ذکری برای خلاصی از وسواس

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ذکری برای خلاصی از وسواس

سلام و عرض ادب
من بیشتر از دو ساله که مبتلا به وسواس هستم
البته دیروز تازه متوجه این موضوع شدم
دو سال پیش،ظاهرا بر اثر ریفلاکس معده،یک لحظه احساس کردم کلا نفسم قطع شد و اصلا برق از سرم پرید
از اونروز هر روز و هر لحظه ترس از تنگی نفس و خفگی دارم
هر جا میرم،توو مهمونی توو ترافیک یعنی فکر میکنم دارم میمیرم
نفسم بند میاد و همیشه هرجایی هستم حساب میکنم چقدر با اورژانس فاصله دارم
میرسم که بهم اکسیژن وصل کنن یا نه

این در حالیه که طی این دو سه سال ،به پزشکای زیادی مراجعه کردم
نه قلبم و نه ریم مشکل ندارن
اصلا پزشکا معتقدن بهترین بدن رو دارم
اما خودم گوشم بدهکار نیست و زندگی برام زهر شده

چند روز پیش قرآن باز کردم که مشکلم چیه
اومد که وسوسه شیطان بسیار کثیف است
واقعا تعجب کردم و با مراجعه به اینترنت متوجه شدم دچار وسواس فکری هستم
همسرم نه اجازه مصرف دارو و نه مراجعه به روانشناس رو نمیدن

زندگی خیلی خوبی دارم
همه چی اونطور پیش میره که دوست دارم
همسرم فوق العاده اس

اما یه چیزی رو امروز متوجه شدم که اصرار دارم از طریق ذکر و دعا مشکلم حل بشه
من یکبار خیییلییی بد و سنگین شیطان رو توو زندگیم زمین زدم
خیلی خوب رو عقاید همسرم که یک و نیم ساله ازدواج کردیم،تاثیر گذاشتم
خیلی تلاش دارم فرزندم که به زودی متولد میشه،یاور امام زمان باشه
فکر میکنم داره تمام تلاششو میکنه من به هدف نرسم
من چادری هستم خیلی تعصب دارم رو حجابم
و امکان نداره یه خانوم بی حجاب منو ببینه و از خجالت خودشو جمع و جور نکنه
اما این وسواس شدید باعث گوشه نشینی ،فرار از جامعه و... شده
کمکم کنید چطور شیطان و وسوسه هاشو به زمین بزنم
لطفا اگه ذکری رو یاد میدین،با معنی بفرمایید
سپاسگزارم
و از هرکسی این پست رو میخونه التماس دعای شدید دارم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام عليكم
ممنون از اعتمادتون
لطف كنيد بفرماييد چي شد كه فهميديد وسواس دارد؟
وسواس شما فكري و عملي است؟ يا فكري فقط؟
در چه موضوعات وسواس داريد؟
وسواس شما چه نشانه هاي احساسي، فكري، جسمي، شناختي، رفتاري و اجتماعي دارد؟
[/]

حامی;879076 نوشت:
[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام عليكم
ممنون از اعتمادتون
لطف كنيد بفرماييد چي شد كه فهميديد وسواس دارد؟
وسواس شما فكري و عملي است؟ يا فكري فقط؟
در چه موضوعات وسواس داريد؟
وسواس شما چه نشانه هاي احساسي، فكري، جسمي، شناختي، رفتاري و اجتماعي دارد؟
[/]

سلام و عرض ادب
1-با جستجویی که در گوگل نسبت به اضطراب و حملات پانیک داشتم،چون پزشکان معتقدن علایم من مربوط به حملات پانیک هست.بطور اتفاقی با کلمه وسواس فکری و به دنبال اون مراجعه به انجمن وسواس فکری و مطالعه احوال اعضا که شرایطی مشابه من دارن متوجه شدم که به وسواس دچارم
مثلا یه عده وسواس به پاکی و نجاست دارن مدام آبکشی میکنن.منم به سلامتم شک دارم مدام به پزشک مراجعه میکنم و همون جوابهای مشابه رو میگیرم
گرچه احساس میکنم هربار که حالت تنگی نفس پیش میاد ،هر بار یه مدله و علایمم با دفعه قبل فرق داره و ایندفعه واقعا دارم میمیرم و نفسم بند میاد
ضمن اینکه وقتی قرآن باز کردم که مشکلم چیه،آمده بود که وسوسه شیطان بسیار کثیف است

