جمع بندی تکلیف آمریکا بعد از ظهور

پیغام خطا

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated در include_once() (خط 29 از /home/askdinorg/domains/askdin.com/public_html/sites/all/modules/bbcode/bbcode.module).

تب‌های اولیه

38 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تکلیف آمریکا بعد از ظهور

سلام خسته نباشید
میشه لطف کنید بهم بگید که تکلیف آمریکا در بعد از ظهور چه خواهد شد؟ میخوام یکم دلم خنک بشه. آیا روایت یا حدیثی در این زمینه اومده که
امام زمان (ع) به آمریکا هم خواهد رفت یا خیر؟ آمریکا را نابود خواهد ساخت یا خیر؟ ممنون میشم اگه در این زمینه مطلب (حدیث و روایات) داشته باشید بهم بگید تا دلم خنک بشه.

ممنونم

با نام الله

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

کارشناس بحث: استاد صادق

alex_genius_20;493029 نوشت:
سلام خسته نباشید
میشه لطف کنید بهم بگید که تکلیف آمریکا در بعد از ظهور چه خواهد شد؟ میخوام یکم دلم خنک بشه. آیا روایت یا حدیثی در این زمینه اومده که
امام زمان (ع) به آمریکا هم خواهد رفت یا خیر؟ آمریکا را نابود خواهد ساخت یا خیر؟ ممنون میشم اگه در این زمینه مطلب (حدیث و روایات) داشته باشید بهم بگید تا دلم خنک بشه.

ممنونم

باسلام وتشکر از شما .
در پی ظهور عدل گستر جهانی همه عالم پر از عدل وداد می شود وستمگران نابود می شوند در نتیجه امریکا نیز که شیطان بزرگ است نابود خواهد شد ومستضفان عالم از شر ان نجات خواهد یافت .
خداوند تبارك و تعالي مي فرمايد:
«وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ»
[1]
«و اراده ما بر اين قرار گرفته است كه به مستضعفين نعمت بخشيم و آنها را پيشوايان و وارثين روي زمين قرار دهيم.
حضرت علي ـ عليه السلام ـ مي فرمايد: «دنيا پس از چموشي و سركشي ـ همچون شتري كه از دادن شير به دوشنده اش خودداري مي كند و براي بچه اش نگه مي دارد ـ به ما روي مي آورد و... و سپس آيه «و نريد ان نمن را تلاوت فرمود»
[2]
همچنين حضرت علي ـ عليه السلام ـ در تفسير آيه شريفه فوق مي فرمايد:
«اين گروه آل محمد هستند، خداوند مهدي آنها را بعد از زحمت و فشاري كه بر آنان وارد مي شود بر مي انگيزد و به آنها عزت مي دهد و دشمنانشان را ذليل و خوار مي كند.»
[3]
بنابراين، با توجه به اين دو روايت و ديگر روايات ذيل آيه شريفه مي توان دريافت كه اين آيه بشارتي است به مستضعفان (كساني كه اگرچه نيروي بالفعل و بالقوه دارند اما از ناحيه جباران و ظالمان در فشار و سختي بسر مي برند) كه سرانجام، روزي مهدي آل محمد ظهور خواهد كرد و همراه با مبارزه و جهاد مستضعفان بنياد ستمكاران و ظالمان ريشه كن خواهد شد و مستضعفان عزت خود را باز خواهند يافت و نجات پيدا كرده و حكومت عدل جهاني در سراسر گيتي گسترده مي شود.
آري اين آيه بشارتي است براي همه انسانهاي آزاده و عدالت خواه كه پيروزي نهائي از آنِ محرومان و مستضعفان و مظلومان است و سنت خداوند به اين تعلق گرفته است كه فرزندي از سلالة پاك رسول الله ظهور كند و با همراهي ياراني توانمند و بي همتا جهان را متحول سازد و همة ظلمها، تبعيض ها و... را از ريشه بر كند.
اما نكته اي كه قابل ذكر است اينكه اگر چه آيه و آيه بعد از آن خطاب به بني اسرائيل است و بشارت مي دهد كه خداوند آنان را همراه با مبارزات خود از يوغ فرعونيان رهانيد امّا «به صورت يك قانون كلي و در شكل فعل مضارع و مستمر بيان شده است، تا تصور نشود اختصاص به مستضعفان بني اسرائيل و حكومت فرعونيان داشته و مي گويد ما مي خواهيم چنين كنيم...
يعني فرعون مي خواست بني اسرائيل را تار و مار كند، امّا ما مي خواستيم آنها قوي و پيروز شوند.»
[4]
خلاصه سخن آنكه آيه شريفه با عنايت به احاديث پرشمار، دلالت بر ظهور منجي مصلح (حضرت مهدي (عج) دارد.
و نابودی امریکا جز همین بر نامه عمومی است .

