جمع بندی ازدواج با مدافع حرم

پیغام خطا

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated در include_once() (خط 29 از /home/askdinorg/domains/askdin.com/public_html/sites/all/modules/bbcode/bbcode.module).

تب‌های اولیه

42 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با مدافع حرم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سوالی داشتند که مایل نبودند با نام کاربری خود مطرح نمایند.

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

سلام
من دختر مذهبی و چادری هستم
ولی خوب اعتراف میکنم اشتباهات زیادی داشتم ولی همیشه میخواستم پاک باشم
من از وقتی رفتم شلمچه تاحالا مصمم شدم که با یک مدافع حرم ازدواج کنم
چون واقعا به اونا افتخار میکنم و چون خودم نمیتونم برم سوریه دوست دارم همسرم بره
ولی اصلا همچین کسی رو اطرافم نمیشناسم
درسته هنوز سنم پایینه ولی خوب ارزو دارم با یه مدافع حرم ازدواج کنم
به جز اینکه یه ادم مذهبی هم تاحالا نیومده خواستگاریم من به خاطر تصادف کودکیم پای راستمو عمل کردم
در سلامت کامل هستم ولی اثر جراحی مثل جای سوختگی کاملا مشهود هست
خواهش میکنم راهنماییم کنید
من همه ی ارزوم اینکه با یه مدافع حرم ازدواج کنم ولی هم تصادف رو مانع میدونم هم اینکه از پیدا شدن همچین کسی ناامید هستم
با تشکر از شما

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

مدیر ارجاع سوالات;925697 نوشت:
سلام
به جز اینکه یه ادم مذهبی هم تاحالا نیومده خواستگاریم من به خاطر تصادف کودکیم پای راستمو عمل کردم
من همه ی ارزوم اینکه با یه مدافع حرم ازدواج کنم ولی هم تصادف رو مانع میدونم هم اینکه از پیدا شدن همچین کسی ناامید هستم
با تشکر از شما

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و از اینکه رویه رو به تکاملی از جهت معنوی دارید بسیار خداوند را شاکر باشید.
در سوال شما چند نکته وجود دارد که نیاز به بررسی بیشتر است .

• ازدواج با مدافعین حرم:
کار بسیار عالی و پسندیده ای است و هدف شما نیز که دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها می باشد نیز خیلی خوب است و ای کاش بسیاری از افراد همانند شما باشند.

البته خواهر عزیز خود می دانید که ما قبل از اینکه تصمیمی را بگیریم لازم است خود را با شرایط آن آماده کرده باشیم و تنها از روی احساس و بدون اندیشه و مشورت لازم تصمیم نگرفته باشیم
همچنانکه کسی تصمیم می گیرد مدافع حرم شود باید با نگاه درست و دقیق این مسیر را انتخاب نماید شما نیز لازم است شرایط این زندگی را در نظر بگیرید بروید با همسران مکرم مدافعین حرم و شهدای مدافعین حرم صحبت نمایید مشکلات ،سختیها و...را در نظر بگیرید ببینید می تونید جای آنها باشید یا می تونید خودتون را اینقدر رشد دهید که تحمل مشکلات براتون بسیار ساده شود.

واقعا همسران و مادران و فرزندان شهدا حق بسیار بزرگی بر گردن ما دارند.خدایا خیلی کمکمان کن شرمنده این بزرگواران نشویم:Doaa::Doaa:

• نحوه ازدواج و مسئله تصادف:
خواهر گرامی شما می توانید با حضور در مجالس و مکانهای مذهبی و ارتباط با افراد مذهبی و بیان علایق خود در زمینه ازدواج زمینه ازدواج با مدافعین حرم را بوجود آورید
با افزایش مهارتهای معنوی ،علمی ،زندگی و اجتماعی خود سبب شوید که مسئله تصادف و اثر آن به چشم نیاید لذا مهارتهایی خود را بالا ببرید.

نکته مهم : اینکه شما تصمیم دارید با مدافعین حرم ازدواج نمایید بسیار خوب است و ممکن است به هر دلیلی برای شما اتفاق نیافتد لذا شما ببینید که مدافعین حرم چه ویژگیهایی دارند سعی نمایید افراد دیگری را هم که آن ویژگیها را دارند ولی فعلا توفیق مدافع حرم را ندارند و البته توفیقات دیگری را دارند را نیز مد نظر قرار دهید مثلا افرادی که در دورترین نقاط کشور عزیزمون و در مکانهای خطرناک در حال پاسداری از این مرز و بوم هستند چه دریا و چه خشکی و...
افرادی که روحیه جهادی دارند ولی فعلا در حال جهاد علمی یا فرهنگی هستند نیز می توانند جزء افرادی باشند که شما به آنها فکر نمایید و...

دعا و توسل به اهل بیت را فراموش نکنید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

اصولا ....متوجه این قضیه نمیشم که:

طرف میاد ازدواج میکنه دوماه دیگش میره شهید میشه!!

الان کی خودخواهه؟ [-xهمون اقای مدافع ک هم لذت دنیایی رو میچشه و هم لذت اخروی

و نتیجه کارش برای دیگری فقط بیوه کردن ی دختر هست اگه شانس بیاره حامله نباشه یا بچه کوچیک نداشته باشه!!:-

خب عزیز من.....شمما ک میخوای شهید بشی بفرما شهید شو.:iran:..چرا ازدواج میکنی دیگه و زن تازه عروستو یا بچه چندماهتو اینجوری توی خماری همسر و بابا میذاری....

در اطراف من هست آقایی ک دو فرزند داره داره سپاهی نیست و داوطلبانه دوبار هست که رفته...بازم میخواد بره....یا باید بره شعید بشه سعادت دنیوی اخروی رو ببره یا زندگی رو اینجا با بداخلاقی ک چرا نمیذارید برم!! ب زن و بچش جهنم میکنه....به به عجب شهادتی...عجب بهشتی...گوارای وجود! Fool

ای جنگ طلب![-(:dlaughing

سلام
خوب تا وقتی مهاجمان حرم وجود دارن!
مدافعان حرم هم قطعا جهت صیانت و پاسداری از حریم اهل البیت پیامبر اعظم ص
وجود دارد !

اما
ب نظرم خانم های مذهبی وقتی با آقایان مذهبی البته ن از جنس حاج گرینف فیلم اخراجی ها
ازدواج می نماید !
شهادت و جانباز ی همسرانشان دیگه ی موضوع قابل پذیرش است !
و آمادگی لارم را دارن !
در کل
فک نکنم مشکلی داشته باشن
چه بسا بسیاری از خانم ها همسرانش را جهت رهسپاری و اعزام هم بدرقه می نمایند

یاس...;925969 نوشت:
چرا ازدواج میکنی دیگه و زن تازه عروستو یا بچه چندماهتو اینجوری توی خماری همسر و بابا میذاری
خب مثلا می خواد اجرش زیادتر شه با خودش می گه من اینقدر روح بلند هست که از تازه عروسم هم گذشتم.

به نظر من باید صبر کنی. ازدواج نیاز به یک بلوغ عقلی داره و این برای هر کسی توی یه سن خاصی اتفاق می افته. من هم وقتی که 15 سالم بود خیلی احساساتی تصمیم می گرفتم. آدم باید خودشو بشناسه ببینه می تونه با همچین کسی دووم بیاره. خیلی وقت ها آدم هدف های بزرگی داره ولی آمادگی های لازم برای رسیدن به اون هدف رو نداره. با خودتون تصور کنید بدترین حالت را در نظر بگیرید. به شدت بعد از ازدواج با اون مدافع حرم عاشقش می شید از او باردار می شید و ناگاهان خبر شهادتش رو می شنوید. آیا می توانید در این دوره زمونه یه بچه شهید رو طوری تربیت کنید که بعدا شرمنده پدرش نباشید؟؟

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

;925697 نوشت:
من همه ی ارزوم اینکه با یه مدافع حرم ازدواج کنم

هدفتون عالی و خوب هست. اما چون سنتون پایین هست و هیجان در این سن وجود دارد زیاد به این موضوع فکر نکنید تا زمان مناسب خودش.
و در زمان مناسب آن چیز که احساس میکنید بهتر است را با مشورت دیگران انجام دهید.

[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]
عرض سلام و ادب و احترام
یاس...;925969 نوشت:

دوست گرامی اینکه بجای دیگران خوب و بدشان را بر مبنای نظر شخصیتان تحلیل کنید درست نیست.
هر فرد ضامن اعمال خویش است. اینکه دختری دوست دارد با یک رزمنده دینی ازدواج کند که ثواب اخروی هم میبرد به خودش ارتباط دارد. و بنده حقیر و شما صرفا میتوانیم در جایگاه یک مشورت دهنده وارد شویم. آن هم با بیان نکات مثبت و منفی.

