.

..........

نکته حایز اهمیت دیگر اینکه
من در اکثر گروه ها مطالب خطا را از سمت بچه مسجدی ها میبینم(شاید هم دارم بزرگش میکنم که اکثر خطاها از سمت بچه مسجدی هاست ولی وقتی ببینیم یک بچه مسجدی پس از این همه سال تربیت مسجدی داره خطا میکنه بیشتر کارش به چشم میاد)
مطالب خیلی مبتدیانه میگذارند
در بحث ها جز دعوا دیده نمیشود
براحتی وارد بازار شایعه میشوند

شاید باید بگم علتش این بوده که از اول تو مسجد مطلب اماده در اختیارشون گذاشته شده
یا وارد فضای تحقیق و تحفص خیلی ساده هم نشدند
با خودسانسوری عملا از شرکت در بحث های مسجد فرار کرده اند یا اصلا بحثی در مسجد شکل نگرفته
حالا که وارد عرصه فضای مجازی شده اند کل اشتباهاتی که باید در مسجد مرتکب میشدند و همانجا توسط مربیان رفع میشد
به فضای مجازی کشانده اند...

بنظرتون باید به اهل مسجد گفت نیاید به فضای مجازی؟؟؟

.......

تا یادم نرفته بگم
خود نفس فیلتر سبب کنجکاوی میشه
خیلی ها به سمت شبکه های اجتماعی امدند چون میخواستند بدونند در این شبکه ها چه میگذرد که اصلا داره فیلتر میشه و همون جا دیگه گیر کردن.

......

در مورد راه حلی هم که میشود برای شوهر شما تجویز کنم
این است
که بهترین کار این است
کاری کنید که فقط در یک شبکه فعال نباشد بلکه در چند شبکه فعال باشد
یعنی اگر فقط در واتساپ فعال است کاری کنید وارد لاین و وایبر و فیسبوک و الباقی هم بشود.

مطمین باشید اینطور زودتر از این شبکه ها ارضا میشود
زیرا با یک دست چند هندونه نمیشه بلند کرد[/]

با سلام
فکر می کنم یک دلیل مهم برای استفاده از نرم افزارهای مسنجر، هزینه کم نسبت به مخابرات میباشد.
مثلا برقراری تماس صوتی ( خودم به شخصه از این مورد زیاد استفاده می کنم).
در کل بستگی به هدفی داره که ازش استفاده میشه.
حتی همین فیسبوک هم میتونه کاربردهای مناسبی داشته باشه.
با تشکر

پریشان;708831 نوشت:
با سلام
فکر می کنم یک دلیل مهم برای استفاده از نرم افزارهای مسنجر، هزینه کم نسبت به مخابرات میباشد.
مثلا برقراری تماس صوتی ( خودم به شخصه از این مورد زیاد استفاده می کنم).
در کل بستگی به هدفی داره که ازش استفاده میشه.
حتی همین فیسبوک هم میتونه کاربردهای مناسبی داشته باشه.
با تشکر

سلام.من باآقای پریشان موافقم.هرکدوم ازاین صفحه های اجتماعی یانرم افزارها میسه خوب استفاده کردیابد.
مثلابنده که توتلگرام هستم فقط بخاطراینکه گروه جزوه نویسی وگروه بچه های کلاس دراون هستن برای اطلاع رسانی همگانی.
ولی بجای اینکه گاهی بیهوده ازاینها استفاده کنیم،همون زمان روبرای خوندن کتاب بگذاریم،میدونیدچه تغییرعظیمی درفرهنگ وآداب وعلم جامعه بوجود میاد....

alone star;708852 نوشت:
سلام.من باآقای پریشان موافقم.هرکدوم ازاین صفحه های اجتماعی یانرم افزارها میسه خوب استفاده کردیابد.
مثلابنده که توتلگرام هستم فقط بخاطراینکه گروه جزوه نویسی وگروه بچه های کلاس دراون هستن برای اطلاع رسانی همگانی.

درسته
البته شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک داستانشون با نرم افزار های پیام رسان متفاوته

فیسبوک واقعا ضرر هاش بیشتر از فوایدشه و دسترسی به افراد و محتوای نامناسب بسیار بسیار راحتتره

بله درسته فیسبوک ضررداره ودرآینده شغلی هم تاثیرزیادی داره.حالا من اطلاعات دقیقی ازوضعیت فیسبوک ندارم وهیچوقت عضوش نشدم.

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]راستی این راه حل هم خیلی مواقع جواب داده.

پس از اینکه حسابی در این شبکه ها عضو بود
برای سفر به منطقه ای سفر کنید که در انجا سرعت اینترنت کم باشد یا اصلا نباشد(مثل برخی روستاهای کوهستانی)[/]

معضلی به نام شبکه های اجتماعی
پرسش:

سلام، همسرم مدتیه وارد این شبکه های اجتماعی شده مثل تلگرام و واتس آپ و ...از کار و زندگی ما رو انداخته دیگه کمتر به من و بچه اش توجه میکنه ... انگار نه انگار ...

