ابوبکر از پیامبر هم برتر بود!!!!

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ابوبکر از پیامبر هم برتر بود!!!!

نقل شده است یکی از علمای سنی مذهب مصری وارد ایران شد و ضمن دید و بازدیدهای گوناگون تقاضای ملاقات با یکی از بزرگان شیعه را مطرح ساخت. آن عالم بزرگ شیعه به شرط مطرح نشدن بحث های کلامی و اختلافی ملاقات را پذیرا شد و عالم مصری به حضورش شرفیاب گردید.
عالم سنی در ضمن ملاقات پرسید : نظرتان در مورد ابوبکر چیست؟
عالم شیعه : به خاطر همین سوالات شرط کردیم که بحثی صورت نگیرد ولی حال که پرسیدی، من دیدگاه خود را بگویم یا دیدگاه سایر شیعیان را؟
گفت : هردو را بیان فرمایید.
عالم شیعی : از نظر شیعیان ابوبکر {به خاطر غصب خلافت و ظلم به حضرت فاطمه زهرا (س)و...} غاصب و جفاکار بوده، ولی از نظر من هوش و درایت و تدبیر ابوبکر از پیامبر اکرم (ص) نیز برتر بوده و ابوبکر از پیامبر نیز بیشتر می فهمیده است.
عالم سنی با شگفتی گفت : منظورتان چیست؟
عالم شیعی : چون ابوبکر بعد از دو سال خلافت، قدر زحمات خود را دانسته و از سر تدبیر و دلسوزی خلیفه ای بعد از خود انتخاب کرد، ولی پیامبر خدا(ص) بعد از 23 سال تلاش و مجاهدت و پیامبری، جانشینی پس از خود انتخاب نکرد!
عالم سنی مات و مبهوت گشت و از دادن پاسخ عاجز ماند؛ زیرا اگر میگفت پیامبر اکرم کسی را انتخاب نکرده، لازمه اش برتری ابوبکر بر آن حضرت در سیاست و هوش و تدبیر بود که خود آنها هم چنین چیزی را قبول ندارند و اگر میگفت پیامبر اکرم کسی را برگزیده باید میگفت آن شخص کیست و چرا امت از او روی برگرداندند!

(برگرفته از کتاب حقیقت جاوید عبدالرحمن باقرزاده بابلی، ص293)

سلام دوستان مباحثه جالبی بود.
اگه شما هم چنین مباحثاتی دارین بزارین تا ما انتقالشون بدیم تو وبلاگ هامون.
ممنونم.
در ضمن دو مباحثه دیگه هم تو وب من هست می تونین تو امضام لینکشو ببینین. ممنونم.

سلام خيلي جالب بود

سلام برادر اصلا منظور ما از این بحث اینی که شما گفتین نیست. چرا مطالب رو منحرف می کنی.
من خواستم با این تاپیک یه مقدار مباحثات شیعه و سنی یه جا جمع بشه تا با انتشارشون حقانیت بر همه ثابت بشه.

علامه حلی از علمای قرن هفتم است که در زماه شاه خدابنده زندگی می کرد.
شاه خدابنده همسری داشت که بی نهایت به وی علاقه مند بود اما به جهت امری او را در یک مجلس سه طلاقه کرد.
از مفتیان سنی مذهب سوال کرد که راه چاره چیست؟

