به نظر شما داشتن دوستی از جنس مخالف ایرادی داره؟مغالطه در دوستي ها

تب‌های اولیه

109 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
به نظر شما داشتن دوستی از جنس مخالف ایرادی داره؟مغالطه در دوستي ها

سلام.نظر شما راجع به داشتن دوستی از جنس مخالف چیه؟طبق قوانین دین اسلام این موضوع حرام اما باید دید که آیا تو جامعه این فرهنگ حلال و حرام در این مورد جا افتاده یا نه؟؟؟
همه ی ما میدانیم که دین صلاح ما رو میخواد اما در این یه مورد بیش از 90 درصد جوون ها مشکل و شک دارن و داشتن یه دوست از جنس مخالف رو برای برطرف کردن نیاز روح و جسم ضروری میبینند.و برای این کار توجیه ها ی بسیاری میاورن.من به شخصه یک رابطه ی کاملا کنترل شده و سالم رو تایید میکنم چون به نظر من برای انتخاب همسر آدم اگه تجربه داشته باشه موفق تر میتونه عمل کنه.البته تاکید میکنم یه رابطه ی کاملا کنترل شده و سالم.دوستانی که نقل قول میکنن این جمله رو هم بگن...
شما هم نظر خودتونو بگید و اگر دراین باره تجربه دارید در اختیار دوستان بذارید تا همه استفاده کنن....اگر میخونید لطفا نظر هم بدید...
یا علی...

با سلام

بحث جالبیه، خوب معمولا عوارض دوستی های ناسالم و غیر قابل کنترل رو همه میدونن و نیازی نیست که روی اون موارد بحث کنیم

ولی اگه حاضرین و واقعاً دنبال حقیقت هستید دوستی های پاک ، سالم و کنترل شده ی دختر و پسر که فقط به قصد ازدواج هست رو با منطق و دلیل تحلیل کنیم ؛

ببینیم آیا واقعاً این دوستی ها به صلاح هست یا نه ؟

آیا آثار سوء در زندگی الان یا آینده ی ما نداره ؟

موفق و سربلند باشید

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) می‌فرماید: بین مردان و زنان حریم ایجاد کنید، زیرا شکستن این حریم‌ها آسیب‌های جبران ناپذیری دارد.

در قران به مردان می گوید با دخترانی که روابط دوستی مخفیانه ای با دیگران داشته اند ازدواج نکنید:
((به همسرى درآورید و مهریه نیکو و به طور شایسته به آنان بدهید،به شرط آنکه پاکدامن باشند، نه اهل فحشا و نه اهل دوست گرفتن هاى پنهان))
((و حلال شد نکاح زنان پارسای مومنه و زنان پارسای اهل کتاب در صورتی کهشما اجرت و مهر انان را بدهید و آنها هم زناکار و رفیق و دوست نگیرند و …. ))

در قران خداوند علاوه بر اینکه مردان را از ازدواج با زنان فاسد نهی کرده آنها را از ازدواج با زنانی که دوست پسر هم دارند نهی کرده ...... البته این مسئله برای زنان هم صادق است که با مردان فاسد و مردانی که دوست دختر داشته اند ازدواج نکنند ....
اینقدر رابطه بین دختر و پسر در اسلام بد است که خداوند به مردها گفته با دخترانی که دوست پسر داشتن ازدواج نکنید ....
علاوه بر این امام حسین علیه السلام فرمودند:
كسی كه بخواهد از راه گناه به مقصدی برسد ، دیرتر به آروزیش می رسد و زودتر به آنچه می ترسد گرفتار می شود
دوستی دختر و پسر در اسلام حرامه و چنین چیزی در اسلام نداریم ..... حالشما فرض کنید یک دختر چند تا ازاین دوستی ها رو تجربه کنه تا به عشق یا ازدواج برسه ..... آیا دیگه میشه به همچین آدمی اعتماد کرد ؟؟؟دختری که با چند پسر تحتعنوان رسیدن به ازدواج دوست بوده و هر دفعه ناکام بوده ؟؟؟؟ازدواج درست ازدواج سنتی است ودوستی برای ازدواج بجز ترویج بی بندو باری و ایجاد جو عدم اعتماد و اطمینان ..... عادت کردن به رابطه با جنس مخالف و...... ایجاد اضطراب و نگرانی .... هیچ حاصلدیگری ندارد و اینگونه دوستی ها ، راه را برای لغزش‌های گسترده‌تر و عمیق‌تر هموارمی‌کند.
امام علی (علیه السلام) :
ای بندگان خدا! بدانید که گفتگو و اختلاطمردان با زنان نا محرم سبب نزول بلا خواهد شد ودلها را منحرف میسازد

دوستي از نظر اسلام حرام و گناه است توجيهاتي مثل كنترل شده و سالم نداريم

پیامبر اکرم (ص) : از گفتگو و اختلاط با زنان(نامحرم ) بپرهیز

پیامبر اکرم (ص): میان زنان و مردان نامحرم فاصله ایجاد کنید

(( پسر و دختر اگه با هم حرف نزنن پس کی یاد بگیرن حرف بزنن ))

(( اگه پسر و دختر رابطه نداشته باشن چطور یاد بگیرن بعد از ازدواج با همسرشون رفتار کنن ))

(( حرف زدن پسر و دختر یه تجربه است و لازمه قبل از ازدواج این تجربه ها رو کسب کنن ))

حرفهایی از این قبیل که هیچگونه مبنای قرانی و حدیثی و شرعی ندارد .... چرا عده ای متوجه

حرف های خود نیستند ؟؟؟؟ چرا به همین راحتی هر حرفی را بر زبان جاری میکنند ؟؟؟

((..................(« ما یلفظ من قول الا لدیه رقیب عتید ......سخنی جاری نمی شود مگر اینکه

رقیب و عتید می نویسند ».(دو فرشته ای که اعمال انسان را ثبت میکنند )آیه 18 از سوه ق

چرا با حرفهایشان زمینه را برای گناه دیگر افراد باز میکنند ....