یاس...;925969 نوشت:
در اطراف من هست آقایی ک دو فرزند داره داره سپاهی نیست و داوطلبانه دوبار هست که رفته...بازم میخواد بره....یا باید بره شعید بشه سعادت دنیوی اخروی رو ببره یا زندگی رو اینجا با بداخلاقی ک چرا نمیذارید برم!! ب زن و بچش جهنم میکنه....به به عجب شهادتی...عجب بهشتی...گوارای وجود!

این جنگ برای همه ی افراد واجب شرغی نیست. و به همین دلیل هیچ یک از مراجع گرانقدر و رهبر انقلاب حکم جهادی صادر نکردند.
و اگر فردی که وظیفه ندارد بخواهد برود حتما باید رضایت قلبی خانواده خود را کسب کند. چه بسا برای عده ای رفتن به این نبرد اشکال دارد.
چون این موضوع به تاپیک ارتباط ندارد همین مقدار کفایت میکند.

یاس...;925969 نوشت:
ای جنگ طلب!

این چه طرز ادبیات است.
معنی جنگ طلبی چیست؟ و جنگ طلب کیست؟
اصلا دلیل رفتن به سوریه را میدانید؟ لطفا دلیل و تحلیل به سرو ته بی بی سی و امثالهم رو بیان نکنید.
اثرات مثبت مبارزه با گروه تکفیری
(( که از ابتدا هم هدفش نا امنی در ایران بود )) در خارج از مرزهای کشور چیست؟
هر وقت به این سوالات پاسخ منطقی داده اید سپس بیایید بگویید جنگ طلب و بخندید!؟

البته امیدوارم بنده اشتباه متوجه منظور شما شده باشم و شما منظورتان صرفا همان فردی باشد که در جملاتتان بیان فرموده اید نه کلیت مدافعان حرم. که در این صورت پیشاپیش عذر خواهی میکنم.[/]

امام عشق;925996 نوشت:
امیدوارم بنده اشتباه متوجه منظور شما شده باشم

قطعا اشتباه متوجه شدید و من صرفا با توجه ب انتخابات اخیر عبارت جنگ طلب رو بکار بردم

امام عشق;925996 نوشت:
دختری دوست دارد با یک رزمنده دینی ازدواج کند که ثواب اخروی هم میبرد به خودش ارتباط دارد

بله در این ک بحثی نیست...مشکل اونجاست ک بعد از دوماه ک لذات دنیوی رو هم چشیدند تصمیم میگیرند برن شهید بشن

یاس...;925969 نوشت:

الان کی خودخواهه؟ [-xهمون اقای مدافع ک هم لذت دنیایی رو میچشه و هم لذت اخروی

و نتیجه کارش برای دیگری فقط بیوه کردن ی دختر هست اگه شانس بیاره حامله نباشه یا بچه کوچیک نداشته باشه!!:-

خب عزیز من.....شمما ک میخوای شهید بشی بفرما شهید شو.:iran:..چرا ازدواج میکنی دیگه و زن تازه عروستو یا بچه چندماهتو اینجوری توی خماری همسر و بابا میذاری....

در اطراف من هست آقایی ک دو فرزند داره داره سپاهی نیست و داوطلبانه دوبار هست که رفته...بازم میخواد بره....یا باید بره شعید بشه سعادت دنیوی اخروی رو ببره یا زندگی رو اینجا با بداخلاقی ک چرا نمیذارید برم!! ب زن و بچش جهنم میکنه....به به عجب شهادتی...عجب بهشتی...گوارای وجود! Fool

ای جنگ طلب![-(:dlaughing

سلام. یک سخنرانی از آقای حین عباسی شنیدم که هیچ وقت یادم نمیره. ایشون گفتن در بکی از عملیاتها که به شدت زخمی شده بودم و تقریبا تکه تکه شده بودم، در بیمارستان بودم و قرار شد مراسم عقد ما هم امانجا برگزار شود. خیلی ساده و با حضور دختر و خانواده هایمان و یک عاقد و البته من که باند پیچی سده روی تخت افتاده بودم. یکی از پرستاران خانم با خشم به من گفت برای چی میخوای دختر مردمو بدبخت کنی، توکه معلوم نیست جنازه ات رو کی از جبهه برگردونن و .... . من با آرامش بهش گفتم که شما از کجا میدونید که حتما من شهید میشم و ....؟. من اون موقع 24 سالم بود و تا حالا زنده موندم و شهید هم نشدم با این که پس از ازدواج در عملیاتهای زیادی شرکت کردم.

در ضمن بهتره یک مقدار مودب تر صحبت کنیم . شخصی حاضر میشه به خاطر خدا و دفاع از اسلام و ناموس مسلمانان به جنگ بره، شاید اسیر بشه و سرش رو ببرن یا سلاخیش کنن، شاید گلوله مستقیم به پیشونیش بخوره و .... ! اگر کسی جرئت داشت به خاطر خدا از یک 10 هزار تومانی بگذره، اونوقت شاید بتونه درباره این آدمها اظهار نظر کنه.

nobelist;926068 نوشت:
شما از کجا میدونید که حتما من شهید میشم و

حالا اومد و شهید شد....اونوقت چی؟

nobelist;926068 نوشت:
اگر کسی جرئت داشت به خاطر خدا از یک 10 هزار تومانی بگذره، اونوقت شاید بتونه درباره این آدمها اظهار نظر کنه.
شما مطمینی من جزو این افراد نیستم؟؟؟؟

nobelist;926068 نوشت:
شخصی حاضر میشه به خاطر خدا و دفاع از اسلام و ناموس مسلمانان به جنگ بره،
من اصل قضیه رو زیر سوال نبردم!! یکم با دقت پستهای منو بخونید

کسی ک فقط ب عشق شهادت( ک حق الناس بازم گردنش می مونه) هی پا میشه میره و اگر نره زندگی رو ب کام فرزندان و همسرش تلخ میکنه ک شما نمیگذارید باین سعادت برسم ب نظرم درک درستی از سعادت نداره...

توی گروه تلگرامی بودم همشون از اقایون عشق شهادت!...کلا فقط عشق شهادت....وقتی ازشون پرسیدم چرا میخواین شهید بشین برخورد خوبی نکردن! در صورتی ک من بهشون گفتم شما درست رفتار کنید درست زندگی کنید شهادت خودش میاد سراغتون....اینکه عشق شهادت باشی( یا دلاوری) ولی وقتی زنده ای اخلاق مدارانه زندگی نکنی....لایق همین ادبیاتی هستی ک بنده بکار بردم و شما میگی مودب تر باش!

سلام
وقت همه دوستان بخیر
خدا خیرتون بده. خیلی وقت بوده که پست نذاشته بودم. یه سال شاید هم بیشتر ....

وقتی یه مجرد میره و شهید میشه هیچ نسلی ازش باقی نمی مونه. فکر کنین خیلی از جوونای مذهبی و انقلابی به همین منوال نسلشون از بین بره... این تو آینده برای کشور مشکل ساز خواهد شد...
اینکه اون خانم به همراه بچه تو آینده ازدواج کنه یا خیر رو نمیدونم ...
اون کلمه جنگ طلب هم هرچند خودتون فرمودید منظور دیگری داشتید ولی با توجه به اتفاقات این 4ساله، ممکن برداشت هایی دیگه ای بشه

