تکفیری ها

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تکفیری ها

سلام
عنوان تکفیری ها خیلی زود ما را به یاد وهابی ها می اندازد . می دانید چرا ؟ چون دیدن یا شنیدن هر مطلب به ظاهر خلافی وهابیون را به یاد تکفیر می اندازد .
این ضیق صدر نتیجه نداشتن عمق فکری و سعه نگاه دینی است . ایشان فکر می کنند خدای متعال یک گرز آهنین بدست دارد و خدا خدا می کند یک بنده ای کوچکترین خلافی در عقیده و عمل انجام دهد تا اورا به درک اسفل السافلین بفرستد .
با کمال تاسف این نگاه یک نگاه عمومی در میان امت اسلامی از گذشته تا به حال حتی بین اهل علم بوده است . یادم هست که به یکی از کتب اصولی خودمان مراجعه کردم و دیدم عالم بزرگواری بعد از گفتن نظریه اصولی خود با حق مطلق پنداشتن آن مخالفینش را به کفر و الحاد متهم کرده بود .
همه اینها در حالی است که قرآن به صراحت می فرماید :
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد! هنگامى كه در راه خدا گام مى‏زنيد (و به سفرى براى جهاد مى‏رويد)، تحقيق كنيد! و بخاطر اينكه سرمايه ناپايدار دنيا (و غنايمى) به دست آوريد، به كسى كه اظهار صلح و اسلام مى‏كند نگوييد: «مسلمان نيستى» زيرا غنيمتهاى فراوانى (براى شما) نزد خداست. شما قبلًا چنين بوديد و خداوند بر شما منّت نهاد (و هدايت شديد). پس، (بشكرانه اين نعمت بزرگ،) تحقيق كنيد! خداوند به آنچه انجام مى‏دهيد آگاه است. (94نساء)
از این آیه چه می فهمیم . چرا به انگیزه های شخصی دوست داریم به کوچکترین بهانه ها چوب تکفیر بر سر این و آن بزنیم .
اکنون در میان ما شیعیان هم گروه تندوریی هستند که شدیدا به تکفیر و ناصبی خواندن این و آن علاقمندند . آنها اسلام دیگران را قبول ندارند و بهشت الهی را خاص خود می پندارند .
بین این گروه تندرو شیعی با گروههای تندرو سلفی و تکفیری وهابی اشتراکات فکری و عملی است که بسیار خطرناک است . اینها حتی با علمای بزرگ و مقام ولایت هم سر تندرویهای خود مشکل جدی دارند .
نظر شما چیست ؟
موفق باشید

برچسب: 

ایشان همانهائی هستند که در روایت دارد که در زمانی که حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه ظهور کنند قرآنها را مقابل آن حضرت به سینه چسبانده و می گویند دین این است که ما می گوئیم،دین تو را نمی خواهیم،این دین جدیدی است.
خداوند ما از گرفتاریهای مهلک نجات دهد.
آمین

بنده به این مناسبت در اینجا اشاره به جریانی می کنم که در حرم حضرت معصومه (س) چند روز پیش اتفاق افتاد. چند روز پیش رفتم حرم حضرت معصومه(س) برای زیارت که دیدم چند نفر از اهالی کردستان از اهل سنت برای زیارت حضرت معصومه به حرم آمده اند. لباسهایشان توجه مرا به ایشان جلب کرد. در همین حال خدا خدا کردم که نکند کسی به اعتقادات آنها با صدای بلند لعن و نفرین بفرستد و فریاد بزند که لعنت بر فلانی و ...
که دست بر قضا یکی از همین شیعه های تندرو که البته باید بگیم بی عقل، شاید هم توجه به این مسافرها نداشت شروع کرد با صدای بلندی که اینها هم شنیدند یکی یکی را لعنت کرد. من خیلی ناراحت شدم که این بندگان خدا برای زیارت آمده اند و اعتقاد به زیارت دارند و آن وقت یک نفر اینجوری باعث ناراحتی میشه و البته توجه هم نداره که این کارش تبعات داره. حداقل اش اینه که وقتی آنها برگردند با تبلیغاتشان اجازه نمی دهند بقیه برای زیارت بیان، هم سعی می کنند یه جایی تلافی کنند. به هر حال من پیش رفتم و با یکی از اینها صحبت کردم گفتم شاید مسافر جای دیگری هستند و همینجوری گذری به حرم آمده اند. اما دیدم بنده خدا می گه از پاوه به قصد زیارت آمده ایم. خیلی خجالت کشیدم. از رفتار آن آقا عذر خواهی کردم و ایشان را به مهمانی نهار دعوت کردم تا شاید از دلشان در بیاید.
به هر حال واقعا برای این دسته آدمهایی که چه در شیعه و چه در بین اهل سنت هستند و کارشان را با توهین و تکفیر پیش می برند واقعا باید متاسف بود. و نباید فراموش کرد که مردم اصلا با این دسته افراد همکاری نمی کنند و معمولا کسی کار ایشان را تکرار نمی کند در حالی که اگر یکی در حرم بگوید صلوات همه صلوات می فرستند اما اگر کسی بیاید و لعن کند اصلا کسی توجه ندارد و معمولا من دیده ام حتی روحانیون هم خوششان نمی آید و مخالفند.

سلام
زیارت عاشورا را همه خوانده ایم و دیده ایم که در این زیارت شریف لعن به کسانی که مستحق حقیقی لعن هستند بطور مصرح نیست . آیا این برای شیعه پیامی ندارد ؟
آیا می دانیم در روایات این معنا هست که هرکس لعن ناحق کند به خودش باز می گردد ؟ آیا صحیح است به کوچکترین بهانه ای هر معتقد به خدا و رسول و چه بسا محب اهل بیت که اختلاف نظری با ما در عقاید دارد لعن کنیم ؟ آیا این مصداق لعن باطلی نیست که اثرش به خود ما بر می گردد ؟
موفق در اندیشه صواب

[="Purple"]بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

این نیز بی ربط به موضوع نیست در همین باب است تا دوستان پندی گیرند[/COLOR]

[="Purple"][="Red"]http://www.askdin.com/showthread.php?t=12853&page=2[/][/]

حامد;125594 نوشت:
[=navy]سلام [="DarkRed"]
کلام امام یعنی عدم اکتفا به الفاظ و عبارات این که سخن تمام اهل معناست و اختصاص به امام ندارد
سخنان آقای وحید هم که خلاف سخن بسیاری از بزرگان است
قیاس اسفار و مثنوی با قرآن قیاس مع الفارق است که این کلام مخلوق و آن کلام خالق است مساله درک حقیقت قرآن است که جنابشان سخنی از آن نگفته ان[/]
د [/]

تکفیری های شیعه را هم بشناسید

این برداشت ذهن آلوده شماست

تفصیل حالات عاشق و معشوق در اینجا منصرف به موارد حلال است چه اینکه کسی از جناب صدرا اینگونه خلاف شرعهایی سراغ ندارد که بخواهد آنرا به مورد عشق ورزی ایمانی وصف شده تسری دهد .
موفق در هدایت

life313;125786 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حامد کارشناس علوم قرآن!!!!!!!

[="Blue"]اول آنکه شما چرا به شیخ اصولین جهان تشیع با بیش از 97میلیون مقلد

در سراسر جهان اسلام چنین جمله ای میگویید؟!!!

آیا در علم بیشتر میفهمید یا در کمالات و عرفان از ایشان سر هستید؟!!!

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی متولد 1300 هجری شمسی یعنی 90 سال سن

ایشان شاگرد بزرگانی چون:

آیات عظام میرزا مهدی اصفهانی،آشتیانی،ابوالقاسم الهی،میرزا عبدالهادی شیرازی،حکیم،

سید ابوالقاسم خویی بوده است

ایشان برجسته ترین شاگرد آیت الله سید ابوالقاسم خویی ست

مانده ام در حوزه های علمیه چه چیز از ادب شاگردی می آموزند که طلبه_(فرض بر آنکه باشد)بخود

اجازه میدهد بدین سادگی بزرگ اصولیون را زیر سوال ببرد

ایشان چنان عظمتی دارند که در سایتشان در بخش زندگی نامه چنین بیان شده است:

جز قصور و تقصیر چیزی ندارم

http://www.vahid-khorasani.ir/web/index.php?option=com_content&view=article&id=5953&Itemid=12&lang=fa

این یعنی عرفان و حکمت متعالیه[/COLOR]

این یعنی ضمیر نورانی

انسان خردمند برخی را با برخی میسنجند اما کسی که خود معیار سنجش است را با چیزی نمیسنجند

طلا را با خاک محک میزنی؟خوشا بسعادتت با اینهمه طبع اقتصاد

تو الفقیه و الشیخ الشیعه آیت الله العظمی وحید خراسانی را به قیاس مع الفارق

محکوم میکنی؟!!!

اینقدر اسلام بی صاحب شده که امام و مرجع تقلید شیعیان را به قیاس مع الفارق محکوم

کند؟؟؟

اینقدر اسلام صاحب ندارد که کارشناس قرآنی سایتی مذهبی مرجع تقلیدی را به قیاس مع الفارق محکوم

کند؟؟؟

اما پیرامون تکفیری های شیعه

اگر ذره ای علم داشتی میفهمیدی تکفیر دشمنان اهل بیت علیهم السلام ثوابی غیر قابل ادراک دارد

گرچه شما همانکاری را میکنید که دیگر بدعت گذاران کردند

بیش از 100 بار گفتم که ای اهل حق ، حقیقت را از دامان پاک اهل بیت علیهم السلام بجویید.

