میخوام مسلمان شم!

تب‌های اولیه

97 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
میخوام مسلمان شم!

من میخوام مسلمان بشم... باید چیکار کنم؟؟
ببخشید نمیدونستم تاپیکم رو کدوم انجمن باید ایجاد کنم. اگه جاش بده بیزحمت مدیرا انتقال بدن...

کارشناس بحث : صدیق

جدی میگی؟ دینت چیه؟ وای بهترین تصمیم زندگیتو گرفتی...
گام اول: قرایت اشهد ان لا اله الله اشهد ان محمد رسول الله و سپس اشهد ان علی ولی الله

قدس شریف;245385 نوشت:
جدی میگی؟ دینت چیه؟ وای بهترین تصمیم زندگیتو گرفتی...
گام اول: قرایت اشهد ان لا اله الله اشهد ان محمد رسول الله و سپس اشهد ان علی ولی الله

فکر نمیکنم لحنم شوخی داشته باشه!!
من الان دین پدرانم رو دارم...
گام دوم چیه؟؟؟

[="Tahoma"][="Magenta"]

ســـارا;245396 نوشت:
من الان دین پدرانم رو دارم...

سلام

شما به خدا ایمان داری؟

به پیامبر خدا چطور؟
:Gig:

پیامبر ادیان اللهی:Gol:[/]

کبوتر حرم الزهرا;245398 نوشت:

سلام

شما به خدا ایمان داری؟

به پیامبر خدا چطور؟
:gig:

پیامبر ادیان اللهی:gol:

سلام
بله من خدا رو می شناسم. البته اونقدری که بهم شناسوندن!!
اسم پیامبرای خدا رو هم میدونم. و میدونم که حضرت محمد(صلی الله علیه و اله و سلم) آخرین پیامبر خداست....

[="Tahoma"][="Magenta"]

ســـارا;245399 نوشت:

اسم پیامبرای خدا رو هم میدونم. و میدونم که حضرت محمد(صلی الله علیه و اله و سلم) آخرین پیامبر خداست....

خب الحمد لله

شما مسلمانید

!!!

اما نمی دانم ؟ آیا اسلام را کامل اختیار کردید یاخیر؟:Gig:

آیا عامل به اطاعت از دستور خدا و رسول خاتمش بودید؟:Gol:[/]

[="Tahoma"][="Magenta"]

ســـارا;245399 نوشت:

خب

اجازه دارم بدونم خدا را چگونه شناختید؟

میشه تعریفی از خدا بدهید

تا تونم کمکتون کنم؟:Gol:[/]

[="Tahoma"][="Green"]بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.
من خیلی دوست دارم که بدونم دینتون چی بوده و چگونه به این نتیجه رسیدید که اسلام بیارید؟
آیا کسی از اسلام به شما گفته؟
آیا مشکلاتی در دین خود دیدید؟
بنظر منم بهترین و بزرگترین تصمیم رو توی زندگیتون گرفتید.منتظر پاسخ کارشناسان هستم.
با تشکر.
[/]

سارا
من بشوخی عرض نکردم. خواستم پستم کمی خودمونی تر بنظر بیاد اگه بی حرمتی شده پوزش میخوام. فقط تورو خدا بگو دینت چیه؟ برای گام های بعدی لازمه. تو سرگرمیاتم نوشته بودی اسلام. از اسلام چقدر میدونی؟

کبوتر حرم الزهرا;245401 نوشت:

خب الحمد لله

شما مسلمانید

!!!

اما نمی دانم ؟ آیا اسلام را کامل اختیار کردید یاخیر؟:gig:

آیا عامل به اطاعت از دستور خدا و رسول خاتمش بودید؟:gol:

نه اسلام را کامل اختیار نکردم!
عامل به اطاعت از دستور خدا و رسول خاتمش به طور کامل نبودم

سلام سارا جوون

قبل از لااله الا الله

باید خود خدارو بشناسیو حقیقت دینو

اگه درست فهمیده باشم شما مسلمان هستی ولی قبول نداری دینتو

درسته؟

[="Tahoma"][="Magenta"]

ســـارا;245406 نوشت:

نه اسلام را کامل اختیار نکردم!
عامل به اطاعت از دستور خدا و رسول خاتمش به طور کامل نبودم

خب کدام دستور را اطاعت کردی؟

آیا در هنگام راه رفتن و در همه حال یاد خدا کردی؟[/]

عــــلی;245404 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.
من خیلی دوست دارم که بدونم دینتون چی بوده و چگونه به این نتیجه رسیدید که اسلام بیارید؟
آیا کسی از اسلام به شما گفته؟
آیا مشکلاتی در دین خود دیدید؟
بنظر منم بهترین و بزرگترین تصمیم رو توی زندگیتون گرفتید.منتظر پاسخ کارشناسان هستم.
با تشکر.

وقتی دیدم اسلام دین کاملی هستش تصمیم رو گرفتم. دو روز پیش یکی از انجیل های حضرت عیسی را میخوندم. با خودم فکر کردم الان که این دین مسحیت اینقدر تحریف شده و فقط دین اسلام هستش که تحریف نشده پس معلومه که دین کاملی هستش....