پاسخ:

سلام و عرض ادب خدمت شما پرسشگر محترم!
به عنوان يك مشاور بايد بگويم كه اين خطر بسيار جدي است كه خانواده ها را تهديد مي كند چند شب قبل با رئيس دادسرای جرایم رایانه ای تماس داشتم ايشان متمركز در پرونده هاي مربوط به فضاي مجازي‌اند و اوضاع خانواده ها كه در گير مسائل غيراخلاقي اين فضا شده اند يا با افراط در حضور در شبكه هاي اجتماعي به خانواده ضربه مي زنند اسفبار مي دانند و پرونده هاي زيادي در اين خصوص دارند. در قديم مثلي بود كه مي گفتند «تخمه زن را طلاق مي دهد. » يعني زن كه سرگرم خوردن تخمه مي شود به تدريج گذشت زمان را فراموش مي كند و وظايف خودش را انجام نمي دهد و مردش شاكي مي شود. به خصوص اگر اين تخمه شكستن ها با چند زن ديگر باشد كه بزم و گفتگوي ها و غيبت ها و.. باشد. متأسفانه افرادي كه فراغت زياد دارند و با آسيب هاي اين فضا آشنايي ندارند از مشتريان اين فضاي هاي مجازي هستند. البته گوشي هاي هوشمند امكانات بسيار متعدد و متنوعي دارند كه اگر در خدمت رشد و تعالي گرفته شوند ابزار بسيار كارآمدي است ولي استفاده بي هدف از اين ابزار بلاي زندگي مي شود.
افرادي كه اوقات فراغت و بيكاري دارند و مشغول اين فضاها مي شوند از خانواده خود غافل مي شوند و جالب اين جا است كه آن قدر سرگرم اين فضاها مي شوند كه از گذشت زمان غافل مي شوند و انكار مي كنند كه مثلا دو يا سه ساعت مشغول هستند. بنابراين بهتر است براي حضور در فضاي مجازي زمان خاصي و محدودي را مشخص كنيم تا وقت از دست نرود.
توصيه‌هاي كاربردي تربيتي
- آشنايي خانواده ها ، مرد و زن، با مزاياي و آفات گوشي هاي هوشمند و شبكه هاي اجتماعي مانند اختلافات زن و شوهر ( آمار دادگاه ها و روان شناسان و پليس فضاي مجاز). براي رشد فكري و آشنايي با آسيب‌هاي فضاي مجازي كتاب و نرم افزار تهيه كنيد و در جلسات كارشناسان شركت كنيد. براي نمونه: اعتياد به نت، از نشر صابرين، اخلاق در فضاي مجازي، از نشر موسسه فرهنگ و انديشه، كليدهاي همراهي و مراقبت از نوجوانان در اينترنت از نشر صابرين، سخنراني هاي حاج آقا عباسي در برنامه گلبرگ، سخنراني هاي استاد رائفي پور درباره فضاي مجازي ..( البته شوهر شما نبايد برداشت كند كه شما براي او برنامه داريد اين كار بايد براي رشد فكري خانواده باشد.
- ارتباط‌هاي سالم ايشان در فضاي مجازي را تقويت كنيد.
- براي رشد معنويت در خانواده برنامه ريزي كنيد. نسبت به نماز اول وقت، حضور در اماكن مقدس، ارتباط با اقوام و دوستان معنوي، تلاوت قرآن، شنيدن سخنراني هاي ديني و...مهم است.
- توجه دادن به اين كه فرزندان با ديدن والديني كه بي هدف در گير اين فضاها مي شوند الگوگيري مي كنند. الگوهاي كودكان مختلف است: الگوهاي عاطفي، الگوهاي شناختي، الگوهاي تصويري، تركيبي از الگوهاي يادشده. نيز الگوها از نظري به دو بخش واقعي و نمادين( نقاشي و كارتون و فيلم ) تقسيم مي شوند. در واقع از همان ماه هاي اول بچه هشيار است و چشمان و گوش هايش دقيق مثل دوربين فيلمبرداري است. شما مي بينيد كه مثلا بچه ها مثل باباشون آچار يا گوشي همراه به دست مي گيرند يا مانند مادر رفتار مي كند الان كودك دو سه ساله عاشق گوشي است و گوشي معمولي نمي خواهد گوشي لمسي مي خواهد. كودكي صابون را برداشته بود و مي گفت اين گوشي لمسي من است. خب وقتي والدين لحظه لحظه مقابل فرزندان فعاليت مي كنند متوجه باشند كه دارند به طور غيرمستقيم تدريس مي كنند. بچه ها هم الگويابي مي كنند. و از نزديكان و محبوبان زودتر الگو مي گيرند. مشكل وقتي است كه والدين مي خواهند بگويند ما با فرهنگ هستيم براي كودكانشان تبلت مي گيرند بدون هيچ آموزشي تا در مهماني ها پز بدهند كه آره بچه ما 4-5 ساله است يا 10 ساله است و براي خودش تبلت دارد اينترنت مي رود و...به قول بندورا ، روان شناس مشهور، الگوهاي مشاهده اي مراحلي دارند كه بخش اولش توجه خود الگوگيرنده است و اين ها با تقويت هاي كلامي و غيركلامي ديگران تقويت مي شوند.
