کارگاه ازدواج موفق(ویژه خانم ها)

تب‌های اولیه

406 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کارگاه ازدواج موفق(ویژه خانم ها)

باعرض سلام خدمت بانوان محترم
باتوجه به اهمیت ازدواج وانتخاب صحیح،که امروزه یکی ازبزرگترین دغدغه ها ی جوانان درسن ازدواج میباشد
دراین تاپیک قصدداریم ازاولین قدم وپیش نیازهابرای داشتن ازدواج موفق شروع کرده وان شاءالله به نتایح مفیدی نیزبرسیم
مطالبی که قصددارم دراین تاپیک قراردهم،
مطالب عنوان شده درکارگاهی هستند،تحت نظریکی ازمشاوران ازدواج که تاکنون بیش از1000 مشاوره ازدواج انجام داده اندکه درحال حاضرخود نیزدراین کارگاه شرکت مینمایم،وگزیده ای ازنکات مهم آن رادراختیارشمابزرگواران قرارمی دهیم. پس این تاپیک راجدی بگیرید!

جلسه ی اول:فرصت لازم برای جمع بندی این مبحث(یک هفته)
مبحث خودشناسی
اولین ومهم ترین قدم برای داشتن ازدواج موفق خودشناسی میباشد:

لطفابه تک تک سوالات فکرکنید،وجواب های سطحی ندهید،به ظاهرساده ی سوالات نگاه نکنید،درپس این سوالات ،مفاهیم عمیق ولایه های پنهانی نهفته است،اجباری نیست که پاسخ این سوالات رادرتاپیک بگذارید،ولی اگرشخصی تمایل داشت جهت تبادل نظروتوسعه ی افکارمیتواندپاسختان رادرتاپیک بگذارید.
1)چرامی خواهم ازدواج کنم؟
2)آیاالان زمان مناسبی برای ازدواج هست؟(آیاتحت فشارخانواده،نگاه اطرافیان،طعنه وکنایه ها،بالارفتن سن و..تصمیم به ازدواج گرفته اید؟)
3)آیادرحدکافی به رشدواستقلال فکری،شخصیتی،عاطفی،اجتماعی رسیده ام؟(به تک تک بخش هافکرکنید وحتماپاسخ هارابرای خودتان یادداشت کنیدوصرفابه فکرکردن اکتفانکنید)
4)آیاازدواج موجب رشد وتکامل می گردد؟یاآرامش؟یاامنیت؟یاهردو؟
5)تاچه حدظاهر،شخصیت،اعتقادات،خانواده،وضعیت مالی،اقتصادی،تحصیلات،وضعیت قومی وفرهنگی ومذهبی و...همسر،برایم مهم است؟
6)آیابه دنبال شخصی مشابه خودم هستم؟
7)درصورت وجودتفاوت کدام هاقابل قبول است؟(بسیارمهم)
8)درچه مواردی میتوانم باخو.استگارم به توافق برسم؟
9)مهریه چه نقش وجایگاهی میتوانددرحفظ ونگهداشت ازدواج داشته باشد؟
10)باچه کسانی درازدواج بایدمشورت کنیم؟
11)ازچه منابعی برای پاسخ به سوالات بالاوافزایش آگاهی های لازم درازدواج میتوانم استفاده کنم؟
12)آیاداشتن ازدواج موفق نیازبه آموزش وکسب آگاهی دارد؟
13)خط قرمزهای من برای ازدواج چیست(خط قرمز:مواردی هستندکه حتی یک موردازآن راهم نمیتوانم درزندگی تحمل کنم:به طورمثال سیگارکشیدن)
14)خط زردهای من درازدواج چیست؟(هر3خط زردمعادل یک خط قرمز است)

مهم ترین بخش ازجلسه ی اول وتمرینی که حتمابایدانجام داده شود،:فهرستی ازاهدافتان برای ازدواج تهیه بفرمایید، چنانچه برایتان مقدوراست، تمایل دارم پاسخ این بخش رادرتاپیک قراردهید.

پایان جلسه اول
درصورت ،مشارکت وتمایل واستقبال خانم های محترم،تاپیک ادامه پیدامی کند.....

saharandishe;652205 نوشت:
1)چرامی خواهم ازدواج کنم؟ چون احساس خلاء عاطفیی میکنم که با جنس مخالف پر میشه
2)آیاالان زمان مناسبی برای ازدواج هست؟(آیاتحت فشارخانواده،نگاه اطرافیان،طعنه وکنایه ها،بالارفتن سن و..تصمیم به ازدواج گرفته اید؟) آره ولی از نظر خانوادم نه 18سال بچس واسه ازدواج
3)آیادرحدکافی به رشدواستقلال فکری(اوهوم)،شخصیتی(آره ولی یکم خجالتی ام هنوز)،عاطفی(آره)،اجتماعی(آره تا حدودی) رسیده ام؟(به تک تک بخش هافکرکنید وحتماپاسخ هارابرای خودتان یادداشت کنیدوصرفابه فکرکردن اکتفانکنید)
4)آیاازدواج موجب رشد وتکامل می گردد؟یاآرامش؟یاامنیت؟یاهر دو؟ هر سه تا
5)تاچه حدظاهر(معمولی باشه(ولی قدش باید حتما حتما بلند باشه چون خودم قد بلندم))،شخصیت(مهمه)،اعتقادات(خیلییییی خیلی مهمه)،خانواده(مهمه)،وضعیت مالی(زیاد مهم نیس)،اقتصادی(بازم زیاد مهم نیس)،تحصیلات(تا اندازه ی قابل قبول)،وضعیت قومی وفرهنگی ومذهبی(مهمه) و...همسر،برایم مهم است؟
6)آیابه دنبال شخصی مشابه خودم هستم؟ نه. دلم میخواد بهتر از خودم باشه که بتونم ازش چیز یاد بگیرم
7)درصورت وجودتفاوت کدام هاقابل قبول است؟(بسیارمهم) تفاوت قابل قبول نیس:khandeh!:
8)درچه مواردی میتوانم باخواستگارم به توافق برسم؟ کلا آدم موافقی ام. راه میام. ولی تو زمینه اعتقادی نمیتونم به توافق برسم
9)مهریه چه نقش وجایگاهی میتوانددرحفظ ونگهداشت ازدواج داشته باشد؟ به نظرم زیاد مهم نیس. مهریه عشق و علاقه نمیاره
10)باچه کسانی درازدواج بایدمشورت کنیم؟ پدر مادر و دخترخالم(مثه خواهر بزرگترمه)
11)ازچه منابعی برای پاسخ به سوالات بالاوافزایش آگاهی های لازم درازدواج میتوانم استفاده کنم؟ خیلی چیزا
12)آیاداشتن ازدواج موفق نیازبه آموزش وکسب آگاهی دارد؟ آره 100%
13)خط قرمزهای من برای ازدواج چیست(خط قرمز:مواردی هستندکه حتی یک موردازآن راهم نمیتوانم درزندگی تحمل کنم:به طورمثال سیگارکشیدن) مشروب خوردن!!! سیگار کشیدن!!! تنبل بودن!!!!!! غرغرو بودن!!! یخ و سرد بودن!!! بداخلاق بودن!!! حسودیمم تحریک نکنه به هیچ وجه چون نقطه ضعفمه!!! با دخترای فامیل گرم گرفتن!!!
14)خط زردهای من درازدواج چیست؟(هر3خط زردمعادل یک خط قرمز است)توی شبکه های اجنماعی عضو بودن!(هرچی آتیشه از گور همین چیزا بلند میشه) همین

........
....

من الان یه چالش ذهنی دارم. من نه آشپزی بلدم نه کار خونه نه هیچ کدبانوگری ای. مامانم همش میگه تو با این وضعیتت نمیتونی ازدواج کنی. نمیدونم واقعا این مساله انقد مهمه؟؟؟ آیا مثلا بلد بودن برنج پختن جز شرایط بلوغ برای ازدواجه؟
بنظر من که اصلا مهم نیست. فوقش اینه که مرد اشپزی بکنه. از نظر شما ایرادی داره؟؟؟

sara72;652953 نوشت:
من الان یه چالش ذهنی دارم. من نه آشپزی بلدم نه کار خونه نه هیچ کدبانوگری ای. مامانم همش میگه تو با این وضعیتت نمیتونی ازدواج کنی. نمیدونم واقعا این مساله انقد مهمه؟؟؟ آیا مثلا بلد بودن برنج پختن جز شرایط بلوغ برای ازدواجه؟
بنظر من که اصلا مهم نیست. فوقش اینه که مرد اشپزی بکنه. از نظر شما ایرادی داره؟؟؟

فوقش اینه مرد آشپزی کنه؟:khaneh: مردا از هر چی بگذرن از شکمشون نمیگذرن فکر کنم شدیدا بستگی داره که جز موارد نادر آقایونی باشن که حاضرن آشپزی هم بکنن
یاد میگیری
من یکی از دوستام ترم سه لیسانس ازدواج کرد هیچی آشپزی بلد نبود میگم هیچی یه چیزی میگم یه چیزی میشنوی اما تو خوابگاه تمرین کرد یاد گرفت

اخه مساله اینه که من علاقه ای هم به این کارا ندارم

[="Tahoma"][="Navy"]

sara72;652953 نوشت:

سلام
خوبه از مادرتون بپرسین که چه مهارتهای دیگه ای هم تو زندگی کردن لازمه!