[/HR][1] . سورة قصص، آيه 5.
[2] . نهج البلاغه، كلمات قصار، شماره 209.
[3] . تفسير نمونه، جمعي از نويسندگان، ج 16، ص 18، بنقل از تفسير نورالثقلين، ج 4، ص 110.
[4] . تفسير نمونه، ج 16، ص 15.

خیلی ممنونم. اجرتان با امام حسین.

اینارو خب هممون میدونیم. من انتظار داشتم یه چنتا حدیث در زمینه آمریکا و اروپاییان برام بگید

alex_genius_20;494109 نوشت:
اینارو خب هممون میدونیم. من انتظار داشتم یه چنتا حدیث در زمینه آمریکا و اروپاییان برام بگید

امامان و پیامبر حتی از وجود آمریکا اطلاع هم نداشتند و اروپا هم براشون همون توصیف بهشت بوده (آب و هوای خوب، شراب، عسل). کلا تصور اعراب این بوده که وقتی میمیرن از عربستان میرن فرانسه و انگلیس. تمام توصیف های بهشت وضعیت طبیعت اروپاست. حدیث های بهشت رو بخونید و جای بهشت رو با اروپا عوض کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

وایسلی گوجا;494114 نوشت:
امامان و پیامبر حتی از وجود آمریکا اطلاع هم نداشتند

معصومین (ع) از وجود آمریکا و اروپا کاملاً مطلع بوده اند و هستند و خواهند بود.

وایسلی گوجا;494114 نوشت:
و اروپا هم براشون همون توصیف بهشت بوده (آب و هوای خوب، شراب، عسل). کلا تصور اعراب این بوده که وقتی میمیرن از عربستان میرن فرانسه و انگلیس. تمام توصیف های بهشت وضعیت طبیعت اروپاست. حدیث های بهشت رو بخونید و جای بهشت رو با اروپا عوض کنید.

توصیف های ابتدایی بهشت نه تنها وضعیت اروپاست،که وضعیت قسمت هایی از خود عربستان است.ولی باغ های آخرت با باغ های دنیوی کاملاً فرق می کنند.

New_Member;494112 نوشت:
شما چقدر دلتون میخواد خنک شه من به شما توصیه میکنم ورزش های رزمی رو دنبال کنید یا می تونید یه کیسه بوکس بخرین تو اتاقتون بذارین دلتون رو خنک کنید

عزیز جان آمریکا نزدیک 200-250 ساله که به عنوان یه کشور مستقل به رسمیت شناخته شده بعد شما دنبال حدیث هستی برای آمریکا ؟

فکنم سوال بعدی اینه : کمپانی مرسدس بنز بعد از ظهور امام زمان چی میشه بگین دلم خنک شه

یه تاپیک بزنید کلا به ترتیب حروف الفبا مواردی که دلتون رو خنک میکنه بنویسین که به ترتیب پاسخ داده شه

این پست هم کاملاً بی ارتباط است با موضوع.

از مدیریت تقاضا دارم به دو پست اشاره شده رسیدگی کند و همچنین بعد از رسیدگی،اگر لازم بود این پست بنده هم حذف شود.

مرگ بر کفار
لبیک یا مهدی

و من الله التوفیق

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام

هرگز نشه فراموش، که اقوام عاد، ثمود و .... هم به عذابهای الهی خندیدند!

بن موسی;494130 نوشت:

این جواب کارشناسانه جای هیچ شک و شبهه ای باقی نگذاشت
سپاس!

بن موسی;494130 نوشت:

شاید نتوانیم ثابت کنم که نمیدانسته انداما..

اگر من 1400 سال پیش زندگی میکردم و از وجود قاره آمریکا مطلع میبودم، حتما به مریدانم میگفتم که بنویسند تا بماند و آیندگان بدانند و پیروان آینده ام افتخار کنند و ...

