خجالت كيلويي چند؟(با مشاور راحت باشيد)

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خجالت كيلويي چند؟(با مشاور راحت باشيد)

همدلي از هم زباني بهتر
بي ترديد انسان وقتي مي خواهد از رازها آرزوها و اميال و ناگفته هايش براي ديگران سخن بگويد تا حدود زيادي راحت نيست.
چرا راحت نيستيم چون فكر مي كنيم:
= فكر مي كنيم به ما مي خندد
= مسايل ما را عالم فهم مي كند
= من را طرد مي كند
= نظرش درباره من عوض مي شود
=و....

راستش مشاور اگر مشاور باشه
- تمام دغدغه هاي شما را توجه داره و رعايت شرايط شما از فنون مشاوره است.
- مشاور از آسمان به زمين نيامده او ممكن است خود ، همسر ، يا يكي از اعضاء خانواده اش عين مشكلات شما را داشته باشند و يا تجربه كرده باشند.
- مشاور با مشكلات روزانه دست و پنجه نرم مي كند بنابراين مسئله شما برايش تازگي ندارد به شما
نمي خندد
طردتان نمي كند
سرتان را فاش نمي كند
و شما را ارزشيابي نمي كند
درباره شما قضاوت نمي كند
و محكوم نخواهيد شد
مشاوري امين و ديندار انتخاب كنيد تا تمام نكات بالا را رعايت كند

حامي با خداي خود عهد كرده كه امين مردم باشد
و از تك تك شما انتظار دارد براي او و همكارانش دعا كنيد تا متخصص متعهد باشند

خوب مشکل اینه که وقتی حرف میزنیم و میگیم ما این مشکل رو داریم بهمون میگن از شما بعیده؟نگو زشته!!!!!!!!
چه کنیم؟

سلام
استاد من یه سوال دارم چرا اینجا که یک محیط معنوی و اسلامیه سلام بین دوستان عرف نیست؟
وسلام

مهربانی;21770 نوشت:
سلام
استاد من یه سوال دارم چرا اینجا که یک محیط معنوی و اسلامیه سلام بین دوستان عرف نیست؟
وسلام

ای وای ببخشید سلاممممممممممممم:Kaf:

maryam;21755 نوشت:
خوب مشکل اینه که وقتی حرف میزنیم و میگیم ما این مشکل رو داریم بهمون میگن از شما بعیده؟نگو زشته!!!!!!!!
چه کنیم؟

سلام
(خوب شد دوست مان سلام كردن را ياد آوري كردند ممنونم از ايشان)
بعيد ميدونم يك مشاور روان شناس چنين حرفي بزنه
و اگر كسي اين حرف را زده باشد به نظرم قصدش ارزيابي ارزشي نبوده قصدش ايجاد انگيزه و تحرك بوده است

حامی;21805 نوشت:
سلام
(خوب شد دوست مان سلام كردن را ياد آوري كردند ممنونم از ايشان)
بعيد ميدونم يك مشاور روان شناس چنين حرفي بزنه
و اگر كسي اين حرف را زده باشد به نظرم قصدش ارزيابي ارزشي نبوده قصدش ايجاد انگيزه و تحرك بوده است

سلام
نه مشاور نبودن فقط باعث پاک شدن صورت مسئله شدند
ببخشید ایجاد انگیزه اش کجا بود؟مثل اینه که بکوبن توی سرت که هیس حرف نزن:geryeh:
به هرحال مشکل همچنان باقی است

سلام
اخه از شما بعیده یه همچین حرفی واسه مشاوری بخوبی شما زشته نگو
این یعنی سطح انتظار و توقع طرف از شما بالاست و طبیعی هم هست اما همه مشاور ها که مثل هم نیستند ما بیشتر دوست داریم حرف بزنیم تا گوش بدیم اما از اون بیشتر دوست داریم حرفهامون رو کسی خوب گوش بده یعنی همدلی از همزبانی خیلی بهتره و یمشاور متخصص اینو خوب درک میکنه شما لازم نیست پیش هر کسی دردودل کنی بلکه بگرد یه مشاور خوب پیدا کن واگر خوب بگردی دورو برت پیدا میشه .
مهربونی تصمیم گرفته تخصصا پا تو کفش استاد مشاور بکنه شما دعا کنید اون مشاور متعهد و امین تخصصش باعث
ویرایش این تایپیک نشه :Moteajeb!::ghash:
وسلام