- شما بيكار نباشيد هرچه بيشتر بيكار باشيد به شوهرتان حساس تر مي شويد و بهانه گير و گيربده مي شويد بنابراين مشغول كاري يا مطالعه يا بازي با فرزندان شويد. خوش بين باشيد و فكر خودتان را هم جهت دهيد كه ايشان با دوستان خوبش است و جاي نگراني نيست. اين گونه عمل نكنيد مشاجره ها زياد مي شود. مراقب باشيد حضور زياد ايشان در فضاي مجازي واكنش دربرابر بي توجهي شما يا عدم تمكين و ناآراستگي و..نباشد.
- برخي از زنان به دليل اين كه مديريت اقتصادي ندارند اهميت به هزينه هاي اينترنت نيستند ولي اگر خودشان درگير مسائل اقتصادي شوند از حيف و ميل كردن درآمد زندگي بيشتر خودداري مي كنند.
- قانون گذاري در منزل. يعني در فضايي گرم و صميمي درباره شيوه استفاده از اينترنت صحبت شود و زماني براي استفاده از اينترنت با توجه به نيازها در نظر گرفته شود. با مشخص كردن زمان افراد هدفمند استفاده مي كنند و مديريت زمان دارند و انكار نمي كنند كه زمان زيادي سرگرم هستند.
- مهم ترين مزاياي استفاده از گوشي هاي هوشمند عبارتند از: كتابخانه هاي اندرويد در زمينه هاي مختلف براي همه سنين، برخي از دوستان مذهبي با همديگر گروه تشكيل مي دهند و نسبت به مسائل روز و ديني اطلاعات خود را به روز مي كنند. اين امر هم سبب ارتباط دوستان معنوي با هم مي شود و هم تلاش مي كنند عقب گردند نكنند و نسبت به شبهات و شايعات سياسي كه اين روزها كم نيست آگاه شوند. يا وقتي فردي از اعضاي خانواده به دليل ازدواج و يا تحصيل يا مأموريت فاصله گرفته و دور شده با ارتباط متعادل او از مشكلات غربت حفظ مي شود. افراد مذهبي مي توانند براي خود مانند وبلاگ برنامه حساب شده بگذارند و سبب بيش افزايي اقوام بي قيد و يا كم قيد شوند و نوعي امر به معروف و نهي از منكر كنند و آنها را نسبت به آسيب هاي فضاي مجازي برحذر دارند
- به طور غيرمستقيم براي همسر يا فرزندان كار يا اشتغالاتي مانند خريد، مهماني، كلاس هاي هنري، حفظ قرآن و... ايجاد كنيد كه متناسب با رغبت و استعدادهايشان باشد تا وقت بي كاريشان كمتر شود. در اين صورت وقت بي كاري زيادي نخواهند داشت و استفاده از اينترنت در راستاي فعاليت هاي هدفمند مي شود.
- با افراد و خانواده هاي هدفمند و اهل فكر و مطالعه رفت و آمد كنيد تا به طور غيرمستقيم زندگي شما و اعضاي خانواده جهت دار شود.
- از انتقاد عجولانه و متأثر از خشم خوداري كنيد. او را با ارزش هايش آشنا كنيد.
-اگر با گفتگو به نتيجه نرسيديد از افراد با تجربه و مورد قبول همسرتان يا مشاور براي حل اين اختلاف كمك بگيريد تسليم شدن، خودخوري، مقابله به مثل و پرخاشگري راه هاي ناپخته و مشكل ساز هستند.
- جذابیت فضاي مجازي زياد است و به سختي مي توانيد جایگزین برايش ارائه دهيد بنابراين بهتر است به فكر جهت دادن براي استفاده هدفمند باشيد.
- عمدا برنامه اي بريزيد كه به مسافرتي كوتاه مدت يا بلند مدت به جايي برويد كه دسترسي به اينترنت مقدور نباشد.
- با معرفي سايت هاي غير اخلاقي سهم در مين روبي فضايي مجازي داشته باشيم
http://peyvandha.ir/
http://filter.internet.ir/
- از صدقه و دعا و توسل براي رسيدن به خواسته خود مدد بگيريد

موضوع قفل شده است