سرکتاب باز کردن

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سرکتاب باز کردن

با سلام

سوال یکی از کاربران عزیز است در مرود سرکتاب باز کردن

بعضی ها هستند که سرکتاب باز می کنند و مثلا برای کسی که کسب و کارش خوب نیست می گویند کار این آقا در آینده رونق می گیره نیت می کنند و کتابی که دستشون است باز می کنند و چیزهایی رو میگند البته نمی دونم کتاب چیه ؟
یه سری ختم و نذورات هم می دهند که همانهایی است که در مفاتیح هست .

ایا این ها واقعیت دارد یا ندارد؟؟؟

دوستان و کارشناسان عزیز

سلام بله واقعیت دارد

منتها کار هر کس نیست خرمن کوفتن .....

گمنام;21441 نوشت:
سلام بله واقعیت دارد

به نظرم باید کسی اینکار رو بکنه که دستی در حکمت داشته باشه...

با سلام

سرکتاب باز کردن . فال دیدن از کتاب . فال گرفتن . فال با کتاب . از کتابی مخصوص ، گذشته و آینده ٔ کسی را گفتن .

اين معناي لغوي سركتاب است در لغت نامه دهخدا

خوب دوستان

نیایش سبز;21597 نوشت:
به نظرم باید کسی اینکار رو بکنه که دستی در حکمت داشته باشه...

گمنام;21441 نوشت:

اين كه فرمودن كار هر كسي نيست مي توانند توضيح بيشتر بدهند منظورشان چيست؟؟

طاها;21681 نوشت:
با سلام

سرکتاب باز کردن . فال دیدن از کتاب . فال گرفتن . فال با کتاب . از کتابی مخصوص ، گذشته و آینده ٔ کسی را گفتن .

اين معناي لغوي سركتاب است در لغت نامه دهخدا

خوب دوستان

اين كه فرمودن كار هر كسي نيست مي توانند توضيح بيشتر بدهند منظورشان چيست؟؟

سلام

سر کتاب باز کردن از زمان پیامبر اکرم (ص) بوده و کسی نمیتواند در صحت و سوقم ان ایراد وارد نماید منتها سر کتاب باز کردن اداب و اصول و اهلی دارد مثل اینکه ما مریض میشیم مثلا قلبمون درد میکنه باید پیش متخصص قلب بریم تا اون بتواند داروی مناسب را به ما بدهد اهل این علم کم می باشند و بسیار افراد نا شناخته می باشند اینائی که کنار خیابان ها نشسته و سر کتا ب باز میکنند اگه این کار ر وبلدند برای خود سر کتاب باز کنند که نیاز به پول دیگران نداشته باشند دوست دارم این بحث ر وکامل و علمی ادمه بدهم ولی میترسم چون اون وقت ممکنه مسائلی مطرح شود که برای خیلی ها ناراحت کنند ه باشد.....

توکلت علی الله

گمنام;21725 نوشت:
سر کتاب باز کردن از زمان پیامبر اکرم (ص) بوده و کسی نمیتواند در صحت و سوقم ان ایراد وارد نماید منتها سر کتاب باز کردن اداب و اصول و اهلی دارد مثل اینکه ما مریض میشیم مثلا قلبمون درد میکنه باید پیش متخصص قلب بریم تا اون بتواند داروی مناسب را به ما بدهد اهل این علم کم می باشند و بسیار افراد نا شناخته می باشند اینائی که کنار خیابان ها نشسته و سر کتا ب باز میکنند اگه این کار ر وبلدند برای خود سر کتاب باز کنند که نیاز به پول دیگران نداشته باشند دوست دارم این بحث ر وکامل و علمی ادمه بدهم ولی میترسم چون اون وقت ممکنه مسائلی مطرح شود که برای خیلی ها ناراحت کنند ه باشد.....