شما بعنوان همسر و شریک قراره همراه یکی بشی نه آشپزِ خونه ،

اگه آشپزی بدونی ولی مهارتهای دیگه رو ندونی میتونی ازدواج کنی:Gig:

البته اینکه فوقش مرد آشپزی بکنه هم راه حل نیست چون برای مرد هم وظایفی تعریف شده که به همراه مهارتهای خاص خودش میتونه کانون زندگی رو بسازه مهم گرم نگه داشتن این کانونه ، خانم خونه در کنار مهارت های لازم و اساسی در زندگی ، قبول میکنه که کار خونه رو هم انجام بده در نگه داشتن این گرما کمک بزرگی خواهد کرد.[/]

sara72;652973 نوشت:

سلام رفقا ... منم خیلی دوس دارم تویه بحث شرکت کنم ...
خب اون سوالا ک گفتن ک دیگه فک کنم از بنده گذشته ولی سوالای خوب و کلیدی هست ...
و سارا خانوم بنده هم مثله شما بودم وقتی ازدواج کردم و همسر مورد علاقه ام رو پیدا کردم هم علاقه ب آشپزی اومد و هم هنرش رو کامل یاد گرفتم البته در کنار صبر زیاد همسرم و قوت قلبی ک بهم میداد ... اینا همه از مجردی یه ... اگه ب بقیه رشد فکری اجتماعی فرهنگی و این حرفا رسیدین آشپزی دلیلی واسه مجرد موندن نیس ... موفق باشین ...

sara72;652953 نوشت:
فوقش اینه که مرد اشپزی بکنه

اگه خوده مرده بخاد اشپزی کنه.زن میخاد بگیره که چکار کنه!

sara72;652973 نوشت:

ببخشيد نميدونم آقايون هم ميتونن نظر بدن يا خير. اگر خير پست بنده رو پاك كنيد

يه بنده خدايي ميگفت آشپزي عشقه. براي همين هيچ دست پختي مثل دست پخت مادر نميشه

منم يه تبصره بهش اضافه ميكنم كه اگر عاشق همسرتون باشيد آشپزي رو هم به بهترين شكل يادخواهيد گرفت و انشاالله همسرتون خواهند گفت:
هيچ دست پختي مثل دست پخت همسرم نميشه

راستي يه نكتهء مهم رو به عنوان يه مرد عرض كنم. ما تفاوت كاري كه از روي عشقه و كاري كه از روي وظيفه هست رو مي فهميم. حتي از بوي غذا.... :ok:

اشپزي هنره زن هست همون طور كه رفع نياز هاي مالي خانواده هنر مرد هست اقا رضا به خوب مساله اي اشاره كردند ما إز بس به ديد وظيفه نگاه كرديم برامون جذابيت نداره
اشپزي يه اهرم قوي هست براي استحكام بنيان خانواده :Nishkhand: شما وقتي شوهرت عصباينه يه قرمه سبزي خوب بذار جلوش ببين چه جور اخلاقش عوض ميشه :Cheshmak:

متأسفم واسه این طرز فکر:Narahat::_loool:

فاطمه.ف;653087 نوشت:

واسه کدوم طرز فکر؟
خوشبختی مجموعی از لحظاته.... ابزار هایی برای بهتر کردن لحظات لازمه....
همیشه که نمیشه شعاری زندگی کرد!
قرمه سبزی میتونه ابزاری برای عوض کردن تمرکز از موضوع ناراحت کننده به یک موضوع خوشمزه باشه...
این ابزار ها و ابزار های مشابه رو کسی بلد نباشه به کار ببره زندگی براش سخت میشه...

يه بار كنار يخچال ايستاده بودم و خانمم كمي دورتر بود. به خانمم گفتم: يه ليوان آب بهم ميدي؟

فاميلمون كه خونمون بود با تعجب گفت: رضا تو كه كنار يخچالي! چرا خودت آب نميريزي بخوري؟!

خانمم يه لبخند زد و گفت: چون دوست داره از دست من آب بخوره

بيشتر از اين صحبت نميكنم تا تاپيك روال خودش رو طي كنه. اما اگر موردي بود حتماً از تجربياتم مي نويسم (مگر اينكه بگيد ننويس :Nishkhand:)

فاطمه.ف;653087 نوشت:

اين كه به جاي وظيفه با عشق براي همسرت اشپزي كني تاسف داره ؟!!!!!!! جل الخالق اخر الزمان شده ....:Moteajeb!::offlow:

خانوما من حرف اون آقا محسن رو نقل قول کردم ولی ظاهرا نشده نمی دونم چی شد اما کاری به شماها نداشتم که سریع جبهه گرفتین:Narahat:
من خودم عاشق آشپزی ام مخصوصا اگه واسه عشقم باشه:hamdel:

به نظرم همه باید توی کارهای خونه کمک کنن شوهر پسر و ... حتی اگه هم به فرض بگیم خیلی خسته هستند میتونن یه کمک کوچیک کنن تا تصور نکنیم که کارهای خانه فقط وظیفه زنه وگرنه هیچ تصوری جز اینکه زن کلفت همسر و فرزندانشه نمیشه داشت ضمنا به درد خودشان هم میخوره شاید یه زمان جایی گیر افتادن زنی پیدا نشه براشون آشپزی کنه حداقل برای خودشان آشپزی یاد بگیرن

یکی از اطرافیانم هم اینجوری بود یادمه اون موقع خیلی بهش میگفتیم جلوی شوهر و پسرانت اینقدر خم و راست نشو عادتشون نده ولی اهمیت نمیداد و میگفت گناه دارن خسته ان ... تا اینکه الان از دستشون به ستوه امده بیچاره جرات نمیکنه زمانی که اونا خونه ان یه ثانیه بیاد بیرون حتی حاضر نیستند یه تخم مرغ هم واسه خودشان درست کنند همیشه یه کلفت میخوان دورشون بچرخه و فرمایشات آنها رو انجام بده

neɠïn;653127 نوشت:
حتی حاضر نیستند یه تخم مرغ هم واسه خودشان درست کنند

چیییییییی؟؟؟؟ !!!!!!
مردا یه تخم مرغ درست کنن؟؟؟؟!!!!!:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
هیچی دیگه واقعاً آخر الزمون شده!!!
[SPOILER]شوخی کردم .
دوستان گرامی یه نگاهی هم به عنوان تاپیک و پیام اول استارتر محترم داشته باشید تا استفاده مفیدی از تاپیک ببریم (البته ببرید...چون از ما گذشته:khandeh!:)
همش که آشپزی نیست, به مطالب دیگر هم بپردازید لطفاً [/SPOILER]
موفق باشید:Gol:

سلام
یا الله یا الله
حرف از آش

فاطمه.ف;653108 نوشت:
خانوما من حرف اون آقا محسن رو نقل قول کردم ولی ظاهرا نشده نمی دونم چی شد اما کاری به شماها نداشتم که سریع جبهه گرفتین
من خودم عاشق آشپزی ام مخصوصا اگه واسه عشقم باشه

Reza-D;653094 نوشت:
خانمم يه لبخند زد و گفت: چون دوست داره از دست من آب بخوره

masoume.a;653092 نوشت:
این ابزار ها و ابزار های مشابه رو کسی بلد نباشه به کار ببره زندگی براش سخت میشه...

ريحانه سادات;653080 نوشت:
شما وقتي شوهرت عصباينه يه قرمه سبزي خوب بذار جلوش ببين چه جور اخلاقش عوض ميشه

بعضی ضمن تجربه
بعضی ها هم ضمن ی قاعده و نظریه
همه به نحوی اشاره به قرمه سبزی کردند
چیزی که نقدا گیر ما نیومد همون قرمه سبزی بود
خدا نکنه
ی زمانی برسه
که به هم به دید حق و حقوق نگاه کنیم
نمی گم ماست مالیشن کنید
ولی تلخی قانون و خشکی زبونش
آدم رو از خودش بیذار می کنه چه برسه به طرف مقابل

آره می دونم چی می خوای بگی
پرو رو میشه پر توقع میشه
ی لحظه بر گردیم به خاطره اقا رضا
ضمن یک سکانس فیلم مثلا
دیالوگ مهمان: اقا رضا چرا خودت آب بر نمی داری
دیالوگ اقا رضا: ی لبخند ملیح به خانم
دیالوگ خانم اقا رضا: رضام از دست من آب خوردن رو بهتر می پسنده
حالا تو ی وضعیت دیگه
مهمون یا پدر مادر خواهر و...
خانم چایی بیار
خانم - فکر کرده می تونه جلو بابام یا باباش, بهم امر و نهی کنه- دستم بنده برو بریز
آقا- ببین حالا جلو باباش یا بابام چطور می خواد منو ضایع کنه, دارم براش
...........
به نظرتون چرا اینطوری میشه و اونطوری نمی تونیم باشیم
به انتخابمون بر میگرده یا به هنر خوب همسرداری , بلد نبودن
هنر شاقی نیست
مرد ی مطلب رو نصب العین خودش کنه
زنم نیاز به توجه م حمایت داره در هر شرایطی
زن هم ی مطلب
مردم دیواریه که نباید بذارم سست بشه تا بتونم همیشه بهش تکیه کنم

وای از اون زمانی که زن به نیازش نرسه
و مرد هم خورد بشه
دانسته یا ندانسته

[="Tahoma"][="Navy"]

ريحانه سادات;653080 نوشت:
اشپزي هنره زن هست همون طور كه رفع نياز هاي مالي خانواده هنر مرد هست اقا رضا به خوب مساله اي اشاره كردند ما إز بس به ديد وظيفه نگاه كرديم برامون جذابيت نداره
اشپزي يه اهرم قوي هست براي استحكام بنيان خانواده شما وقتي شوهرت عصباينه يه قرمه سبزي خوب بذار جلوش ببين چه جور اخلاقش عوض ميشه

masoume.a;653092 نوشت:
قرمه سبزی میتونه ابزاری برای عوض کردن تمرکز از موضوع ناراحت کننده به یک موضوع خوشمزه باشه...

این موارد یکه دوستان گفتند رو دقت کنین یه مهارته،

جدای از اینکه آشپزی بعنوان یک هنره زمانیکه بتونین تشخیص بدین که الان وقتشه که عصبانیت رو کم کرد خیلی مهمه

حالا با پختن، رُفتن، مهمونی دادن، مهمونی رفتن، با هم بودن، تنها گذاشتن و...

