جمع بندی معتبر بودن ختم «بسم الله الرحمان الرحیم» ؟

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
معتبر بودن ختم «بسم الله الرحمان الرحیم» ؟

سلام

ختم بسم الله: روز اول یک دور تسبیح روز دوم 200 تا ... روز چهلم 4000 تا ( یا همون چهل دور تسبیح ) ، بسم الله الرحمن الرحیم بحق بسم الله الرحمن الرحیم --- حتما باید روز یکشنبه شروع شود

.
.
این ختم رو من از خیلیا شنیدم که واقعا حاجت میده و خیلی ها هنوز ختمو تموم نکردن به حاجتشون رسیدن
خلاصه شنیدم خیلی خیلی مجربه

حالا میخواستم بدونم آیا این ختم در روایات و احادیث آمده است؟ یعنی سند معتبری داره و مجرب و معتبره؟

و اگر پاسخ مثبته ، از کاربران عزیز میخوام بپرسم آیا این ختمو انجام دادین؟ و اگه دوست داشتین حاجتی که گرفتین رو هم بگید

در پناه خدا باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره

این دعا سند ندارد و در منابع روایی معتبر چنین دعایی نیست .
خوب است از دعاهای معتبر و دعاهای مفاتیح الجنان و صحیفه سجادیه و دعاهایی که سند معتبر داشته و به تایید عالمان حدیث شناس رسیده ، استفاده فرمایید .
این دعا در اینترنت به وفور یافت می شود، ولی در هیچ سایت و وبلاگی برای آن سند ذکر نشده و ظاهرا ساختگی است تا بدین وسیله کم کم دین و اعتقاد مردم را سست جلوه دهند.
البته خواندن هر دعای ذوقی و ساخته روح و فکر افراد که مضمون صحیح داشته باشد و توسل به آیات قرآن و خواندن و تکرار آن ها خوب است و منعی ندارد ،ولی به عنوان یک دعای معین که خواص معینی داشته باشد ، جزء دعاهای وارده از معصومان صحیح نیست.

من خودم اين ختم رو انجام دادم و در دومين روز حاجتمو گرفتم. متاسفانه نميتونم در مورد حاجتم توضيح بدم اما مشكل و مساله سختي بود كه واقعا نفهميدم چطور حل شد.

تذکره;705034 نوشت:
خوب است از دعاهای معتبر و دعاهای مفاتیح الجنان و صحیفه سجادیه و دعاهایی که سند معتبر داشته و به تایید عالمان حدیث شناس رسیده ، استفاده فرمایید .
این دعا در اینترنت به وفور یافت می شود، ولی در هیچ سایت و وبلاگی برای آن سند ذکر نشده و ظاهرا ساختگی است تا بدین وسیله کم کم دین و اعتقاد مردم را سست جلوه دهند.
البته خواندن هر دعای ذوقی و ساخته روح و فکر افراد که مضمون صحیح داشته باشد و توسل به آیات قرآن و خواندن و تکرار آن ها خوب است و منعی ندارد ،ولی به عنوان یک دعای معین که خواص معینی داشته باشد ، جزء دعاهای وارده از معصومان صحیح نیست.

جالبه !
با این که می فرمایید سند نداره ولی من از خیلیا شنیدم که به چند روز نرسیده حاجت های بزرگی گرفتند

1- بحق بسم الله معنی داره؟
2- با توجه به این که من شنیدم ( تفسیر آشتیانی صص 66-67 ) بسم الله الرحمن الرحیم معنی و مفهوم همه ی سه هزار اسم خداوند است ، چطور میشه که این همه در مورد اذکار دیگه مثلا صلوات توصیه شده ولی برای این ایه شریفه نه.

3- و یه سوال دیگه اینکه این ختم هم سندی داره؟ :
ختم‌های آیة‌الکرسی: گویند هر کس به این ختم اعتقاد داشته باشد و آن را تا سه روز انجام دهد، حاجت او روا شود و آن بدین شرح است. ابتدا بگوید: اعوذ بالله من الشیطان الرجیم. بسم الله الرحمن الرحیم و آنگاه آیة‌الکرسی را بخواند و سپس بگوید: اعوذ بالله من الشیطان الرجیم و با گفتن بسم الله الرحمن الرحیم، سوره‌ی حمد را بخواند و پس از آن، 5 مرتبه سوره‌ی اخلاص را از بسم الله الرحمن الرحیم تا آخر بخواند و آنگاه 11 مرتبه سوره‌ی کوثر را قرائت نماید و سپس صد صلوات بفرستد که ـ ان‌شاء الله ـ به خواست خدا طی سه روز حاجت او روا می‌گردد.