البته من ؛ منم و ایشان، ایشان. ! و ضریب هوشی افراد متفاوت است.:Sham:

شاد باشید

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام
حجت الاسلام انجوي نژاد يك سخنراني با چنين مضموني دارند.تحولاتي رو كه بر جهان در حين و پس از ظهور رخ ميده رو ساده و روان توضيح مي دهند.
از اين لينك مي تونيد پيدا كنيد:مجموعه سخنراني هاي سياست ظهور حجت الاسلام انجوي نژاد
(البته سخنراني ايشون جذاب هست پيشنهاد مي كنم همه رو گوش كنيد.)
[/]

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام

B-neshan;494186 نوشت:
اگر من 1400 سال پیش زندگی میکردم و از وجود قاره آمریکا مطلع میبودم، حتما به مریدانم میگفتم که بنویسند تا بماند و آیندگان بدانند و پیروان آینده ام افتخار کنند و ...

فكر نمي كنيد بمب اتم رو پيش بيني مي كرديد جالبتر مي بود؟!
قرآن و پيامبر و ائمه آنجايي كه براي هدايت لازم بوده از جهان،آينده و... گفته اند.
ونيازي نبوده آن را بدانند يا در صورت دانستن بيان كنند مگر براي هدايت مردم در حال وآينده.
ودانستن اين كه ائمه از وجود قاره آمريكا آگاه بوده اند يا نبوده اند فكر نمي كنم مسئله مهم و اصلي باشه.
[/]

سلام علیکم و رحمه الله

همانطوریکه در حدیث آمده یملاء الارض قسطا و عدلا , کما ملئت ظلم و جورا
این یک مساله اعتقادی است که میزان ها و معیراهای اعتقادی را مد نظر قرار میدهد.

با این تعریف نیازی نیست دنبال کشور و یا فرد خاصی باشیم و خطی را تعریف کنیم و بگوئیم این هست آن نیست .

و یا اینکه بگوئیم روم بود ولی الان نیست یا امریکا نبود الان هست چون این مفاهیم با معیار دیگری حدود را تعریف نموده اند که معلول موضوعات قراردادی همچون مرز های بین المللی یا زبان و حتی در بخش عمده اش قومیت خاص در هر زمان و مکان نیستند.

یاحق

alex_genius_20;494109 نوشت:

باسلام وتشکر از شما .
به طور دقیق با همان لفظ حدیثی وجود ندارد . این کلیات را بر مصادق جزییی آن تطبیق دهید .

بسیار خب. دوباره متشکرم

با سلام.

بن موسی;494130 نوشت:

ناگفته هاي ناب;494199 نوشت:
فكر نمي كنيد بمب اتم رو پيش بيني مي كرديد جالبتر مي بود؟!
قرآن و پيامبر و ائمه آنجايي كه براي هدايت لازم بوده از جهان،آينده و... گفته اند.
ونيازي نبوده آن را بدانند يا در صورت دانستن بيان كنند مگر براي هدايت مردم در حال وآينده.
ودانستن اين كه ائمه از وجود قاره آمريكا آگاه بوده اند يا نبوده اند فكر نمي كنم مسئله مهم و اصلي باشه.

پاسخ بسیار زیبایی بود.
علم امامان و پیامبر به وجود آمریکا تا زمانی که اثبات نشود برای هدایت انسان کاربرد دارد منتفی است.
چرا که علم غیب امام از طرف خداست و به منظور هدایت انسان ها به آنها عطا شده است.
و من الله توفیق

شریعت عقلانی;494500 نوشت:
با سلام.

پاسخ بسیار زیبایی بود.
علم امامان و پیامبر به وجود آمریکا تا زمانی که اثبات نشود برای هدایت انسان کاربرد دارد منتفی است.
و من الله توفیق

اگه من کتابی می نوشتم که راهنمای آیندگان در همه زمان ها و مکان ها باشه، یه مشخصاتی از قاره آمریکا توش می دادم که افرادی که اونجا زندگی می کنن بفهمن در این کتاب 1000 سال زودتر از بقیه آگاهی از وجود اون قاره وجود داشته! قطعا علم و اشاره به وجود یک قاره بسیار بزرگ می تونسته کمک عظیمی باشه به اثبات اعجاز و حقانیت قرآن در آینده.

وایسلی گوجا;494552 نوشت:
اگه من کتابی می نوشتم که راهنمای آیندگان در همه زمان ها و مکان ها باشه، یه مشخصاتی از قاره آمریکا توش می دادم که افرادی که اونجا زندگی می کنن بفهمن در این کتاب 1000 سال زودتر از بقیه آگاهی از وجود اون قاره وجود داشته! قطعا علم و اشاره به وجود یک قاره بسیار بزرگ می تونسته کمک عظیمی باشه به اثبات اعجاز و حقانیت قرآن در آینده.