سلام
با تشکر از شما

سلام،
تصمیمی که گرفته‌اید تصمیم خیلی بزرگیه، خیلی‌ها نمی‌توانند حتی به ان فکر کنند، پیش خودتان فکر کنید، به تبعاتش، به سختی‌های بعد از اینکه شاید همسرتان شهید یا جانباز شوند، به سختی‌های احتمالی فرزندانتان، به اینکه عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها، نیش زبان‌های عده‌ای را هم باید همیشه تحمل کنید ... به مزایای آن هم فکر کنید، به هر دو طرفش فکر کنید، به اینکه اگر چه کار کنید بعد از چند دهه از عمرتان اگر به عقب بازگردید احساس مفید بودن کرده و می‌توانید به راهی که انتخاب کرده‌اید افتخار کنید، به اینکه نگویید من هم عمرم به خوشگذرانی و اتلاف وقت و مسائل سطحی گذشت ... هر دو طرفش هست، خودتان باید انتخاب کنید ... هر دو طرف مزایا و معایبی دارد، یکی هست که مزایای آن بیشتر دنیایی و معایبش بیشتر اخروی است و دیگری مزایایش بیشتر اخروی و معایبش بیشتر دنیوی است، ولی هر کسی هم ظرفیتی دارد و گاهی بخاطر به دست آوردن اجر اخروی بیشتر زیر بار سختی‌هایی در دنیا می‌روید که شاید تحملش را نداشته باشید و دور از جانتان زیر همه چیز بزنید ... خلاصه اینکه باید سبک‌سنگین کنید، باید روحیات خودتان را خوب بشناسید، باید توکلتان به خدا زیاد باشد، باید اهل ذکر و تذکر باشید که سختی‌ها از پا نیاندازدتان ... اگر تصمیمتان را گرفتید دیگر سایر امور را به خدا بسپارید و کمر همتتان را محکم ببندید و اجازه ندهید طعنه‌ی طعنه‌زنندگان و سرزنش سرزنش‌کنندگان شما را سست نماید ... اگر صلاحتان بود خداوند برایتان پیش می‌آورد و اگر نیاورد اصرار نکنید که شاید ظرفیت تحمل سختی‌هایش را نداشته باشید یا لااقل تا کنون نداشته باشید ... خلاصه فکر نکنم اینجا جایی برای پرسیدن چنان سؤالی باشد، اینجا نه کسی شما و روحیات شما را می‌شناسد و نه لزوماً همه دغدغه‌های شما را می‌توانند بفهمند، هر کسی از ظن خودش یار شما خواهد شد و به شرطی هم از شما تمجید می‌کند که شما همسوی با نظرات ایشان باشید ... خلاصه از دست ما فقط دعا برمی‌آید و دعوت شما به صبر و تقوا و تفکر و تعمق بیشتر و باز هم بیشتر ...
به هر حال خیلی خوب است که لااقل این دغدغه را داشته و حاضر شده‌اید به آن فکر کنید، همین هم از هر کسی برنمی‌آید ... توکل به خدا
و من الله التوفیق

[=Comic Sans MS]سلام

این که بتونین چنین از خود گذشتگی داشته باشین قابل تحسین و ارزشمنده ...
اما اگر هم شخصی اومد خواستگاریتون و تجربه جنگ داشت ، به این راحتی بهش بله نگین .
اینطور راحت و رک بهتون بگم همه اونای که میرن سوریه ، انسان های مومن و عالی نیستن .
نه اینکه بگم همشون ها ، بعضی !
توشون مجید سوزکی ها هم هستن ، حاج گرینوف ها هم هستن و حتی بالاتر و پایین تر .
اونای که نماز نخونن هم هستن ، اونای که ولایت رو قبول ندارن هم هستن و...
و صد البته اکثرشون هم انسان های خوب و عالی و با ایمانی هستن .
پس بهتره معیارتون برای ازدواج مدافع حرم بودن نباشه !

اگر شخصی با ایمان اومد خواستگاری که هم ایمان هم اخلاقش را پسندیدین ، بله بگین ، حالا اگر خواستن یا میخواستن برن این لطف رو در حقشون بکنید و رضایت بدین .

سلام

ب نظرم همینطور یکه فردی در ازدواج باید حقایق را ب خانم مورد نظرش بدون کم و کاستی بگوید !
جوانی هم که ب دنبال عمل ب تکالیف شرعی و جهادی و دفاع از حرمین شریف است !
باید
اون خانمه را از نیات خودش مطلع نماید
که با دید آگاهانه
بله را بگوید

نقطه;926186 نوشت:
خلاصه فکر نکنم اینجا جایی برای پرسیدن چنان سؤالی باشد، اینجا نه کسی شما و روحیات شما را می‌شناسد و نه لزوماً همه دغدغه‌های شما را می‌توانند بفهمند، هر کسی از ظن خودش یار شما خواهد شد و به شرطی هم از شما تمجید می‌کند که شما همسوی با نظرات ایشان باشید

این بخش صحبتم اشتباه بود، مشورت کردن به هر حال بهتر از مشورت نکردنه، حتی اگر جواب‌های شاذ هم داده شود باز هم خوب است، خوب است که بدانیم چه عکس‌العمل‌هایی نسبت به یک تصمیم وجود دارد، به بازتر شدن دید برای انتخاب آگاهانه‌تر کمک می‌کند، مضاف اینکه نکات خیلی خوبی هم امکان دارد در میان نظرات داده شود که به ذهن کسی که سؤال دارد نرسیده باشد، خلاصه اینکه آن نظرم خیلی اشتباه بود ...

[/HR]اما یک نکته‌ی آخر ... شما در یک زمانی یک حال خوبی کسب کرده‌اید که شیرینی‌اش هنوز هم زیر زبانتان هست و در آن زمانی که خود را غرق در معنویت یافته‌اید چنان تصمیمی گرفته‌اید، برخی ممکن است بگویند این یک تصمیم شتابزده ناشی از جوگرفتگی است، فکر کردن به آن و ماندن بر سر آن هم از سر بی‌تجربگی و خامی و بلکه آرمانگرایی کودکانه است، ولی جواب من کمی متفاوت است، اینکه این حالت برای همه کم‌وبیش اتفاق می‌افتد که چنان معنویتی را بچشند و در آن حالت خیلی تصمیم‌ها هم بین خودشان و خدا بگیرند، بعد از آن اما مردم دو گروه می‌شوند:

- گروه اول که اکثریت را تشکیل می‌دهد کسانی هستند که وقتی دوباره وارد روزمرگی‌ها شدند همان حرف معروف را می‌زنند که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها و آن تصمیم‌ها را شتابزده و ناشی از جوزدگی و اراده‌ی عمل به آن‌ها را ناشی از ناپختگی می‌دانند و این حرف خود را هم ناشی از تجربیات زیاد خود و دیگران برمی‌شمرند که البته راست هم می‌گویند،

- یک گروه دومی هم هست که برایشان مهم است که این حالت معنویت را در خود زنده نگاه دارند و می‌ترسند که نکند در روزمرگی‌ها اهمیت مطالبی که الآن برایشان جلوه کرده است فراموششان گردد ... ایشان کسانی هستند که می‌توانند از همین حالات گذرایی که برای همه هم پیش می‌آید اوج بگیرند و انسان‌های بزرگی شوند ... حتی از بزرگان دین و از بزرگان انسانیت شوند

چون بیشتر انسان‌ها جزء گروه اول هستند اگر بخواهید روی تجربیات انسان‌های پخته عمل کنید احتمالاً اکثر مردم رأی به جوزده بودن شما می‌دهند و سعی می‌کنند از این تصمیم منصرفتان کنند که مبادا فردا خودتان پشیمان نشوید ... در اینجاست که باید گفت تجربه‌ی اکثریت لزوماً بهترین تجربه نیست، چرا که آن اقلیتی که سعی کردند آن نور معنویت را در خودشان تداوم ببخشند با همین کارشان و البته بخاطر تحمل رنج‌هایی که در این راه هست به جاهایی رسیده‌اند که امثال آن اکثریت گروه اول فکرش را هم نمی‌تواند بکنند و فقط وقتی به این دسته‌ی دوم برسند می‌گویند التماس دعا! شما نزد خداوند مقرب هستید برای گرفتاری‌های ما هم دعا بفرمایید! ...

این مطلبی بود که به ذهنم رسید که باید توجه کرد وقتی می‌خواهیم از تجربیات دیگران استفاده کنیم باید به حواشی این تجربیات و شرایط تجربه شدن آن‌هاو امثال آن هم توجه کرد، گاهی تجربه‌ی اکثریت ناشی از ضعف اکثریت هست و لزوماً نشان‌دهنده‌ی بهترین تصمیم برای نفرات بعدی نیست ...
کسی که بر سر دو راهی ایستاده است باید فکر تمام این مسائل را هم بکند ... آیا می‌خواهند که این حالات معنوی عمیق صرفاً شکلات زندگی‌اشان باشند که هر از گاهی باعث شود که از حال نروند و یا اینکه می‌خواهند این حالات معنوی اصلاً قوت روزانه‌‌ی ایشان گردد که کلاً از همان ارتزاق نمایند ...
بعضی‌ها کودک درونشان را زنده نگاه می‌دارند و برخی هم روح معنویت و آن نور باطنی را در خود زنده نگاه می‌دارند و خدا را همیشه و هرکجا ناظر و همراه خود می‌بینند و به اتکای او دل به دریای مشکلات می‌زنند، در کوران مشکلات هم اگر از ایشان سؤال بپرسید می‌گویند که جز زیبایی چیزی نمی‌بینیم ... این دو سبک زندگی کاملاً متفاوت است و ما تا زنده هستیم می‌توانیم سرنوشت خودمان را خودمان انتخاب نماییم ...