امام محمد باقر (ع) : سخن گفتن با زن نامحرم از دامهای شیطان است

سلام به همه دوستان

با توجه با دو پست از جناب مقداد رابطه دختر و پسر اشتباه است !

و درست هم فرمایش کرد ! ولی زندگی ما با آن موقع فرق دارد! ولی ناخدا خواسته بین پسر و دختر در جایی رابطه بر قرار میکند !

با سلام و تشکر از جناب مقداد 25

بنده هم این نظریه رو تایید نمی کنم و یقین دارم مورد رضای خدا و ائمه ی معصومین علیهم السلام نیست

ولی به نظرم خوبه که این روابط هرچند پاک و سالم رو از یه دیدگاه دیگه هم تحلیل کنیم .

بنده می خوام انشاالله در این تاپیک ثابت کنم که ارتباط دختر و پسر حتی در حد گفتگو، خیلی مودبانه و پاک، هرچند به قصد ازدواج احتمالی در آینده بسیار بسیار غلط است .

موفق و سربلند باشید :Gol:

ماه بانو;83252 نوشت:

بنده می خوام انشاالله در این تاپیک ثابت کنم که ارتباط دختر و پسر حتی در حد گفتگو، خیلی مودبانه و پاک، هرچند به قصد ازدواج احتمالی در آینده بسیار بسیار غلط است .

سلام
من هم کاملا با ماه بانو موافقم.دوستی هرچقدر هم که کنترل شده باشه نمیتونه وابستگی ایجاد نکنه.
و وابستگی یعنی ندیدن و نشنیدن
واگه به ازدواج ختم نشه یعنی صدمات روحی جبران ناپذیر

الان دیگر مثل قدیم که نیست زن ها و دختر ها درون خانه باشند و فقط مردان در محیط کار.
جهان امروز به زنان هم آزادی بیان داده است و آن ها هم حرفی برای گفتن دارند.بنابراین آن هارا در محیط کار زیاد میبینیم.
و باید مثلا برای پیشبرد کارهای یک کشور با آن ها رابطه برقرار کنیم.حالا بعضی از این رابطه ها هم باعث یک سری دوستی ها میشود که من فکر نمی کنم ایرادی داشته باشد.البته اگر از حیطه ی خودش خارج نشود

amirtoxin;83190 نوشت:
رابطه ی کاملا کنترل شده و سالم

سلام اين رابطه را توضيح بدهيد چار چوبش چيه؟

punisher;83275 نوشت:
و باید مثلا برای پیشبرد کارهای یک کشور با آن ها رابطه برقرار کنیم.حالا بعضی از این رابطه ها هم باعث یک سری دوستی ها میشود که من فکر نمی کنم ایرادی داشته باشد.البته اگر از حیطه ی خودش خارج نشود

سلام به زودي در داستان هاي واقعي مشتي از خروار خواهد آمد اونجا مي بينم شما را( از خودم نگفته باشم بهتره)
نمي توان درباره مسائل حساس سليقه اي سخن گفت
بايد از وحي خطاناپذير
يا حداقل به روش هاي علمي (مصاحبه، پرسش نامه و...)
كمك گرفت
موافقيد؟

دو نمونه فقط از ديروز
ديروز:
خانمي با گريه مي گفت همكار شوهر كه بيوه است به شوهرم وابسته شده و مياد خونه و آنها همديگر را مي بينند و زار زار گريه مي كنند به شوهرم ميگم چرا او به خانه مي آيد مي گويد او نياز به كمك روحي داره ميگم من كمكش مي كنم ميگه به كمك من نياز داره
باز ديروز
خانمي با گريه مي گفت خانمي در بيرون از منزل به شوهرم وابسته شده مجرد است آمده خانه و مي گويد چرا اين مرد را از من دريغ مي كني ؟ مي گفت مدت زيادي باهاش حرف زدم ميگه تا 5شنبه از تو جمعه ها مال من. ميگم با هم مياييم منزل تان همين را هم زير بار نرفت و قسم مي خورد كه ما هيچ رابطه اي با هم نخواهيم داشت.

دود اين رابطه بيشتر تو چشم خانم ها مي روند يا آقايون؟
به نظر من آقايون ضد گوله ترند؟( نه اينكه نظر شخصي باشه تجربه ي كاريم داد ميزنه)

و بيچاره كشتي به گل نشسته خانواده كه در درياي رابطه ي خارج از شرع دو نامحرم بوده

حامی;83290 نوشت:

سلام به زودي در داستان هاي واقعي مشتي از خروار خواهد آمد اونجا مي بينم شما را( از خودم نگفته باشم بهتره)
نمي توان درباره مسائل حساس سليقه اي سخن گفت
بايد از وحي خطاناپذير
يا حداقل به روش هاي علمي (مصاحبه، پرسش نامه و...)
كمك گرفت
موافقيد؟

:Gig::Gig::Gig:
چی بگم؟؟!!!

