چرا شک و شبهه در من ایجاد می شود؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا شک و شبهه در من ایجاد می شود؟

یه وقتایی یه شبهه یا سوال یا برامون ایجاد میشه یا کسانی برامون ایجادش میکنن بعد ما به فعالیت و تکاپو میفتیم تا به جوابش برسیم تا اون یقینه برامون حاصل بشه بعدش به آرامش برسیم.
تو یه جایی من با یه موضوعی موافقم و باهاش هیچ مشکلی ندارم برام هم سوالی مطرح نمیشه بعد یه کسی شبهه ای رو مطرح میکنه حالا اینجا چرا واسه من شک و شبهه به وجود میاد؟
چرا یه خانومی که هیچ مشکلی با حجاب نداره براش سوال میشه چرا حجاب؟چرا چادر؟
گاهی از ما سوال هایی می کنن هیچ تغییری در ما حاصل نمیشه و در ما نفوذ نمیکنه،چی میشه که یه سوال در من نفوذ میکنه و شک برام به وجود میاد؟

از اساتید کلامی کمک میخاستم........................

برچسب: 

سلام خسته نباشید ... یه چیزی در مورد شک و شبهه گفتید ... و از اساتید کمک خواستید ... یه چیزی بهت میگم میخوای قبول کن میخوای قبول نکن ... به تمدن بیشتر از تدین اعتماد کن ... یه مثال برات میگم سالهای سال بود که مردم دندونشون درد میگرفت و چاره ای نداشتن و تحمل میکردن ... یه روز یکی میره پیش امام صادق (ع) و میگه چی کار کنم ... ایشان هم ذکری به ایشان تعلیم میدهند ( در درون حلیه المتقین میتونی پیداش کنی ) سال ها مردم میخوندن و نتیجه نمیگرفتن ( شاید خیلی ها هم نتیجه میگرفتن !!!) تا اینکه تمدن بشری رشد و پیشترفت میکنه و میفهمه که عصبی وجود دارد ... مینای دندونی وجود دارد ... تخصصی وجود دارد و ... این روزا مردم اون حدیث رو یادشون رفته ... همه میرن دندون پزشکی ... اون زمانا اگر دعا میکردن و جواب ( میگرفتن یا نمیگرفتن) میگفتن ( رحمت یا حکمت ) خدا بوده ... ولی این روزا اگر دندون پزشکی کارش رو درست انجام نده میتونی پدرشم در بیاری ... همه چیز رو منطقی ببین ( شبهه یعنی چی !!!) اگر میبینی بی حجابا موفق تر هستن ... اگر میبینی بهتر نتیجه میگیرن اون جوری شو ... اگرم میخوای به خدا اطمینان کنی ... بکن ...فقط بدون پا روی منطق گذاشتی ...

ftmh_mohammadi;193386 نوشت:
سلام خسته نباشید ... یه چیزی در مورد شک و شبهه گفتید ... و از اساتید کمک خواستید ... یه چیزی بهت میگم میخوای قبول کن میخوای قبول نکن ... به تمدن بیشتر از تدین اعتماد کن ... یه مثال برات میگم سالهای سال بود که مردم دندونشون درد میگرفت و چاره ای نداشتن و تحمل میکردن ... یه روز یکی میره پیش امام صادق (ع) و میگه چی کار کنم ... ایشان هم ذکری به ایشان تعلیم میدهند ( در درون حلیه المتقین میتونی پیداش کنی ) سال ها مردم میخوندن و نتیجه نمیگرفتن ( شاید خیلی ها هم نتیجه میگرفتن !!!) تا اینکه تمدن بشری رشد و پیشترفت میکنه و میفهمه که عصبی وجود دارد ... مینای دندونی وجود دارد ... تخصصی وجود دارد و ... این روزا مردم اون حدیث رو یادشون رفته ... همه میرن دندون پزشکی ... اون زمانا اگر دعا میکردن و جواب ( میگرفتن یا نمیگرفتن) میگفتن ( رحمت یا حکمت ) خدا بوده ... ولی این روزا اگر دندون پزشکی کارش رو درست انجام نده میتونی پدرشم در بیاری ... همه چیز رو منطقی ببین ( شبهه یعنی چی !!!) اگر میبینی بی حجابا موفق تر هستن ... اگر میبینی بهتر نتیجه میگیرن اون جوری شو ... اگرم میخوای به خدا اطمینان کنی ... بکن ...فقط بدون پا روی منطق گذاشتی ...

[=arial]سلام اقای محمدی
[=arial]اینی که شما فرمودید ربطی به سوال من نداشت سوالم درسیه مربوط به درس شبهه شناسیه.من حجابو مثال زدم،فقط تعجب میکنم انقد سوالم سخت نبود که هیچکس پاسخی نداد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[=arial]اون قضیه که مردم میرفتن پیش امام صادق بیشتر خنده داره الان لحن شما نشون میده ادعا پشتشه،اولا الان شبهه تو سوال شمائه اینکه میفرمایید:(شبهه یعنی چی؟)
[=arial]یه وقتی من میپرسم:ایا پیامبر معصوم بوده ؟ این اسمش سواله ولی یه جا میگم : کی گفته پیامبر معصومه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این اسمش [=arial]شبهه س
[=arial]قابل توجه شما:ائمه ما اولین افرادی بودن که مردم رو دعوت به تعقل میکردن،اول میگفتن برین پیش طبیب!!!
[=arial]بعدشم کی گفته بی حجاب موفق تره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[=arial]یه شبهه دیگه هم تو حرفاتون کشف کردم اینکه اگه به خدا اعتماد بکنی بی منطقیه !!!!!
[=arial]از این حرفتون اینجوری برداشت میکنم که خدایی وجود نداره پس اونی که لاییکه موفقه و من که با عقلم به وجود خدا پی بردم ناموفق!!!!!!!:khandeh!:

سلام ... خوب و سلامت باشید ...
در مورد شبهه من چیز زیادی نمیدونم ... من مبنایی فکری خاصی ندارم که هر چی بر خلاف اون بود رو اسمش رو شبه بزارم ... من سعی میکنم بر اساس عقلم تصمیم بگیرم نه احساسم ...(شبهه رو تعریف کن !!!) آیا مبنای فکری خاصی داری که هر چی غیر از اون شبهه هست ... ( پس اصلا فکر نکن ... چون تو زندگیت شبهه زیاد میبینی)در ضمن متنی که برام نوشتید سراسر احساسی بود نه منطقی .

در مورد امام صادق هم منظور را نفهمیدید ... امام صادق از آن جهت که معصوم و مشرف بر علوم بوده اند انتظاری که منه شیعه داشتم جواب منطقی تری بود نه یک ذکر ... اون روزا به قول شما هر کی میرفت پیشش... میگفت برین پیش دکتر ... 1400 سال از مرگ امامان گذشته ... برو ببین مشهد چه خبره ... هنوز امام رضا داره شفا میده !!! میگی نه بپرس !!!

در مورد این که بی حجاب موفق تر هست یا با حجاب ... بازم منظورم رو نفهمیدید ... اصلا مگه با حجاب بودن یا بی حجاب بودن موفثیت میاره ... ایدیولوژی هست که موفقیت میاره ... و حجاب نشونه اون ...

یه صحبتی هم در مورد اعتماد به خدا کرده بودید ... من یک تاپیک با عنوان " تمدن یا تدین روشهای بشری یا روشهای الهی " ایجاد کرده ام اگر خواستید آن را مطالعه کنید منظورم را بهتر میفهمید .

در ضمن من خانومم ...

سلام دوست عزیز.این که چرا وقتی کسی کاری را انجام میدهد یا درباره ی ان سوال میکند یا به شک می افتد.
اول اینکه وقتی شما درسیو بلد باشید سوال نمیکنیدواصل سوال ندانستن است،حال اگر به آن عمل کنید.
این سوالات نشان میدهد که فسلفه ی این کار را نمیدانید و درصدد تحقیق بشوید تا شکتان بر طرف شد.البته اول کار را با نام خدا آغاز کن،اگر در آخر به نتیجه رسیدی از او شاکر باش.

درود
شرمنده استادمون این سوالو مطرح کردن البته خودم بهش پاسخ دادم ولی فک کردم اینجا همه اهالی قم جمعن میتونن جواب بدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یه وقتایی یه شبهه یا سوال یا برامون ایجاد میشه یا کسانی برامون ایجادش میکنن بعد ما به فعالیت و تکاپو میفتیم تا به جوابش برسیم تا اون یقینه برامون حاصل بشه بعدش به آرامش برسیم.
پاسخ:می دونه چرا به تکاپو میفتی چون اون شبهه مخالف عقیده محیط زندگیت هست یعنی اگر به بی حجاب یک شبهه در مورد بی حجابی بیندازی او به تکاپو میفته همچنین بلعکس
تو یه جایی من با یه موضوعی موافقم و باهاش هیچ مشکلی ندارم برام هم سوالی مطرح نمیشه بعد یه کسی شبهه ای رو مطرح میکنه حالا اینجا چرا واسه من شک و شبهه به وجود میاد؟
پاسخ:باید شک و شبهه به وجود بیاید تا بری بیشتر تحقیق کنی اصلا خدا این زمینه را فراهم می کند تا بری تحقیق کنی و دین پدر و مادری نداشته باشی. وشک مایه ترقی و رسیدن به حقیقت است در صورتی که دنبال جوابش روی
چرا یه خانومی که هیچ مشکلی با حجاب نداره براش سوال میشه چرا حجاب؟چرا چادر؟
پاسخ:چون الکی و روی هوا باحجاب نباشه بلکه با دلیل منطقی حجاب داشته باشه همین سوال خیلی وقتها برای بی حجابها هم پیش میاد و ا هر شبهه ای یک پله برای ترقی شماست در صورت تحقیق بعد از آن
گاهی از ما سوال هایی می کنن هیچ تغییری در ما حاصل نمیشه و در ما نفوذ نمیکنه،
پاسخ:یا جواب اون شبهه را داری
یا اینکه به حرف خودت تعصب داری فلذا درونت نفوذ نمی کنه

چی میشه که یه سوال در من نفوذ میکنه و شک برام به وجود میاد؟
پاسخ:اگر شبهه درونت نفوذ کن و برای جوابش رفتی تحقیق کنی معلوم است حق گرا هستی
واگر نفوذ نکرد و و دنبال جوابش نرفتی متعصب هستی
یعنی نفوذ شبهه در شما یک کمال است نه نقص
آیا انسان می پرسد چرا کمال در من به وجود میاد؟؟؟؟؟؟؟

موضوع قفل شده است