با سلام و احترام

دم همه ی بچه های مدافع حرم گرم ... حتی اگه واسه پول برن، خیلی باعث افتخار هستند. ( یکی از رفقا افتخار دفاع داشتند .... )

بنده فقط دو نکته میگم :

نکته اول
اگر قبل از اینکه خواستگار مدافع حرم داشته باشید، یک مرد مومن باخدا پیدا شد و از شما خواستگاری کرد، چه می کنید ؟ خواستگارهایتان را رد می کنید تا زمانی که یک مدافع حرم بیاید ؟
شاید این کار مورد رضای خدا نباشد پس بیشتر رویش فکر کنید ...
نکته دوم
یک تصور خیال پردازانه از مدافعین حرم نداشته باشید ... ممکن است آن طور که فکر می کنید اخلاق آنچنانی نداشته باشند یا سیگاری و حتی معتاد باشند ...
لذا با دید واقع بینانه آنها را تصور کنید ...

من هم با دوستانی که معتقد به احساسی عمل کردن شما هستم موافقم، با توجه به اینکه گفتید سن تون کمه یه نکته ی مهم اینه که افراد در ابتدای جوانی هر لحظه یک فکر و حالی دارند! خودم هم این طور هستم هر ثانیه درگیری ذهنی دارم، بعد یه مدت آدم سرد میشه مخصوصن وقتی مشکلات هر روز زیاد تر میشه
خلاصه اینکه تلخی های زندگی و مشکلاتش بسیار فراتر از افکار و تصورات ما به خصوص در سن پایین هست

چرا می خواید با مدافع حرم ازدواج کنید؟ چرا دوست دارید بره سوریه؟ چرا بهش افتخار می کنید؟
این افتخار کردن برای شما چقدر ارزش داره؟ انقدری ارزش داره که اگر ایشون برند و شهید بشن شما بتونید تمام تنهایی ها و نداشتن های اون فرد رو تحمل کنید؟

سلام علیکم

یاس...;925969 نوشت:

الان کی خودخواهه؟ همون اقای مدافع ک هم لذت دنیایی رو میچشه و هم لذت اخروی

و نتیجه کارش برای دیگری فقط بیوه کردن ی دختر هست اگه شانس بیاره حامله نباشه یا بچه کوچیک نداشته باشه!!

اصولا باید آدم آگاهانه عمل کنه . هر کسی مدافع حرم شد معنی اش این نیست که حتما شهادت نصیبش شد و بخیال بعضی ها دیگر مرده شما از این به بعد بیوه اید .

از این آمار مطلقه ها در این صفحه 5 سال اخیر را جدا و جمع کنید . آمار شهدای ایرانی و افغان در این مدت نزدیک 2000 نفر بوده و فرضا همه آنها ازدواج کرده باشند 2000 همسر شهید داریم و احترامی دارند و نه مطلقه باشند با آن مشکلاتی که برایشان وجود دارد .

در تهران روزانه 150 نفر رو برای تدفین و تغسیل به قبرستان می آوردند و میانگین 115 نفر در تهران دفن شده مابقی به شهرستان منتقل میشدند . اخیرا هم پس از آلودگی این تعداد در تابستان به بیش از 450 نفر در روز رسیده بود . آمار مرگ و میر هر ساله و هر ماهه در این صفحه هست
مرگ فقط مال کسی نیست که به جنگ رفته . اجل از کسی دور نیست و به تاخیر هم نمی افتد . حال کسی میرود جنگ احتمال از بین رفتنش زیادتر است ولی کسی در رختخوابش خوابیده هم از آن دور نیست و مرگ فقط مال همسایه اش نیست .

در این بین یکی می آید در این فرصت با خدا معامله ای میکند تا سودش را از این رهگذر عمر بغایت ببرد . معامله گر هم باید توان معامله را داشته باشد .

معرفت در گرانی است به هر کس ندهند . پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند

باسمه تعالي
من فكرميكنم اظهارنظر درمورد مدافعان عزيزحرم كمي مشكله..دروهله ي اول برخي ازافراد اونها رو خودخواهاني ميدونن كه فقط جهت نوشيدن شربت شهادت به سوريه عازم ميشن وزن وبچه ي خودشون روتنها ميذارن..
اين تفكراصلا صحيح نيست..به شخصه ازنزديك شاهد زندگي مدافعان حرم هستم و ازعشق وعلاقه ي وافر اين افرادبه همسروفرزندان اطلاع دارم..چه خبر داريم از دل پردردي كه ميدونه بچه ي توراهيش به همين زودي ها مياد؟چه خبرداريم از بغض و اشك مدافع حرمي كه لحظه ي خداحافظي از همسرش ريشش روحسابي خيس كرد؟ايناهمش نشونه ي خودخواهيه ياتكه تكه شدن دل موقع وداع؟
اگراين عزيزان اين غم وغصه روتحمل ميكنن همه اش براي حفظ امنيت همون زن وبچه وهمه زن وبچه هاي ديگه اس...
ازدواج بايه مدافع حرم خيلي مقدسه اما درحديك حرف ساده نيست وقتي روزهايي رودرانتظاري كه خبري ازهمسرت نيس كه آياشهيد شده يا؟؟؟شنيدن حرفهايي درمورددستمزدهاي كذايي طبيعتاتحملش سخت هست..اين هم نظرشخصيه يك طلبه كمترين بود..ياعلي

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

یاس...;926130 نوشت:

من اصل قضیه رو زیر سوال نبردم!! یکم با دقت پستهای منو بخونید

کسی ک فقط ب عشق شهادت( ک حق الناس بازم گردنش می مونه) هی پا میشه میره و اگر نره زندگی رو ب کام فرزندان و همسرش تلخ میکنه ک شما نمیگذارید باین سعادت برسم ب نظرم درک درستی از سعادت نداره...

توی گروه تلگرامی بودم همشون از اقایون عشق شهادت!...کلا فقط عشق شهادت....وقتی ازشون پرسیدم چرا میخواین شهید بشین برخورد خوبی نکردن! در صورتی ک من بهشون گفتم شما درست رفتار کنید درست زندگی کنید شهادت خودش میاد سراغتون....اینکه عشق شهادت باشی( یا دلاوری) ولی وقتی زنده ای اخلاق مدارانه زندگی نکنی....لایق همین ادبیاتی هستی ک بنده بکار بردم و شما میگی مودب تر باش!

سلام
طاعات قبول
موضوع این تاپیک برام جالب توجه بود و نظرات رو می خوندم که رسیدم به این مطلب
بنظرم راجع به این عبارتی که نوشتید درک درستی از سعادت ندارد، بگوییم شاید تکلیف شناسی اش ضعیف است
راجع به سوالتان از آن عشق شهادت ها، من هم خیلی فکر کرده ام و یکی از پاسخ هایی که در مورد خودم به آن رسیده ام یک جمله معروف است
شهادتی بی درد می طلبیم، غافل از اینکه شهدا اهل درد بودند.
و واقعا احساس می کنم درست زندگی کردن در این زمانه خیلی سخت است ، اما غافل از این نباشیم که فقط شخصی به درجه شهادت می رسد که اگر زنده هم باشد، به احسن وجه(به قول شما اخلاق مدارانه) زندگی می کند
بنابراین صرفا اینکه یک نفر عشق شهادت باشد ، دلیلی بر لایق شهادت بودن نیست.

.برای مشاوره گیرنده محترم هم چنین پیشنهاد می کنم که:
این خواهر بزرگوار هم بنظرم بهتر هست که مدافع حرم بودن را معیار قرار ندهند. شاید حاجی گرینوف نصیبتان شود Lol
و بجای آن ، خصلت های روحی و فکری و اخلاقی شهدا را معیار قرار بدهند تا شخصی شبیه به آن ها را بیابند، حال اگر توفیق دفاع از حرم حضرت زینب را هم پیدا کردند که فبها المراد
این توضیح را بیشتر از این باب گفتم که خدای نکرده با قرار دادن شروط سخت، پیدا کردن همسر مناسب از بین خواستگارانتان را برای خود سخت نکنید.
در ضمن روی خودتان هم کار کنید، کبوتر با کبوتر باز با باز.... خدا هم کمک می کند تا جفت خودتان نصیبتان شود گل
.مثال مشابه
مثلا من دوست دارم همسرم سید باشد، اما سید بودن را معیار قرار نمی دهم و سعی می کنم معیار هایم را به صفات اهل بیت نزدیک کنم، حالا یا قسمت می شود و فرزند ایشان همسرم می شود یا یکی از پیروان ایشان.[/]

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]چند تا نظر آخر دوستان را دیدم
واقعا راهنمایی های خوبی داشت و اگر قبل از نوشتن نظر خودم همه نظرات را می خواندم، دیگر زحمت نوشتن را به خودم نمی دادم :)
[/]

کاش میشد اینقدر راحت قضاوت نکنیم

از کجا میدونید احساسی عمل شده
از کجا میدونید هرکی سنش کم باشه باید احساسی عمل کنه
نخیر شاید با کلی تحقیق و با سنجیدن جوانب این تصمیم رو گرفته
میشه قضاوت ظاهری نکنید؟؟؟!!