راستي از
1- دوستي بدون س.... (love with out s)چيزي مي دونيد؟
2- از دوستي باس ... چشمي چه طور؟
3- از دوستي با س لمسي چه طور؟
4- از دوستي با س خوش و بش كردن و بذله گويي چه طور؟
5-از دوستي با س از دُ ب ر چه طور؟
6- از دوستي با س از قُبل چه طور( كنترل شده نه خداي نكرده فكر كنيد به بارداري ختم بشه؟)
7- از دوستي با س... غافل گيرانه چه طور؟
8- از دوستي توأم با عشق و نفرت چه طور؟

ببخشيد من واقعاً آدم با حيايي هستم ولي مي ترسم حياي من و امثال من سيل و سونامي بي حيايي را در جامعه برپا مي‌كند.

يك مغالطه بزرگ در رابطه دوستي پسر و دختر

برخي از متون انگليسي شده درباره از چگونگي ارتباط سالم با جنس مخالف سخن گفته اند منظور نوسينده رابطه زن و شوهر بوده
ولي برخي افراد بيمار و هوس ران،سياست بازان، بي سوادان، و سود جو
همان متن را بدون اين كه بگويند درباره زن و شوهر است به حيطه رابطه دختر و پسر كشيده اند بنابراين مي بينيد توصيه شده:
1- لبخند فراموش نشود.
2- با هديه سورپرايزش كن
3- تاريخ تولدش را به ذهن بسپار براش جشن تولد بگير.
4- با پيامك شادش كن.
5- در ابراز عشق شجاعت داشته باش و ابراز كن وگرنه سرت از بي دوستي بي كلاه مي ماند.
6- به حسش احترام بگذار.
و....

روزي مجنون سوار شترش شده بود و به سمت ليلي مي رفت وسط راه خوابش برد..................
ليلي دختر ها كيه؟
ليلي پسر ها كيه؟
ادامه دارد

حامی;83312 نوشت:
برخي از متون انگليسي شده درباره از چگونگي ارتباط سالم با جنس مخالف سخن گفته اند منظور نوسينده رابطه زن و شوهر بوده
ولي برخي افراد بيمار، بي سواد، و سود جو
همان متن را بدون اين كه بگويند درباره زن و شوهر است به حيطه رابطه دختر و پسر كشيده اند

استاد آیا نمیشه این توصیه ها رو بر مبنای فرهنگ اونا تعبیر کرد ؟

چون بالاخره فرهنگ ارتباطات بین زن و مرد ، دختر و پسر بین روانشناسان غربی و روانشناسان اسلامی زمین تا آسمون متفاوت هست .

با تشکر ویژه از حضور شما در این مباحث :Gol:

خواهيم گفت:
1-تصاوير سكسي از توالت رفتن ها:
2- داستان خواستگاري رو با دوستي بي حد و مرز قاطي نكنيم كه بسيار مقدس است و ارزشمند.
3- ارتباط با نامحرم براي ما كه معصوم نيستيم بسيار شيرين است و لذت بخش هيچ كس مگر افراد بيمار رد نمي كنند اما ...

يادم رفت يادآوري كنيد براتون بگم

ماه بانو;83317 نوشت:
استاد آیا نمیشه این توصیه ها رو بر مبنای فرهنگ اونا تعبیر کرد ؟ چون بالاخره فرهنگ ارتباطات بین زن و مرد ، دختر و پسر بین روانشناسان غربی و روانشناسان اسلامی زمین تا آسمون متفاوت هست

سلام من هرگز رد نمي كنم آزادي روابط را در آنجا
اما
برخي در هر شله اي كوفته خود را جستجو مي كنند و حتي متون روابط زن و شوهر را به دوستي دختر و پسر تحريف مي كنند.
البته همون ها هم از عشق بدون س ك س سخن مي گويند اغلب كه ...بعدا توضيح ميدم

اين شعر به نظرم از شوقي است (يك دنيا حرف داره و قابل تحليل روان شناختي است)
نظرة، فابتسام، فسلام
فكلام،فموعد، فلقاء( ف اغلب دختران...:Ghamgin:)

دوستی با جنس مخالف سالم انتخاب آینده برای زندگی مشترک است !

به قول دوستان الان که قدیم نیست دختران فقط در خانه باشند ! آماری است که 90% جوانان ایرانی دوست جنس مخالف دارند در روزنامه جاجم زده بود !

کسي رو نديدم تا حالا که از دوستي خيابوني خير ديده باشه

يکي رو مي شناختم که کارش دوستي هاي خياباني بود بعد اين يارو ازدواج کرد و بعد از مدتي طلاق گرفت
وقتي پرسيدم از اطرافيانش که چرا طلاق گرفت گفتن يارو نمي تونست با خانمش ارتباط عاطفي برقرار کنه چون دائما ذهنش پر از عشق و علاقه به دوستهاي خيابونيش بود.
و مي گفت اين جور رابطه حال نمي ده من رابطه دوست دختر دوست پسري دوست دارم:Moteajeb!:

این عشق نبود ! هوس است !

دوست داشت با افراد جور با جور س ک س داشته باشه !

madanchi11;83354 نوشت:
دوستی با جنس مخالف سالم انتخاب آینده برای زندگی مشترک است !
!

سلام
پس یعنی اگه طرف مقابلتون هم چنین طرزتفکری داشته باشه،و فقط به قصدشناخت و ازدواج چندتا از این رابطه های سالم داشته باشه،شما مشکلی ندارین؟باهاش ازدواج میکنین؟؟

سیده مریم;83365 نوشت:
سلام پس یعنی اگه طرف مقابلتون هم چنین طرزتفکری داشته باشه،و فقط به قصدشناخت و ازدواج چندتا از این رابطه های سالم داشته باشه،شما مشکلی ندارین؟باهاش ازدواج میکنین؟؟

گفتم سالم در حد سلام و علیک !
الان خیلی کم هستن اصلاً با جنس مخالف رابطه نداشته باشند ! ماشاالله تو دانشگاه ها ی ما که زیاده !