2-فکرم که شدید درگیره.عمل هم بصورت مراجعه به پزشکه که این مورد دوم رو خیلی مقاومت میکنم که نرم.اما فکرم درگیره خییلی و بعدش به اطرافیانم اطلاع میدم که حالم خوب نیست

3-بصورت جزیی در مورد نجاست یا شکیات نماز پیش میاد که بهشون اعتنا نمیکنم.اما تقریبا هر روز و هر ساعت در حال چک کردن وضعیت تنفسی و تپش قلب و سلامتیم هستم

4-وسواسم باعث مشغول بودن فکر؛گاهی رنگ پریدگی؛اضطراب؛گاهی اوقات پرخاشگری و عصبانیت؛احساس یاس و ناتوانی ... یه جورایی زندگیمو فلج کرده.اما خیلی تلاش میکنم تا همسرم متوجه حالاتم نشه

من ریفلاکس معده دارم که ظاهرا این مورد باعث علایمی بظاهر شبیه آسم میشه.گرچه از نظر پزشکان این فقط یه اسپاسمه که نه نیاز به اکسیژن هست نه چیزی
و موقع ترس و عصبانیت این ریفلاکس تشدید و فکر تنگی نفس و مرگ برام شبیه واقعیت میشه

جالبه که یکبار به فوق تخصص ریه مراجعه کردم؛اونجا خانومی با حالات من اومده بود.با کلی اسپری مخصوص تنگی نفس و یک بطری بزرگ آب.من همیشه باید یه بطری کوچک آب داشته باشم؛نباشه فکر میکنم ممکنه بمیرم.اون خانومم بعد مراجعه به پزشک،دکتر ریه به متخصص اعصاب ارجاعش دادن.اما متاسفانه با اینکه اینا رو دیدم و پزشک گفتن اکسیژن گیری بدنم صد هست.ولی وقتی احساس خفگی میکنم دیگه اینا رو متوجه نیستم.فقط مسافتم تا اورژانس و دستگاههای اکسیژن رو محاسبه میکنم.ضمن اینکه الان باردار هستم

mahdiyabahar;879092 نوشت:
جالبه که یکبار به فوق تخصص ریه مراجعه کردم؛اونجا خانومی با حالات من اومده بود.با کلی اسپری مخصوص تنگی نفس و یک بطری بزرگ آب.من همیشه باید یه بطری کوچک آب داشته باشم؛نباشه فکر میکنم ممکنه بمیرم.اون خانومم بعد مراجعه به پزشک،دکتر ریه به متخصص اعصاب ارجاعش دادن.اما متاسفانه با اینکه اینا رو دیدم و پزشک گفتن اکسیژن گیری بدنم صد هست.ولی وقتی احساس خفگی میکنم دیگه اینا رو متوجه نیستم.فقط مسافتم تا اورژانس و دستگاههای اکسیژن رو محاسبه میکنم.ضمن اینکه الان باردار هستم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام علیکم و رحمه الله وبرکاته
این افکار چند وقته با آن درگیرید؟
وقتی مشکلتون شروع شد باردار بودید؟

البته برای هدفی که برای فرزندتان دارید بهتان تبریک می گویم امیدوارم به هدفتان برسید

دعای فرج رو از مفاتیح باز کنید و بخواند و همین طور دعای سلامتی امام زمان(عج) را و یا الله یا رحمان و یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک ذکر های زمان غیبت هم هست که می توانید جست و جو کنید با معنایش بخوانید.

هر وقت احساس کردید که وسواس سراغتون آمده لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم رو بگوید و توسلتون رو به امام زمان(ع) تقویت کنید تا ان شاء الله مشمول عنایت ایشان شوید.