مهربانی;21818 نوشت:
سلام
اخه از شما بعیده یه همچین حرفی واسه مشاوری بخوبی شما زشته نگو
این یعنی سطح انتظار و توقع طرف از شما بالاست و طبیعی هم هست اما همه مشاور ها که مثل هم نیستند ما بیشتر دوست داریم حرف بزنیم تا گوش بدیم اما از اون بیشتر دوست داریم حرفهامون رو کسی خوب گوش بده یعنی همدلی از همزبانی خیلی بهتره و یمشاور متخصص اینو خوب درک میکنه شما لازم نیست پیش هر کسی دردودل کنی بلکه بگرد یه مشاور خوب پیدا کن واگر خوب بگردی دورو برت پیدا میشه .
مهربونی تصمیم گرفته تخصصا پا تو کفش استاد مشاور بکنه شما دعا کنید اون مشاور متعهد و امین تخصصش باعث ویرایش این تایپیک نشه :Moteajeb!::ghash:
وسلام

سلام
شمام عین بقیه
ببینید همه منو دعوت به سکوت میکنن و من هم از بس بچه خوبیم به همه میگم چشم:Labkhand:
شما تشریف بیارید انجمن مشاوره ما از حضورتون بهره مند بشیم

با سلام
من وقت نکردم پستها رو بخونم
ولی وظیفه دونستم انتقادی به عنوان اشتباه تاپیک داشته باشم

با یه مشاور تا چه حد باید راحت بود؟؟؟

مخصوصا اگر مشاور نا محرمم باشه؟

مگه مشاور دل نداره؟
مگه شیطون و نفس زورشون به مشاور نمی رسه؟

پس اینجاست که خجالت واجب میشه و باید مثقالی حساب کنی نه کیلویی

اگر هم ضرورت ایجاد شد تا با یه مشاور جنس مخالف خواستید مشورت کنید حالا چون به نوعی پزشک روح و روان حساب میشن نباید حریم ها رو نگه ندارید

چه دلیلی داره مشاور طرف خودشو با اسم کوچیک و خیلی خودمونی و با الفاظی چون جان جون و....

به این جور حرکتا میگن سو استفاده

شما اگر مشاورید فقط در حد نیاز و ضرورت ...نه بیشتر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما مشاورا از حضرت علی(ع) بیشتر نیستید که میفرمود من به زنان و دختران جوان سلام نمی دهم که خدای نکرده در جواب سلام انها شیطان....
اگه بخواید منتظر بحث تو این زمینه با شما عزیزان هستم
یا علی(ع)

maryam;21837 نوشت:
سلام شمام عین بقیه ببینید همه منو دعوت به سکوت میکنن و من هم از بس بچه خوبیم به همه میگم چشم شما تشریف بیارید انجمن مشاوره ما از حضورتون بهره مند بشیم

سلام
کدوم مشاور شما رو دعوت به سکوت کرده؟
البته مشاور داریم تا مشاور شما ایدیتو عوض کن با همین حامی سوالتو مطرح کنی صد در صد نتیجه میگیری چون دیگه سطح توقع دیگه مشکل ساز نیست
البته این یه نظره استاد
وسلام

شما ایدیتو عوض کن با همین حامی سوالتو مطرح کنی صد در صد نتیجه میگیری چون دیگه سطح توقع دیگه مشکل ساز نیست
البته این یه نظره استاد
وسلام
سلام
جناب مهربانی شما می فرمایید که استاد حامی بین کاربرا فرق می زارن!:Narahat:
راستی شما چند تا ایدی داری؟
تاحالا چند بار ایدی تون رو عوض کردین؟
ما چشم انتظار امر به معروف های جنابعالی هستیم.

مهربانی;21875 نوشت:
سلام
کدوم مشاور شما رو دعوت به سکوت کرده؟
البته مشاور داریم تا مشاور شما ایدیتو عوض کن با همین حامی سوالتو مطرح کنی صد در صد نتیجه میگیری چون دیگه سطح توقع دیگه مشکل ساز نیست
البته این یه نظره استاد
وسلام

بابا بی خیال سکوت من
مشکل بدتر شد چون سوال من توی کل سایت پیچید و با هر آیدی که بیا تو میفهمند منم که این سوال رو پرسیدم
حال انشاالله حل میشه:Ghamgin:

behrooz_313;21854 نوشت:
با سلام
من وقت نکردم پستها رو بخونم
ولی وظیفه دونستم انتقادی به عنوان اشتباه تاپیک داشته باشم