گفتند : محتاج به محلّل است و بی محلّل نمی توانید به همسر خود رجوع کنید.(محلّل یعنی اینکه آن زن با مرد دیگری ازدواج کند و با یکدیگر آمیزش کنند، سپس میانشان به واسطه طلاق یا وفات جدایی بیفتد تا شوهر اول بتواند دوباره با او ازدواج کند.)
سلطان پرسید : آیا مذهبی در اسلام هست که این امر را جایز بداند؟
گفتند : شیعیان سه طلاقه کردن در یک مجلس را باطل میدانند. سلطان امر به احضار علامه حلی نمود.
علامه با نهایت جلال در مجلسی که علمای عامّه و سلطان حاضر بودند وارد شد و کفشهای خود را درآورد و زیر بغل گرفت که این کار خوشایند حاضران نبود. پس بعضی از علمای عامّه برای شرمسار کردن ایشان گفتند : سجده برای سلطان نکردن و کفش خود به مجلس آوردن خارج از آداب و رسوم است.
علامه : اجماع بین ما و شما این است که سجده برای غیرخدا روا نیست و خدای متعال می فرماید : «فاذا دَخَلتَ بُیُوتاً فَسَلّمُوا»«هنگامی که داخل خانه ها می شوید سلام کنید.»(سوره نور، آیه 61)
علامه در ادامه فرمود : من شنیده ام که رسول خدا (ص) در جایی مهمان بوده و «مالک» - که رئیس مذهب مالکی است – کفشهای مبارک آن حضرت را دزدیدند، و در اینجا چون مالکی مذهب وجود داشت، ترسیدم کفشهای مرا نیز بدزدند.
علمای عامّه : شما عجب بی خبر از مذاهب هستی! مالک در زمان رسول خدا(ص) نبوده بلکه صد سال بعد از پیامبر(ص) بوده است.
علامه : من اشتباه کردم، «ابوحنیفه» این سرقت را نموده است.
علمای عامّه : ابوحنیفه بعد از مالک بوده است.
علامه : پس «شافعی» این سرقت را انجام داده است.
علمای عامّه : شافعی نیز هم دوره ابوحنیفه و مالک بوده است.
علامه : پس حتما «حنبلی» این کار را کرده است.
علمای عامّه : حنبلی نیز مانند شافعی و ابوحنیفه و مالک بوده است.
پس از اینکه علامه با این عمل زیرکانه از همه علما اقرار گرفت که این چهار نفر{که امامان چهارگانه اهل سنت هستند} در زمان پیامبر(ص) نبوده اند، فرمود : پس این مذاهب را از کجا ساخته اند و در حالی که این مذاهب در زمان پیامبر(ص) نبوده است؟! حق با مذهب شیعه است {که فقه و احکام خود را از امیرالمومنین علی (ع) گرفته است که به گواهی همه نزدیکترین فرد به پیامبر(ص) بوده است.} و احتیاجی به محلّل نیست.
(ارشاد الاذهان علامه حلی، ج1، ص130 – مواقف الشیعه، ج3، ص14 – المناظرات فی الامامه، ص331)
ممکن است کسی سوال کند که شیعیان هم پیرو مذهب امام جعفر صادق (ع) هستند که در زمان حیات رسول خدا(ص) زندگی نمی کرد؟
پاسخ این است که اگر شیعه از مذهب امام جعفر صادق (ع) تبعیت میکند به این دلیل است که مذهب ایشان همان مذهب رسول خدا(ص) می باشد از طرفی خود امام صادق (ع) از خاندان عصمت پیامبر گرامی (ص) و اهل بیت (ع) است که خدا درباره ایشان می فرماید : «إِنَّما یُریدُ اللهُ لِیُذهِبَ عَنکُمُ الرِّجسَ أَهلَ البیتِ وَ یُطَهِّرَکُم تَطهیراً»(سوره احزاب آیه 33)
شیعه در واقع از همه ائمه دوازده گانه تبعیت میکند، اما از آنجایی که امام جعفر صادق (ع) نسبت به سایر ائمه اطهار (ه) در زمان خود آزادی عمل بیشتری پیدا کرد و در این فرصت مغتنم توانست علوم و تفسیر و احادیث شیعه را نشر و بسط دهد، تا حدی که در یرای ایشان چهار هزار شاگرد نوشته اند و حضرت در این برهه از زمان توانستند علوم اسلامی را زنده نمایند، ازین جهت شیعه به خاطر انتسابشان به تجدید کننده مذهب یعنی امام جعفر صادق (ع) مذهب خود را جعفری نام نهاد

از این مباحثات دارین بازم بیارین.
ممنونم

چرا پست منو پاک کردین مگه توهین کردم ؟من فقط سوال کردم

delete;161678 نوشت:
اتفاقا اصلا هم دموکراسی رعایت نشده بود:زمان عید غدیر منظورتونه یا زمان ابوبکر
بهترین نوع حکومت نیست :مگر حکومتی بالاتر از دموکراسی سراغ دارین الان هم حکومت کشور خودمون بر پایه دموکراسی هستش
چون اکثریت مردم همیشه درست تصمیم نمی گیرند:میشه در حکومت دموکراسی یه مثال بزنید

با سلام
دوست گرامی بنده متوجه مطالب آمده شما با موضوع تاپیک نشدم!!
بهتر که مطالب را جدا از هم برسی کنید !

موضوع قفل شده است