قدس شریف;245405 نوشت:
سارا
من بشوخی عرض نکردم. خواستم پستم کمی خودمونی تر بنظر بیاد اگه بی حرمتی شده پوزش میخوام. فقط تورو خدا بگو دینت چیه؟ برای گام های بعدی لازمه. تو سرگرمیاتم نوشته بودی اسلام. از اسلام چقدر میدونی؟

اوکی. باشه. از الفش الفت؛ از سینش سخاوت، از لامش لیاقت تسلیم؛ الفش انس با خدا، میمش مردانگی

کبوتر حرم الزهرا;245403 نوشت:

خب

اجازه دارم بدونم خدا را چگونه شناختید؟

میشه تعریفی از خدا بدهید

تا تونم کمکتون کنم؟:gol:

خدا... من نمیتونم خدا رو نمیوتم تعریف کنم چون جز نمیتونه کل رو تعریف کنه!!! محدود شناختی به نامحدود نداره...
فقط میدونم بهترین ها رو برام میخواد

[="Tahoma"][="Black"]لا حول و لا قوة الا بالله

تا اونجايي كه من فهميدم شما مسلمان اسمي هستيد
يعني مسلمان بدنيا اومديد بدون اينكه دقيقاً بونيد چرا
اگر اينطور باشه از اسلام آوردن از دين ديگه هم بهتره
خيلي ها هستن كه مشكل شما رو دارن ولي فقط تعداد كمي ميخوان به حقيقت دين برسن
[/]

کبوتر حرم الزهرا;245413 نوشت:

آیا در هنگام راه رفتن و در همه حال یاد خدا کردی؟

نه!!!

شقایق کویر;245408 نوشت:
سلام سارا جوون

قبل از لااله الا الله

باید خود خدارو بشناسیو حقیقت دینو

اگه درست فهمیده باشم شما مسلمان هستی ولی قبول نداری دینتو

درسته؟

من دنبال بهترین دین به بهترین صورت هستم. و این کارایی که من انجام میدم نمیوتنم به خودم بگم مسلمان!

مگه چه کاری انجام می دی ؟

ســـارا;245415 نوشت:
اوکی. باشه. از الفش الفت؛ از سینش سخاوت، از لامش لیاقت تسلیم؛ الفش انس با خدا، میمش مردانگی

حال کردم... خب می دونی بزرگترین سوالی که میشه ازت پرسید اینه که چقد قرآن کریم__تنها کتاب تحریف ناپذیر__رو خوندی؟

سارا
روزی بود که همه چیز رو گذاشتم کنار(خدا و امام و پیامبر و...) حس تورو داشتم از اون اول اولش که آیا خدا هس یا نه رو دنبالش رفتم تا اون آخرش که... که خیلی چیزا و قلبا قبول کردم که بزرگترین اونا نص کتاب الله بود...

[="Tahoma"][="Magenta"]

ســـارا;245423 نوشت:

من دنبال بهترین دین به بهترین صورت هستم. و این کارایی که من انجام میدم نمیوتنم به خودم بگم مسلمان!

سلام

خب اگر این تعریفت از خداست

ســـارا;245415 نوشت:
خدا... من نمیتونم خدا رو نمیوتم تعریف کنم چون جز نمیتونه کل رو تعریف کنه!!! محدود شناختی به نامحدود نداره...
فقط میدونم بهترین ها رو برام میخواد

می شه گفت خدا رو شناختی

اما در مورد اسلام

اگر شما شهادت به یگانگی خدا و نبوت رسول خاتم دادید(که من از پست شما این بداشت رو کردم)

شما مسلمانید

اما باید در تلاش باشید تا اسلام ناقص را به ایمان کامل تبدیل کنید:Gol:

که می تونید از این کار شروع کنید

ســـارا;245423 نوشت:

نه!!!

همین نرو تبدیل کنید به بله

هرکاری می کنید در تلاش باشید تا خدا رو در ان کار حس کنید

و هر اتفاقی افتاد بیاد داشته باشید که اون بهترینه حتی اگر در ظاهر بد ترین باشه

:Gol:[/]

حسین-hossein;245433 نوشت:
مگه چه کاری انجام می دی ؟

هرکـــــــــــــــــــــــاری!

قدس شریف;245435 نوشت:
حال کردم... خب می دونی بزرگترین سوالی که میشه ازت پرسید اینه که چقد قرآن کریم__تنها کتاب تحریف ناپذیر__رو خوندی؟

فکر نمی کنم فقط روخوانی کتابی با این عظمت بتونه آدم رو آدم کنه! من از معنی هاش 0.00001 رو شاید فهمیدم. البته شک دارم!!!

قدس شریف;245438 نوشت:
سارا
روزی بود که همه چیز رو گذاشتم کنار(خدا و امام و پیامبر و...) حس تورو داشتم از اون اول اولش که آیا خدا هس یا نه رو دنبالش رفتم تا اون آخرش که... که خیلی چیزا و قلبا قبول کردم که بزرگترین اونا نص کتاب الله بود...

ولی من نیخوام حتی یه لحظه هم کنارشون بذارم. چون تازه فهمیدم که اگه کنار بذارم خودمو کنار گذاشتم....

کبوتر حرم الزهرا;245448 نوشت:

:gol:

میشه دقیق تر و با مثال توضیح بدین؟؟

قدس شریف:
معنی امضاتون چیه؟؟؟

سلام

سارا جان اول از همه ورودت رو به اسک دین تبریک می گم :Graphic (16):

خیلی خوب ه که تصمیمی که گرفتی تصمیم خودت ه و بهت تحمیل نشده، نمی دونم چقد از اسلام می دونی و چجوری انتخابش کردی (البته به نظر میاد مسلمان باشید ولی خوب زیاد عمل نکرده باشید(مثل من!) ، نمی خوامم چیزی بگم، فقط پیشاپیش ورودت رو به جمع شیعه های واقعی تبریک می گم :ok:

و یه خواهش از همه دوستان دارم:

ایشون یه سوال پرسیدن و جواب سوالشون رو می خوان، شاید نخوان چیزی از خودشون بگن، به نظرم بهتره اصراری نداشته باشید و مواخذه شون هم نکنید، مهم تصمیمی ه که الان گرفتن و یه خواهش دیگه اینکه انقد هم از همون اول وارد جزئیات و مستحبات نشید(البته یه خواهش بود، جسارت نشه)، می دونید یاد چی افتادم؟

یاد داستانی افتادم که یکی بواسطه فرد دیگه ای مسلمان می شه و روز اول انقد می بردش توی مسجد و مستحبات رو انجام میده که اون فرد خسته می شه و اسلام به نظرش سخت میاد، پس بهتره کمی معتدل تر برخورد کنیم

کبوتر حرم الزهرا;245413 نوشت:
آیا در هنگام راه رفتن و در همه حال یاد خدا کردی؟

من که به شخصه نشده تا حالا همیشه به یاد خدا باشم و یک لحظه هم فراموشش نکنم

واقعا شما در همه حال یاد خدا بودید؟ اگه اینجوری ه تبریک می گم بهتون

موفق باشی سارا جان :okey:

یه عالمه التماس دعا دارم

سارا
حرفت متین... منظورم این بود که من باوجود بدنیا اومدن تو خانواده ای مذهبی و چیزهایی که بمن یاد داده بودن خواستم خودم دنبال حرفاشون برم و بهشون برسم. مقصود از کنار گذاشتن "بی تعصب دنبال حرفاشون رفتن بود" که من به حرفاشونم رسیدم

سارا
حدیث خاتم النبیین(ص): که اسلام برتر است و هیچ چیز از آن برتر نیست.

سلام مجدد

کبوتر حرم الزهرا;245448 نوشت:

آهان این خیلی خوب شد، پس من بد منظورتون رو متوجه شدم :ok:

نقل قول:
میشه دقیق تر و با مثال توضیح بدین؟؟

یعنی همه کارات واسه رضای خدا باشه، یعنی هر کاری رو که می خوای شروع کنی بگی خدایا به امید تو و برای تو

یعنی اینکه اگه اتفاق بدی تو زندگیت میفته بذاریش به حساب صلاح خدا و مطمئن باشی ی چیزی توش ه که در شرایط فعلی نمی شه کامل درکش کردم، بذاریش به پای لطف خدا و بدونی که بعدش ی چیز بهتر در انتظارت ه، من اینو می گم چون خیلی از جاهای زندگیم حسش کردم، تکرار مکررات نیست، گفتن ه تجربه هام ه :ok:

شاد و موفق باشیــد

[="Tahoma"][="Black"]لا حول و لا قوة الا بالله

ســـارا;245450 نوشت:
هرکـــــــــــــــــــــــاری!

يكي از مهمترين مراحل توبه كردن اعتراف به گناه هست ، همين كه اعتراف كرديد هر كاري كرديد يعني يكي از مهمترين قدمها رو برداشتيد
متاسفانه خيلي از ما خيلي كارها ميكنيم كه يا به روي خودمون نمياريم و يا با هزار كلاه شرعي كه خيلي هاش هم من در آوردي هست توجيح ميكنيم

ســـارا;245450 نوشت:
فکر نمی کنم فقط روخوانی کتابی با این عظمت بتونه آدم رو آدم کنه! من از معنی هاش 0.00001 رو شاید فهمیدم. البته شک دارم!!!

اگر اينهمه متوجه بشيد كه خيلي عاليه
ولي همين روخواني قرآن هم خيلي خاصيت داره واقعاً نور بخش هست

ســـارا;245450 نوشت:
ولی من نیخوام حتی یه لحظه هم کنارشون بذارم. چون تازه فهمیدم که اگه کنار بذارم خودمو کنار گذاشتم....

خانم مطمئنيد شما ميخواييد مسلمون بشيد ؟
شما كه اوضاعتون خيلي بهتر از من هست
به نظرم شما آدم خيلي خوبي هستيد ولي ميخواييد خوبتر بشيد
بعضي وقتها لازمه كه آدم اين كار رو بكنه چون خيلي از ما با چشم و گوش بسته اسلام آورديم
بعضي وقتها بايد اديان رو كنار هم گذاشت و به دور از تعصب با هم مقايسه كرد
اگر به دور از تعصب باشه مطمئن باشيد كه جز اسلام به جواب ديگه اي نخواهيد رسيد
[/]

كبوتر حرم;245464 نوشت:
همين روخواني قرآن هم خيلي خاصيت داره واقعاً نور بخش هست

آنهاکه میگویند خواندن متن قرآن فایده ای ندارند کج رو اند...
امام شریف

سوال;245456 نوشت:
سلام

سارا جان اول از همه ورودت رو به اسک دین تبریک می گم

خیلی خوب ه که تصمیمی که گرفتی تصمیم خودت ه و بهت تحمیل نشده، نمی دونم چقد از اسلام می دونی و چجوری انتخابش کردی (البته به نظر میاد مسلمان باشید ولی خوب زیاد عمل نکرده باشید(مثل من!) ، نمی خوامم چیزی بگم، فقط پیشاپیش ورودت رو به جمع شیعه های واقعی تبریک می گم :ok:

ممنون دوست گرامی امیدوارم یه شیعه واقعی بشم.

سوال;245463 نوشت:
سلام مجدد

یعنی همه کارات واسه رضای خدا باشه، یعنی هر کاری رو که می خوای شروع کنی بگی خدایا به امید تو و برای تو

یعنی اینکه اگه اتفاق بدی تو زندگیت میفته بذاریش به حساب صلاح خدا و مطمئن باشی ی چیزی توش ه که در شرایط فعلی نمی شه کامل درکش کردم، بذاریش به پای لطف خدا و بدونی که بعدش ی چیز بهتر در انتظارت ه، من اینو می گم چون خیلی از جاهای زندگیم حسش کردم، تکرار مکررات نیست، گفتن ه تجربه هام ه :ok:

شاد و موفق باشیــد

سلام علیک مجدد
همه کارا؟؟؟ مگه میشه راه رفتن یا خوابیدن هم میشه برای خدا باشه.