عجيبه؟
انتقاد به عنوان به چي؟ مث اين كه عشق انتقاد داريد ؟
هزار و يك قرنيه وجود دارد كه راحتي يعني چه . البته من هم با فرمايشات شما موافقم.
فعليكم برجوع الي المتون السابقه ايها العزيز
راستي عنوان بهتر چي پيشنهاد مي كنيد (كوتاه و جذاب و جامع)

mahnaz;21923 نوشت:
جناب مهربانی شما می فرمایید که استاد حامی بین کاربرا فرق می زارن! راستی شما چند تا ایدی داری؟ تاحالا چند بار ایدی تون رو عوض کردین؟

سلام به ارواح طیبه شهدا و شما
عرض بنده این بود که بواسطه همکار انجمن بودن تصور اینکه نیاز به مشاوره داشته باشند منتفی بود لذا اگر با یه ایدی گمنام وارد بشن این مشکل حل میشه
بنده دو تا ایدی دارم ولی نمیگم اون یکی چیه چون لو میره :Nishkhand:
اما در رابطه با استاد عزیزم حامی از اونجایی که ایشون بزرگوار هستند بنده پا توی کفششون میکنم ولی جدا از شوخی همیشه برای ایشون و اوشون (سائر ) اساتید در نماز شب دعا میکنم البته اگر خواب نمونم:Cheshmak:
mahnaz;21923 نوشت:
ما چشم انتظار امر به معروف های جنابعالی هستیم

خواهش میکنم شما لطف دارین اما چشم حتما شما و دوستان رو به فیض می رسونم البته امر به معروف وظیفه همه دوستان همیشه هست مثلا
behrooz_313;21854 نوشت:
چه دلیلی داره مشاور طرف خودشو با اسم کوچیک و خیلی خودمونی و با الفاظی چون جان جون و.... به این جور حرکتا میگن سو استفاده

وسلام

حامی;21946 نوشت:
عجيبه؟
انتقاد به عنوان به چي؟ مث اين كه عشق انتقاد داريد ؟
هزار و يك قرنيه وجود دارد كه راحتي يعني چه . البته من هم با فرمايشات شما موافقم.
فعليكم برجوع الي المتون السابقه ايها العزيز
راستي عنوان بهتر چي پيشنهاد مي كنيد (كوتاه و جذاب و جامع)

با سلام
من به چیزایی که نیاز بدونم انتقاد می کنم
حالا شما استاد و مشاور محترم هر چی که می خوای اسمشو بزار...
نمیدونم ولی به نظر من محتواش حداقل اینجوری باشه:
مسائل ضروری رو حتما به مشاور بگو و خجالت نکش

سلام بر صالحان
استاد اگر کسی مدام انتقاد کنه و خودشم هواسش نباشه که دیدش مشکل دار شده راه حلش چیه؟ از کجا باید بفهمیم که بدبین شدیم یا نه؟ از اون مهمتر اینکه چطور باید انتقاد کنیم تا طرف مقابل همچین برداشتی (بدبینی) نکنه؟
با تشکر
وسلام

مهربانی;21954 نوشت:
سلام بر صالحان
استاد اگر کسی مدام انتقاد کنه و خودشم هواسش نباشه که دیدش مشکل دار شده راه حلش چیه؟ از کجا باید بفهمیم که بدبین شدیم یا نه؟ از اون مهمتر اینکه چطور باید انتقاد کنیم تا طرف مقابل همچین برداشتی (بدبینی) نکنه؟
با تشکر
وسلام

با سلام بر عبد صالح....
دوست عزیز اینجاست که باید به نزد یک مشاور مجرب و کارکشته و حرفه ای مراجعه کنید

چون کاملا ضرورت پیدا کرده و اینجاست که باید خجالت رو بزارید کنار و همه چی رو بگید...

اگه خواستی بیا پیش خودم مشاوره من کمتر حساب میکنم...
یا علی(ع)

behrooz_313;21995 نوشت:
با سلام بر عبد صالح....

اگه خواستی بیا پیش خودم مشاوره من کمتر حساب میکنم...
یا علی(ع)

سلام
اینجا فقط بازاریابی رو کم داشتیم . که اونم راه افتاد. بدو بیا اینور بازار :Kaf:

من دفترچه هم قبول می کنم بزرگوار بیا پیش خودم ...:khandeh!:

مهربانی;21954 نوشت:
استاد اگر کسی مدام انتقاد کنه و خودشم هواسش نباشه که دیدش مشکل دار شده راه حلش چیه

سلام
خوب اگه میدونست این راهشه اما اگه ندونه چی؟
اگه اب باشه ما شناگر کم نداریم
موضوع قفل شده است