دعای دیدن امام زمان + عکس

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دعای دیدن امام زمان + عکس

[="DarkGreen"]
هر کس بعد از هر نماز فريضه اين دعا را بخواند، پس امام محمد بن الحسن را ـ که بر او و پدرانش درود باد ـ در بيداري يا در خواب مي بيند.[/]

[="blue"]اَللّهُمَّ بَلِّغ مَوْلانا صَاحِبَ الزَّمان، اَيْنَما کَانَ وَ حَيْثُما کان

مِنْ مَشارِقِ الاَرْضِ وَ مَغارِبِها، سَهْلِها و جَبَلِها، عَنّي وَ عَنْ والِدَيَّ وَ عَنْ وُلْدي وَ اِخْواني

اَلتَّحِيَّةَ وَ السَّلامَ عَدَدَ خَلْقِ اللهِ وَ زِنَةَ عَرْشِ اللهِ وَ ما اَحْصَاهُ کِتابُه وَ اَحاطَ عِلْمُهُ

اَللّهُمَّ اِنّي اُجَدِّدُ لَهُ فِي صَبيحَةِ هذَا الْيَوْمَ وَ مَا عِشْتُ فِيهِ مِنْ اَيّامِ حَياتِي

عَهْداً وَ عَقْداً وَ بَيْعَةً لَهُ فِي عُنُقي لا اَحولُ عَنْها وَ لا اَزول

اَللّهُمَّ اجْعَلْني مِنْ اَنْصارِهِ وَ نُصّارِهِ

الذّابّينَ عَنْهُ وَ الْمُمْتَثِلينَ لاَوامِرِه وَ نَواهِيهِ فِي اَيّامِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدينَ بَيْنَ يَدَيْهِ

اَللّهُمَّ فَإنْ حَالَ بَيْني وَ بَيْنَهُ الْمَوْتُ الَّذِي جَعَلْتَهُ عَلَي عِبادِکَ حَتْماً مَقْضِياً

فَأخْرِجْني مِنْ قَبْري مُؤْتَزِراً کَفَني، شاهِراً سَيْفي، مُجَرَّداً قَناتِي، مُلَبِّياً دَعْوَةَ الدّاعِي، فِي الْحَاضِرِ وَ الْبَادِي

اَللّهُمَّ اَرِنِي الطَّلْعَةَ الرَّشيدَةَ وَ الْغُرَّةَ الْحَمِيدَةَ

وَ اکْحُلْ بَصَري بِنَظْرَةً مِنّي اِلَيْهِ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُ وَ سَهِّلْ مَخْرَجَهُ

اَللّهُمَّ اشْدُدْ اَزْرَهُ وَ قَوِّ ظَهْرَهُ وَ طَوِّلْ عُمْرَهُ اَللّهُمَّ اعْمُرْ بِهِ بِلادَکَ وَ اَحْيِ بِهِ عِبَادَک

فَإنَّکَ قُلْتَ وَ قَوْلُکَ الْحَقُّ ظَهَرَ الْفَسادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِمَا کَسَبَتْ اَيْدِي النّاس

فَأظْهِرِ اللّهُمَّ لَنَا وَلِيَّک وَ ابْنَ بِنْتِ نَبِيِّکَ الْمُسَمَّي بِاسْمِ رَسولِک صًلًواتُکَ عَلَيْهِ وَ آلِه

لا يَظْفَرَ بِشَيْءٍ مِنَ الْباطِلِ اِلّا مَزَّقَه وَ يُحِقَّ اللهُ الْحَقَّ بِکَلِمَاتِهِ وَ يُحَقِّقَهُ

اَللّهُمَّ اکْشِفْ هذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هذِهِ الْاُمَّةِ بِظُهورِه اِنَّهُم يَرَوْنَهُ بَعيداً وَ نَراهُ قَريباً

وَ صَلَّي اللهُ عَلي مُحَمَّدٍ وَ آلِه[/]

سلام !!! اگر معنی این متن را هم بزارید ممنون میشم

سلام:hamdel:

و البته فایل صوتی اش هم باشه ممنون می شوم

یه سوال دعا کامله؟

مدیر فرهنگی;22363 نوشت:
هر کس بعد از هر نماز فريضه اين دعا را بخواند، پس امام محمد بن الحسن را ـ که بر او و پدرانش درود باد ـ در بيداري يا در خواب مي بيند.

بنام خداوند حکیم

سلام و خداقوت
تعجب کردم !
ضمن عرض ارادت و قدردانی از زحمات مدیر فرهنگی محترم و بزرگوار

با تشویق به این امور موافق نیستم!! (ان هم از طرف مدیرفرهنگی سایت!)

موفق باشید انشالله.
التماس دعا.

sama85;188903 نوشت:
بنام خداوند حکیم

سلام و خداقوت
تعجب کردم !
ضمن عرض ارادت و قدردانی از زحمات مدیر فرهنگی محترم و بزرگوار

با تشویق به این امور موافق نیستم!! (ان هم از طرف مدیرفرهنگی سایت!)

موفق باشید انشالله.
التماس دعا.