به پیشنهاد جناب عارف بریم سر اصل مطلب
[/]

[="Indigo"]سلام من برای اینکه دوباره به اصل مطلب بپردازیم سوالاتو میجوابم:khandeh!:

نقل قول:

دقیقا نمیدونم گاهی احساس میکنم که یه نفر توی زندگیم کمه ولی نه همیشه

نقل قول:

2)

آیاالان زمان مناسبی برای ازدواج هست؟(آیاتحت فشارخانواده،نگاه اطرافیان،طعنه وکنایه ها،بالارفتن سن و..تصمیم به ازدواج گرفته اید؟)

زمان مناسب که فکر میکنم الان سرم خلوته و از طرفی شرایطشو دارم ولی حقیقتا برای بالا رفتن سن و چون اطرافیان میگن موردهای خوب الان هستن به ازدواج میفکرم اگه نه اونقدر مشتاق نیستم

نقل قول:

3)

آیادرحدکافی به رشدواستقلال فکری،شخصیتی،عاطفی،اجتماعی رسیده ام؟(به تک تک بخش هافکرکنید وحتماپاسخ هارابرای خودتان یادداشت کنیدوصرفابه فکرکردن اکتفانکنید)

بله به همش رسیدم یعنی فکر میکنم کاملا آماده اداره یه زندگی هستم در خیلی از موارد به خونواده و حتی دوستانیم که ازدواج کردند مشاوره میدم که خدا رو شکر جاب هم میده

نقل قول:

4)

آیاازدواج موجب رشد وتکامل می گردد؟یاآرامش؟یاامنیت؟یاهر دو؟

به نظرم خیلی خیلی نسبیه باید همه اینها رو همراه داشته باشه ولی در صورتی که فرد مناسبی برات پیدا بشه

نقل قول:

5)

تاچه حدظاهر،شخصیت،اعتقادات،خان واده،وضعیت مالی،اقتصادی،تحصیلات،وضعی ت قومی وفرهنگی ومذهبی و...همسر،برایم مهم است؟

ظاهر: زیاد. در حد تمیزی و مرتب بودن و البته به اینکه لباسهاش با هم تناسب داشته باشند (هرچیزی دم دستش بوده نپوشیده باشه)
شخصیت: خیلی زیاد. ادب برام خیلی مهمه
اعتقادات: خیلی زیاد. رعایت واجبات حتما. مستحبات هم دوست دارم یه چیزهایی رو رعایت کنه که به خاطرش منم بهتر از الانم بشم یعنی به تکامل من هم کمک کنه
خانواده: زیاد. بالاخره خانواده هر چی باشن این فرد هم در همون بزرگ شده و برام مهمه. از این خونواده هایی که پسر و دختر و... میکنن نباشن. هم دیگرو دوست داشته باشن ولی به هم وابستگی زیاد نداشته باشن.

تحصیلات: زیاد. دوست دارم تحصیلاتش در حد خودم یا بیشتر باشه که اگه روزی خواستم ادامه تحصیل بدم درکم کنه و البته میدونم هر تحصیل کرده ای اینطوری نیست. ولی برام مهمه

وضعیت مالی و اقتصادی: ماشین برام مهم نیست ولی خونه داشته باشه خیلی برام مهمه. چون اگه مستاجر باشم احساس امنیت نمیکنم. همیشه اضطراب آخر سالو دارم و... (البته بفکرم به خاطر این فیلمهایی که تلویزیون نشون میده باشه:khandeh!:) ولی کلا خونه برام مهمه. حقوق هم دوست دارم ثابت باشه کم و زیاد بودنش اونقدر مهم نیست ولی ثابت بودنش خیلی مهمه.

قومی و فرهنگی: زیاد. برای شهرهایی که خیلی فرهنگشون با ما متفاوت باشه نباشه. همچنین زبان خاصی نداشته باشه که وقتی میریم تو فامیلشون به زبان خودشون بحرفن و من هیچی نفهمم:Nishkhand:

مذهبی هم که با همون اعتقادی گفتم

نقل قول:

6)

آیابه دنبال شخصی مشابه خودم هستم؟

برای سطح فرهنگی و مالی و مذهبی چرا مثله خودمون باشه بهتره ولی اخلاقی نه مثله خودم نباشه بهتره. نمیگم بهتر یا بدتر یه چیزه دیگه باشه بعضی چیزهاش بهتر از من و بعضی هم بدتر بود اشکال نداره (البته خیلی بستگی داره در کدوم بعضی ها از من بدتر باشه:khandeh!:)

نقل قول:

7)

درصورت وجودتفاوت کدام هاقابل قبول است؟(بسیارمهم

میفکرم میگم. الان نمیدونم

نقل قول:

8)

درچه مواردی میتوانم باخو.استگارم به توافق برسم؟

ها این که وگفتی یعنی چه؟؟؟؟:khoshgel:

نقل قول:

هیچی من با مهریه زیاد موافق نیستم. خیلی ها رو دیدم که مهریه زیاد نتونسته به زندگیشون استحکام بده. من شرط ضمن عقده شریک زندگی رو دوست دارم
نقل قول:

10)

باچه کسانی درازدواج بایدمشورت کنیم؟

بزرگترها. مامان بابا. شاید مشاور
نقل قول:

11)

ازچه منابعی برای پاسخ به سوالات بالاوافزایش آگاهی های لازم درازدواج میتوانم استفاده کنم؟

کتاب. تجربه دیگران. سایتها. برنامه های تلویزیونی. همه رو استفاده میکنم ولی به این معنی نیست که صد درصد حرفهاشون رو قبول داشته باشم
نقل قول:

12)

آیاداشتن ازدواج موفق نیازبه آموزش وکسب آگاهی دارد؟

فکر میکنم بله نیاز داره ولی لزوما کلاس و... نیست گاهی کافیه به رفتارها و... مامانت توجه کنی همه چی رو کامل یاد میگیری
نقل قول:

13)

خط قرمزهای من برای ازدواج چیست(خط قرمز:مواردی هستندکه حتی یک موردازآن راهم نمیتوانم درزندگی تحمل کنم:به طورمثال سیگارکشیدن)

اینکه به واجبات نرسه(خیلی برام مهمه که نماز و روزه بگیره). هیچ وقت سمت ربا و... نره (حلال بودن پولی که در میاره). اعتیاد داشتن به هرچی.
رابطه و دوستی با جنس مخالف. آینده نگر نبودن( خیلی بدم میاد از اینها که میگن الان رو بچسب فردا معلوم نیست کی باشه کی نباشه. حرفشون درسته ولی اینکه درباره همی چی این حرف زده بشه خیلی رو اعصابمه).
سلامتی روح و روان و جسم هم برام مهمه( مثلا فکر زندگی با یه معلول رو هم نمیتونم بکنم)
نقل قول:

14)

خط زردهای من درازدواج چیست؟(هر3خط زردمعادل یک خط قرمز است)

شاید اگه خیلی خوب باشه خونه نداشته باشه قبول کنم.:Gig: تحصیلاتش هم اگه ببینم سوادش و ادبش خوبه اگه کم باشه اشکالی نداره.

فعلا همینا اگه چیزی یادم اومد بعدا اضافه میکنم:ok:

[/]

mohsen1990;653056 نوشت:
اگه خوده مرده بخاد اشپزی کنه.زن میخاد بگیره که چکار کنه!

خب این مرد بره اشپز بگیره نه همسر

sara72;652973 نوشت:

ساراجان بهت توصیه می کنم حتما بیای تو گروه هنر ما عضو بشی:khandeh!:

منم یه چیزی شبیه تو بودم، البته نه اینکه آشپزی و اینا بلد نباشم ولی تا الانش فقط به خاطر اصرار مامانم بود که کم و بیش یاد گرفتم

ولی از وقتی عضو این گروه شدم کلا به خیلی چیزا که علاقه نداشتم علاقمند شدم:Nishkhand: الان به شدت عاشق اینم که آشپزی کنم البته به روش خودم و چیزایی که خودم دوست دارم:ok:

بعدم وقتی عاشق یه نفر بشی(همسرت) مطمئن باش خودت با عشق میری کارای جدید یاد میگیری و آشپزی می کنی:Gol:

آرامش داشته باشم برای هدفی که تو زندگیم دارم، و البته مسلما نیازهای مختلف مخصوصا نیاز عاطفی

2)آیاالان زمان مناسبی برای ازدواج هست؟(آیاتحت فشارخانواده،نگاه اطرافیان،طعنه وکنایه ها،بالارفتن سن و..تصمیم به ازدواج گرفته اید؟) بله الان مناسب ترین زمان برای ازدواج هست، بعضی چیزایی که تو پرانتز نوشتید بی تاثیر نیست ولی به هیچ وجه دلیل اصلی نیستند

3)آیادرحدکافی به رشدواستقلال فکری،شخصیتی،عاطفی،اجتماعی رسیده ام؟(به تک تک بخش هافکرکنید وحتماپاسخ هارابرای خودتان یادداشت کنیدوصرفابه فکرکردن اکتفانکنید) رشد و استقلال فکری بله تا حد زیادی رسیدم، شخصیتی و عاطفی هم همین طور، اجتماعی هم فک می کنم رسیده باشم

4)آیاازدواج موجب رشد وتکامل می گردد؟یاآرامش؟یاامنیت؟یاهر دو؟ در صورت انتخاب واقعا درست بله به همه موارد میشه رسید، البته بنظرم این موارد به شناخت از جنس مقابلم بر می گرده:ok:

5)تاچه حدظاهر(یکسری ویژگی ها برام مهمه البته نیازی نمی بینم اینجا بگم ولی بیشتر به دل نشستن مهمه)،شخصیت(بسیــــــــــــــــــــــــــــار مهمه)،اعتقادات(فـــــــــــــــــــــوق العـــــــــــــــاده مهمه)،خانواده(مهمه)،وضعیت مالی(بخاطر هدفی که دارم اگه وضع مالیش خوب باشه خوشحالترم وگرنه چندان اهمیتی نداره)،اقتصادی،تحصیلات(کمتر از خودم نباشه)،وضعی ت قومی وفرهنگی ومذهبی و...همسر(قومی و فرهنگی اگه مثل خودمون باشه خیلییییییی بهتره و مذهبی هم که حتما بسیار مهمه)،برایم مهم است؟
6)آیابه دنبال شخصی مشابه خودم هستم؟ از بعضی لحاظ بله البته نه 100% ولی حداقل اینکه عکس من نباشه یا مخالف نباشه

7)درصورت وجودتفاوت کدام هاقابل قبول است؟(بسیارمهم) سطح اجتماعی و اقتصادی رو تا جایی که مشکل جدی ایجاد نکنه می تونم چشم پوشی کنم

8)درچه مواردی میتوانم باخو.استگارم به توافق برسم؟ منظورتون اینکه از خواسته هام بخاطر اون بگذرم؟
راستش بعضی تفاوت ها وقتی وجود داشته باشه اصلا به جلسه حضوری نمی رسه که بخوام به توافق برسم
ولی کلا چیزی که با اعتقاداتم سروکار نداشته باشه شاید بتونم کمی کوتاه بیام

9)مهریه چه نقش وجایگاهی میتوانددرحفظ ونگهداشت ازدواج داشته باشد؟ من همیشه دوست داشتم مهریم خیلی کم باشه، ولی بعد از مشورت تو این سایت و حرفایی که از آقایون اینجا شنیدم بنظرم نه باید خیلی کم باشه نه زیاد

10)باچه کسانی درازدواج بایدمشورت کنیم؟پدر و مادر ، مشاور ، بزرگان فامیل و هرکس که به نوعی تجربه ای داره(البته با شناخت اون شخص چون هر مشورتی رو از هر آدمی نباید قبول کرد) و در کنار همه اینا و اول و آخر از خدا کمک بخوایم

11)ازچه منابعی برای پاسخ به سوالات بالاوافزایش آگاهی های لازم درازدواج میتوانم استفاده کنم؟ گوش دادن به سخنرانی های مشاوران حرفه ای و با تجربه و معتقد و باایمان، خواندن کتاب، سایت های مشاوره، مشورت از افرادی که در بالا گفتم و ....

12)آیاداشتن ازدواج موفق نیازبه آموزش وکسب آگاهی دارد؟ بسیار زیاد، خیلی از مشکلات همسران بخاطر عدم توجه به این مورده

13)خط قرمزهای من برای ازدواج چیست(خط قرمز:مواردی هستندکه حتی یک موردازآن راهم نمیتوانم درزندگی تحمل کنم:به طورمثال سیگارکشیدن)
*بی قید و بند و بی حیا و لات و بی شخصیت و معتاد و مشروب خور و بددهن و عصبی و بی غیرت و ... بودن
*خشک مذهب بودن، این مورد خیلی مهمه اینکه دین رو خودش تفسیر کنه و عمل کنه
*توجه نداشتن به واجباتش (نماز و روزه و خمس و زکات و ....)
* اهل ماهواره نباشه
* اهل حلال و حروم تو کسب درآمدش نباشه
* خشک و بی حال و سرد و بی مزه و ... نباشه
*دختر باز بودن (اینکه تو زندگی گذشتش چیکار کرده خیلی مهم نیست، البته در صورتی که در حد یه ارتباط برای ازدواج بوده باشه و واقعا اون کار رو کنار گذاشته باشه و اون *شخص رو فراموش کرده باشه و پشیمون باشه و تو زندگی آیندش و مهر و محبتش به من تاثیری نداشته باشه و خیلی از تبصره های دیگه)
*تحصیلاتش خیلی پایین باشه
*یه چیزای دیگه که اینجا نگم بهتره:ok:

دوست ندارم از شهر خودم جایی برم و تا الانم هرکس این مورد رو داشته نتونستم قبول کنم ولی شاید یه روزی بتونم ازش بگذرم
شاید اگه همه مواردش خوب بود بتونم یک درجه تحصیلات پایین تر رو قبول کنم(تا الان نتونستم)
شاید بتونم از بعضی ویژگی های ظاهری بگذرم، شاید!

مهم ترین بخش ازجلسه ی اول وتمرینی که حتمابایدانجام داده شود،:فهرستی ازاهدافتان برای ازدواج تهیه بفرمایید، چنانچه برایتان مقدوراست، تمایل دارم پاسخ این بخش رادرتاپیک قراردهید.
اولین هدفم رسیدن به آرامش برای ادامه مسیرم برای رسیدن به هدف اصلیم

رفع نیازهای عاطفی و ....

ازیاد نسل شیعه

داشتن تکیه گاه (البته میشه جز مورد اول یا دوم هم حسابش کرد)

و یسری اهداف دیگه که کمتر اهمیت دارن

ازتون بخاطر این تاپیک مفید ممنونم :ok::Gol:

نمیدونم شاید واقعا علاقمند بشم
البته اینم بگم که اینجوری نیس که هیچ کاری بلد نباشم فقط کارای خونه داری بلد نیستم وگرنه تو زمینه های دیگه مثه درس و مطالعه و زبان و موسیقی و ....... خیلیم واردم خداروشکر:ok:

مــــــن دو شب مهمونی رو خودم گردوندم چون مامانم یه بارش مریض بود یه بارم سرکار بود دیر اومد ^______^ :Kaf: همون بهتر که بلد نیستی چون بلد که باشی کارا تقصیم میشن همه هم ازت انتظار دارن. همون خونه شوهرت یاد میگیری غصه نخور :ok:

اولین ومهم ترین قدم برای داشتن ازدواج موفق خودشناسی میباشد

ببخشید من یه تقلبی به خواهرهای محترم برسونم :Nishkhand:

اول بگم جمله ای که نقل قول کردم رو باید با آب طلا نوشت. اگر این جمله در ابتدای تاپیک نبود هرگز وارد بحث نمی شدم (به دلایل فراوان)

خواهرهای گرامی ، دقت کنید که هدف نویسنده فقط این نبوده که شما عزیزان پاسخ بدید. هدف اصلی و مهم این بوده که شما فکر کنید
به چی فکر کنید...؟ به پاسخ...؟
خیر ، اول به خودتون بعد به پاسخ

برای مثال سوال 5 در ظاهر هیچ ربطی به موضوع جلسهء اول نداره. چون موضوع اینه: "خودشناسی" اما سوال درمورد طرف مقابله
اما اتفاقاً کاملاً مرتبط هستن

میفرمایید چطوری؟

اینطوری:

سوال:
تا چه حد ظاهر ، شخصیت ، اعتقادات ، خانواده ، وضعیت مالی ، اقتصادی ، تحصیلات ، وضعیت قومی ، فرهنگی ، مذهبی و سایر ویژگی های همسر ، برایم مهم است؟

شما خودتون یه سوال دیگه هم به آخر این سوال اضافه کنید:
در مواردی که برام مهم بود و من در پاسخ به سوال بالا نوشتم ، خودم در چه جایگاهی قرار دارم؟
اگر فرهنگ بالا برام مهمه ، خودم چقدر دارم با فرهنگ عمل میکنم؟
اگر اعتقادات خاصی برام مهمه ، خودم چقدر به همون مسائل اعتقاد دارم؟
و........

نکتهء کلیدی:
در خودشناسی صددرصد نظر شما درمورد خودتون مهمه ، اما کافی نیست. باید در کنارش معیارهای قوی تری هم داشته باشید
مثلاً نظر افراد معتبر درمورد شما چیه؟ یا اینکه اخلاق و رفتار و فرهنگ خودتون رو به جاهایی که در این مسائل در سطح بالایی قرار دارن عرضه کنید (مثلاً دین اسلام ، یا حتی معیارهای دیگه که فعلاً به دلایلی اسم نمیبرم)

تو این زمونه ازدواج برای خانوم کلا ریسکه و به صلاح نیست.

[="Tahoma"][="Navy"]

روزنه;653420 نوشت:
تو این زمونه ازدواج برای خانوم کلا ریسکه و به صلاح نیست.

سلام

حتما دلایلی برای این جمله اتون دارین لطف میکنین بیشتر توضیح بدین،

احتمالا با جواب به سئوالاتی که در پست اول مطرح شده میشه به دلایلتون پی برد:Cheshmak: لطف می کنین اگه پاسخ بدین.[/]

سلام بر شما
دلیلم اولش آماره طلاقه که نشون میده پسرهای امروز دیگه مثل مردای سابق نیستن که بتونن به یک زندگی تعصب داشته باشن. دلیل دومم قوانینه که به مرد اجازه هرکاری رو میده مرد میتونه زنش رو برای تادیب از خونه اش بیرون کنه و هیچ قانونی برای شکایت نیست. مرد میتونه مانع ادامه تحصیل همسرش بشه. مرد میتونه مانع رفت و آمد همسرش با خانواده اش بشه و اگه بخواد می تونه مانع کار کردن همسرش در بیرون از منزل بشه و میتونه قبض خونه اش رو هم نده و پولی هم به همسرش نده و اگه زن بره شکایت کنه اولا دید مردم نسبت بهش بد میشه زنی که رفت دادگاه دیگه زن نمیشه دوم تا بیاد نفقه رو بده 8 یا 9 ماه طول میکشه که بگیره. اگر بخواد مهریه اش رو بگیره که کلا هیچی به هیچی چون نه کیفریه و نه میشه خونه یا ماشین مرد رو گرفت یا توقیف کرد. زن بدون اجازه همسرش نمیتونه بره سر کوچه و مرد میتونه شکایت کنه. زن میتونه کتک بخوره اما برای اثباتش چند ماه طوول میکشه. زن حق حضانت نداره. حتی طلایی که مرد برای زنش میخره هم ماله مرده چون فاکتور به اسمشه.
پس اگر کسی قصد ازدواج داره یا باید دعا کنه که یه مرد خیلی خوب بیاد سراغش یا هم باید همه ی اون شرایط بالا رو بپذیره چون دست مرد بازه .
به نظرتون غیر منطقیه؟