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

Khadem zeynab;926810 نوشت:
کاش میشد اینقدر راحت قضاوت نکنیم

قضاوتاشو ول کن،
نکاتی که بدردت می خوره رو برداشت کن.[/]

ببخشید جناب یاس
اگه کسی با مدافع حرم ازدواج کنه حتما شهید نمیشه
ادم مگه میتونه از مرگ فرار کنه؟؟؟
فوقش اگه اجلش بیاد به جای سوریه یه جا دیگه میمیره
پس چه خوبه که قبل مرگش از یه ملت دفاع کنه
اگه اونا نباشن سرنوشت ما مثل مردم سوریه و یمن میشه
اگه منظورتون کسایی که فقط به عشق شهادت میرن خوب اونا قطعا قبل شهادت به هدف دفاع میرند
اونا حتما باید قبل رفتن رضایت قلبی پدرومادر و همسر رو کسب کنند و اینطور نیست که هرکی دلش خواست ورفت شهید شه
شما اگه مصاحبه و گفت وگو با خانواده شهدا رو ببینید
متوجه میشید که همشون به شهید شدن عزیزانشون افتخار میکنن
و قبل رفتن اونا به میدان جنگ رضایت خودشون رو اعلام کردند
و اینطور نیست که در عذاب باشندک

با نام و یاد دوست

سلام علیکم

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در ماه مبارک رمضان

کاربر سوال کننده از من خواستند تا مطالبی را از سوی ایشان در تاپیک ارسال نمایم:

نقل قول:

با سلام به همه کاربران و دوستان عزیز ک در این تاپیک مطالبی رو بیان کردند اما لازم دیدم برای روشن شدن سوالم مطالبی رو بیان کنم:

اینکه من اگه گفتم ازدواج با مدافع حرم منظورم این نبود که هرکی از راه رسید و گفت من میخوام مدافع حرم باشم باهاش ازدواج کنم
البته و صد البته معیار اصلی بنده برای انتخاب همسر ایمان هست
چه بسیار انسان هایی که باایمان هستند ولی خوب به دلایلی نمیتونن مدافع باشند
بعضی از کاربران جوری سوال منو قضاوت کردند و با قطعیت گفتند که من از روی احساسات تصمیم گرفتم که اصلا از منظور و مقصود سوال من دور بود
بنابراین لازم دیدم توضیح بدم
من اونقدر رویا باف نیستم که با دیدن چندتا فیلم وعکس یا مستند از مدافعان حرم این تصمیم رو گرفته باشم
من قبل هر تصمیمی کلی تحقیق و مشورت میکنم اونقدر خیال باف نیستم که از روی احساسات برای یک عمر زندگی خودم تصمیم بگیرم
من همه ی جنبه های دنیوی و اخروی این تصمیم رو در نظر گرفتم و بعدش به این نتیجه رسیدم که اگه مدتفع حرم اومد خواستگاری من قبول کنم ولی خوب تاحالا نیومده و یکم ناراحت شدم
این دلیل نمیشه که من احساساتی باشم یا حتما فقط و فقط باید با مدافع حرم ازدواج کنم
اینو خواستم در جواب نظرات بعضیا بگم که قضیه روشن بشه
من فقط برای مشورت گرفتن اون سوال رو پرسیدم و اینکه از همه ی نظرات مفید ممنونم
درهرحال هرکسی دوست داره همسر ایندش یه شغی داشته باشه
یکی معلم دوست داره یکی پزشک یکی مهندس یکی شغل ازاد دلیل نمیشه که اون طرف رو سرزنش کردمن هم مدافعان حرم رو ستایش میکنم و اینکه حتما قرار نیست یک مدافع حرم شهید شه
اگه ادم اجلش بیاد هرجا باشه میمیره چه خوب که این مرگ با شهادت باشه
دلیل نمیشه که بخوای بگی مدافعان حرم حق ازدواج ندارند

یا حق

با تشکر

آدم وقتی خوبی ببینه عاشقش میشه میخواد تصاحبش کنه حالا خوب در نظر هرکسی یک نوعیه.
شما حس خوبی به این عزیزان دارین و غبطه هم میخورین.

دوستان هم مطالب خوبی گفتن هم امکان شهادت هست.
حالا اگر از روی احساس نیست و نظر و اهدافتون تغییر نخواهد کرد کارشناس مواردی رو بیان کردن برای چنین ازدواجی.
اما من میگم شاید نظرتون تغییر کنه
مثلا خیلیا مدافع هستن هرکسی در هر شغلی
آتشنشان ها معلم ها تمامی افرادی که با درستی تو این جامعه تلاش میکنند.
قهرمان های کشور ما خیلی زیادن بعضیاشون شهید میشن و ما میتونیم درخششون رو توی آسمون ببینیم اما بعضیا هنوز گمنامن.
از ظاهر افراد قضاوت نکنین.
دوستان برای همین میگن سنتون بگذره چون با گذشت سن تفکرات و نظراتتون هم کامل تر میشه و هم قهرمان های بیشتری میتونین ببینین.

مدیر ارجاع سوالات;927241 نوشت:
با سلام به همه کاربران و دوستان عزیز ک در این تاپیک مطالبی رو بیان کردند اما لازم دیدم برای روشن شدن سوالم مطالبی رو بیان کنم:

اینکه من اگه گفتم ازدواج با مدافع حرم منظورم این نبود که هرکی از راه رسید و گفت من میخوام مدافع حرم باشم باهاش ازدواج کنم
البته و صد البته معیار اصلی بنده برای انتخاب همسر ایمان هست
چه بسیار انسان هایی که باایمان هستند ولی خوب به دلایلی نمیتونن مدافع باشند
بعضی از کاربران جوری سوال منو قضاوت کردند و با قطعیت گفتند که من از روی احساسات تصمیم گرفتم که اصلا از منظور و مقصود سوال من دور بود
بنابراین لازم دیدم توضیح بدم
من اونقدر رویا باف نیستم که با دیدن چندتا فیلم وعکس یا مستند از مدافعان حرم این تصمیم رو گرفته باشم
من قبل هر تصمیمی کلی تحقیق و مشورت میکنم اونقدر خیال باف نیستم که از روی احساسات برای یک عمر زندگی خودم تصمیم بگیرم
من همه ی جنبه های دنیوی و اخروی این تصمیم رو در نظر گرفتم و بعدش به این نتیجه رسیدم که اگه مدتفع حرم اومد خواستگاری من قبول کنم ولی خوب تاحالا نیومده و یکم ناراحت شدم
این دلیل نمیشه که من احساساتی باشم یا حتما فقط و فقط باید با مدافع حرم ازدواج کنم
اینو خواستم در جواب نظرات بعضیا بگم که قضیه روشن بشه
من فقط برای مشورت گرفتن اون سوال رو پرسیدم و اینکه از همه ی نظرات مفید ممنونم
درهرحال هرکسی دوست داره همسر ایندش یه شغی داشته باشه
یکی معلم دوست داره یکی پزشک یکی مهندس یکی شغل ازاد دلیل نمیشه که اون طرف رو سرزنش کردمن هم مدافعان حرم رو ستایش میکنم و اینکه حتما قرار نیست یک مدافع حرم شهید شه
اگه ادم اجلش بیاد هرجا باشه میمیره چه خوب که این مرگ با شهادت باشه
دلیل نمیشه که بخوای بگی مدافعان حرم حق ازدواج ندارند

یا حق

سلام،
حاج‌آقا پناهیان نظری در مورد مدافعان حرم داشتند که شنیدنش خالی از لفط نیست، اینکه ایشان در زمان جنگ تحمیلی با خودشان فکر می‌کردند که یعنی ممکن است زمانی برسد که مظلومیت مؤمنین از این هم بیشتر شود؟ با خودشان تعجب می‌کردند که به ما گفته‌اند هر چه به آخرالزمان نزدیک‌تر شویم مظلومیت باید بیشتر شود ولی فعلاً که به نظر می‌رسد که این اقتدار نظام اسلامی است که دارد بیشتر می‌شود! تا اینکه رسیدند به مثلاً یکی بحث همین عزیزان مدافع حرم، کسانی که برای دفاع از اهل بیت علیهم‌السلام و دفاع از مظلوم و برای جنگ با تکفیری‌های داعش و جنایتکاران صهیوننیست به سوریه می‌روند ولی بعد یکی می‌گوید که اینها انگیزه‌اشان دنیاپرستی است و برای پول می‌روند جنگ، یکی می‌گوید اینها خودخواه هستند و برای اینکه شهید بشوند و به حوری برسند می‌روند جنگ و برایشان مهم نیست که چه بر سر خانواده‌اشان بیاید ... اما حق همان است که این عزیزان در شعارهایشان می‌گویند، اینکه «کُلُّنا عباسک یا زینب» ... عباس همان کسی است که تا بود حرم احساس آرامش داشت، دشمن جرأت تعرض به زنان و کودکان را نداشت، همان که تا بود خیال امام زمان علیه‌السلام راحت بود و نمی‌گفت که دیگر چاره‌ام اندک گشت و کمرم شکست ... بله، خلاصه‌اش این است که «طوبی للغُرَباء» ...