با سلام

جناب گمنام

اگر سند و مدرکی دال بر این مطالب خود دارید بفرمایید

تا ما و دوستان دیگر استفاده کنیم

طاها;21729 نوشت:

با سلام

جناب گمنام

اگر سند و مدرکی دال بر این مطالب خود دارید بفرمایید

تا ما و دوستان دیگر استفاده کنیم

سلام
بسیار خوب مدرک هم خدمتان ارائه میکنم
برای شروع کتاب مهج الدعوات سید ابن طاووس را مطالعه فرمائید در بخشی از این کتاب دقیقا سر کتاب امده است البته مطالب این کتاب کم ات ولی خب این یک نوع منبع معتبره

طاها;21370 نوشت:
کار این آقا در آینده رونق می گیره

عرض سلام و خسته نباشید

پیش بینی اینده بوسیله یه انسان معمولی امکان پذیره ؟

اخه میگفتن حتی نمیشه با استخاره گرفتن هم گفت اینده چی میشه!

گمنام;21772 نوشت:
سلام بسیار خوب مدرک هم خدمتان ارائه میکنم برای شروع کتاب مهج الدعوات سید ابن طاووس را مطالعه فرمائید در بخشی از این کتاب دقیقا سر کتاب امده است البته مطالب این کتاب کم ات ولی خب این یک نوع منبع معتبره

سلام علیکم

گمنام گرامی
آیا سید ابن طاووس خودش علم سر کتاب را ( آنطورکه توصیف فرمودی ) داشته ؟

و سوالی دیگر اینکه سر کتاب باز کردن و پیش گوئی آینده که مقدور نیست و آن در حریم قدرت کامله الهی قرار دارد
( البته عالمان علم هیات هم مدعی هستند که آینده و مقدر الهی را میتوان از مکان و چرخش کواکب فهمید )
حکمت و مقدر الهی را هم که نمیشود فهمید
پس
سر کتاب دقیقا چه چیزی به انسان میگوید ؟

یاحق

گمنام;21772 نوشت:
سلام
بسیار خوب مدرک هم خدمتان ارائه میکنم
برای شروع کتاب مهج الدعوات سید ابن طاووس را مطالعه فرمائید در بخشی از این کتاب دقیقا سر کتاب امده است البته مطالب این کتاب کم ات ولی خب این یک نوع منبع معتبره

به نام خدا

چنین چیزی از خرافات است و در کتاب سید بن طاوس چنین چیزی نیست و سید هرگز چنین چیزی را قبول ندارد

این کار همان طالع بینی است که به تنجیم برمیگردد و کار منجم هم حرام است
از جناب گمنام که عنوان کارشناس به خود دارند انتظار می رود محتاطانه تر سخن بگویند

چیزی که از سر کتاب معروف است مراجعه به کتبی است که شرح حال متولدین از برجهای مختلف خورشیدی از زن و مرد در آن نوشته شده و برای همه هم همون مطلب رو می خونن

معمولا برای زنها اگه مجرد باشه آینده خوب و داماد سوار بر اسب سفید و خوشبختی و سیندرلا و زیبای خفته و...

و اگه شوهر دار باشه یکی دیگه تو زندگی شوهرته و زیر سرش داره بلند میشه و چیز خورش کن و...

... قَالَ سَمِعْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع يَقُولُ الْمُنَجِّمُ مَلْعُونٌ وَ الْكَاهِنُ مَلْعُونٌ وَ السَّاحِرُ مَلْعُونٌ وَ الْمُغَنِّيَةُ مَلْعُونَةٌ وَ مَنْ آوَاهَا مَلْعُونٌ وَ آكِلُ كَسْبِهَا مَلْعُونٌ

امام صادق ع :منجم ملعون است و کاهن ملعون است و ساحر ملعون است و زن آواز خوان ملعون استهر کس پناهش دهد ملعون است و خورنده از کسب مغنیه ملعون است

وسائل‏الشيعة ج : 17 ص : 143

گمنام;21772 نوشت:
برای شروع کتاب مهج الدعوات سید ابن طاووس را مطالعه فرمائید

اگر اونجا نبود برای ادامه بقیه کتابهای سید بن طاوس رو مطالعه کنید و برای پایان یه دوره بحار الانوار مجلسی رو چاشنی کنین !