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

تا مشخص شدن شيوه بحث استارتر محترم تاپيك بسته مي شود
[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

سلام بر شما
دوستان دقت كنيد هركس بعد از تمرين نظر خود را بيان كند و افرادي هم كه تمايل به نوشتن نظر خود ندارند مي توانند در منزل براي خود تمرينات را انجام دهند
قوانين تاپيك را رعايت فرماييد و از انتقاد و حاشيه زدن يا تأييد نظر ديگران اجتناب كنيد تا بحث از مسير خارج نشود
موفق باشيد
[/]

روزنه;653443 نوشت:
سلام بر شما
دلیلم اولش آماره طلاقه که نشون میده پسرهای امروز دیگه مثل مردای سابق نیستن که بتونن به یک زندگی تعصب داشته باشن. دلیل دومم قوانینه که به مرد اجازه هرکاری رو میده مرد میتونه زنش رو برای تادیب از خونه اش بیرون کنه و هیچ قانونی برای شکایت نیست. مرد میتونه مانع ادامه تحصیل همسرش بشه. مرد میتونه مانع رفت و آمد همسرش با خانواده اش بشه و اگه بخواد می تونه مانع کار کردن همسرش در بیرون از منزل بشه و میتونه قبض خونه اش رو هم نده و پولی هم به همسرش نده و اگه زن بره شکایت کنه اولا دید مردم نسبت بهش بد میشه زنی که رفت دادگاه دیگه زن نمیشه دوم تا بیاد نفقه رو بده 8 یا 9 ماه طول میکشه که بگیره. اگر بخواد مهریه اش رو بگیره که کلا هیچی به هیچی چون نه کیفریه و نه میشه خونه یا ماشین مرد رو گرفت یا توقیف کرد. زن بدون اجازه همسرش نمیتونه بره سر کوچه و مرد میتونه شکایت کنه. زن میتونه کتک بخوره اما برای اثباتش چند ماه طوول میکشه. زن حق حضانت نداره. حتی طلایی که مرد برای زنش میخره هم ماله مرده چون فاکتور به اسمشه.
پس اگر کسی قصد ازدواج داره یا باید دعا کنه که یه مرد خیلی خوب بیاد سراغش یا هم باید همه ی اون شرایط بالا رو بپذیره چون دست مرد بازه .
به نظرتون غیر منطقیه؟

سلام :Gol:

البته من کارشناس نیستم ولی احساس کردم خوبه که با هم حرف بزنیم :ok:

دیدگاه شما از چندین نظر ایراد داره

1. خیلی از حرفاتون از نظر حقوقی و قانونی و شرعی اشتباهه یا ناقصه
2. شما به زندگی به دید میدان جنگ نگاه میکنید نه جایگاه آرامش و تکامل

خب اول از دیدگاه حقوقی البته تا جایی که من اطلاعات دارم (شایدم کم باشه) نگاه کنیم.

1.مرد میتونه برای تادیب زن رو بندازه بیرون؟ کی گفته؟؟؟؟ من دفعه اوله با همچین حرفی مواجه میشم!
تادیب طبق سوره نسا مراحل داره

[=Traditional Arabic]وَ اللاّتِي تَخافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَ اهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضاجِعِ وَ اضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلا تَبْغُوا عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً.2و آن دسته از زنان را كه از سركشى و مخالفتشان بيم داريد، پند دهيد، و [اگر مؤثّر واقع نشد]در بستر از آن ها دورى جوييد، و [اگر هيچ راهى جز شدّتِ عمل براى وادار كردن آن ها به انجام وظايفشان نبود ]آن ها را تنبيه كنيد، و اگر از شما پيروى كردند، راهى براى تعدّى بر آن ها نجوييد.
تنبیهی که قرآن منظورشه هم کتک کاری نیس بلکه طبق آیات قرآن زدن کسی (هرکسی) اگر موجب قرمزی، خراش کبودی شکستگی و هرجراحتی شود موجب گناه و دیه است. پس کتکی بزنن که نه قرمز شه نه هیچی... خب اون کتک فک میکنم فقط بیشتر تنبیه روحی است تا جسمی!
:khandeh!: وگرنه چرا خدا باید اجازه بده خانم ها با بدن ظریفشون کتک بخورن بیچاره ها...
تازه این تنبیه هم برای نشوز در نظر گرفته شده که نشوز هم طبق چیزایی که من از نظر فقها خوندم شامل سرپیچی از تمکین جنسی و خروج از خانه میشه... نه واسه هرچیزی.

2.کی گفته میتونه پول نده. موظفه خرج و مخارج رو بلکه نه در حد بخور و نمیر بلکه در حد شانیت زن بدهد. و هر لحظه ای که این وظیفه رو انجام نده براش گناهه

.3. مهریه ی عندالمطالبه، مهر المثل (شامل پول تمام کارهایی که تو خونه میکنه شیر دادن بچه و و ... و تمام حقوق زن در لحظه ی درخواست باید داده شود. کار نداریم که روال اداریش طول میکشه. این ربطی به حقوق زن نداره! مرد هم تا بیاد اثبات کنه زنش تمکین نمیکنه 8-9 ماه شاید طول بکشه! این که نشد حرف! مردی که از خدا بترسد به محض درخواست پول رو جور میکنه....

4.در مورد طلا. هر چیزی که هدیه داده بشه برای دریافت کننده حق مالکیت میاره. :ok: قرض که نداده! بخشیده.

خب حالا بقیه چیزایی که گفتید رو بحث کنیم. مثل بیرون نرفتن از خانه و ...
یک جا گفتید اگه زن شکایت کنه دید مردم بهش بد میشه. بنظر شما دید مردم به مردی که زنشو زندانی کنه بد نمیشه؟ میشه.
خب بعله مرد میتونه اینکارو بکنه ولی اگر اینکارش بی دلیل باشه ظلمه . و ظلم هم گناهه و مطمئن باشید نزد خدا بی جواب نمیمونه. هرچند که زن وظیفه داره اطاعت کنه
ولی هیچ به این فکر کردید که اگر هر زن و مردی بخوان بر طبق حقوق قانونیشون زندگی کنند چی میشه؟
مرد میگه بیرون نرو! زن میگه مهریمو بده
مرد میگه خونه بابات هم نرو! زن میگه مزد غذا پختن و خانه داری رو بده
مرد میگه خونه خواهرتم نرو! زن میگه پول شیری که به بچه دادم بده
زن: من اصلا هیچ کاری نمیکنم چون وظیفه ام نیست. خودت باید غذامو فراهم کنی.
کارهای خانه هم وظیفه ی من نیست.

توجه کردید؟ مرد حق دیگه ای نداره که بخواد! :khandeh!: ولی زن میتونه تا قرون آخر رو از جیب مرد بکشه بیرون! و هیچ کاری هم در خانه داری نکنه!

این زندگیه یا میدان جنگ؟؟؟؟
کدوم آرامش؟ چه کشکی؟

یک دختر میتونه دنبال یک مرد خوب باشه نه دنبال پول و ماشین
هرچقدر که خودش خوب باشه باید انتظار یک مرد خوب رو داشته باشه... اگر دختری بخاطر ماشین و خونه زن کسی شد نباید بعدا از اخلاقش گلایه کنه. چون قانون طبیعت میگه هرکسی به همون چیزی که میخواد میرسه...

دیدگاهتونو عوض کنید دوست گرامی. زن و مرد با محبت زندگی میکنند اگه خدا در خانه شان باشد. با اعتمادی که از هم دارند مرد اجازه میده همسر متعهدش جاهایی که خوبه رو بره. مهمانی بره زن هم از خیلی حقوق مادیش میگذره... در ازای محبت و کارهایی که میکنند منت نمیگذارند و فقط زندگیشون مستحکم تر میشه.
بجاش باهم خوشحالند. اگر هم دوبار دعوا کنند باز به هم محبت میکنند و دوباره دوست میشند.... عشقی بینشون برقراره که اونها رو بسوی تکامل میبره...

:Gol:

masoume.a;653732 نوشت:

البته من کارشناس نیستم ولی احساس کردم خوبه که با هم حرف بزنیم :ok:

دیدگاه شما از چندین نظر ایراد داره

1. خیلی از حرفاتون از نظر حقوقی و قانونی و شرعی اشتباهه یا ناقصه
2. شما به زندگی به دید میدان جنگ نگاه میکنید نه جایگاه آرامش و تکامل

خب اول از دیدگاه حقوقی البته تا جایی که من اطلاعات دارم (شایدم کم باشه) نگاه کنیم.

1.مرد میتونه برای تادیب زن رو بندازه بیرون؟ کی گفته؟؟؟؟ من دفعه اوله با همچین حرفی مواجه میشم!
تادیب طبق سوره نسا مراحل داره

[=Traditional Arabic]وَ اللاّتِي تَخافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَ اهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضاجِعِ وَ اضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلا تَبْغُوا عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً.2و آن دسته از زنان را كه از سركشى و مخالفتشان بيم داريد، پند دهيد، و [اگر مؤثّر واقع نشد]در بستر از آن ها دورى جوييد، و [اگر هيچ راهى جز شدّتِ عمل براى وادار كردن آن ها به انجام وظايفشان نبود ]آن ها را تنبيه كنيد، و اگر از شما پيروى كردند، راهى براى تعدّى بر آن ها نجوييد.
تنبیهی که قرآن منظورشه هم کتک کاری نیس بلکه طبق آیات قرآن زدن کسی (هرکسی) اگر موجب قرمزی، خراش کبودی شکستگی و هرجراحتی شود موجب گناه و دیه است. پس کتکی بزنن که نه قرمز شه نه هیچی... خب اون کتک فک میکنم فقط بیشتر تنبیه روحی است تا جسمی!
:khandeh!: وگرنه چرا خدا باید اجازه بده خانم ها با بدن ظریفشون کتک بخورن بیچاره ها...
تازه این تنبیه هم برای نشوز در نظر گرفته شده که نشوز هم طبق چیزایی که من از نظر فقها خوندم شامل سرپیچی از تمکین جنسی و خروج از خانه میشه... نه واسه هرچیزی.