با سلام خدمت ما دوست عزیز.
این استدلالی که شما فرمودید اثباتی بر لزوم اشاره متون مقدس به قاره امریکا نیست. بلکه تنها اثبات می کند که اگر می بود خوب بود. همین!
چه اینکه همین الان هم دین داران خیلی موارد را از متن قرآن که اشاره به مسایل علمی روز دارد بیرون کشیده اند. اگر آنها اثبات شود دیگر لزومی به اشاره به قاره آمریکا نیست.
(هر چند که معتقدم بحث در این زمینه به نتیجه نمی رسد. چرا که قبل از آن باید فلسفه هدایت مشخص شود که ظاهرا دینداران می گویند کمال انسان. منتها همین کمال انسان هم کم ابهام ندارد. )
بنده معتقدم کمال انسانی اصلا نیازی به دانستن علم غیب به آن معنی ای که دینداران معتقدند ندارد. کمال انسانی در هر مقطعی و در هر زمانی و مکانی تعریفی دارد. امامان و پیامبران هم در حد علم زمانه خودشان به هدایت انسان ها پرداختند. لزومی به دانستن بیشتر از آن نمی بینم.
هدف ادیان ساختن انسان معنوی و اخلاقی است. برای این امر اصلا نیاز نیست که علم غیب بدانیم.
و من الله توفیق
و من الله توفیق

شریعت عقلانی;494558 نوشت:

با سلام خدمت ما دوست عزیز.
این استدلالی که شما فرمودید اثباتی بر لزوم اشاره متون مقدس به قاره امریکا نیست. بلکه تنها اثبات می کند که اگر می بود خوب بود. همین!
چه اینکه همین الان هم دین داران خیلی موارد را از متن قرآن که اشاره به مسایل علمی روز دارد بیرون کشیده اند. اگر آنها اثبات شود دیگر لزومی به اشاره به قاره آمریکا نیست.
(هر چند که معتقدم بحث در این زمینه به نتیجه نمی رسد. چرا که قبل از آن باید فلسفه هدایت مشخص شود که ظاهرا دینداران می گویند کمال انسان. منتها همین کمال انسان هم کم ابهام ندارد. )
بنده معتقدم کمال انسانی اصلا نیازی به دانستن علم غیب به آن معنی ای که دینداران معتقدند ندارد. کمال انسانی در هر مقطعی و در هر زمانی و مکانی تعریفی دارد. امامان و پیامبران هم در حد علم زمانه خودشان به هدایت انسان ها پرداختند. لزومی به دانستن بیشتر از آن نمی بینم.
هدف ادیان ساختن انسان معنوی و اخلاقی است. برای این امر اصلا نیاز نیست که علم غیب بدانیم.
و من الله توفیق
و من الله توفیق

به هر حال صحبت کاربرد داشتن وجود چنین دانشی بود که فکر کنم شما هم قبول دارید اگر می دانستند پس کاربرد داشت! :khandeh!:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

شریعت عقلانی;494500 نوشت:
پاسخ بسیار زیبایی بود.

اولاً که این علم را دارید به کاربرد برای هدایت محدود می کنید.باید بررسی شود این علم به چنین چیزی محدود می شود یا نه.علاوه بر این می توانیم بگوییم همه امور برای هدایت انسان لازم هستند پس علم به آن چه که در هدایت کاربرد دارد،همان علم کامل است.
ثانیاً می توانیم فرض را بر صحت حرف شما قرار بدهیم.در اینصورت می گوییم با توجه به نقش آمریکا در آخرالزمان و لزوم شناخت دشمن و معرفی آن به شیعیان (که داخل در هدایت هستند)،معصومین (ع) به این کشور ها هم علم داشته اند ولی در عین حال صحبت های خود درباره این کشور ها را به طور کلی بیان کرده اند.
منشاء اختلاف بنده در اینجا با شما در واقع به مسئله ضرورت نبوت و امامت و همچنین عصمت آن بزرگواران (ع) هم بر می گردد.

لبیک یا مهدی
و من الله التوفیق

امام صادق روحی و ارواح العالمین له الفداء می فرمایند :

«انی لاعلم ما فی السماوات و ما فی الارض و اعلم ما فی الجنة و اعلم ما فی النار و اعلم ما کان و اعلم ما یکون»
به راستی من می دانم آنچه در آسمانها و زمین است و می دانم آنچه در بهشت است و آنچه در دوزخ است و می دانم آنچه بود و آنچه می باشد

( الکافی , کتاب الحجة , باب انّ لائمة یعلمون علم ما کان و ما یکون و انه لا یخفی علیهم الشیء صلوات الله علیهم , ح 2)

خوندن این باب از کتاب الکافی به دوستان توصیه می شه...