ما را چه کار که ملاصدرای شیرازی عارف بوده یا نه

اصلا به من و شما چه

ما شیعه هستیم یا نه؟؟؟؟

اگر هستیم موظف به این آیه ایم:

اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم

کسی که اولی الامرش ملاصدرا و ابن عربی و مولوی و امثالهم است علیه ما علیه

و کسی که مولایش علی بن ابی طالب علیه السلام است اجازه نمیدهد

هتاکی که به این سادگی به مراجع توهین میکند از او ایراد بگیرد

ما اذن نداریم مولوی و امثالهم را لعن نماییم زیرا حقیقت پیرامون آنها در این جهان علی الظاهر در پرده

مستور است پس لعن نکنید

اما قرار نیست لعن نکردیم تایید کنیم که!!!

به دنبال عرفانید؟؟؟

عرفان عالیه را در صحیفه سجادیه بخوانید والله جز این یافتید مرا دشنام دهید.

عرفان را در قرآن بیابید.

که هر گناه و هر انگیزه و هر فطرت بیان شده و راه درمانش گفته شده

هر کس هر چیزی بگوید ذهنش آلوده است و فقط آقای حامد کارشناس قرآن میفهمد معنای

باطنی آیات!!! مولوی و امثالهم چیست

ما نشسته ایم و بحث بر سر چیزی میکنیم که یقینی بر آن نیست

هیهات از اینهمه جهل که جکمت شیعی مانده و بر سر مجهولات عرف میتراشیم

هیهات که آن چه معاویة بن ابی سفیان لعنت الله علیهما کردند با علی همان میکنیم با آل علی

آنها حسن بصری ساختند و عرفان پوشالیش را در مقابل عرفان پاک علی قرار دادند

ما هم غیر معصومی چون ملا صدرا و مولوی و ... را علم میکنیم و ساعتها اسفار!!! بررسی میکنیم

و وا مانده ایم از 5 کلمه صحیفه سجادیه

یا من ذکره شرف الذاکرین

و یا من شکره فوز لشاکرین

و یا من طاعته نجاة للمطیعین

صل علی محمد و آله

واشغل قلوبنا به ذکرک عن کل ذکر

و السنتنا بشکرک عن کل شکر

یـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا ایها المومنون

این عرفان است یا چیزی که در آن 1000 شبهه وارد است

ای اهل دل ، ای اهل دل ، ای اهل دل

دل جز به نور مولایمان حجة بن الحسن العسکری روشن نمیشود

ما موظفیم در زمان غیبت به فقها رجوع کنیم نه عرفا

ای شیعیان

ای مسلمین

بخوانید رساله را

اگر 2 کس باشند که یکی در علم اعلم و دیگری در تقوا بالاتر باشد ما موظف به تقلید از اعلم هستیم

نه اینکه چون فلانی عارف است باید از او تقلید کنیم

آری مرجع بنده سرورم آیت الله العظمی محمد تقی بهجت بوده افتخارم این است

اما هرگز بخود اذن ندادم از دیگران عیب جویی کنم

تا عرفانی ناب و دست نخورده از زبان معصوم با ماست از کدام عارف سخن میگویید؟؟؟

افلا تعقلون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این صحیفه سجادیه تمام کلماتش از میان دو لب مقدس سرورم علی بن الحسین سلام الله علیهما

خارج شده است

دنبال کدام عرفانید؟؟؟

از کدام عارف تقلید میکنید که عارف تر از معصوم باشد

رها کنید این خلقی که نیک و بدش برایتان مجهول است

به سراغ سرچشمه عشق بروید

عرفان یعنی یک جمله :
انی لا اری الموت الا السعادة و لا الحیاة مع الظالمین الا برما
لبیک یا حسین
لبیک یا حسین
لبیک یا حسین
رها کنید غیر را

این کلامی برادرانه و دوستانه بود برای اهل فهم

ان شاء الله که به اهل بیت متمسک شویم و دامان پاک ایشان را مامن خویش سازیم

برادران و خواهرانم

از صمیم قلب آرزو مندم همه شما بزرگوارن به درجات عالیه برسید و سپس

حقیر سراپا تقصیر را دعا فرمایید

که دعا نه از شما کم میآید و نه از درگاه حق

که بر شما می افزاید و بر حقیر نیز

زیاده سخن کردم

والنصر...آت...آت ... ان شاء الله

العبد و فقیر الی الله

والسلام و علیکم و رحمة الله و برکاته

[="#800080"]
یا علی
[/]

شما هم مشخص است انصاف ندارید. . . . . .

life313;125829 نوشت:
[="purple"]بسم الله الرحمن الرحیم السلام علیکم و رحمة الله و برکاته این نیز بی ربط به موضوع نیست در همین باب است تا دوستان پندی گیرند[/] http://www.askdin.com/showthread.php?t=12853&page=2

سلام
جواب این مطالب را در تاپیک مربوطه داده ایم . مراجعه فرمایید
موفق باشید

سلام

من هم نقل قول می کنم از این تاپیک

رحیمی;124309 نوشت:
با سلام

در این تاپیک برخی صفات و .... به مولوی داده شده است

بزرگ و عالمی می فرمودند(نقل به مضمون)

احتمال دهید این عباراتی که نسبت می دهید به مولوی غلط باشد, در آن دنیا باید جوابگو باشید که چرا چنین حرفی زدید. حال اگر مولوی کافر/سنی/ناصبی/... باشد, هیچ کس به شما نخواهد گفت چرا ناسزا نگفتی به مولوی؟ ولی اگر گفتی باید جواب هم پس بدهی! مواظب باشیم آنجا مولوی(یا هرکس دیگر) یقه مان را نگیرد.

این عدم توهین به شخصیت ها و ندادن القاب گوناگون با آنان, منافاتی با نقد و بحث علمی سخنان منسوب به مولوی ندارد.

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواهی از سخنم پند گیر و خواهی ملال

التماس دعا

صوت از استاد فاطمی نیا در همین باره ها!

فایل اولی در مورد تکفیر و بد گفتن از ملاصدرا و مولوی, شب اول قبر و ...

فایل دومی در مورد اینکه ادیسون بهشت می رود یا خیر, اظهار نظر مردم در مورد افراد و ...

فایل سومی در مورد نظر علامه طباطبایی در مورد ابن عربی, سنی شیعه بودن آن و عرفا و ...

منبع همگی: سخنرانی حجت الاسلام فاطمی نیا - مشهد مقدس - حسينه الزهرا موضوع : سیری در صحیفه سجادیه - 2

لطفا باز نفرمایید کی شیعه بود کی نبود فلانی ملعون هست, عرفا فلان هستند و ...

تشکر.

کاوه;125620 نوشت:
بنده به این مناسبت در اینجا اشاره به جریانی می کنم که در حرم حضرت معصومه (س) چند روز پیش اتفاق افتاد. چند روز پیش رفتم حرم حضرت معصومه(س) برای زیارت که دیدم چند نفر از اهالی کردستان از اهل سنت برای زیارت حضرت معصومه به حرم آمده اند. لباسهایشان توجه مرا به ایشان جلب کرد. در همین حال خدا خدا کردم که نکند کسی به اعتقادات آنها با صدای بلند لعن و نفرین بفرستد و فریاد بزند که لعنت بر فلانی و ...
که دست بر قضا یکی از همین شیعه های تندرو که البته باید بگیم بی عقل، شاید هم توجه به این مسافرها نداشت شروع کرد با صدای بلندی که اینها هم شنیدند یکی یکی را لعنت کرد. من خیلی ناراحت شدم که این بندگان خدا برای زیارت آمده اند و اعتقاد به زیارت دارند و آن وقت یک نفر اینجوری باعث ناراحتی میشه و البته توجه هم نداره که این کارش تبعات داره. حداقل اش اینه که وقتی آنها برگردند با تبلیغاتشان اجازه نمی دهند بقیه برای زیارت بیان، هم سعی می کنند یه جایی تلافی کنند. به هر حال من پیش رفتم و با یکی از اینها صحبت کردم گفتم شاید مسافر جای دیگری هستند و همینجوری گذری به حرم آمده اند. اما دیدم بنده خدا می گه از پاوه به قصد زیارت آمده ایم. خیلی خجالت کشیدم. از رفتار آن آقا عذر خواهی کردم و ایشان را به مهمانی نهار دعوت کردم تا شاید از دلشان در بیاید.
به هر حال واقعا برای این دسته آدمهایی که چه در شیعه و چه در بین اهل سنت هستند و کارشان را با توهین و تکفیر پیش می برند واقعا باید متاسف بود. و نباید فراموش کرد که مردم اصلا با این دسته افراد همکاری نمی کنند و معمولا کسی کار ایشان را تکرار نمی کند در حالی که اگر یکی در حرم بگوید صلوات همه صلوات می فرستند اما اگر کسی بیاید و لعن کند اصلا کسی توجه ندارد و معمولا من دیده ام حتی روحانیون هم خوششان نمی آید و مخالفند.