یا علی

هو الحکیم

با سلام و عرض ادب

این اختلال در روانشناسی اگورا فوبی یا اختلال وحشت زدگی نام داره که علایمش اینها هستند :

ناراحتی تنفسی(کمبود نفس-نفس نفس زدن-احساس خفگی)

اختلالات خودمختار (عرق کردن-ناراحتی معده-لرزش -تپش قلب)

نا هنجاری حسی(سرگیجه-کرختی یا احساس مور مور )

احساس کوتاه دیوانه شدن و از دست دادن کنترل

اول اینکه این علایم باید 6 ماه وجود داشته .... نمیدونم برا شما چند ماه هست که این اختلال هست و باعث اختلال در کارهای روزمره بشه که در شما هست

و درمانش از چند طریق هست :

1-داروهای ضد اضطراب البته بایدبا مجوز روانپزشک باشه مخصوصا که باردار هم هستید

2-انجام تن ارامی relaxation(تو اینترنت طریقه انجامش رو سرچ کنید هست همراه با اهنگ های مخصوص relaxation که اعصاب رو تسکین میده)

3-کنترل ارادی تنفس به این صورت که : ابتدا عمدا تند تند نفس نفس میزنند و سپس ارام نفس میکشند و دچار حمله پانیک نمیشوند

نکته اینجاست که شرطی سازی کلاسیک صورت گرفته یعنی تداعی احساسات جسمانی ناخوشایند با خاطره حمله وحشت که باعث حمله واقعی میشه

اگه تمرین کنید که این شرطی شدگی رو از بین ببرید و اون تمرین های بالا رو انجام بدید به احتمال زیاد مشکلتون حل بشه

طارق اللیل;879131 نوشت:
هو الحکیم

با سلام و عرض ادب

این اختلال در روانشناسی اگورا فوبی یا اختلال وحشت زدگی نام داره که علایمش اینها هستند :

ناراحتی تنفسی(کمبود نفس-نفس نفس زدن-احساس خفگی)

اختلالات خودمختار (عرق کردن-ناراحتی معده-لرزش -تپش قلب)

نا هنجاری حسی(سرگیجه-کرختی یا احساس مور مور )

احساس کوتاه دیوانه شدن و از دست دادن کنترل

اول اینکه این علایم باید 6 ماه وجود داشته .... نمیدونم برا شما چند ماه هست که این اختلال هست و باعث اختلال در کارهای روزمره بشه که در شما هست

و درمانش از چند طریق هست :

1-داروهای ضد اضطراب البته بایدبا مجوز روانپزشک باشه مخصوصا که باردار هم هستید

2-انجام تن ارامی relaxation(تو اینترنت طریقه انجامش رو سرچ کنید هست همراه با اهنگ های مخصوص relaxation که اعصاب رو تسکین میده)

3-کنترل ارادی تنفس به این صورت که : ابتدا عمدا تند تند نفس نفس میزنند و سپس ارام نفس میکشند و دچار حمله پانیک نمیشوند

نکته اینجاست که شرطی سازی کلاسیک صورت گرفته یعنی تداعی احساسات جسمانی ناخوشایند با خاطره حمله وحشت که باعث حمله واقعی میشه

اگه تمرین کنید که این شرطی شدگی رو از بین ببرید و اون تمرین های بالا رو انجام بدید به احتمال زیاد مشکلتون حل بشه

سلام و عرض ادب
بیشتر از دو ساله درگیرم
منتها گاهی شدتش کم میشه
از تنهایی که میترسم.تنها بمونمو یه اتفاقی بیفته

من چون سرد مزاجم شدید،اصلا داروهای شیمیایی خصوصا داروهای اعصاب جواب نمیدن
مثلا اسطوخودوس بخورم خیلی بهتر جواب میده تا داروی اعصاب
میشه بیشتر توضیح بدید چطور این شرطی سازی رو از بین ببرم؟
همین توو گوگل آهنگهای ریلکسیشن سرچ کنم؟

mahdiyabahar;879136 نوشت:
منتها گاهی شدتش کم میشه

دقیقا چه مواقعی شدتش کم میشه ؟ اون مواقعی که شدتش کم میشه رو خوب در نظر داشته باشید که ایا تفکر خاصی داشتید یا تغذیه خاص یا شرایطی که باعث بهبود و کاهشش شده ؟

