آیا وهابی(کسی که شیعه را بخاطر شیعه بودنش تکفیر و حکم قتل دهد) کافر نجس است؟

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا وهابی(کسی که شیعه را بخاطر شیعه بودنش تکفیر و حکم قتل دهد) کافر نجس است؟

سلام علیکم.

آیا وهابی ها اون دسته ای که مارا بخاطر شیعه بودن تکفیر میکنند یا خون شیعه را مباح میدارند بنا بر نظر مراجع:
حضرت آقا صادق شیرازی
حضرت آقا صافی
حضرت آقا وحید
حضرت آقا شبیری زنجانی
حضرت آقا سیستانی

نجس و کافرند آیا؟ با تشکر

برچسب: 

با نام الله

کارشناس بحث: استاد اسراء

تبری;396417 نوشت:
سلام علیکم.

آیا وهابی ها اون دسته ای که مارا بخاطر شیعه بودن تکفیر میکنند یا خون شیعه را مباح میدارند بنا بر نظر مراجع:
حضرت آقا صادق شیرازی
حضرت آقا صافی
حضرت آقا وحید
حضرت آقا شبیری زنجانی
حضرت آقا سیستانی

نجس و کافرند آیا؟ با تشکر

سلام و عرض ادب
ناصبی ها یعنی کسانی که دشمن ائمه ی اطهار هستند یا ناسزا میگویند به ائمه ی اطهار علیهم صلوات الله،نجس هستند.

با سلام و تشکر

منظورم وهابی هایی هست که تکفیر شیعه میکنند و شیعه میکشند، نه دشنام دهندگان به ائمه سلام الله علیهم.

آیا کافر هستند تکفیر کنندگان شیعه؟ کافر حربی؟

نجس بودن یعنی واقعا نجس هستن ؟ مثل سگ و خوک ؟

[=arial black]کافر که نمی تواند باشد چون تا شهادتین بر زبانش جاری باشد مسلمان است اما منافق می تواند باشد
انی لم اکفر من اهل القبله امام ابو حنیفه چنین سخنی می گوید ابن تیمیه در کتاب درع التعارض ص53 می گوید: واما ابوحنیفه..انه لم یکفر احدا من اهل القبله ابو حنیفه احدی از از اهل قبله را تکفیر نکرد.
عضد الدین ایجی جمهور المتکلمین والفقهاء علی انه لا یکفر احد من اهل القبله نباید هیچ یک از اهل قبله را تکفیر کرد.
این ها پیرو علماشون نیستند
[=arial black]در کتاب صحیح بخاری ح6035 :مبادا شما به خاطر فسقی متهم بکنید به کفر مگر که مرتد باشد اگر چنانچه که کسی متهم به کفر باشد در حالی که کافر نباشد خودش کافر می شود.
[=arial black]در کتاب المعجم الاوسط طبرانی تعبیری دارد : لا تکفر بذنب ..کسی که گوینده لا اله الا الله به خاطر گناهش تکفیر نکنید و گواهی بر شرک ان ها ندهید ج5ص96 مجمع الزوائد ج1ص106

ammarshia;397062 نوشت:
عضد الدین ایجی جمهور المتکلمین والفقهاء علی انه لا یکفر احد من اهل القبله نباید هیچ یک از اهل قبله را تکفیر کرد.
اولا که سوال حقیر کلامی نبود، بلکه فقهی بود و آنهم فقه امامیه، ثانیا خود ابن تیمیه و ائمه اربعه مارو تکفیر کرده اند و ما بنظر ایشان اهل قبله نیستیم، ثالثا دشمن شیعه بخاطر تشیع، ناصبی است در روایات. رابعا پس وهابی هم مسلمان است بنظر شما؟ جالب است، در اسلام سنی ها شیعه مردد است، شما وهابی را مسلم میخوانید؟

یا صاحب الزمان العجل

تبری;397067 نوشت:
اولا که سوال حقیر کلامی نبود، بلکه فقهی بود و آنهم فقه امامیه، ثانیا خود ابن تیمیه و ائمه اربعه مارو تکفیر کرده اند و ما بنظر ایشان اهل قبله نیستیم، ثالثا دشمن شیعه بخاطر تشیع، ناصبی است در روایات. رابعا پس وهابی هم مسلمان است بنظر شما؟ جالب است، در اسلام سنی ها شیعه مردد است، شما وهابی را مسلم میخوانید؟

خب اونها با مبانی خودشون ما رو تکفیر کردند ولی با مبانی خودمون نمیتونیم کسی رو که مسلمان باشه ولی شیعه نباشه تکفیر کنیم. برای کافر خوندنشون باید دلیل داشته باشیم مثلا بتوان یک موردی را ضروری دین محسوب کرد و طبق دید اونها اون جزو دین نباشه روی همین اصل تکفیرشون کرد. چون فکر میکنم ضروری دین مساله مبهمی باشه

تبری;397067 نوشت:

یا صاحب الزمان العجل

برادر گرامی و عزیز سلام علیکم .
[=arial black]طبق سخنان علماشون وهابی ها مسلمان هستند و طبق انچه که بنده از اساتید پرسیدم بله کسی که شهادتین بدهد مسلمان هست حال چه زیدی باشد چه وهابی و هم چنین در میان وهابی ، ادم های خوبی هم داریم آیت الله قزوینی یکی از وهابیون رو که کشته بودند کسانی که ایشون رو به قتل رسانده بودند ذم کردندم مولوی شیخ علی دهواری بود فکر کنم که حضرت ایت الله با ایشون مناظره کرده بودند.بنده الان اوردم که ابو حنیفه اهل قبله را اصلا تکفیر نکرده است اگر بحث تکفیر است حنبلی ها حنفی ها را تکفیر کردند شافعی حنفی را تکفیر کرده است حتی صحابه هم دیگر را تکفیر کرده اند
نووی در کتاب المجموع ج4ص254 می گوید: اهل الاهوا من شهادت فرُق اسلامی را قبول می کنم. یعنی این ها را مسلمان می دانم بنده اصلا سخن وهابی ها را نزدم گفتم ابن تیمیه به نقل ابو حنیفه این مطلب را اورده است نه که خودش بگوید .
با تشکر از شما

ammarshia;397075 نوشت:
ادم های خوبی هم داریم آیت الله قزوینی یکی از وهابیون رو که کشته بودند کسانی که ایشون رو به قتل رسانده بودند ذم کردند
آقای قزوینی که برادر وهابیون هستند به قول خودشون! صد هزار رحمت بر اساتید یاسر الحبیب و اللهیاری
ammarshia;397075 نوشت:
حنبلی ها حنفی ها را تکفیر کردند
گرچه ربطی به موضوع نداره میتونید برای این حرف سند ارائیه کنید که فرق اربعه هم رو تکفیر کده اند؟

ammarshia;397075 نوشت:
طبق سخنان علماشون وهابی ها مسلمان هستند
علماشون؟ ما علمامون سنی رو تکفیر کرده اند.

خواهشا بگذارید کارشناس فقهی پاسخگو باشد، چون سوال حقیر، کلامی و استدلالی نیست و صرفا احکام هست.

به نام خدا
عرض سلام و ادب خدمت کلیه بزرگواران ارجمند .

دوستان دقت بفرمایید ، سوال مطرح شده در انجمن فقه و احکام شرعی است .
از کلیه سروان خواهشمند است این مبحث رو که بی ارتباط با مکان و موضوع تاپیک هست ، در انجمن کلام ادامه دهند .

متشکرم

باسلام آیا کسی که مسلمانی را بیگناه بکشد کار به فرقه یا مذهب هیچ طرف نداریم تکلیفش چیست ؟ فکر کنم این کمکمون کنه

خیر وهابی ها و کسانی که شیعه را کافر میدانند کافر نیستند کافر کسی است که منکر خدا یا پیامبری پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله باشد

سلام و تشکر

اگر مطمئن باشیم شخصی بخاطر تشیع فردی شیعه، اونو میکشه چی؟ کافره یا اینکه میشه کشتش؟

پس چرا ناصبی کافره؟

میشه استفتای مراجع مذکورو بیارید؟

ناصبی دشمن ائمه اطهار علیهم صلوات الله است اما وهابی بخودی خود با فرض اینکه با ائمه دشمنی ندارد کافر محسوب نمی شود.

اسراء;397520 نوشت:
ناصبی دشمن ائمه اطهار علیهم صلوات الله است اما وهابی بخودی خود با فرض اینکه با ائمه دشمنی ندارد کافر محسوب نمی شود.

اگر وهابی با اهل بیت ع دشمنی داشت و برایمان ثابت شد که وهابی نیست و ناصبی است؛ کشتن و ضرر رسانیدن به او جایز است؟

یا اینکه میدانیم به ما ضرر میرساند کشتنش جائز است؟ برای رفع خطر؟

طبق نظر آقای مکارم وهابی ها مسلمان محسوب می شوند و کافر نیستند مگر اینکه ناصبی باشند.
همه وهابی ها هم ناصبی نیستند و اکثرا ابراز علاقه به اهل بیت می کنند.
طبق نظر مقام معظم رهبری کافر نجس نیست.
در مورد حکم قتل هم نیاز به اذن حاکم شرع هست و اشخاص دیگر نمی توانند اذن قتل دهند و شخصا اقدام کنند.

صدور انقلاب;397750 نوشت:
طبق نظر آقای مکارم وهابی ها مسلمان محسوب می شوند و کافر نیستند مگر اینکه ناصبی باشند.

عرض سلام و ادب
طبق نظر همه ی مراجع چنین است

کشتن ناصبی بدون اجازه ی حاکم شرع و طی روال قانونی ان فعلا در جامعه ی اسلامی جایز نیست .
همه ی مراجع ،وهابیون غیر ناصبی را مسلمان میدانند .
مقام معظم رهبری هر کافری را پاک نمیدانند بلکه فقط کفار اهل کتاب را که مشرک نیستند پاک میدانند.
اگر حتی شیعه ی دوازده امامی کسی را ولو کفار اهل ذمه را بقتل برساند باید قصاص شود و فرقی در این حکم بین وهابی و غیر ان نیست.

کسی که فقط شهادتین را بگوید مسلمان حساب می شود و حق تکفیر او را نداری حتی اگر بدانی که دارد دروغ می گوید و در واقع منافق یا کافر است.

موضوع قفل شده است