استاد كاوه عزيز سلام عليكم ورحمت الله

برادر كجا بوديدوقتي با وجود اين همه دوربين مداربسته و خادمين آمدن با پتك قبر نابغه تاليف قرن اخير آسيد محمد شيرازي را شكستند وكسي صدايش هم درنيامد آنجا اين آقايان روحاني بدشان نيامد
حال شما فلسفه لعن وبرائت را زير سوال مي بري يا نه موضع لعن علني است ؟
راستي استاد عزيز مي تواني برايم بگوئيد كه حضرت انشاء الله امدند اولين كاري كه مي كنند چيست ؟ آيا اين كار حضرت برخلاف مبنا وشيوه رفتار شما نيست چرا كه شما وروحانيت ناراحت ميشويد برلعن خليفه اما حضرت وقتي آمدند برائت عملي خود را نشان مي دهند
خداوند توفيق فهم معارف اهل بيت را خصوص به اين حقير نادان عنايت كند .

anti310;125956 نوشت:
راستي استاد عزيز مي تواني برايم بگوئيد كه حضرت انشاء الله امدند اولين كاري كه مي كنند چيست ؟ آيا اين كار حضرت برخلاف مبنا وشيوه رفتار شما نيست چرا كه شما وروحانيت ناراحت ميشويد برلعن خليفه اما حضرت وقتي آمدند برائت عملي خود را نشان مي دهند

سلام
یملا الله به الارض قسطا و عدلا بعد ما ملئت ظلما و جورا
دغدغه حضرت اقامه قسط و عدل است . این اساس قضیه است بقیه مسائل جزئی است .
امام زمان نمی آید جوی خون راه بیندازد می آید تا با عدل و دادگری همه را در مسیر کسب کمالات انسانی قرار دهد .
آنقدر در مجالس عزا شرکت کرده اید که می پندارید تمام امر دین بر عزا و انتقام از جنایتکاران است . نه چنین نیست .
عزاداری و انتقام نه جزء اصول است و نه جزء فروع بلکه مصداقی از صدها مصداق ابراز مودت به اهل بیت پیامبر ص است
موفق در تامل

حامد;125988 نوشت:
سلام
امام زمان نمی آید جوی خون راه بیندازد می آید تا با عدل و دادگری همه را در مسیر کسب کمالات انسانی قرار دهد .
آنقدر در مجالس عزا شرکت کرده اید که می پندارید تمام امر دین بر عزا و انتقام از جنایتکاران است . نه چنین نیست .
عزاداری و انتقام نه جزء اصول است و نه جزء فروع بلکه مصداقی از صدها مصداق ابراز مودت به اهل بیت پیامبر ص است
موفق در تامل

[="purple"]

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حامد

آنچنان در مولوی و اسفار و شطحیات غوطه خورده اید که واضحات قرآنی را نیز فراموش کرده اید.

[="lime"]وَنُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ(القصص/5)[/]

ما مي‌خواهيم بر مستضعفان زمين منت نهيم و آنان را پيشوايان و وارثان روي زمين قرار دهيم!

پس از ظهور سرورم مولایم و امام الحجة بن الحسن عسکری روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه و

پس از خسفین رجعت روی میدهد[="red"]

رجعت هدفی جز این ندارد که بهترین ها که مظلومترین بوده اند

در برابر پستترین ها که ظالم ترین ها بوده اند رجعت مینمایند[/]

[="magenta"]یعنی رجعت برای نیکان نیست[/]

که ظالمین به نیکان نیز باید به زمین باز گردند و تاوان تمام کردار خویش را در همین زمین و دنیا پس دهند

و هدف نهایی برپا سازی حکومت عدل است که جز با از بین بردن ظالمین برپا نخواهد شد

[="#00ff00"]أَيحْسَبُ أَنْ لَمْ يرَهُ أَحَدٌ(البلد/7)[/]

آيا (انسان) گمان مي‌کند هيچ کس او را نديده (که عمل خيري انجام نداده) است؟![="#00ff00"]

وَمِنْ حَيثُ خَرَجْتَ فَوَلِّ وَجْهَكَ شَطْرَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ وَحَيثُ مَا كُنْتُمْ فَوَلُّوا وُجُوهَكُمْ شَطْرَهُ لِئَلَّا يكُونَ لِلنَّاسِ

عَلَيكُمْ حُجَّةٌ إِلَّا الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنْهُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِي وَلِأُتِمَّ نِعْمَتِي عَلَيكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ(البقرة/150)

بَقِيتُ اللَّهِ خَيرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ وَمَا أَنَا عَلَيكُمْ بِحَفِيظٍ(هود/86)[/]

ان شاء الله به تفاسیر روایی مراجعه بفرمایید و احادیث پیرامون این مهمات را بدست آورید

و حتما به آیه رجعت نیز رجوع کنید

بلکه از این عقاید ارسطویی دست کشیدید

[="black"]
بحق ارسطو و افلاطون دو فتنه هستند در حوزه علمیه[/]

موفق در موفق

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

[/]

حامد;125856 نوشت:
سلام
جواب این مطالب را در تاپیک مربوطه داده ایم . مراجعه فرمایید
موفق باشید

[="purple"]
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حامد

آن تاپیک بعد از توهین شما قفل شده است

و قصد بر آن بود که تمام مراجعین در اولین گام حضور در تاپیک توهین شما را ببینند

بنده آنجا اعلام کردم دلیل دست بردن در پیام بنده باید بیان شود وگرنه بنده ترک سایت مینمایم با آنچه

هر چه گفتم در حد شما بود بلکه حتی با لطف و چشم پوشی نوشتم درباره شما
[="red"]
هتاکی که شیخ اصولیون را به قیاس محکوم کند و قیاس اولین گناه ابلیس باشد[/]

لایق است بهترینها را به او نسبت دهی که حقیر به سبب حرمت لباسی که به تن میکنید

از بیان بهترینها خودداری کردم

و با این حال کارشناس متن کلام مرا مورد هجوم قرار داد.

سعی کنید در مورد بزرگان درست سخن بگویید

پیرامون علامه حسن زاده فرمودید که بزرگ عرفاست.اگر بنا بود بخواهم ایرادی بگیرم

باید بگویم ایشان کجا و مرحوم بهجت کجا

حال آنکه هر دو عزیز و محترم هستند و بزرگی هیچیک قابل انکار نیست.

شما بهیچ وجه عقلی و نقلی حتی اذن ندارید بخواهید به یک مرجع توهین کنید.
[="#ff0000"]
مرجع کسی ست که از صغیره دوری کند و گرفتار کبیره نباشد[/]

موفق در موفق

یا علی مدد

[/]

life313;125999 نوشت:
هتاکی که شیخ اصولیون را به قیاس محکوم کند و قیاس اولین گناه ابلیس باشد لایق است بهترینها را به او نسبت دهی که حقیر به سبب حرمت لباسی که به تن میکنید از بیان بهترینها خودداری کردم و با این حال کارشناس متن کلام مرا مورد هجوم قرار داد. سعی کنید در مورد بزرگان درست سخن بگویید پیرامون علامه حسن زاده فرمودید که بزرگ عرفاست.اگر بنا بود بخواهم ایرادی بگیرم باید بگویم ایشان کجا و مرحوم بهجت کجا حال آنکه هر دو عزیز و محترم هستند و بزرگی هیچیک قابل انکار نیست. شما بهیچ وجه عقلی و نقلی حتی اذن ندارید بخواهید به یک مرجع توهین کنید. مرجع کسی ست که از صغیره دوری کند و گرفتار کبیره نباشد

سلام
1- اگر دلیل قفل شدن توهین بنده بود پست مرا حذف می کردند نه اینکه آنرا باقی بگذارند که به سوء ظن شما همه آنرا بخوانند
2- ظاهرا شما برادر عزیز یا از اهل علم نیستید یا اهل مباحثه و مناظره علمی نمی باشید وگرنه اینقدر کم دقت به مطلب ما نگاه نمی کردید و از سعه صدر بیشتری برخوردار بودید . مگر سر درس ایشان کسی به نظراتشان اشکال نمی کند ؟ آیا می توان آنرا توهین دانست ؟ مگر حضرت وحید خراسانی معصومند که نتوان به ایشان نقد و اشکال کرد ؟
3- شما که این قدر طرفدار اهل علم هستید چرا از لعن یک دانشمند مسلم شیعی مومن طرفداری کردید ؟ بالفرض که او یک خطایی در مجموعه تالیفاتش کرده باشد آیا می توان بخاطر همان یک خطا اورا لعن کرد و دشمن اهل بیت نامید ؟ این سعه صدر شماست ؟

4- در مورد مقامات اهل معرفت هم بگذارید خدا قضاوت کند نه من و شما که فقط چیزی از عرفان شنیده ایم
life313;125996 نوشت:
رجعت هدفی جز این ندارد که بهترین ها که مظلومترین بوده اند در برابر پستترین ها که ظالم ترین ها بوده اند رجعت مینمایند