از تنهایی که میترسم.تنها بمونمو یه اتفاقی بیفته

این ترس به خاطر همون حمله پانیک هست یا اینکه ترس از شنیدن خبر بد و یه جور وسواس فکری هست ؟ و مدتش ؟

میشه بیشتر توضیح بدید چطور این شرطی سازی رو از بین ببرم؟

اول باید اون خاطره ی اولیه رو کلا فراموش کنید و دایما به خودتون القا کنید که احساسات جسمانی ناخوشایند قرار نیست به حمله پانیک منتهی بشه و به هم اصلا ربط ندهید

بعدش اگه اون حالات رو داشتید خونسردیتون رو کاملا حفظ کنید و اصلا به اورژانس و .... فکر نکنید

و اینکه تمرین کنید که تنفستون رو به کنترل خودتون در بیارید و عمیق نفس بکشید و عمدا گاهی وقتا حالت حمله پانیک رو در بیارید برا خودتون و میبینید که دچار حمله نمیشید این تمرین رو زیاد انجام بدید

مثلا اسطوخودوس بخورم خیلی بهتر جواب میده

در این اختلال میزان هرمون سرتونین و نو ادرنالین یکم بالاست و احتمالا دلیل این که این گیاه تاثیر خوبی داره به خاطر اینه که میزان سروتونین و نور ادرنالین رو میاره پایین

امتحان کنید ببینید که در اون مواقع حمله پانیک یا شبه پانیک استفاده از رایحه های خوش بو هم روتون تاثیر میگذاره یا نه (همین بوی اسطوخودوس)

بنده معتقدم که گیاه درمانی خوبه ولی چون باردار هستید حتما تحت نظر پزشک از گیاهان هم استفاده کنید

همین توو گوگل آهنگهای ریلکسیشن سرچ کنم؟

بله

طارق اللیل;879156 نوشت:
دقیقا چه مواقعی شدتش کم میشه ؟ اون مواقعی که شدتش کم میشه رو خوب در نظر داشته باشید که ایا تفکر خاصی داشتید یا تغذیه خاص یا شرایطی که باعث بهبود و کاهشش شده ؟

سلام و عرض ادب
از عنایتتون سپاسگزارم
1-سردیم میکنه که خیلی شدید میشه
بعد مراجعه به پزشک و اطمینان دادن پزشک که چیزیم نیست تا یه مرتی با این حرف آرومم
مثلا دیشب باقالی پلو خورده بودم و ظاهرا سردیم کرده بود.حالم اصلا خوش نبود و فکر میکردم به آخر زندگیم رسیدم.باکلی مقاومت نذاشتم کسی متوجه حالم بشه
و تا دیر وقت بیدار بودم تا خوابم برد
صبح بیدار شدم دیدم خوب نیستم
شما نوشته بودین نفس کم آوردن علتش عصبیه و در اینترنت دیدم یه فوق تخصص ریه گفتن اگه دم و بازدم مشکلی نداشته باشه عصبیه
حالم خوب بود و واقعا عصری بهم خوش گذشت و اگه حالت خفگی میومد انقدر بی تفاوت بودم در لحظه خوب میشدم
خدا خیرتون بده
2-وقتی تنهام میترسم که نفسم بند بیاد و کسی نتونه منو به اورژانس برسونه.برا همین هیچوقت تنها نمیمونم:-(

mahdiyabahar;879302 نوشت:
-سردیم میکنه که خیلی شدید میشه

علیکم السلام

1-پس چون مزاجتون سرد هست باید غذاهایی که مزاجشون گرمه میل کنید (در مورد مزاج غذاها اطلاعاتتون رو زیاد کنید)

2-تا جایی که ممکن هست از محیط های پر تنش و موقعیت های تنش زا دوری کنید

3-به حالات حمله پانیک بی تفاوت باشید و همیشه سرتون رو گرم کنید

4-تنها بودن رو عمدا تمرین کنید تا ببینید که همه چیز خوب پیش میره

ان شا الله که حالتون خوب بشه(البته الانشم حالتون خوبه فقط تداعی خاطره ذهنتون رو به خودش مشغول کرده که ایشالا با تولد فرزندتون سرتون گرم میشه یادتون میره کلا )