سلام
ببخشید تاپیکو خوندم ولی جواب سوالمو نگرفتم!
میخواستم بپرسم سر کتاب کردن بالاخره صحت داره؟
من شنیدم حرامه میخواستم بپرسم حتی اگه صحت نداشته باشه از نظر شرعی حکمش چیه؟
پس دو تا سوال شد یکی صحت انجام عمل و دوم حکم شرعیش

گل مینا;149656 نوشت:
ببخشید تاپیکو خوندم ولی جواب سوالمو نگرفتم! میخواستم بپرسم سر کتاب کردن بالاخره صحت داره؟ من شنیدم حرامه میخواستم بپرسم حتی اگه صحت نداشته باشه از نظر شرعی حکمش چیه؟ پس دو تا سوال شد یکی صحت انجام عمل و دوم حکم شرعیش

با سلام و تشکر از سوال شما گل مینای گرامی
بهتر است دقیق بیان شود،منظور از سرکتاب باز کردن چیست،اگر منظور
علم جفر و رمل و زيج‏ها و علوم ديگرى كه از امور غيبى خبر میدهند،باشد آنچه از اين علوم در حال حاضر نزد مردم است، غالبا تا اين حد كه موجب يقين و اطمينان به كشف امور غيبى و خبردادن از آنها شوند، قابل اعتماد نيستند،ولی اگر منظور دعاهایی که از ائمه اطهار «عليهم السلام» نقل و روايت شده، باشند و يا مضامين آنها حق باشد،تبرّك جستن به آنها اشكال ندارد. همانگونه كه تبرّك جستن به دعاهاى مشكوك به اين اميد كه از معصوم «عليه السلام» باشند، اشكال ندارد.

اجوبه الاستفتائات،رهبری،س 1231و1433

من یه برادرزاده کوچولو دارم(حدود4-5ساله)این بچه چند شب بود که نیمه های شب از خواب می پرید، صداهای عجیب و غریب از خودش درمی آورد،الکی دست می زد،جیغ می زد و توهمه ی این مدت که کوتاه هم نبود،فقط به یه نقطه خیره می شد!اصلا هم نمی ذاشت بغلش کنی و از توبغلت مث جرقه درمیرفت!
صبحش همه خانواده ی ما معتقد بودن که این بچه چون تازه پدربزرگش فوت کرده،همش تو مجلس ختم بوده اینطوری شده بخصوص که به شدت به مامانش وابسته اس وتو همون مراسم هم با همه تلاشهااز مامانش جدا نمی شد!مامانش احتمال می داد شاید حتی جنازه پدربزرگش رو دیده باشه!!!
خلاصه،ما که متفق القول هممون می گفتیم ببریمش پیش دکتر، ولی مامانش،مامانم و اون یکی مامان بزرگش اعتقاد راسخ داشتن که باید براش سر کتاب باز کنن،چون اونا(همون که اول ج داره بعدش ن !زن داداشم می گن نباید اسمشو بگی!!!)اذیتش کردن و دارن می ترسوننش!
پدرش خیلی مخالف بود، میگفت می برینش اونجور جاها می ترسه؛باز حالش بدتر میشه ولی خب بنده خدا حرفش به جایی نرسید و مامانم و مامانش و اون یکی مامان بزرگش سه تایی بردنش اونجا!!
مامانم یه کسی رو می شناخت که از خیلی سال پیش سرکتاب باز می کنه،ظاهرا لباس روحانیت می پوشه،دقیقا نمی دونم روحانی هست یا نه،ولی همسایه هاش که بعضی از نزدیکانمون بودن از اخلاقش و رفتارش و خانواده اش خیلی تعریف می کردن که آدمای مذهبی و مومن و نه خشک مقدسی هستن!حتی بچه هاش از جمله دخترش سرکتاب باز می کنن واونام به زعم همسایه ها روحانین(یعنی ملبس به لباس روحانیت هستن)و البته سید!
مامانم سالهای خیلی قدیم همسایه شون بودن و میشناختنشون،رفتن اونجا،مامانم می گن اصلا فضای خونه اش ترسناک نبوده،معمولی معمولی،نوساز چندطبقه ساخته و پسرهاش وعروساش هم همونجا زندگی می کنن!!!رفته بودن،کتابشو باز کرده و بهشون گفته بود که بچه از بغل جوی(منظورآبراههای موجود در خیابان ها) رد می شده،بسم الله نکرده،اونا (همون که گفتم ج و ن داره)دارن اذیتش می کنن!گفته بود هرشب چاقو بذارن زیر سرش و سه تا دعا هم داده بود که یکی رو بذارن تو خونه،یکی رو توپارچه سبز بپیچن و بهش ببندن و یکی رو هم تو خونه دود کنن!!!درمورد پول هم چیزی خودش نگفته،گفته هرچقد خودتون می خواین،از خانومش پرسیدن نرخ عمومی سوال کردن،گفته همه چهار وپنج تومان می دن!از همون شب این بچه خوب شد!
حالا هیچکدوم از ما نمی دونه باید اعتقاد داشته باشیم به سرکتاب یا نه؟!!شما نظرتون چیه؟!!