با قسمت دوم حرفاتون مخالفم!!
نمیشه که اتفاقات بد رو بذاریم به حساب خدا! بعداتفاق خوبی که افتاد بگیم حتما لایقش بودم....

ســـارا;245381 نوشت:
ببخشید نمیدونستم تاپیکم رو کدوم انجمن باید ایجاد کنم. اگه جاش بده بیزحمت مدیرا انتقال بدن...

سلام

برای مسلمان شدن باید اول موحد بشوی و این همان چیزی است که در سایر ادیان گم شده توحید یعنی خدا یگانه است نه قابل جمع است و نه قابل تجزیه فقط و فقط اوست یگانه عالم .

ســـارا;245471 نوشت:

بله میشه!
بخوابید که بتوانید بندگی خدا را بکنید
این شد عبادت

[="Tahoma"][="Magenta"]

ســـارا;245471 نوشت:
سلام علیک مجدد

نمیشه که اتفاقات بد رو بذاریم به حساب خدا! بعداتفاق خوبی که افتاد بگیم حتما لایقش بودم....

سلام

چرا میشه

همه چیز با اذن خداست

و در همه حال میشه خدا رو شکر کرد

مهم زاویه دیده

یاد خدا بودن

با مدام گفتن یا الله و یا الله فرق داره:Gol:

نیت خدایی داشتن هم یعنی یاد خدت که همکار بخش احکام بهش اشاره کردند[/]

سید امین;245476 نوشت:
بله میشه!
بخوابید که بتوانید بندگی خدا را بکنید
این شد عبادت

عجـــــــــــب!!!

خب دوستان گرامی میشه درباره اتفاقاتی که تو زندگی تون افتاده و باعث شده به خدا نزدیک تر بشید و تعریف کنید؟؟ نمیخوام حرف باشه. موارد عملی اشاره کنید:Gol:

سید امین;245476 نوشت:
که بتوانید بندگی خدا را بکنید

واقعا ازین زیباتر نمیشه. بله راه بریم درس بخوانیم بخوریم تا بتوانیم عبادت کنیم
کارهای درراستای تسهیل عبادت خودشان عبادت است.

واس من خوندن هر آیه منو یه قدم بخدا نزدیک می کنه

دوباره سلـــام :Cheshmak:

ســـارا;245471 نوشت:

بعضیا می گن می شه، خیلی کار سختیه، نمی دونم چجوری ه، اینو بقیه دوستان که بهش رسیدن می تونن بگن، من نظری ندارم در این زمینه!

ولی من اینجا منظورم کارایی بود که می خوای انجام بدی، مثلا فرض کن می خوای مثلا می گم به یکی از دوستات توی یکی از کاراش کمک کنی ولی خودت گرفتاری و نمی تونی بعد میگی خدایا کمکش می کنم برای رضای تو و نه برای اینکه مثلا اون بعدا جبران کنه یا هوامو داشته باشه یا ...، این ی نمونه ش بود که مثال زدم، اینو می شه خیلی از جاها تعمیم داد

ســـارا;245471 نوشت:
با قسمت دوم حرفاتون مخالفم!! نمیشه که اتفاقات بد رو بذاریم به حساب خدا! بعداتفاق خوبی که افتاد بگیم حتما لایقش بودم....

نه سارا جان اشتباه متوجه شدی، من اینو گفتم:

سوال;245463 نوشت:
یعنی اینکه اگه اتفاق بدی تو زندگیت میفته بذاریش به حساب صلاح خدا

نه حساب خدا، حساب صلاح خدا، یعنی اینکه اون خیر ما رو می خواسته که همچین کاری کرده :ok:

من خودم این حرفو زیاد نمی تونستم بفهمم و همیشه می گفتم خوب چرا خدا اینجوری می کنه و ... تا اینکه اولین بار اول دبیرستان اینو فهمیدم، به هر حال تو هر دوره ای از زندگی یه مساله ای واسه آدم مهم ه، دوران مدرسه هم نمره!

یه امتحان داشتیم حسابی سخت بود و مهم، من کلی خونده بودم ولی رفتم و چند تایی غلط داشتم، کلی گریه کردم(:Nishkhand:) و شاکی بودم که خدا چرا کمکم نکردی!

بعدش رفتم پیش معلمم و اشتباهامو واسم توضیح داد، این تموم شد تا رسیدم به سوم دبیرستان سالی که امتحان نهایی بود و معدلم توی کنکور موثر بود، باورتون نمی شه که توی امتحان فیزیک دقیقا همون سوال اومده بود فقط با این تفاوت که اینجا تشریحی بود، تنها کسی که از بچه های کلاس درست نوشته بود من بودم و نمره من یکی از ماکزیمم نمره های کشوری شد

اینجا بود که فهمیدم چیزی رو که اون موقع صلاحشو نمی فهمیدم، دو ســــــــال بعد فهمیدمش، دیر و زود داره ولی به هر حال ی جا آدم متوجه می شه

این ه که می گن وقتی ی اتفاقی میفته سریع شاکی نشیم و نشینیم اعتراض کنیم که خدا چرا؟ چرا همیشه همه بلاها سر من میاد؟ چرا انقد بدبختم و ... و باید راضی باشیم به رضای خدا

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم :ok:

بنام او
اومدم رد بشم ولي انگار تعصب يا عشق شيعه نميبدانم..گفت يه چيزي بگو وبرو..