اما اهل بیت علیهم السلام همونطور که نهی فرمودند از دونستن چیزهایی که بدرد انسان نمی خوره خودشون هم فقط موارد الزامی رو فرمودن

با سلام.

بن موسی;494589 نوشت:
اولاً که این علم را دارید به کاربرد برای هدایت محدود می کنید.باید بررسی شود این علم به چنین چیزی محدود می شود یا نه.

مگر غیر از این است؟ مگر امامت جز برای هدایت انسان ها به سمت کمال جعل شده است؟
بن موسی;494589 نوشت:
علاوه بر این می توانیم بگوییم همه امور برای هدایت انسان لازم هستند پس علم به آن چه که در هدایت کاربرد دارد،همان علم کامل است.

همه امور؟ دلیل؟ مثلا علم به سیاراتی که در خارج از منظومه شمسی وجود دارند چه تاثیری در هدایت دارد؟
در ضمن در خود قرآن در پاسخ به سوالدر مورد روح گفته شده که دانش برخی چیزها از آن خداست و بشر را اندکی از آن ندادیم. در جایی دیگر عنوان شده از چیزهایی نپرسید که اگر بشنوید ناراحت می شوید. این یعنی همه چیز برای هدایت شما لازم نیست.
بن موسی;494589 نوشت:
ثانیاً می توانیم فرض را بر صحت حرف شما قرار بدهیم.در اینصورت می گوییم با توجه به نقش آمریکا در آخرالزمان و لزوم شناخت دشمن و معرفی آن به شیعیان (که داخل در هدایت هستند)،معصومین (ع) به این کشور ها هم علم داشته اند ولی در عین حال صحبت های خود درباره این کشور ها را به طور کلی بیان کرده اند.

به طور کلی را که خودم هم می توانم بگویم. مهم همان جزیی اش هست که وجود ندارد. مهم مطابقت جزییات بر کلیات هست.
در کل عرض کردم که :
شریعت عقلانی;494558 نوشت:
هر چند که معتقدم بحث در این زمینه به نتیجه نمی رسد. چرا که قبل از آن باید فلسفه هدایت مشخص شود که ظاهرا دینداران می گویند کمال انسان. منتها همین کمال انسان هم کم ابهام ندارد.

تا ابهامات واژه کمال مشخص نشود علومی هم که باعث کمال می شود مشخص نمی شود.
در واقع دینداران می گویند عقل انسان برای اینکه او را به کمال برساند ناقص است و کسانی لازم است که علم غیب داشته باشند تا بتوانند او را به کمال برسانند. می پرسیم علم غیب به چه چیزهایی؟ می گویند همان هایی که در دین آمده!!! آیا این دور نیست؟
و من الله توفیق

آقای شریعت عقلانی جواب شما رو دادیم :

نقل قول:

«انی لاعلم ما فی السماوات و ما فی الارض و اعلم ما فی الجنة و اعلم ما فی النار و اعلم ما کان و اعلم ما یکون»
به راستی من می دانم آنچه در آسمانها و زمین است و می دانم آنچه در بهشت است و آنچه در دوزخ است و می دانم آنچه بود و آنچه می باشد

( الکافی , کتاب الحجة , باب انّ لائمة یعلمون علم ما کان و ما یکون و انه لا یخفی علیهم الشیء صلوات الله علیهم , ح 2)

اما اهل بیت علیهم السلام همونطور که نهی فرمودند از دونستن چیزهایی که بدرد انسان نمی خوره خودشون هم فقط موارد الزامی رو فرمودن

به شما یادآوری می کنم جواب امیرالمومنین علیه السلام رو به اون احمقی که پرسید سر من چند تا مو داره؟؟
و امیرالمومنین هم جوابش رو داد ولی گفت چیزی رو بپرس که مفیده!

و اهل بیت چیزهای الزامی رو گفتن نه هرچیزی که می دونستن...
و قطعا اهل بیت آگاهند از همه ی علوم از جزئی ترین تا کلی ترین...

مطیع اهل البیت;494678 نوشت:
و قطعا اهل بیت آگاهند از همه ی علوم از جزئی ترین تا کلی ترین...