سلام
در این کارها (صرف نظر از اینکه نام آن "سر کتاب باز کردن" باشد یا اسم دیگری) رگه ای از حقیقت وجود دارد که در گذر زمان به میزان بسیار زیادی با خرافات و فریب مخلوط شده اند. لذا هم نمی توان همه حجم آنها را تأئید کرد و هم نمی توان اساس مسأله انکار کرد. در این زمینه، جدا کردن سره از ناسره کار افراد بسیار نادری است.

اینکه یه نفر یه سری اطلاعات خیلی درست از حال به تو بده و بعد یه پیش بینی هایی بکنه اسمش چیه؟ سرکتاب باز کردنه؟
من به تازگی یه 206 کار کرده خریدم. کلا من عاشق 206 هستم. تو یکی دو ماهی که خریدمش خیلی اذیتم کرد.گذاشتم پای کارکرده بودنش. چند روز پیش برای اینکه بفروشمش یا نه پیش یه آدم مجرب استخاره گرفتم و نتیجه این شد که شدیدا منو از فروشش نفی کرد و گفت توش کلی ضرر میکنی! منم دلخوش شدم و برا حل ایرادات ریز ماشینم کلی هزینه کردم و کاملا روبراه شد.
یکی دو روز بعد یکی از نزدیکانم بدون اینکه من ازش بخوام رفته برام سرکتاب باز کرده!(البته در اصل بخاطر خودش رفته بوده اونجا) یه سری مشخصات از حال و شرایط من داده که دقیقا درسته! در صورتیکه من اصلا اون فرد رو نمیشناسم. اون آشنامون هم میگه من هیچ اطلاعاتی در رابطه با تو بهش ندادم. بین حرف هایی که زده گفته 206 و سمند بهش نمیاد!
یعنی هر کدومشون یه چیز متفاوت!
شما جای من باشین به کدوم یکی اعتماد می کنین؟! به نظرتون کدومش رو عمل کنم؟!
خیلی بده بخدا. بدجور دو دل شدم.

سرگشته;242186 نوشت:
یش یه آدم مجرب استخاره گرفتم

سرگشته ی عزیز
تا اونجایی که من میدونم برای هر کاری نمیشه استخاره گرفت.یعنی وقت میخواد،شرایط داره،باید تمامه بررسی هات رو بکنی همه تحقیقاتت رو بکنی بعد اگر عقلت و دلت به هیچ جا نرسید میری استخاره میکنی که اونم یه ساعت ها وروزای خاصی داره با شرایط.واینکه باید در مورد ادمش هم خیلی خیلی مطمئن باشی که بلده...کسایی هستن که وقتی استخاره میگیرن،برات شرحم میدن که چرا بده چرا خوبه.بعدشم اینکه من شنیدم میشه به استخاره عمل نکرد.اما قضیه ی نگی نگفتیا پیش میاد.به نظر بنده باید ببینی ایا استخارتون با شرایط بوده یا نه.سرکتابم که هر کسی نمییییییییییییییتونه انجام بده....الله عالم
:ok:

بچه هیئتی;149746 نوشت:
همون که اول ج داره بعدش ن !زن داداشم می گن نباید اسمشو بگی!!!)