طارق اللیل;879337 نوشت:

2-تا جایی که ممکن هست از محیط های پر تنش و موقعیت های تنش زا دوری کنید

از راهنماییتون سپاسگزارم
من اگه در یک مراسم عزاداری یا سوگواری برای مثلا ده دقیقه هم شرکت کنم،یا اگه یه فیلم یا برنانه ترسناک و یا غم انگیز ببینم،حسابی رو من تاثیر میذاره بلافاصله
باعث تشدید حملات میشه
برای همین از این مراسم ها دوری میکنم و مثلا با نگاه کردن به برنامه های شاد سعی میکنم روحیم رو تقویت کنم
الان موندم محرم میاد برنامه های تلویزیون غمگین من چه کنم؟:-(
اگه توی محرم برنامه دانلود شده مث خندوانه با یه فیلم طنز ببینم گناه داره؟:-(

mahdiyabahar;879388 نوشت:

بله گناه داره !

میتونید قران بخونید همراه با معنی یا کتاب های مختلف مفید -میتونید غذای نذری احسان کنید و ...

mahdiyabahar;878394 نوشت:
سلام و عرض ادب
من بیشتر از دو ساله که مبتلا به وسواس هستم
البته دیروز تازه متوجه این موضوع شدم
دو سال پیش،ظاهرا بر اثر ریفلاکس معده،یک لحظه احساس کردم کلا نفسم قطع شد و اصلا برق از سرم پرید
از اونروز هر روز و هر لحظه ترس از تنگی نفس و خفگی دارم
هر جا میرم،توو مهمونی توو ترافیک یعنی فکر میکنم دارم میمیرم
نفسم بند میاد و همیشه هرجایی هستم حساب میکنم چقدر با اورژانس فاصله دارم
میرسم که بهم اکسیژن وصل کنن یا نه

این در حالیه که طی این دو سه سال ،به پزشکای زیادی مراجعه کردم
نه قلبم و نه ریم مشکل ندارن
اصلا پزشکا معتقدن بهترین بدن رو دارم
اما خودم گوشم بدهکار نیست و زندگی برام زهر شده

چند روز پیش قرآن باز کردم که مشکلم چیه
اومد که وسوسه شیطان بسیار کثیف است
واقعا تعجب کردم و با مراجعه به اینترنت متوجه شدم دچار وسواس فکری هستم
همسرم نه اجازه مصرف دارو و نه مراجعه به روانشناس رو نمیدن

زندگی خیلی خوبی دارم
همه چی اونطور پیش میره که دوست دارم
همسرم فوق العاده اس

اما یه چیزی رو امروز متوجه شدم که اصرار دارم از طریق ذکر و دعا مشکلم حل بشه
من یکبار خیییلییی بد و سنگین شیطان رو توو زندگیم زمین زدم
خیلی خوب رو عقاید همسرم که یک و نیم ساله ازدواج کردیم،تاثیر گذاشتم
خیلی تلاش دارم فرزندم که به زودی متولد میشه،یاور امام زمان باشه
فکر میکنم داره تمام تلاششو میکنه من به هدف نرسم
من چادری هستم خیلی تعصب دارم رو حجابم
و امکان نداره یه خانوم بی حجاب منو ببینه و از خجالت خودشو جمع و جور نکنه
اما این وسواس شدید باعث گوشه نشینی ،فرار از جامعه و... شده
کمکم کنید چطور شیطان و وسوسه هاشو به زمین بزنم
لطفا اگه ذکری رو یاد میدین،با معنی بفرمایید
سپاسگزارم
و از هرکسی این پست رو میخونه التماس دعای شدید دارم

