معادل مصالح بهشتی در دنیا چیست؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
معادل مصالح بهشتی در دنیا چیست؟

سلام خدمت دوستان

من جایی خوانده بودم که پیامبر گفتن هر وقت مومن یک سبحان الله و الحمد... می گوید یک درخت در بهشت رشد میکند و شاخ و برگ می رویاند!

جایی دیگر خواندم حضرت ابراهیم گفتن بهشت از سرزمین های پهناور وسیع خالی از درخت تشکیل شده که خطاب به پیامبر گفت که امتش تسبیحات بگن که پر از درختان بهشتی بشود!

جایی دیگر خواندم پیامبر گفتن مومن اگر:
دعای.... (اسمش یادم رفت) را بعد از هر نماز بخواند مصالحی از طلای سرخ برایش در بهشت می فرستد
و اگر یک دعای دیگر را بخواند مصالحی از یاقوت و دعایی دیگر مروارید دعایی دیگر زبرجد و ...را برای ساختن قصر هایی بزرگ در بهشت می فرستد (یعنی در قلب انسان به این مصالح گران بها تبدیل میشود )

با این توصیفات من می خواهم بدانم برای این مصالح چه دعاها و نماز هایی باید خوانده شود

مثلا
1- همین مصالح قصری که در بالا گفتم... من در کتابچه ای خونده بودم که متاسفانه اسمش یادم رفت!

2-به نقل از امام رضا که گفتن پرندگانی با پرهایی از مروارید در بهشت هستن!

3-درختانی که آواز هایی مسحور کننده مسرایند!

4-زن و دختر و حوری و اینها نمی خواهم ولی حیواناتی مثل آهو های بهشتی و بره های بهشتی خیلی دوست دارم!

5-ابرهای دایره ای موجی شکلی که در آسمون بهشت می غلتن و شادی میکنن

6-موجهای آبی رنگ با کیفیت که در ساحل دریایی از آب بسیار با کیفیت که به مانند نور از جنسی لطیف هستن!

7-و رودخانه های رویایی با آبشارهایی که رنگین کمان تولید میکنن

ضمنا هر کدوم از دوستان تجربه ای از مومنین هم دارد بیاد تعریف کنه ما هم استفاده ببریم!

سلام خدمت دوستان

کسی پاسخ سوال ما رو نمی دونه؟
من چند سال پیش در یک کتابچه ای قدیمی مطالبی شبیه اینو خونده بودم اما یادم نیست اسمش چی بود!

مثلا پیامبر ص وقتی که به معراج میرفت حضرت عزرائیل را دید که به ایشان گفتن :در دین شما همه چیز برای امتت فراهم هست
که فکر کنم منظور همین انواع و اقسام نعمت های بهشتی بود!

یا مثلا پیامبر می گفتند اگه این نماز ها یا این دعا ها را بخوانید متناظر آن در قلبتون مصالح طلا و نقره و یاقوت و مروارید برای ساخت عمارت های بهشتی میشه و ...

موضوع قفل شده است