سارا خانم تبريك ميگم ..ولي اگرقصد داري شيعه بشي كه مطمئنا هم همينطوره وا.. اينجا نميومدي تبريك واگرقصد داري كه مسلمان غيرشيعه بشي كه فردا عليه ما شيعيان و ايرانيان مظلوم شمشير بكشي يا تبليغ كني يا ضرر برسوني ..نه ..همون مسيحي يا هردين ديگري كه داري بمون ولي مسلون ضدشيعه نشو..
ممنون

واگرهم ميخواهي بگويي مگراختلاف است و اين چه ديني ست كه من ميگم شوخي ميكني مگرازيك سياره ديگه اومده باشي كه دراين عصرارتباطات ظرف يك ثانيه بخواهي ندوني كه همه جا حتي درمسيحيت نيز تفرقه واختلا ف نيست {ارتودوكس .. پروتستان و كاتوليكها}
و اگر مسلمانان غيرشيعه ميخواهند بگويندكه اونهابهتراز مسيحيان وغيرمسلمانان اند ..من ميگويم ..هنوزوقتش نشده كه امتحان خودراپس دهيد..روزش كه برسه و قدرت بدستتون بيفته..براي سرهرشيعه يك ده ميليون پاداش خواهيدگذاشت و تاريخ مالامال از حوادثي ست كه ماشيعيان را ازقدرت گيري شما ترسونده كه اين حوادث متاسفانه قابل تكراراند..
باتقديروتشكرازساراي عزيزو دوستاني كه با عشق درعمل گفتند وميگويند: اشهدان علي ولي ا..

pargaj.blogfa.com

ســـارا;245471 نوشت:
ممنون دوست گرامی امیدوارم یه شیعه واقعی بشم.

سلام علیک مجدد

سلام سارا خانوم اولا خیلی خوشحالم و بهتون تبریک میگم من هم مسلمانم و شیعه هستم ولی کمو بیش در ادیان تحقیق کردم و آخرش دیدم که دین اسلام حق است.

اما منظور دوستان این بود که هر کاری میکنید برای رضای خدا باشه و خدا رو شاد کینید مثلا شما میتوانید جوری راه برید

که در راه رفتن شما کسانی تحریک بشن و به گناه بیفتن در این کار رضای خدا نیست .

پس میتوان جوری راه رفت که برای خدا باشد.مثلا به فقیری کمک میکنید در این کار رضای خدا هست پس کار شما برای خدا است و برای آن انجام دادید

(منظور دوستان راه رفتن خوابیدن برای خدا این بود)

اما اتفاق خوب و بد هم برای خداست .مثلا در بعضی مواقع انسان خوب است اتفاقی میفتد خدا امتحان میکند که آیا بنده اش چقدر در راه خدا ثابت قدم هست تا عجرش و پاداشش زیاد شود.

پس این بدی هم جوری افزودن به پاداش هست.

یا مواقعی انسان گناهی انجام داده خداوند مهربان است نمیخواد بنده اش بر عصر این گناه مجازات شود پس یه کاری یه مشکلی برایش پیش میآید تا به وسیله آن, گناه بنده اش را ببخشد.

[="Black"][="mediumturquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]
به نام یار

سارا خانم بهتون تبریک میگم ، نه بابت انتخاب اسلام ، بابت این که انسان حق جویی هستین و دنبال حقیقت می گردین.

ســـارا;245480 نوشت:
خب دوستان گرامی میشه درباره اتفاقاتی که تو زندگی تون افتاده و باعث شده به خدا نزدیک تر بشید و تعریف کنید؟؟ نمیخوام حرف باشه. موارد عملی اشاره کنید

یه زمانی بود حدود 2سال پیش به جایی رسیدم که دیگه از این دین موروثی خسته شده بودم ، نماز می خوندم اما نمی دونستم برای چی ، روزه میگرفتم اما نمی دونستم برای چی. برای همین 9 ماه کافر بودم 3 ماه نسبه نیمه مسلمون ، خلاصه حدود بیست سال زندگیم این جوری گذشت ، تا یه روز که دیگه زده بودم سیم اخر گفتم یا رومی روم یا زنگی زنگ. بی خیال خدا شدم گفتم این همه خدا خدا کردم بزار یه مدت بی خدا بی خدایی کنم ببینم چی میشه ( دین موروثی همینش بده به جایی میرسی که باید تکلیفت رو مشخص کنی) بعد یه مدت که تازه فهمیدم بی خدایی چه تعم مزه ای داره شروع کردم به جستجوی خدا اما از اون جایی که احساسی پیش رفتم به بن بست خوردم و دوباره زدم جاده خاکی ................ تا این که فهمیدم مقدمه رسیدن به خدا از عقل شروع میشه و منی که عقلم فابریک فابریک بود ، پلمپش رو باز کردم و شروع کردم با عقل دنبال خدا گشتن (یادش بخیر اولین بار سر غذا پختن توی مشهد بود ، دومین بارش که خیلی تاثیر داشت هم شب قدر بود) و تا حدودی که به خدا با عقلم نزدیک شدم خودم رو دادم یه دست خدا وَاتَّقُواْ اللّهَ وَيُعَلِّمُكُمُ اللّهُ «تقوا داشته باشید تا خدا معلم شما باشد» دیگه خدا شد معلمم و بزرگ ترن درس رو گذاشت جلوم و گفت بسم الله ببینم چند مرده حلاجی (خودشناسی مقدمه ی خداشناسی) خلاصه این شد که ما فعلا توی اولین امتحانیم و چه زمانی بتونیم این اولینش رو خوب بگذرونیم خود خدا می دونه. اما اونقدر لذت داره که تا کسی خودش درکش نکنه ، مزشو نمی فهمه.