بچه هیئتی عزیز یه سوره به عنوان جن داریم(همونطور که میدونید)
یعنی نباید اسم این سوره رو بیاریم:Moteajeb!:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:Nishkhand:
بچه هیئتی;149746 نوشت:
یکی رو هم تو خونه دود کنن!

مگه دعا نبوده؟پس چرا اتیش زدید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اولی و دومی هم کارشون همین بوده ها............حالا دیگه خیلی برام عجیبه!:Gig:

راستش رو بخواین به اونی که استخاره کرده بیشتر اطمینان دارم. پرسید اگه برا ازدواجه، استخاره نمیگیرم. گفتم نه برا یه معامله است(ماشین رو بفروشم یا نه). که اونم گفته بود استخاره بد اومده. اگه این معامله انجام بشه توش ضرر زیادی هست.
ضمن اینکه من واقعا دو دل بودم. تمام جوانب رو سنجیدم و نتونستم تصمیم بگیرم.

اما اونی که سرکتاب باز کرده رو خودم نمیشناسم. ولی شنیدم یه صف دم خونشون کشیدن که بیا و ببین! بعدشم با شرحی که از شرایط حالم گفته به صحت حرفاش مطمئن شدم

سرگشته;242225 نوشت:
ولی شنیدم یه صف دم خونشون کشیدن که بیا و ببین! بعدشم با شرحی که از شرایط حالم گفته به صحت حرفاش مطمئن شدم

من کارشناس نیستم اما زیاد در مورد این چیزا شنیدم....
اولا اینکه فرمودید صف کشیدن براش تا کجا ..................که دلیل نمیشه!آدمای شیاد با زبونه چرب و نرمشون طرفدارای زیادی دارن.(حالا من کاری به اوشون ندارم)
ثانیا:آدمای زیادی هستن که یه کارایی میکنن(قرآن میندازن تو چاه دستشویی،زیز تشکشون و....) تا با جن های خبیث رابطه برقرار کن.در عوض اون جن ها اطلاعات زیادی بهشون میدن.
برا همین باید خیلی احتیاط کرد.وهر کسی چون میتونه از غیب خبر بده دلیل بر خوب بودنش نیست.باید همه جانبه بشناسیمشون،که اینم کار هر کسی نیست.باید از اهلش بپرسیم.یا علی
:ok:

السلام علیک یا بقیة الله :Gol:

تمام مطالب این مبحث رو خوندم ولی بیشتر واسم سوال پیش اومد: بالاخره سر کتاب باز کردن درست هست یا نه؟ از نظر شرعی سر کتاب باز کردن اشکال داره؟ اصلا این کتابه چی هست و از کجا اومده؟

سلام من چند تا نکته رو بگم در مورد سر کتاب ان شا الله موضوع جمع شود
سر کتاب هبچ ربطی به طالع بینی ندارد
سر کتاب دارای منبع معتبری می باشد که از اینجا می توانید این کتاب ارزشمند را دانلود نمائید
http://chazabeh.blogfa.com/post-378.aspx

ببینید سر کتای قوانین دارد شرایط دارد اداب دارد خرافات نیست ولی همانطور که قبلا هم گفتم کار هر کس نیست خرفن کوفتن .......