دختر بارون;705155 نوشت:
من خودم اين ختم رو انجام دادم و در دومين روز حاجتمو گرفتم. متاسفانه نميتونم در مورد حاجتم توضيح بدم اما مشكل و مساله سختي بود كه واقعا نفهميدم چطور حل شد.

با صحبت های جناب تذکره آدم به این فکر می افته شاید بعضی از این حاجات شانسی(!!) قبول میشن

darkalone;704250 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم بحق بسم الله الرحمن الرحیم --- حتما باید روز یکشنبه شروع شود

سلام

نمیشه فقط بگیم بسم الله الرحمن الرحیم رو بگیم ؟ دیگه بحق بسم الله رو نگیم... ؟

*شیوا*;705211 نوشت:
سلام

نمیشه فقط بگیم بسم الله الرحمن الرحیم رو بگیم ؟ دیگه بحق بسم الله رو نگیم... ؟

والا من اینطوری شنیدم و خوندم بقیش دیگه با جناب استاده . که ایشون هم میگن سند نداره

darkalone;705213 نوشت:
والا من اینطوری شنیدم و خوندم بقیش دیگه با جناب استاده . که ایشون هم میگن سند نداره

اگه قبل از چهل روز دعامون قبول بشه باید تا چهل روز ادامه بدیم ؟

*شیوا*;705219 نوشت:
اگه قبل از چهل روز دعامون قبول بشه باید تا چهل روز ادامه بدیم ؟

راستش منم نمیدونم ولی هرکی رو دیدم حاجت گرفته ادامه داده

از لحاظ اخلاقی هم زشته آدم تا جوابشو گرفت ول کنه !!!!!

darkalone;705190 نوشت:
با صحبت های جناب تذکره آدم به این فکر می افته شاید بعضی از این حاجات شانسی(!!) قبول میشن

سلام
يه ختم ديگه هم داره به اينصورت كه اگر کسی روزی 786 مرتبه آیه شریفه " بسم الله الرحمن الرحیم " را بخواند وبعد ازآن 132 مرتبه " صلوات " بفرستد تمام مشکلات بر وی آسان شده روزی او گسترش پیدا میکند ومستجاب الدعوه می شود. مرحوم ملا حبیب کاشانی " شرح الاسماﺀ الحسنی "
من از اين ختم هم حاجت گرفتم. كلا به "بسم الله الرحمن الرحيم " خيلي اعتقاد دارم.

کتاب صحیفه مهدیه : 43
اثرات
یقین به «بسم الله الرحمن الرحیم»
و نقل حکايتي در اين زمينه