هر چند با این چند خطی که از شما خوندم فکر میکنم (مطمعن هستم) شما خیلی از راه رو رفتین و برای رسیدن به هدف یه عزم بلند و یک استقامت در راه نیازه که امیدوارم بتونید این راه زیبا رو برین و مزه ی اسلام علوی رو بچشین.

حق نگهدار شما...[/]

[="Tahoma"][="Magenta"]

سوال;245506 نوشت:

بعضیا می گن می شه، خیلی کار سختیه، نمی دونم چجوری ه، اینو بقیه دوستان که بهش رسیدن می تونن بگن، من نظری ندارم در این زمینه!

سلام

اینکه سخته با اینکه نشدنی دو مبحث مجزا است

بله سخته در همه حال به یاد خدا بود

اما میشه بیشتر لحظه ها را بود و بقیه اوقات در تلاش رسیدن به راه خدا

که همون یاد میشه:Gol:

توی خوابم می شه یاد خدا بود

مثلا اینکه بدانی و برای خدا بخوابی
یا با وضو بخوابی و...[/]

ســـارا;245381 نوشت:

کارشناس بحث : صدیق

سلام ساراي بزرگوار:Gol:

ضمن خوش آمدگويي به شما و تبريك،:Gol: در پاسخ به سؤال شما گفتني است:

گام اول براي اينكه از مرحله ي مسلمان شناسنامه اي عبور كرده و در وادي مسلماني واقعي و تحقيقي گام نهيم، شناخت و اصلاح و بازسازي اعتقادات است.

براي اين منظور، تلاش مي كنيم گام به گام مراحل شناخت از دين و اعتقادات را در چند پست بيان كنيم. مستحضريد كه دين اسلام بر خلاف مسيحيت كه دچار تحريفاتي شده ديني تحقيقي است و شناخت را مقدم بر ايمان مي داند.

دين مسيحيت بدليل همان تحريفات، هر گونه تحقيق و شناخت، قبل از ايمان آوردن را مردود و غير ممكن مي شمارد و توصيه مي كند: ايمان بياوريد آنگاه مي فهميد.

براي شروع بحث، پس از يك مقدمه كوتاه، از شناخت حقيقت دين آغاز مي كنيم:

انسان داراي دو بعد جسماني (حيواني) و معنوي(روحاني) است كه هر دو جنبه بايد مورد توجه قرار گيرد تا راه سعادت انسان، هموار شود. به بياني مي‏ توان علت انحطاط معنوي بسياري از جوامع بشري را پرداختن به بُعد مادي و غفلت از دين‏داري و اعتقادات صحيح ديني دانست، چنان‏كه در عصر حاضر، با همه پيشرفت‏هاي صنعتي و علمي، بيماري روحي و معنوي به صورت فزاينده‏اي دامنگير كشورهاي پيشرفته شده است. يكي از دانشمندان غرب مي‏گويد: ".. اروپا دچار بيماري ناراحت كننده‏اي گشته و در اثر از ميان رفتن عقائد گذشته رنج مي‏برد"(1).

دين، عقايد و دستورهاي عملي و اخلاقي است كه پيغمبران از طرف خدا براي راهنمايي و هدايت بشر آورده‌اند، دانستن اين عقايد و انجام اين دستورات سبب خوشبختي انسان در دو جهان است.

اگر ما ديندار باشيم و از دستورهاي خدا و پيغمبر اطاعت كنيم در اين دنياي گذران خوشبخت و در زندگي جاويدان و بي‌پايان جهان ديگر هم سعادت‌مند خواهيم بود. بدين بيان كه ما مي‌دانيم سعادت‌مند كسي است كه زندگي خود را در اشتباه و گمراهي بسر نبرد و داراي اخلاق پسنديده باشد و كارهاي نيكو انجام دهد. دين خدا ما را به همين سعادت و خوشبختي هدايت مي‌كند و دستور مي‌دهد كه:

اولاً عقايد درستي را كه با عقل و وجدان خود درك كرده‌ايم محترم و مقدس بشماريم.(شناخت فطري و عقلاني)
ثانياً: داراي اخلاق پسنديده باشيم و تا مي‌توانيم كارهاي خوب و شايسته انجام دهيم.(2)

خداوند متعال - از سرِ حكمت، لطف و عنايت - براي تأمين نيازهاي روحي و معنوي انسان‏ها، قوانيني (به نام دين) توسط پيامبرانش نازل فرمود و پيامبران الهي به هدايت و پرورش فكري انسان‏ها پرداختند تا اين‏كه رفته رفته انسان به درجه‏ اي از ارتقاي فكري رسيد كه توان پذيرش يك دين جاودانه را داشته باشد در همين هنگام خداوند تبارك و تعالي، دين اسلام را به عنوان كامل‏ترين دين به واسطه رسول گراميش ‏صلي الله عليه وآله براي هدايت مردم فرستاد. ديني كه تمام جنبه ‏ها و نيازهاي انسان را مورد توجه قرار داده و براي كل زندگي انسان از قبل از تولد تا پس از مرگ برنامه ‏ها و قوانيني را تدوين كرده است.