حالا یک عده پُز روشن‌فکری دارند و یک چیزی شنیده‌اند و یک همزادپنداری کرده‌اند خودشان را جای پدر و مادر یا همسر یا فرزند شهید می‌گذارند و یک چیزی می‌گویند ... کسی که آرزوی مدافع حرم شدن داشته باشد یا بخواهد هم‌نفس یک مدافع حرم باشد بالطبع غریب است ... غریب بودن ویژگی اولیاء خداست ... نگذارید اگر گفتند تو بچه‌ای یا احساساتی هستی شما را ضعیف کند ... این احساسات خودش مقدس است، وقتی حتی یک لحظه این احساس به کسی دست بدهد آن یک لحظه نه غفلت از حقیقت که بلکه خبر از وصل شدن به حقیقت می‌دهد، اگر بعد از آن لحظه دیگر این احساس را نداشتید به این معنی نیست که یک لحظه جو زده شده بودید و الآن سر عقل آمده‌اید بلکه به این معناست که یک لحظه حقیقت بر شما منکشف شد و مستبصر شدید ولی باز غفلت بر شما چیره گشت ... ما عموماً در غفلت زندگی می‌کنیم و هر از گاهی نسیمی از حقیقت به مشاممان می‌رسد که ما را از خود بیخود می‌کند ولی باز در تصمیم‌های خود سست می‌شویم، شما سنگ‌هایتان را با خودتان وا بکنید، اگر اهلش هستید که این نور را در خودتان زنده نگاه دارید و با حرف این و آن و با مشکلات ریز و درشت این مسیر راه بیایید و کم نخواهید آورد، اگر اهل این هستید که غریب باشید و در عین بزرگی کوچک شمرده شوید، بسم‌الله در تصمیم خودتان راسخ بمانید و به اینکه بگویند احساساتی شده و یا جو زده شده‌اید وقعی نگذارید، ولی اگر اهل خودسازی نیستید، اگر اهل مبارزه با هوای نفس یستید، اگر اهل ذکر نیستید و نمی‌توانید در سختی‌ها با یاد خدا و با یادآوری حقایقی که اگر از آن‌ها یاد نشود غفلت بر انسان چیره شده و سختی‌ها به کام انسان زهر می‌شوند ثابت‌قدم بمانید، شاید برای شما مناسب‌تر باشد که از این کار منصرف شوید که جسارتاً «ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست ... عرض خود میبری و زحمت ما میداری»، می‌آیید اوج بگیرید اما هم خودتان از جای بلندتری سقوط کرده و دوباره بلند شدنتان سخت‌تر می‌شود اگر اصلاً دیگر بتوانید مثل یک آدم معمولی دینداری و مؤمن باقی بمانید، و هم شاید سبب مشکلات و زحمت فراوان برای اطرافیان خودتان شوید، گرچه اگر نیت پاک باشد خدا هم کمک می‌کند و خدا کسی را که برای رضای او قدمی بردارد را به خودش وا نمی‌گذارد که اینطور بیچاره شده و خسر الدنیا و الآخرة گردد ...

خلاصه اینکه کسانی که با گفتن اینکه شما احساساتی شده‌اید و جو زده شده‌اید و بچه هستید و سنتان کم است می‌خواهند از امثال این تصمیم‌ها منصرفتان کنند غالباً خودشان را در موقعیت شما قرار داده‌اند و چون جرأت اینکه بخواهند در عمل چنان کاری را بکنند را ندارند فکر می‌کنند که شما اگر جرأتش را دارید لابد یا درکی از بزرگی این تصمیم ندارید یا عقلتان به بلوغ کافی نرسیده است ... اگر ما هم اهل ذکر بودیم با یکی از همان مستبصر شدن‌های لحظه‌ای بخصوص در دوران نوجوانی که انسان پاک‌تر است و بار گناهش کمتر است و انعطافش در زندگی بیشتر است اوج گرفته بودیم و الآن صاحب آبرویی نزد خدا بودیم ... ولی حیف که هر بار ترسیدیم، حیف که هر بار گفتیم که شاید نشود که بشود، حیف که همیشه یک عده گفتند تو بچه‌ای عقلت نمی‌رسد، حیف که ایمانمان به خدا ضعیف و توکلمان به خدا کم بود، حیف که بخاطر حرف مردم از چیزی که فهمیده بودیم درست‌تر است کوتاه آمدیم، حیف که الآن برای خودمان متخصصی در امر فرصت‌سوزی محسوب می‌شویم ... اگر همه‌ی ما که شما را نصیحت می‌کنیم کار درست را انجام داده بودیم قیامت یوم‌الحسرة نمی‌بود ... مهم نیست که چه تصمیمی خواهید گرفت، اینکه اگر خواستگاری داشتید که مدافع حرم بود و سایر شرایطتان را هم داشت بله را بگویید یا بخاطر مدافع حرم بودنش جوابتان منفی باشد، مهم این است که با قلبتان تصمیمی را بگیرید که خدا و پیامبرش راضی‌تر باشند، شما به خدا تکیه کنید ببینید که آیا خدا هم مثل ما آدم‌های معمولی شما را دراین تکیه کردنتان به خودش خوار می‌کند تا از تصمیم خود پشیمانتان شوید یا نه ... لا یکلف الله نفسا الا وسعها، تکلیف به اندازه‌ی وسع افراد است، ولی گاهی بیعت برداشته می‌شود و تکلیف ساقط می‌شود و فقط عاشقان در میدان باقی می‌مانند و این هم عاشقان هستند که حماسه‌ساز می‌شوند، عاشقان اهل چرتکه انداختن نیستند، حالا شما تکلیف‌محور هستید یا عاشق؟ ... باید خودتان بفهمید که چند مرده حلاج هستید ...

برای ظهور به عاشق نیاز هست، ولی فعلاً بیشتر ما تکلیف‌مدار هستیم و خدا می‌داند که حتی تکالیفمان را هم درست انجام نمی‌دهیم ... این وسط امام زمان علیه‌السلام از همه غریب‌ترند ... طوبی للغرباء ... خدا کند که نمک به زخمشان نزنیم اگر مرحم دردهایشان نیستیم ...

نقطه;927449 نوشت:
سلام،

احسنت خیلی عالی شرح دادین ...
به عقیده من همان طور که شهید شدن لیاقت میخواد همسر شهید شدن هم لیاقت میخواد و درواقع اگر شهید انتخابی ست از طرف خدا همسر شهید هم به همون میزان انتخاب شده ست ...
کمی در سیره شهدا تامل کنیم میفهمیم یا از ابتدا زمینی نبودن یا از یک جایی به بعد راهشون رو جدا کردن از اهالی زمین ...
در اینکه مدافع حرم شدن توفیقی هست از جانب حضرت شکی نیست
ولی خب حتما این میان هستن کسانی که به اونجا میرسن کم میارن،یا فقط به شوق جان دادن میرن و در واقع حب شهادت رو فقط دارن و موارد دیگه ...
ولی شهادت قطعا نصیب منتخبین میشه و اتفاقی نیست ...
امکان نداره توی زندگی شهدا نه زمان جنگ همین مدافعان حرم جست و جو نکنی و تحت تاثیر رفتارو عقایدشون قرار نگیری ...
استارتر محترم هم باید خودشون رو ارزیابی کنن ببینن این احساس قلبیه یا نه زودگذر ...
میتونن با عمری نبودن همسر کنار بیان میتونن عزیزترین کس رو همون ابتدای مسیر زندگی از دست بدن و ایمانشون از دست نره یاخیر ...
شهادت آرزوی خیلیا هست ولی به همه نمیدن
حتما و قطعا فقط به اهلش تعلق میگیره
به نظر من همسر شهید شدن هم چیزی جز این نیست
من شخصا غبطه میخورم به حال همه همسران صبوری که عزیزتر از جانشون رو تقدیم کردن و نشون دادن اگر زمان امام حسین (ع) بودند خودشون همسرشونو روانه ی میدان میکردن و دریغ نمیکردن
این حجم از خودگذشتگی و تحمل و صبوری بعدش رو باید ببینید در خودتون دارین یانه ...