ما در شرع مقدس اسلام‌، چیزی به نام "سر کتاب باز کردن‌" نداریم‌; البته شما می‌توانید در پرسش‌های بعدی خود این عمل را توضیح دهید تا شما را در این که آیا با مسائل اسلامی مخالفتی دارد یا نه‌، راهنمایی کنیم‌. اما اگر مقصود شما "استخاره‌" است‌، بایدبگوییم این کار، یک عمل شرعی است‌. معنای استخاره این است که وقتی انسان مردّد می‌شود کاری را انجام بدهد یا ندهد و از راه تعقل و تفکر و یا مشورت با اهل اطلاع نیز از سرگردانی خارج نمی‌گردد و هم چنان در انجام دادن یا ندادنش مردد می‌ماند، امامان معصوم‌: در این گونه موارد به ما آموخته‌اند که می‌توانیم از خداوند متعال در این زمینه کمک بگیریم و طرفی را که به مصلحت ما می‌باشد را پیدا کنیم‌، که یکی از راه‌های آن‌، استخاره با قرآن است‌، یعنی شما به نیت این که خداوند، در آن عمل ـ انجام و یا ترک آن ـ خیرتان را به شما بفهماند، قرآن را می‌گشایید، شما می‌توانید از نخستین آیه‌، راهنمایی خداوند را دربارة مشکل خود به دست آورید، البته برای استخاره آداب و ذکرهایی وجود دارد و هم چنین انواعی وجود دارد که برای اطلاع بیش‌تر می‌توانید به کتاب مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی‌; مراجعه کنید. هم چنین اگر مقصود شما "دعا نویسی‌" است‌، باید بگوییم اصل این که شخصی برای شخص دیگری دعا بنویسد، از نظر شرعی مانعی ندارد. ریشة دعانویسی در این بوده که گاهی از طرف امامان معصوم‌: دعاها و ذکرهایی برای رفع گرفتاری‌ها، ایمنی از خطرها و بیماری‌ها، دفع چشم زخم و زیاد شدن روزی و... تجویز می‌شد که لازم بود به صورت نوشته‌، همراه شخص باشد; (البته این دعاها و ذکرها را هر کس بنویسد و با خود داشته باشد، مانعی ندارد، ولی از جهتی که همة اشخاص نیازمند به این دعاها، با آن‌ها آشنا نبودند و یا آن که اشخاص پرهیزگاری بودند که دعایشان نزد خدا مستجاب می‌شد، به این علت‌، مردم دعاهای مورد نیاز خود را از آنان می‌گرفتند و آن‌ها نیز به "دعانویس‌" معروف می‌شدند، البته توجه داشته باشید که هر کس ادعای دعانویسی کرد دلیل نمی‌شود حتماً دعانویس باشد، بلکه باید بین مردم به پاک‌دامنی و تقوا و آگاهی معروف باشد.