حال براي شناخت حقيقت اسلام بهتر است كلام خود را به آيه ‏اي از قرآن كريم زينت دهيم، خداوند سبحان مي‏فرمايد:

"انّ الدين عنداللَّه الاسلام..."(3) "دين در نزد خدا، اسلام (و تسليم بودن در برابر حق) است".
واژه "اسلام" در آيه به معني تسليم است، بنابراين معني آيه اين است كه آيين حقيقي در پيشگاه خدا همان تسليم در برابر فرمان او است و در واقع روح دين در هر عصر و زمان چيزي جز تسليم در برابر حق نبوده و نخواهد بود، منتهي از آن‏جا كه آيين پيامبر اسلام‏ صلي الله عليه وآله، آخرين و برترين آيين‏ ها است، لذا نام اسلام براي آن انتخاب شده است و گرنه از يك نظر روح همه اديان الهي، اسلام است(4).

امام علي‏ عليه السلام درباره ويژگي‏هاي دين اسلام فرمود: "به درستي كه دين اسلام، دين خداست كه براي خود برگزيد و به ديده عنايت خويش آن را پروريد و بهترين آفريدگان خود را مخصوص رساندن آن به مردمان گردانيد، ستون‏هاي آن را بر دوستي خود استوار داشت و با عزّت آن، ديگر دين‏ها را خوار و به سربلندي آن ديگر ملت‏ها را پست و بي‏ مقدار كرد و به ارجمندي آن دشمنانش را بي‏ اعتبار كرد..."(5).

دوست عزيز، اسلام حقيقتي است انكارناپذير كه حتي طرفداران ديگر اديان، از آن به بزرگي ياد مي‏ كنند و به حقيقت اسلام، اعتراف دارند. ولتر فرانسوي مي‏گويد: "اسلام ديني است فطري، آزاد، جدي، معقول، بي‏تعصب و در يك كلمه ديني است فراخور همه مردم روي زمين"(6).

همچنين گوستاولوبون (مورخ معروف معاصر) مي‏گويد: "اعراب مذهبي را در عالم انتشار دادند كه هم اكنون نيرومندترين و زنده‏ ترين مذاهب عالم بوده و تأثيرش در زندگي مردم از هر مذهبي زيادتر است و از نظر سياسي نيز بزرگ‏ترين دولت را در تاريخ تشكيل دادند و همان‏ها بودند كه اروپا را به تمدن و علم اخلاق آشنا كرده و تربيت نمودند"(7).

انشاءالله در پست هاي بعدي به بررسي و شناخت بيشتر در باره اعتقادات ديني و اصول دين اسلام كه هر مسلماني بايد در باره آنها بداند خواهيم پرداخت ...:Gol:

ادامه دارد ...:Gol:

براي مطالعه بيشتر در باره اسلام و اصول اعتقادات ديني مي توانيد به منابع زير مراجعه كنيد:

1. علامه طباطبايي، خلاصه تعاليم اسلام (به كوشش داود الهامي)، مركز نشر دار التبليغ قم.
2. شناخت اسلام (به كوشش آقايان شهيد دكتر بهشتي، شهيد باهنر، و قلي‌زاده)، نشر دفتر نشر فرهنگ اسلامي.
3. علامه طباطبايي، شيعه در اسلام، نشر وزارت فرهنگ و هنر.
4. علامه طباطبايي، آموزش عقايد و دستورات ديني، نشر بنياد جانبازان انقلاب اسلامي تهران.
5. آموزش عقايد، آيت الله مصباح يزدي،
6. اصول عقائد، آيةاللَّه مكارم، انتشارات هدف.
7. بررسي علمي ايدئولوژي اسلامي، شهيد بهشتي، انتشارات هجرت.
8. چرا مسلمان شدم، انتشارات در راه حق.

پاورقي_________________________________________
1) گوستاولوبون، تمدن اسلام و غرب، ترجمه سيدهاشم حسيني، انتشارات اسلاميه، ص 7.
2) علامه طباطبايي، اموزش عقايد و دستورهاي ديني، ج 1، بخش 1، ص 15، نشر بنياد مستضعفان و جانبازان.
3) آل عمران / 19.
4) تفسير نمونه، انتشارات دارالكتب الاسلاميه، ج 2، ص 270.
5) نهج البلاغه، خطبه 198.
6) حديدي، جواد، اسلام از نظر ولتر، انتشارات دانشگاه مشهد، ص 66.
7) تمدن اسلام و عرب، پيشين، ص 774.

سلام خدمت دوستان
باورم نمیشد اینقدر ازم استقبال بشه!!!
از همه عزیزانی که پاسخگو بودن ممنون:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

در ضمن یه خواهشی دارم.
اگه میشه دوستان فقط درباره اسلام حرف بزنن. چون همه ادیان چه مسحیت چه یهودیت و.... همه از طرف خدا اومدن و اگه الان تحریفی هست بخاطر پیروان اون دینه و به خاطر هزاران دلیل دیگه.... پس خواهشا دیگه درباره ادیان دیگه حرفی نزنید و اونا رو زیر سوال نبرید.

قدس شریف:
چطوری هر آیه رو می فهمی که به خدا نزدیک ترت می کنه؟؟؟

سوال:
منظورتونو فهمیدم!:ok:

آرینه بابا:
شما فکر می کنید که سربریدن شیعه توسط یه شیعه بدتره یا رنجوندن دل کسی که تا یه گره ای تو زندگیت برات پیش میاد اول از همه میری سراغ اون؟؟؟ هر دوش بده اما بهتره بجای اینکه خار رو تو چشم دیگران ببینیم تیغ رو از چشم خودمون در بیاریم....

iran masood:
ممنون:Gol: ولی میشه بیشتر توضیح بدید چطوری؟؟

غارنشین:
میشه از تجربیات تون بیشتر بدونم؟؟

جناب صدیق:
ممنون از توضیحات خوب تون. مطمئنم که حواستون هست که ساده تر بگید تا گیج نشم!:Gol:

یه نگته ای هم بگم دوستان اگه من رو یه سوالی تاکید می کنم یا چندبار می پرسم بخاطر اینه که میخوام درست ترین جواب رو پیدا کنم. منطقی ترین. امیدوارم این نکته مد نظر دوستان باشه تا یه موقع خدای نکرده فکر نکنن دارم می پیچونم شون!:khandeh!:

امروز کسی نیست جواب بده؟؟؟

دوست عزیز سارا
(حال میکنیا!!! به اینهمه خاطرخواه حسودیم میشه... نه خاطرخواه شماها خاطرخواهان دین اسلام که با زبون روزه این قد با ذوق وشوق برات می نویسن اجرشون با الله جل جلاله)
ببین اولا که قرآن میخوندم اینجوری بود که رندم یه صفحه رو باز میکردم میخوندم بعدش 0.000005 اونوهم نمی فهمیدم! گفتم اینطوری نمیشه... ماه رمضان دوسال پیش عهد کردم قرآن رو از مبارکه فاتحه شروع کنم تا مبارکه ناس... میدونی به این نتیجه رسیدم علمی جز علم قرآن نیست
من همیشه اینو به اونایی که فکرمیکنن قرآن یه کتاب عجیب هست که تفسیر و توضیحش فقط واسه وارد ها و بزرگان دینه میگم: بابا قرآن برای قلب تو___برای قلب تک تک آدما___نازل شده.17:82

ممنون
بازم شما اومدی خاک اینجا رو تکوندی!!!

خب میشه بدونم تا حالا از قرآن چی فهمیدی؟؟

همه چیز والله که هرچی میدونم قرآنه... (خیلی دوس دارم ازت درخواست کنم که این ماه مبارکو بشینی فقط قرآن بخونی... فقط قرآن که مایه هدایت وشفاست)

قدس شریف;245944 نوشت:
همه چیز والله که هرچی میدونم قرآنه... (خیلی دوس دارم ازت درخواست کنم که این ماه مبارکو بشینی فقط قرآن بخونی... فقط قرآن که مایه هدایت وشفاست)

میشه 10 تاش رو بگید؟؟
اتفاقا از دیروز شروع کردم!

ســـارا;245949 نوشت:
میشه 10 تاش رو بگید؟؟

خیلی پرکتیکالیا...!!!! بهرحــــال سعی کن قلبا و بدون تعصب بخونیش...مهمه...

قدس شریف;245957 نوشت:

خیلی پرکتیکالیا...!!!!

یعنی چی؟؟؟؟ 10 تا زیاده؟؟؟ آخه گفتی هر چی میدونم از قرآنه... حالا 3 تا بگو؟؟

دوست عزیز سارا میدونی نمیشه نوشت باید خودت بخونی و بری دنبالش...
اگر این قرآن را برکوهی نازل میکردیم...(مبارکه الحشر آیه بیست ویک__59:21)

یعنی شما نمی تونید 3 مورد از مواردی زیادی که از قرآن یاد گرفتید رو بیان کنید؟؟؟
بهرحال من بی صبرانه منتظرم تا درسایی که شما از قرآن یاد گرفتیدرو بشنوم

[="Arial"][="RoyalBlue"]بنام او كه احتمالا علم راباعشق آفريد
وباسلام ودرودبرپيام آوران علم وعشق
{آرینه بابا:}
{شما فکر می کنید که سربریدن شیعه توسط یه شیعه بدتره یا رنجوندن دل کسی که تا یه گره ای تو زندگیت برات پیش میاد اول از همه میری سراغ اون؟؟؟ هر دوش بده اما بهتره بجای اینکه خار رو تو چشم دیگران ببینیم تیغ رو از چشم خودمون در بیاریم....}
ساراي عزيز..
پاسخ شما چنان درست ومنطقي است كه من بخود اجازه نميدهم با اما واگر واينكه .. و ازاينجوربهانه هايي كه احتمالا ازروي لجبازي وغرور و ندانم كاري بيان خواهندشد مقابل سخن خوب شما حرفي اضافه بگويم و من هيچ سخني غيرازتسليم واينكه حق كاملا با شماست نميتوانم هم بگويم و من حتي نميخواهم بگويم كه شما شايد جمله مراخوب نخوانديد يا كه..يا كه..
ومن تنها دوست دارم اينرا بگويم كه..
آفرين برشما كه با بهترين ونزديكترين راه انسان دوستي و خدا دوستي مرا متوجه اشتباه خود نموديد وممنون ازشما..عشق اول .. انسانيت ..

بعدازخالق علم وخالق عشق..

عشق اول..همه مخلوقات..
عشق اول..همه انسانيت..
عشق اول..سرافرازي شيعه وايران وايراني..
عشق اول..مبارزه با فقر واول..شناخت و درك بيشتر وبهتر فقر و اول..فهم اين جمله عالمانه كه..
فقر انسانها تنها به مقداردارايي آنان ازثروت مالي آنان نبايد محاسبه گردد و بلكه..
فقرانسانها بايد به مقدار كمبود علم وعشق آنان به ميزان تعيين شده ازشرايط فعلي آنان محاسبه گردد..{ علم وعشق دراينجا ماديات ومعنويات خواهندبود و شرايط فعلي مانند سن وسال و..}
و عشق اول..پاسخ به اين سوال كه ..
فقر..ويرانگر..يا..هدايتگر؟؟

باتقديروتشكرازهمه ومخصوصا ساراي عزيز وتبريك ماه عشق ودلدادگي و تسليت خوني كه ناجوانمردانه و با شمشير نامرد مردان روزگار ريخته شد..

pargaj.blogfa.com[/]

موضوع قفل شده است