سلام عليكم و رحمه الله وبركاته

در جواب سركار گرامي sama85 بايد عرض كنم

اگر دقت فرموده باشيد دعايي كه جناب مدير فرهنگي آوردند تقريبا بخشي از همان دعاي عهديست كه همه روزه بعد از نماز صبح ميخونيم كه ناگفته پيداست رواياتي هستند كه مشعر به اين مطلبند كه هر كس چهل صبح اين دعا را بخواند اگر چه زمان ظهور حضرتش را درك نكرده از دنيا برود خداوند به بركت اين دعا او را از قبر بيرون خواهد آورد تا در ركاب آقا امام زمان قرار گيرد

ببخشيد كه اينو ميگم به نظر من اشكالي متوجه كار جناب مدير فرهنگي بزرگوار نيست چون اگه اشكال داشته باشه پس ثبتش در كتابها هم اشكال دارد هر چند بسيار زيبنده بود سند اين عكس هم بيان مي گرديد تا رفع ابهام گردد

خوشحال ميشديم اگر علت عدم موافقتتون رو هم ميفرمويد

اللهم عجل لوليك الفرج و العافيه والنصر

بنام خدا

سلام خدمت همه ی دوستان بخصوص استاد بزرگوار جناب رحیق مختوم !
ممنون از توجه حضرتعالی !

به متنی که از جناب مدیر فرهنگی گرامی نقل قول کرده ام دقت فرمائید.با فرمایش حضرتعالی کمی متفاوت نیست ؟!
نمی دانم عیب است یا حسن ولی بنده اعتقاد دارم در جمع های عمومی که همه نوع سطح فکر امکان وجود دارد باید از بیان اجمالی مطالبی که قابل تاویلات متفاوت است اجتناب کرد و در بخدمت گیری الفاظ بیشتر دقت داشت !

اینکه در کتب نوشته شده صحیح است اما حتی اگر در اعتبار کلام شکی نباشد باز هم هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد ...
یا توضیحات کامل یا پرهیز از بیان مسائل غیرضروری نیازمند توضیح و اما و اگر!!
مثال اگر جوانی مداومت بر عمل ذکر شده نمود اما نه در خواب ونه در بیداری مشرف نشد چه کسی پاسخ گوی سوال و ناامیدی اوست؟و تلاش برای دیدن حضرت چقدر توصیه شده است و برای طی طریق کمال ضروریست ؟!!
به نقل قول فوق ایراد داشتم ,با قول حضرتعالی موافقم .
استاد به من مخاطب می فرمایند "اگر دقت کرده باشید..."بنده می گویم گویندگان هم باید در بکاربردن الفاظ دقت بیشتر داشته باشند .اگر اشتباه می کنم لطفا" بیشتر راهنمایی فرمایید .

sama85;188976 نوشت:
استاد به من مخاطب می فرمایند "اگر دقت کرده باشید..."بنده می گویم گویندگان هم باید در بکاربردن الفاظ دقت بیشتر داشته باشند .اگر اشتباه می کنم لطفا" بیشتر راهنمایی فرمایید .

سلام

بله به نظر من حرفتون منطقی است

راستی اگر یکی اومد و ندید چه می شود؟

فکر کنم جناب / سرکار رحیق مختوم جواب دادند:Gol:

رحیق مختوم;188929 نوشت:
اگر چه زمان ظهور حضرتش را درك نكرده از دنيا برود خداوند به بركت اين دعا او را از قبر بيرون خواهد آورد تا در ركاب آقا امام زمان قرار گيرد

:ok::hamdel:

و لی در هر حال منتظر جواب کارشناس محترم می مانیم:Sham:

راز گل سرخ;188764 نوشت:
سلام !!! اگر معنی این متن را هم بزارید ممنون میشم

به نام خدا
عرض سلام ودرود
لینک تاپیک را برای همکاران انجمن حدیث می فرستم
جستجویی که در گوگل انجام دادم
ترجمه ای یافت نکردم
منتهی منابع بود
اول:
«بحارالانوار»، ج 86، ص 61
ثانی:
دعاي عهدنامه كوچك يا زيارت عهد كه اين چنين آغاز مي شود؛ اللهم بلغ مولانا صاحب الزمان اينما كان و حيثما كان من مشارق الارض و مغاربها ... اين دعا را سيدبن طاووس درمصباح الزائر ص 234 و علامه مجلسي در بحار ج 102 ص 111 به نقل از همو آورده است
منبع:
در كتاب «تكاليف الانام في غيبه الامام» مرحوم صدرالاسلام همداني با عنوان زيارت عهد و در كتاب وظيفه مردم در غيبت امام زمان (عج) مرحوم ميرزا محمدتقي موسوي اصفهاني با عنوان دعاي عهدنامه كوچك ذكر شده است. (ر. ك. شرح دعاي عهد، تاليف ميرزا محمدبن محمدحسن بن ملاعلي هرند، به كوشش حسين درگاهي، ص 13 و 14.