2.کی گفته میتونه پول نده. موظفه خرج و مخارج رو بلکه نه در حد بخور و نمیر بلکه در حد شانیت زن بدهد. و هر لحظه ای که این وظیفه رو انجام نده براش گناهه

.3. مهریه ی عندالمطالبه، مهر المثل (شامل پول تمام کارهایی که تو خونه میکنه شیر دادن بچه و و ... و تمام حقوق زن در لحظه ی درخواست باید داده شود. کار نداریم که روال اداریش طول میکشه. این ربطی به حقوق زن نداره! مرد هم تا بیاد اثبات کنه زنش تمکین نمیکنه 8-9 ماه شاید طول بکشه! این که نشد حرف! مردی که از خدا بترسد به محض درخواست پول رو جور میکنه....

4.در مورد طلا. هر چیزی که هدیه داده بشه برای دریافت کننده حق مالکیت میاره. :ok: قرض که نداده! بخشیده.

خب حالا بقیه چیزایی که گفتید رو بحث کنیم. مثل بیرون نرفتن از خانه و ...
یک جا گفتید اگه زن شکایت کنه دید مردم بهش بد میشه. بنظر شما دید مردم به مردی که زنشو زندانی کنه بد نمیشه؟ میشه.
خب بعله مرد میتونه اینکارو بکنه ولی اگر اینکارش بی دلیل باشه ظلمه . و ظلم هم گناهه و مطمئن باشید نزد خدا بی جواب نمیمونه. هرچند که زن وظیفه داره اطاعت کنه
ولی هیچ به این فکر کردید که اگر هر زن و مردی بخوان بر طبق حقوق قانونیشون زندگی کنند چی میشه؟
مرد میگه بیرون نرو! زن میگه مهریمو بده
مرد میگه خونه بابات هم نرو! زن میگه مزد غذا پختن و خانه داری رو بده
مرد میگه خونه خواهرتم نرو! زن میگه پول شیری که به بچه دادم بده
زن: من اصلا هیچ کاری نمیکنم چون وظیفه ام نیست. خودت باید غذامو فراهم کنی.
کارهای خانه هم وظیفه ی من نیست.

توجه کردید؟ مرد حق دیگه ای نداره که بخواد! :khandeh!: ولی زن میتونه تا قرون آخر رو از جیب مرد بکشه بیرون! و هیچ کاری هم در خانه داری نکنه!

این زندگیه یا میدان جنگ؟؟؟؟
کدوم آرامش؟ چه کشکی؟

یک دختر میتونه دنبال یک مرد خوب باشه نه دنبال پول و ماشین
هرچقدر که خودش خوب باشه باید انتظار یک مرد خوب رو داشته باشه... اگر دختری بخاطر ماشین و خونه زن کسی شد نباید بعدا از اخلاقش گلایه کنه. چون قانون طبیعت میگه هرکسی به همون چیزی که میخواد میرسه...

دیدگاهتونو عوض کنید دوست گرامی. زن و مرد با محبت زندگی میکنند اگه خدا در خانه شان باشد. با اعتمادی که از هم دارند مرد اجازه میده همسر متعهدش جاهایی که خوبه رو بره. مهمانی بره زن هم از خیلی حقوق مادیش میگذره... در ازای محبت و کارهایی که میکنند منت نمیگذارند و فقط زندگیشون مستحکم تر میشه.
بجاش باهم خوشحالند. اگر هم دوبار دعوا کنند باز به هم محبت میکنند و دوباره دوست میشند.... عشقی بینشون برقراره که اونها رو بسوی تکامل میبره...

:Gol:

در مورد اول بیرون کردن زن از خونه : بعله چون مرد مالک خونه هست میتونه قفل ونه شو عوض کنه یا در رو باز نکنه و در این صورت هیچ کار غیر قانونی نکرده تازه زن نمیتونه شکایت کنه میتونه مهریه اش و نفقه اش رو بخواد. در این صورت اگه زن کسی رو نداشته باشه چطور میتونه زندگی کنه؟ بهتره سری به دادسراها بزنید. دلیلی که آوردید آیه ی قرآن هست و جنبه ی قانونی نداره.
در مورد مهریه: مهریه اگه سکه یا پول باشه جنبه ی کیفری نداره و خونه و ماشین مرد جزو مستثنای دین محسوب میشه و مهریه تعلق نمیگیره تازه با اعسار هم که کلا تقسیط میشه بعدش با یک شاهرد و غیره اون تقسیطم از بین میره. میشه بعد از چندین ماه صبر کردن 15 تا 30 تا سکه گرفت. زندان هم نداره در صورت اعسار. پس مهریه الکیه. نفقه هم تا بیای ثابت کنی مرد هزارتا قسط میذاره شاهد میاره که من ندارم بعد به خاطر عدم تمکین اونم از بین میره.
در مورد طلا : چون فاکتور به اسم مرده میتونه بگه برگردونش به همین راحتی!
یک دختر میتونه مثل یک مرد بره دنبال کار و برای خودش سرمایه داشته باشه تا از آینده اش مطمئن بشه اما به خاطر شوهرش خونه میمونه اما شوهرش میه ماله خودمه. یک زن به شوهرش باید تکیه کنه اما اگه یک روز همین شوهر به خاطر زورگویی یا تثبیت قدرتش از این کارهابکنه زن چیکار کنه؟:Gol::Gol:

[="Navy"]ای بابا این جا چه خبره درباره همه چی بحث میشه بجز موضوع اصلی...
لطفا سری هم به صفحه اول تایپک بزنید و پست استاتر را ببینید.
[/]

[="Navy"]

2)آیاالان زمان مناسبی برای ازدواج هست؟(آیاتحت فشارخانواده،نگاه اطرافیان،طعنه وکنایه ها،بالارفتن سن و..تصمیم به ازدواج گرفته اید؟)
3)آیادرحدکافی به رشدواستقلال فکری،شخصیتی،عاطفی،اجتماعی رسیده ام؟(به تک تک بخش هافکرکنید وحتماپاسخ هارابرای خودتان یادداشت کنیدوصرفابه فکرکردن اکتفانکنید)
4)آیاازدواج موجب رشد وتکامل می گردد؟یاآرامش؟یاامنیت؟یاهر دو؟
5)تاچه حدظاهر،شخصیت،اعتقادات،خان واده،وضعیت مالی،اقتصادی،تحصیلات،وضعی ت قومی وفرهنگی ومذهبی و...همسر،برایم مهم است؟
11)ازچه منابعی برای پاسخ به سوالات بالاوافزایش آگاهی های لازم درازدواج میتوانم استفاده کنم؟

اونقدر درباره این مسائل سخنرانی شنیدم و کتاب خوندم که واقعا دیگه خسته شدم
وقتی معیارهایم را در نظر میگیرم افراد بسیار کمی از فیلتر عبور می کنند با در نظر گرفتن این مباحث از چشم دیگران "سختگیر"! به نظر میرسم. در حالی که مشاورها می گویند بررسی های شما سختگیرانه نیست.[/]

باسلام
ضمن تشکرازهمه ی کاربران محترمی که با مشارکت وفعالیت خود بقیه اعضارانیزازنظرات مفیدخودبهره مندساختند.
درادامه جهت بهبودعملکردکارگاه وافزایش سطح علمی آن تذکرچندموردروضروری میبینم:
دوستان توجه داشته باشیداینجایک کارگاه است!نه یک تاپیک برای تبادل نظر!اگرتعدادپست های غیرمرتبط بالاباشدمطالب مفیدوکاربردی ازدست خواهندرفت وسطح علمی تاپیک تنزل می یابد
لذاجهت تحقق اهداف این تاپیک،قوانین یک کارگاه مجازی راباهم مرورمی کنیم:
1)تمام پست هابایستی مرتبط باموضوع باشند،مثلا،موضوع جلسه اول که خودشناسی هست ،فقط راجع به خودشناسی صحبت می کنم وسوالاتی که درپست اول قرارداده ایم ونکات تکمیلی دیگری که به ذهنتان میرسدومفیداست بیان شوند،وازبیان هرگونه حاشیه،مسائل ومشکلات اجتماعی حقوق زن ومرد،افکارفمنیستی وبحث های همیشگی و.....پرهیزمی کنیم
2)هرکسی فقط حق دارددررابطه بانظرخودصحبت کند،حق به چالش کشیدن یانقدنظرات سایرکاربران ونقل قول ازآنهارانداریم،مگردرمواردضروری که کاملامرتبط باموضوع باشد

3)درهرکارگاه فرصت چندروزه بعدازهرجلسه تعین میشودتاکاربران فرصت تفکر،حول موضوع مدنظرراداشته باشند،لذاخواهشمندم پس ازتفکرات کافی تمرینات راانجام داده ونتایج راانعکاس دهیدهدف ازاین کارگاه تشویق کاربران محترم به تفکراست.