گرفتن فال حافظ یا فال روزانه مثل سر کتاب بازکردن میمونه

علوم ماورائی و علوم غریبه فقط سینه به سینه و توسط اساتید مجرب منتقل مبشود

آنچه که امروزه در جامعه ما تحت عنوان های مختلفی از قبیل سر کتاب باز کردن ، طالع بینی ، ستاره بینی ، فالگیری ،بخت بینی یا بخت را بستن و یا باز کردن رواج دارد ، در قریب به اتفاق موارد مشتی خرافات و اراجیفِ شیادانی بیسواد است که از علوم باطنی هیچ سر در نمی‌آورند . تنها به فکر رسیدن به مطامع خود هستند . تهدیدات و اخطارهای آنان و نسخه هایی که می پیچند، ذره ای ارزش و اهمیت ندارد. رفتن پیش آنان هم طبق نظر برخی مراجع حرام است .
مدعیان این عرصه ، معمولا دروغ گویانی خطرناک یا افرادی روان پریش هستند .
آن ها معمولاً با بیان مسائل کلی که قابل انطباق با روحیات مختلف است ، یا با بیان یک سری مطالب متشابه سعی در جلب نظر مشتریان دارند. یا بر اثر حدسیات چیز هایی را بیان می‌کنند که به صورت اتفاق برخی واقع می‌شود . انسان‌ها خیال می‌کنند که پیشگویی‌های آن ها قطعی بوده است.هیچ یک از فال های مذکور از نظر عقل و شرع اعتباری ندارد. اما عقل به ما می گوید تصمیم گیری انسان باید بر اساس اندیشه و دور اندیشی و مشورت با عاقلان مؤمن صورت گیرد . سرنوشت انسان نباید با فال تعیین شود.
فال به تنهایی هیچ تأثیری در انسان ندارد. آنچه منشأ اثر است،‌ فکر و تلقی نادرست از فال است؛ یعنی کسی که به آن چه فالگیر می گوید، باور داشته باشد و به خود تلقین نماید، چه بسا خود را ببازد و با مشکلاتی مواجه گردد. امام صادق(ع) می فرماید: "تأثیر یا بی تأثیری فال بد در روان تو تابع موضعی است که در مقابل آن اتخاذ می کنی. اگر آن را ناچیز بدانی، ناچیز خواهد بود. اگر آن را مهم بپنداری ، مهم خواهد بود . اگر به آن ترتیب اثر ندهی، هیچ و بی اثر خواهد بود".(1)بنابراین هیچ اطمینانی به فال نمی توان داشت.
طالع‏بینی که با نگاه کردن در ساعت، روز، ماه و سال به دنیا آمدن یک شخص ، هم چنین نگاه کردن به اوضاع ستارگان در آن وقت ، حکم به آینده آن شخص می‏شود نیز اعتبار شرعی و علمی ندارد. بر اساس حدس و گمان است، اگر چه گاهی در برخی موارد مطابقت با واقع داشته باشد.
برای این که مسلمانان تحت تأثیر فال گیری و پیشگویی برخی شیادان قرار نگیرند، خویشتن را تسلیم نادانی‌ها و خرافات ننمایند. اولیای دین نه تنها پیروان خود را از این قبیل کارهای موهوم و زیانبار بر حذر داشته اند، بلکه پذیرش سخنان این قبیل افراد را مخالفت با تعالیم الهی خوانده اند.
هیثم بن واقد گوید: به حضرت صادق(ع) عرض کردم: بین ما اهالی جزیره مردی است که گاهی اشخاص در باره مالی که به دزدی رفته یا مفقود شده، از وی سؤال می کنند و او خبر می‌دهد. آیا مجازیم در این قبیل موارد از او پرسش نماییم؟ حضرت جواب داد که رسول اکرم(ص) فرمود: "کسی که نزد ساحر یا کاهن یا کذّاب برود و گفته او را قبول نماید،‌ با این عمل به کتابی که از طرف خداوند نازل گردیده، کافر شده است".(2)
در استفتائات بعضی از مراجع معظم تقلید آمده:
فالگیری و رمالی مطلبی است خرافی . مراجعه به رمال و فالگیر جایز نیست.(3) برای رفع احتمالات با پرداخت صدقه و دعا از جمله دعای«حسبی الله و کفی،و سمع الله لمن دعا ،لیس وراء الله منتهی»به مقصود خود برسید. پی‌نوشت‌ها :
1. ثقه الاسلام كليني، الكافي، دار الكتب الاسلاميه، طهران، 1365 ه.ش .ج 8، ص 197.
2. مرتضی مطهری، داستان راستان،‌ ج 1، ص 136؛‌محمد تقی فلسفی، کودک، ج 1، ص 382،‌ به نقل از روضة کافی، ‌ص 293.
3. جامع المسائل، ج 1، ص 630، مسئله 2202؛ آیت الله مکارم، استفتائات جدید، ص 156، س 563؛آیت الله خامنه‌ای ، رساله اجوبه الاستفتاات ، س 1229 .

گمنام;21441 نوشت:
سلام بله واقعیت دارد

اگر کسی دنبال همچین فردی بگرده

و بخواد مشکلشو از این طریق حل کنه

کاره اشتباهی انجام داده ؟؟؟

Miss Chadoriii;585276 نوشت:

باسلام

سر کتاب باز کردنی که با استفاده از طالع بینی و رمل و... برای پیش بینی آینده باشد اشکال دارد اما اگر کسی مشکلی مثلا سحر و.. دارد میتواند توسط یک دعانویس موثق چکاپ شود و بعد مورد درمان قرار بگیرد یعنی دستوری انجام دهد و..