این مطلب را از کجای آیه ای که ذکر کردید استنباط نمودید ؟ آیه می فرماید ما آنها را امام و وارث قرار می دهیم . ایشان امام اهل ایمان و وارث انبیاء و اولیاء سلفند . خب اخوی انبیاء و اولیاء برای قتل و کشتار آمدند یا برای هدایت و دستگیری و نجات ؟
life313;125996 نوشت:
بحق ارسطو و افلاطون دو فتنه هستند در حوزه علمیه

فراگیری علوم مختلفه بر اساس فرمان رسول خداست که فرمودند :
اطلبوا العلم ولو بالصین
خوب حضرت این سخن را در حالی فرمودند که خود در میان امت بودند . اگر علم منحصر به بیانات نقلی دینی بود که حضرت نمی فرمود برای فراگیری علم به اینجا و آنجا بروید بلکه می فرمود پیش پای ما بنشیند و از جایتان حرکت نکنید .
نه اخوی این نابردرباریها و ضیق صدرها ره بجایی نمی برد .
راستی شما اتومبیل و تلویزیون و ووو دارید یا نه ؟ اینها با چه علمی بدست آمده ؟ با مباحثه آیات و روایات یا با فن آوریهای جدید ؟ شما دارید استدلالهای عجیبی می کنید . این حرفها دیگر خریداری ندارد
موفق در اندیشه

[="purple"]
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حامد

و اما بعد:

حامد;126009 نوشت:
[="seagreen"]
1- اگر دلیل قفل شدن توهین بنده بود پست مرا حذف می کردند نه اینکه آنرا باقی بگذارند که به سوء ظن شما همه آنرا بخوانند
[/]

1.اینکه دلیل توهین شما بود یا نه بسته شدن تاپیک پس از کلام بی سند و ... حضرتتان بسته نمیشد که

این یکی از امکاناتیست که سایت در اختیار کارشناسان قرار میدهد

و البته با تشکر از کارشناس عرفان که بعد از پست حقیر دلیل خود را بیان کردند

حامد;126009 نوشت:
[="#2e8b57"]2- ظاهرا شما برادر عزیز یا از اهل علم نیستید یا اهل مباحثه و مناظره علمی نمی باشید وگرنه اینقدر کم دقت به مطلب ما نگاه نمی کردید و از سعه صدر بیشتری برخوردار بودید . مگر سر درس ایشان کسی به نظراتشان اشکال نمی کند ؟ آیا می توان آنرا توهین دانست ؟ مگر حضرت وحید خراسانی معصومند که نتوان به ایشان نقد و اشکال کرد ؟[/]

2.اما اینکه چه کسی اهل هست و چه کسی اهل علم نیست

کسی عالم است که میتواند بر هر چیز ایراد معقول وارد نماید و هر چه بتواند تحقیق میکند

نه آنکه خود ابتدا چیزی بگوید و سپس خلافش را بگوید

اینکه شما با الفاظ بازی کنید امریست که اکثریت طلاب به آن دچارند و نیازی به یادآوری نیست
[="yellowgreen"]
که مولایم علی بن ابی طالب علیهما الصلاة و السلام پیرامون نسبت 8 به 10 علمای دین

در آخرت چه فرموده اند.[/]

اگر میدانید پس با احتیاط کلام بگویید و اگر نمیدانید کافی ست به اولین فرهیخته ای که دیدید رجوع کنید

و تفسیر روایی آیه شریفه زیر را بپرسید:
[="lime"]
مَثَلُ الَّذِينَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ يحْمِلُوهَا كَمَثَلِ الْحِمَارِ يحْمِلُ أَسْفَارًا بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآياتِ اللَّهِ

وَاللَّهُ لَا يهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ(الجمعة/5)
[/]
و اما بعد

چه کسی گفته که نمیشود به ایشان اشکال کرد؟
[="red"]
اشکال کردن چیزیست و محکوم کردن چیز دیگر[/]

[="sienna"]
مغلطه کردن که هنر نیست برادر دینی[/]

بهتر است متن خویش را بخوانید: [="#a0522d"]شما ایشان را به قیاس مع الفارغ متهم کرده اید[/]

انهم در موضوعی که اصلا در حد و اندازه آن نبودید
[="seagreen"]
اما اینکه ایشان معصوم هستند یا خیر:[/]

این بحثی ست که اگر اندکی در رساله دقت بفرمایید یاد میگیرید.

به شروط مرجعیت رجوع بفرمایید

حامد;126009 نوشت:
[="seagreen"]
3- شما که این قدر طرفدار اهل علم هستید چرا از لعن یک دانشمند مسلم شیعی مومن طرفداری کردید ؟ بالفرض که او یک خطایی در مجموعه تالیفاتش کرده باشد آیا می توان بخاطر همان یک خطا اورا لعن کرد و دشمن اهل بیت نامید ؟ این سعه صدر شماست [/]؟

اما 3.[="darkorange"]اگر یک جا فقط یک جا را دیدید [/]

که بنده مسلمان مومنی را لعن کرده باشم کلام شما صحیح است

[="red"]وگرنه موظفید در همین تاپیک به دلیل زدن تهمت به بنده عذر خواهی کنید[/]
[="darkorange"]
شما موظف به اثبات ادعا هستید وگرنه حسابمان بجرم زدن تهمت آن هم در حضور جماعتی

به دیار باقی ست[/]

بنابرین 2 بند دیگر بخش 3 گزافه گویی طلبه ایست که هنوز فرا نگرفته برای کلام خود سند صحیح ارائه کند

حامد;126009 نوشت:
[="seagreen"]
4- در مورد مقامات اهل معرفت هم بگذارید خدا قضاوت کند نه من و شما که فقط چیزی از عرفان شنیده ای
[/]

اما 4: اگر چنین است پس اینهمه گرد و خاک شما در کلام مولوی و صدرا چیست؟

بگذارید اهل عرفان و خداوند پیرامون آن قضاوت کنند و شما بروید [="magenta"]

به پابوسی اهل بیت علیهم السلام که در طهارتشان قرآن شهادت داده است[/]

حامد;126009 نوشت:
ا[="seagreen"]ین مطلب را از کجای آیه ای که ذکر کردید استنباط نمودید ؟ آیه می فرماید ما آنها را امام و وارث قرار می دهیم . ایشان امام اهل ایمان و وارث انبیاء و اولیاء سلفند . خب اخوی انبیاء و اولیاء برای قتل و کشتار آمدند یا برای هدایت و دستگیری و نجات [/]؟

اما پیرامون رجعت:

اینکه از کجای آیه میتوان استفاده کرد برای ما اهل حدیث روشن است

و شمایی که در متون بوده اید در این مباحث گنگید

[="red"]
بروید در تفاسیر روایی خواهید یافت از کجایش میشود فهمید.[/]

[="darkorange"]
ما حدیثیون جرات اظهار نظر در مقابل کلام معصوم نداریم.[/]

برخلاف برخی که تاکنون این مهم در حقشان اثبات شده است.
[="seagreen"]
و اینکه برای کشتار آمدند یا ...[/]

زیاده متون خواندند عواقبی چنین به دنبال دارد که طلبه ای که ارشاد خلق میکند نمیداند

[="darkorange"] که انها مامور به ظاهر بودند و کسانی چون خضر نبی علیه السلام مامور به باطن[/]
[="lime"]
و تنها ولی خدا که ظاهر و باطن را در هم می آمیزد

حجة بن الحسن العسکری روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه است[/]

پس از ظهور حضرت حتی توبه دیگر پذیرفته نیست

این بدان معناست که زوایای پنهان آشکار میشود

وقتی چنین شخصیتی تا کنون بر روی زمین نبوده است شما چه مثالی برای او می آورید؟

حامد;126009 نوشت:
[="seagreen"]فراگیری علوم مختلفه بر اساس فرمان رسول خداست که فرمودند :
اطلبوا العلم ولو بالصین
خوب حضرت این سخن را در حالی فرمودند که خود در میان امت بودند . اگر علم منحصر به بیانات نقلی دینی بود که حضرت نمی فرمود برای فراگیری علم به اینجا و آنجا بروید بلکه می فرمود پیش پای ما بنشیند و از جایتان حرکت نکنید .
نه اخوی این نابردرباریها و ضیق صدرها ره بجایی نمی برد . [="red"]
راستی شما اتومبیل و تلویزیون و ووو دارید یا نه ؟ اینها با چه علمی بدست آمده ؟ با مباحثه آیات و روایات یا با فن آوریهای جدید ؟ شما دارید استدلالهای عجیبی می کنید . این حرفها دیگر خریداری ندارد
[/]
[/]
موفق در اندیشه

اما فرامین علوم مختلف!!!

اگر این علم است که حصاری بدور خود بچینی و نتوانی در دایره بسته آن تکان بخوری خوشا بحال علما

بسته تر از افکار ارسطو فلسفه ای سراغ داری؟!!!

شما گو اینکه هنوز معنای علم را هم فرا نگرفته اید

[="darkorange"]به اصول کافی مراجعه بفرمایید و در تنهایی نفس آن را مطالعه کنید

یقینا خواهید دانست ارسطو کجای دانش و علم است
[/]
و اینکه نظر حضرت را فرمودید

این نشان میدهد که شما یا به درجه کامل فقه نمیرسید یا اینکه خیلی دیر میرسید

زیرا هنوز در جمع 2 کلام مانده اید

آنکه حضرت گفت برای زمان خود بود یا برای پس از خود؟!!!