پیشاپیش ازتوجه وصبوری شماسپاسگذارم:Gol:

البته هنوزفرصت یک هفته ای برای مبحث خودشناسی به اتمام نرسیده،ولی بعدازاین مبحث ،دربرنامه های بعدی خواهیم داشت:
1)تعین معیارها
2)سوالات خواستگاری ونکات مهمی که درخواستگاری بایدبه آن توجه کرد(مثل زبان بدن،وسایراطلاعاتی که میتوان ازاعمال ناشی ازناخودآگاه افرادبه آن پی برد)
3)راههای تحقیق وسوالات مهمی که درتحقیق بایدپرسید(مچ گیری درتحقیقات)
4)نحوه ی جمع بنده وامتیازدهی به خواستگاروگرفتن تصمیم نهایی

ان شاءالله پس ازجمع بندی مبحث خوشناسی واردمراحل بعدی میشویم

فقط نکته ای که دررابطه بانظرات کاربران محترم به ذهنم رسید،ضمن تقدیروتشکرازهمه ی کاربرانی که زحمت کشیدندووقت گذاشتندونظرات خودرااعلام کردند(که ازبسیاری ازآنها،فایده بردیم)
ولی چون اینجایک کارگاه است وان شاءالله قراراست ازاین کارگاه خروجی های مفیدی داشته باشیم،نکات محسوسی که به ذهنم رسیدروعنوان میکنم:
بعضی پاسخ ها ،شبیه به سبک مصاحبه هایی بودکه ازبازیگران و ورزشکاران و... درنشریات چاپ میشوند،یعنی میشدفهمیدتفکرعمیقی راجع به اون سوال نشده،وصرفاپاسخ هاازروی شنیده هاواطلاعاتی بوده که درناخودآگاه ماضبط شده اند،ومنتج ازتفکرات شخص مانیست!

ادامه ی پست قبلی ونکته ی بسیارمهم درخودشناسی
خواهش میکنم عمیقایک باردیگربه سولات وتگ تک جزئیات آن فکرکنید،
مثلا:آیامن به بلوغ اجتماعی رسیده ام
پاسخ،بله
ولی این کافی نیست وصرفایک پاسخ بله دادن اصلا پاسخ دقیقی نیست

ماازکجافهمیدیم که به بلوغ اجتماعی رسیده ایم؟اصلابلوغ اجتماعی یعنی چی؟
آیامفهوم علمی بلوغ اجتماعی وفاکتورهای اون رومیشناسیم؟
مبناومعیارمادرسنجش بلوغ اجتماعیمون چی بوده؟چه رفتارهایی ازخومون دیدیم که تشخیص دادیم به بلوغ کافی رسیده ایم؟مابایدبتونیم باذکرجزئیات به این سوالات پاسخ بدیم وبه یک پاسخ کلی بله یاخیراکتفانکنیم

اولین کاردرخودشناسی این هست،اول کمی دررابطه باخودبلوغ اجتماعی وسایرسوالات وبخش های ذکرشده درپست اول،سرچ وتحقیق می کنیم تامفهوم علمی وفاکتورهای اون رودرست یادبگیریم،بعدبه سنجش خودمون میپردازیم،دراین رابطه خوب هست که ازاعضا خانوادتون هم بخواییدمهم ترین شاخصه های مارو(منفی یامثبت)هردورویادداشت کننداین هم کمک زیادی میکنه چون اعضای خانواده عملکردماروبهترازمامیبینند.

یک کارگاه زمانی مفیدخواهدبودکه ضمن مطالعه ی منابع علمی،تمرینات روانجام بدیم
لذاازشمادعوت میکنم اینبارباتفکربیشتری به سولات پاسخ بدید،
وحتمابرروی کاغذیادداشت کنید،چراکه پاسخ بعضی ازسوالات شایدتاچندصفحه هم برسندوضمن یادداشت مطالب،لایه های پنهان شخصیتتون رومیتونیدبشناسید

بانوان محترم وعزیز،منتظرپیشنهاداتتون برای بهبود روندکارگاه نیزهستم،اگرپیشنهادبهتری دارید، ضمن پیامی درپروفایلم ،بابنده درمیان بگذارید.:Gol:
بازهم ازهمراهی وصبوری شمابزرگواران سپاسگذارم.

نیاز به داشتن یه همراه تو زندگی از جنس مخالف

خانواده میگن که نیست ، خودم هم اگه فاکتور بالا رفتن سن وجود نداشت میگم که نیست :khandeh!:

استقلال فکری رسیدم ، شخصیتی خیلی نه ! چون هنوز افراد زیادی تاثیر میذارن رو شخصیتم ، عاطفی تا حدودی ، اجتماعی اگه قسمته خجالت کشیدنو بذاریم کنار میشه گفت آره

4)آیاازدواج موجب رشد وتکامل می گردد؟یاآرامش؟یاامنیت؟یاهر دو؟

موجب رشد و تکامل میشه ، آرامش و امنیت بستگی به انتخاب آدم داره

5)تاچه حدظاهر،شخصیت،اعتقادات،خان واده،وضعیت مالی،اقتصادی،تحصیلات،وضعی ت قومی وفرهنگی ومذهبی و...همسر،برایم مهم است؟

ظاهر در حدی باید باشه که بپسندم ، شخصیتش باید نزدیک به شخصیت خودم باشه ، اعتقادات در حد خودم ، خانواده در سطح خانواده ی خودم پایین تر اصلا ! بالاتر شاید :khandeh!: وضعیت مالی هم در حدی باشه که آرامش خونه ی بابامو به خونه ی طرف ترجیح ندم یعنی خونه و کار ثابت داشته باشه ، تحصیلاتش حتما لیسانس یا بالاتر باید باشه ، وضعیت قومی فرهنگی هم باید در سطح خودم باشه زبان دیگه ای هم صحبت نکنه ترجیحا :khaneh:

تقریبا ! البته نه به آرومی ِ خودم

هیچ کدوم

در مواردی که با هم تفاهم داشته باشیم :khaneh:

به مهریه اعتقادی ندارم ، ترجیح میدم به جاش شروط ضمن عقد رو داشته باشم ، مثل حق طلاق و ...

خانواده ، دوستان نزدیک

سایت و کتاب و ...

بله 100%

1. سیگار و قلیون کشیدن , مشروب خوردن
2. داشتن دوست دختر یا نامزد در گذشته
3. عجول بودن
4. شجاع نبودن
5.خسیس بودن
6.از من بخواد که بخاطرش تغییراتی تو پوشش ، ظاهر یا شخصیتم انجام بدم

1. فاصله سنی زیاد و یا هم سن بودن
2.نداشتن حافظه ی خوب برای به یاد ماندن مناسبت ها :khaneh:
3.خانواده ی طرفم باید به دلم بشینه Biggrin

[="Navy"]
زنگ تفریح کارگاه:

خانم ها،دقت کرده بودین سال 1394درتایپ فارسی به شکل عروس خوانده میشه؟
ماهم این موضوع روبه فال نیک میگیریم

ان شاءالله درسال جدید،شاهدازدواج موفق همه جوانان مجردباشیم.
الهی آمین.[/]

saharandishe;654070 نوشت:
وازبیان هرگونه حاشیه،مسائل ومشکلات اجتماعی حقوق زن ومرد،افکارفمنیستی وبحث های همیشگی و.....پرهیزمی کنیم

با سلام
ببخشید که نقل قول می کنم اگه به شخصیم می گفتین پیام شخصی میدادم اما حالا که اینجا میگین من هم مجبورم توضیح بدم تا رفع اتهام میشه.
دوست من بنده کی افکار فمنیستی رو ارائه دادم اصلا حرفای من ربطی به اون ها نداشت چرا خیلی راحت مارک می چسبونید؟! از کجا شما همچین چیزی رو برداشت کردین من نیازی به اون افکار ندارم.
چیزیایی که گفتم در پاسخ به سوال های پست اولتون هست به نظرم به هیچ وجه حاشیه نیست و الا جواب دادن الکی به چند تا سوال که نشد بحث میشه پر کردن فرم.
ممنونم

[="Navy"]

روزنه;654513 نوشت:
با سلام
ببخشید که نقل قول می کنم اگه به شخصیم می گفتین پیام شخصی میدادم اما حالا که اینجا میگین من هم مجبورم توضیح بدم تا رفع اتهام میشه.
دوست من بنده کی افکار فمنیستی رو ارائه دادم اصلا حرفای من ربطی به اون ها نداشت چرا خیلی راحت مارک می چسبونید؟! از کجا شما همچین چیزی رو برداشت کردین من نیازی به اون افکار ندارم.
چیزیایی که گفتم در پاسخ به سوال های پست اولتون هست به نظرم به هیچ وجه حاشیه نیست و الا جواب دادن الکی به چند تا سوال که نشد بحث میشه پر کردن فرم.
ممنونم

باسلام خدمت شماسرکارخانم روزنه بزرگوار،اول ازهمه بابت اینکه نظرخودتون رواعلام کردیدبسیارازشماسپاسگذارم،ولی یک سوال برایم پیش آمده:شماازکدام قسمت ازصحبت های من چنین برداشتی راکردید ؟
فکرمی کنم سوءتفاهمی پیش آمده باشد،بنده قصدجسارت به شخص شمارانداشته ام وبه نظرات شماکاملااحترام می گذارم،وبه هیچ عنوان روی صحبتم باشمانبوده که بخواهم پیام خصوصی بدهم،بنده این تذکرراازین جهت دادم که هم کاربران حاضربیشترتوجه نمایندوهم کاربرانی که درآینده به این کارگاه ملحق خواهندشدان شاءالله
اگربه تمامی عرایض بنده بادقت توجه می کردید به خصوص این قسمت:

نقل قول:
وبحث های همیشگی و.....پرهیزمی کنیم

به خوبی متوجه میشدیدکه این تذکرات جهت پیشگیری ازوقوع این صحبت هابوده،چراکه اگرتوجه کرده باشیدمتاسفانه،دراین انجمن موضوعاتی که درهرتاپیک مطرح میشوند،خودبه خودبعدازچندصفحه ناگهان تغیرمسیرداده وکمترارتباطی باموضوع اصلی راندارند!به خصوص درموضوعات مشابه باازدواج ،که بحث هاکمکم به چندهمسری وحقوق زن ومردو...کشیده میشودوبهتربگم اصلادعوامیشودوبه همین دلیل هم تاپیک هابدون نتیجه گیری خاصی بسته میشوند!!لذالازم دیدم جهت جلوگیری ازبسته شدن بیموردتاپیک توجه کاربران محترم رابه چندنکته جلب کنم
اگرلحن صحبتم طوری بوده که کاربران محترم احساس نموده اندخدایی نکرده بنده قصدجسارت به کاربرخاصی را دارم ازهمگی پوزش میطلبم،
،خواهران بزرگوارم،تمام صحبت های بنده صرفایک توصیه خواهرانه بوده اندوبس،
بیاییدبه جای شاخ وبرگ موضوع ،به ریشه های آن بپردازیم
باتشکرازهمه ی شمابزرگواران:Gol:[/]

saharandishe;654152 نوشت:

زنگ تفریح کارگاه:

خانم ها،دقت کرده بودین سال 1394درتایپ فارسی به شکل عروس خوانده میشه؟
ماهم این موضوع روبه فال نیک میگیریم

ان شاءالله درسال جدید،شاهدازدواج موفق همه جوانان مجردباشیم.
الهی آمین.