کلا کسانی که زندگی افراد را پیش گویی میکنند و اسرار زندگی دیگران و خودتان را میگویند افراد درستی نیستند که به آنها مراجعه کنید. این غیبگویی نیست اینها از شیاطین جنی کمک میگیرند و تنها از برخی امور زندگی افراد اطلاع می یابند!!!

متاسفانه عوام، ساحران را هم بعنوان دعانویس می شناسند!

Miss Chadoriii;585276 نوشت:

سلام خیر کار اشتباهی نکرده ولی فرق است میان اساتید این علم و اساتید نماها .......
هزاران دام و دانه است دنیا ما چو مرغان حریص بی نوا

گمنام;585449 نوشت:
سلام خیر کار اشتباهی نکرده ولی فرق است میان اساتید این علم و اساتید نماها .......
هزاران دام و دانه است دنیا ما چو مرغان حریص بی نوا

الان اگه یه نفر خیلی داغون گرفتار باشه

و در به در دنبال همچین استادی

شما بهش معرفی میکنین؟

اصلنم تابلو نیس که اون شخص خودمم:khandeh!:

[="Arial"][="Black"]سلام موقع سر کتاب باز کردن اسم خودت و مادرت رو می پرسن و بعد با حروف ابجد حساب می کنن و یک صفحه ای باز میشه و بهت حرفایی میزنه که درست در میاد دلیلش رو نمیدونم چرا که درست در میاد
بعد موقع سحر کردن هم همینطوره تا اسم مادرت رو ندونن نمی تونن کاری از پیش ببرن , من فقط موندم کتابه رو از کجا میخرن ,
من یه شاگرد دارم اونقدر شلوغه مامانش رفته برای شلوغ بودنش دعا گرفته ,
[/]

Miss Chadoriii;585525 نوشت:
الان اگه یه نفر خیلی داغون گرفتار باشه

و در به در دنبال همچین استادی

شما بهش معرفی میکنین؟

اصلنم تابلو نیس که اون شخص خودمم:khandeh!:

سلام راه حل مشکل شما سر کتاب نیست موارد دیگریه این تاپیک را لطفا خوب مطالعه نمائید
http://www.askdin.com/thread44091.html

باخیش;585538 نوشت:
سلام موقع سر کتاب باز کردن اسم خودت و مادرت رو می پرسن و بعد با حروف ابجد حساب می کنن و یک صفحه ای باز میشه و بهت حرفایی میزنه که درست در میاد دلیلش رو نمیدونم چرا که درست در میاد
بعد موقع سحر کردن هم همینطوره تا اسم مادرت رو ندونن نمی تونن کاری از پیش ببرن , من فقط موندم کتابه رو از کجا میخرن ,
من یه شاگرد دارم اونقدر شلوغه مامانش رفته برای شلوغ بودنش دعا گرفته ,

سر کتای روشهای مختلف دارد اونی که تو کتاب ها نوشته برای عوامه البته اونم هزارو یک نکته دارد بعد یادتان باشد در این مسائل کتاب ارزش چندانی ندارد میدانید چرا
چون از مجا معلوم این کتب تحریف نشده باشند
و اکثر این کتب به رمز هستند و برای اهل فن نوشته شده اند به خدا قسم کسی با چهار تا کتاب هیچ کاری نمیتونه بکنه من حاضرم 4 هزار کتاب در این علم در اختیار شما بگذارم هیچ میدانی خیلی از این دستورات اجازه می خواهد و اصلا کی گفته هر کسی حق استفاده از اینا رو داره شما کجا خوندی این علم برای همه است مثل پزشکیه ایا شما میتوانی بدون اینکه علمی را یاد بگیری بعد دوره عملی ان را بگذرانی بری و مریض را عمل کنی در مورد سحر هم همیشه لازم دانستن اسم مادر نیست اونم مباحث خودش را دارد در حروف ابجد رموزی نهفته است که بسیار کارائی در این علم دارد علم حروف شاخه ای از علوم غریبه یا بهتر بگم خفبه می باشد
موضوع قفل شده است