فکر کردن زیاد

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فکر کردن زیاد

سلام دوستان
نماز و روزه هاتون قبول
من چند وقتیه دچار یه مشکلی شدم،داره منو اذیت میکنه
مشکلم اینه:وقتی یک کاری انجام میدم،بی اختیار به اون خیلی فکر میکنم
آیا این مشکل ثواب عمل را از بین می برد؟
راه حل این موضوع چیست؟
یاعلی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

ح س ی ن;544248 نوشت:
[=arial]سلام دوستان
نماز و روزه هاتون قبول
من چند وقتیه دچار یه مشکلی شدم،داره منو اذیت میکنه
مشکلم اینه:وقتی یک کاری انجام میدم،بی اختیار به اون خیلی فکر میکنم
آیا این مشکل ثواب عمل را از بین می برد؟
راه حل این موضوع چیست؟
یاعلی

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی

فکر کردن پیرامون عملی که انجام داده اید باعث از بین رفتن ثواب آن نیست.
به نظر می رسد حضرتعالی بواسطه سخت گیری، سرزنش خود و اضطراب دچار وسواس هستید و این افکار نیز نوعی وسواس هستند که لازم است خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید و نسبت به این افکار بی اعتنا باشید.
اگر سوال یا توضیح خاصی بود در خدمت شما هستم

در پناه خدای بزرگ موفق باشید

سلام،ممنون که جواب دادید
میشه بی اعتنایی رو باز کنید؟

ح س ی ن;545561 نوشت:
سلام،ممنون که جواب دادید
میشه بی اعتنایی رو باز کنید؟

بسمه تعالی
با سلام
بی اعتنایی یعنی اینکه خونسرد باشید، اهمیتی به این گونه افکار ندهید و برای بیرون کردن این افکار خود را زحمت ندهید.

در پاره ای موارد نیز می توانید ذهن خود را به موضوع دیگری که نیاز به تمرکز دارد معطوف کنید مثلا از عدد 500 سه تا سه تا شمارش معکوس داشته باشید و با رسیدن به عدد زوج دست چپ و با رسیدن به فرد دست راست را تکان دهید، این روش و روشهای مشابه ذهن شما را به موضوعات دیگر منصرف می کند

اميدوار;546885 نوشت:
بسمه تعالی
با سلام
بی اعتنایی یعنی اینکه خونسرد باشید، اهمیتی به این گونه افکار ندهید و برای بیرون کردن این افکار خود را زحمت ندهید.

در پاره ای موارد نیز می توانید ذهن خود را به موضوع دیگری که نیاز به تمرکز دارد معطوف کنید مثلا از عدد 500 سه تا سه تا شمارش معکوس داشته باشید و با رسیدن به عدد زوج دست چپ و با رسیدن به فرد دست راست را تکان دهید، این روش و روشهای مشابه ذهن شما را به موضوعات دیگر منصرف می کند

جل الخالق چه روش هایی بوده و مانمی دونستیم...خیلی ممنون از راهنماییتون من چند وقته دچار مشکل مشابهی شده بودم مثلا به چیزهایی که نمی خواستم فکر کنم بیشتر فکر می کردم وقتی هم که مشکلم رو بایه مشاوردر میون گذاشتم گفت سعی کن وقتی به اونا فکر می کنی فکرت رو منحرف کنی به چیز دیگه ای تافراموشت بشه ولی معمولا بی اختیار از یه چیز نامربوط هم به همون موضوع اصلی برمی گشتم!! واقعا روش جالبی بود دستتون درد نکنه !
:ok::khandeh!:باتشکر فراوان
موضوع قفل شده است