ای طلبه حوزه علمیه و ای دانشمند خردمند مگر رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم نفرمود:
[="lime"]
انا مدینة العلم و علی بابها
[/]

مگر مولایم علی علیه السلام نفرمود: [="#00ff00"]سلونی قبل ان تفقدونی
[/]
گو اینکه آنقدر به تک بیت

الا یا ایها الطلاب ناشی/علیکم بالمتون لا بالحواشی

عمل کرده اید که از زمین و زمان باز مانده ای

پاره کن این پیله را و به دامان سراسر نور حدیث برو

بروید تا کمی فرا بگیرید معنای معرفت را

[="darkred"]اما اینقدر از معارف دین دورید و اینقدر خالی از شناخت اسلامید که میگویید:[/]
[="seagreen"]
راستی شما اتومبیل و تلویزیون و ووو دارید یا نه ؟ اینها با چه علمی بدست آمده ؟ با مباحثه آیات و روایات یا با فن آوریهای جدید ؟ شما دارید استدلالهای عجیبی می کنید . این حرفها دیگر خریداری ندارد[/]

اگر خریدار کلام من شمایید فروشنده نیستم
[="magenta"]
من کلام معصوم را به چون شمایی نمیفروشم[/]

[="royalblue"]اگر ذره ای مطالعه داشتید میدانستید ساخت لوازم امروز بر پایه علوم ریاضی و فیزیک است[/]

اگر باز ذره ای پیرامون اینها علم داشتید میفهمیدید چه کسانی این علوم را پروراندند
[="#4169e1"]
اگر ذره ای در علم فیزیک وارد بودید میدانستید نظریه نسبیت انیشتن قرنها پیش توسط

دانشمندان مسلمان کشف شده بود[/]

اگر ذره ای اهل تحقیق بودید میفهمیدید اکنون بزرگترین دانشگاههای آخرالزمان شناسی

در اسرائیل و انگلستان است
[="#4169e1"]
اگر ذره ای از عمر خویش نیک بهره میبردید میفهمیدید در ایالت متحده آمریکا چند مرکز تحقیقاتی بر روی

کتب اسلامی مشغول تحقیق هستند و با این نور چگونه علم خویش را پرورش میدهند[/]

اگر ذره ای از ارسطو دوری میکردید و ذهن بسته خود را میگشودید میفهمیدید چگونه دانشمندان ناسا

درباره آیه شریفه [="lime"]اذا الشمس کورت [/]بر سر و صورت

خود زدند و اشک ریختند

[="black"]نه اشک شوق بلکه اشک نفرت[/]

بروید تحقیق کنید که طلبه بودن به لباس نیست

همه خلق طلبه هستید

کسی طلبه علم

کسی طلبه دین

کسی طلبه دنیا

همه طلبه هستند

تا ما چه باشیم

[="lime"]
و السّلام على الذين يستمعون القول فيتبعون احسنه و علينا و على عباد اللّه الصالحين[/]

[/]

حامد;125988 نوشت:
سلام
موفق در تامل

ياعلي حيدر مددي سلام عليكم
حامد گرامي نمي دانم از كجا فهميدي كه بنده شب روزم عزاداري براي فرزند فاطمه سلام الله عليها است احتمالا موولاي شيرازي عرفان نظري را به طور عملي به شما آموخته وآن عرفان زير لحافي رو شما كاملا اثر بخش بوده است .
خيلي خوشحال ميشوم اين گفتمان فقط بين حقير با شما باشد البته پيش از اين در تاپيكي جدا شما را دعوت كرديم گويا به علت محبوبت تان آن تاپيك حذف شد. حالا اگر دوستان واساتيد ومدير محترم اين سايت نوراني اجازه بدهند ما با شما گفتماني دوستانه اغاز كنيم . لطفا كسي دربحث شركت نكند.
البته بحث اصلي تاپيك چيز ديگر است كه پاسختان را خواهيم داد .اما قبل از آن بفرمائيد كدام فتوي آقاي وحيد خراساني با (مثلا)با بزرگان ديگر فرق مي كند واينكه اساسا اشكالي دارد مرجعي فتويش با فتوي ديگر فرق كند واينكه قرار است همه يك فتوي داشته باشند پس ديگر تعدد مراجع براي چيست واينكه آيا مرجعيت درانحصار كسي است واينكه آيا فتوي معظم له خارج از كتاب وسنت بوده است انشاءالله شروع كنيد تا به طور ريشه اي وكارشناسي حول آن بحث شود. اما درباب كافر بودن همه هفتادو ملت انشاء الله درهمين جا ابتدا نظر علما ومجتهدين قدما ومتاخرين را خدمتان عرض مي كنم وسپس براي روشني چشمانمان روايات اخباراتي كه از معصوم رسيده است را خدمتان قرار مي دهم .
قانون بحث : هرگون بحث سياسي نشان بچاره شدن شخص مقابل است .

شیخ مفید در " المقنعه " ص 85 چنین می گوید :

" ولا يجوز لأحد من أهل الإيمان أن يغسل مخالفا للحق في الولاء ،

ولا يصلى عليه إلا أن تدعوه ضرورة إلى ذلك من جهة التقية ، فيغسله تغسيل أهل الخلاف ، ولا يترك معه جريدة ، وإذا صلى عليه لعنه في صلاته ولم يدع له فيها . "

"اهل ایمان ( شیعیان ) حق غسل دادن مخالف ولایت را ندارند . و بر آنها نباید نماز بخواند مگر از روی ضرورت و از جهت تقیه . و وی را بر اساس روش اهل خلاف ( اهل سنت ) غسل دهد و با وی جریده* دفن نکند و در هنگام نماز ( میت ) وی را دعا نکند بلکه او را لعن کند . "
جریده : چوب درخت خرما است وقتی که برگهای او را بگیرند و الا او را سعف می گویند چنانچه شهید ثانی فرموده . ( الغایه القصوی - یزدی ( ترجمه شیخ عباس قمی) - ج 1 ص 189 )

در احکام دفن آمده است که :

" مسأله 598 - مستحب است دو چوب تر و تازه در قبر همراه ميت بگذارند .

توضيح المسائل (فارسي) - الشيخ وحيد الخراساني - ص 302 "

محقق سبزواری در " ذخیره المعاد " ج 1 ق 2 ص 327 در توضیح این کلام می گوید :

" وظاهر الشيخ في التهذيب موافقته للمفيد في هذا الحكم حيث استدل بقوله بان المخالف لأهل الحق كافر فيجب ان يكون حكمه حكم الكفار الا ما خرج بالدليل وإذا كان غسل الكافر لا يجوز فيجب ان يكون غسل المخالف أيضا غير جايز

واما الصلاة عليه فيكون على حد ما كان يصلي النبي صلى الله عليه وآله والأئمة ( ع ) على المنافقين

ومنع أبو الصلاح جواز الصلاة على المخالف الا لتقية قال فان فعل لعنه بعد الرابعة "

"ظاهر این است که شیخ الطائفه طوسی ، آنچنان که در " التهذیب " آمده است ، با حکم شیخ مفید موافق است زمانی که به این کلام استناد می کند که مخالف اهل حق ( مخالف شیعه ) کافر است و باید با حکم کافر با وی برخورد کرد مگر اینکه با دلیل از این حکم خارج شود .

و زمانی که غسل دادن کافر جایز نیست ، همجنین غسل دادن مخالف نیز جایز نیست .

و اما نماز خواندن بر آنها باید در همان حدی باشد که پیامبر اکرم و اهل بیت ( صلوات الله علیهم اجمعین ) بر منافقین نماز می گذاردند .

و ابوالصلاح نیز نماز خواندن بر آنها را نیز جایز نمیداند الا در حال تقیه و می گوید : بعد از تکبیر چهارم ، وی را لعن نماید . "

علامه کبیر ؛ آیت الله العظمی خویی ( رحمه الله ) در " کتاب الطهاره " ج 2 ص 87 ( در شرح کتاب ) می فرماید :

" فالصحيح الحكم بطهارة جميع المخالفين للشيعة الاثني عشرية واسلامهم ظاهرا بلا فرق في ذلك بين أهل الخلاف وبين غيرهم وإن كان جميعهم في الحقيقة كافرين وهم الذين سميناهم بمسلم الدنيا وكافر الآخرة . "

"پس صحیح ،حکم به طهارت و پاکی تمامی مخالفان شیعه 12 امامی و حکم به اسلام ظاهری آنها می باشد . و فرقی میان سنی و دیگر آنها نیست . در حالی که همه آنها در حقیقت کافر هستند و ما آنها را مسلمان در دنیا و کافر در آخرت می دانیم "

شیخ الطائفه طوسی ( رحمه الله ) در کتاب " النهایه " ص 112 ( کتاب الصلاه - باب الجماعه ) می گوید :

"ولا تصل خلف الناصب ، ولا خلف من يتولى أمير المؤمنين ، إذا لم يتبرأ من عدوه ، إلا في حال التقية "

(پشت سر ناصبی ؛ و پشت سر کسی که امیر المومنین را دوست دارد ولی از دشمنانش تبری نمی جوید ، نماز نخوان مگر در حال تقیه.......
به مدد مولا ادامه دارد

لطفا کسی جز جناب حامد بحث را ادامه ندهد

life313;126030 نوشت:
اینکه دلیل توهین شما بود یا نه بسته شدن تاپیک پس از کلام بی سند و ... حضرتتان بسته نمیشد که این یکی از امکاناتیست که سایت در اختیار کارشناسان قرار میدهد

سلام
اول اینکه بنده همکار علمی هستم نه کارشناس دوم اینکه مطلبی که نیازمند به سند باشد نگفتیم سوم اینکه من تاپیک را قفل نکرده ام

life313;126030 نوشت:
چه کسی گفته که نمیشود به ایشان اشکال کرد؟ اشکال کردن چیزیست و محکوم کردن چیز دیگر مغلطه کردن که هنر نیست برادر دینی بهتر است متن خویش را بخوانید: شما ایشان را به قیاس مع الفارغ متهم کرده اید انهم در موضوعی که اصلا در حد و اندازه آن نبودید اما اینکه ایشان معصوم هستند یا خیر: این بحثی ست که اگر اندکی در رساله دقت بفرمایید یاد میگیرید.