الهی آمین
ولی بیچاره ما مردا ، تمام اعداد صحیح و رادیکال و اعشار رو هم که کنار هم بنویسی نمیشه تبدیلشون کرد به داماد :Gig:

سلام به همگی
من به تازگی اومدم وهیچی نمی دونم چه از لحاظ کار در این گروه ها و چه از لحاظ اطلاعات در زمینه ازدواج
فقط ملاکهام برا ازدواج اینه که
1-ایمان(هم ظاهری و هم باطنی)(دوست دارم از لحاظ ایمانی از خودم بالاتر باشه تا در کنار اون منم از لحاظ ایمانی و اخلاقی رشد کنم چون یه سری مشکلات طی این مسیر رو برا من کند کرده )
2- اخلاق
3-نزدیک بودن تحصیلات به هم
4-داشتن شغل(در حد اینکه درآمدش حلال باشه)
و امیدوارم در کنار شماها بتونم اطلاعات کافی رو کسب کنم

سلام. ببخشید من اومدم تو این تاپیک یه سوال برام پیش اومد.
البته غیر مربوط به بحثه و اگه خواستید حذفش کنید.
میخواستم بپرسم واقعا برای ازدواج، کارگاه و مشاوره و تمرین و اینا نیازه؟
آخه چند درصد از پدر و مادرهای ما قبل از ازدواج از کارگاه و مشاوره و روانپزشک کمک خواستن؟
چطور زندگی شون پایدارتر و محکم تر از زندگی های امروزیه؟
فقط اگه خواستید جوابم رو بدید نگید زمانه فرق کرده و نباید مقایسه کنیم چون در امر توقعات و مهریه و جهیزیه همه مقایسه میکنن میگن پدر و مادر های ما موقع ازدواج چیزی نداشتن بعدا بدست آوردن

mehrant;654639 نوشت:
سلام. ببخشید من اومدم تو این تاپیک یه سوال برام پیش اومد.
البته غیر مربوط به بحثه و اگه خواستید حذفش کنید.
آخه چند درصد از پدر و مادرهای ما قبل از ازدواج از کارگاه و مشاوره و روانپزشک کمک خواستن؟
فقط اگه خواستید جوابم رو بدید نگید زمانه فرق کرده و نباید مقایسه کنیم چون در امر توقعات و مهریه و جهیزیه همه مقایسه میکنن میگن پدر و مادر های ما موقع ازدواج چیزی نداشتن بعدا بدست آوردن

سلام بر شما
بله البته که نیاز داره
آیا کتاب زنان ونوسی مردان مریخی را دیده اید؟
زنان و مردان تفاوت های زیادی با هم دارن
موقع شادی، موقع غم، موقع عصبانیت،نوع لذت هاشون
خیلی تفاوت های زیادی با هم دارن که ندونستن اونها باعث میشه اختلاف و ناراحتی پیش بیاد
من فقط برای نمونه یه مورد رو عرض میکنم
مردان هنگام عصبانیت دوست دارند به غار تنهایی خود پناه ببرند و زنان دوست دارند یه جفت گوش گیرشون بیاد و با هاش درد دل کنند!!!!!

می بینید اختلاف تا چه حد زیاده، 180 درجه با هم فرق دارن
حالا اگه مرد اونجوری که خودش دلش میخواد با زنش رفتار کنه و زن و هم اونجوری که خودش دوست داره باهاش رفتار کنن با طرف مقابلش رفتار کنه اونوقته که.......
البته ممکنه استثنا هم باشه، ما کلی عرض میکنیم
اما پدر و مادر های ما!!!!!
گرچه خیلی از اونها طلاق نگرفتن اما اگه آمار بگیرید خیلی هاشون دچار طلاق عاطفی شدن، اینو قبول ندارید؟
این که همش بخوای حال همسرت رو بگیری یا ازش دور باشی، یا مچش رو بگیری یا ...... اینها به معنای خوشبختیه؟ این کاریه که خیلی از پدر و مادرای ما میکنن، خداوکلیلی غیر از اینه؟

ممنون از خواهرمون بخاطر این تایک مناسب،حالا نباید پیام میدادم ولی باید میگفتم،واقعا اینجا شرایط که خوندم خدا به خیر کنه چقدر دخترای این وطنمون کم توقع شدن واقعا!!!چقدر واقعا راحت میگیرن،درست که فیلتر باشه ولی نه اینکه طرف رو غربال کنید،اینجوری که فکر کنم جز معدود افراد بقیه نباید ازدواج کنن،ولی واقعا سوالای خوبی هستش و خیلی چیزا میشه متوجه شد،یاعلی

mehrant;654639 نوشت:

به نظرمن برای داشتن ازدواج موفق وزندگی خوب وپایدارحتمابایدآگاهی های لازم روکسب کرد،به هروسیله ای که ممکن هست،بنابراین صددرصدنیازمندکارگاه وکلاس ومشاورهستیم(البته ازنظربنده)
شایدفقط 1درصدویاصفردرصد

زندگی پایداراونها2جنبه دارد:اگرازتعدادمعدودخانواده های واقعاسالم چشم پوشی کنیم وخاواده هایی که اکثریت جامعه روتشکیل می دهندرودرنظربگیریم)
1)بسیاری ازاونهاسوختن وساختن!درحالی که میتونستن باکسب کمی آگاهی خانواده های بانشاط تری روتحویل جامعه بدهندواززندگیشون هم احساس رضایت بیشتری کنندوروابط بین خودشون رواصلاح کرده وبه بچه هاشون هم ضربه نزنند،البته این مسئله قابل تعمیم به همه نیست،ولی قطعاشماهم درفامیل هاتون داریدخانواده هایی روکه باکمی تغیردرافکارشون میتونندزندگی های بهتری رواداره کنند،وتغیردرافکارحاصل نمیشودمگرباکسب آگاهی،وکسب آگاهی نیازمندآموزش هست.
2)حاصل همین زندگی هاهم تربیت فرزندانی هستندکه ندونستندبرای چی دارندزندگی می کنند،برای چی دارندازدواج می کنند،باکی دارندازدواج می کنند،ودرنتیجه بیشترشدن آمارطلاق وضعیت جامعه میشه همین که خودتون هم قبول دارید،درحالی که همین پدرومادرهای گذشته میتونستن باکسب مقداری آگاهی فرزندان بهتروعاقلی روتربیت کنندکه شاهداتفاقات ناگواردرجامعه نباشیم

مسئله ی مهم دیگه اگرپدرومادرهاسعی داشتند اطلاعات وآگاهی های خودشون روزیادکنند،اونوقت هیچ پدری بی موردخواستگارمومن دخترش روفقط به خاطربی پولی ردنمی کرد،ویاهیچ مادری دخترموردعلاقه ی پسرش روفقط به خاطراینکه پدردختروضعیت مالی خوبی نداره ردنمی کرد
پس داشتن آگاهی واطلاعات درزندگی امروزه نقش اساسی وحیاتی راایفامی کند

البته به این شدتی که بنده توضیح داده ام هم نیست که حالاهرپدرومادری که اطلاعات زیادی ندارندخانواده های نابسامان دارند،ولی به طورکلی داشتن زندگی سالم بدون آگاهی های لازم روممکن نمیدونم

[="Navy"]

گل نرکس;654637 نوشت:
سلام به همگی
من به تازگی اومدم وهیچی نمی دونم چه از لحاظ کار در این گروه ها و چه از لحاظ اطلاعات در زمینه ازدواج
فقط ملاکهام برا ازدواج اینه که
1-ایمان(هم ظاهری و هم باطنی)(دوست دارم از لحاظ ایمانی از خودم بالاتر باشه تا در کنار اون منم از لحاظ ایمانی و اخلاقی رشد کنم چون یه سری مشکلات طی این مسیر رو برا من کند کرده )
2- اخلاق
3-نزدیک بودن تحصیلات به هم
4-داشتن شغل(در حد اینکه درآمدش حلال باشه)
و امیدوارم در کنار شماها بتونم اطلاعات کافی رو کسب کنم

سلام خانم گل نرگس خوش آمدید
البته هنوزواردمبحث معیارهانشدیم ودرقدم اول مسیر،یعنی خوشناسی هستیم
باماهمراه باشید.....[/]

ممنون حتما ادامه خواهم داد

[="Navy"]سلام، خانم های محترم،چه خبرازخودشناسی؟آیاتمرینات خودراانجام داده اید؟

زنگ تفریح کارگاه:

حکایت:چه وقت آماده ی ازدواج هستیم؟

دانایی راپرسیدند:چه وقت برای ازدواج پایدارمناسب است؟
گفت:زمانی که شخص تواناشود
پرسیدند:تواناازلحاظ مالی؟
جواب داد:نه
گفتند:تواناازلحاظ جسمی؟
پرسیدند:تواناازلحاظ فکری؟
پرسیدند:خودبگومارادراین امرچیزینیست
گفت:زمانی یک فردمیتواندازدواج پایدارنمایدکه اگرتادیروزنانی رابه تنهایی میخوردامروزبتواندآن رابادیگری نصف نمایدبدون آنکه اندکی ازاین مسئله حتی دردلش ناراحت شود[/]

موضوع قفل شده است