ارتباط سالم از طريق شرعي است هر چيزي خارج از اون در هر قالب و شکلي گناهه و گناه هم هيچوقت عاقبت خوبي نداره

بنده قصدم از گذاشتن این تاپیک ترویج فرهنگ رابطه ی دوستی نامشروع نبود که بعضی از دوستان برای من آیه و حدیث اوردن.من فقط خواستم در این مورد بحث کنیم و نظرات رو بشنویم تا به یه نتیجه ی درست برسیم.اگر اولین تاپیک من در این مورد رو بخونید میفهمید که بنده به این موضوع اشاره کردم که این موضوعات مخالف دینه و با اسلام مغایرت داره.در ضمن در اطراف ما پر از این جور رابطه هاست.پس نمیشه انکارش کرد و با چند تا حدیث سر و تهش رو هم آورد.پس همه شرکت کنید و دلایل خودتون رو برای رد یا تایید بگید.
همه ی روابط این گونه که به ازدواج ختم نمیشه.پس شاید برقراری رابطه یک نوع تجربه باشه.(البته که بعد از جدایی به هر دو طرف ضربه ی روحی خورده میشه.)اما به هر حال کمه کم این فاییده رو داره که آدم از خصوصیات جنس مخالفش یه مطالبی رو یاد میگیره.(مثلا نوع برخورد یا علاقه های مردانه یا زنانه و....)از طرف دیگه هم همه ی این رابطه ها به رابطه ی جنسی منجر نمیشه و دوستی های سالم هم وجود داره که به یه سرانجام خوب میرسه.(من در دوستام چند نمونه دارم).البته شاید کنترل خانواده در مورد دوستی های فرزند موثر باشه و رابطه توسط والدین کنترل بشه.دوستان من دارم از جامعه حرف میزنم و میدونم که این نوع رابطه مخالف شرعه.پس آیه و حدیث ندید.همه از موضوع محکوم بودن این رابطه ها با شرع آگاه هستن.نظراتتون رو با جامعه ی امروزی بسنجید.....

با سلام

در مورد اشتباه بودن روابط دختر و پسر حتی به صورت سالم و کنترل شده و حتی به قصد ازدواج احتمالی در آینده، حدود بیست تا دلیل عقلی دارم
که دوست دارم در فضایی آرام و مستدل بدون هیچ تعصبی ثابت کنم که این ارتباط از دیدگاه عقل هم کلاً اشتباه هست.

البته نمیدونم این دلایل رو یکی یکی مطرح کنم و دوستان نظراتشون رو بدن و تحلیل بشه بعد بریم سراغ دلیل بعدی یا همه رو با هم یکجا عرض کنم ؟ (در این مورد نظرتون رو بفرمایید لطفاً)

ضمناً استاد حامی در صفحه اول تاپیک سوالی رو مطرح کردند که اگه دیدگاه تون رو نسبت به اون سوال بفرمایید متشکریم .

سوال این بود : چهارچوب رابطه ی کاملا کنترل شده و سالم از دیدگاه شما چیه ؟

موفق و سربلند باشید :Gol:

منظورم از رابطه ی کنترل شده و سالم رابطه ایه که توش حریم های بین دختر و پسر (چه از لحاظ لفظی و جنسی و .....)شکسته نشه و کنترل این دوستی رو والدین هر دو طرف به عهده بگیرند.به جای اینکه با رفتار های زننده فرزند رو از خودشون برنجونند تا خدای نکرده بین فرزند و والدین فاصله بیفته.به نظر من اگر این رابطه توسط والدین کنترل شده باشه میتونه حتی در آینده باعث ازدواج با شناخت بیشتر هم بشه.البته خود افراد هم باید رفتار خودشونو کنترل کنن تا خدای نکرده روابط به فساد کشیده نشه.به نظر من اگر آدم تو این موضوع تجربه داسته باشه برای انتخاب همسر موفق تر میتونه عمل کنه.این که این رابطه تا ازدواج پایدار میمونه یا نه رو کاری ندارم اما دوستی های سالم و کنترل شده میتونن به رابطه ی انسان در آیندش کمک کنن.ساده بگم برقراری ارتباط با جنس مخالف یکم سخته مخصوصا اگه اولین بار مقصود ازدواج باشه.تجربه تو هر کاری یکی از علل موفقیت تو اون کاره.به نظر من این مبحث هم مستثنی نیست.شما هم دلایلتونو بگید....به 2 قسمت 10 تایی تقسیم کنید تو دو تا تاپیک بگید...

ماه بانو جان به نظر من اگه یکی یکی مطرح کنی،بهتر میشه روش بحث کرد

سلام و درود:Gol:

madanchi11;83368 نوشت:

الان خیلی کم هستن اصلاً با جنس مخالف رابطه نداشته باشند ! ماشاالله تو دانشگاه ها ی ما که زیاده !

بزرگوار دانشگاه یک محیط علمی است و برخی روابط و تعاملات اجتناب ناپذیر است و واژه ی اضطرار بدان اطلاق می شود:ok:

اینکه هر دختر خانم و آقا پسری رو کنارهم دیدیم در دانشگاه دلیلی بر مجرم و گناه کار بودن آنان نیست.