سلام ...
یعنی شما اعتقاد دارین اگر از امام صادق میپرسیدند { فرمول ساخت بنزین هواپیما } چی هستش ... ایشون میتونستن فرمول شیمیاییش رو رویه کاغذ بنویسن ؟؟؟

نقل قول:
سلام ...
یعنی شما اعتقاد دارین اگر از امام صادق میپرسیدند { فرمول ساخت بنزین هواپیما } چی هستش ... ایشون میتونستن فرمول شیمیاییش رو رویه کاغذ بنویسن ؟؟؟

و علیکم السلام و رحمة الله

دوست عزیز , سوال شما شبیه سوالات ابن کوائه! ( با عرض پوزش )

عقیده هر شیعه ای اینه که اهل بیت آگاهند به تمامی علوم و آکاهند به تمام موجودان و اشیاء.

بشما هم توضیه می کنم باب انّ الائمة یعلمون علم ما کان و ما یکون و انه لا یخفی علیهم الشیء در کتاب نفیس الکافی ثقة الاسلام کلینی رضوان الله تعالی علیه رو مطالعه بفرمایید
( معنی این باب : بابی در اینکه ائمه علیهم السلام می دانند و آگاهند از چیزی که بوده و می باشد و چیزی از ایشان مخفی نیست)

نفرنفر;494681 نوشت:
سلام ...

والله ما وقتی حیله المتقین رو می خوندیم از علم امام جعفر صادق هم آگاه شدیم.

وایسلی گوجا;494694 نوشت:
والله ما وقتی حیله المتقین رو می خوندیم از علم سرشار امام جعفر صادق آگاه شدیم.

با سلام
میشه نمونه هایی از این روایات که شمارو آگاه کرده بفرمایید ماهم بدونیم.

باسلام.
بله جواب شما را خوانده بودم.
منتها مساله علم غیب امام و پیامبر یک مساله فلسفی کلامی است و باید پاسخ برون دینی داشته باشد.
به شما یادآوری می کنم جواب امیرالمومنین علیه السلام رو به اون احمقی که پرسید سر من چند تا مو داره؟؟
و امیرالمومنین هم جوابش رو داد ولی گفت چیزی رو بپرس که مفیده!

این مساله ای که ذکر می کنید اگر درست باشد مساله مهم تری را زیر سوال می برد و آن این است که خداوند علمی را به امام داده که غیر مفید بوده است. در واقع کاری عبث از خدا سر زده است.
و من الله توفیق

سلام و عرض ادب.

شریعت عقلانی;494701 نوشت:
این مساله ای که ذکر می کنید اگر درست باشد مساله مهم تری را زیر سوال می برد و آن این است که خداوند علمی را به امام داده که غیر مفید بوده است. در واقع کاری عبث از خدا سر زده است

جناب شریعت عقلانی، به نظر حقیر آن روایت ظاهراً بیانگر آن است که پرسشگر قصد داشته علم امام را زیر سؤال ببرد، یا با پرسشی احمقانه امام را محک بزند. و به همین خاطر با چنان جوابی از جانب امام روبرو شده.
به عبارت دیگر امام(ع) به او گفته: [با این سطح دانش و این طرز تفکری که داری] چیزی را بپرس که برایت فایده داشته باشد.

نقل قول:
این مساله ای که ذکر می کنید اگر درست باشد مساله مهم تری را زیر سوال می برد و آن این است که خداوند علمی را به امام داده که غیر مفید بوده است. در واقع کاری عبث از خدا سر زده است.
و من الله توفیق

شاید استفاده بنده از کلمه "مفید" اشتباه بود و بهتر بود می گفتم ائمه صلوات الله علیهم اون دسته از دانششون رو بیان می کنند که "الزامی" باشه...

هر چند منظور بنده از "مفید" هم این بود که برای "غیر معصومین" خیلی از دانشهایی که اهل بیت دارند چون مفید نیست اهل بیت علیهم السلام هم توضیحی درباره اش ندادند... مثل علم به مصحف فاطمه سلام الله علیها که اسامی تمامی سلاطین و حکام در این مصحف نوشته شده , یا کتاب امیرالمومنین صلوات الله علیه , یا جفر سرخ و سفید و ... که کسی جز خود اهل بیت بهشون دسترسی نداره...

حتی اگر مباحثه ی امام صادق صلوات الله علیه با اون شخص منجم در کتاب الاحتجاج شیخ طبرسی رو بیاد داشته باشید , امام صادق با اینکه از علم نجوم نهی فرمودند خودشون عالم به این علم هستند....