سلام عليكم
ممنون از اعتمادتون
بزرگوار در دوره اي زندگي مي كنيم كه رشته هاي پزشكي و روان پزشكي و روان شناسي و مشاوره شاخه هاي و زيرشاخه هاي مختلفي پيدا كرده اند. يك متخصص سال هاي متمادي به تحصيل علم و كارورزي و كسب تجربه از اساتيد مي كند و بعد خود وارد ميدان درمانگري مي شود زير نظر اساتيد خود. اين متخصص با توجه به آزمون ها و آزمايش هاي بسيار زيادي داروها را براي بيماران تجويز مي كنند. روان شناسان و مشاوران در كنار آن روش ها يا جداي از آن روش ها (متناسب با نياز) تلاش مي كنند مشكلات ذهني را برطرف سازند.
اختلالات ذهني به دو دسته كلي شديد و خفيف تقسيم مي شوند. در اختلالات شديد ارتباط فرد با واقعيت قطع مي شود و گرفتار توهم هذيان مي شود و چه بسا اين بيماري تا آخر عمر با بيمار باشد. در اختلالات خفيف نيز مراتبي دارد
برخي با روان درماني و برخي كه جدي تر هستند با دارودرماني و روان درماني بايد درمان شوند.
اختلالات اضطرابي زير شاخه هاي مختلفي دارند اختلال وسواس(فكري و عملي)، اختلال خودبيمار پنداري، اختلال بدشكلي هراسي، تنييدگي پس ضربه اي، پانيك، انواع فوبياها و.....از اين مجموعه هستند. زماني كه دوره اضطراب طولاني شود و فرد به دنبال درمان برنيايد به تدريج بيمار گرفتار افسردگي هم مي شود. با اين حساب مي توان گفت نشانه هاي اختلالات اضطرابي تا حدود زيادي شبيه به هم هستند ولي تشخيصي افتراقي اين اختلالات از هم ديگر نياز به بررسي گرفتن تاريخچه و آزمون و مصاحبه هاي باليني دقيق دارد. مسلما بيماري شما زير مجموعه اختلالات اضطرابي است ولي تشخيص اين كه وحشت زدگي است يا تنيدگي پس ضربه اي است يا ...بماند براي رجوع به متخصص روان پزشك.

دارو درماني
-داروهاي ضد اضطراب بر اساس تجارب و تحقيقات زياد روز به روز كامل تر مي شوند و نقص ها بر طرف مي شود. روان پزشك گاهي لازم مي بينيد كه براي آرامش ذهني بيمار و كاهش فشار رواني او مدتي داروهاي آرام بخش هم به او بدهد ولي از مجموع حدود 50 دسته دارو فقط چند گروه محدود آرام بخش هستند بنابراين نبايد از دارودرماني بترسيد.
-بله هر دارويي عوارضي دارد ولي اين عوارض را مي توان با مشورت با پزشك يا داروهاي مكمل برطرف كرد.
-بعد از مصرف دارو از روان شناس باليني كمك بگيريد.
-خودتان بايد كمك كنيد تا مصرف دارو و دوز داروها كاسته شود و از تمرين ها، خوردني ها و نوشيدني ها و كتاب هاي خودياري كه مانند دارو مؤثر هستند استفاده كنيد:
مانند دعا و راز و نياز، همراه داشتن قرآن، خواندن قرآن به مقدار نشاط و با تدبر، توجه به اين كه خطري واقعي شما را تهديد نمي كند و افراد زيادي در دنيا به اين اختلال مبتلا هستند، فكر نكردن به حالت گذشته و انصراف توجه در صورت يادآوري (با ذكر، خواندن شعر، محاسبات رياضي، شوخ طبعي و..)، (ورزش هاي هوازي مستمر مانند شنا، خوردن غذاهاي گرم براي شما، تقويت حس شوخ طبعي، ديدن فيلم هاي آرام بخش، گردش در طبيعت و اماكن مقدس، ارتباط با افراد با نشاط و معنوي، خواندن شرح حال بزرگان، نوشتن خاطرات شيرين، تمرين تدريجي براي حضور به تنهايي در اجتماع بدون فشار آوردن به خود، ماساژ بدن با روغن خوشبو، فرار از بي كاري و پرخوابي، ايجاد تناسب بين كالري مصرف و نياز بدن، اشتغال به كارهاي هنري، لذت بخش و سرگرم كننده، دوري از موقعيت هاي اضطراب زا و استرس زا، كم كردن فشار كارها، اولويت سنجي در كارها، ريلكسيشن، خواندن كتاب وقتي اضطراب حمله مي كند و كتاب ده قدم تا نشاط دو اثر ديويد برنز