مجید نوشت:
مدیر فرهنگی نوشت:
به نام خدا
عرض سلام ودرود
این پست رو ببینید
http://www.askdin.com/thread4854.html#post189013
من این تصاویر رو نمی دونم از کجا دریافت کردم
الان معناشو خواستند
ببینید اولا این دعا منبعش یا صدورش درسته
التماس دعای فرج:gol:

باسلام وعرض ادب خدمت مدیریت فرهنگی
کاوشی کردم که خدمتتان می فرستم ،ان شاءالله مورد قبول باشد .
بحار الأنوار (ط - بيروت) ؛ ج‏83 ؛ ص61

69 اخْتِيَارُ ابْنِ الْبَاقِي، عَنِ الصَّادِقِ ع أَنَّهُ قَالَ: مَنْ قَرَأَ بَعْدَ كُلِّ فَرِيضَةٍ هَذَا الدُّعَاءَ فَإِنَّهُ يَرَى الْإِمَامَ م‏ح‏م‏د بْنَ الْحَسَنِ عَلَيْهِ وَ عَلَى آبَائِهِ السَّلَامُ فِي الْيَقَظَةِ أَوْ فِي الْمَنَامِ- بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اللَّهُمَ‏بَلِّغْ‏مَوْلَانَا صَاحِبَ الزَّمَانِ أَيْنَمَا كَانَ وَ حَيْثُمَا كَانَ مِنْ مَشَارِقِ الْأَرْضِ وَ مَغَارِبِهَا سَهْلِهَا وَ جَبَلِهَا عَنِّي وَ عَنْ وَالِدَيَّ وَ عَنْ وُلْدِي وَ إِخْوَانِي التَّحِيَّةَ وَ السَّلَامَ عَدَدَ خَلْقِ اللَّهِ وَ زِنَةَ عَرْشِ اللَّهِ وَ مَا أَحْصَاهُ كِتَابُهُ وَ أَحَاطَ عِلْمُهُ اللَّهُمَّ إِنِّي أُجَدِّدُ لَهُ فِي صَبِيحَةِ هَذَا الْيَوْمِ وَ مَا عِشْتُ فِيهِ مِنْ أَيَّامِ حَيَاتِي عَهْداً وَ عَقْداً وَ بَيْعَةً لَهُ فِي عُنُقِي لَا أَحُولُ عَنْهَا وَ لَا أَزُولُ اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي مِنْ أَنْصَارِهِ وَ نُصَّارِهِ الذَّابِّينَ عَنْهُ وَ الْمُمْتَثِلِينَ لِأَوَامِرِهِ وَ نَوَاهِيهِ فِي أَيَّامِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْهِ اللَّهُمَّ فَإِنْ حَالَ بَيْنِي وَ بَيْنَهُ الْمَوْتُ الَّذِي جَعَلْتَهُ عَلَى عِبَادِكَ حَتْماً مَقْضِيّاً فَأَخْرِجْنِي مِنْ قَبْرِي مُؤْتَزِراً كَفَنِي شَاهِراً سَيْفِي مُجَرِّداً قَنَاتِي مُلَبِّياً دَعْوَةَ الدَّاعِي فِي الْحَاضِرِ وَ الْبَادِي اللَّهُمَّ أَرِنِي الطَّلْعَةَ الرَّشِيدَةَ وَ الْغُرَّةَ الْحَمِيدَةَ وَ اكْحُلْ بَصَرِي بِنَظْرَةٍ مِنِّي إِلَيْهِ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُ وَ سَهِّلْ مَخْرَجَهُ اللَّهُمَّ اشْدُدْ أَزْرَهُ وَ قَوِّ ظَهْرَهُ وَ طَوِّلْ عُمُرَهُ اللَّهُمَّ اعْمُرْ بِهِ بِلَادَكَ وَ أَحْيِ بِهِ عِبَادَكَ فَإِنَّكَ قُلْتَ وَ قَوْلُكَ الْحَقُ‏ ظَهَرَ الْفَسادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِما كَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ‏ فَأَظْهِرِ اللَّهُمَّ لَنَا وَلِيَّكَ وَ ابْنَ بِنْتِ نَبِيِّكَ الْمُسَمَّى بِاسْمِ رَسُولِكَ صَلَوَاتُكَ عَلَيْهِ وَ آلِهِ حَتَّى لَا يَظْفَرَ بِشَيْ‏ءٍ مِنَ الْبَاطِلِ إِلَّا مَزَّقَهُ- وَ يُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِكَلِماتِهِ‏ وَ يُحَقِّقُهُ اللَّهُمَّ اكْشِفْ هَذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هَذِهِ الْأُمَّةِ بِظُهُورِهِ- إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيداً وَ نَراهُ قَرِيباً وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ.
بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏83، ص: 62
مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، بحار الأنوارالجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهار (ط - بيروت)، 111جلد، دار إحياء التراث العربي - بيروت، چاپ: دوم، 1403 ق.
البته بعضی از کلمات موجود در متن همراه عکس غلط می باشد که می توانید با مراجعه به این متن فوق تصحیح بفرمایید.
موفق باشید

با تشکر از کارشناس بزرگوار سایت
موضوع قفل شده است