مرحوم آیت الله العظمی خویی در رابطه با اثرات «بسم الله الرحمن الرحیم» در صورتی که با یقین گفته شود- جریان بسیار جالبی را از شیخ احمد خادم استاد الفقها مرحوم میرزای بزرگ شیرازی نقل کرده اند که وی گفته است: مرحوم میرزا، خادم دیگری داشتند به نام شیخ محمد که پس از فوت مرحوم میرزا ، از همنشینی با مردم کناره گرفت.روزی شخصی نزد شیخ محمد رفت ، دید هنگام غروب آفتاب چراغ خود را از آب پر نمود و روشن کرد، آن شخص بسیار تعجب کرد و علت آن را از او پرسید.شیخ محمد در جواب گفت:پس از فوت مرحوم میرزا از غم و اندوه جدایی از آن بزرگوار ، معاشرت با مردم را قطع نمودم و خانه نشین گردیدم و دلم بسیار گرفته و حزن و اندوه شدید وجودم را فرا گرفته بود. در ساعت های آخر یکی از روزها، جوانی به صورت یکی از طلاب عرب بر من وارد شدو با من انس گرفت و تا غروب نزدم ماند. از بیانات او به قدری لذت بردم که تمام غم و اندوه از دلم برطرف شد. او چند روزی نزدم آمد تا من به او مانوس شدم.در یکی از روزها که با من صحبت می کرد، به خاطرم آمد که امشب چراغم نفت ندارد. چون در آن وقت رسم چنین بود که مغازه ها را هنگام غروب می بستند و شب همه مغازه ها بسته بود. از این جهت در فکر بودم که اگر برای خرید نفت از منزل خارج شوم، از فیض سخنان ایشان محروم می شوم، و اگر نفت خریداری نکنم ، شب را باید در تاریکی به سر برم.چون مرا متحیر یافت متوجه من شده و فرمود: تو را چه شده است که به سخنان من خوب گوش نمی دهی؟ گفتم : متوجه گفتار شما هستم.فرمود: هرگز، درست به آنچه می گویم دل نمی دهی.گفتم: حقیقت این است که امشب چراغم نفت ندارد.فرمود: جای تعجب است که این همه ما برایت حدیث خواندیم و از فضیلت «بسم الله الرحمن الرحیم»سخن گفتیم و تو این قدر بهره مند نشدی که از خرید نفت بی نیاز شوی؟گفتم: یادم نیست حدیثی در این باره فرموده باشید،فرمود: فراموش کردی که گفتم از خواص و فواید (بسم الله الرحمن الرحیم ) این است که چون آن را به قصدی بگویی، ان مقصود حاصل می شود؟ تو چراغ خود را از آب پر کن، و به این قصد که آب دارای خاصیت نفت باشد بگو «بسم الله الرحمن الرحیم».من قبول کردم، برخاستم چراغ خود را از آب پر نمودم و در آن هنگام به همان نیّت گفتم: «بسم الله الرحمن الرحیم»، چون آن را روشن کردم، افروخته شد و شعله کشید.از آن زمان هر گاه چراغ خاموش می شود، آن را از آب پر می کنم«بسم الله الرحمن الرحیم» می گویم و روشن می کنم.مرحوم آیت الله خویی پس از نقل این جریان فرمودند : تعجب این است که پس از نشر این قضیه و پخش شدن آن بین مردم، آنچه شیخ محمد عمل می کرد از اثر نیفتاد.

دختر بارون;705272 نوشت:
يه ختم ديگه هم داره به اينصورت كه اگر کسی روزی 786 مرتبه آیه شریفه " بسم الله الرحمن الرحیم " را بخواند وبعد ازآن 132 مرتبه " صلوات " بفرستد تمام مشکلات بر وی آسان شده روزی او گسترش پیدا میکند ومستجاب الدعوه می شود. مرحوم ملا حبیب کاشانی " شرح الاسماﺀ الحسنی "
من از اين ختم هم حاجت گرفتم. كلا به "بسم الله الرحمن الرحيم " خيلي اعتقاد دارم.

سلام اين رو چند روز بايد خوند ؟

سلام
این که گفته می شود فلان دعا یا فلان ختم سندیت ندارد دلیل نمی شود که نشود حاجت گرفت چرا که در برخی از زمان ها یا مکان ها یا قلب آماده باعث دریافت حاجت می شود و این ربطی به سندیت دعا ندارد

آیت الکرسی برکات و ویژگی های خاص و زیبایی دارد که به نمونه هایی از آن می پردازیم و شما را هم ارجاع می دهیم به تفاسیر این آیات در تفسیر نمونه :

رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم ) فرمودند خطاب به حضرت علی (علیه السلام ) فرمودند: "یا علی ! این آیه را به فرزندان و همسایگان و همگان بیاموز چرا که این آیه از تمام آیات نازل شده با عظمت تر است.

مردی به رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلم) عرض کرد: ای رسول خدا به من چیزی بیاموز که خداوند به وسیله آن به من نفع و بهره ای دهد. حضرت فرمود: " آیت الکرسی را بخوان زیرا تو و خانه ات و خانه های پیرامون تو را نیز محافظت می کند. هر کس یک بار آیت الکرسی را بخواند
امام علی (علیه السلام) فرمودند:

هرگاه یكی از شما اراده حاجتی كند پس صبح روز پنج شنبه در طلب آن بیرون رود و در وقت بیرون رفتن آخر سوره آل عمران
( آیه 190تا آخر) و آیه الكرسی و سوره قدر و حمد را بخواند ، زیرا كه در خواندن این ها حوائج دنیا و آخرت برآورده می شود.