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

سلام.دیدم یکی گفت ازوجودامریکاخبرنداشتند بهتره ین حدیث بخونی:
دجال40روزروی زمین حکومت میکند1روزبرابر1سال 1روزبرابر1ماه1روزبرابر1هفته.
مفسرین میگوین که1روزبرابر1سال اگر1سال اخروی بگیریم میشود1000سال که انگلستان ابرقدرت بود
1روزبرابر1ماه به اخروی میشود100سال که امریکا تاسال2013یا2014یا2012حکومت میکنددقت کن دلاربه طرزعجیبی داره پایین میادازشش!!!
و1روزبرابر1هفته یعنی10سال که دجال به خانه اش برمیگردد/جدیدااسراعیل میخوادیک پول الکترینیکی روبیاره.
که پیغمبرگفته روزی میرسه بودپول شما توسط یهودی هاکنترل میشود.
وبقیه روزهامانندروزهای زمینی است.

استوار;494739 نوشت:
سلام و عرض ادب.

جناب شریعت عقلانی، به نظر حقیر آن روایت ظاهراً بیانگر آن است که پرسشگر قصد داشته علم امام را زیر سؤال ببرد، یا با پرسشی احمقانه امام را محک بزند. و به همین خاطر با چنان جوابی از جانب امام روبرو شده.
به عبارت دیگر امام(ع) به او گفته: [با این سطح دانش و این طرز تفکری که داری] چیزی را بپرس که برایت فایده داشته باشد.

و علیکم السلام و رحمة الله

فرمایش شما کاملا صحیحه... من متوجه نشدم ایراد ایشون به عبارت در حدیث هست...(چون فقط کلمه قرمز شده مفید رو دیدم!)
باید متذکر شد که در روایات دیگه هم پیامبر و اهل بیت علیهم السلام از سوال درباره چیزهای غیر مفید ما رو نهی فرمودن...

جزاکم الله الخیر

وایسلی گوجا;494552 نوشت:

مگه لازمه که هر چی اون موقع نمی دونستن باید تو قرآن بیاد ؟ برای حقانیت قرآن راه های زیادی هست برای نمونه معجزه سوره حدید را سرچ بفرمایید.

دوستان گرامی من دیشب پستی ارسال کردم که شایسته نبود و قبول دارم اشتباه کردم و از همه دوستانی که ناراحت شدند عذرخواهی می کنم. :Gol: قصد بدی نداشتم ولی می دونم خیلی ها ناراحت شدند و من هم ناراحت و پشیمونم که باعث ناراحتی بقیه شدم. :Ghamgin:

سلام

یک سوال هم من دارم از کارشناس محترم

اگر تا هنگام ظهور حضرت مهدی انسانها مقیم سیارات دیگه هم شده بودند مثلا در مریخ و ماه هم ساکن شده باشند

اولا امام زمان با این تکنو لوژی پیشرفته چطور می تونه بجنگه ؟
در ثانی ایا ایشون عدالت رو فقط در زمین برقرار می کنه یا در سیارات دیگه هم عد الت بر قرار می کنه ؟

متشکرم

استوار;494739 نوشت:

با سلام خدمت دوست دانشمند جناب استوار.
ان شاء الله استوار و پایدار باشید.
بنده حقیقتش متوجه نشدم کجای سخن بنده نقض می شه. بنده می گویم امامان علم به همه چیز ندارند. حالا مثلا اگر امام بداند که سر اون آقا چند تا مو داره از کجا میشه ثابت کرد؟ مثلا می نشست می شمارد!!
در هر حالت علم به این مساله نه مفید بوده و اگر هم میگویید برای دفاع امام برای جلوگیری از استهزاء طرف مقابل مفید بوده باز قابل اثبات نیست.
در هر حال بنده به آیاتی از قرآن هم اشاره کردم که خود پیامبر چیزهایی را نمی دانست. مثل حقیقت روح. در بسیاری از جاها هم منتظر وحی می ماند. این نشان می دهد که علم غیب امام و پیامبر علم به همه چیز نیست. فقط صرفا به چیزهایی است که برای هدایت و کمال انسان مفید باشد.
در جایی می خواندم امام وقتی دید نفری که به حکومت یکی از مناطق گمارده خوب عمل نکرده است می گوید که من اشتباه کردم. نمی دانستم تو مثل پدرت نیستی وگرنه تو را به حکومت آن منطقه نمی گماردم.
سندش رو الان در اختیار ندارم. ان شاء الله پیدا کردم تقدیم می کنم.
آیات متعدد دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که اشاره دارد به اینکه پیامبر چیزهایی را نمی داند. که در لینک زیر آمده است.
http://www.askdin.com/thread36632-2.html#post480276
و من الله توفیق