[="Arial"][="Blue"]

سلام
با تشکر از شما
[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

[=arial]با سلام و عرض ادب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگی
[=arial]
همسر مناسب
[=arial]روزی[=arial] افراد می شود
حال
چه در لباس دفاع از حرم ولایت
چه در لباس دفاع از حریم ولایت
و آنگاه که
[=arial]ظرفیت حمل نعمتی را به دست آوریم[=arial] آن نعمت به ما داده خواهد شد ان شا الله.
هر گاه موعد روزیمان فرا برسد
[=arial]از جایی که فکرش را نمیکنیم[=arial]به دستمان خواهد رسید...[=arial]
[=arial][=arial]همسر ما اونطوری نیست که ما میخوایم ، اونطوری هست که ما هستیم

[=arial]
موفق باشید

مدافعان حرم یا مدافعان اسد؟

pantan;927874 نوشت:

با عرض سلام و ادب

اگر معاذالله در جنگ بیایند به مشهد حمله کنند برخی برای دفاع از حرم امام رضا می روند برخی برای دفاع از خوشون برخی برای دفاع از ناموسشون برخی برای دفاع از بستگانشون برخی برای دفاع از وطنشون و...همه اهداف خوب و مقدس است ولی کدام مهم و اصل است .
اگر کسی برای دفاع از حرم برود هم ثواب فراوانی بدست آورده و هم بقیه اهداف را نیز بدست آورده است.

مدافعین حرم عزیزان ما هستند برای دفاع از حرم می روند حرم حضرت زینب و... آیا خبری از جسارتهای دشمنان (تکفیری ها و...) به حرم ائمه علیهم السلام و صحابی پیامبر دارید
هر چند در کنار آن دشمن را نیز نابود می کنند و اجازه بدست آوردن فرصت برای حمله به کشور خودمون و ناامن کردن آن را نمی دهند .
هرچنددر کنار این دو جان مسلمانان را نجات می دهند
هر چند در کنار این سه اسدی که او و نیروهایش دارند برای خودشون و البته برای ما هم می جنگند را کمک می کنند و...

جمله شما بار معنایی فراوانی داشت لطفا بیشتر تحقیق و مطالعه نمایید.

یا علی

pantan;927874 نوشت:

والا بخدا این سوال منم هست اما متاسفانه تا حرف میزنی به هزار تا چیز متهم میشی اگه راهی هست که ما بهتر راجع ب این موضوع بدونیم لطفا معرفی کنید کسی رو هم متهم نکنید لطفا

چقدر توی این سایت فحاشی و بداخلاقی زیاد شده.
تا میای حرف بزنی توی تایپیکی یکی شکست عشقی خورده یکی چیزیش شده میاد با توپ و تفنگ بحث میکنه. کسی هم برای تذکر نیست.
دوستان لطفا در نظر بگیرین اینجا جز نظر کارشناس ها نظرات دیگه کارشناسانه نیستن.
دوما اینجا جایی هست برای بحث علمی و منطقی نه فحاشی و دعوا و خود نشون دادن.
دیگه نمیشه تو تاپیکی حرف زد همه محکومت میکنن.
چند تا مثالش هم تاپیک دخالت خانواده که اومد به همه نظر دهندگان یه برچسبی با عصبانیت چسبوند رفت. یکی همین تاپیک و یکی تاپیک سگ و ....

منکه تصمیم گرفتم حداقل تا مدت ها و شاید همیشه دیگه توی این سایت حرفی نزنم و بحثی نکنم که بعد محکوم بشم.
کاش خیلی قبل تر که تصمیم داشتم برم میرفتم که نتونستم از سایت خوب مذهبی دل بکنم.
امیدوارم پستم حذف نشه.

بارانک;931945 نوشت:
والا بخدا این سوال منم هست اما متاسفانه تا حرف میزنی به هزار تا چیز متهم میشی اگه راهی هست که ما بهتر راجع ب این موضوع بدونیم لطفا معرفی کنید کسی رو هم متهم نکنید لطفا

سلام علیکم

لطفا دوستان یک مقدار رعایت کنند تا امکان گفتگو میسر شود .

در نظر اول این مساله واضح است که هیچ ایرانی ای معتقد نیست که بشار اسد از اولیاء خدا و یا از ائمه معصومین است و جهاد در راه بشار اسد کشته شدن برای او یعنی کشته شدن در راه خدا !!

حقیقتا چه کسی میتواند اینطور فکر کند که یک مدافع حرم خانواده اش را ترک کند برود سوریه برای اسد کشته شود ؟ یک کسی که مشاعرش را از دست داده ؟
حتی جهال انتخاری که مردم بیگناه را در بازار و مساجد میکشند بگویند برو در راه آل سعود فدا شو خنده اش میگیرد که این چه مزخرفی است که میگوئی ؟

خب هدف از طرح امثال این سوال چه میتواند باشد ؟ آیا شکی هست که چنین اهدافی در نظر گرفته شده :

1- گسترش داعش و النصره و .. و حمایت از آنها ,

2- بمنظور حمایت و تقویت دول مرتجع عربی هم پیمان با اسرائیل و امریکا , که برای سلطه بر منطقه و رسیدن اهداف منفعت طلبانه در سوریه و در کشورهای دیگر همچون یمن , لیبی و عراق از وجود این تروریست ها استفاده میکنند

اما مقابله تکفیری ها

کسانی که غیر خود را تکفیر کرده و کشتن شان را مجاز میدانند .

میگویند مسلمانان منحرف تر از یهود و حتی ابوجهل اند !! لدا میروند در اسرائیل مداوا میشوند تا مسلمان را از بین ببرند
و بعد
طبق آموزه های مشترک بین تکفیریها و کفار و مشرکین و یهودی که حقد و کینه اسلام را دارند فقط قبور انبیاء و اولیاء و صلحا را هتک میکردند و مساجد و آثار اسلامی را از بین بردند .

سوال : به کدام حکم از احکام اسلامی و به چه دلیل منطقی و عقلانی ای با متجاوز و چنین دشمنی نباید جنگید ؟

Khadem zeynab;927166 نوشت:
ببخشید جناب یاس
اگه کسی با مدافع حرم ازدواج کنه حتما شهید نمیشه
ادم مگه میتونه از مرگ فرار کنه؟؟؟
فوقش اگه اجلش بیاد به جای سوریه یه جا دیگه میمیره
پس چه خوبه که قبل مرگش از یه ملت دفاع کنه
اگه اونا نباشن سرنوشت ما مثل مردم سوریه و یمن میشه
اگه منظورتون کسایی که فقط به عشق شهادت میرن خوب اونا قطعا قبل شهادت به هدف دفاع میرند
اونا حتما باید قبل رفتن رضایت قلبی پدرومادر و همسر رو کسب کنند و اینطور نیست که هرکی دلش خواست ورفت شهید شه
شما اگه مصاحبه و گفت وگو با خانواده شهدا رو ببینید
متوجه میشید که همشون به شهید شدن عزیزانشون افتخار میکنن
و قبل رفتن اونا به میدان جنگ رضایت خودشون رو اعلام کردند
و اینطور نیست که در عذاب باشندک

سلام
سرکار خانم یاس هستن Smile
ایشون همچین منظوری نداشتن که همچین حرفهایی میزنین، با دقت بیشتر مطالعه بفرمایید.

فاتح;931988 نوشت:
سلام علیکم

لطفا دوستان یک مقدار رعایت کنند تا امکان گفتگو میسر شود .

در نظر اول این مساله واضح است که هیچ ایرانی ای معتقد نیست که بشار اسد از اولیاء خدا و یا از ائمه معصومین است و جهاد در راه بشار اسد کشته شدن برای او یعنی کشته شدن در راه خدا !!