تذکره;707928 نوشت:

آیت الکرسی برکات و ویژگی های خاص و زیبایی دارد که به نمونه هایی از آن می پردازیم و شما را هم ارجاع می دهیم به تفاسیر این آیات در تفسیر نمونه :

رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم ) فرمودند خطاب به حضرت علی (علیه السلام ) فرمودند: "یا علی ! این آیه را به فرزندان و همسایگان و همگان بیاموز چرا که این آیه از تمام آیات نازل شده با عظمت تر است.

مردی به رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلم) عرض کرد: ای رسول خدا به من چیزی بیاموز که خداوند به وسیله آن به من نفع و بهره ای دهد. حضرت فرمود: " آیت الکرسی را بخوان زیرا تو و خانه ات و خانه های پیرامون تو را نیز محافظت می کند. هر کس یک بار آیت الکرسی را بخواند
امام علی (علیه السلام) فرمودند:

هرگاه یكی از شما اراده حاجتی كند پس صبح روز پنج شنبه در طلب آن بیرون رود و در وقت بیرون رفتن آخر سوره آل عمران
( آیه 190تا آخر) و آیه الكرسی و سوره قدر و حمد را بخواند ، زیرا كه در خواندن این ها حوائج دنیا و آخرت برآورده می شود.

چه جالب
من میرم اینو امتحان کنم

darkalone;704250 نوشت:
ختم بسم الله: روز اول یک دور تسبیح روز دوم 200 تا ... روز چهلم 4000 تا ( یا همون چهل دور تسبیح ) ،

میشه همش مثلا 10 تسبیح نذر کنیم ؟

hoda..;706513 نوشت:
سلام اين رو چند روز بايد خوند ؟

سلام
فقط يه روز (يعني يه بار به اينصورت: 786 مرتبه بسم الله الرحمن الرحيم به محض تمام شدن 132 بار صلوات)

اين دستور العمل رو محي الدين عربي تو كتاب جفر جامع بيان كرده و گفته يقين داشته باشيد كه قبول مي شه. همچنين گفته در صورتي كه كسي به اين ذكر با اين تعداد مداومت كنه مستجاب الدعوه مي شه.

دختر بارون;708618 نوشت:
محي الدين عربي تو كتاب جفر جامع

کارشناسان محترم و دوستان عزیز میشه در مورد اعتبار این کتاب و نویسندش راهنمایی کنید

darkalone;708709 نوشت:
کارشناسان محترم و دوستان عزیز میشه در مورد اعتبار این کتاب و نویسندش راهنمایی کنید

سلام البته من نه اين كتاب رو دارم نه در مورد محي الدين عربي اطلاعات كافي دارم . چون محي الدين عربي هم مثل مولاناست يه عده مي گن عارف بوده يه عده مي گن نه. اما من اينو از استاد ضيايي شنيدم كه مي گفتند استاد حسن زاده آملي در چند جا اين دستور رو در كتابهاشون آوردند. تو اين لينك دقيقه 26: https://www.youtube.com/watch?v=Z2N7oyXHNHs

darkalone;704250 نوشت:
ختم بسم الله: روز اول یک دور تسبیح روز دوم 200 تا ... روز چهلم 4000 تا ( یا همون چهل دور تسبیح ) ، بسم الله الرحمن الرحیم بحق بسم الله الرحمن الرحیم --- حتما باید روز یکشنبه شروع شود

سلام.ببخشیدمیشه بگیددقیق ختمش چجوریه؟چندروز؟چندتا؟دقیقترلطفابگید

زهرا73;708905 نوشت:
سلام.ببخشیدمیشه بگیددقیق ختمش چجوریه؟چندروز؟چندتا؟دقیقترلطفابگید

تو اینترنت هست اگه بگردید:

ذکر: بسم الله الرحمن الرحیم بحق بسم الله الرحمن الرحیم
روز شروع: بعضی جاها گفته بودن بهتره یکشنبه شروع بشه

روز اول: صدتا
روز دوم 200 تا
روز سوم 300 تا
روز چهارم 400 تا
.
.
.
همینطور 100 تا 100 تا به هر روز اضافه میشه که روز چهلم به چهار هزارتا میرسه