سلام و عرض ادب

تا حضور کارشناس موضوع بسته است

http://www.askdin.com/thread37742.html
جمع بندی
سوال : تکلیف آمریکا در بعد از ظهور چه خواهد شد؟ میخوام یکم دلم خنک بشه. آیا روایت یا حدیثی در این زمینه اومده که

پاسخ :
در پی ظهور عدل گستر جهانی همه عالم پر از عدل وداد می شود وستمگران نابود می شوند در نتیجه امریکا نیز که شیطان بزرگ است نابود خواهد شد ومستضفان عالم از شر ان نجات خواهد یافت .
خداوند تبارك و تعالي مي فرمايد:
«وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ»
[1]
«و اراده ما بر اين قرار گرفته است كه به مستضعفين نعمت بخشيم و آنها را پيشوايان و وارثين روي زمين قرار دهيم.
حضرت علي ـ عليه السلام ـ مي فرمايد: «دنيا پس از چموشي و سركشي ـ همچون شتري كه از دادن شير به دوشنده اش خودداري مي كند و براي بچه اش نگه مي دارد ـ به ما روي مي آورد و... و سپس آيه «و نريد ان نمن را تلاوت فرمود»
[2]
همچنين حضرت علي ـ عليه السلام ـ در تفسير آيه شريفه فوق مي فرمايد:
«اين گروه آل محمد هستند، خداوند مهدي آنها را بعد از زحمت و فشاري كه بر آنان وارد مي شود بر مي انگيزد و به آنها عزت مي دهد و دشمنانشان را ذليل و خوار مي كند.»
[3]
بنابراين، با توجه به اين دو روايت و ديگر روايات ذيل آيه شريفه مي توان دريافت كه اين آيه بشارتي است به مستضعفان (كساني كه اگرچه نيروي بالفعل و بالقوه دارند اما از ناحيه جباران و ظالمان در فشار و سختي بسر مي برند) كه سرانجام، روزي مهدي آل محمد ظهور خواهد كرد و همراه با مبارزه و جهاد مستضعفان بنياد ستمكاران و ظالمان ريشه كن خواهد شد و مستضعفان عزت خود را باز خواهند يافت و نجات پيدا كرده و حكومت عدل جهاني در سراسر گيتي گسترده مي شود.
آري اين آيه بشارتي است براي همه انسانهاي آزاده و عدالت خواه كه پيروزي نهائي از آنِ محرومان و مستضعفان و مظلومان است و سنت خداوند به اين تعلق گرفته است كه فرزندي از سلالة پاك رسول الله ظهور كند و با همراهي ياراني توانمند و بي همتا جهان را متحول سازد و همة ظلمها، تبعيض ها و... را از ريشه بر كند.
اما نكته اي كه قابل ذكر است اينكه اگر چه آيه و آيه بعد از آن خطاب به بني اسرائيل است و بشارت مي دهد كه خداوند آنان را همراه با مبارزات خود از يوغ فرعونيان رهانيد امّا «به صورت يك قانون كلي و در شكل فعل مضارع و مستمر بيان شده است، تا تصور نشود اختصاص به مستضعفان بني اسرائيل و حكومت فرعونيان داشته و مي گويد ما مي خواهيم چنين كنيم...
يعني فرعون مي خواست بني اسرائيل را تار و مار كند، امّا ما مي خواستيم آنها قوي و پيروز شوند.»
[4]
خلاصه سخن آنكه آيه شريفه با عنايت به احاديث پرشمار، دلالت بر ظهور منجي مصلح (حضرت مهدي (عج) دارد.
و نابودی امریکا جز همین بر نامه عمومی است .

[/HR][1] . سورة قصص، آيه 5.
[2] . نهج البلاغه، كلمات قصار، شماره 209.
[3] . تفسير نمونه، جمعي از نويسندگان، نشر دارالکتب الاسلامیه تهران 1378 ش . ج 16، ص 18، بنقل از تفسير نورالثقلين، ج 4، ص 110.
[4] . تفسير نمونه، ج 16، ص 15.
موضوع قفل شده است