حکم ازدواج با دختری که دیگر باکره نیست چیه ؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم ازدواج با دختری که دیگر باکره نیست چیه ؟

با سلام .

در مورد ازدواج با دختری که دوست پسر داشته و با او رابطه جنسی داشته و دیگر باکره نباشد حکم چیست ؟

با سلام

دختر اگر باکره نباشد و بکارتش با ازدواج یا رابطه نامشروع از بین رفته باشد، می توان با او ازدواج دائم یا موقت نمود.(1)

پی نوشت: 1 . امام خمینی، توضیح المسائل، م 2376.(مطابق با نظر آیت الله خامنه ای.)

سلام
با اجازه از کارشناس محترم
من روایتی دیدم که
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود: با دختران باكره ازدواج كنيد زيرا كه دهان آنان شيرين و رحمشان مناسبتر است و زود چيزى را ياد مى‏گيرند و محبتشان پايدارتر است(با تشکر از mnsy بابت نقل صحیح حدیث)
پس با توجه به این روایات میشه فهمید داشتن بکارت یک حسن است و نداشتن بکارت عیب محسوب نمی شود.
من نقل میکنم از یکی از اساتیدی که در حوزه علمیه خواهران این مطلب را گفته بودند که با شرایط فعلی جامعه امروز که دختر و پسر ها به صورت نا مشروع رابطه دارن بهتر بود پدر و مادر ها با آگاهی ،دختر و پسرانشون را به صیغه هم در می آوردن و در این شرایط روی شخص شناخت داشتن و در صورتی که قصدی بر ادامه زندگی نداشتن با هم ،جدا میشدن و در صورتی که قصد بر ادامه بود بعد از مدتی که شرایطتشون مناسب میشد ازدواج میکردند و به روایات فوق استناد کرده بودند که لزومی نداره که دختری که به عقد پسرتون در آورید باکره باشه و اگر باکره باشه بهتر است و در این حالت دختران ما در دام پسران نا اهل نمی افتادند و اگر پسر و دختری قصد داشته باشند با هم ارتباط داشته باشند زیر نظر خانواده است و با حکم خدا است و اون کسی که طبق آیه قرآن تقوا پیشه کرد البته برایش بهتر خواهد بود.

مسیحا;154618 نوشت:
سلام
با اجازه از کارشناس محترم
من روایتی دیدم که
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود: با دختران باكره ازدواج كنيد زيرا كه دهان آنان شيرين و رحمشان مناسبتر است و زود چيزى را ياد مى‏گيرند و محبتشان پايدارتر است(با تشکر از mnsy بابت نقل صحیح حدیث)

با سلام
قال رسول الله صلى الله عليه و آله و سلم:
تزوجوا الابكار فانهن اعذب افواها و ارتق ارحاما و اسرع تعلما و اثبت للمودة.
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود:
با دختران باكره ازدواج كنيد زيرا كه دهان آنان شيرين و رحمشان مناسبتر است و زود چيزى را ياد مى‏گيرند و محبتشان پايدارتر است.
بحار الانوار، ج 103، ص 237

رضا;106612 نوشت:
با سلام

دختر اگر باکره نباشد و بکارتش با ازدواج یا رابطه نامشروع از بین رفته باشد، می توان با او ازدواج دائم یا موقت نمود.(1)

پی نوشت: 1 . امام خمینی، توضیح المسائل، م 2376.(مطابق با نظر آیت الله خامنه ای.)

سلام

با اذن پدر ؟

just.for.you;227931 نوشت:
سلام با اذن پدر ؟

با عرض سلام و احترام خدمت جناب just.for.you گرامی

دختر اگر باکره نباشد و بکارتش با ازدواج یا رابطه نامشروع از بین رفته باشد، می توان بدون اذن پدر با او ازدواج دائم یا موقت نمود.(1)

موضوع قفل شده است