یا علی

قضاوت;83478 نوشت:
هر دختر خانم و آقا پسری رو کنارهم دیدیم در دانشگاه دلیلی بر مجرم و گناه کار بودن آنان نیست

برای من هم سوال 90 درصد شون جزو رد و بدل می کنند باقی مونده چی ؟
قضاوت جان ! با قضاوت باش !

خوب باقی مونده هم حتما با هم یا فامیلند یا نسبتی دارند و...............

سلام و درود:Gol:

madanchi11;83483 نوشت:
برای من هم سوال 90 درصد شون جزو رد و بدل می کنند باقی مونده چی ؟
قضاوت جان ! با قضاوت باش !

ببینید در همه ی اقشار آدم های منحرف وجود وقتی وضعیت جامعه ی ما اینگونه هست طبیعتاً این وضعیت به دانشگاها هم تسری پیدا می کند:Cheshmak:

ولی ما نباید کار غلط تعدا معدودی را به همه نسبت داده و کلی گویی کنیم!!

وضعیت اقشار دیگر جامعه که از دانشجو ها بهتر نیست!!!

یا علی

amirtoxin;83384 نوشت:
اما به هر حال کمه کم این فاییده رو داره که آدم از خصوصیات جنس مخالفش یه مطالبی رو یاد میگیره.

سلام :Gol:
به نظر من که همین کمه کم هم توجیه اینگونه افراده برای کار اشتباهشون!!
خب اینهمه راه برای شناخت خصوصیات جنس مخالف ؛
انواع و اقسام کتابها در این زمینه
تجربیات متأهلین (البته خوشبخت ها، در مورد زندگی های زناشویی شکست خورده هم بررسی چرایی این شکست!!:Cheshmak:)
اصلا چرا راه دور؟ تجربیات اکثر همین دخترها و پسرها که رابطه دوستی دارند! من که غیر از ضربه عاطفی دخترا ندیدم!
amirtoxin;83429 نوشت:
به نظر من اگر آدم تو این موضوع تجربه داسته باشه برای انتخاب همسر موفق تر میتونه عمل کنه.این که این رابطه تا ازدواج پایدار میمونه یا نه رو کاری ندارم اما دوستی های سالم و کنترل شده میتونن به رابطه ی انسان در آیندش کمک کنن

جدای نهی دینی این مسئله ، از لحاظ روانشناسی هم این نظر درست نیست!
اگر آقایی متوجه روابط قبل از ازدواج همسرش بشه که حس غیرتش حتماً مشکل ایجاد خواهد کرد و شک و محدود کردن همسرش و... عواقبش خواهد بود!
اگر خانمی هم متوجه این موضوع بشه حس تملکی که به همسر داره ، باعث دل چرکین شدن خانم نسبت به همسر و کاهش عواطف میشه!
و دلایل دیگه...

موفق باشید:Gol:

بله درست فرمایش می کنید !

حرام است

تاپیک ببندید ! :deldari::fekr::vamonde::ajab:

متاسفانه در جامعه ی ما روحیه ی غیرتی بودن یکم کمرنگ شده و اگر توسط زن یا مرد اجرا بشه فقط ناراحت شدن طرف مقابل رو به دنبال داره و در بعضی مواقع اختلافات شدید و گاهی جدایی رو به همراه داره.درضمن اگر مثلا یک آقا پسر به خودش اجازه میده که دوست دختر داشته باشه حتما دختر خانوم ها هم به خودشون این حق رو میدن که در جامعه روابط دوستی داشته باشند.پس کم کم این مسئله به تمام جامعه رسوخ میکنه و شما روی هر فردی که دست بزاری قبلا با یکی رابطه داشته.
بنده هم برای جلوگیری از این اتفاق کنترل روابط توسط والدین رو پیشنهاد کردم.چون اگر از همون اول رابطه ارتباط به شکل جدی باشه نه برای تفریح امکان فساد توش کمتره و چه بسا به ازدواج هم منجر بشه.در ضمن در جواب اون دوستی که گفته بود این همه راه برای شناخت جنس مخالف فقط اینو بگم که آیا اگر فقط به شما بگن که مثلا فلان غذا بسیار خوشمزس به سادگی قبول میکنید یا دوست دارید اون رو تجربه کنید؟برای حرف زدن همیشه ضرب المثل ها به کمک ادم میاد.یه ضرب المثل هست که میگه:((شنیدن کی بود مانند دیدن؟؟؟))

سلام:Gol:

amirtoxin;83505 نوشت:
در ضمن در جواب اون دوستی که گفته بود این همه راه برای شناخت جنس مخالف فقط اینو بگم که آیا اگر فقط به شما بگن که مثلا فلان غذا بسیار خوشمزس به سادگی قبول میکنید یا دوست دارید اون رو تجربه کنید؟برای حرف زدن همیشه ضرب المثل ها به کمک ادم میاد.یه ضرب المثل هست که میگه:((شنیدن کی بود مانند دیدن؟؟؟))

جناب amirtoxin محترم ،همه چیزو که نباید تجربه کرد:ok:

خانوم ها همیشه زودتر وابسته میشن و خیلی هم سریع از روابط ناموفقشون ضربه میخورن،پس نباید به خاطر اینکه میخوایم یه تجربه بدست بیاریم به یه فرد دیگه اسیب برسونیم

ماها هستیم که جامعه مون رو شکل میدیم پس اگه افکار ما اشتباه باشه ، به نسل های بعد هم منتقل میشه و نهایتا جامعه ای که شکل میگیره ،جامعه ای هستش که تمام افراد تشکیل دهنده ش به فکر منافع شخصیشون هستن. پس بهتره یک طرفه به قضیه نگاه نکنیم تا بتونیم یه دید جامع نسبت به تمام مسائل (که این رابطه هم یکیش هست)داشته باشیم:ok:

نهایتا به نظر من این ضرب المثل رو نمیشه اینجا به کار بست

amirtoxin;83505 نوشت:
((شنیدن کی بود مانند دیدن؟؟؟))

شاد و پیروز و خدایی باشید:Gol:

التماس دعا:Gol:

حق با شماست اما رابطه ای که من ازش حرف میزنم یک طرفه نیست و فقط این دختر ها نیستن که آسیب روحی میخورن.من به شخصه در دوستام بسیار هستند که برای تولد دوست دخترشون صد ها هزار تومن کادو میخرن و یکیشون یه بار که خرج نکرد اون دختر گذاشتو رفت.یا یکی دیگه که(خدا شاهد که دروغ نمیگم) رگشو زد برای دختره که خوشبختانه به موقع به بیمارستان رسید و چیزیش نشد بعد هم که بعد از چند وقت از هم جدا شدن.میبینید که دختر ها هم در موارد بسیاری به پسر ها ضربه میزنن و برخلاف تصور همیشه زن ها قشر آسیب پذیر نیستند.در ضمن من اگر از تجربه حرف میزنم به این دلیل که در بعضی مواقع واقعا کاربرد داره.مثلا اگر این دوست من برای ازدواج با همچین دختری پا پیش میگذاشت آیا صد ها برابر بیشتر ضربه نمیخورد؟؟؟حالا حداقل میدونه که هر دختری مناسبش نیست و هر کسی که تو خیابون شماره میده تو دلش عشق نیست.این چیزیه که اون با تجربش فهمید نه با حرفایی که من بش میزدم یا به قول یکی از دوستان در کتاب ها خونده بود.....

سلام دوباره:Gol:

amirtoxin;83505 نوشت:
اون دوستی که گفته بود این همه راه برای شناخت جنس مخالف فقط اینو بگم که آیا اگر فقط به شما بگن که مثلا فلان غذا بسیار خوشمزس به سادگی قبول میکنید یا دوست دارید اون رو تجربه کنید؟برای حرف زدن همیشه ضرب المثل ها به کمک ادم میاد.یه ضرب المثل هست که میگه:((شنیدن کی بود مانند دیدن؟؟؟))

یه ضرب المثل هم هست که میگه: نخوردم نون گندم دیدم دست مردم :Cheshmak:

خب وقتی جوونا چشم عقلشونو باز کنن و اونایی که این راه اشتباه رو رفتن ببینن ، بازم باید حتماً خودشون تجربه کنن؟؟ با این فکر که نه اونا اشتباه کردن من اینجوری نیستم!
من روابطم کنترل شده است!
من گول نمیخورم( چه دختر ، چه پسر)!
من این رابطه رو میذارم که جنس مخالفمو بشناسم ، بعدش چی؟!
بعدش بد بینی ، شک ، کدورت و....
تازه مگه با چند نفر جنس مخالف دوست شدن میشه شناخت بدست آورد؟ فکر نمیکنم!
خود من دوستانی داشتم که وقتی باهاشون هم اتاق شدم(دوره دانشجویی) تازه فهمیدم رفتار و اخلاقشون زمین تا آسمون فرق داره با اون چیزی که قبلا بود!!! یا تجربه دوستان دیگم همین بود!
این که دو جنس موافق بود ، چه برسه به مخالف!!
اصلا مگه تو این دوستی ها طرفین خود واقعیشونو نشون میدن؟!
amirtoxin;83522 نوشت:
این چیزیه که اون با تجربش فهمید نه با حرفایی که من بش میزدم یا به قول یکی از دوستان در کتاب ها خونده بود.....

خب اینم مثال عینی از گفتهای بالا :Sham:

موفق باشید:Gol:

سلام.

دوستی که خوب اینجا همه با هم دوستند:Gol: ولی دوست پسر/دختری ایراد داره.

اسم این موضوع قدیم ندیما عقد بود(مثل زنا و رابطه جنسی ناسالم که ازدواج موقت بود). حالا چون هرکی نامزد میشه معمولا قبلا همه چی ok شده بین دختر پسر و همدیگر رو میشناسن و قراره ازدواجی صورت بگیره, دوست دختر و پسر شکل میگیره.

اگر هرکسی به قصد ازدواج می خواست جلو بره, با اجازه خانواده و سخت نگرفتن عقدی صورت می گرفت این همه دوستی بدین شکل رواج نداشت.(حداقل می فهمیدیم که دوستی بین دختر پسر یعنی خلاف!), از دید بنده عقد و ازدواج موقت چیزی مثل دوستی و زنا هست ولی به صورت استاندارد و از فیلتر رد شده در آمده.

فکر می کنم با این شرایط و فرهنگ و ... از اختلاط امروزه نمی توان اجتناب کرد, یک نمونه اش همین سایت که به هرحال نوعی از اختلاط هست و مثلا می شود با نامحرم شوخی کرد.

تا دوران دانشگاه در ایران مدارس دختر و پسر جدا هست, اگر دقت کرده باشید وکمی زبر و زرنگ! باشید در اواخر راهنمایی و دبیرستان دورادور از علاقه جنسی هم مدرسه ای ها به جنس خود مطلع می شوید, متاسفانه اگر درست کنترل نشود این پیامد ها را هم دارد. در محیط مختلط دانشگاه, در زمانی که باید دنبال علم و پژوهش بود,(دانش جویی!) و در اوج احساسات و غرایز دوستی های ناخواسته به وجود می آید, و از درس و زندگی سالم می اندازد.