حقیقتا چه کسی میتواند اینطور فکر کند که یک مدافع حرم خانواده اش را ترک کند برود سوریه برای اسد کشته شود ؟ یک کسی که مشاعرش را از دست داده ؟
حتی جهال انتخاری که مردم بیگناه را در بازار و مساجد میکشند بگویند برو در راه آل سعود فدا شو خنده اش میگیرد که این چه مزخرفی است که میگوئی ؟

خب هدف از طرح امثال این سوال چه میتواند باشد ؟ آیا شکی هست که چنین اهدافی در نظر گرفته شده :

1- گسترش داعش و النصره و .. و حمایت از آنها ,

2- بمنظور حمایت و تقویت دول مرتجع عربی هم پیمان با اسرائیل و امریکا , که برای سلطه بر منطقه و رسیدن اهداف منفعت طلبانه در سوریه و در کشورهای دیگر همچون یمن , لیبی و عراق از وجود این تروریست ها استفاده میکنند

اما مقابله تکفیری ها

کسانی که غیر خود را تکفیر کرده و کشتن شان را مجاز میدانند .

میگویند مسلمانان منحرف تر از یهود و حتی ابوجهل اند !! لدا میروند در اسرائیل مداوا میشوند تا مسلمان را از بین ببرند
و بعد
طبق آموزه های مشترک بین تکفیریها و کفار و مشرکین و یهودی که حقد و کینه اسلام را دارند فقط قبور انبیاء و اولیاء و صلحا را هتک میکردند و مساجد و آثار اسلامی را از بین بردند .

سوال : به کدام حکم از احکام اسلامی و به چه دلیل منطقی و عقلانی ای با متجاوز و چنین دشمنی نباید جنگید ؟

مرسی از پاسخگویتون ولی خیلی مختصر بود و نه مفید

بارانک;932111 نوشت:
مرسی از پاسخگویتون ولی خیلی مختصر بود و نه مفید

خواهش میکنم ؛ ما موظف به انجام وظیفه ایم , نه کسب نتیجه ؛ نتیجه خارج از حد وظیفه است .

فاتح;932116 نوشت:
خواهش میکنم ؛ ما موظف به انجام وظیفه ایم , نه کسب نتیجه ؛ نتیجه خارج از حد وظیفه است .

لطف میکنید

جمع بندی: ازدواج با مدافع حرم

سوال :

سلام
با تشکر از شما

پاسخ:

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و از اینکه رویه رو به تکاملی از جهت معنوی دارید بسیار خداوند را شاکر باشید.سعی نمایید این حالات مقطعی را برای خود همیشگی نمایید تا به سرمنزل مقصود که تکامل است برسید.

در سوال شما چند نکته وجود دارد که نیاز به بررسی بیشتر است .

• ازدواج با مدافعین حرم:

کار بسیار عالی و پسندیده ای است و هدف شما نیز که دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها می باشد نیز خیلی خوب است و ای کاش بسیاری از افراد همانند شما باشند.

البته خواهر عزیز خود می دانید که ما قبل از اینکه تصمیمی را بگیریم لازم است خود را با شرایط آن آماده کرده باشیم و تنها از روی احساس و بدون اندیشه و مشورت لازم تصمیم نگرفته باشیم البته مد نظر من این نیست که شما از روی احساس تصمیم گرفته اید بلکه یک هشدار می باشد در ضمن ازدواج نیاز به بلوغ اجتماعی ،عاطفی،عقلی و ...دارد لذا سعی نمایید در صورتی که این بلوغها را ندارید کسب نمایید.
همچنانکه کسی تصمیم می گیرد مدافع حرم شود باید با نگاه درست و دقیق این مسیر را انتخاب نماید شما نیز لازم است شرایط این زندگی را در نظر بگیرید بروید با همسران مکرم مدافعین حرم و شهدای مدافعین حرم صحبت نمایید مشکلات ،سختیها و...را در نظر بگیرید و مزایا و معایب احتمالی این ازدواج را بررسی نمایید،ببینید می تونید جای آنها باشید یا می تونید خودتون را اینقدر رشد دهید که تحمل مشکلات براتون بسیار ساده شود.البته مرگ برای همه هست و زمان آن را خداوند می دانند چه بسا شخصی سالها در جنگ باشد و به شهادت نرسد و فردی دیگر در خانه در سن جوانی از دنیا برود و افرادی که به جنگ و دفاع می روند به معنای این نیست که حتما شهید می شوند ولی شما لازم است همه احتمالات را در نظر بگیرید.و قطعا بهترین معامله،معامله با خداوند است.
اگر این نوع ازدواج را انتخاب نمودید دیگر به خداوند توکل نمایید و محکم بایستید و به سخن و سرزنش افراد توجهی نکنید.

واقعا همسران و مادران و فرزندان شهدا حق بسیار بزرگی بر گردن ما دارند.خدایا خیلی کمکمان کن شرمنده این بزرگواران نشویم

• نحوه ازدواج و مسئله تصادف:

خواهر گرامی شما می توانید با حضور در مجالس و مکانهای مذهبی و ارتباط با افراد مذهبی و بیان علایق خود در زمینه ازدواج زمینه ازدواج با مدافعین حرم را بوجود آورید
با افزایش مهارتهای معنوی ،علمی ،زندگی و اجتماعی خود سبب شوید که مسئله تصادف و اثر آن به چشم نیاید لذا مهارتهایی خود را بالا ببرید.

نکته مهم : اینکه شما تصمیم دارید با مدافعین حرم ازدواج نمایید بسیار خوب است و ممکن است به هر دلیلی برای شما اتفاق نیافتد لذا شما ببینید که مدافعین حرم چه ویژگیهایی دارند سعی نمایید افراد دیگری را هم که آن ویژگیها را دارند ولی فعلا توفیق مدافع حرم را ندارند و البته توفیقات دیگری را دارند را نیز مد نظر قرار دهید مثلا افراد بایمان و با تقوا و شجاعی که در دورترین نقاط کشور عزیزمون و در مکانهای خطرناک در حال پاسداری از این مرز و بوم هستند چه دریا و چه خشکی و...
افرادی که روحیه جهادی دارند ولی فعلا در حال جهاد علمی یا فرهنگی هستند نیز می توانند جزء افرادی باشند که شما به آنها فکر نمایید و...
دعا و توسل به اهل بیت را فراموش نکنید.

دو نکته پایانی :
1.ممکن است افرادی به خانواده خود فشار بیاوند تا برای دفاع بروند و یا اخلاق مناسبی نداشته باشند قطعا اخلاق نامناسب و بد اشتباه می باشد و هدف (دفاع از حرم) وسیله(بداخلاقی) را توجیه نمی کند ولی این به معنای همه مدافعین حرم اینگونه هستند و چه بسا مدافعین حرم از افرادی بودندکه بهترین رفتار را با خانواده خود داشته اند.

2.اگر معاذالله در جنگ بیایند به مشهد حمله کنند برخی برای دفاع از حرم امام رضا می روند برخی برای دفاع از خوشون برخی برای دفاع از ناموسشون برخی برای دفاع از بستگانشون برخی برای دفاع از وطنشون و...همه اهداف خوب و مقدس است ولی کدام مهم و اصل است .
اگر کسی برای دفاع از حرم برود هم ثواب فراوانی بدست آورده و هم بقیه اهداف را نیز بدست آورده است.
مدافعین حرم عزیزان ما هستند برای دفاع از حرم می روند حرم حضرت زینب و... آیا خبری از جسارتهای دشمنان (تکفیری ها و...) به حرم ائمه علیهم السلام و صحابی پیامبر دارید
هر چند در کنار آن دشمن را نیز نابود می کنند و اجازه بدست آوردن فرصت برای حمله به کشور خودمون و ناامن کردن آن را نمی دهند .
هرچنددر کنار این دو جان مسلمانان را نجات می دهند
هر چند در کنار این سه اسدی که او و نیروهایش دارند برای خودشون و البته برای ما هم می جنگند را کمک می کنند و...
نیاز است دوستان اطلاعات خود را در مورد علل جنگ سوریه و پشتیبانان دشمنان و علل حمایت ایران بالا ببرند تا دچار تحلیلهای نادرست نشوند
برای کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه نمایید:

ایران و جنگ سوریه

در ضمن توهین به هیچ عنوان پسندیده نیست و این انجمن جایی برای تبادر نظر و یافتن اطلاعات مناسب است در ضمن نیاز است سوالات و پستهای خود را با ملاحظاتی درج نماییم تا حساسیتها برانگیخته نشود کلمات بفرمایید،بشینید و ...یک معنا را دارند ولی بارهای مثبت منفی مختلفی را دارند

یا علی

1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ:24/ 09/ 1396
موضوع قفل شده است