قیاس مع الفارق نقد توهین آمیزی است ؟ دیگر اینکه مگر شما علم غیب دارید که از اندازه بنده خبر می دهید ؟
anti310;126039 نوشت:
اگر یک جا فقط یک جا را دیدید که بنده مسلمان مومنی را لعن کرده باشم کلام شما صحیح است وگرنه موظفید در همین تاپیک به دلیل زدن تهمت به بنده عذر خواهی کنید شما موظف به اثبات ادعا هستید وگرنه حسابمان بجرم زدن تهمت آن هم در حضور جماعتی به دیار باقی ست

خوب پس مشکل مشکل حضور ذهن است . من از آنتی 310 اشکال گرفتم چرا شما به یک مومن لعن می کنید و شما در پست بعدی در ایراد به همین مطلب بنده نوشتید لعن به دشمنان اهل بیت ثواب زیاد دارد . مفهوم این کار چیست ؟ این تایید لعن آنتی 310 نیست ؟ خودتان مراجعه کنید و ببینید .
life313;126030 نوشت:
بگذارید اهل عرفان و خداوند پیرامون آن قضاوت کنند و شما بروید به پابوسی اهل بیت علیهم السلام که در طهارتشان قرآن شهادت داده است

هم از علم اهل معرفت استفاده می کنیم و هم خاک پای اهل عصمتیم
life313;126030 نوشت:
اینکه از کجای آیه میتوان استفاده کرد برای ما اهل حدیث روشن است و شمایی که در متون بوده اید در این مباحث گنگید بروید در تفاسیر روایی خواهید یافت از کجایش میشود فهمید. ما حدیثیون جرات اظهار نظر در مقابل کلام معصوم نداریم.

این که ادعاست بفرمایید از کجای آیه مطلب شما اثبات می شود ای اهل حدیث ؟
life313;126030 نوشت:
اگر خریدار کلام من شمایید فروشنده نیستم من کلام معصوم را به چون شمایی نمیفروشم اگر ذره ای مطالعه داشتید میدانستید ساخت لوازم امروز بر پایه علوم ریاضی و فیزیک است اگر باز ذره ای پیرامون اینها علم داشتید میفهمیدید چه کسانی این علوم را پروراندند اگر ذره ای در علم فیزیک وارد بودید میدانستید نظریه نسبیت انیشتن قرنها پیش توسط دانشمندان مسلمان کشف شده بود

وای به حال اسلامی که شما اهل حدیث آن باشید
بابا من مسلمان شیعه دوازده امامی ام که افتخارم امامان معصومم هستند و اینطور با ما برخورد می کنید مثل اینکه کافر ملحدی گیر آورده اید و هی مدام فضلتان را به رخم می کشید
بجای جواب منطقی به سوالات هی می گوید توچیزی نیستی تو علم نداری تو اسلام نشناسی تو چنین و تو چنان
خوب مگر ما گفتیم از مراتب علم خود بگویید یا با ما بجنگید . چند تا سوال واضح را واضح جواب دهید
حتما موبد مهران را هم اینطوری فراری دادی نه ؟
خدا مسلمین را محفوظ دارد
موفق در خودشکنی و واقع بینی

anti310;126040 نوشت:
شیخ مفید در " المقنعه " ص 85چنین می گوید : "ولا يجوز لأحد من أهلالإيمان أن يغسل مخالفا للحق في الولاء ، ولا يصلى عليه إلا أن تدعوه ضرورة إلى ذلك من جهة التقية ، فيغسلهتغسيل أهل الخلاف ، ولا يترك معه جريدة ، وإذا صلى عليه لعنه في صلاته ولم يدع لهفيها . " "اهل ایمان ( شیعیان ) حق غسل دادن مخالف ولایت را ندارند . و بر آنها نباید نماز بخواند مگر از روی ضرورتو از جهت تقیه . و وی را بر اساس روش اهل خلاف ( اهل سنت ) غسل دهد و با وی جریده* دفن نکند و در هنگام نماز ( میت ) وی را دعا نکند بلکه او را لعن کند . " جریده : چوب درخت خرما است وقتی که برگهایاو را بگیرند و الا او را سعف می گویند چنانچه شهید ثانی فرموده . ( الغایه القصوی - یزدی ( ترجمه شیخ عباس قمی) - ج 1 ص 189) در احکام دفن آمده است که : " مسأله 598 - مستحب است دو چوب تر و تازه در قبر همراه ميت بگذارند . توضيح المسائل (فارسي) - الشيخ وحيد الخراساني - ص 302 " محقق سبزواری در " ذخیره المعاد " ج 1 ق 2 ص 327 درتوضیح این کلام می گوید : " وظاهر الشيخفي التهذيب موافقته للمفيد في هذا الحكم حيث استدل بقوله بان المخالف لأهل الحقكافر فيجب ان يكون حكمه حكم الكفار الا ما خرج بالدليل وإذا كان غسل الكافر لا يجوزفيجب ان يكون غسل المخالف أيضا غير جايز واما الصلاة عليه فيكون على حد ما كان يصلي النبي صلى الله عليه وآلهوالأئمة ( ع ) على المنافقين ومنع أبو الصلاح جواز الصلاة على المخالف الا لتقية قال فان فعل لعنهبعد الرابعة" "ظاهر این استکه شیخ الطائفه طوسی ، آنچنان که در " التهذیب " آمده است ، با حکم شیخ مفید موافقاست زمانی که به این کلام استناد می کند که مخالف اهل حق ( مخالف شیعه ) کافر است وباید با حکم کافر با وی برخورد کرد مگر اینکه با دلیل از این حکم خارج شود . و زمانی که غسل دادن کافرجایز نیست ، همجنین غسل دادن مخالف نیز جایز نیست .

سلام
با کمال تاسف از پاسخگویی به پستهای آقای آنتی 310 به دلیل سخنان رکیکی که به افراد ارسال میکنند معذوریم
امید است همه ادب گفتگو را رعایت فرمایند
موفق

[="Purple"]بسم الله الرحمن الرحیم

anti310;126056 نوشت:
[=red][="#2e8b57"]لطفا کسی جز جناب حامد بحث را ادامه ندهد[/][/]

[="DarkOrange"]جناب anti310

با سلام و عرض پوزش که خلاف خواسته ی شما این پست را ارسال میکنم :Gol:

و اما[/]

جناب حامد

اخوی چرا آتیشی میشوید؟ آرامش خودتون رو حفظ کنید

و اما بعد

حامد;126086 نوشت:

[="SeaGreen"]اول اینکه بنده همکار علمی هستم نه کارشناس دوم اینکه مطلبی که نیازمند به سند باشد نگفتیم سوم اینکه من تاپیک را قفل نکرده ام[/]

اول خوشا به سعادتتان در همکاری

دوم اینکه مطالبتان یک بار دیگر بخوانید سند را می یابید

سوم میپذیرم

حامد;126086 نوشت:
[="#2e8b57"]قیاس مع الفارق نقد توهین آمیزی است ؟ دیگر اینکه مگر شما علم غیب دارید که از اندازه بنده خبر می دهید ؟[/]

[="#2e8b57"]
و اما در قیاس مع الفارق
[/]
اتهام قیاس به مرجع شیعه بله نقد توهین آمیز است
[="Red"]
شما از آنجا که ظاهرا از مناظره با فرق و ادیان بدور بوده اید حتی نمیدانید کلام قیاس در چه زمان و

جایگاهی به کار میرود

[/]

اما پیرامون اندازه شما:

اندازه شما اگر فرض بر 50 سالگی باشد تازه با چشم پوشی از بسیاری موارد میشود ناخن انگشت

کوچک آیت الله وحید خراسانی

اگر فکر میکنید سایزتان بیشتر است بفرمایید

حامد;126086 نوشت:
[="SeaGreen"]خوب پس مشکل مشکل حضور ذهن است . من از آنتی 310 اشکال گرفتم چرا شما به یک مومن لعن می کنید و شما در پست بعدی در ایراد به همین مطلب بنده نوشتید لعن به دشمنان اهل بیت ثواب زیاد دارد . مفهوم این کار چیست ؟ این تایید لعن آنتی 310 نیست ؟ خودتان مراجعه کنید و ببینید [/]

و اما پیرامون مشکل حضور ذهن

مشکل بنده حضور ذهن نیست

مشکل شما تحلیل است که در پیام پیش گفتم که قابلیت ترکیب دو کلام را ندارید
[="Magenta"]
بنده دقیقا پس از جمله گفتم ما را چه کار با لعن مولوی و صدرا و ...