کنترل این غرایظ ساده نیست مخصوصا برای کسانی که دور از خانواده هستند و تنها. اکثر دخترایی که بنده میشناسم با این موضوع که فلانی مثل برادرم هست و ... شروع می کنند به همین جزوه دادن و گرفتن ها! همین برادر میشه دوستی ساده و وابستگی وعلاقه و دوست پسر, اکثر این دوستیا هم عاقبت خوش ندارند, ماشالله دختران هم دوراندیشی و تخیل قوی دارند.

چون به ما آموزش نمی دهند وارد این جنگل(پارک دانشگاه و ...) که میشیم باید خودمان برای بقای پاکی مان تلاش کنیم. ما ها حتی حد مقدار و مرز معاشرت با جنس مخالف رو نمیدونیم, از فرق های بین مردان و زنان با خبر نیستیم.

روابط صحیح بین همسران(یا دختر/ پسر) باید آموزش داده شود, اینکار یک علم هست نه اینکه خودمان برویم تجربه کنیم.

تشکر.

التماس دعا.

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

بزرگواران ایراد که فکر نکنم داشته باشه:!:

فقط یک کمی اشکال داره آنهم از نظر شرعی :!:

خوب از این که بگذریم یک کمی هم از نظر اخلاقی :!:

از این هم که بگذریم کمی هم از نظر امنیتی :!:

البته برای هر دو نفر:Gol::Gol::Gol:اگر این کم ها را کنار هم بگذاریم میشود کیف قضیه که خیر جایز نیست تحت هیچ شرایطی مگر این که محرم باشند:Gol:

.................................................................... حق یارتان :roz:.........................................................................

سلام
از قدیم گفتن رطب خورده منع رطب نکند!!! اما دوست دارم منم نظرمو بدم
در حال حاظر در جامعه ی ما فکر نکنم خانمی باشه که تمام مدت در خانه بنشینه و با هیچ مرد نا محرمی صحبت و گفتگو نداشته باشه.
توی دانشگاه و سرکار هم که بحث و گفتگوی آقاییون و خانم ها الا ماشاالله زیاده!!!:ok:
به نظر من در حد همین دانشگاه و کار نمی تونه اشکالی داسشته باشه اما نباید طوره باشه که زمینه ی گناه فراهم بشه

با سلام

دوستان همه ی نظریات رو خوندم ولی امروز یه مقدار کار برام پیش اومده که خیلی نمی تونم بیام و بحث رو پیگیری کنم

اگر تونستم انشاالله آماده می کنم و بعداز ظهر اینجا میذارم

راستی اون شعر استاد حامی یادتون نره ها :

حامی;83329 نوشت:

اين شعر به نظرم از شوقي است (يك دنيا حرف داره و قابل تحليل روان شناختي است)
نظرة، فابتسام، فسلام

فكلام،فموعد، فلقاء
( ف اغلب دختران...:Ghamgin:)

موفق و فیروز باشید :Gol:

sargardoon;83555 نوشت:
سلام
از قدیم گفتن رطب خورده منع رطب نکند!!! اما دوست دارم منم نظرمو بدم
در حال حاظر در جامعه ی ما فکر نکنم خانمی باشه که تمام مدت در خانه بنشینه و با هیچ مرد نا محرمی صحبت و گفتگو نداشته باشه.
توی دانشگاه و سرکار هم که بحث و گفتگوی آقاییون و خانم ها الا ماشاالله زیاده!!!:ok:
به نظر من در حد همین دانشگاه و کار نمی تونه اشکالی داسشته باشه اما نباید طوره باشه که زمینه ی گناه فراهم بشه

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

صحبت کردن با مرد نامحرم در شرایط مختلف تفاوت میکند با دوست بودن با جنس مخالف !!!

دوستی مستلزم داشتن یک تداوم در معاشرت به شکلهای گوناگون است.

دوستی مقدمه ی به وجود آمدن علقه ی عاطفی (حتی میان دو جنس موافق) است .

دوستی اغاز رفع نیازهای (خلأها -وابستگی عاطفی -هم راز بودن حتی در موارد جزئی و....) است .

کمی که فکر کنیم میبینیم دوستی با جنس مخالف هر قدر هم که سطحی باشد تالی فاسد های زیادی است .

اگر دل به دنبال رفع این نیازها نیست که عاقبت به مفسده میرسد چرا دوستی با جنس مخالف؟؟؟ که در هر صورت و در هر شرایط به یک جذبه ی جنسی ختم میشود . واین از نظر واقع یک امر طبیعی و ذاتی است که در معاشرت میان دوجنس مخالف مقرر طبیعی است . ولی نه در مسیر خلاف شرع و بی بند وبار . ودر هیچ شرایطی هم بنا برسرشت مادی و نفسی و نیاز روحی انسان قابل کنترل نیست .

مگر از طرف سالکانی که به حقیقت رسیده اند و دوستی را در شأن حق میدانند و مابقی را طفیل این هستی !!! که البته از این امور پرهیز میکنند وگر نه دوستی آن را که شایسته ی دوستی است از دست میدهند ودوست واقعی آن است که فقط به دنبال کسب رضایت دوست است .

این که به وسط آتش برویم نامش عقل سالم نیست وبا جنس مخالف معاشرت خارج از چارچوب واصول شرع با آتش غرایز نامش دوستی نیست بلکه باید واژه ی مناسب دیگری برایش پیدا کنیم که برا ی این رفتار وگرایش تعریف دقیق تر ی داشته باشد .