براي آگاهي بيشتر و همراه كردن شوهرتان براي درمان با 09640 بخش مشاور، تماس بگيريد

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

mahdiyabahar;879388 نوشت:
من اگه در یک مراسم عزاداری یا سوگواری برای مثلا ده دقیقه هم شرکت کنم،یا اگه یه فیلم یا برنانه ترسناک و یا غم انگیز ببینم،حسابی رو من تاثیر میذاره بلافاصله
باعث تشدید حملات میشه
برای همین از این مراسم ها دوری میکنم و مثلا با نگاه کردن به برنامه های شاد سعی میکنم روحیم رو تقویت کنم
الان موندم محرم میاد برنامه های تلویزیون غمگین من چه کنم؟:-(

البته تماشاي برنامه خندوانه به نفسه گناه ندارد در ايام محرم. كما اين كه روابط زناشويي و استفاده از غذاهاي لذيذ گناه ندارد از نظر شرعي.
ولي بهتر است طوري عزاداري كنيم كه گويي براي نزديكان خود عزادار هستيم. بزرگ داشت شعائر ديني و حفظ حرمت ها نشانه تقواي قلب است و سبب رشد معنوي انسان و استفاده از بركات و عنايت الهي و ائمه مي شود.
بهتر است در اين ايام متناسب با حال خود از جلوه هاي عرفاني و فلسفي عاشورا بهره ببريد مثلا كتابي مطالعه كنيد، قران بخوانيد و هديه كنيد به شهداي كربلا، نذري متناسب به توان خود به فقرا و نيازمندان بدهيد،
ورزش كردن و قدم زدن در طبيعت، حضور در اماكن مقدس، شوخ طبعي معنوي و متناسب با اين ايام (شب عاشورا اصحاب شوخي مي كردند. بسيجيان در جبهه شب عمليات شوخي مي كردند)، خواندن شرح حال عرفا نيز براي شما مفيد است.[/]

حامی;879825 نوشت:
[="Tahoma"][="DarkGreen"]

البته تماشاي برنامه خندوانه به نفسه گناه ندارد در ايام محرم. كما اين كه روابط زناشويي و استفاده از غذاهاي لذيذ گناه ندارد از نظر شرعي.
ولي بهتر است طوري عزاداري كنيم كه گويي براي نزديكان خود عزادار هستيم. بزرگ داشت شعائر ديني و حفظ حرمت ها نشانه تقواي قلب است و سبب رشد معنوي انسان و استفاده از بركات و عنايت الهي و ائمه مي شود.
بهتر است در اين ايام متناسب با حال خود از جلوه هاي عرفاني و فلسفي عاشورا بهره ببريد مثلا كتابي مطالعه كنيد، قران بخوانيد و هديه كنيد به شهداي كربلا، نذري متناسب به توان خود به فقرا و نيازمندان بدهيد،
ورزش كردن و قدم زدن در طبيعت، حضور در اماكن مقدس، شوخ طبعي معنوي و متناسب با اين ايام (شب عاشورا اصحاب شوخي مي كردند. بسيجيان در جبهه شب عمليات شوخي مي كردند)، خواندن شرح حال عرفا نيز براي شما مفيد است.

[/]

سلام و عرض ادب
از راهنمایی و ذکر نکات جامع حضرتعالی سپاسگزارم
نکته ای رو که تازه فهمیدم ؛مشکل من نرسیدن ها با به اصطلاح زهرترک شدنهای زیادی هستش که به دنبالش احساس تنگی نفس میکنم

در مورد عزاداری ها؛فوق العاده به امامان و امام حسین ارادت دارم.در مواقع ناراحتی حتما امام رضا به خوابم میان.اما این سوگواری ها تاثیر فوق العاده بدی دارن
حتی مراسم ختم چند تا از نزدیکانمون هم نتونستم شرکت کنم.یکیشون خیلی نزدیک بود
اما بعد یه حضور نیم ساعته،برای مدت طولانی حالم از اینی که هست بدتر شد

موضوع قفل شده است