این دو جمله یعنی ای اهل خرد لعن خوب است اما در حق کسانی که بوضوح کفرشان روشن است و

ما اذن لعن دیگران را نداریم[/]

و هموراه در تمام تاپیکهایی که در این رابطه سخن گفته ام این کلام را تکرار نموده ام

اکنون شما مراجعه کنید و ببینید

و البته حقیر هنوز بر این کلامم هستم

life313;126030 نوشت:
.[="DarkOrange"]اگر یک جا فقط یک جا را دیدید

که بنده مسلمان مومنی را لعن کرده باشم کلام شما صحیح است

وگرنه موظفید در همین تاپیک به دلیل زدن تهمت به بنده عذر خواهی کنید

شما موظف به اثبات ادعا هستید وگرنه حسابمان بجرم زدن تهمت آن هم در حضور جماعتی

به دیار باقی ست

[/]

حامد;126086 نوشت:
[="SeaGreen"]هم از علم اهل معرفت استفاده می کنیم و هم خاک پای اهل عصمتیم[/]

اما علم اهل معرفت

شما اهل معرفت را از کجا میشناسید؟

اینهمه اخبار ضد و نقیض را از کجا میشناسید؟

حامد;126086 نوشت:
ا[="#2e8b57"]ین که ادعاست بفرمایید از کجای آیه مطلب شما اثبات می شود ای اهل حدیث ؟[/]

اما اینکه از کجای آیه مطلب برداشت میشود

ان شاء الله اگر به خارج رسیدید و یادگرفتید دو مطلب را با هم جمع کنید یاد میگیرید

حامد;126086 نوشت:
[="#2e8b57"]وای به حال اسلامی که شما اهل حدیث آن باشید
بابا من مسلمان شیعه دوازده امامی ام که افتخارم امامان معصومم هستند و اینطور با ما برخورد می کنید مثل اینکه کافر ملحدی گیر آورده اید و هی مدام فضلتان را به رخم می کشید
بجای جواب منطقی به سوالات هی می گوید توچیزی نیستی تو علم نداری تو اسلام نشناسی تو چنین و تو چنان
خوب مگر ما گفتیم از مراتب علم خود بگویید یا با ما بجنگید . چند تا سوال واضح را واضح جواب دهی
[/]د

اما پیرامون اسلام

دقیقا نظری بود بنده پیرامون شما داشتم

با یک تفاوت

بنده مثل یک انسان عامی در بین جامعه زندگی میکنم

اما چون شمایی که لباس دین میپوشید هیهات است

اما شما علمتان را برخ میکشید یا بنده؟!!!

کمی نطق خود را بررسی کنید

از اشراق و ... گرفته تا زوایای پنهان عرف سرک کشیده و اظهار نظر میکنید

و اما اظهار نظرم پیرامون شما

هر زمان چیزی گفتم یقینا کلامتان را نقل قول کرده ام

اگر اسلام میشناسید و با آن آشنایید دو حالت دارد:

یا شما این ایرادات را دارید که بنا به حدیث : [="Lime"]المومن مرآت المومن [/]

بنده شما را ارشاد کرده ام

و باید سپاسگزار باشید

و اگر به سبب خشکی فضای مجازی بنده خطا کرده ام

پس شما باید برایم دعا کنید و مرا توجیح کنید که چنین نیست

این میشود اسلام

حامد;126086 نوشت:
ح[="SeaGreen"][="SeaGreen"]تما موبد مهران را هم اینطوری فراری دادی نه ؟
خدا مسلمین را محفوظ دارد
[/][/]

اما پیرامون موبدیار مهران غیبی

[="Lime"]حجیت باطل نسبت به حجیت حق قابل قیاس نیست
[/]

میتوانید برای آنکه بنده چه گفته ام به لینک زیر مراجعه کنید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=10737&page=44

بنده از ابتدای مناظره تا پایان که حدود 260 ص شد فقط یک سوال پرسیدم

[="Red"]و آن این بود که گاتها از کجا امده است[/]

و ایشان به سبب انکه کلامشان کاملا بی ریشه بود

از قید مناظره پس از 260 ص گذشت

به این میگویند علم و اصول مناظره

ان شاء الله یاد میگیرید

البته بنده دیدم از پیروزی مسلمان در برابر زردشتی غمگین شده اید

ان شاء الله موفق در موفق در موفق

[="Lime"]
و السّلام على الذين يستمعون القول فيتبعون احسنه و علينا و على عباد اللّه الصالحين[/]

[/]

life313;126109 نوشت:
و اما در قیاس مع الفارق اتهام قیاس به مرجع شیعه بله نقد توهین آمیز است شما از آنجا که ظاهرا از مناظره با فرق و ادیان بدور بوده اید حتی نمیدانید کلام قیاس در چه زمان و جایگاهی به کار میرود

سلام
مگر من با غیر مسلمان بحث کردم که نیازی به رعایت اصول بحث با فرق و ادیان باشد ؟

life313;126109 نوشت:
اما پیرامون اندازه شما: اندازه شما اگر فرض بر 50 سالگی باشد تازه با چشم پوشی از بسیاری موارد میشود ناخن انگشت کوچک آیت الله وحید خراسانی اگر فکر میکنید سایزتان بیشتر است بفرمایید

:khaneh:
من آنم که رستم بود پهلوان
اولا اندازه آقای وحید به شما چه ربطی دارد ؟
ثانیا مگر بحث علمی به سن و سال است ؟ بعضی بزرگان شیعه قبل از بلوغ مجتهد بودند .
این نوع استدلال در شان یک عالم شیعی نیست . این اصلا برهان نیست . شما باید در مجادله هرجا و با هرکس طوری مسائل را مطرح کنید که هرکس پست شما را می خواند بگوید آفرین به این آخوند شیعی . این که شما پنجاه ساله اید پس انگشت کوچیکه فلان عالم بزرگوارید چه استدلالی است ؟ می بخشید که آن بالا خنده ام گرفته .

life313;126109 نوشت:
و هموراه در تمام تاپیکهایی که در این رابطه سخن گفته ام این کلام را تکرار نموده ام اکنون شما مراجعه کنید و ببینید و البته حقیر هنوز بر این کلامم هستم

اگر اینطور باشد پس من باید از شما عذر بخواهم ! چه اشکالی دارد شاید من متوجه نشده ام .
life313;126109 نوشت:
اما علم اهل معرفت شما اهل معرفت را از کجا میشناسید؟ اینهمه اخبار ضد و نقیض را از کجا میشناسید؟

الحمد لله که شما خود اهل علمید . اگر اخبار ضد و نقیض مانع انسان باشد که اهل حدیث و فقه باید دست از کار بکشند با این همه احادیث به ظاهر متضاد و متناقض نه ؟ حتما راهنما هست . حتما برهان است . حتما عقل هست . حتما هدایت الهی هست و حتما عالم ربانی هست . نیست ؟
life313;126109 نوشت:
اما چون شمایی که لباس دین میپوشید هیهات است اما شما علمتان را برخ میکشید یا بنده؟!!! کمی نطق خود را بررسی کنید از اشراق و ... گرفته تا زوایای پنهان عرف سرک کشیده و اظهار نظر میکنید و اما اظهار نظرم پیرامون شما هر زمان چیزی گفتم یقینا کلامتان را نقل قول کرده ام اگر اسلام میشناسید و با آن آشنایید دو حالت دارد: یا شما این ایرادات را دارید که بنا به حدیث : المومن مرآت المومن بنده شما را ارشاد کرده ام و باید سپاسگزار باشید و اگر به سبب خشکی فضای مجازی بنده خطا کرده ام پس شما باید برایم دعا کنید و مرا توجیح کنید که چنین نیست

ها ! پس مساله این است . خوب بگو بابا مشکل این است . برادر عزیز اینجا سایت گفتگوی دینی است . و همه در حال ارتقای دانسته های خود در تمام زمینه های دینی هستند . شما هم می توانید دانسته ها یا سوالات خود را در هر تاپیک مورد علاقه ای قرار دهید . هیچ اشکالی ندارد . هیچ کس نه حسودی می کند نه انتقاد . البته بحثهای داغی را تجربه خواهید کرد . اما هیچکس به شما نمی گوید چرا اینجایید و چرا اظهار نظر می کنید .
خوب اگر از حضور بنده در تاپیکهای مختلف ناراحت هستید می توانید مرا سیاهی لشکر تاپیکها به حساب بیاورید که صرفا برای رونق آنها درشان حضور می یابد .

life313;126109 نوشت:
ه این میگویند علم و اصول مناظره ان شاء الله یاد میگیرید البته بنده دیدم از پیروزی مسلمان در برابر زردشتی غمگین شده اید