التماس دعا

اصطلاح جفر برای‌ کتاب هایی‌ است که‌ با حروف و اعداد و رعایت‌ جدول های‌ مخصوص‌، روش‌ پیشگویی و انجام‌ برخی‌ امور خارق عادت را به‌ خواننده‌ تعلیم می‌داد.
بسیاری‌ از اهل‌ جفر، جفر منسوب‌ به‌ ائمه‌ علیهم‌السلام‌ را همین‌گونه‌ می‌دانند و حتی‌ آن‌ را جفر جامع‌ نامیده‌اند ولی‌، برای‌ این‌ مدعا در روایات‌ اهل‌ بیت‌ علیهم‌السلام‌ هیچ‌ دلیلی‌ نیست‌.
جفر به‌ تدریج‌ به‌ دانش‌ پیش‌بینی‌ حوادث‌ آینده‌ نیز اطلاق گردید.
به‌ کسی‌ که‌ جفر می‌دانست‌،جفری می‌گفتند.
بر این‌ اساس‌، علم‌ جفر با علم حروف و اعداد پیوندی‌ تنگاتنگ‌ پیدا کرد، به‌ گونه‌ای‌ که‌ برخی‌ این‌ علم‌ را همان‌ علم‌ حروف‌ دانسته‌اند.
از میان‌ مؤلفان‌ بسیاری‌ که‌ در پیشرفت‌ و تحول‌ این‌ فن‌ مساعدت‌ کرده‌اند، نام‌ دو تن‌ شایان‌ ذکر است‌: شافعی‌ (متوفی‌ ۶۵۲).
بونی‌ با تألیف‌ کتاب‌ شمس المعارف الکبری و لطائف‌ العوارف‌ یکی‌ از گسترده‌ترین‌ آثار را در این‌ زمینه‌ پدید آورد.
به‌ نوشته فهد این‌ کتاب‌ نخست‌ در سه‌ قطع‌ (وجیز، وسیط‌ و بسیط‌) بوده‌ است‌ و قطع‌ بسیط‌ آن‌ در سالهای‌ ۱۳۲۲ تا ۱۳۲۴ درمنتشر شده‌ است‌.
به‌ نظر می‌رسد چاپ های‌ گوناگون‌ این‌ کتاب‌ با عنوان‌ شمس‌المعارف‌ الکبری‌، ناظر به‌ همان‌ قطع‌ بزرگ‌ کتاب‌ باشد.
گفتنی‌ است‌ که‌ جفر الامام‌ علی‌ بن ابی‌طالب‌ یا الدر المنظم فی‌ شرح‌ اسرار الاسم‌ الاعظم، که‌ به‌ ابن عربی منسوب‌ است‌، عیناً همان‌ فصلهای‌ سی‌وسوم‌ و سی‌وچهارمِ کتاب‌ شمس‌المعارف‌الکبری‌ است‌.
محمد بن طلحه‌ نیز با تألیف‌ کتاب‌ الحفر الجامع والنور اللامع یکی‌ از مهم‌ترین‌ تألیفات‌ را در این‌ زمینه‌ پدید آورد و این‌ اثر درسال ۱۲۶۱ به‌ تحقیق‌ نَوْفَل‌ بن نعمت‌اللّه‌ بن نوفل‌ طرابلسی‌ در بیروت به‌ چاپ‌ رسید.

سوال :
ختم بسم الله: روز اول یک دور تسبیح روز دوم 200 تا ... روز چهلم 4000 تا ( یا همون چهل دور تسبیح ) ، بسم الله الرحمن الرحیم بحق بسم الله الرحمن الرحیم،حتما باید روز یکشنبه شروع شود
این ختم رو من از خیلی ها شنیدم که واقعا حاجت میده و خیلی ها هنوز ختمو تموم نکردن به حاجتشون رسیدند،خلاصه شنیدم خیلی خیلی مجرب است
حالا می خواستم بدونم آیا این ختم در روایات و احادیث آمده است؟ یعنی سند معتبری داره و مجرب و معتبره؟ و اگر پاسخ مثبته ، از کاربران عزیز میخوام بپرسم آیا این ختمو انجام دادین؟ و اگه دوست داشتین حاجتی که گرفتین رو هم بگید

پاسخ :
این که گفته می شود فلان دعا یا فلان ختم سندیت ندارد دلیل نمی شود که نشود حاجت گرفت چرا که در برخی از زمان ها یا مکان ها یا قلب آماده باعث دریافت حاجت می شود و این ربطی به سندیت دعا ندارد.

موضوع قفل شده است