شرایط شیر دادنی که باعث محرمیت می شود (محرمیت رضاعی)

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شرایط شیر دادنی که باعث محرمیت می شود (محرمیت رضاعی)

سلام به تمامی دوستان یک سوال داشتم .
زمانی که دختر خالم به دنیا اومد مادرش برای یک هفته مریض شد و مادر من که هنوز برای به دنیا اومدن من شیر توی بدنش بود به دختر خالم شیر داد حالا میخواستم بدونم :
1- دختر خالم به من مرحم هست یا نه ؟
2- و اگر مرحم نیست من میتونم باهاش ازدواج کنم ؟
با تشکر از تمام دوستان

طلوع;311623 نوشت:
سلام به تمامی دوستان یک سوال داشتم . زمانی که دختر خالم به دنیا اومد مادرش برای یک هفته مریض شد و مادر من که هنوز برای به دنیا اومدن من شیر توی بدنش بود به دختر خالم شیر داد حالا میخواستم بدونم : 1- دختر خالم به من مرحم هست یا نه ؟ 2- و اگر مرحم نیست من میتونم باهاش ازدواج کنم ؟ با تشکر از تمام دوستان

صلی الله علیک یا رسول الله و یا امام الصدق و الیقین علیهما سلام الله

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوالتان

اگر شرایط شرعی شیر دادنی که علت محرمیت است رعایت شده باشد آن دختر خواهر رضاعی شما بوده و محرم است و ازدواج با او باطل می باشد.

از جمله شرایط شیر دادنی که موجب محرمیت می شود :

1. بچه شير را از پستان بمكد، پس اگر شير را در گلوي او بريزند نتيجه ندارد .

2. شير، خالص و با چيز ديگر مخلوط نباشد.

3. پانزده مرتبه، يا يك شبانه روز به طوري كه در ادامه گفته مي شود شير سير بخورد يا مقداري شير به او بدهند كه بگويند از آن شير استخوانش محكم شده و گوشت در بدنش روييده است.

4. دو سال بچه تمام نشده باشد و اگر بعد از تمام شده دو سال، او را شير دهند به كسي محرم نمي شود .

دو نکته مهم :

1. بايد بچه در بين يك شبانه روز غذا يا شير كس ديگر را نخورد .

2. و نيز بايد پانزده مرتبه را از شير يك زن بخورد و در بين پانزده مرتبه شير كس ديگر را نخورد و در هر دفعه بدون فاصله شير بخورد ، ولي اگر در بين شير خوردن نفس تازه كند، يا كمي صبر كند، كه از اولي كه پستان در دهان مي گيرد تا وقتي سير مي شود، يك دفعه حساب شود ،اشكال ندارد. (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع م 2474 و 2475

[="Tahoma"][="Green"]لا حول و لا قوة الا بالله

سجاد;311698 نوشت:

3. پانزده مرتبه، يا يك شبانه روز به طوري كه در ادامه گفته مي شود شير سير بخورد يا مقداري شير به او بدهند كه بگويند از آن شير استخوانش محكم شده و گوشت در بدنش روييده است.

دو نکته مهم :

1. بايد بچه در بين يك شبانه روز غذا يا شير كس ديگر را نخورد .

2. و نيز بايد پانزده مرتبه را از شير يك زن بخورد و در بين پانزده مرتبه شير كس ديگر را نخورد و در هر دفعه بدون فاصله شير بخورد ، ولي اگر در بين شير خوردن نفس تازه كند، يا كمي صبر كند، كه از اولي كه پستان در دهان مي گيرد تا وقتي سير مي شود، يك دفعه حساب شود ،اشكال ندارد. (1)

واي خدا
چقدر پيچيده شد
جناب سجاد ، من به مدت حدود 3 ماه شير خاله ام رو خوردم و نميدونم كه 15 مرتبه پشت سر هم بوده يا خير
خاله و مادرم هم نشمردن كه 15 مرتبه شده يا نه
قطعاً در اين 3 ماه هم گوشت و استخوان رشد كردن
تكليف چيه ؟
[/]

[="Tahoma"][="Black"]

كبوتر حرم;312579 نوشت:
واي خدا چقدر پيچيده شد جناب سجاد ، من به مدت حدود 3 ماه شير خاله ام رو خوردم و نميدونم كه 15 مرتبه پشت سر هم بوده يا خير خاله و مادرم هم نشمردن كه 15 مرتبه شده يا نه قطعاً در اين 3 ماه هم گوشت و استخوان رشد كردن تكليف چيه ؟

با تشکر از سئوال جناب عالی

در فرض سئوال که یقین می شود با خوردن آن شیر گوشت روییده و استخوان محکم شده ، محرمیت رضاعی حاصل شده است .

همیشه موفق و سربلند باشید[/]

موضوع قفل شده است