فضل شما از توضیحات زیادی که درباره آن داده اید مشخص است . درباره موبد هم فکر کردم هی این الفاظی که به ما گفتید تکرار کرده اید که در رفته است ، من چنینم من چنانم تو چنینی تو چنانی .
امیدوارم علاوه بر آنچه که می فرمایید توفیق بندگی داشته باشید
ما بنا من نعمه فمنک لا اله الا انت سبحانک
موفق در پناه حق برادر

anti310;126039 نوشت:
كدام فتوي آقاي وحيد خراساني با (مثلا)با بزرگان ديگر فرق مي كند واينكه اساسا اشكالي دارد مرجعي فتويش با فتوي ديگر فرق كند واينكه قرار است همه يك فتوي داشته باشند پس ديگر تعدد مراجع براي چيست واينكه آيا مرجعيت درانحصار كسي است واينكه آيا فتوي معظم له خارج از كتاب وسنت بوده است

سلام
گفتم جواب انسان آلوده ذهنی مثل شما را ندهم ولی دیدم حیف است کسی نداند دشمنان اهل ولایت چه جنس افرادی هستند
خوب آقای فاضل می توانی بگویی مطلبی که اینجا نوشتیده اید چه ربطی به بحث ما دارد ؟
مگر آن مطلبی که از آقای وحید نقل کرده بودند فتوی بود که سخن از اختلاف فتاوا می زنید ؟
آقای وحید عار دارد که فردی مثل شما پشتیبان او باشد . بقول آقای لایف ایشان شیخ اصولیون هستند . شما چقدر فقه و اصول خوانده اید . اصلا می دانید فتوی چیست ؟ می دانید حوزه فقه کجاست ؟
موفق در تطهیر باطن

[="red"]
ببسم الله الرحمن الرحیم

جناب حامد

حامد;126127 نوشت:
[="black"] سلام
سیدالشهداء به شما فرموده اند به اهل ایمان ناسزا بدهید ؟
من به آقایت شکایت می کنم اگر باورش داری ؟
به او می گویم شما به این آقا گفته اید به مومنین و ارادتمندانتان ناسزا بدهد ؟
شما فرموده اید به روضه خوان شما و مادرتان فاطمه زهرا ناسزا بدهد ؟
دیگر خودتان می دانید و آقایتان
موفق در اصلاح
[/]

شما اینقدر بی نزاکت هستید که پیام تاپیک را به پروفایل شخصی میکشانید و اینقدر بی تجربه که همزمان

در پروفایل و پیام خصوصی و تاپیک حرفاهای ضد و نقیض میزنید

شما اینقدر بی ملاحضه هستید که بنده را به دو گناه متهم کرده اید.

یکی ناسزا و دیگری تکفیر

و هیچیک را اثبات نکرده اید

شما به چه اجازه ای پیرامون دیگران سخن میگویید مسلمان زاده

بنده نه در شما و نه در کلام دینتان نشانی از اسلام نمیبینم

شما بارها به من تهمت زده اید واینبار پا را فراتر گذاشته و تهمت زده اید که ناسزا گفته ام و شدیدا تاکید میکنم که

اگر اثبات نکنید شما را نمیبخشم و بهمان خدا و آقایی که نمیشناسی شکایت میکنم.
[="magenta"]
و اگر فاطمه زهرا مادر حجة بن الحسن سلام الله علیهما ست مادر من نیز هست پس ای نادان من به مادر خود دشنام نمیدهم.
[/]
تو را یک انسان زبون دیدم که زمانی که پاسخی در حق نداری روی به اراجیف می آوری و هر چه از دهان ناپاکت بیرون می آید

به سادات نسبت میدهی.

[="royalblue"]به تو 12 ساعت فرصت میدهم تا تهمتهایی که به بنده زده اید اثبات کنید در غیر این صورت به مدیر سایت شکایت میکنم و

در صورتی که ترتیب اثر ندادند به مادرم فاطمه زهرا سلام الله علیها[/]

موفق در فهم

والسلام[/]

[="purple"]
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حامد

و اما بعد

حامد;126120 نوشت:
[="seagreen"]من آنم که رستم بود پهلوان
اولا اندازه آقای وحید به شما چه ربطی دارد ؟
ثانیا مگر بحث علمی به سن و سال است ؟ بعضی بزرگان شیعه قبل از بلوغ مجتهد بودند .
این نوع استدلال در شان یک عالم شیعی نیست . این اصلا برهان نیست . شما باید در مجادله هرجا و با هرکس طوری مسائل را مطرح کنید که هرکس پست شما را می خواند بگوید آفرین به این آخوند شیعی . این که شما پنجاه ساله اید پس انگشت کوچیکه فلان عالم بزرگوارید چه استدلالی است ؟ می بخشید که آن بالا خنده ام گرفته
[/].

رستم پهلوان چه ربطی به تو دارد؟؟؟نه خرد و دانشش در توست و نه ادب و حکمتش

دلیلش نیز پیشتر بیان شد

اما اندازه آقای وحید به بنده ربط دارد چون بنده شاگرد ایشان هستم و دستبوس این بزرگوار

اما پیرامون سن و سال

اگر این را میفهمی پس بدان درباره که سخن میگویی

اما پیرامون استدلال

اول اینکه بنده بحمدلله هیچ نسبتی با طلابی چون شما ندارم و دکترای علوم حدیث و همچنین فرق اسلامی هستم

و سعی ندارم با لباس طلبگی دین خود را به ناکجا بکشانم

و آن استدلال تنها بیان مصداقی بود نسبت به آنچه حضرتتان در مناظرات پیرامون مولوی و ابن عربی گفته اید

هزار حرف گزاف و بی سند.

حامد;126120 نوشت:
[="#2e8b57"]اگر اینطور باشد پس من باید از شما عذر بخواهم ! چه اشکالی دارد شاید من متوجه نشده ام [/].

و اما اشکال کلام شما

شما هیچ اجازه ای ندارید که بدون توجه به شخصیت یک تن توهین میکنید
[="darkorchid"]
و هنوز به توهین هایتان ادامه میدهید

شرم نمیکنید هر دم توهین ها را بالاتر میبرید؟؟؟

میخواهید به مادرم شکایت فرزندش را کنید ؟؟؟؟

من به مادرم دشنام داده ام؟؟؟!!!!!!!!!

میخواهی به آقایم که پسر عم من است شکایت کنی؟

شرم نداری میخواهی دروغی را بعنوان شکایت نزد مادر و پسر عمم ببری؟[/]

تو در اثبات گناهت نزد خلق مانده ای

آنگاه میخوای کار را به دادگاه حجتم بکشانی؟

وای بر تو در ان روز که از تو نگذرم

حامد;126120 نوشت:
ا ![="#2e8b57"] پس مساله این است . خوب بگو بابا مشکل این است . برادر عزیز اینجا سایت گفتگوی دینی است . و همه در حال ارتقای دانسته های خود در تمام زمینه های دینی هستند . شما هم می توانید دانسته ها یا سوالات خود را در هر تاپیک مورد علاقه ای قرار دهید . هیچ اشکالی ندارد . هیچ کس نه حسودی می کند نه انتقاد . البته بحثهای داغی را تجربه خواهید کرد . اما هیچکس به شما نمی گوید چرا اینجایید و چرا اظهار نظر می کنید .
خوب اگر از حضور بنده در تاپیکهای مختلف ناراحت هستید می توانید مرا سیاهی لشکر تاپیکها به حساب بیاورید که صرفا برای رونق آنها درشان حضور می یابد
[/].

و اما پیرامون اظهار نظر غیر

بنده پیرامون مباحث فراماسونری و اجنه مباحث کاملی را ارائه نمودم و بیش از 4 کارشناس مرا از

ادامه بحث باز داشتند

پس چیزی نگو که پیشتر تجربه است

البته از شما هیچ چیز بعید نیست

و اما حضور شما سبب رونق نیست

حضور شما تنها باعث میشود زوایای پنهان حوزه آشکار شود

متاسفانه بنده در عجبم اینهمه در حوزه درس خوانده هنوز یاد نگرفته ای به مسلمان نباید تهمت زد؟

آنهم نه یکی و دو تا به شکل قطار

حامد;126120 نوشت:
[="#2e8b57"]فضل شما از توضیحات زیادی که درباره آن داده اید مشخص است . درباره موبد هم فکر کردم هی این الفاظی که به ما گفتید تکرار کرده اید که در رفته است ، من چنینم من چنانم تو چنینی تو چنانی .
امیدوارم علاوه بر آنچه که می فرمایید توفیق بندگی داشته باشید
[/]

اما پیرامون بندگی

بندگی امریست شخصی اگر بنده هستم خوشا به حالم و اگر نیستم وای بحالم

شما عاادت به تهمت دارید و باکی نیست

معمولای فضلایی چون شما که در بیان علمی و کلامی دچار نقصان میشوند باب کشف باز میکنند و

بجای ادامه بحث روی به کشف و شهود میآورند.

آنچه هم که آن بنده خدا پیرامون عرفان زیر لحافی گفت [="#9932cc"]علی رغم اینکه بنده با چنین الفاظی بشدت

مخالفم پاسخ یکی از کشفیات شما بود[/]

چرا بر شما گران آمده است؟

در بحث علمی رنجش نیست

رنجش آن زمان است که بجای حق گویی روی به تهمت باز شود

خداوند هدایتت کند تا دست از این سبک رفتار برداری
[="lime"]

[/]

موضوع قفل شده است