..................................................................................... حق یارتان :roz:.......................................................................................

خوب هر کسی با عقیده ی خودش نظر میده...اما در کل بیشتر دوستان رابطه ی دوستی بین پسر و دختر رو انکار کردند البته با دلیل.به نظر من دوره ی جوانی دوره ی همین کار هاست و اگر دنیایی به جوون ها بگید که این کار درست نیست شاید قبول نکنند.ما خودمون جوونیم و میدونیم که این غرایض (هر چند حیوانی)اما در کل نیاز ماست.شاید اگر والدین در همین سن ها فرزند خودشونو آگاه کنن در مورد این جور مسائل وضع فرق کنه.و دوستی های نامشروع که به رابطه ی جنسی ختم بشه در جامعه کمتر اتفاق بیفته.اما متاسفانه در جامعه ی امروزی نقش والدین در مورد این مسائل کم رنگ شده.و یه همین خاطره که جوون ها تجربه کردن رو ترجیح میدن.من هنوز هم یک رابطه ی معمولی که زیر نظر خانواده های طرفین باشه رو رد نمیکنم.مثلا در یه خانواده کم پیش میاد که کسی روابط دوستانه (اما معمولی) بین مثلا دختر خاله پسر خاله انکار بکنه.چون شناخت وجود داره و شاید اگه این شناخت نسبت به شخصه تازه وارد هم وجود داشته باشه دیگه خیلی مشکل ایجاد نکنه.
در کل این دوستی ها دو پایان که بیشتر نداره.یا از هم خوششون میاد و بعد از چند وقت با هم ازدواج میکنند یا از هم خوششون نمیاد و بعد چند وقت از هم جدا میشن.(به جزئیاتش کار ندارم).حالا اگه دوستان پیچیدش نکنن به نظر من دوستی ها به این صورت ختم میشه....:Nishkhand:

amirtoxin;83648 نوشت:
شاید اگه این شناخت نسبت به شخصه تازه وارد هم وجود داشته باشه دیگه خیلی مشکل ایجاد نکنه.

کاملا درست ولی همین طوری که نمی شه شما بری جلو ازش سوال کنی که چه جوری یا مثلا بری تحقیق در بارش.
amirtoxin;83648 نوشت:
در کل این دوستی ها دو پایان که بیشتر نداره.یا از هم خوششون میاد و بعد از چند وقت با هم ازدواج میکنند

90% این دوستی ها که به ازدواج میرسه آخرش به طلاق ختم میشه.

عزیزم اگه از هم خوششون بیاد دلیلی نداره جدا بشن.تازه همه ی کسایی که از هم جدا میشن که نمیشه گفت این دو تا با هم دوست بودن....خیلی از رابطه ها هستن که با عشق شروع میشن ولی با طلاق تموم میشن.دلیلش هم دوستیه قبل ازدواج نیست.در ضمن من اگه از شناخت حرف میزنم منظورم این نیست که شما میگی(بری جلو ازش سوال کنی....).منظور من اینه که والدین باید کنترل دوستی های فرزندشون رو داشته باشن و ببینن که اگر این دو جوون به درد هم نمیخورند (با توجه به معیار های خانواده) قبل از اینکه قضیه جدی بشه و به هم وابسته بشن جلوی اتفاق های احتمالی رو بگیرند.
عزیزم یا خیلی سطحی نظر دادی یا من کامل منظورت رو نفهمیدم.....:khandeh!:

مگه همه چی خوش امدنه؟؟؟؟؟؟؟؟
باید تفاهم ها باید 90% باشه تا یک زندگی پایدار داشته باشند.
بعدشم اون موقه داغن نمی فهمن دارن چی کار میکنند.

[="blue"]ابتدا نظرم را می گویم چون سوال نظر ما را خواسته؟ به نظرم چون سوال گزینش دوست را به عنوان نکته کلیدی عنوان کرده فکر کنم باید دوست ویزگی هایی داشته باشد اولین ان این است که دوستان به هم نفع برسانند و باعث ارتقا و کمال یکدیگر شوند همانطور که مولایمان علی ع می فرمایند:
هرکس با همنشینش شناخته می شود)
ولی دیده ام که دو جنس مخالف فقط در مورد موضوعی مشترک با به احتیاج دارند مثلا روابط کاری تحصیلی و قومی که [/][="red"]ترجیحا بهتر است روابط دوستانه باشد تا با هم دوست باشیم[/]

باسمه تعالي

باسلام خدمت برادر عزيزم:
قرآن در اين مسئله كمي با رافراتر گذاشته ومي فرمايد نه تنها رابطه
با نامحرم نداشته باشيد بلكه حتي مواظب نگاه خود به نامحرم با شيد
(قل للمومنين يغضضن من ابصارهن: به مومنان بگو .چشم هاي خود را
از نگاه به نامحرم فرو گيرندسوره نور آيه30)
به همين علت به طريق اولي نبايد با نامحرم رابطه اي داشت كه به موجب
آن ايجاد مفسده كند واين رابطه را تمام مراجع عظام نهي مي كنند

با سلام به دوستان گرامی
به نظر بنده دوست شدن و هر نوع وابستگی بین دو جنس مخالف (بدون آگاهی والدین )صحیح نیست و با توجه به شرایط امروزی نمیتونیم بیان کنیم که ارتباط کلامی بین دو جنس وجود نداره ولی این ارتباط کلامی اگر درست هدایت بشه به نظر من سازنده هم خواهد بود البته اگر ارتباط در حد خودش باشه و پا رو فراتر از اون نگذاریم:Nishkhand:

موضوع قفل شده است